Belediye-iş Sendikası Şube Başkanı Şıltak:
Besni Belediyesinin bünyesindeki işçilere toplu sözleşme ve sendika değişikliği yönünde baskı yaptığı iddiaları sonrası Belediye-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Adem Şıltak, Besni´ye gelerek Belediyede çalışan işçilerin haklarıyla ilgili belediye yetkilileriyle görüşmeler yaptı. Daha sonra Gazetemizi ziyaret eden Şıltak, yaptıkları görüşmeleri değerlendirdi.
Tarih: 8.2.2021 14:37:48/ 3711okunma / 0yorum

“BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİĞİNDEN BUGÜNE İŞÇİLERİMİZİN SÖZLEŞMESİNİ TANIMADI”

Geçtiğimiz hafta içerisinde Besni Belediyesinin bünyesindeki işçilere baskı yaptığı yönündeki iddialar gündeme düştü. Hafta içerisinde yaşanan gelişmeler sonrası Belediye-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Adem Şıltak ilçeye gelerek belediye ve işçilerle görüşmelerde bulundu. Daha sonra gazetemizi ziyaret eden Şıltak, yaptıkları görüşmeler ve süreç ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Belediye başkanının bugüne kadar işçi çıkartmadığını belirten Başkan Şıltak; “Belediye başkanımız seçildiğinden bu güne sözleşmemizi tanımamıştır” dedi.Belediye-İş sendikası olarak 20 yıldır Besni´de işçilerin hakkını savunduklarını ifade eden Şıltak, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bundan önceki dönemlerde hiçbir yeni gelen başkan daha önceki dönemde imzalanan anlaşmayı biz tanımıyoruz demedi. 696 sayılı KHK ile şirkette çalışan işçilere bir kadro geldi biz bu işçi arkadaşlarımız için bakanlığa yetki için başvuru yaptık. 13 Mart 2019 da şirkette çalışan işçiler ile ilgili biz yetkiyi aldık. Bizde o yetkiye istinaden 25 mart 2019 tarihinde dönemin belediye başkanı ile idari ve parasal maddeler üzerinde anlaşıp mutabakata vararak toplu iş sözleşmesi imzaladık ve bu sözleşmenin parasal maddeleri 01.07.2020 tarihinde yürürlüğe girer diye imzaladık” şeklinde ifade etti.

“DEVLETİN BİZE VERDİĞİ YETKİLERİ KULLANARAK SÖZLEŞME İMZALADIK”

Şıltak, Başkan Mehmet Emre´nin seçimi kazanmasının ardından toplu sözleşme ile ilgili görüşmelerde bulunduklarını dile getirerek şöyle devam etti; “Başkan bize bu sözleşmeyi emri vaki imzalayarak bizi zora soktunuz deyince, bende sayın başkan sizin geleceğiniz konusunda size vahiy mi geldi ? Biz temsil ettiğimiz insanların hak ve menfaatlerini korumak için devletin bize verdiği yetkileri kullanarak sözleşme imzaladık dedim. Bize sözleşmeyi tekrar müzakere edelim denildiğinde ilk başta parasal konuları gündeme getirmediler. İdari maddeleri gündeme getirdiler. Daha sonra parasal maddeleri revize etmek istediler.
Belediye ile bu konu hakkında belki 20 defa toplantı yaptık. Başkan beyin ekibi 45 maddenin 45´ini revize etmeye çalıştılar. Biz bu süreçte süreci tıkamamak ve niyetlerini görmek için toplantılara katıldık” diye ifade etti.

