20. Eğitim Bayramı Coşkuyla kutlandı
Dünya´da tek bayram olma özelliği bulunan ve her yıl geleneksel olarak kutlanılan 20. Besni Eğitim Bayramı bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Tarih: 3.10.2018 12:11:46/ 729okunma / 0yorum

Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan 20. Besni Eğitim Bayramı etkinlikleri, Halk Eğitim Merkezi ve Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kermes ile BEFSAD Derneğinin fotoğraf sergi açılışları ile devam etti. Daha sonra ise hayırseverlerimizden Erdemoğlu Ailesi tarafından ilçemize yaptırılan Servi Erdemoğlu Taziye evi ve yenilenerek genişletilen Mehmet Erdemoğlu Cami yapılan törenle açıldı.

Açılışın ardından Bayram Kortej Yürüyüşü gerçekleştirildi. Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünden başlayan kortej yürüyüşü, Kaymakamlık binası önünde son buldu. Yürüyüşün ardından Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi tarafından yöresel oyun gösterilerini sundu.

Sunuculuğunu Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Demirel´in yaptığı buradaki törene Adıyaman Valisi Nurullah Kalkancı, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Muhammet Fatih Toprak ve İbrahim Halil Fırat, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Besni Eğitim Vakfı Başkanı Ali Balta, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Ses Sanatçısı Latif Doğan, KYK İl Müdürü Sami Köroğlu, Mersin Besnililer Derneği Başkanı Halil Ayneci, Adana Besnililer Derneği Başkanı Av. A. Neşet Aytekin, Uşak Besnililer Derneği Başkanı Nuri Çimen, İstanbul Besnililer Derneği Başkanı Ahmet Bozmaz, İstanbul Mevlana Derneği Başkanı İsmail Yüksel, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Okul Müdürleri, Muhtarlar, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Öğrencisi Dilara Doğan tarafından okunan "Köy Öğretmenleri" adlı şiirin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Besni Eğitim Vakfı Başkanı Ali Balta yaptı.

Balta, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "20. Besni Eğitim Bayramı nedeniyle sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yaklaşık çeyrek asırdır kutlamakta olduğumuz bayramımız, hemşerilerimiz tarafından da sahiplenilmiş ve Besnililere malolmuştur. Ülkemizde herkesin hem fikir olduğu konu, üzülerek söylüyorum ki eğitimimizdeki sıkıntılardır. Eğitimde elde edilmiş kalite, gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında çok geride kalmıştır. Kaliteli öğrenciler için önceliğimiz onları yetiştiren öğretmenlerimiz ve eğitimci kadrolarımız olmalıdır. Öğretmenlerimizi öğrencilerimizin karşısında ne kadar hazır ve donanımlı çıkartabilirsek, gençlerimizde yarınlar için hazır ve donanımlı olur. Ülkemiz geçtiğimiz yıllara nazaran daha gelişmiş modern sınıflara, okullara ve kampüslere sahiptir. Şüphesiz ki bu gelişmeler hepimiz için sevindiricidir.

Besni Eğitim Vakfı´nın amacı hayatımızda her alanda eğitimin eksiğinin giderilmesi ile beraber çağı yakalamış, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını seven bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır. İşi, aşı ve eğitimi için Besni´den ülkemizin değişik bölgelerine giden, Besni ile gönül bağı devam eden hayırsever iş adamı hemşerilerimize Besni´ye kazandırdıkları eserler için ne kadar teşekkür etsek azdır. Hayırsever hemşerilerimizden Erdemoğlu Ailesine ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Ülkemizde ve Besni´mizde eğitime olan katkılarının yanı sıra yaptıkları yatırımlarla ilçemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamışlardır. Erdemoğlu Holding kurucusu ve vakfımızın kurucu mütevelli üyelerinden Merhum Mehmet Erdemoğlu amcamızın ´Adıyaman´a Üniversite, Besni´ye Fakülte´ sözüne evlatları görev bilerek ziyadesiyle yerine getirmiş ve Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi´ni eğitime hazır hale getirmişlerdir. Fakülte bu sene öğrenci alımına başlamıştır. Ülkemize ve ilçemize hayırlı olsun. Merhum Mehmet Erdemoğlu´nu saygı ile anıyor, evlatlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Besni Eğitim Vakfı olarak bugüne kadar okul açılışının yanı sıra 4 bine yakın öğrencimize burs verdik. Okullarımızı tamir ettirerek çeşitli ihtiyaçlarını giderdik ve başarılı öğrencilerimizi ödüllendirdik. Besni Eğitim Bayramlarında ilçemize çok ünlü bilim adamları, akademisyen, siyasetçi, yazar, sanatçı ve alanında uzman değerli şahsiyetler getirdik. Sadece ilçemizde bayram olarak kutlanan ve Besni´mize özgü olan Eğitim Bayramı ile Besni kültürümüzü ülkemize ve dünyaya tanıttık" dedi.

