Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Reşit Alkan seçim bürosunun açılışında miting gibi kalabalığa seslendi. Yakın akrabası Ali Erdemoğlu´nun da katıldığı açılışta konuşan Alkan, Besni halkının oylarına, teveccühüne kimsenin ipotek koyamayacağını belirterek “Besni ne derse o olur.” dedi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu ise, Besni Halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yinelediği konuşmasında “Besnimiz için gereken neyse şu ana kadar yaptıklarımız, bundan sonra da devam edecektir. İnşallah yeni yatırımlarımız olacak.” diyerek Besni halkına müjde verdi.
Tarih: 12.3.2019 20:57:17/ 639okunma / 0yorum

KARARGAHA YÜRÜYEREK GELDİLER

Saadet Partisi Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan´ın Seçim bürosu binlerce vatandaşın katıldığı tören ile açıldı. Açılışa Alkan´ın yakın akrabası olan Merinos A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´da katıldı. Alkan, Erdemoğlu ve beraberindekiler Seçim karargahına eski Devlet hastanesi önünden yürüyerek geldiler. Denizbank üstündeki Seçim karargâhında toplanan binlerce kişi Alkan ve Erdemoğlu´na sevgi gösterisinde bulundu. 

BESNİ HALKININ OYLARINA KİMSE İPOTEK KOYAMAZ

Kalabalığa hitap eden Alkan, projeleri açıkladığı konuşmasında seçim sürecince yapılan eleştirilere de yanıt verdi. Kazanınca yeniden Ak Parti´ye döneceği eleştirilerine cevap veren Alkan, “Biz Saadet partisinden girdik ve Saadet partisinden de siyasetimize devam edeceğiz. Burada televizyon kanalları da var ve canlı yayın yapıyorlar. Tabi ki kendilerine bizi büyük rakip gören siyasi aktörler diyor ki. Biz anladık siz kazanacaksınız da ama gelirseniz biz sizi almayacağız. Hadi oradan gelen kim? Kim geliyor kim? Burada Besni halkının iradesi varken. Besni halkının teveccühü varken. Besni halkının oyları varken, kim ona ipotek koyabilir. Reşit Alkan kim? Besni ne derse o olur.”

HERKESİN HÜR İRADESİ VAR DOKUNMAYIN KİMSEYE

İş verilen taşeronlara baskı uygulandığını söyleyen ve tepki gösteren Alkan, “Memleketimiz bizim ve biz Besnililerin sevdalısıyız. Memleketimizi çok seviyoruz. Ali abinin bir sözü var. Seviyorum demeyle sevgi olmaz. Ben seviyorum demeyle kuru sevgi olmaz. Eserlerinizle olur, icraatlarınızla olur. Şu memleketin her bir evladını bağrınıza basmakla olur. Tehditle, şantajla olmaz. Vermişsiniz bir ekmek peşine yoklama çekiyorsunuz. Herkesin hür iradesi var dokunmayın kimseye.”

NEREYE GİTTİ BU ÖĞRENCİLER, NİYE SAHİP ÇIKMADINIZ?

Besni´nin Bacasız fabrikası Yüksekokula ve fakülteye sahip çıkacak ve öğrenci kazandıracaklarını gerekirse gidecek Ankara yolunu kapatacaklarını belirten Alkan, “Bunun için Ulusal basına düşeceğiz. Niye? Bu memleketin hakkını savunmak için. Biz bu memleket için her şeye razıyız. Bu memlekete 40 Trilyonluk fakülte yapıldı. 9 tane okuyan öğrenci var. Besni Meslek Yüksekokulunun 3 bin tane öğrencisi vardı, nereye gitti bunlar? Niye gitti bunlar. Bu memlekette siyasetçi yok mu? Niye engel olmadınız. Bu günümü beklediniz. 17 senedir sahip çıkmadınız da şimdi mi sahip çıkacaksınız.”

