ADIYAMAN VAKA SAYISI EN ÇOK DÜŞEN 15. İL OLDU

Ülke genelinde 17 günlük tam kapanma devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı illere göre yüz bin kişide haftalık vaka sayılarının yer aldığı risk haritasını güncelledi. Buna göre Adıyaman, bir önceki haftaya kıyasla yine düşüş eğilimini sürdürerek vaka
GÜNDEM 5.05.2021 09:59:13 54 0

ADIYAMAN´DA VAKA ARTIŞLARINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

17 günlük tam kapanmanın yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayılarının bulunduğu yeni risk haritasını açıkladı. Son üç haftadır düşüşe geçen vaka sayıları 24-30 Nisan tarihlerini kapsayan yeni haritada da düşüş eğilimini sürdürdü. Bir önceki hafta Adıyaman genelinde vaka sayıları yüz bin kişide 200 seviyelerinde iken bu hafta bu sayı 117´lere geriledi.

Düşüş eğilimine giren vaka sayıları nedeniyle Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Adıyamanlılara teşekkür etti.

Vali Çuhadar paylaşımında şu ifadelere yer verdi; ?Saygıdeğer Adıyamanlı hemşerilerim, sağlık bakanlığımızın açıkladığı verilere göre Kovid-19 vaka sayısında en iyi 19 il içindeyiz. Yine geçen hafta vaka sayısı en çok düşen 15. İl durumundayız. Özveriniz için teşekkür ediyorum. Biraz daha sabırla çok daha iyi durumda olacağımıza inancım tamdır. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Allah´a emanet olun? dedi.