Besni ADD´de Erol Özbay dönemi
Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi 10. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Tek liste halinde gidilen kongrede Abdurrahman Erol Özbay oy birliğiyle derneğin yeni şube başkanı oldu.
Tarih: 25.2.2020 08:39:25/ 3080okunma / 0yorum

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kongre divanın oluşturulmasıyla devam etti. Yapılan oylama sonucunda Divan Başkanlığına Selvinaz Karaboğa, kâtip üyeliklerine ise Abdurrahman Güneş ve Bedir Korkmaz seçildi. Yapılan 10. Olağan genel Kurulla birlikte yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu; Abdurrahman Erol Özbay, Arzu Kahraman, Sevgi Irmak, Seval Ocakçı, Mustafa Şahin, Kerim Doğru, Yılmaz Korkmaz.

Bahçeci; “Atatürkçülük bizlere yön veren temel felsefedir”
Daha sonra kongrede açılış konuşmasını yapan mevcut dernek başkanı Akif Bahçeci; “ Öncelikle derneğimizin olağan genel kurul toplantına gelerek şeref veren herkese teşekkür ediyorum. Değerli dostlar, Atatürkçülük bizlere yön veren temel felsefedir. Ben Atatürkçüyüm diyen kişiler büyük bir ailedir. O nedenle Atatürkçü Düşünce derneğini ben sadece üyelerden ve yönetimden oluşan bir topluluk olarak görmüyorum. Atatürkçü olmak büyük bir aileye mensup olmak demektir ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bizlere bırakmış olduğu başta bağımsızlık anlayışı, milli egemenlik ruhu, akıl ve bilimin rehberliğinde çağdaş olmayı hedef kılmış bir aile örgütüyüz. Bu nedenle Atatürkçü ruha sahip olan arkadaşlarımızın Atatürk Cumhuriyetini tekrardan inşa etme noktasında ellerinden gelen gayreti göstereceğine inancım tamdır” şeklinde ifade etti.

“Türkiye ve ADD´nin tek lideri Mustafa Kemal´dir”
Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye´nin tek liderinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu ifade eden Bahçeci şöyle devam etti; “Değerli dostlar, özellikle son yıllarda ülkemizde yaşadığımız ve Atatürk Cumhuriyetinden uzaklaşma olarak değerlendirdiğimiz birçok eylemlere tanık oluyoruz. Bu eylemlerin olduğu süreç içerisinde eğer ben Atatürkçüyüm diyen arkadaşlarımız görevden kaçma gibi bir gayret içerisine girerlerse ve yapılan çalışmalara uzaktan yakından destek olmazlarsa kusura bakmasınlar bu ailenin bir ferdi olmayı hak etmiyorlardır.
Atatürkçü Düşünce Derneği kendisine lider seçmez. Atatürkçü Düşünce Derneği bir örgütlü yapıdır. Bu nedenle ben diyorum ki, Türkiye ve Atatürkçü Düşünce Derneğinin tek bir lideri vardır, oda Gazi Mustafa Kemal Atatürk´tür. Bizler onun bize bırakmış olduğu ilke ve devrimlerden yola çıkarak onun maneviyatına sahip çıkmak zorundayız” diye konuştu.

“Görev süremizce elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık”
3 dönemlik görev süresi boyunca önemli çalışmalara imza attıklarını dile getiren Bahçeci konuşmasını şu ifadelerle tamamladı; “Şahsım olarak üç dönem Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şube Başkanlığı görevini yürüttüm. Bu süre içerisinde örgütümüz içerisindeki arkadaşlarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Başkanlarının, siyasi partilerimizin başkanlarının büyük desteklerini gördük. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Mustafa Kemal´in bizlere bırakmış olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyetini yaşatma gayretini bizler sadece söylemlerimizle değil, bunu yaşayarak, uygulayarak ve harekete geçerek göstermek zorundayız. Eğer Atatürkçü düşünceye sahip bireyler topu sadece bir gruba, bir kişiye veya bir topluluğa atmakla sorumluluğunu yerine getirdiğini sanıyorsa büyük bir yanılgıya düşüyordur. Çünkü Atatürkçü ruhu taşıyan her gönüldaşımızın elinden gelen gayreti göstermek zorunda olduğunu iyi bilmesi gerekir.
