A.C. Yamazaki Ortaokulu Erasmus kapsamında Berlin’de

Avrupa Birliği Başkanlığı'nın Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketlliği(Ka101) projeleri kapsamında Besni Yamazaki Ortaokulu Berlin'i ziyaret etti.
EĞİTİM 12.10.2021 09:28:00 360 0

Avrupa Birliği Başkanlığı'nın Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketlliği(Ka101) projeleri kapsamında Besni Yamazaki Ortaokulu öğretmenlerinin 2020 yılından  bu yana yürüttüğü  "Z Kuşağı için Eğitimde Yeni Dönem: WEB 2.0 Araçları" projesinin ikinci hareketliliği Almanya'nın Berlin kentinde gerçekleştirilerek  proje hareketliliği tamamlandı. 
İkinci hareketliliğinde Yamazaki Ortaokulu'nun 5 öğretmeni ile birlikte "Sınıflarda Kullanılabilecek Sosyal Medya ve WEB Çözümleri" adlı 5 gün süreli kursa katılım sağlandı. Bu kursta çeşitli ülkelerden toplam 10 katılımcı ile sınıflarda WEB 2.0 uygulamalarının nasıl kullanılabileceğini, derslerdeki başarıyı artırmak için kullanılacak çeşitli ölçme araçlarını ve bazı eğitim uygulamalarının derste kullanımı öğrenildi. Tüm katılımcı öğretmenlerimiz kursu başarı ile tamamlayarak kurs sonu sertifikalarını ve uluslararası geçerliliği olan "Europass Hareketlilik Sertifikası"nı aldılar. 
Konuyla ilgili açıklama İlçe Milli Eğitim MüdürüMehmet Demirel Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesinin gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek A.C.Yamazaki Ortaokulu Müdürü Mehmet Karaboğaz, okul proje yürütücüsü öğretmenleri Fatmanur Tektaş Özer ve Ali Özer'e çalışmalarından dolayı teşekkür etti.