“BU SÖZLEŞME BESNİ´NİN EVLATLARININ HAKKIDIR”

Sendika Başkanı Şıltak; “Sayın başkan yapmış olduğu açıklamalar ile eski yönetimin projelerini sahiplenip devamını getirirken, eski yönetimin imzaladığı toplu sözleşmeyi niye kabul etmiyorsunuz ? Bu sözleşme Besni´nin evlatlarının hakkıdır. Görüşmelerimizin hepsi sonuçsuz kaldı. Biz bugün basın açıklaması yapacaktık ama dün gece Adıyaman valiliğinin almış olduğu karar neticesinde basın açıklamamızı erteledik.
Bizim bugüne kadar belediye ile yapmış olduğumuz sözleşme ile ilgili toplantılarda Belediye Başkanı hiç birine katılmadı. Başkan bizi muhatap almadı ya bizi yada temsil ettiğimiz işçilerimizi küçük görüyor.
Belediyeden işçilerimiz sözleşme ile hak ettiği hakları alamamaktadır. Bizim alacaklarımız Belediyeye borç olarak yazılmaktadır. Biz bu konu ile ilgili uyuşmazlık konularını çözmek için Sosyal Çalışma Bakanlığı´ndan İş Müfettişi talep ettik. Şeriatın kestiği parmak acımaz dedik. Bizler aslında imzaladığımız anlaşmayı tekrardan gündeme getirmemize gerek yok iken, çözüm yolu açık olsun diye görüşmelere devam ettik. Sayın Başkan görüşmelere niye kapalısın? Gel görüş bizimle” dedi.

“SENDİKA DEĞİŞTİRMELERİ İÇİN BASKI YAPILDI”

İşçilere sendika değiştirmeleri yönünde baskılar yapıldığını aktaran Şıltak; “Birebir görüşmelerimiz oldu bire bir görüşmelerimizde işçinin haklı olduğunu ve haklarını vereceğini başkan belirtti. Sürecin devamında önümüze bu sözleşme geçersizdir diyorlar. Sözleşme geçersiz ise iptal edin dedik. Dört arkadaşımız sözleşme haklarını almak için dava açtılar. Dava da arabulucu safhasına geldi arabulucu tayin edildi. Arkadaşlarımız tehdit edildi. Davalarını çekmeleri için arkadaşlarımıza telefon edildiğinde ben arkadaşlarımın yanında idim. Arkadaşlarımız davalarını geri çektiler.
Bize karşı sendika değiştirme politikasına girdiler. Bu Pazartesi gününden Çarşamba gününe kadar arkadaşlarımıza sendika değiştirmeleri için baskı yapıldı. 33 arkadaşımız sendikamızdan istifa etti. Daha sonra o arkadaşlarımız ile görüşmelerimiz neticesinde yarısı tekrar sendikamıza döndüler” dedi.

“BAŞ TEMSİLCİMİZ İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİ”

Bu süreçte sendikanın baş temsilcisinin intihara teşebbüs ettiğini vurgulayan Şıltak; “Baş temsilcimiz bu süreçte yıprandı psikolojisi bozuldu, intihara teşebbüs etti. Arkadaşımız bu süreçte sözleşmenin imzalanması için çok emek verdi. Arkadaşımız bu süreçte istifaları duyunca psikoloji bozuluyor . Yapılan hareket arkadaşımızın zoruna gidiyor. Besni hepimizindir, kimsenin çiftliği değildir. Sayın Başkan direk bizim ile irtibata geçin bu işi çözelim”
Müdürlerinize talimat verip işçilerinize sendika değiştirmesi için niye talimat veriyorsunuz ?"diyen Şıltak, "Bunu kimse inkar edemez. Birim amirinin bu konu ile ilgili yazmış olduğu whatsapp yazısı bizim telefonumuza düştü. Sendika değiştirmeye amirin müdürün başkanın gücü yetmez. Besnililer bilinçlidir. Biz bu konu ile ilgili bütün bilgileri AK Parti yetkililerine de ilettik” diye konuştu.

