Aşı sırası gelen 65 yaş üstü vatandaşlara önemli çağrı:
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşlara aşılama çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda yeni bir karar alan İlçe Sağlık Müdürlüğü, aşı sırası gelen 65 yaş üstü vatandaşlar için mobil ekipler oluşturdu. Sırası gelen vatandaşların mahallelerindeki belirlenen alanlara giderek aşılarını yaptırabileceğini bildirdi.
Tarih: 8.3.2021 15:23:03/ 7466okunma / 0yorum

KÖYLERDE AŞI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını etkisini sürdürmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre “yüksek riskli iller” kategorisinde yer alan Adıyaman´da geçtiğimiz günlerde geniş kapsamlı bir koronavirüs toplantısı yapıldı. Koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan aşı çalışmaları da bir yandan devam ederken İlçe Sağlık Müdürlüğü randevuya ulaşamayan 65 üstü vatandaşlar için Türkiye´de tek olan bir uygulama başlattı. Uygulama kapsamında ilçe merkezinde alanlar belirlenerek aşı sırası gelen vatandaşların randevusuz bir şekilde aşı olabilmelerine imkan sağlandı.
Öte yandan, köylerdeki aşı çalışmalarının sona erdiği öğrenilirken, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin bütün köyleri üç kez gezerek vatandaşların aşılama çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

HER GÜN BİR MAHALLEDE EKİPLER SAHADA

Hayata geçirilen uygulama ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan İlçe Sağlık Müdür Vekili Doktor Abdurrahman Arpacı, uygulamanın Türkiye´de ilk ve tek olduğunu söyledi.
Uygulama sayesinde vatandaşların randevusuz olarak aşı olabileceğini aktaran Arpacı şunları söyledi; “Türkiye´de ilk olarak böyle bir uygulamayı hayata geçirdik. Biz Besni´mizde aşı olamayan, randevuya ulaşamayan, bir şekilde gelemeyen vatandaşlarımız için bir uygulama başlattık. Uygulama sayesinde vatandaşlarımız randevusuz olarak aşı olabilecek.
Bunu 65 yaş üstü vatandaşlarımız için tanımladık. Her mahallemizde muhtarlarımızda görüştük ve aşı olmayan vatandaşlarımızı belirledik. Onları hem ikna etmek hem de aşı olmaları için çabaladık. Müdürlüğümüzce her mahallede bir yer belirledik. Belirli günlerde ve belirli saatlerde vatandaşlarımız oraya gelerek aşılarını olabilirler. Vatandaşlarımız bekliyoruz. Dediğim gibi bu şuan Türkiye´de tek olan bir uygulama, buradaki amacımız öncelikli, vatandaşlarımızın bir an önce aşılanmasını sağlamak.
Her gün 4 mobil ekibimiz sahada çalışmalarına devam ediyor. Bunun haricinde köylerimizde aşı çalışmalarını da tamamladık. Bizzat kendim 3 kez bütün köyleri gezdim ve oradaki 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılama çalışmalarını tamamladık. Şuan ilçe merkezinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Vatandaşların aşı olabilecekleri belirli tarih ve saatlerdeki alanlar ise şöyle; “

-Dumlupınar Mahallesi / 9 Mart Salı saat 13.00 /Dumlupınar Taziye Evi

-Cirit Meydan Mahallesi /9 Mart Salı saat 09.30 / Çil Hacılar Taziye Evi

-Erdemoğlu Mahallesi/ 10 Mart Çarşamba saat 09.30  / Keçilipark

- 15 Temmuz Mahallesi / 10 Mart Çarşamba saat 13.00 / Tuğsuz Ali Ağa Okul Önü

-Yeni Besni Mahallesi / 11 Mart Perşembe saat 09.30 / Merinos Taziye Evi

-Ali Erdemoğlu Mahallesi / 11 Mart Perşembe saat 13.00 / 4.Etap TOKİ Parkı
Kaynak:

/resimler/2021-2/23/1619396092055.jpg

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Besni Devlet Hastanesine acil tıp uzmanı atandı
Besni Devlet Hastanesine acil tıp uzmanı atandı
Besni Devlet Hastanesinin C rol grubundan B rol grubuna yükselmesinin ardından açılan Acil Tıp Uzmanı kadrosuna atama yapıldı. Ataması tamamlanan Uzm. Dr. Alper Demirkaya acil serviste göreve başladı.
Vatandaşlar aşı için sırasını bekliyor
Vatandaşlar aşı için sırasını bekliyor
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı aşılama çalışmaları devam ediyor. Besni Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şuheda Arpacı, sağlık çalışanlarının aşılama çalışmalarının tamamlandığını ve risk grubundaki öncelikli kişilere aşı yapılmaya başlanacağını bildirdi. Dr. Arpacı ayrıca vatandaşlara aşı yaptırmaları konusunda tavsiyede bulunarak; “Yapılan aşı çalışmaları boyunca hiçbir yan etkiye rastlanmadı. Vatandaşlarımızı gönül rahatlığıyla aşı olmaya davet ediyorum” dedi.
Başhekim Helli B Rol Grubunu değerlendirdi
Başhekim Helli B Rol Grubunu değerlendirdi
Besni Devlet Hastanesinin C Rol grubundan B rol grubuna yükselmesini değerlendiren hastane başhekimi Ali Helli, yükselmeyle birlikte birçok önemli avantajlar elde ettiklerini söyledi. Helli; “Örneğin, hastanemizde C kategorisinde hizmet alamadığımız beyin cerrahı, cildiye, intaniye gibi bölümler açılabilecek. Uzman hekim sayımız mevcut durumun iki katından fazla olacak” dedi.
BESNİ´YE 14 DOKTOR ATANACAK
BESNİ´YE 14 DOKTOR ATANACAK
Adıyaman Ak Parti Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman´a 84´ü pratisyen, 26´sı uzman olmak üzere toplam 110 yeni doktor ataması yapılacağını açıkladı. Listede ikisi Nöroloji ve ortopedi uzmanları olmak üzere 14 doktorun ise Besni´ye atanacağı bildirildi.
Adıyaman´da ilk kez ERCP işlemi yapıldı
Adıyaman´da ilk kez ERCP işlemi yapıldı
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde Gastroenteroloji Uzmanları tarafından ilk defa Endoskopik Retrograd Kolanjio-Pankreatografi (ERCP) işlemi başarıyla yapıldı.
Hasta ziyaretlerine sınırlama getirildi
Hasta ziyaretlerine sınırlama getirildi
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta ziyareti uygulamasına sınırlama getirildi.
AMELiYATHANE VAR ANESTEZi UZMANI YOK!
AMELiYATHANE VAR ANESTEZi UZMANI YOK!
Besni Devlet Hastanesinde 2 aydır bulunmayan Anestezi Uzmanı yüzünden hastalar mağdur oldu. Ameliyat olamayan hastalar çevre illerin yolunu tutarken, son kurada Besni´ye atanan Anestezi Uzmanının ise 1 ay rapor aldığı meyil izni ile birlikte Besni´ye gelmesinin 45 günü bulabileceği öğrenildi.
Adıyaman´da ilk defa “Biyonik Kulak” ameliyatı yapıldı
Adıyaman´da ilk defa “Biyonik Kulak” ameliyatı yapıldı
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk defa Koklear İmplant “biyonik kulak” ameliyatı yapıldı.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
1

1
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
20 Nisan 2021 Salı