Üç dönemlik görev süremizce Atatürkçü Düşünce Derneği olarak çalışmalarda elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Bu konuda benimle beraber görev alan değerli yol arkadaşlarımla, yeri geldi evlerimizden zaman ayırarak buraya geldik ve çalışmalarımızı yürütmeye çalıştık. Yeri geldi bazen benim çıkışlarıma göğüs gerdiler o arkadaşlarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Bu süre içerisinde Atatürkçü Düşünce Derneği olarak elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştık. Ama Türkiye genelinde de Besni´de de yaşadığımız politikalarla Atatürkçü Düşünceyi ve yapıyı pasifize etme gayretlerinin de olduğunu gördük. Ama biz Atatürkçüler bu pasifize etme karşısında sessiz kalırsak ve sesimizi yüksek perde de çıkarmadığımız takdirde kendi düşüncelerimizi belli aralıklarla yapacağımız etkinlerle halka indirgemedikten sonra biz görevimizi yapmıyoruz demektir. İşte Atatürkçü düşünce bu nedenle durağanlıktan uzaklaşıp dinamik yapıya bürünmek zorundadır. Atatürkçülüğün sadece bir tabela derneği olmasını ben şahsen içime sindiremem. Çünkü Atatürkçülük ondan aldığımız feyizle durağanlığı değil dinamikliği içerir. Bu nedenle derneğimize üye olan ve olacak arkadaşlarımızın bu ruhu taşıması lazım ve ben ne kadar Atatürkçüyüm ve ne kadar destek veriyorum sorgulamamız lazım. Bu vesileyle bu süreç içerisinde Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi gerek genel merkez bağlamında gerekse de Türkiye´nin birçok örgütleriyle beraber işbirliği içerisinde olmayı başarmıştır. Tekrardan kongremize geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, oluşacak yeni yönetime de başarılar diliyorum” dedi.

Palalı; “Besni Şubemizin Çalışmalarını gıpta ile izledik”
Daha sonra konuşan ADD Adıyaman Şubesi Başkanı Aslan Palalı ise; “Değerli Atatürkçü dostlar hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bende beş dönemdir bu görevi yürütüyorum. Akif başkanımız ve siz değerli yoldaşlarımızla biz hiçbir zaman ödün vermeden bu sisteme bu rejime teslim olmadan, düşüncelerimizi ve ideolojimizi yaşatmak anlamında alanlarda, meydanlarda ve üzerimize düşen şekilde yükleri kaldırdık. Çalışmaya ve kaldırmaya da devam edeceğimizi düşünüyorum.
Atatürkçü Düşünce Derneği il Başkanlığı olarak Besni Şubemizin çalışmalarına birebir yıllardır şahit oluyoruz ve gerçekten gıpta ile de izliyoruz. Akif Başkanım ve şimdiye kadar görev almış tüm arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum.
Çok örnek çalışmalarımız var. Halıcılık anlamında Besni´de çok güzel bir adım atıldı. Bazı konularda Adıyaman´dan çok daha iyisiniz bunu söylemek isterim. Besni Eğitim Bayramındaki duruşunuz, sosyal faaliyetler ve alanlardaki duruşunuz gerçekten çok güzel, bunun devam etmesini istiyoruz. Ben seçilecek arkadaşlarımızın bu görevi üstlenecek arkadaşlarımızın en güzel şekilde yapacağına inancımla seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Birlikte yol yürüdüğümüz arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Özbay; “Gösterdiğiniz teveccühe layık olacağız”
Konuşmaların ardından derneğin faaliyet ve mali raporları ile 2020 yılı tahmini bütçesi okunarak ibraları yapıldı.
