20. Eğitim Bayramı Coşkuyla kutlandı
Dünya´da tek bayram olma özelliği bulunan ve her yıl geleneksel olarak kutlanılan 20. Besni Eğitim Bayramı bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Tarih: 3.10.2018 12:11:46/ 911okunma / 0yorum

Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan 20. Besni Eğitim Bayramı etkinlikleri, Halk Eğitim Merkezi ve Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kermes ile BEFSAD Derneğinin fotoğraf sergi açılışları ile devam etti. Daha sonra ise hayırseverlerimizden Erdemoğlu Ailesi tarafından ilçemize yaptırılan Servi Erdemoğlu Taziye evi ve yenilenerek genişletilen Mehmet Erdemoğlu Cami yapılan törenle açıldı.

Açılışın ardından Bayram Kortej Yürüyüşü gerçekleştirildi. Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünden başlayan kortej yürüyüşü, Kaymakamlık binası önünde son buldu. Yürüyüşün ardından Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi tarafından yöresel oyun gösterilerini sundu.

Sunuculuğunu Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Demirel´in yaptığı buradaki törene Adıyaman Valisi Nurullah Kalkancı, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Muhammet Fatih Toprak ve İbrahim Halil Fırat, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Besni Eğitim Vakfı Başkanı Ali Balta, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Ses Sanatçısı Latif Doğan, KYK İl Müdürü Sami Köroğlu, Mersin Besnililer Derneği Başkanı Halil Ayneci, Adana Besnililer Derneği Başkanı Av. A. Neşet Aytekin, Uşak Besnililer Derneği Başkanı Nuri Çimen, İstanbul Besnililer Derneği Başkanı Ahmet Bozmaz, İstanbul Mevlana Derneği Başkanı İsmail Yüksel, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Okul Müdürleri, Muhtarlar, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Öğrencisi Dilara Doğan tarafından okunan "Köy Öğretmenleri" adlı şiirin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Besni Eğitim Vakfı Başkanı Ali Balta yaptı.

Balta, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "20. Besni Eğitim Bayramı nedeniyle sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yaklaşık çeyrek asırdır kutlamakta olduğumuz bayramımız, hemşerilerimiz tarafından da sahiplenilmiş ve Besnililere malolmuştur. Ülkemizde herkesin hem fikir olduğu konu, üzülerek söylüyorum ki eğitimimizdeki sıkıntılardır. Eğitimde elde edilmiş kalite, gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında çok geride kalmıştır. Kaliteli öğrenciler için önceliğimiz onları yetiştiren öğretmenlerimiz ve eğitimci kadrolarımız olmalıdır. Öğretmenlerimizi öğrencilerimizin karşısında ne kadar hazır ve donanımlı çıkartabilirsek, gençlerimizde yarınlar için hazır ve donanımlı olur. Ülkemiz geçtiğimiz yıllara nazaran daha gelişmiş modern sınıflara, okullara ve kampüslere sahiptir. Şüphesiz ki bu gelişmeler hepimiz için sevindiricidir.

Besni Eğitim Vakfı´nın amacı hayatımızda her alanda eğitimin eksiğinin giderilmesi ile beraber çağı yakalamış, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını seven bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır. İşi, aşı ve eğitimi için Besni´den ülkemizin değişik bölgelerine giden, Besni ile gönül bağı devam eden hayırsever iş adamı hemşerilerimize Besni´ye kazandırdıkları eserler için ne kadar teşekkür etsek azdır. Hayırsever hemşerilerimizden Erdemoğlu Ailesine ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Ülkemizde ve Besni´mizde eğitime olan katkılarının yanı sıra yaptıkları yatırımlarla ilçemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamışlardır. Erdemoğlu Holding kurucusu ve vakfımızın kurucu mütevelli üyelerinden Merhum Mehmet Erdemoğlu amcamızın ´Adıyaman´a Üniversite, Besni´ye Fakülte´ sözüne evlatları görev bilerek ziyadesiyle yerine getirmiş ve Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi´ni eğitime hazır hale getirmişlerdir. Fakülte bu sene öğrenci alımına başlamıştır. Ülkemize ve ilçemize hayırlı olsun. Merhum Mehmet Erdemoğlu´nu saygı ile anıyor, evlatlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Besni Eğitim Vakfı olarak bugüne kadar okul açılışının yanı sıra 4 bine yakın öğrencimize burs verdik. Okullarımızı tamir ettirerek çeşitli ihtiyaçlarını giderdik ve başarılı öğrencilerimizi ödüllendirdik. Besni Eğitim Bayramlarında ilçemize çok ünlü bilim adamları, akademisyen, siyasetçi, yazar, sanatçı ve alanında uzman değerli şahsiyetler getirdik. Sadece ilçemizde bayram olarak kutlanan ve Besni´mize özgü olan Eğitim Bayramı ile Besni kültürümüzü ülkemize ve dünyaya tanıttık" dedi.

