Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, projelerini açıkladı. Besni´ye en az 4 bin istihdam sağlayacak olan ihtisas OSB, MYO öğrenci sayısının arttırılması, Besni Kent meydanı, Ana caddeye cephe düzenlemesi, Park sorunu için Cep Otoparklar yapılması; başta Besni üzümü olmak üzere yöresel ürünlerin dünyaya pazarlanması başlıca projeleri arasında yer alıyor. Alkan, her projeyi hayata geçirmeden önce mutlaka halka soracak ve fikirlerini referans alacaklarını taahhüt etti.
Tarih: 19.2.2019 12:20:57/ 813okunma / 0yorum

HEDEFİMİZ 4.000 KİŞİYE İSTİHDAM

Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, Besni´yi ileriye taşıyacak önemli projeler açıkladı. Özellikle istihdam alanları oluşturarak ilçedeki işsizlik ve göçün önüne geçmek için proje geliştirdiklerini söyleyen Alkan, Türkiye´nin saygın firmaları ile görüşerek İhtisas OSB kurulduğu takdirde Besni´ye yatırım yapma sözü aldıklarını belirterek “Hedefimiz 4.000 kişiye istihdam sağlamak” dedi. Alkan, yine 1000 kişiye istihdam sağlayacak, çağrı merkezlerinin Besni´ye kurulmasını sağlayacaklarını ifade ederek, “Doğu ve Güneydoğu illerinde yapılan çağrı merkezleri teşvik kapsamındadır. Büyük firmaların çağrı merkezlerini ilçemize açmaları için çağrıda bulunarak davet edeceğiz. Hedef 1.000 kişiye istihdam sağlamak.” dedi.

Dumlupınar, Çat ve Yeni Besni mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları yapacaklarını söyleyen Reşit Alkan. “Kentsel dönüşüm çalışması devam eden Ciritmeyden mahallemizdeki mülkiyet değer tespitleri güncellenerek hak sahipleri mağdur edilmeyecek.” dedi.

BESNİ´Yİ HALKIMIZLA YÖNETECEĞİZ

Besni´yi Besni halkıyla birlikte yönetmek istediklerini belirten Alkan, 31 Mart´tan sonra Besni´yi hep beraber yöneteceklerini söyledi. Alkan, “Bizim görevimiz, Besni´yi her bakımdan yaşanabilir bir kent haline getirmektir. Besni´nin geleceğini tasarlarken halkımızın fikirlerini referans alacağız. Biz olacağız, hep beraber olacağız, birlikte yöneteceğiz. Çünkü biz hep beraber Besni´yiz.” Taziye evi olmayan Mahalle bırakmayacaklarını ifade eden Reşit Alkan, “Başkan Mahallemizde Projesi” ile her ay ilçemizin bir mahallesinde icracı müdürlüklerle beraber sorunlar yerinde tespit edilip; mahalledeki vatandaşlarımız ile buluşacağını ve İlçenin ihtiyaçlarını vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda şekillendireceklerini belirtti. Eğitime katkı vereceklerini ve ilçedeki Okulların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirten Alkan, “Okullarımızın her türlü fiziki ihtiyacına katkı sunacağız.” dedi.

İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri 6. Bölge teşvik kapsamında olduğu için yatırımcılar bu tür sanayi bölgelerine rağbet etmektedirler. Kendi alanında üretim yapan firmalar rahat ve kolay bir şekilde yatırım yapmaktadırlar. Türkiye´nin saygın firmaları ile görüşerek İhtisas OSB kurulduğu takdirde Besni´ye yatırım yapma sözü aldık. Hedefimiz 4.000 kişiye istihdam sağlamak.

ÇAĞRI MERKEZİ İLE 1000 KİŞİYE İSTİHDAM

Doğu ve Güneydoğu illerinde yapılan çağrı merkezleri teşvik kapsamındadır. Büyük firmaların çağrı merkezlerini ilçemize açmaları için çağrıda bulunarak davet edeceğiz. Hedef 1.000 kişiye istihdam sağlamak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİ ARTTIRMA

Üniversiteler, bulundukları kente sağladığı katkı bakımından bacasız fabrika gibidir. Birkaç yıl öncesine kadar 2 bin 500 civarında olan Besni´deki üniversite öğrenci sayısı, ne yazık ki bugün 300´lere kadar düşmüştür.

