Adıyaman´da eski AKP´liler yenilere “KILIÇLARI” çekti
ADIYAMAN´da Hüsrev Kutlu´nun yerine taze kan olarak gördüğü Dr. Süleyman Kılıç ile seçime giren Ak Parti´nin karşısına muhalefet Partileri eski Ak Partilileri aday gösterdi. İYİ Parti Abdulkadir Kırmızı´yı, Saadet Partisi ise Ahmet Faruk Ünsal´ı aday gösterdi. CHP´nin de Adıyaman´da sağ seçmene yakın bir ismi aday göstereceği iddia ediliyor.
Tarih: 11.1.2019 16:49:13/ 1141okunma / 0yorum

Adıyaman´da Ak Parti adayının Dr. Süleyman Kılıç olarak açıklanmasının ardından muhalefet Partilerinin kimi aday göstereceği merakla bekleniyordu.
CHP ile birçok ilde ittifak yapan İYİ Parti Adıyaman´da kendi adayını çıkardı. Eski bir Ak Partili olan Adıyaman´ın eski belediye Başkanlarından Abdulkadir Kırmızı İYİ Parti´nin Belediye Başkan adayı oldu.

Öte yandan Saadet Partisi de Adıyaman´da kendi adayını çıkardı. Ak Parti kurucuları arasında yer alan eski Milletvekili Ahmet Faruk Ünsal Saadet Partisinin Adıyaman Belediye Başkan Adayı oldu.

Peki, CHP kimi aday gösterecek. Türkiye genelinde aralarında Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerinde bulunduğu 650 belediye başkanını belirleyen CHP´nin Adıyaman adayını ne zaman açıklayacağı bilinmiyor. CHP´nin de sağ seçmene yakın bir ismi aday göstereceği iddia ediliyor.

İYİ PARTİ´NİN ADAYI KIRMIZI

Parti binasında düzenlenen tanıtım toplantısına İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, İYİ Parti Adıyaman Merkez ilçe Başkanı Hicri Gürsoy, İYİ Parti Belediye Başkanı Adayı Abdulkadir Kırmızı ve partililer katıldı. 

/resimler/2019-1/11/1652528757790.jpg"BAŞKANIMIZ YAKLAŞIK 3 DÖNEMDİR DİNLENİYORDU"

Uzun çalışma sonrasında kendi adaylarını belirlediklerini aktaran İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan,"Uzun süre bir çalışma sorasın da kendi adayımızla belediye başkanlığı seçimlerde yarışmaya karar verdik. Değerli belediye başkan adayımız çok tecrübeli bir isim kamuoyunun çok yakinen tanıdığı 10 yıl bu memlekette belediye başkanı olan, hizmet etmiş ve şehrin gelişmesi adına büyük çabalar sarf etmiş ama bir süre sonra kesintiye uğramış bir başka siyasi parti kendi adayını göstermiş ve sayın başkanımız yaklaşık 3 dönemdir dinleniyordu belediyeciliği son derece iyi bilmesine karşı şehirciği oturduğu yerden milleti takip ederek gerekli araştırmayı yapmış kendini geliştirmiş Allah nasip ederse o makam yeniden değerli başkanımıza görev olarak kendisine verilirse Adıyaman bölgenin en geri kalmış olan il olmaktan kurtulur çevresindeki illerle yaşayabilir hale getirir."dedi.

