AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.
GÜNDEM 16.10.2021 13:50:00 355 0

Adıyaman Gazeteciler Cemiyetinde Başkan Zeki Dişkaya’nın ev sahipliğinde düzenlenen programa Şehit Ailelerinden Hüseyin Halisdemir, Yahya Kemal Yiğit, İbrahim Taşdemir, Ali Oruç, Ramazan Uğur, Mustafa Mine, Abuzer Tan, Besni Kaymakamı Nazlı Demir, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Başkanı Bilal Uludağ, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Adıyaman il temsilcisi Ömer Çiçek, AGC üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Düzenlenen programda Gölbaşı’nda Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın darbecilerin kontrolüne geçmesini önlemek amaçlı olarak Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın verdiği emre uyarak canı pahasına komutanlığı koruyan Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir daha önce yaptığı bir konuşmasında darbe girişiminde bulunanların ve suçu sabit olarak hapse atılanların cezaevlerinde tutulmasını değil, idam edilmesini istemişti.

Şehit babası Halisdemir programda yaptığı konuşmada ise; “Devletimizde idam yokmuş ama devletimiz hainlerin cezalarını verdiler. Ama olan bizim yiğitlerimize, şehitlerimize oluyor. Keşke idamlık olsa, bu hainler darağacına asılsa bütün şehit ailelerinin yüreği serinler” dedi.

Şehit polis Cennet Yiğit’in babası Yahya Kemal Yiğit ise; “Öncelikle Adıyamanlı hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Misafirperverlikten dolayı Allah onlardan razı olsun. Buradaki şehit ailemizi ziyaret ettik, acılarını paylaştık. Bu vatan uğruna bizler bir evlat verdik. Binlerce evlat olsa bu vatan uğruna vermeye gerçekten değer. Çünkü bizim başka bir vatanımız yok. Evlatsız yaşıyoruz fakat vatansız yaşayamayız” diye konuştu.

Programda duygularını dile getiren Şehit polis Yunus Uğur’un babası Ramazan Uğur da; “Siyasilere bir mesajım var. Koltuk sevdası için vatanımızı bölmeyin. Biz evlatlarımızı verdik, fedakarlık ettik. Evlatlarımız canlarını feda ettiler bu ülke için. Koltuk sevdası için ülkemizi bölmeyin lütfen” şeklinde ifade etti.

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Başkanı Bilal Uludağ ise; “Sözlerime bütün şehitlerimizi rahmetle, saygıyla anarak başlamak istiyorum. 15 Temmuz hain işgal girişiminde şehadet şerbeti içen şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de saygıyla anıyorum. Bu hainler yüzyıllarca bu topraklar üzerinde hep sinsi planlar kurdular. Tabi ki şehitsiz olmuyor. Bundan önce de olmadı, bundan sonra da olmayacak. Bizler bu vatan uğruna, ezan susmasın, vatan bölünmesin, bayrak inmesin diyerek şehadet şerbetini içmek için sırada bekleyen yiğitleriz” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Zeki Dişkaya ise; “Evlatlarını şehit verip aramızda bulunan Ömer Halisdemir kardeşimizin çok saygıdeğer babası Hasan amcayı, Cennet ablamızın babası ve diğer şehitlerimizin babalarını Adıyaman’da ve cemiyette aramızda görmekten dolayı şahsım adına onur duyuyorum” dedi.

Heyet daha sonra hatıra fotoğrafı çekiminin ardından 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Adıyaman il temsilciliğinin açılışına katıldı.