HİÇ BİRİMİZİ AYRIŞTIRMADIK, AYRIŞTIRMAYACAĞIZ

1 Nisan´dan sonra Besni´yi tüm kesimlerle birlikte yöneteceklerini belirten Alkan, “Sağcısıyla, solcusuyla, sivil toplum örgütleriyle en uçtaki abilerimizle, en uçta sağdakiyle, en uçta soldakiyle de el ele gönül gönüle bu memleketi hep birlikte yöneteceğiz. Bu seçim sürecidir ve bir takım sözler söylenir. CHP´li de, AK Partili de, MHP´li de, BBP ve HADEP´li de bizim kardeşlerimiz. Seçimden sonra hep birbirimizin yüzüne bakacağız. Kivreyiz, akrabayız, dayıyız, yeğeniz. Yine birbirimizle acı ve tatlı günümüz olacak. Hiç birimizi ayrıştırmadık ve bu günden sonra da ayrıştırmayacağız. Kol kola ve gönül gönüle olacağız.”

ERDEMOĞLU: İNŞALLAH YENİ YATIRIMLARIMIZ OLACAK

Yapılan tezahüratlar üzerine sahneye çıkarak vatandaşları selamlayan Erdemoğlu, Besni´ye yeni yatırımları olacağını müjdeledi. Erdemoğlu, “Çok kıymetli Besni´li hemşerilerim. Hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum. Hepiniz sağ olun, var olun, Allah´a emanet olun. Besnimiz için gereken neyse şu ana kadar yaptıklarımız, bundan sonra da devam edecektir. İnşallah yeni yatırımlarımız olacak. Yalnız benim Besnili hemşerilerimden bir ricam var. Fakülteye sahip çıkmanızı istiyorum. Çocuklarınızı burada fakülteye gönderdiğiniz takdirde bizde çok şükür iş de var, aş da var. Ben her yıl başarılı olanlarını Erdemoğlu Holding bünyesinde istihdam edeceğim. Şuan inşaatı devam eden Fen Lisesini 2020´nin sonunda da eğitim ve öğretime açılacaktır. Bunun müjdesini veriyorum. Oyratlı köyüne 1 ay sonra Sağlık Ocağı yaptıracağım. En kısa sürede de onu bitireceğiz inşallah. Besni için yeni projelerimiz var ve zamanı gelince açıklayacağım. Sağlık olsun, eğitim olsun ve sanayi sektörü olarak söylüyorum. Amacımız Besni. Besnilileri seviyoruz. Gerçek Besni burada, hepsine saygılar sunuyorum. Sağ olun, var olun. Allah´a emanet olun” dedi.

BİZ KADERİMİZE RAZIYIZ

Saadet Partisi Besni seçim bürosunun açılışında konuşan Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan şunları söyledi: “Tabi burada bakan yok. Milletvekili yok. Ama kim var? Besni´nin babası var babası. Sayın Ali Erdemoğlu, hoş geldin sefalar getirdin. İbni Hadun ne diyor? Coğrafya kaderdir diyor. Bugün Afrika´da doğanlar orada doğmak isterler miydi? İstemezlerdi. Biz Besni´de doğduk. Doğru coğrafya kaderdir. Biz kaderimize razıyız. Ama Besni´nin kaderini değiştirmek gayretlerimizle, hep birlikte el ele vererek olacak. Niye? Kader, gayrete aşıktır. Biz gayret edeceğiz, güzelleştireceğiz, değiştireceğiz ve hep beraber yenileyeceğiz. Arkadaşlar hiç sağa sola bulaşmadan biz işimize bakacağız. Projelerimizi anlatacağız. Öyle evlere gittim ki betonun üzerinde savan serili. İçim sızladı, içim burkuldu. Bakmayın suyum sert, suratım asık ama bu kalbim pamuk gibi yumuşaktır.

BESNİ HİZMETİN EN ALASINI HAK EDİYOR

O kadar sessiz çoğunluklar var ki. Sesini duyuramayan, sıkıntılıyım diyemeyen, derdim var diyemeyen, ağzından bir kelime çıkmıyor. Sadece duruşuyla ne demek istediğini anlıyorsunuz. Arkadaşlar başta şunu belirtmek istiyorum. O kadar gencimiz var, büyüklerimiz var, abilerimiz var. Şöyle bir baktığınız zaman ayda işim gereği iki üç bin kilometrede yol yapıyorum. Gerek yurt içi, gerekse de yurt dışı seyahatlerimiz oluyor. Memleketime geldiğim zaman içim yanıyor. Niye ? Diğer memleketlerde olanlar, diğer ilçelerde olanlar almış başını gitmişler. Besni´ye gelince içim burkuluyor, canım sıkılıyor, moralim bozuluyor. Niye hak etmiyor mu ? En iyisini hak ediyor. En güzelini hak ediyor. En alasını hak ediyor.