BEV Başkanı Ali Balta´nın ardından konuşan Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise ““Her şey bir kıvılcımla başlıyor. Adıyaman´a üniversite kurulacağı zaman biz bir propaganda başlattık. Besni´ye Fakülte Adıyaman´a üniversite. Adıyaman´da bu kampanyanın öncülüğünü şerefle söylüyorum Besnililer yapmıştır. Orada bir yiğit adam vardı biz bu kampanyayı başlattığımızda rahmetlik Mehmet Erdemoğlu ‘Adıyaman´a Üniversite yapılınca Besni´ye de fakülteyi ben yaptıracağım´ hepinizin önünde Mehmet Amcayı şükranla anıyoruz.

Besnililer olarak eğitim dediğimizde sadece okullarımızda yapılan eğitim olarak değerlendirmiyoruz. Sosyo kültürel, şehircilik, tarım anlamında gelişmişlik bütün manada marka şehir olma yolunda başarılara adım atma ve o tarihi Besni´nin heyecanını devam ettirme yolunda faaliyetlerin bir eğitimden geçmesi gerektiğini söylüyoruz” dedi.

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ün ardından AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Muhammet Fatih Toprak, İbrahim Halil Fırat ve Gaziantep AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan birer konuşma yaptılar.

Son olarak konuşan Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, “20.´sini kutladığımız Eğitim Bayramı, daha önce çalıştığımız hiç bir vilayette rastlamadığımız farklı etkinliği ve coşkuyu gösteriyor. Besnililerin eğitim deyince yürekleri farklı çarpıyor. Eğitim bir çocuğa okuma yazma öğretmek değildir. Eğitim ele aldığınız her ailenin en kıymetli varlığı olan evlatlarının size emanet ederek yetiştirilmesi, hayata hazırlanması ve topluma kazandırılmasıdır. Başta kendisi olmak üzere ailesine, bulunduğu çevreye ve ülkesine hayırlı evlat olmasıdır. Eğitimin hedefi de, amacı da, maksadı da bu olmalıdır. Son 15 yılda eğitime çok ciddi yatırımlar yapıldı ve çok mesafeler kat edildi. Yetişmeyen okullar, bir türlü bitmek bilmeyen inşaatlar, çok kalabalık olan sınıflar, dersi boş geçen öğrenciler ve yeterli sayıda bulunmayan öğretmenler artık konuşulmuyor. Önceden 400- 500´lü rakamlar konuşulurdu. Şimdi ise iftiharla söyleyebiliyorum, ülkemizde Milli Eğitim camiasının mevcudu 1 milyon civarındadır.

Cumhurbaşkanımızın 2019 yılında ikili eğitimi sonlandıralım, bundan sonra tekli eğitime geçelim ve öğrencilerimizi daha iyi imkânlarla, daha iyi fiziki şartlarda daha iyi eğitelim talimatı doğrultusunda, Besni ikili eğitimden bu yıl ikinci dönem itibariyle kurtulan ilçelerimizden bir tanesi olacaktır.
Bu yıl itibariyle 6 okulu hizmete açtık. Şuanda da inşaatı devam eden 4 okulumuz var. Bu okullarımız da ikinci dönem hizmete girecek. Devam eden okullarımızdan Besni Fen Lisesine parantez açmak istiyorum. Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu´nun şahsında Erdemoğlu Ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah her ilçeye, her beldeye ve her vilayete böyle hayırlı evlatlar nasip etsin. Önümüzdeki seneye de 5 okulumuzun teklifini yaptık. İnşallah bu 5 okulumuzda planlamaya girip programa alındığında Besni´de hiç bir şekilde okul ihtiyacımız kalmayacak. Şuanda ilk, orta ve lisede 17 bin civarında öğrencimiz var ve 140 okulda öğrencilerimiz eğitim alıyor. Önümüzdeki sene ise bu 150´ye tamamlanacak. Öğrendiğim kadarıyla ciddi anlamda öğretmen açığımızda yoktur. İnşallah önümüzdeki ayda Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık ve Mühendislik Fakültemizin açılışını da yapacağız. Besni Erdemoğlu Ailesi sayesinde önemli bir esere kavuşmuş olacak" dedi.

Erdemoğlu başarı basamaklarını nasıl tırmandığını anlattı

Konuşmaların ardından KYK Kız Öğrenci Yurdu Salonunda Mehmet Erdemoğlu Vakfı Bilgi Yarışması ve ödül töreni düzenlendi. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere Mehmet Erdemoğlu Vakfı adına birer altın hediye edildi.

