Bakanlıktan Servi Erdemoğlu MTAL´ye pandemi başarı belgesi

Milli eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce, Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Besni Servi Erdemoğlu Mesleki ve teknik Anadolu lisesi
EĞİTİM 1.12.2020 15:02:31 41 0

Koronavirüs pandemisi nedeniyle olağanüstü zamanlardan geçtiğimiz bir dönemde meslek liseleri pandemiyle mücadelede ihtiyaç duyulan ürünleri seri bir şekilde üreterek sağlık çalışanlarının ve toplumun hizmetine sunuyor.
Temizlik malzemelerinden maske üretimine, tek kullanımlık önlük ve tulumlardan yüz koruyucu siperliklere kadar çok çeşitli alanlarda malzemeler üretiliyor. Ayrıca mesleki eğitimde üretilen urun çeşitliliğini artırmak için AR-GE çalışmaları da artırıldı. Öğretmen ve öğrencilerin bu zor günlerde büyük bir özveri ile çalışarak üretim kapasitelerini ve ürün çeşitliliğini her geçen gün artırıyor.
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, "İlimizde de 4 mesleki ve teknik Anadolu lisemiz bu süreçte atölyelerini açarak, başta ilimiz resmi kurumları olmak üzere ilimiz ve çevre illerin ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışma yaparak özellikle temini zor olan dezenfektan, maske, siperlik, tek kullanımlık önlük vb. ürünlerin kolayca topluma ulaştırılmasında büyük rol oynadı? dedi.
Alagöz, okulların bu çabasından dolayı, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce, merkez Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Besni Servi Erdemoğlu Mesleki ve teknik Anadolu lisesi okullarına başarı belgesi verildiğini belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu´nun, imzalı belgesinde yer alan ifadeleri paylaştı.
Belgede, şu ifadelere yer verildi; ?Kovid-19 salgını sürecinde öncelikle bakanlığımıza bağlı okul ve kurumların ihtiyaç duyduğu hijyen ürünlerini (maske, yüzey temizleyici, tulum, hijyen standı, ateş ölçer, siperlikli maske gibi) AR-GE faaliyetleri ve üretimleri için yapmış oldukları özverili çalışma ve vermiş oldukları değerli katkılarından dolayı tüm personelimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim?
Belgeyi okul müdürlerine takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, bu süreçte gösterdikleri çaba ve başarılarından dolayı tüm okul personelleri adına okul müdürlerine teşekkür etti.Okullar, Kovid-19 ile mücadele kapsamında birçok hijyen ve temizlik ürününün üretimine ara vermeden devam ettiği belirtildi.