Erdemoğlu Ailesi tarafından ilçemize kazandırılan üniversite yerleşkesine rağmen, Besni MYO bölümlerinin kapattırılarak öğrenci sayısının düşürülmesi, Besni´ye yapılan büyük bir haksızlıktır. Bu konuda Besni´nin hakkını sonuna kadar savunup, öğrenci sayımızın tekrar arttırılması için her türlü girişimde bulunacağız.

TEKEL DEPOLARININ YERİNE ŞEHİR PARKI

Eski Tekel depoları ile ilgili mülkiyet sorununu çözerek, bu bölgeyi yaşam alanı şeklinde düzenleyerek Besnililerin hizmetine sunacağız. İçerisinde cami, oyun ve dinlenme alanları, bayanlara, çocuklara ve yaşlılara yönelik çeşitli alanların bulunduğu sosyal donatı merkezi haline getireceğiz.

BESNİ KENT MEYDANI PROJESİ

İlçemize yakışır bir kent meydanı inşa edeceğiz. Kent meydanında yeşil alanların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenebilecek. Besni, kent meydanı ile modern bir kent olma yolunda sınıf atlayacak.

SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTASYON PROJESİ

İlçemiz merkezinde bulunan sokak hayvanlarını korumak ve aynı zamanda vatandaşlarımıza zarar vermelerini engellemek için sokak hayvanları rehabilite çalışmaları yapacağız. Çalışmalar kapsamında Hayvan Rehabilitasyon Merkezi”nde tedavi, ameliyat ve kısırlaştırma işlemleri yapacağımız sokak hayvanları için şehrin belirli noktalarında beslenme ve barınma merkezleri oluşturacağız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDUR ETMEYECEK

Dumlupınar, Çat ve Yeni Besni mahallelerimizde kentsel dönüşüm çalışmaları yapacağız. Kentsel dönüşüm çalışması devam eden Ciritmeydan mahallemizdeki mülkiyet değer tespitleri güncellenerek hak sahipleri mağdur edilmeyecek.

BELEDİYEM BENİMLE PROJESİ

Maddi durumu zayıf hemşerilerimizi ekonomik ve sosyal yaşam standartlarına göre kayıt altına alarak ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Besnili iş adamlarının da katkılarını alarak, ev eşyası, giyecek, yakacak, kırtasiye, kira yardımı, burs yardımı gibi pek çok farklı konuda vatandaşlarımıza destek olacağız.

Hemşerilerimizin maddi ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, çocukların, yaşlıların, hastaların isteklerini de kayıt altına alarak bu talepleri de karşılamak için çalışacağız.

MESLEKİ GELİŞİM KURSLARI

Belediyeler bünyesinde mesleki gelişim kursları kurmak suretiyle gerek unutulmaya yüz tutmuş meslekleri canlandırmak, gerekse de yeni gelişen sektörlerin ihtiyaç duyduğu insan gücünü yetiştirmek suretiyle vatandaşlarımıza eğitimler vereceğiz. Böylelikle, girişimci kardeşlerimizin hayallerini süsleyen projelerini hayata geçirerek, edindikleri mesleki becerilerle ekonomik hayata dahil olma imkanına kavuşacaklar.

YÖRESEL LEZZETLERİN TÜRKİYE´YE VE DÜNYA´YA TANITILMASI

Halkımızın ekonomik olarak güçlendirilmesi amacıyla başta Besni üzümü olmak üzere, biber, salça ve peynir gibi Besni kültürü ile bütünleşmiş ürünlerimizden ekonomik getiri sağlamaya yönelik çalışmalar yapacağız. Besni´deki STK´lar ile işbirliği yaparak bu ürünleri marka haline getirip, uluslararası standartlarda imalatını yapıp Türkiye ve Dünyaya pazarlayacağız.

CEPHE DÜZENLEMELERİ İLE ŞEHİR MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Ayrıca Şire Pazarında olduğu gibi Atatürk ve Cumhuriyet Caddelerinde de dış cephe düzenlemeleri yapacağız. Modern işyerleri ile çarşımızın gelişmesini, esnafımızın büyümesini sağlayacağız.

OTOPARK SORUNUNU CEP OTOPARKLAR İLE ÇÖZECEĞİZ

İlçemizdeki trafik ve otopark sorunun çözümü için, ana caddeye yakın alanlarda bulunan atıl durumdaki bina ve arsaları otopark haline getireceğiz.