"1 YILDIR KURULAN PARTİMİZDE 2 SEÇİME GİRİYORUZ"

İYİ Parti Adıyaman Merkez ilçe Başkanı Hicri Gürsoy, ise "Mevcut iktidarın köy haline getirmesinden sonra 1 yıldır kurulan partimizde 2 seçime giriyoruz bu vesileyle geçmişte Adıyaman´da belediye başkanlığı yapmış sayın Abdulkadir Kırmızı bey tekrar kendisine teşekkür ediyorum hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

"KESİLMİŞ BİR KARPUZUM"

Son olarak kürsüye çıkan İYİ Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Kırmızı,"Değerli arkadaşlar hepiniz beni tanırsınız Adıyamanlıların yakından tanıdığı kesilmiş bir karpuzum 10 yıl 1994-2004 yılları arasında Adıyaman´a hizmet etmiş bir insanım bu 15 yıllık süre içerisinde de izlemekteyim Adıyaman´ın belediyenin çalışmalarını izlemekteyim. Adıyaman belediye başkanı olarak yaptığımız hizmetler hala halkımızın dilindedir. 15 yıl önce bıraktığımız Eğriçayını 400 dönüm bir yerdi bir ağaç dahi dikilememiştir. Yine Adıyaman Belediyesi bir tesisi bile işletmeye açamamıştır. Özellikle son 5 yılda Adıyaman´a kaide değer bir hizmet yapılamamıştır." dedi.

"10 YILDA ADIYAMAN BELEDİYESİ´NE BİR KURUŞ BORÇ ALMADIM"

10 yılda yaptığı hizmetlerle birlikte Adıyaman Belediyesine hiç borç almadığını belirten Kırmızı, "Benim 10 yılda Adıyaman belediyesine kazandırdığım gayrimenkulleri satsanız Adıyaman belediyesinin 10 yıllık bütçesini fazlasını eder. Demokrasi Parkı, Zirai Donatımdan aldığımız halkın su işleri diye adlandırdığı son olarak Pazar yeri yapıldığı yer, mezarlık yeri sebze halinin yeri TPO yolunda sadece bir tapu 91 dönümdür bunun dışında son yapılan imar planına bir göz attım bir belediyeci olarak en büyük yeşil alan neresi olmuş? Bakın tam 25 yıl sonra bir imar planı yapılıyor ve en büyük alan baktım ki; yine Eğriçay üzüldüm ben Eğriçayı´ndan geçerken herkese geldiği gibi kötü kokular bize de geliyor bil belediyenin en önemli mevkide kötü kokulara tahammül etmesi hiçbir belediye yetkilisi buradan geçmiyor mu? Allah rızası için bu kokuları duymuyorlar mı? Bunları yapmak o kadar zor şeyler değil arkadaşlar hizmet parayla yapılmaz ben 10 yıl muhalefet belediyesiydim 10 yılda Adıyaman Belediyesi´ne bir kuruş borç almadım. Bütçesinin 3.5 katı Borcu vardı bugün Adıyaman Belediyesinin bütçesi 300 yüz 30 trilyon ve 300 yüz 30 trilyonun 3.5 katı 1 katrilyonun üzerinde bir rakamdır. Ve biz bu borçların hepsini ödedik. Borçsuz bir belediye teslim ettik."

"4 GÜN EMNİYETİN BODRUMUNDA TUTULDUM"

Hizmete yönelik yurttan dolayı kendisi savcılığa giderek her şeyi anlatmak istemesine rağmen sabah eve gelip götürdüklerini belirten Kırmızı, "Benim son 3 ayda yaşadığım tümüyle kapalı bir siyaset AK Parti´de daha önce aday olmayım diye bize kurdukları kumpası biliyorsunuz ben 10 yıl belediye başkanlığı yapmış biriyim herkesin bildiği herkesin gördüğü bir hizmete yönelik yurttan dolayı savcılığa gidip ben geldim doğru bildiklerimi size anlatacağım dememe rağmen hayır seninle ilgili hiçbir şikayet yok sen şüphelimiz bile değilsin diyip eve gönderip bir sabah sonra polisin kapımıza dayanması ve kapımızı kırarcasına apartmanı ayağı kaldırırcasına bize adeta suçlu muamelesi yaparak elbette belirli bir şeylerin başlangıcı olduğunu bize gösteriyor. Ve 10 yıl bu ile hizmet etmiş bir belediye başkanı olarak hiç yoktan 4 gün emniyetin bodrumunda tutulup emniyet müdürlüğünün bodrumunda kup kuru yerde karanlık yerde tutulmamın bir kumpas olmadığını kim söyleyebilir? Sonra bir arkadaşımızın adaylığının ilan edildiği günde hakkımızda takipsizl