BEV Başkanı Ali Balta´nın ardından konuşan Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise ““Her şey bir kıvılcımla başlıyor. Adıyaman´a üniversite kurulacağı zaman biz bir propaganda başlattık. Besni´ye Fakülte Adıyaman´a üniversite. Adıyaman´da bu kampanyanın öncülüğünü şerefle söylüyorum Besnililer yapmıştır. Orada bir yiğit adam vardı biz bu kampanyayı başlattığımızda rahmetlik Mehmet Erdemoğlu ‘Adıyaman´a Üniversite yapılınca Besni´ye de fakülteyi ben yaptıracağım´ hepinizin önünde Mehmet Amcayı şükranla anıyoruz.

Besnililer olarak eğitim dediğimizde sadece okullarımızda yapılan eğitim olarak değerlendirmiyoruz. Sosyo kültürel, şehircilik, tarım anlamında gelişmişlik bütün manada marka şehir olma yolunda başarılara adım atma ve o tarihi Besni´nin heyecanını devam ettirme yolunda faaliyetlerin bir eğitimden geçmesi gerektiğini söylüyoruz” dedi.

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ün ardından AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Muhammet Fatih Toprak, İbrahim Halil Fırat ve Gaziantep AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan birer konuşma yaptılar.

Son olarak konuşan Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, “20.´sini kutladığımız Eğitim Bayramı, daha önce çalıştığımız hiç bir vilayette rastlamadığımız farklı etkinliği ve coşkuyu gösteriyor. Besnililerin eğitim deyince yürekleri farklı çarpıyor. Eğitim bir çocuğa okuma yazma öğretmek değildir. Eğitim ele aldığınız her ailenin en kıymetli varlığı olan evlatlarının size emanet ederek yetiştirilmesi, hayata hazırlanması ve topluma kazandırılmasıdır. Başta kendisi olmak üzere ailesine, bulunduğu çevreye ve ülkesine hayırlı evlat olmasıdır. Eğitimin hedefi de, amacı da, maksadı da bu olmalıdır. Son 15 yılda eğitime çok ciddi yatırımlar yapıldı ve çok mesafeler kat edildi. Yetişmeyen okullar, bir türlü bitmek bilmeyen inşaatlar, çok kalabalık olan sınıflar, dersi boş geçen öğrenciler ve yeterli sayıda bulunmayan öğretmenler artık konuşulmuyor. Önceden 400- 500´lü rakamlar konuşulurdu. Şimdi ise iftiharla söyleyebiliyorum, ülkemizde Milli Eğitim camiasının mevcudu 1 milyon civarındadır.

Cumhurbaşkanımızın 2019 yılında ikili eğitimi sonlandıralım, bundan sonra tekli eğitime geçelim ve öğrencilerimizi daha iyi imkânlarla, daha iyi fiziki şartlarda daha iyi eğitelim talimatı doğrultusunda, Besni ikili eğitimden bu yıl ikinci dönem itibariyle kurtulan ilçelerimizden bir tanesi olacaktır.
Bu yıl itibariyle 6 okulu hizmete açtık. Şuanda da inşaatı devam eden 4 okulumuz var. Bu okullarımız da ikinci dönem hizmete girecek. Devam eden okullarımızdan Besni Fen Lisesine parantez açmak istiyorum. Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu´nun şahsında Erdemoğlu Ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah her ilçeye, her beldeye ve her vilayete böyle hayırlı evlatlar nasip etsin. Önümüzdeki seneye de 5 okulumuzun teklifini yaptık. İnşallah bu 5 okulumuzda planlamaya girip programa alındığında Besni´de hiç bir şekilde okul ihtiyacımız kalmayacak. Şuanda ilk, orta ve lisede 17 bin civarında öğrencimiz var ve 140 okulda öğrencilerimiz eğitim alıyor. Önümüzdeki sene ise bu 150´ye tamamlanacak. Öğrendiğim kadarıyla ciddi anlamda öğretmen açığımızda yoktur. İnşallah önümüzdeki ayda Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık ve Mühendislik Fakültemizin açılışını da yapacağız. Besni Erdemoğlu Ailesi sayesinde önemli bir esere kavuşmuş olacak" dedi.

Erdemoğlu başarı basamaklarını nasıl tırmandığını anlattı

Konuşmaların ardından KYK Kız Öğrenci Yurdu Salonunda Mehmet Erdemoğlu Vakfı Bilgi Yarışması ve ödül töreni düzenlendi. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere Mehmet Erdemoğlu Vakfı adına birer altın hediye edildi.