Daha sonra seçime gidildi. Tek liste halinde gidilen kongrede Abdurrahman Erol Özbay oy birliğiyle dernek başkanlığına seçildi. Seçimin ardından konuşan yeni dernek başkanı Erol Özbay ise; “Kıymetli Atatürkçü arkadaşlar hepinize saygılar sunuyorum. Göstermiş olduğunuz bu teveccühe layık olacağız inşallah. Eski yönetimin tabi ki bizlere destekleri olacak, olması da lazım. Onlar ayrılıp da biz devam etmeyeceğiz hep beraber olacağız. Hepinize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Derneğimize ve Besni´mize hayırlı olsun” dedi. Dernek binasında yapılan kongreye ADD Adıyaman şubesi Başkanı Aslan Palalı, CHP İlçe Başkanı Vakkas Acar, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Besni Erol Özbay dönemi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Besni´de evden çıkamayan yaşlı çiftin yardımına jandarma koştu
Besni´de evden çıkamayan yaşlı çiftin yardımına jandarma koştu
Besni´de Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan yaşlı çift, hayvanlarının biten samanı için jandarmadan yardım istedi. Yaşlı çift için komşu köyden askeri araçla saman taşıyan jandarma ekiplerinin davranışı takdir topladı.
Besni Esnaf Odası tüm esnaflara ücretsiz maske dağıtmaya başladı
Besni Esnaf Odası tüm esnaflara ücretsiz maske dağıtmaya başladı
Son günlerde ülkemizde de hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası kendi imkanlarıyla temin ettikleri maskeleri ilçe genelinde tüm esnaflara dağıtmaya başladı.
Başkan Emre; “Türk Polis Teşkilatının 175. Yılı kutlu olsun”
Başkan Emre; “Türk Polis Teşkilatının 175. Yılı kutlu olsun”
Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Adıyaman´ın ilk İnternet Medya Derneği Kuruldu
Adıyaman´ın ilk İnternet Medya Derneği Kuruldu
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna (TGK) bağlı olan Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti bünyesinde Adıyaman İnternet gazetecileri birimi kuruldu. Başkanlığa Mehmet Cihan Akbilek atandı.
Karadağ´dan Adıyaman´a Getirilen 493 Türk Vatandaşı Karantinaya Alındı
Karadağ´dan Adıyaman´a Getirilen 493 Türk Vatandaşı Karantinaya Alındı
Karadağ´da çalışan 493 işçi koronavirüs tedbirleri kapsamında getirildikleri Adıyaman´da öğrenci yurdunda karantinaya alındı.
Adıyaman´ın tüm giriş ve çıkışlarına sıkı kontrol
Adıyaman´ın tüm giriş ve çıkışlarına sıkı kontrol
Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleşen İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile il ve ilçe merkezlerine araç giriş çıkışının yasaklanması nedeniyle polis ve jandarma ekipleri, il genelinde kontrol noktalarında denetimleri yoğunlaştırdı.
Besni Belediyesinden Durak Kabinlerine Dezenfektan
Besni Belediyesinden Durak Kabinlerine Dezenfektan
Koronavirüs (Kovid-19) tedbileri kapsamında durak kabinlerine Besni Belediyesi tarafından dezenfektan bırakıldı.
Belediyeye çöp kamyonu hibe edildi
Belediyeye çöp kamyonu hibe edildi
Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre´nin girişimleri sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´ndan Besni Belediyesi´ne çöp kamyonu hibe edildi.
Ali Atalar´ın yeni kitabı “Gaziantep Çocuk Oyunları” çıktı
Ali Atalar´ın yeni kitabı “Gaziantep Çocuk Oyunları” çıktı
Gazeteci Araştırmacı yazar Ali Atalar´ın son kitabı olan “Gaziantep Çocuk Oyunları” kitabı yayınlandı. İçerisinde 210 yöresel oyunun oynanış şekilleri ve kurallarının yer aldığı kitap 300 sayfa olarak okuyucularının karşısına çıktı.
ARAÇ MUAYENE SÜRELERİ 3 AY ERTELENDİ
ARAÇ MUAYENE SÜRELERİ 3 AY ERTELENDİ
Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında aracının muayene süresi gelenlere 3 ay ek süre tanındığını bildirdi.