"BİZ İYİ PARTİ´NİN ADAYIYIZ"

Son olarak Urfa büyüdüğünü Adıyaman´ın ise büyük bir köy görünümde olduğunu belirten Kırmızı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bütün Adıyamanlılarla birlikte Adıyaman´a sahip çıkmak istiyoruz Adıyaman´a yeniden hizmetler eserler kazandırmak istiyoruz. Allah bu konuda bizim yardımcımız olacak inşallah biz İYİ Parti´nin adayıyız ancak her partili arkadaşımızdan oy bekliyoruz. Hangi partiden olursa olsun Adıyaman´a hizmet gelmesini isteyen Adıyaman´ın bu 15 yılda almadığı hizmeti düşünen bizim dönemimizde övünmek gibi olmasın urfa gelirdi bizden proje alırdı Urfalılar derdi ki; gidin Adıyaman´a bakın Urfalılar belediye başkanlarına derdi ki; Adıyaman´ı görmediniz mi? Şimdi onlar aldı başını gitti biz kaldık büyük bir köy zaman önemli bir şeydir. Zamanla teknoloji gelişiyor"

Yapılan açıklamaların ardından İYİ Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Kırmızı´nın rozetini İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan taktı.

Saadet Partisinin Adıyaman adayı Ahmet Faruk Ünsal

24 Haziran´daki genel seçimlerde “Millet İtitfakı” adı altından İYİ Parti ve CHP ile birlikte seçime giren Saadet Partisi Yerel seçimlerde güçlü adaylar çıkarıyor. Adıyaman´da eski Ak Parti kurucusu milletvekili Ahmet Faruk Ünsal Saadet Partisi´nin Adıyaman Belediye Başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin belediye başkan adaylarını açıkladı. Açıklanan adaylar arasında Ak Parti´nin 22. Dönem Gaziantep Milletvekilliğini yapan Ahmet Faruk Ünsal da Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Adaylığının açıklanmasının ardından Sosyal Medya hesabından bir açıklama yapan Ünsal, “Değerli arkadaşlarım, farklı siyasal eğilimler ve inanç gruplarının desteği ile Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayıyım. Liyakat, adalet ve toplumsal barışın inşası için Adıyaman´daki herkesin oyuna talibiz. Şeffaf ve üretken belediyecilik ilkemiz olacak, Allah utandırmasın” dedi.

AHMET FARUK ÜNSAL KİMDİR?

1963 yılında Diyarbakır´da dünyaya gelen Ünsal´ın babası Milli Selamet Partisi´nden (MSP) 15. ve 16. dönem Adıyaman milletvekilliği yapmış olan Abdurrahman Ünsal´dır.

Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezun olan Ünsal, TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.´de (TAİ) makine mühendisi olarak görev yapmıştır. 2002 seçimlerinde Ak Parti´den 22. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilmiştir. İHH İnsani Yardım Vakfı´nın mütevelli heyetinde bir süre bulunan Ünsal, MAZLUMDER´in genel başkanlığı görevini yürüttü. 24 Haziran 2018 milletvekili genel seçimlerinde Saadet Partisi´nin 27. Dönem Gaziantep Milletvekili adayı oldu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZTÜRK, BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI
ÖZTÜRK, BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk 5 yıllık görev süresi içindeki Belediyenin borç alacak bilançosunu açıkladı. Öztürk, Besni Belediyesinin 34 milyon 417 bin Lira borcu olduğunu 9 milyon 632 bin lira ise alacağı olduğunu söyledi. Öztürk, 24 milyon lira borçla görevi devraldığını, 5 yıllık görev süresi içinde de 22 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirtti.
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Kaymakam Hasan tütün Mahallesi Muhtar adayı Saime Türk´ün tüm azaları da bayanlardan oluşuyor. Ev hanımından çalışanına oy pusulasına 8 bayan aza yazan Saime Türk, “mahallemin sorunlarına bayan eli değmesini istiyorum. O nedenle tüm azalarımı da bayan arkadaşlarımdan yazdım” dedi.
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Saadet Partisi Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan sorunlar yumağı 4. Etap TOKİ sakinleri ile bir araya geldi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Arzuhalci Aydın Aktaş Erdemoğlu Mahallesine Muhtar adayı olduğunu söyledi. Erdemoğlu Mahallesinin sıkıntı ve sorunlarını bildiğini ve çok yakından takip ettiğini belirten Aktaş şunları söyledi.
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında geldiği Adıyaman´da Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu´na Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İl başkanı Deniz Çakmak, ilçe başkanı Hakan Kılınç, Belediye Başkan adayı Vakkas Acar eşlik etti.
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Reşit Alkan seçim bürosunun açılışında miting gibi kalabalığa seslendi. Yakın akrabası Ali Erdemoğlu´nun da katıldığı açılışta konuşan Alkan, Besni halkının oylarına, teveccühüne kimsenin ipotek koyamayacağını belirterek “Besni ne derse o olur.” dedi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu ise, Besni Halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yinelediği konuşmasında “Besnimiz için gereken neyse şu ana kadar yaptıklarımız, bundan sonra da devam edecektir. İnşallah yeni yatırımlarımız olacak.” diyerek Besni halkına müjde verdi.
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre yapılabilecek hizmetlerin en iyisini sadece AK Parti´nin yapabileceğini ifade ederek; “Bizler ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın´ düsturunu ilke edindik. Siyasi hayatımız boyunca halkımızın sorunlarını elimizden geldiği nisbette çözmek için gayret ettik. Bizler yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermiyoruz. ‘Yaparsa AK Parti yapar´ diyoruz.
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Ak Parti Gençlik kolları başkanı ve Belediye Meclis üyesi adayı Ahmet Yıldız, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Gençlik kolları başkanlığı ve Belediye Meclisi adaylığından istifa ettiğini duyuran Yıldız, yazılı bir açıklama ile istifa gerekçelerini sıraladı.
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
31 Mart yerel seçimlerinde Yeni Besni Mahallesinden Muhtar Adayı İsmail Yıldız, Siz seçin biz hizmet edelim. Çözümün adresi olacağız” dedi.
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın kolları yaptığı açıklama ile Kadınları Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırdı. Gazetemize açıklama yapan Kadın kolları başkanı Semra Semiz şunları söyledi.
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
Milliyetçi Hareket Partisi Besni seçim karargâhı açıldı. Atatürk Caddesi İş Bankası bitişiğindeki seçim irtibat bürosunun açılışına MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, MHP MYK Üyesi Sedat Yaşar, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, MHP Besni Belediye Başkan Adayı Kenan Polat ve partililer katıldı.
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler seçim karargahlarını açmaya başladı. Ak Parti Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre´nin seçim karargahı dün açıldı.
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