Bilgi yarışmasının ardından Moderatörlüğünü Denizbank Grup Müdürü Gazetemiz yazarı Şaban Çağıran´ın yaptığı Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ile "Adım Adım Başarı Yolculuğu" adlı söyleşi düzenlendi. Söyleşide İbrahim Erdemoğlu çocukluk yıllarından günümüze kadar başarı hikâyesini anlatarak gençlere tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra Besni Şehir Stadyumunda Latif Doğan ile Küstüm Show programı düzenlendi. Programa Kenan Kızıldağ, Deniz Gençay ve Hülya Bozkaya konuk oldu.

Toplu açılışlar iptal edildi Paneller KYK yurdunda yapıldı

Toplu açılışların başında gelen Yenikent´teki Kongre ve Kültür merkezi inşaatı tamamlanmayınca programda bulunan toplu açılışlar yapılamadı. Konferans ve Paneller KYK Kız yurdu konferans salonunda yapıldı. Bayramın 2. günü KYK kız yurdu konferans salonunda "Okulda Başarının Denklemi" konulu panelle başladı. Panele konuşmacı olarak MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özcan, MEB ARGE Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ve Alternatif Eğitim Sistemi Danışmanı Esra Şahin katıldı.

“Okuldaki Başarının Denklemi" konulu panelin ardından Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Barış Metin tarafından "Osmanlı Devletinden Cumhuriyete Türk Kadınının Eğitim ve Hukuki Haklarında Gelişmeler" konulu konferans verildi.

Son olarak ise konuşmacıların TRT´de Program Yapımcısı ve Sunucu İlknur Özzengin, Program Yapımcısı-Sunucu ve Yazar Burcu Kapu ve Spor Spikeri - Muhabir ve Yazar Okay Karacan olduğu "Kupalar, Madalyalar, Kaybedenler, Kazananlar" konulu panel düzenlendi.