BESNİ´NİN GİRİŞİ SURİYE, ÇIKIŞI MÜMBİÇ

Bu memleketin girişi Suriye. Maalesef çıkışı Mümbiç. Şimdi bu kader mi ? Niye sahip çıkmadınız ? Niye yapmadınız ? Yunan hükümeti yoktu ya. 17 senedir, her sene 500 tane gencimizi işe alsaydınız da, Reşit Alkan demeseydi ihtisas organize diye. Niye yapmadınız ?

Şimdi İhtisas Organize sanayi diyoruz. Biliyorsunuz 6. Bölge teşvik kapsamında. Buruya Türkiye´de ihtisas yapmış büyük firmalardan 4 tane gelse, 4 bin tane gencimiz işe girecek. Kötümü olacak. Fırıncı ekmeğini satacak, kasap et satacak, akaryakıt firması benzin mazot satacak.

Bu memlekette Ticaret Sanayi Odası yoktur. Buraya bir yatırımcı gelse ve ben nereye ne yapacağım diye sorsa kimse burada şu var diyecek noktada değil. Nereye gidiyor ? Belediyeye gidiyor. Bu memlekete yatırımcıları de çekeceğiz, söylediklerimizin hepsi de yerini bulacak.

EKSİKLERİ BİZ TAMAMLAYACAĞIZ

Devletimizin yaptıkları var ve yapılana teşekkür edeceğiz. Eksikleri biz tamamlayacağız. Ama memleketinde bir gerçeği var. Erdemoğlu ailesi inşallah burayı kısa bir zamanda çalışmaları tamamlandığında iplik üretim üssüne çevirme gayretleri var. 1200 kişide oradan gelecek kötümü olacak. Besni ayağa kalkmayacak mı zannediyorsunuz. Besni kaderine terk edilmeyecek. Bu memleketin sahipleri var. İhtisas organizeyi en hızlı ve en süratli bir şekilde bu memlekete geçirmek üzere çalışmalarımızı başlatacağız.

BEN BU MEMLEKETE DAYAK YEMEYE GELDİM

Çağrı merkezinden bahsediyoruz. Büyük firmaların doğuda çağrı merkezleri var. Bunlarda teşvik kapsamında. Peki bu çağrı merkezlerinde hiç olmasa Besni´ye 500 tane kaydırılmaz mıydı ? Kaydırılırdı. Adıyaman´da var mı var. Diyarbakır´da var mı var. Ağrı´da var mı var. Niye Besni´de yok, niye yapmadınız ? Her şey güllük gülistanlıktı da Reşit Alkan ortaya boşuna mı çıktı ? Gider evimde otururdum. Her şey var mı var, ben niye çıkayım. Her şey güzel olacak bundan emin olun. Ben bu memleket için dayak yemeye geldim. Ama Besni halkının haklarını savunmak üzere gideceğim kendimi Besni için uçurumdan aşağı atacağım. Arkama döneceğim Besni halkı var mı yok mu ? Varsa var, yoksa da tek başıma atacağım. Niye memleketim için.

17 SENEDİR SAHİP ÇIKMADINIZ ŞİMDİMİ SAHİP ÇIKACAKSINIZ ?

Bu memlekete 40 Trilyonluk fakülte yapıldı. 9 tane okuyan öğrenci var. Besni Meslek Yüksekokulunun 3 bin tane öğrencisi vardı, nereye gitti bunlar ? Niye gitti bunlar. Bu memlekette siyasetçi yok mu ? Niye engel olmadınız. Bu günümü beklediniz. 17 senedir sahip çıkmadınız da şimdi mi sahip çıkacaksınız. Siz kimle dalga geçiyorsunuz, neyi getireceksiniz, getirseydiniz zaten gitmezlerdi. Bize yaptıklarınızı anlatın, yapacaklarınızı anlatmayın. Bu millet aptal değil, salak hele hiç değil. Yapsaydınız görseydik. Ama yapmadınız. Bundan sonra da yapacağınızı iddia edipte bu kalbi temiz, ruhu temiz Besni halkını kandırmayın. Çok aydın, çok bilgili insanlar, çok bilge insanlar Besni halkı.