EZARLIK PROBLEMİNİ ÇÖZECEĞİZ

Geçmişine saygısı olmayanın geleceği olmaz. Besni´ye uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak yeni bir mezarlık alanı kazandıracağız. Mevcut mezarlık alanlarında çevre ve yol düzenlemeleri yaparak geçmişlerimize yönelik vefa görevimizi yerine getireceğiz.

YAŞLI VE ENGELLİ HEMŞERİLERİMİZİ TOPLUMA KAZANDIRACAĞIZ

Yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik, özgüvenlerini ve yaşama bağlılıklarını arttırmak, ihtiyaçları olan sosyal ortamı onlar için oluşturmak için çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenleyeceğiz. Onların mutluluğu, Besni´yi daha mutlu bir toplum haline getirecek.

YAPI YASAKLI MAHALLELERDE İMAR İZNİ

İlçemizde Ciritmeydan, Dumlupınar, Aşağı Sarhan, Yenibesni ve Korupınar mahallelerimiz yapı yasaklı olmasından dolayı hiçbir imar ve yapım hareketliliği sağlanamıyordu. Bu mahallerdeki imar problemini çözmek üzere Besni Belediyesi tarafından bir yıl önce başlatılan çalışmaları 2019 yılı sonunda nihayete erdirerek, bu beş mahallemizde toplam bin 600 dönüm alanı imara açıp mülkiyet sahiplerini çıkmazdan kurtaracağız.

İLÇEMİZE MODERN BİR OTOGAR PROJESİ

İlçemizde yakışır bir otogar sağlamak amacıyla, mevcut otogar alanımızda düzenlemeler yaparak modern bir hale getireceğiz.

YUMRUTEPEYE SEYİR TEPESİ YAPACAĞIZ

Ciritmeyden Mahallesi Yumrutepe´nin en tepe noktasında peyzaj düzenlemesi yaparak sosyal bir yaşam ve dinlenme alanı oluşturacağız. Ailemiz ve sevdiklerimizle Besni´nin eşsiz manzarasını seyretmeye doyum olmayacak.

ŞEHİR GİRİŞLERİ PROJESİ

Eski hastane civarı otogar kavşağımız, Besni üzümünün de tanıtımını ihtiva eden Erdemoğlu Merinos kavşağına silüet oluşturarak, kaldırım, aydınlatma, peyzaj çalışmasını tamlayacağız.

Yine Gaziantep Besni girişinde jandarmadan itibaren Merinos kavşağına doğru olan bulvar aydınlatması Besni Belediyesi ile Akedaş arasında yapılan mutabakat doğrultusunda bu yıl yapılacak.

ÇOCUK PARKLARI VE YEŞİL ALANLAR

İmarımızda mevcut bulunan park alanlarımızda çocuk parkları yapacağız. Erdemoğlu Mahallesi 2. Etap Toki altında beş dönümü park ve mesire alanı yapacağız. Korupınar Mahallesinde afete maruz kapsamında ev verilen, yıkılan ve yıkımı tamamlanacak 21 dönüm alan mesire alanı yapılacaktır. Halk bahçesi veya farklı bir ad verilerek virane bir alanı halkımızın park, mesire alanı, spor gibi etkinliklerle huzur bulacağı bir alana dönüştüreceğiz.

HANIMLAR ÇARŞISI

Merinos Kavşağının güney doğusunda bulunan yürüyüş parkının çevre yoluna bakan alana otantik ahşap görünümlü 15´er M2 lik dükkanlar yağacağız. Hanımlarımıza tahsis edeceğimiz Hanımeli Çarşısıyla Besnili kadınlar kendi el emekleriyle yaptıkları ürünleri Besni halkına ve yolculara satarak hem aile bütçelerine katkıda bulunacak, hem de ilçemizin tanıtımını yapacak.

MODERN BİR HAYVAN PAZARI KURACAĞIZ

İlçemizde hayvan alım satımının daha nezih bir ortamda sağlanması amacıyla, modern bir hayvan pazarı pazarını ilçemize kazandıracağız.

ŞİRE PAZARI

Şire pazarı ve dışına bakan trafiğe kapalı alanlarda yapılan dış cephe düzenleme çalışmalarından sonra esnafın da onayını alarak zemin düzenlemesini de yapıp, şire pazarını daha modern bir çarşı hüviyetine kavuşturacağız.

BAŞKAN MAHALLEMİZDE PROJESİ

Başkan Mahallemizde” projesi ile her ay ilçemizin bir mahallesinde icracı müdürlüklerle beraber sorunlar yerinde tespit edilip; mahalledeki vatandaşlarımız ile buluşacağız. İlçenin ihtiyaçları vatandaşlarımızın istekleri ile şekillenecek ve hayat bulacak.