Bayramın 2. Günün akşamında ise Yine Besni Şehir Stadında Tuncay Okutan ve Yudum´un seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla Besnililere müzik ziyafeti sunuldu.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eğitim Bayramı Coşkuyla kutlandı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine bu sene özellikle Besnili öğrencilerin gelmesini sağlamak için Kaymakam Ahmet Gencer başkanlığındaki toplantıda, “Neden Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi Tercih Etmeliyim?” sorusu etrafından başta Fakülte, MYO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm STK´ların da katılımıyla çalışmalar yapılacak.
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
10 Şubat 2018 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde YPG,PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen “Zeytin Dalı” Harekâtında 1027 Rakımlı Tepede bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, şehadetinin birinci yılında mevlid-i şerifle anıldı.
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun bu yıl da öğrenci gelmezse Fakültenin kapanacağı, Besnili hemşerilerimizin çocuklarını buraya göndererek fakülteye sahip çıkması çağrısının ardından Besni halkı kenetlendi. Bugün Kaymakam Gencer Başkanlığında İlçe Milli Eğitim, Fakülte Dekanlığı ve MYO ile diğer kurumlarında katılacağı toplantı ile konu masaya yatırılacak.
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besnilileri Fakülteye sahip çıkmaya çağırdı. Erdemoğlu, Fakülte´de 15 hocanın sadece 9 öğrenciye ders verdiğini söyleyerek Besnililerin çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalarını istedi. Erdemoğlu, aksi takdirde Fakültenin bu sene sonu kapanacağını, bunun ise şevklerini kıracağını ve gelecekte yapacakları eğitim projelerini de etkileyeceğini söyledi.
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2018 yılı Nüfus sayıları açıklandı. Buna göre Besni´nin nüfusu 33.284 oldu. İlçe merkez nüfusu bir önceki yıla göre 1.249 kişi arttı. İlçe geneli ise 75.449´dan 77.301´e yükseldi.
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
2019 yılı Bağkur primlerine yaklaşık %26 oranında zam yapılması Esnafı zor duruma soktu. Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, artan Bağkur primleri ile ilgili olarak “Bağkur primi ya aşağıya çekilmeli ya da esnafımıza yönelik rahatlatıcı bir teşvik veya iyileştirme yapılması lazım.” dedi.
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
Şubat ayı içinde yapılacak olan Ziraat Odası seçimleri için 4 önemli aday güç birliği yaptı. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışını Ziraat Odasına kazandırmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklayan adaylar, Fahri Turan etrafında birleşerek 20 yıllık saltanata son vereceklerini söylediler.
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Besni Emniyet Müdürü Metin Cebeci ve Komiser Mehmet Öz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ü ziyaret etti.
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar ve Ak Parti aday adayı Nuri Tuğsuz Gazetemizi ziyaret etti.
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Besni´de, ekmek fırınında çırak olarak çalışan ve dün işe gitmek üzere evden çıktıktan sonra kaybolan Seydi Taşdemir İstanbul´da bulundu.
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
2018 Şubat ayında ilk sayısı ile yayın hayatına başlayan Besnililer Dergisinin son sayısı çıktı. Dergi yine aktüel haberler başta olmak üzere, kültürü, tarihi dokusunu anlatan özel yazıları ve röportajları ile okuyucuların beğenisini kazanacak.
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Genç Çiftçi Projesi kapsamında 18 Çiftçiye Hayvan desteğinde bulunuldu.
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Besni´de Cami, taziye evi ve diğer yardımlarından dolayı Besni ilçe müftülüğü tarafından hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´na plaket verildi.
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Besni Belediye Meclisinin aldığı karar ile hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun ismi yeni açılan mahalleye verildi.
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
Besni Eğitim Vakfı Başkanı (BEV) Ali Balta, Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valiliği görevinden Adıyaman Valiliği´ne atanan Vali Aykut Pekmez´e hayır olsun ziyaretinde bulundu.
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
Erdemoğlu Holding Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında Gaziantep Asri mezarlığında mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anıldı. Anma törenine ailesi, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu, Qick Sigorta Yönetim kurulu başkanı Mahmut Erdemoğlu, Mustafa Erman, eş, dost ve akrabaları, çalışanları, öğrenciler ile kalabalık bir vatandaş katıldı.
ADD Besni şubesinden ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN kampanyası
ADD Besni şubesinden ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN kampanyası
Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi tarafından başlatılan ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN kampanyası ile köy okullarında ihtiyacı olan öğrencilere, ADD üyesi kadınlar tarafından örülen bere, atkı ve eldivenlerden oluşan giyim yardımı yapılıyor.
Mehmet Erdemoğlu Vakfı´ndan Evi yanan aileye yardım
Mehmet Erdemoğlu Vakfı´ndan Evi yanan aileye yardım
Mehmet Erdemoğlu Vakfı, yaklaşık bir ay önce meydana gelen yangında kullanılamaz hale gelen evin tüm eşyalarını yeniledi.
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILACAK
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILACAK
Merinos´un kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında 16 Aralık Pazar günü Gaziantep Asri mezarlıktaki mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anılacak. Aynı gün akşam Adıyaman ili Besni ilçesinde Mehmet Erdemoğlu Camisi´nde yatsı namazı sonrası mevlit okutulacak.
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Gölbaşı - Kahta arasında kurulması planlanan hızlı tren hattında, Besni´ye en yakın yerde istasyon kurulması projeye eklendi. Buna göre, Terbizek ve Kızılhisar köyleri arasında uygun bir yerde istasyon kurulacağı açıklandı.
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, tamamlanan Belediye yatırımları hakkında açıklama yaptı. Kongre ve Kültür Merkezi inşaatının bitme aşamasında olduğunu, Belediyeye 2 yeni hizmet binası kazandırdıklarını ve yeni bir nikâh salonunun vatandaşların hizmetine sundukların belirten Öztürk, Pazar yerindeki modernizasyon çalışmalarının da tamamlandığını ifade etti.
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
Besni Ortaokulu ve Lisesi 75-80 yılı mezunlarının 7.buluşması geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul Radisson Otel´de gerçekleşti. 100´ün üzerinde mezunun katıldığı geceye o dönemin bazı öğretmenleri de katıldı.
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, muhtarlarla istişare toplantısında yaklaşan yerel seçimler öncesi alınması gereken önlemler, düğünlerde sıkılan silahlar ve köylerde yaşanan çeşitli asayiş olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
Adıyaman´daki Çadırkent´in kapanmasıyla, Besni´ye yerleşen Suriyelilerin çocukları dil becerisi ve eğitim seviyesine bakılmaksızın Besni´deki okullara dağıtıldı. Her okulda 100´leri bulan Suriyeli öğrenciler, eğitim noktasında öğretmenler için büyük sorun oluşturuyor. Bu durumun eğitimi olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen ADD Besni Şubesi acil çözüm çağrısında bulundu.
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler tıraş fiyatlarına zam yaptı.
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Peygamber Efendimiz (s.a.v)´in doğumunun 1447. Yıldönümü dolayısıyla Besni İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Besni Şubesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Metin Cebeci göreve başladı. Cemal Avan´ın emekliye ayrılmasının ardından Besni´ye yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı.
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Bakanlar Kurulunun 30/05/2018 tarih ve 2018/11844 sayılı kararıyla yürürlüğe giren Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararına istinaden Bakanlık Makamınca, 17/10/2018 tarihinde 2018/45 tebliğ numarası ile “Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” yürürlüğe konulmuştu.
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katıldığı "Sigortacılıkta İnovasyon" yarışmasında Avrupa 1. si seçildi.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