Besni´de görev yapan 7 mühendis ortak bir bildiri yayınlayarak Alkan´a desteklerini açıkladı. Dayatmaya karşı olduklarını belirten mühendisler, “Besni halkı bu dayatmayı güçlü bir iradeyle aşarsa, Besni kazanacaktır” dediler. Ali Erdemoğlu´nu da yürekten kutladıklarını belirten 7 mühendis, “Aça Aş, Açığa Bez, İşsize İş veren; Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli” ifadesini kullandılar.
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Dumlupınar Mahallesi muhtar adayı Feray Tekinerdoğan, mahallenin acilen Kentsel Dönüşüme ihtiyacı olduğunu söyledi. Seçilmesi durumunda Kentsel dönüşüm için imza kampanyası başlatacaklarını söyleyen Tekinerdoğan, “Benim mahallemde oturan insanlarında insanca yaşamaya hakkı var.” dedi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
İbrahim Kılınç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Erdemoğlu Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı E. Mehmet Emre seçim çalışmalarını değerlendirdi. Gazetemizi ziyaret eden Emre, yaptığı açıklamada; “Vatandaşımızın güzel teveccühü ile karşı karşıyayız. İş nefis işi değildir. Besni´nin daha ferah, daha rahat ve yaşanabilir merkez haline gelmesi için bir gayret içerisine gireceğiz. Bizim için koltuk, makam önemli değil” dedi.
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, 15 Temmuz Şehitler Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
31 Mart seçimlerinde Besni´de Ak Parti´yi destekleyecekleri ya da ittifak kuracakları söylentileri üzerine MHP Besni teşkilatı bir açıklama yaparak kimseyi desteklemeyeceklerini seçime kendi adayları ile gireceklerini söyledi. İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi Besni ilçe teşkilatı ve adayımız Kenan Polat ile yerel seçimlere katılacaktır.” dedi.
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı, Besni seçim bürosunun açılışına katıldı. Salıcı, "Şimdi 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var. Bundan iktidar sorumludur" dedi.
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Çat Mahallesi muhtar adayı Leyla Değirmenci kadınların kendine güvenini yenilemek için aday olduğunu belirterek tüm mahalle sakinlerinin desteğini beklediğini söyledi.
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
1 dönemdir Cirit Meydan Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Orhan Onur, “31 Mart yerel seçimlerinde tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallemde yarım kalan hizmetlerin yerine getirilmesi göreve talibim” dedi.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman´ın ilçelerini ziyaret etti. Besni Ziyaretinde Bakan Gül´ün yanı sıra AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, M. Fatih Toprak, Yakup Taş, İ. Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni ilçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre ve partililer katıldı.
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde, ev hanımı Saime Türk, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adaylığını açıkladı.
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP Besni ilçe yönetimi yaptığı açıklama ile Yerel seçimlerde AKP-MHP ittifakına karşı CHP´yi destekleyeceklerini açıkladı. CHP ise Kontenjan listesinde HDP adına Halil Mengelliboğa´yı aday gösterdi.
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
2 dönemdir Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Sinan Pamukçu, “31 Mart yerel seçimlerinden tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallelim bana çıraklığı ve kalfalığı öğretti, şimdi mahalle sakinlerimden Ustalık belgesini talep ediyorum.” dedi.
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Ali Erdemoğlu Mahallesi muhtar adayı İbrahim Türk “Mahallemizin artan nüfus yoğunluğu ile birlikte daha hızlı ve etkin hizmet alabilmesi amacıyla yeni bir mahalle kurulması için dilekçe hazırladım. Dilekçemin sürecini yakinen takip ettim ve dilekçemizin onayı ile ilçemize güzel bir mahalle kazandırdık” dedi.
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Başkanlığı için Siyasi Partiler Belediye Meclisi üyesi adaylarının listesini İlçe Seçim kuruluna teslim etti. İşte partilerin Belediye Meclis adayları:
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre, Besni Eğitim Bir Sen Başkanı Mahmut Akdoğan ve üyeleriyle bir araya geldi.
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclisi 2. Sıradan aday olan Vakkas Öcal adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, projelerini açıkladı. Besni´ye en az 4 bin istihdam sağlayacak olan ihtisas OSB, MYO öğrenci sayısının arttırılması, Besni Kent meydanı, Ana caddeye cephe düzenlemesi, Park sorunu için Cep Otoparklar yapılması; başta Besni üzümü olmak üzere yöresel ürünlerin dünyaya pazarlanması başlıca projeleri arasında yer alıyor. Alkan, her projeyi hayata geçirmeden önce mutlaka halka soracak ve fikirlerini referans alacaklarını taahhüt etti.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