6 OKULDA ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ KURULUYOR

Besni Kaymakamlığı tarafından koordine edilen ve hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesi tarafından desteklenen Robotik Kodlama atölyeleri 6 okulda kurulmaya başlıyor.
EĞİTİM 18.10.2021 17:48:00 606 0

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Kaymakamı Nazlı Demir; “İlçemizde eğitim altyapısını güçlendirmek için yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. Hayırsever Erdemoğlu ailesinin destekleri ile İlçe merkezinde fiziksel imkanları yeterli olan 6 Okulumuzda Robotik Kodlama Atölyeleri kuruyoruz. Robotik ve Kodlama eğitimi öğrenme ve yenilenme becerileri, yaratıcılık ve yenilenme becerileri, eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri, iletişim ve işbirliği becerilerini geliştirmemizi sağlar. İçeriğindeki eğitim setleri, 3D yazıcıları, Lego ve Arduino setleri, her atölyede bulunacak 11 adet son teknoloji bilgisayarı ve daha pek çok donanımı ile geleceğimizin teminatı çocuklarımıza analitik düşünme, hızlı karar alma yetileri kazandırarak güçlü Türkiye’ye güçlü nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. 
Hayırsever Erdemoğlu ailesine, Projemizin koordinatörü bilişim öğretmenimiz Abdülkerim Hocamıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.