ERDEMOĞLU HOLDİNG ÇALIŞANLARINA SAHİP ÇIKTI
ERDEMOĞLU HOLDİNG ÇALIŞANLARINA SAHİP ÇIKTI
Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, holding bünyesinde faaliyet gösteren Gaziantep ve diğer illerdeki tüm işletmelerde çalışan hiçbir çalışanın işten çıkarılmadığını ve ücretlerinden kesinti yapılmadığını, başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına da 3 milyon lira ile katıldıklarını ifade etti. Erdemoğlu, işletmelerin bulunduğu illerin Valiliklerine de toplamda 10 bin koli gıda yardımı yaptıklarını belirtti.
Vali Pekmez´den Koronavirüs Uyarısı
Vali Pekmez´den Koronavirüs Uyarısı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, ülkemizde de yayılmaya devam eden koronavirüs ile ilgili açıklamada bulundu. Vali Pekmez; “Bir kişinin kurallara uymaması yüzlerce kişinin hayatını tehlikeye atabiliyor” dedi.
TUTDERE: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARASINDA AYRIM YAPILMASI YANLIŞTIR
TUTDERE: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARASINDA AYRIM YAPILMASI YANLIŞTIR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, “Korona virüsle mücadele kapsamında sağlık personeline ek ödenek verilecek olması olumlu bir gelişmedir, destekliyoruz. Ancak sağlık çalışanlarının tamamını kapsamıyor olması büyük bir eksikliktir. Sağlık çalışanları arasında ayrım yapılıyor olması yanlıştır.” dedi.
Binzet´ten Bağış Talimatına Tepki
Binzet´ten Bağış Talimatına Tepki
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, yazılı yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası için okulların iç yazışma gruplarına gönderilen mesajda idareci ve öğretmenlerden para toplamaları, makbuzları da il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine göndermeleri istenmesine tepki gösterdi.
ÇAĞRILARA KULAK VER SOKAĞA ÇIKMA BESNİ
ÇAĞRILARA KULAK VER SOKAĞA ÇIKMA BESNİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´nın açıkladığı verilere göre Adıyaman´da 26 kişide koronavirüs bulunuyor. Tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül boyutlara ulaşan koronavirüse karşı yetkililer vatandaşları aralıksız uyarırken vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uymadan çarşı merkezinde, parklarda, PTT ve Banka ATM´leri önlerinde kalabalık gruplar oluşturmaya devam ediyor.
Besni Küçük Sanayi Sitesi Geçici Süreliğine Kapatıldı
Besni Küçük Sanayi Sitesi Geçici Süreliğine Kapatıldı
Son günlerde hızla yayılan Koronavirüs nedeniyle Besni Küçük Sanayi Sitesi tedbir amaçlı bir hafta süreyle kapatıldı.
BESNİ´DE MASKE ÜRETİMİNE START VERİLDİ
BESNİ´DE MASKE ÜRETİMİNE START VERİLDİ
Besni Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan atölyede Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki usta öğreticiler ve okul öğretmenleri tarafından günlük bin adet maske üretilmeye başlandı.
PTT´den Sosyal Mesafe Kuralı Uyarısı!
PTT´den Sosyal Mesafe Kuralı Uyarısı!
Besni PTT Şube Müdürü Aziz Arslan son günlerde hızla yayılan koronavirüs ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamasında sosyal mesafe kuralına dikkat çeken Arslan; “Son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında müşterilerimizi ve çalışanlarımızı korumak adına tedbirlerimizi alıyoruz. Bu kapsamda tüm iş yerlerimizde sosyal mesafe kuralını uyguluyoruz” dedi.
Zeynel Koca; “Mağduriyetlerin Giderilmemesi kabul edilemez”
Zeynel Koca; “Mağduriyetlerin Giderilmemesi kabul edilemez”
Eğitim-Sen Besni Şube Başkanı Zeynel Koca, son günlerde hızla yayılan koronavirüs dolayısıyla yaşanan mağduriyetleri dile getirdi. Koca yaptığı açıklamada; “ücretli öğretmenlerin ve usta öğreticilerin mağduriyetinin giderilmemesi kabul edilemez bir tutumdur” dedi.