EĞİTİME KATKI VERECEĞİZ

Yarınımızın teminatı gençlerimizin daha iyi yetişmesi, başarılı olmaları, ülkemizi güzel ve aydınlık bir geleceğe taşımaları eğitim gördükleri okullarımızın her türlü fiziki ihtiyacına katkı sunacağız.

HER MAHALLEYE TAZİYE EVİ

İlçemizde başta Sarhan ve 15 Temmuz Şehitler Mahallesi olmak üzere taziye evi bulunmayan mahallelerimizde hayırseverlerin desteğiyle taziye evi yapacağız.

365 GÜN SPOR

İlçemizde her yaştan ve her kesimden 365 gün spor yapma kültürünü yaygınlaştıracağız. Bu kapsamda gerek amatör spor kulüplerini destekleyerek, gerekse de belediyemiz bünyesinde çeşitli dallarda spor kursları açarak, müsabakalar ve turnuvalar düzenleyeceğiz. Erdemoğlu ve Kaymakam Hasan Tütün Mahallesine 3,5 Km bisiklet yolu yapacağız.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Kaymakam Hasan tütün Mahallesi Muhtar adayı Saime Türk´ün tüm azaları da bayanlardan oluşuyor. Ev hanımından çalışanına oy pusulasına 8 bayan aza yazan Saime Türk, “mahallemin sorunlarına bayan eli değmesini istiyorum. O nedenle tüm azalarımı da bayan arkadaşlarımdan yazdım” dedi.
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Saadet Partisi Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan sorunlar yumağı 4. Etap TOKİ sakinleri ile bir araya geldi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Arzuhalci Aydın Aktaş Erdemoğlu Mahallesine Muhtar adayı olduğunu söyledi. Erdemoğlu Mahallesinin sıkıntı ve sorunlarını bildiğini ve çok yakından takip ettiğini belirten Aktaş şunları söyledi.
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında geldiği Adıyaman´da Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu´na Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İl başkanı Deniz Çakmak, ilçe başkanı Hakan Kılınç, Belediye Başkan adayı Vakkas Acar eşlik etti.
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Reşit Alkan seçim bürosunun açılışında miting gibi kalabalığa seslendi. Yakın akrabası Ali Erdemoğlu´nun da katıldığı açılışta konuşan Alkan, Besni halkının oylarına, teveccühüne kimsenin ipotek koyamayacağını belirterek “Besni ne derse o olur.” dedi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu ise, Besni Halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yinelediği konuşmasında “Besnimiz için gereken neyse şu ana kadar yaptıklarımız, bundan sonra da devam edecektir. İnşallah yeni yatırımlarımız olacak.” diyerek Besni halkına müjde verdi.
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre yapılabilecek hizmetlerin en iyisini sadece AK Parti´nin yapabileceğini ifade ederek; “Bizler ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın´ düsturunu ilke edindik. Siyasi hayatımız boyunca halkımızın sorunlarını elimizden geldiği nisbette çözmek için gayret ettik. Bizler yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermiyoruz. ‘Yaparsa AK Parti yapar´ diyoruz.
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Ak Parti Gençlik kolları başkanı ve Belediye Meclis üyesi adayı Ahmet Yıldız, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Gençlik kolları başkanlığı ve Belediye Meclisi adaylığından istifa ettiğini duyuran Yıldız, yazılı bir açıklama ile istifa gerekçelerini sıraladı.
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
31 Mart yerel seçimlerinde Yeni Besni Mahallesinden Muhtar Adayı İsmail Yıldız, Siz seçin biz hizmet edelim. Çözümün adresi olacağız” dedi.
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın kolları yaptığı açıklama ile Kadınları Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırdı. Gazetemize açıklama yapan Kadın kolları başkanı Semra Semiz şunları söyledi.
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
Milliyetçi Hareket Partisi Besni seçim karargâhı açıldı. Atatürk Caddesi İş Bankası bitişiğindeki seçim irtibat bürosunun açılışına MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, MHP MYK Üyesi Sedat Yaşar, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, MHP Besni Belediye Başkan Adayı Kenan Polat ve partililer katıldı.
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler seçim karargahlarını açmaya başladı. Ak Parti Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre´nin seçim karargahı dün açıldı.
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
Besni´de görev yapan 7 mühendis ortak bir bildiri yayınlayarak Alkan´a desteklerini açıkladı. Dayatmaya karşı olduklarını belirten mühendisler, “Besni halkı bu dayatmayı güçlü bir iradeyle aşarsa, Besni kazanacaktır” dediler. Ali Erdemoğlu´nu da yürekten kutladıklarını belirten 7 mühendis, “Aça Aş, Açığa Bez, İşsize İş veren; Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli” ifadesini kullandılar.
