Ayverdita vefatının 12. Yılında Yazıcıoğlu´nu andı

Besni Alperen Ocakları Başkanı Dursun Ayverdiata, Büyük Birlik Partisi Merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun vefatının 12. Yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.
GÜNDEM 24.03.2021 15:25:37 28 0

Başkan Ayverdiata açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ?Şehadetinin 12 yılında Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve dava arkadaşlarımızı saygı, özlem rahmet ile yad ediyoruz.

Muhsin Yazıcıoğlu 12 Eylül zindanlarında, C5ler de, Mamaklarda, işkence hanelerde, Filistin aslılarında günlerce işkencelere maruz kalıp ve yedi buçuk yıllık cezaevi sürecinin dört buçuk yılını zindanlarda ve hücrelerde geçiren bir insan olarak bir gün bile hüküm yemeden tahliye edilmiş ve tahliyesinden sonra ne milletine ne de devletine küsmüştür.  Lütfünde hoş kahrında hoş yarabbi deyip iman etmiş ilahi kelametullah için Nizamı Âlem davasına gönül vermiş ve bu camianın reisliğine layık olmuş bir insandır.

Vatanın Birlik ve Beraberliği ve milletin selameti için saatlerce kafa yoran ve gerektiğinde masaya yumruğunu vuran cesaret ve haya sahibi, Anadolu´nun yiğit delikanlısı Sadece Türkiye için değil Türk İslam Coğrafyasının derdiyle hem dert olan, ümmetin sıkıntıları için kendini tüketen bir dava adamı.

Onun projesi Karabağ´ın, Bosna´nın, Kosova´nın, Kerkük, Musul, Halep´in Kudüs´ün, Doğu Türkistan´ın gözyaşlarını dindirmeydi. İhlasla, huşuyla, Yiğit Adam gibi yaşadı. Aslında onu ihtiyarlatan ?Emrolunduğun gibi dosdoğru ol´ (Hud:112) ayetinin timsali oldu Peygamberimiz (S. A. V) aşkı ile Yalpalayanlara inat ?Allah bize niye iktidar olmadınız diye sormayacak´ derken, 28 Şubat´ın muktedirlerine şah çekmişti.

Hak dava uğruna yılmadan mücadele ederken kahpe bir oyun ve suikastla şehit edilen şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu´nu ve beraberinde Rahmeti Rahmana kavuşmuş ülküdaşlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Bu vesile ile her yıl 25 Martta Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm şehitlerimiz için okuttuğumuz  mevlit programı koronavirüs nedeniyle  devletimizin ve Diyanet işleri Başkanlığımızın almış olduğu tedbirler kapsamında ileri bir zaman diliminde okutacağız" dedi.