Belediye Havuzun masrafı için arsayı satışa çıkardı
Besni Belediyesi Yenikent Erdemoğlu Mahallesindeki Belediye´ye ait resmi alanı satmak amacıyla Mecliste karar aldı. Belediye Meclisindeki oylamada Resmi alanın konut olarak satışına onay verilirken CHP ilçe başkanı Kılınç iptali için hukuki mücadele başlatacaklarını söyledi. Başkan Öztürk ise buradan gelecek geliri yapacakları kapalı Yüzme havuzuna kullanacaklarını ifade etti.
Tarih: 8.12.2017 10:17:57/ 1964okunma / 0yorum

Satış için Meclis kararı alındı

Yenikent Erdemoğlu Mahallesinde Şehit Bekir Oruçtutan İlköğretim Okulunun çaprazında bulunan Belediye iş makinalarının park alanı olarak kullandığı Belediyeye ait Resmi alanın Konut olarak satışının yapılması için Meclis Kararı alındı. Besni Belediyesinin satışa gerekçe olarak, Yenikent´teki gençlik merkezine yapılacak olan Yüzme havuzunun maliyetinin karşılanması gösterildi. Oy çokluğuyla alınan karara 2 CHP´li üye; 5 AKP´li üye hayır oyu kullanırken, 1 üye Çekimser oy kullandı. 7 AKP´li Meclis üyesi ve Belediye başkanı evet oyu kullandı. Satılacak arsanın etrafında, yeşil alan ve Çocuk parkı bulunmamasını gerekçe gösteren Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanı Hakan Kılınç karara tepki göstererek iptalini istedi. Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise Gazetemize yaptığı açıklamada satışın şartlı yapılacağını ve buradan gelecek gelir ile Küstüm Düğün salonu kavşağında yapımı devam eden Gençlik merkezinin içine yapılacak olan Kapalı Yüzme havuzunun maliyetinin karşılanacağını ifade etti.

“Kararı iptal olması için mücadele edelim”

CHP ilçe Başkanı Hakan Kılınç ise alınan bu kararın iptali için mücadele vereceklerini söyledi. Mahalle halkının bu karara onay vermediğini söyleyen Kılınç, “Çocuklarımıza oyun alanı ve yeşil alan bırakmayan bu zihniyeti kınıyorum. Bütün duyarlı vatandaşlara ve mahalle muhtarına çağrıda bulunmak istiyorum. Mahallemizde bulunan bu alan satışının iptali için gelin hep birlikte tek yürek tek yumruk olup bu kararı iptal olması için mücadele edelim. Ben bu konuda üzerime düşen ne varsa destek vermeye hazırım. Bu mahallenin konut alanına değil, yeşil alana ihtiyacı var. Yeterince konut var zaten. Besni Belediyesini bu yanlış karardan dönmeye davet ediyor, hayır oyu veren Belediye Meclisi üyelerini de duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

“Satış şartlı, para yüzme havuzuna kullanılacak”

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise Gazetemize gelerek yaptığı açıklamada buranın yeşil alan olmadığını resmi alan olduğunu konut olarak satışından elde edilecek gelir ile Yüzme havuzunun maliyetinin karşılanacağını söyledi. Öztürk, “Belediye hizmet alanı olup daha sonraki yapılan çalışmada da konut alanına çevrilmek suretiyle Besni Belediyesine ait olan bir parselin satışının meclis kararı da alınmak suretiyle yapılarak bu satış bedelinin de mutlak surette şartlı bir satış olması hasebiyle yüzme havuzunun yapımında kullanılmak suretiyle bir satış kararı alındı.” dedi. Yüzme havuzunun maliyetinin yarısını Besni Belediyesinin karşılayacağını bu sebeple bu arsanın satışından elde edilecek gelir ile bu maliyetin karşılanacağını ve Ocak ayında ihaleye çıkıp Şubat´ta inşaatına başlayıp 8 aylık süre içerisinde de bitireceklerini ifade etti.