ÜRETEREK KALKINACAĞIZ

Besni biberimiz var. Dillere destan değil mi ? Niye sanayisi yok. Üreterek kalkınacağız. Evde analarımız, bacılarımız biber dolamışını, patlıcan dolmasını yapsınlar, kurutsunlar, salçaları yapsınlar getirsinler. Ama belli kriterler dahilinde. Hem Türkiye´ye, Hem de Dünya´ya pazarlamak benim görevim. Hem trafikten, hem de yolların darlığından insanlarımızın bir takım sıkıntıları var. Besni´ye bir kent meydanı yakışmaz mı ? Alt iki kat otopark, üçüncü katı da hanımlar çarşısı. Getirsinler yaptıklarını pazarlasınlar. Sattıklarını sattılar, satamadıklarını biz aldık mı aldık.  Nemrut´a günde elli tane otobüs gidiyor. 5 tanesini Besni´ye çevirsek 250 tane turist gelir. 250 tane turiste kaldıracak ve indirecek yerimiz var mı? Yok. Besni´ye tekel depolarının orayı Besni halkının kullanımına kazandırmak için gerekli olan çalışmaları yaptıktan sonra güzel bir park, güzel yüzme havuzları, saunası olan ve orada en az otuz odalı beş yıldızlı bir otel Besni´ye yakışır mı, yakışmaz mı ?

BU MEMLEKETİN 5 YILINI KASTETMEYE KİMSENİN HAKKI YOK

Bu memleketin 5 yılına kimsenin kastetmeye hakkı var mı? Bu memleketi kimsenin üzmeye hakkı var mı? 5 yıl sonra ben yapamadım, 5 yıl sonra yapacağım siz bir şans verin diye kimsenin demeye hakkı var mı? O zaman gün bugün, 31 Martta sandıkları patlatmaya var mısınız?

Besni üzümü, bademimiz de var. Besni bademi dünyaya ihraç olsa kötümü olur. Biz kültürümüzle gelişeceğiz. Aşağı şehir kültür mirası orada duruyor. Niye sahip çıkmadınız? Niye gündeme getirmediniz? Herkes sizden iş, aş bekliyor. Hizmet için hangi projeleri ortaya koydunuz? Sorduğunuz zaman söylüyorlar, hastane, TOKİ. Hastane yapılmayan il mi var. İlçemi var? millet burada hastalıktan mı ölecekti.

BİZİM BESNİMİZİN İNSANI SAFTIR VE TEMİZDİR

TOKİ her yerde var. 8 senedir adamlar ıstırap çekiyor. Yapılmayan camiden, yapılmayan okulun aidatını ödüyorlar. Şimdi mi aklınıza geldi ? Şimdi mi çözeceksiniz? Bizim Besnimizin insanı saftır ve temizdir. Kalp yüreği temizdir. Ne yaptınız TOKİ dediniz yine 4. TOKİ. Adamlara karanlıkta imza attırdınız. Nerede bu adamların kombileri? Kışın günü olmuş ve işleri yarım kalmış. Evlere gidiyoruz soğuktan oturamıyorlar. Hepsi gariban insanlar zaten. Niye sahip çıkmıyorsunuz? Ne yapıyorsanız yapın taktırın. Siz yapmışsanız hadi başarında görelim. Şurada seçime 24 gün kaldı ve size 24 gün müsaade. Oradaki 472 tane konut sahibinin müteahhitten teminat mektubunu paraya mı çeviriyorsunuz. Yakasından mı tutuyorsunuz. Devlet olarak kimi devreye sokuyorsanız sokun bu adamların kombilerini tamamlayın.

