Alkan; ?Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak?

AK Parti Besni Belediye Başkan Aday Adayı Reşit Alkan, Besni´yi Kültür, Sanayi ve Cazibe merkezi haline getirecek projelerle hizmete hazır olduğunu ifade etti. Alkan, Besni´de kaçak siyaset yapmadan her şeyin şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla delikanlı
SİYASET 11.12.2018 16:11:42 56 0

AK Parti´den Besni Belediye Başkan Aday Adayı olan Reşit Alkan 1950´li yıllarda Besni nüfusunun diğer ilçelere göre daha yoğun olduğuna dikkat çekerek ?Besnililer bugün 1950´li yıllarda nüfusu diğer ilçelere göre yoğundu. Besni bugün Türkiye´nin ve dünyanın belirli yerlerine ulaşmış. Allah nasip ve kısmet ederse Besni´ye ve Besnililere hizmet etme noktasında burada oturması önemli değil bütün Besnililerin bütün Adıyaman ilçelerinin ve bütün Adıyaman´ın her türlü yardımına koşan bir belediyecilik anlayışını tesis edeceğiz. Ben burada oturuyorum Başkan orada değil. İster İstanbul, Ardahan, Kars, Hakkâri nerede olursa olsun biz onlara da yetişeceğiz.? dedi.

Değişen ve gelişen bir dünyaya ayak uydurulacağını belirten Alkan, ?Gelişen ve değişen bir dünyada yaşıyoruz Besni´yi buna ayak uyduracağız normal binalar yapacağız, hizmetler edeceğiz ama bunun yanı sıra sanayisini de geliştireceğiz. Besni´nin yöresel ürünlerle alakalı hak ettiği yere mutlaka getireceğiz. İstihdama yönelik yatırımlarının önünü açacağız, organize sanayilerin önünü açacağız. Burada bizim memleketimizin devletten alacağı var bu alacağı zaman diliminde tahsil edeceğiz. Bu memleket için yaka paça yırtacağız, gerekirse dayakta yiyeceğiz ama memleketimizin hak ettiği yere gelmesi için tüm çabayı sarfedeceğiz.

İmece usulü ile bütün Besnililerin içinde olduğu ve bunu kendilerine hissettirdiğimiz bir yönetim anlayışıyla yürüyeceğiz. İcabında Besnili vatandaşlarımız gelip Belediye başkanının yakasından tutacak ?benim burada hakkım ve emeğim var bu neden böyle´ deme cüretinde bulunacak. Herkes yaşayarak görerek ve hissederek zamanı geldiğinde de değerlendirmesini yorumunu yapacaktır. Bundan dolayı da halkımız rahat olsunlar.

Eğitimin, sadece belirli bir ailenin, belirli bir kişilerin değil, bütün Besni´nin ortak meselesi olduğunun bilincini vereceğiz. Çocuk çocukluğunu yaşayacak, genç gençliğini yaşayacak, orta yaş ve yaşlımız Besni´de yaşamanın keyfini sürecek.

Eski Besni´nin kültürünü yaşatacağız, masal gecelerinden tutunda, Eski Besni düğünlerine kadar kültürün en dibine gideceğiz. Allah´ın izni ile her şeyi yaşatacağız hiçbir şekilde de attığımız adımlardan geri adım dönmeyeceğiz. Cesaretle koşup bu işleri takip ederek, bu memleket hak ettiği yere gelene kadar mücadelemiz bitmeyecek. Solcusuyla sağcısıyla ortadaki ile herkesin bu memleketin yönetiminde sorumluluk sahibi yapacağız. Bende şahsım adına sorumluluğu bütün STK´lar dâhil siyasi görüş fark etmeksizin halkımızla birlikte paylaşacağım.

İnşallah Allah fırsat verirse ve bunu yaşayarak görerek yeni bir siyaset, yeni bir oluşum, yeni bir algı ve yeni bir yapılaşma bunların hepsi oturacak. Dışarıdan memleketine gelen ilk bunun değiştiğini görecek bunla birlikte de olumlu tepkilerin sırasıyla geleceğine inanıyorum. Kaçak siyaset olmayacak, kaçak güreş olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak? dedi.