Bilgi yarışmasının ardından Moderatörlüğünü Denizbank Grup Müdürü Gazetemiz yazarı Şaban Çağıran´ın yaptığı Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ile "Adım Adım Başarı Yolculuğu" adlı söyleşi düzenlendi. Söyleşide İbrahim Erdemoğlu çocukluk yıllarından günümüze kadar başarı hikâyesini anlatarak gençlere tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra Besni Şehir Stadyumunda Latif Doğan ile Küstüm Show programı düzenlendi. Programa Kenan Kızıldağ, Deniz Gençay ve Hülya Bozkaya konuk oldu.

Toplu açılışlar iptal edildi Paneller KYK yurdunda yapıldı

Toplu açılışların başında gelen Yenikent´teki Kongre ve Kültür merkezi inşaatı tamamlanmayınca programda bulunan toplu açılışlar yapılamadı. Konferans ve Paneller KYK Kız yurdu konferans salonunda yapıldı. Bayramın 2. günü KYK kız yurdu konferans salonunda "Okulda Başarının Denklemi" konulu panelle başladı. Panele konuşmacı olarak MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özcan, MEB ARGE Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ve Alternatif Eğitim Sistemi Danışmanı Esra Şahin katıldı.

“Okuldaki Başarının Denklemi" konulu panelin ardından Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Barış Metin tarafından "Osmanlı Devletinden Cumhuriyete Türk Kadınının Eğitim ve Hukuki Haklarında Gelişmeler" konulu konferans verildi.

Son olarak ise konuşmacıların TRT´de Program Yapımcısı ve Sunucu İlknur Özzengin, Program Yapımcısı-Sunucu ve Yazar Burcu Kapu ve Spor Spikeri - Muhabir ve Yazar Okay Karacan olduğu "Kupalar, Madalyalar, Kaybedenler, Kazananlar" konulu panel düzenlendi.