“Gençlik merkezinin yanına Olimpik havuz yapılacak”

Başkan Öztürk şöyle konuştu: “İlçemizde yıllardan beri planını yaptığımız, vatandaşa söz verdiğimiz bir yüzme havuzu konusu var. Biz bununla ilgili yaklaşık 3 yıldan beri gerek bakanlıkla gerekse de yerelde bu hizmetin Besni´ye kazandırılmasıyla ilgili bir girişimimiz ve gayretimiz oldu. Yaklaşık 3 ay önce Gençlik ve Spor Bakanımızla, Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Aydın Beyin yapmış olduğu görüşme doğrultusunda maliyetin yüzde 50´si Besni Belediyesi tarafından, yüzde 50´si de bakanlık tarafından ödenmek suretiyle bir mutabakat sağlandı. Bu mutabakat doğrultusunda Yenikent Erdemoğlu Mahallesinde Küstüm Düğün Salonuna dönerken yapılan gençlik merkezinin yanında aynı alanın içerisinde oluşturulan 6 buçukluk dönüm alana yarı olimpik, içerisinde hamam, saunası ve küçük çocuk havuzu da bulunan kompleks bir havuz yapılacak.

“Gençlik merkezi 2018´in sonunda teslim edilecek”

Bununla ilgili gerek Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüyle proje bazında protokolün yapılacağı kurum olarak da yine Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanımız Muhammet Kasapoğlu ile yapılan görüşmeler doğrultusunda biz projeyi yaklaşık bir 10 gün içerisinde bitirmiş olup, projeyi bakanlığa onaylatmak suretiyle Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızla da yapacağımız protokol doğrultusunda işin ilk yüzde 50´sini Besni Belediyesi bütçesinden yapılmak suretiyle kalanının da Spor Toto Teşkilat Başkanlığından karşılamak suretiyle ümidimiz 2018´in 10. Ve 11. Ayında teslim edilmek suretiyle böyle güzel bir kompleksi Besni´mize kazandırmış olacağız.

“Satışın gelirini yüzme havuzunda kullanacağız”

Bu konuyla ilgili yapmış olduğumuz çalışmanın büyük bölümünü tamamladık. Kalan kısmını da tamamlayıp ümidimiz Ocak ayı itibariyle de ihaleye çıkıp ikinci aydan itibaren de inşaatına başlayıp 8 aylık süre içerisinde de bitirip Besnililerin böyle bir sosyal alana sahip olmalarını sağlamış olacağız.

Bunun yanı sıra yine Erdemoğlu Mahallemizde daha önce belediye hizmet alanı olup daha sonraki yapılan çalışmada da konut alanına çevrilmek suretiyle Besni Belediyesine ait olan bir parselin satışının meclis kararı da alınmak suretiyle yapılarak bu satış bedelinin de mutlak surette şartlı bir satış olması hasebiyle yüzme havuzunun yapımında kullanılmak suretiyle bir satış kararı alındı. Burayı biz satacağız. O satış karşılığında da elde edilen geliri yüzme havuzunun yapımında kullanacağız ve 2018´de de inşallah memleketimizin uzun yıllar beklediği hizmeti sağlamış olacağız 

“Burası yeşil alan değil, altını çizerek söylüyorum”

Şimdi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak kullanılan Erdemoğlu Mahallemizdeki yerimiz yeşil alan değil, bunu altını çizerek söylüyoruz. Sosyo-kültürel tesis alanı değil konut alanıdır. Bu konut alanının da mülkiyeti Besni Belediyesine aittir. Bu konut alanı yerinin de satılmak suretiyle, bedelinin de yüzme havuzunun yapımında kullanılması şartıyla bunun finansını bu şekilde temin etmiş olacağız. Oradaki halkımızın “burası böyle kalsaydı” “burası park olabilirdi” şeklinde bir yaklaşımı var. Burası zaten park alanı değildi. Burası konut alanı, alanın satılması suretiyle bu hizmetin memlekete kazandırılması sağlanacak. Tabi burada şu düşünülebilir. Burası park olsaydı, buradaki halkın istifadesinde kullanılabilirdi denilebilir. Ama şunu altını çizerek söylüyorum. Tekel deposunun yan tarafında Yılmaz Kafe olarak işletilen tesisin altında dört buçuk dönüm bahsettiğimiz satışa çıkarttığımız yerin yaklaşık 70 metre karşısındaki alana, projesini şuan Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz çalışıyor, inşaatına bir ay sonra başlamak suretiyle orayı da bölge halkının istifade edeceği bir parka dönüştürüp beklentileri de karşılamış olacağız.