GÖÇ VEREN DEĞİL, GÖÇ ALAN BİR İLÇE OLACAĞIZ

Besnimiz küçük bir yer. Bir Besni sevdalısı olarak benim hayalim göç veren değil, göç alan bir ilçe olsun. İhtisas organize, çağrı merkezleri, bacasız farikalarımızla birlikte Besni´ye yeteri kadar en az hedefimiz 5 bin gencimizi işe alıp çalıştırmak mı ? evet. 3 bin tane de öğrenci geldi mi 7-8 bin. Talep gelirse arz olur. Yeni istihdamlar oluşacak. Bunları böyle aşarsınız. Yalandan yere 1000 veya 2000 kişiye olmayan yerlerde iş vererek, yalanla iftirayla insanları bir yerlere sokamazsınız.

BİR DÖNEM YAPALIM, ADAM GİBİ YAPALIM 

İkinci dönem diye bir düşüncemiz yoktur. Bir dönem yapalım, adam gibi yapalım ve Besni için dayak yiyelim.

Bir takım yerlerde iş sözü veriliyor hem de yoğun bir şekilde. Benim size söyleyeceğim şu. Birilerini çıkarıp, bir diğerini işe alacak olanlar sakın ha sakın buna inanmayın. Buranın kapasitesi belli, bütçesi belli. Arkadaşlar iş alanı açsaydınız da bu insanları oralara alacağız diye söz verseydiniz.

33 bin nüfusumuz var. 1954-1960´lı yıllarda 55-60 bin. Nereye gitti bu insanlar ? Hep dağıldılar ve rızklarının peşinde gittiler. Besni´yi hemşerilerime yürek dolu selam ve saygılarımı gönderiyorum. Onlarında kalbi Besni için atıyor.

BUNDAN SONRA BESNİ OLACAK

Bundan sonra Besni olacak. Adıyaman siyasetine yön veren Besni 31 Marttan sonra, 1 Nisan itibariyle Adıyaman siyasetine de yön verecek. Ben size burada bunun sözünü veriyorum. Besni siyasi parlamentoda Besni olarak temsil edilmiyor. Besni´li vekillerimiz var ama bizzat Besni´de olanlar maalesef yok. Peki burada iki dönem vekillik yapan olmadı mı ? Bu yollar niye yapılmadı ? Burunçayır-Besni arası niye ıstırap çekiyor ? Niye büyük yatırımcıları getirmediniz ? Niye kapıları çalmadınız ? Niye el öpmediniz ? Memleketiniz için niye dayak yemediniz ? Getirseydiniz de Reşit Alkan burada çare var demeseydi. Ancak genel merkezde muteberi olanlar maalesef Besni için büyük projeler getirmekte muteberi olamadılar. İlçe başkanı zihniyetinden çıkamadılar. O zaman biz bu zihniyeti 31 Martta ne yapacağız ? Sandığa gömeceğiz.

MEMLEKETİN AKLIYLA OYNAMAYIN

İsterim ki projelerimiz hepsini tek tek anlatalım. Tekel depolarını, aşağı Besni´ye ve mevcut olan yerleşim yerlerimize hepsini aynı anda, aynı şekilde geliştirip güzelleştirmek üzere bir kentsel dönüşüm yapıp trafiği kökten sökmek Besni´ye yakışmaz mı ?

Her yerde anlatıyorlar. 800 bin evi yeniden imar edeceğiz diye. Buyursunlar pilot bölge, 4 tane de iktidar partisinin vekili var, getirsinler buradan başlasınlar. Bizde alınlarından öpelim. Tutan mı var 17 senedir yapılmamış. Yapacaklarınızı anlatın 17 sene sonra yapacağım diye benim memleketimin aklıyla oynamayın.