Jandarmanın Koronavirüs mücadelesi devam ediyor
Jandarmanın Koronavirüs mücadelesi devam ediyor
Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı, yeni tip koronavirüs salgınının ülkemizde en az kayıp ve hasarla atlatılabilmesi ve salgının kontrol altına alınarak daha fazla yayılmasının engellemesi için çalışmalarını sürdürüyor.
TUTDERE: TÜTÜNDE ÖTV İNDİRİMİ SORUNU ÇÖZMEYE YETMİYOR!
TUTDERE: TÜTÜNDE ÖTV İNDİRİMİ SORUNU ÇÖZMEYE YETMİYOR!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Cumhurbaşkanlığı´nın sarmalık tütüne uygulanacak ÖTV indirimini içeren ve Adıyamanlı tütüncüleri de yakından ilgilendiren kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tutdere, değerlenmesinde tütündeki ÖTV indiriminin yeterli olmadığını söyledi.
BAŞKAN BİNZET; “SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİN”
BAŞKAN BİNZET; “SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİN”
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet son günlerde hızla yayılan koronavirüsle ilgili açıklamada bulundu. Sokağa çıkma yasağını gündeme getiren Binzet yaptığı açıklamada; “Devlet tüm sosyal ve ekonomik önlemleri alarak bir an önce sokağa çıkma yasağı ilan etmelidir” dedi.
Pazar ve Marketlere Çocukların Girişi Yasaklandı
Pazar ve Marketlere Çocukların Girişi Yasaklandı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez sosyal medya hesabından pazar ve marketlere çocukların girişinin yasakladığını duyurdu.
Adıyaman Havalimanı Yolcu Trafiğine Kapatıldı
Adıyaman Havalimanı Yolcu Trafiğine Kapatıldı
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelde Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iller arası seyahat sınırlaması nedeniyle Adıyaman Havalimanı yolcu trafiğine kapatıldı.
Koronavirüse karşı tedbirler artırılmaya devam ediyor
Koronavirüse karşı tedbirler artırılmaya devam ediyor
Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Korona Virüs (COVİD-19) ile ilgili alınacak ilave tedbir ve önlemlerin görüşüldüğü İl İdare Kurulu Toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında toplandı.
Erkenek İçme Suyu İş Teslimi Protokolü İmzalandı
Erkenek İçme Suyu İş Teslimi Protokolü İmzalandı
Besni´nin yıllardır beklediği Erkenek İçme Suyu´nun ihalesinin ardından, Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, Erkenek İçme Suyu Birlik Başkanı olarak ihaleyi alan firma ile İş Teslimi Protokolü imzaladı.
SASA SAĞLIKTA ÜRÜN TEDARİĞİNİ KESİNTİSİZ SAĞLIYOR
SASA SAĞLIKTA ÜRÜN TEDARİĞİNİ KESİNTİSİZ SAĞLIYOR
Hayırsever hemşerilerimiz Erdemoğlu Ailesinin sahibi olduğu SASA Polyester, koronavirüs nedeniyle maske, plastik eldiven gibi kritik alanda üretim yapan sağlık ekipmanları şirketlerine ara mamul tedariği sunuyor. Piyasadaki artan maliyetlere rağmen ürün fiyatlarında indirime giden SASA, Türkiye´nin en büyük petrokimya şirketleri arasında yer alıyor.
Kontrol Noktalarında Ateş Ölçümü Yapılıyor
Kontrol Noktalarında Ateş Ölçümü Yapılıyor
Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Koronavirüs (Covid-19) Salgını ile mücadele kapsamında şehrin giriş ve çıkışlarındaki kontrol noktalarında sağlık kontrolü yapılıyor.
Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor
Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor
Besni Belediyesi tarafından ilçede 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” evinde kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.
TUTDERE; "VATANDAŞ SALGINDAN BAŞKA HER ŞEYLE MÜCADELE EDİYOR!"
TUTDERE; "VATANDAŞ SALGINDAN BAŞKA HER ŞEYLE MÜCADELE EDİYOR!"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez´in yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle, Elektrik Dağıtım Şirketlerinin vatandaşı mağdur eden uygulamalarını meclise taşıdı.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.

Hz.Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
10 Nisan 2020 Cuma