Bayramın 2. Günün akşamında ise Yine Besni Şehir Stadında Tuncay Okutan ve Yudum´un seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla Besnililere müzik ziyafeti sunuldu.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eğitim Bayramı Coşkuyla kutlandı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Gölbaşı - Kahta arasında kurulması planlanan hızlı tren hattında, Besni´ye en yakın yerde istasyon kurulması projeye eklendi. Buna göre, Terbizek ve Kızılhisar köyleri arasında uygun bir yerde istasyon kurulacağı açıklandı.
MODERN PROJELERİMİZ  HALKIMIZIN HİZMETİNDE
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, tamamlanan Belediye yatırımları hakkında açıklama yaptı. Kongre ve Kültür Merkezi inşaatının bitme aşamasında olduğunu, Belediyeye 2 yeni hizmet binası kazandırdıklarını ve yeni bir nikâh salonunun vatandaşların hizmetine sundukların belirten Öztürk, Pazar yerindeki modernizasyon çalışmalarının da tamamlandığını ifade etti.
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
Besni Ortaokulu ve Lisesi 75-80 yılı mezunlarının 7.buluşması geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul Radisson Otel´de gerçekleşti. 100´ün üzerinde mezunun katıldığı geceye o dönemin bazı öğretmenleri de katıldı.
Üsteğmen Uçar´dan  Muhtarlara Uyarı!
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, muhtarlarla istişare toplantısında yaklaşan yerel seçimler öncesi alınması gereken önlemler, düğünlerde sıkılan silahlar ve köylerde yaşanan çeşitli asayiş olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
Adıyaman´daki Çadırkent´in kapanmasıyla, Besni´ye yerleşen Suriyelilerin çocukları dil becerisi ve eğitim seviyesine bakılmaksızın Besni´deki okullara dağıtıldı. Her okulda 100´leri bulan Suriyeli öğrenciler, eğitim noktasında öğretmenler için büyük sorun oluşturuyor. Bu durumun eğitimi olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen ADD Besni Şubesi acil çözüm çağrısında bulundu.
Gencer; “Yarım  Kalan Çalışmalar  Bu Yıl Tamamlanacak”
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler tıraş fiyatlarına zam yaptı.
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Peygamber Efendimiz (s.a.v)´in doğumunun 1447. Yıldönümü dolayısıyla Besni İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Besni Şubesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Metin Cebeci göreve başladı. Cemal Avan´ın emekliye ayrılmasının ardından Besni´ye yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı.
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Bakanlar Kurulunun 30/05/2018 tarih ve 2018/11844 sayılı kararıyla yürürlüğe giren Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararına istinaden Bakanlık Makamınca, 17/10/2018 tarihinde 2018/45 tebliğ numarası ile “Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” yürürlüğe konulmuştu.
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katıldığı "Sigortacılıkta İnovasyon" yarışmasında Avrupa 1. si seçildi.
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Geçtiğimiz hafta yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valisi iken Adıyaman atanan Vali Aykut Pekmez göreve başladı.
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Yaz boyunca esnafa büyük eziyet çektiren Atatürk caddesindeki asfaltlama çalışmasının ardından, yeni projede olmasına rağmen orta refüjün yapılmaması Besni Trafiğini tabiri caizse allak bullak etti.
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine Besni´den hiçbir öğrencinin tercih etmemesine Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu´ndan tepki geldi.
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
2006-2009 yılları arasında Besni Kaymakamlığı yapan Hulusi Şahin Batman Valisi oldu. Son olarak İstanbul Esenler Kaymakamlığı görevinden bulunan Hulusi Şahin, Valiler Kararnamesiyle Batman Valiliğine atandı.
Tarihi günde Muhteşem açılış
Tarihi günde Muhteşem açılış
Besni yine Tarihi günlerinden birisine daha tanıklık etti. Merhum Mehmet Erdemoğlu´un en büyük hayali ve vasiyeti olan Fakülte törenle açıldı. Törene katılan binlerce Besnili Erdemoğlu ailesine şükranlarını sunarken, İbrahim Erdemoğlu ise “Gücümüzün yettiği oranda, bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız” dedi.
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, ilçede görev yapan Okul idarecileri ve öğretmenlere çağrıda bulunarak Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışına katılmalarını istedi.
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
Merhum Bilge İnsan Mehmet Erdemoğlu´nun evlatlarına vasiyeti olan Fakülte bugün resmen açılıyor. Özellikle Eğitim alanında Besni´ye kazandırdığı eserlerinin en büyüğü olan Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışı ile Besni´nin de bir büyük hayali gerçek oldu. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır Mehmet Amca, mekânın cennet, ruhun şad olsun…
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna “Yerli ve Milli” bir isim olan, tam bir Besni Sevdalısı Eğitimci Mehmet Demirel atandı.
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Kura çekiminin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen Müteahhit ile olan sorunlardan dolayı bugüne kadar teslim edilemeyen TOKİ konutlarının bu hafta teslim edileceği açıklandı. Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın konuyu çözüme kavuşturduklarını belirterek 20 Ekim´de konutların hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
Göreve geldiği günden beri çalışmalarıyla göz dolduran Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, son 1 yıl içinde 24 köye 70.670 m2 Kilitli Parke taşı döşetti. 24 saat kapısı herkese açık olan Kaymakam Gencer, sık sık köyleri ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek çözüm üretiyor. Besni Esnaf Odası da bu çalışmalarından dolayı Gencer´e teşekkür plaketi verdi.
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE  MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi.
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
20. Besni Eğitim Bayramı etkinlikleri kapsamında, Besni Fotoğraf Sanatı Derneğinin (BEFSAD) karma fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü.
Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Erdemoğlu Ailesi tarafından Merhum Mehmet Erdemoğlu adına Adıyaman Karapınar Mahallesinde yaptırılan Taziye Evi açılışında konuşan İbrahim Erdemoğlu, “Gücümüzün yettiği imkânlarımızın el verdiği oranda ülkemize ilçemize ilimize devletimize ve milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız müddetçe inanın buna bu babamızın emrini sonuna kadar yerine getireceğiz” dedi.
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
Sarhan´daki 3. Etap TOKİ sakinleri FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen´in isim ve soy isminin baş harfleri olan F. G.´nin bloklarda yer almasından rahatsız olduklarını belirterek isimlerin değiştirilmesini istediler. Site sakinleri başta 225 lira olan taksitlerin 600 liraya çıkmasını da protesto ettiler.
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
1 Kasım 2018 tarihinde emekliliğe ayrılacak olan Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, veda mesajı yayımladı.
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU  CAMİ HİZLMETE AÇILDI
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU CAMİ HİZLMETE AÇILDI
Erdemoğlu ailesi tarafından Adıyaman ili Besni ilçesinde yaptırılan Servi Erdemoğlu Taziye evi ve yenilenerek genişletilen Mehmet Erdemoğlu Cami yapılan törenle açıldı.
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Besni´ye bağlı Oyratlı köyünde kına gecesi öncesi tabancayla çenesine ateş ederek yaşamını yitiren Hülya Y. (23), Oyratlı köyünde toprağa verildi.
Öğrenci Sayısı 3 yılda  2000´den 500´e düştü
Öğrenci Sayısı 3 yılda 2000´den 500´e düştü
Besni Meslek Yüksek Okulunda öğrenci sayısı son 3 yılda 4´te 1 oranında geriledi. 2015 yılında 2000 civarında öğrencisi bulunan Yüksekokulun bu yıl öğrenci sayısı 500´ye düştü.
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri başladı.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3633
EURO
6.0764
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
Cuma
Parçalı bulutlu
11°
Cumartesi
Bulutlu
12°