BESNİ´DE AĞALIK DEVRİ KALKTI, İŞÇİLER MARABA DEĞİL

Başkan Şıltak şöyle devam etti; “Besni´de ağalık beylik devri kalktı. Bizler yani işçiler maraba değil. Bu işlerde işçilerimiz bütün olması gerekir. Bize maddi olarak bugün ki toplantıda bekar işçi için 3 bin 200 TL 3 çocuklu bir işçi için 3 bin 600 TL teklif edildi. Biz aile geçim indirimi hariç 3 bin 990 TL talep ettik. 2 çocuklu bir işçi için orada bulunan değerli bir büyüğümüz 190´nı düşürelim dedi. Biz onu da kabul ettik ve 3 bin 800 TL olur dedik. Biz normal anlaşmamıza göre 650 TL indirim yaptık. Buna rağmen masadan anlaşarak kalkmadık. Toplu iş sözleşmesinin mihenk taşlarına dokunmamak üzere şu an için bütçen ne kadarına müsaade ediyor ise kalan miktar beklesin emanete kalsın daha sonra tahsil edelim dedik. Karşı taraftan hiçbir kabul görmedik” şeklinde ifade etti.
Başkan Şıltak konuşmasını şöyle tamamladı; “Bize paradan önce ilk gelinen teklifler bizim sözleşmeden elde ettiğimiz işçinin çıkarılmasını zorlaştıran kararlar ile karşımıza geldiler. İşçi çıkartmıyorum diyorsanız o zaman bu konuları niye revize etmek istiyorsunuz. Gelin anlaşalım. Gerekirse halkın önünde sözleşme yapalım. Biz sendika olarak işçimizin yanındayız. Başkandan bu saatten sonra bize teklif gelirse biz sözleşmenin özüne dokunulmadan her türlü teklife açığız. Parasal konularda anlaşırız. Anlaşma olmaz ise müfettiş gelir. Şeriatın kestiği parmak acımaz.
Ayrıca bir konuya daha değinmek istiyorum. Sendikamızın belediyeden sendika alacağımız var. İşçi hesaplarından sendika aidatı olarak kesilen ücretleri sendikamıza aktarmadılar. Sendikamız buna binaen belediye hesabına bloke koydu Biz bu konuyu da konuşarak halledebiliriz” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kaymakam Demir ziyaretlerine devam ediyor
Kaymakam Demir ziyaretlerine devam ediyor
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Ören ve Sugözü köylerini ziyarette etti. burada şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelen Kaymakam Demir, ailelerin her zaman yanında olduklarını vurguladı.
KURALLARA UYMAYANLARA 31 MİLYON PARA CEZASI KESİLDİ
KURALLARA UYMAYANLARA 31 MİLYON PARA CEZASI KESİLDİ
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Türkiye´nin koronavirüs haritasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki tek yüksek riskli iller arasında yer alan Adıyaman´daki vaka artışlarını değerlendirdi. Vali Çuhadar açıklamalarında şuana kadar 18 bin 763 yerleşim biriminde karantina uygulandığını, kurallara uymayan kişilere ise toplamda 31 milyon 17 bin lira para cezası kesildiğini belirterek; “Eğer kurallara titizlikle uyulursa çok yüksek gruptan bir an önce çıkacağız ve normalleşme yönünde adımlar atmaya başlayacağız” dedi.
“MEHMET ERDEMOĞLU” İSMİ BESNİ YERLEŞKESİNE VERİLDİ
“MEHMET ERDEMOĞLU” İSMİ BESNİ YERLEŞKESİNE VERİLDİ
Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´un Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ve Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu ile yaptığı istişarelerin ardından, Besni Meslek Yüksekokulunun, Mimarlık Fakültesinin bulunduğu yerleşkeye taşınması ve buraya “Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Yerleşkesi” isminin verilmesine Üniversite Senatosunda oybirliği ile karar verildiği bildirildi.
ESNAF NORMALLEŞMEDE İLK ADIMI ATIYOR
ESNAF NORMALLEŞMEDE İLK ADIMI ATIYOR