BEN BU MEMLEKET İÇİN ÖLÜRÜM

Unutmayın devlet başkanı seçmiyoruz. Besni Belediye Başkanını seçiyoruz. Mahalli idareler seçiminde hiçbir beka sorunu yoktur. Memleketimizin Besnimizin beka sorunu var. 31 Martta Besni´nin beka sorununu ortadan kaldırmak için sandıkları patlatıp, 1 Nisan itibariyle de Besni Belediye Başkanlığını devraldığımız zaman ondan sonra Allah´ın izniyle Besni vitesi yükseltecek değişime ve dönüşüme başlayacak. Ben bu memlekete kurban olurum. Ben bu memleket için ölürüm. Bu memleket için ayak öperim. Bu memlekete hizmet için her şeyi yaparım. Bu memlekete hizmet ya gelecek ya gelecek” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Saadet Partisi Besni seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bayan muhtar adayının tüm  azaları da bayan
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Kaymakam Hasan tütün Mahallesi Muhtar adayı Saime Türk´ün tüm azaları da bayanlardan oluşuyor. Ev hanımından çalışanına oy pusulasına 8 bayan aza yazan Saime Türk, “mahallemin sorunlarına bayan eli değmesini istiyorum. O nedenle tüm azalarımı da bayan arkadaşlarımdan yazdım” dedi.
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın  hepsini çözeceğiz
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Saadet Partisi Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan sorunlar yumağı 4. Etap TOKİ sakinleri ile bir araya geldi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Arzuhalci Aydın Aktaş Erdemoğlu Mahallesine Muhtar adayı olduğunu söyledi. Erdemoğlu Mahallesinin sıkıntı ve sorunlarını bildiğini ve çok yakından takip ettiğini belirten Aktaş şunları söyledi.
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında geldiği Adıyaman´da Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu´na Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İl başkanı Deniz Çakmak, ilçe başkanı Hakan Kılınç, Belediye Başkan adayı Vakkas Acar eşlik etti.
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre yapılabilecek hizmetlerin en iyisini sadece AK Parti´nin yapabileceğini ifade ederek; “Bizler ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın´ düsturunu ilke edindik. Siyasi hayatımız boyunca halkımızın sorunlarını elimizden geldiği nisbette çözmek için gayret ettik. Bizler yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermiyoruz. ‘Yaparsa AK Parti yapar´ diyoruz.
Yıldız, Gençlik kollarından ve  Meclis adaylığından istifa etti
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Ak Parti Gençlik kolları başkanı ve Belediye Meclis üyesi adayı Ahmet Yıldız, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Gençlik kolları başkanlığı ve Belediye Meclisi adaylığından istifa ettiğini duyuran Yıldız, yazılı bir açıklama ile istifa gerekçelerini sıraladı.
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
31 Mart yerel seçimlerinde Yeni Besni Mahallesinden Muhtar Adayı İsmail Yıldız, Siz seçin biz hizmet edelim. Çözümün adresi olacağız” dedi.
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül  birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın kolları yaptığı açıklama ile Kadınları Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırdı. Gazetemize açıklama yapan Kadın kolları başkanı Semra Semiz şunları söyledi.
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
Milliyetçi Hareket Partisi Besni seçim karargâhı açıldı. Atatürk Caddesi İş Bankası bitişiğindeki seçim irtibat bürosunun açılışına MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, MHP MYK Üyesi Sedat Yaşar, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, MHP Besni Belediye Başkan Adayı Kenan Polat ve partililer katıldı.
AK Parti adayı Emre´nin  Seçim Bürosu Açıldı
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler seçim karargahlarını açmaya başladı. Ak Parti Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre´nin seçim karargahı dün açıldı.
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse,  Bin oy verilmeli
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
Besni´de görev yapan 7 mühendis ortak bir bildiri yayınlayarak Alkan´a desteklerini açıkladı. Dayatmaya karşı olduklarını belirten mühendisler, “Besni halkı bu dayatmayı güçlü bir iradeyle aşarsa, Besni kazanacaktır” dediler. Ali Erdemoğlu´nu da yürekten kutladıklarını belirten 7 mühendis, “Aça Aş, Açığa Bez, İşsize İş veren; Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli” ifadesini kullandılar.
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Dumlupınar Mahallesi muhtar adayı Feray Tekinerdoğan, mahallenin acilen Kentsel Dönüşüme ihtiyacı olduğunu söyledi. Seçilmesi durumunda Kentsel dönüşüm için imza kampanyası başlatacaklarını söyleyen Tekinerdoğan, “Benim mahallemde oturan insanlarında insanca yaşamaya hakkı var.” dedi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