“Konu belki kamuoyunda yanlış değerlendiriliyor”

Yani 2 bin 200 metrekare Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün kullandığı alan, onun karşısına yapacağımız park alanı da 4 bin 600 metrekare civarında, bu demek oluyor ki iki katı bir alanı halkımızın istifade edebileceğiz. Konu belki kamuoyunda yanlış değerlendiriliyor olabilir. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Biz hiçbir yeşil alanı bu şekilde konuta çevirerek satma niyetine girmedik, bundan sonra da kesinlikle girmeyeceğiz. Bunu da 2018´in yazında faaliyete geçirmek suretiyle halkımızın daha ferah bir şekilde yeşil alandan istifade etmelerini sağlayacak bir sahamızı faaliyete geçirmiş olacağız. Havuz projesi şimdiden memleketime hayırlı olsun, inşallah 2018´in sene sonunda bunu da bitirmek suretiyle halkımızla beraber bu tesisten istifade edeceğiz.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Üsteğmen Uçar´dan  Muhtarlara Uyarı!
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, muhtarlarla istişare toplantısında yaklaşan yerel seçimler öncesi alınması gereken önlemler, düğünlerde sıkılan silahlar ve köylerde yaşanan çeşitli asayiş olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
Adıyaman´daki Çadırkent´in kapanmasıyla, Besni´ye yerleşen Suriyelilerin çocukları dil becerisi ve eğitim seviyesine bakılmaksızın Besni´deki okullara dağıtıldı. Her okulda 100´leri bulan Suriyeli öğrenciler, eğitim noktasında öğretmenler için büyük sorun oluşturuyor. Bu durumun eğitimi olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen ADD Besni Şubesi acil çözüm çağrısında bulundu.
Gencer; “Yarım  Kalan Çalışmalar  Bu Yıl Tamamlanacak”
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler tıraş fiyatlarına zam yaptı.
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Peygamber Efendimiz (s.a.v)´in doğumunun 1447. Yıldönümü dolayısıyla Besni İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Besni Şubesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Metin Cebeci göreve başladı. Cemal Avan´ın emekliye ayrılmasının ardından Besni´ye yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı.
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Bakanlar Kurulunun 30/05/2018 tarih ve 2018/11844 sayılı kararıyla yürürlüğe giren Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararına istinaden Bakanlık Makamınca, 17/10/2018 tarihinde 2018/45 tebliğ numarası ile “Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” yürürlüğe konulmuştu.
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katıldığı "Sigortacılıkta İnovasyon" yarışmasında Avrupa 1. si seçildi.
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Geçtiğimiz hafta yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valisi iken Adıyaman atanan Vali Aykut Pekmez göreve başladı.
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Yaz boyunca esnafa büyük eziyet çektiren Atatürk caddesindeki asfaltlama çalışmasının ardından, yeni projede olmasına rağmen orta refüjün yapılmaması Besni Trafiğini tabiri caizse allak bullak etti.
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine Besni´den hiçbir öğrencinin tercih etmemesine Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu´ndan tepki geldi.
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
2006-2009 yılları arasında Besni Kaymakamlığı yapan Hulusi Şahin Batman Valisi oldu. Son olarak İstanbul Esenler Kaymakamlığı görevinden bulunan Hulusi Şahin, Valiler Kararnamesiyle Batman Valiliğine atandı.
Tarihi günde Muhteşem açılış
Tarihi günde Muhteşem açılış
Besni yine Tarihi günlerinden birisine daha tanıklık etti. Merhum Mehmet Erdemoğlu´un en büyük hayali ve vasiyeti olan Fakülte törenle açıldı. Törene katılan binlerce Besnili Erdemoğlu ailesine şükranlarını sunarken, İbrahim Erdemoğlu ise “Gücümüzün yettiği oranda, bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız” dedi.
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, ilçede görev yapan Okul idarecileri ve öğretmenlere çağrıda bulunarak Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışına katılmalarını istedi.
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
Merhum Bilge İnsan Mehmet Erdemoğlu´nun evlatlarına vasiyeti olan Fakülte bugün resmen açılıyor. Özellikle Eğitim alanında Besni´ye kazandırdığı eserlerinin en büyüğü olan Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışı ile Besni´nin de bir büyük hayali gerçek oldu. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır Mehmet Amca, mekânın cennet, ruhun şad olsun…