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine İş Yerlerinin Çalışma Saatleri konulu genelge gönderdi. Genelgede, koronavirüs salgınıyla mücadele virüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında daha önce valiliklere gönderilen genelgeleri ile bazı iş yerlerinin açılış ve kapanış saatlerine sınırlamalar getirildiği hatırlatıldı.
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE TÜRKÜ ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE TÜRKÜ ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR
İstanbul Besnililer Dayanışma Derneği Zoom programı üzerinden yaptığı programlarına devam ediyor. Derneğin beşincisini gerçekleştireceği program 7 Mart Pazar günü saat 20:30 da Ali Bozkuş moderatörlüğünde Besnili Ulusal Ses Sanatçısı Latif Doğan´ın katılımıyla yapılacak.
ZiNCiR MARKETLER KÜÇÜK ESNAFI BiTiRiYOR
ZiNCiR MARKETLER KÜÇÜK ESNAFI BiTiRiYOR
Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, market zincirlerinin küçük esnafa verdiği zararı gündeme getirdi. Başkan İşitmen yaptığı açıklamada; “Türkiye´nin her yerine yayılan market zincirleri, küçük esnaf ve sanatkarı bitirme noktasına getirmiştir. Unutulmamalıdır ki sokakta esnafın lambası sönerse devletinde lambası sönük kalır. Devletimizden esnafımız için gelecek müjdeleri bekliyoruz” dedi.
Hemşerimiz Nuri Zararsız vefat etti
Hemşerimiz Nuri Zararsız vefat etti
Besnili hemşerimiz Nuri Zararsız bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Zararsız´ın cenazesi İstanbul Basınköy Camiinde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.
Başkan Ayverdiata´dan 28 Şubat açıklaması
Başkan Ayverdiata´dan 28 Şubat açıklaması
Besni Alperen Ocakları İlçe Başkanı Dursun Ayverdiata 28 Şubat´ın 24. Yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
SARIYAPRAK KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI
SARIYAPRAK KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI
Besni´ye bağlı Sarıyaprak köyünde artan koronavirüs vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 10 gün süreyle karantinaya alındı.
iLiMiZDEKi SAĞLIK TESiSi EKSiKLiKLERiNi GiDERiN..!
iLiMiZDEKi SAĞLIK TESiSi EKSiKLiKLERiNi GiDERiN..!
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, son günlerde Adıyaman´da yaşanan koronavirüs vaka sayılarındaki artışa dikkat çekti. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere; “Adıyaman´daki 150 yataklı devlet hastanesi başta olmak üzere, ilimizdeki sağlık tesisi ve sağlık altyapısı eksikliklerini bir an evvel giderin” dedi.
Başkan Altın: "Hocalı katliamı 21. Asrın en büyük felaketlerindendir"
Başkan Altın: "Hocalı katliamı 21. Asrın en büyük felaketlerindendir"
Besni Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Altın, Hocalı katliamınının 29. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Altın mesajında; "Bundan tam 29 yıl önce, Azerbaycan´ın Dağlık Karabağ Bölgesi´nin Hocalı Kasabasında sahnelenen Ermeni vahşeti 21´nci asrın en büyük facialarından ve felaketlerinden birisi olarak tarihe geçmiştir" dedi.
BESNİLİ HEMŞERİMİZ YILDIRIM AFRİKA´DA 273 KİŞİYE UMUT OLDU
BESNİLİ HEMŞERİMİZ YILDIRIM AFRİKA´DA 273 KİŞİYE UMUT OLDU
İstanbul´da ikamet eden Merhum Avukat Halil Yıldırım´ın oğlu Besnili hemşerimiz Mehmet Yıldırım, Afrika´nın Çad ülkesinde başkente 256 km uzaklıktaki Bongor şehrinin Bista köyüne su kuyusu açtırarak 273 insana umut oldu.
TÜRKÇE İÇİN ESNAF DESTEĞİ
TÜRKÇE İÇİN ESNAF DESTEĞİ
Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi öğrencilerinin TÜBİTAK 2004-A Liseler arası Proje yarışması kapsamında Türk Dili ve Edebiyatı alanında yapmış oldukları proje çalışması için Okul yönetimi Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre ve Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen´i ziyaret ederek proje için destek istediler.
ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ MYO BİNASI MÜJDESİ
ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ MYO BİNASI MÜJDESİ
Erdemoğlu Ailesinden Besni´ye yeni yatırımlar müjdesi geldi. Aile, Fakülte yerleşkesine yeni MYO binası, 50 dairelik iki blok halinde lojman, Kapalı spor salonu, açık Basketbol sahası ve tenis kortu yaptıracak. Erdemoğlu holding Yönetim Kurulu başkan vekili Ali Erdemoğlu gazetemize yaptığı açıklamada MYO binası ve diğer sosyal yapıların inşaatına hemen başlayacakları müjdesini verdi. Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´un, kendisini ziyareti sonrasında gazetemize açıklama yapan Erdemoğlu, hâlihazırdaki MYO öğrencilerinin yeni okul binası ve tesisler yapılana kadar Fakülte binasında eğitim öğretime devam edeceğini bildirdi.
Şehitlerimize büyük saygısızlık…
Şehitlerimize büyük saygısızlık…
15 Temmuz 2016´da gerçekleşen darbe girişiminde şehit olan Besnili polisler Ahmet ve Mehmet Oruç ile akrabalarının Adana´da bulunan mezar taşları kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. Olay sonrası gözyaşlarına boğulan baba Ali Oruç; “Oğullarım size ne yaptı, vatan için şehit oldular. Hainler bu yapılır mı” diyerek isyan etti.
SANAT VE SİGORTA DÜNYASI BULUŞUYOR
SANAT VE SİGORTA DÜNYASI BULUŞUYOR
Quick Sigorta konut sigortası yaptıran veya güncel Konut Sigortası bulunan tüm sigortalılara, Tiyatronet iş birliği ile 2 tiyatro oyunu ve 3 masal dinletisi hediye ediyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar; “Pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde hem perde açamayan tiyatro emekçilerine hem de etkinliklerden mahrum kalan sanatseverlere destek olacak bir kampanya başlattık” dedi.
Kaymakam Demir´den Erdemoğlu´na ziyaret
Kaymakam Demir´den Erdemoğlu´na ziyaret
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Erdemoğlu ziyaret ederek tarihi Kızılin Köprüsünün maketini hediye etti.
Gara şehidi Köse, şehadetinin 3.gününde anıldı
Gara şehidi Köse, şehadetinin 3.gününde anıldı
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölücü terör örgütü PKK´ya ait hedeflere yönelik gerçekleştirilen "Pençe Kartal-2” operasyonunun yapıldığı Irak´ın kuzeyindeki Gara Bölgesinde PKK tarafından bir mağaraya kaçırılarak kalleşçe şehit edilen 13 sivilden biri olan Adıyamanlı Aydın Köse şehadetinin üçüncü gününde mevlid-i şerifle anıldı.
MİLLETVEKİLİ TUTDERE: ADIYAMAN KAMU  HİZMETLERİNDE HAK ETTİĞİ PAYI ALAMADI
MİLLETVEKİLİ TUTDERE: ADIYAMAN KAMU HİZMETLERİNDE HAK ETTİĞİ PAYI ALAMADI
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmasında, 19 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Adıyaman´ın kamu hizmetlerinden hak ettiği payı alamadığını ifade ederek, Adıyaman´ın yaşadığı sorunlara meclis kürsüsünde dile getirdi.
Vaka sayılarında riskli iller arasındayız
Vaka sayılarında riskli iller arasındayız
Sağlık Bakanlığının son açıkladığı verilere göre, Adıyaman tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında riskli iller arasında yer aldı. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yüksek riskli tek il olarak da dikkat çeken Adıyaman´da günlük vaka sayıları 100´ün üzerinde çıkmaya devam ediyor.
İzollu ve Sarıyaprak´ta yüz yüze eğitime bir hafta ara verildi
İzollu ve Sarıyaprak´ta yüz yüze eğitime bir hafta ara verildi
Besni´ye bağlı İzollu ve Sarıyaprak köylerinde artan vaka sayıları nedeniyle 15 Şubat´ta başlaması planlanan yüz yüze eğitime bir hafta daha ara verildi.
