20 ÜNİTELİ MODERN DİYALİZ MERKEZİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Hayırsever hemşerilerimiz İsot Ailesi tarafından Besni sağlığına kazandırılacak olan 20 üniteli diyaliz merkezinin inşaatı devam ediyor.
GÜNDEM 15.10.2021 09:04:00 595 0

2021 yılının Ocak ayında İsot Ailesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Adıyaman Valiliği arasında protokolü imzalanan 20 yataklı diyaliz merkezinde inşaat çalışmaları devam ediyor. Besni Devlet Hastanesi bahçesinde yapımına başlanan diyaliz merkezi, modern yapısı ve teknolojik donatılarıyla diyaliz hastalarına hizmet verecek. Özellikle Besnili vatandaşların çevre il ve ilçelere gitmelerinin önüne geçecek olan diyaliz merkezi Sağlık Bakanlığı diyaliz yönetmeliğinin tüm standartlarını karşılayacak şekilde yapılıyor. 

Hayırsever hemşerimiz  İsotlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hakan İsot, sağlık yatırımlarının önemini vurgulayarak, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını söyledi. Hakan İsot, “Yapımı devam eden Diyaliz Merkezinin çalışmalarını Allah nasip ederse bir an önce tamamlayıp, hizmete sunma niyetindeyiz. Allah sağlık sıhhat verdiği sürece buna benzer yatırımlara destek olacağız. Buna vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum ”dedi.

Hayırsever hemşerimiz Hakan İsot daha önce de ilçemiz Sarhan Mahallesine babası merhum Osman İsot adına modern bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lİsesi yaptırmış bu okul da Besni'nin bu alandaki eğitim açığını kapatmıştı.