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna “Yerli ve Milli” bir isim olan, tam bir Besni Sevdalısı Eğitimci Mehmet Demirel atandı.
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Kura çekiminin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen Müteahhit ile olan sorunlardan dolayı bugüne kadar teslim edilemeyen TOKİ konutlarının bu hafta teslim edileceği açıklandı. Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın konuyu çözüme kavuşturduklarını belirterek 20 Ekim´de konutların hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
Göreve geldiği günden beri çalışmalarıyla göz dolduran Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, son 1 yıl içinde 24 köye 70.670 m2 Kilitli Parke taşı döşetti. 24 saat kapısı herkese açık olan Kaymakam Gencer, sık sık köyleri ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek çözüm üretiyor. Besni Esnaf Odası da bu çalışmalarından dolayı Gencer´e teşekkür plaketi verdi.
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE  MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi.
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
20. Besni Eğitim Bayramı etkinlikleri kapsamında, Besni Fotoğraf Sanatı Derneğinin (BEFSAD) karma fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü.
Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Erdemoğlu Ailesi tarafından Merhum Mehmet Erdemoğlu adına Adıyaman Karapınar Mahallesinde yaptırılan Taziye Evi açılışında konuşan İbrahim Erdemoğlu, “Gücümüzün yettiği imkânlarımızın el verdiği oranda ülkemize ilçemize ilimize devletimize ve milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız müddetçe inanın buna bu babamızın emrini sonuna kadar yerine getireceğiz” dedi.
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
Sarhan´daki 3. Etap TOKİ sakinleri FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen´in isim ve soy isminin baş harfleri olan F. G.´nin bloklarda yer almasından rahatsız olduklarını belirterek isimlerin değiştirilmesini istediler. Site sakinleri başta 225 lira olan taksitlerin 600 liraya çıkmasını da protesto ettiler.
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
1 Kasım 2018 tarihinde emekliliğe ayrılacak olan Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, veda mesajı yayımladı.
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU  CAMİ HİZLMETE AÇILDI
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU CAMİ HİZLMETE AÇILDI
Erdemoğlu ailesi tarafından Adıyaman ili Besni ilçesinde yaptırılan Servi Erdemoğlu Taziye evi ve yenilenerek genişletilen Mehmet Erdemoğlu Cami yapılan törenle açıldı.
20. Eğitim Bayramı  Coşkuyla kutlandı
20. Eğitim Bayramı Coşkuyla kutlandı
Dünya´da tek bayram olma özelliği bulunan ve her yıl geleneksel olarak kutlanılan 20. Besni Eğitim Bayramı bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Besni´ye bağlı Oyratlı köyünde kına gecesi öncesi tabancayla çenesine ateş ederek yaşamını yitiren Hülya Y. (23), Oyratlı köyünde toprağa verildi.
Öğrenci Sayısı 3 yılda  2000´den 500´e düştü
Öğrenci Sayısı 3 yılda 2000´den 500´e düştü
Besni Meslek Yüksek Okulunda öğrenci sayısı son 3 yılda 4´te 1 oranında geriledi. 2015 yılında 2000 civarında öğrencisi bulunan Yüksekokulun bu yıl öğrenci sayısı 500´ye düştü.
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri başladı.
İşte Adıyaman´daki gerçek işsizlik: 35 kişilik işe 30 bin başvuru
İşte Adıyaman´daki gerçek işsizlik: 35 kişilik işe 30 bin başvuru
Sağlık Bakanlığının Adıyaman´da alacağı 35 daimi işçi kadrosuna, 30 binin üzerinde başvuru yapılması bekleniyor. İnternet sitesindeki ilgili duyuruyu 120 bin kişi okudu. Adıyaman İşkur Binasının önünde 1 haftadır başvuru kuyruğu var. 4 Eylül´de başlayan başvurular dün sona erdi.
 Besni eğitimine farklı bir soluk: “ÖZEL BESNİ SİMYA  ANADOLU LİSESİ” AÇILDI
Besni eğitimine farklı bir soluk: “ÖZEL BESNİ SİMYA ANADOLU LİSESİ” AÇILDI
Özel Besni Simya Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete girdi. Açılması tüm kamuoyu tarafından olumlu karşılanan Özel Besni Simya Anadolu Lisesi “iyi insan yetiştirmek” felsefesiyle yeni döneme damgasını vuracak gibi görünüyor.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Sağanak
11°
10°
Salı
Sağanak
12°
Çarşamba
Fırtına