A.C. Yamazaki İlkokulunun E-Twinning Projesi kabul edildi

Besni A.C. Yamazaki İlkokulunun E-Twinning projeleri kapsamında hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yılını konu alan projesi kabul edildi.
EĞİTİM 9.04.2021 12:16:58 86 0

A.C. Yamazaki İlkokulunda görevli İngilizce Öğretmeni Seda Kasapgil´ in gayretleriyle yürütülen eTwinning projeleri kapsamında Romanya, İtalya ve Letonya ülkelerinin ortaklığında "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 101´ inci Yılını 101 Çocuk ile Kutluyoruz" (Celebrating 23 April Children´s day on it´s 101st Anniversay with 101 Children) isimli projeye Ankara, Elazığ, Erzincan, İzmir illerinden 7 Türk okulu ve 3 yabancı okulla birlikte A.C. Yamazaki İlkokulu ortak oldu. Projeye ait logo ve afiş tasarımları tamamlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan A.C. Yamazaki İlkokulu Müdürü Mehmet Karaboğaz; ?Projemizde öğrencilerimizle birlikte web 2.0 araçlarını kullanarak 23 Nisan´ın ?Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir´ düsturundan hareketle  öğrencilerimizin hayatları boyunca ulus egemenliği kavramını temel değer olarak benimsemeleri konusunda bilinç oluşturmaya gayret gösterdik. Bu vesileyle okul idaresi olarak öğretmenimiz Seda Kasapgil´e gayretlerinden dolayı teşekkür eder, mesleki yaşantısında başarılar dileriz? dedi.