Kaymakam Demir: Bahanelerle sokağa çıkılmaya devam ediliyor
Kaymakam Demir: Bahanelerle sokağa çıkılmaya devam ediliyor
Besni Kaymakamı Nazlı Demir hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tutulan iş yerlerinde denetimlerde bulundu. Denetimlerin ardından açıklamada bulunan Kaymakam Demir; "Görüyoruz ki vatandaşımız sokağa çıkmak için her türlü fırsatı kullanıyor. Zorunlu olan ihtiyaçlar dışında da yoğun bir şekilde çeşitli bahanelerle sokağa çıkılmaya devam ediliyor" dedi
SHM BÜNYESİNDE AİLE DANIŞMA BİRİMİ KURULDU
SHM BÜNYESİNDE AİLE DANIŞMA BİRİMİ KURULDU
Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Aile Danışma Birimi oluşturuldu. Birim hakkında konuşan kurum müdürü Mustafa Orhan, son yıllarda boşanma olaylarının arttığına dikkat çekerek bu konuda kalıcı çözümler üretebilmek adına kurum bünyesinde Aile Danışma Birimi oluşturulduğunu dile getirdi.
Başkan Akbilek: İnternet haber siteleri yasal statüye kavuşuyor
Başkan Akbilek: İnternet haber siteleri yasal statüye kavuşuyor
Türkiye İnternet Gazetecileri Federasyonu Adıyaman Temsilcisi Mehmet Cihan Akbilek, İnternet haber sitelerinin yakın bir tarihte Basın Kanunu kapsamına alınarak yasal statüye kavuşacağı müjdesini verdi.
Kaymakam Demir Koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı
Kaymakam Demir Koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, aşılama çalışmalarının devam ettiği ilçede Sağlık Müdürlüğüne giderek 1. Doz aşısını yaptırdı.
MEHMET ERDEMOĞLU KÖPRÜSÜ HİZMETE AÇILDI
MEHMET ERDEMOĞLU KÖPRÜSÜ HİZMETE AÇILDI
Özellikle bayramlarda yoğun olarak kullanılan Aşağışehirdeki Süphane köprüsünün yılların verdiği aşınmayla beklentiyi karşılamaması üzerine adım atan hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu, köprünün yeniden yapılarak hizmete açıldığını bildirdi.
Sasa´dan dev cari açık hamlesi
Sasa´dan dev cari açık hamlesi
Hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesinin sahibi olduğu SASA, Türkiye´nin yıllık cari açığını yılda 400 milyon dolar azaltacak 935 milyon dolar bedelli dev PTA tesisi inşaatına başlıyor. İspanyol Technicas Reunidas firması ile imzalanan anlaşma çerçevesinde, Adana´daki SASA kompleksi içinde inşa edilecek PTA tesisi yıllık 1.5 milyon ton kapasiteli olacak.
Besni SHM´den stresle mücadelede online seminer
Besni SHM´den stresle mücadelede online seminer
Besni Sosyal Hizmet Merkezi bünyesindeki personeller ile Zabıta, Jandarma ve Emniyet personellerine stresle mücadelede baş etme kapasitesinin artırılmasına yönelik online seminer verildi.
QUİCK SİGORTA´DAN AMATÖR SPORLARA DESTEK
QUİCK SİGORTA´DAN AMATÖR SPORLARA DESTEK
Farklı branşlarda amatör sporlara destek veren Quick Sigorta 2021 yılı boyunca Heybeliada Su Sporları Kulübü Yelken Takımının Ana Sponsoru olacak. Anlaşma, Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ve Heybeliada Su Sporları Kulübü Başkanı Ercan Özboyacı tarafından açıklandı. Sponsorluk anlaşması çerçevesinde Heybeliada Su Sporları Kulübü Yelken Takımının tüm sınıflardaki yarışma ve etkinliklerinin ana sponsoru Quick Sigorta olacak.
BESNİ NÜFUSU 36 BİN 476 OLDU
BESNİ NÜFUSU 36 BİN 476 OLDU
2020 yılı adrese dayalı nüfus sayım sonuçları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Besni´nin köy ve beldelerle birlikte toplam nüfusu bir önceki yıl 76.674 iken 2020 yılında 1058 kişi artarak 77.732 oldu. İlçe merkezi ise 1892 kişi artarak 34 bin 584´ten 36 bin 476´ya yükseldi.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
5 Mart 2021 Cuma