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Dumlupınar Mahallesi muhtar adayı Feray Tekinerdoğan, mahallenin acilen Kentsel Dönüşüme ihtiyacı olduğunu söyledi. Seçilmesi durumunda Kentsel dönüşüm için imza kampanyası başlatacaklarını söyleyen Tekinerdoğan, “Benim mahallemde oturan insanlarında insanca yaşamaya hakkı var.” dedi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
İbrahim Kılınç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Erdemoğlu Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı E. Mehmet Emre seçim çalışmalarını değerlendirdi. Gazetemizi ziyaret eden Emre, yaptığı açıklamada; “Vatandaşımızın güzel teveccühü ile karşı karşıyayız. İş nefis işi değildir. Besni´nin daha ferah, daha rahat ve yaşanabilir merkez haline gelmesi için bir gayret içerisine gireceğiz. Bizim için koltuk, makam önemli değil” dedi.
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, 15 Temmuz Şehitler Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
31 Mart seçimlerinde Besni´de Ak Parti´yi destekleyecekleri ya da ittifak kuracakları söylentileri üzerine MHP Besni teşkilatı bir açıklama yaparak kimseyi desteklemeyeceklerini seçime kendi adayları ile gireceklerini söyledi. İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi Besni ilçe teşkilatı ve adayımız Kenan Polat ile yerel seçimlere katılacaktır.” dedi.
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı, Besni seçim bürosunun açılışına katıldı. Salıcı, "Şimdi 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var. Bundan iktidar sorumludur" dedi.
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Çat Mahallesi muhtar adayı Leyla Değirmenci kadınların kendine güvenini yenilemek için aday olduğunu belirterek tüm mahalle sakinlerinin desteğini beklediğini söyledi.
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
1 dönemdir Cirit Meydan Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Orhan Onur, “31 Mart yerel seçimlerinde tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallemde yarım kalan hizmetlerin yerine getirilmesi göreve talibim” dedi.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman´ın ilçelerini ziyaret etti. Besni Ziyaretinde Bakan Gül´ün yanı sıra AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, M. Fatih Toprak, Yakup Taş, İ. Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni ilçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre ve partililer katıldı.
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde, ev hanımı Saime Türk, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adaylığını açıkladı.
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP Besni ilçe yönetimi yaptığı açıklama ile Yerel seçimlerde AKP-MHP ittifakına karşı CHP´yi destekleyeceklerini açıkladı. CHP ise Kontenjan listesinde HDP adına Halil Mengelliboğa´yı aday gösterdi.
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
2 dönemdir Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Sinan Pamukçu, “31 Mart yerel seçimlerinden tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallelim bana çıraklığı ve kalfalığı öğretti, şimdi mahalle sakinlerimden Ustalık belgesini talep ediyorum.” dedi.
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Ali Erdemoğlu Mahallesi muhtar adayı İbrahim Türk “Mahallemizin artan nüfus yoğunluğu ile birlikte daha hızlı ve etkin hizmet alabilmesi amacıyla yeni bir mahalle kurulması için dilekçe hazırladım. Dilekçemin sürecini yakinen takip ettim ve dilekçemizin onayı ile ilçemize güzel bir mahalle kazandırdık” dedi.
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Başkanlığı için Siyasi Partiler Belediye Meclisi üyesi adaylarının listesini İlçe Seçim kuruluna teslim etti. İşte partilerin Belediye Meclis adayları:
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre, Besni Eğitim Bir Sen Başkanı Mahmut Akdoğan ve üyeleriyle bir araya geldi.
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclisi 2. Sıradan aday olan Vakkas Öcal adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Ak Parti Besni Gençlik kolları başkanı Ahmet Yıldız seçim çalışmaları kapsamında Besni Kadın Kolları Başkanı Semra Semiz ve üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret ettiler.
Feray Tekinerdoğan, Dumlupınar Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Feray Tekinerdoğan, Dumlupınar Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Feray Tekinerdoğan, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Dumlupınar Mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