İbrahim Kılınç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Erdemoğlu Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
Emre: Bizim için koltuk,  makam önemli değil
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı E. Mehmet Emre seçim çalışmalarını değerlendirdi. Gazetemizi ziyaret eden Emre, yaptığı açıklamada; “Vatandaşımızın güzel teveccühü ile karşı karşıyayız. İş nefis işi değildir. Besni´nin daha ferah, daha rahat ve yaşanabilir merkez haline gelmesi için bir gayret içerisine gireceğiz. Bizim için koltuk, makam önemli değil” dedi.
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, 15 Temmuz Şehitler Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
31 Mart seçimlerinde Besni´de Ak Parti´yi destekleyecekleri ya da ittifak kuracakları söylentileri üzerine MHP Besni teşkilatı bir açıklama yaparak kimseyi desteklemeyeceklerini seçime kendi adayları ile gireceklerini söyledi. İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi Besni ilçe teşkilatı ve adayımız Kenan Polat ile yerel seçimlere katılacaktır.” dedi.
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden  daha büyük bir ekonomik kriz var
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı, Besni seçim bürosunun açılışına katıldı. Salıcı, "Şimdi 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var. Bundan iktidar sorumludur" dedi.
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Çat Mahallesi muhtar adayı Leyla Değirmenci kadınların kendine güvenini yenilemek için aday olduğunu belirterek tüm mahalle sakinlerinin desteğini beklediğini söyledi.
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
1 dönemdir Cirit Meydan Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Orhan Onur, “31 Mart yerel seçimlerinde tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallemde yarım kalan hizmetlerin yerine getirilmesi göreve talibim” dedi.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman´ın ilçelerini ziyaret etti. Besni Ziyaretinde Bakan Gül´ün yanı sıra AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, M. Fatih Toprak, Yakup Taş, İ. Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni ilçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre ve partililer katıldı.
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde, ev hanımı Saime Türk, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adaylığını açıkladı.
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP Besni ilçe yönetimi yaptığı açıklama ile Yerel seçimlerde AKP-MHP ittifakına karşı CHP´yi destekleyeceklerini açıkladı. CHP ise Kontenjan listesinde HDP adına Halil Mengelliboğa´yı aday gösterdi.
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
2 dönemdir Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Sinan Pamukçu, “31 Mart yerel seçimlerinden tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallelim bana çıraklığı ve kalfalığı öğretti, şimdi mahalle sakinlerimden Ustalık belgesini talep ediyorum.” dedi.
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Ali Erdemoğlu Mahallesi muhtar adayı İbrahim Türk “Mahallemizin artan nüfus yoğunluğu ile birlikte daha hızlı ve etkin hizmet alabilmesi amacıyla yeni bir mahalle kurulması için dilekçe hazırladım. Dilekçemin sürecini yakinen takip ettim ve dilekçemizin onayı ile ilçemize güzel bir mahalle kazandırdık” dedi.
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Başkanlığı için Siyasi Partiler Belediye Meclisi üyesi adaylarının listesini İlçe Seçim kuruluna teslim etti. İşte partilerin Belediye Meclis adayları:
Emre´den Eğitim  Bir Sen´e Ziyaret
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre, Besni Eğitim Bir Sen Başkanı Mahmut Akdoğan ve üyeleriyle bir araya geldi.
İlk kayıp CHP´den…  Öcal adaylıktan çekildi
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclisi 2. Sıradan aday olan Vakkas Öcal adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, projelerini açıkladı. Besni´ye en az 4 bin istihdam sağlayacak olan ihtisas OSB, MYO öğrenci sayısının arttırılması, Besni Kent meydanı, Ana caddeye cephe düzenlemesi, Park sorunu için Cep Otoparklar yapılması; başta Besni üzümü olmak üzere yöresel ürünlerin dünyaya pazarlanması başlıca projeleri arasında yer alıyor. Alkan, her projeyi hayata geçirmeden önce mutlaka halka soracak ve fikirlerini referans alacaklarını taahhüt etti.
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Ak Parti Besni Gençlik kolları başkanı Ahmet Yıldız seçim çalışmaları kapsamında Besni Kadın Kolları Başkanı Semra Semiz ve üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret ettiler.
Feray Tekinerdoğan, Dumlupınar Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Feray Tekinerdoğan, Dumlupınar Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Feray Tekinerdoğan, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Dumlupınar Mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