Besni Belediyesi ADD Lokalini boşalttı
ADD Lokali boşaltırken çok sert bir açıklama yaptı. Başkan Akif Bahçeci, yaşanan süreci anlatırken Belediye Meclisinin aldığı kararı eleştirerek, Başkan Öztürk´ün ise her seferinde yukarıdan kendisine baskı yapıldığını defalarca dile getirerek taleplerini ret ettiğini söyledi.
Tarih: 17.7.2018 19:25:52/ 5677okunma / 0yorum

Atatürkçü Düşünce Derneği´nin 3 yıl önce Besni Belediyesi tarafından kiraya verilen Yenikent´teki Lokal binası, yine Besni Belediye Meclisi´nin aldığı karar ile geri alındı. Binanın Beyaz masa olarak hizmet vereceği iddia edilirken, ADD Besni şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Lokal binasını boşaltırken sert bir açıklama yaptılar. ADD Besni Şubesi Başkanı Akif Bahçeci, defalarca sürenin Belediye Meclisinde görüşülerek uzatılması için Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ile görüşmelerine rağmen başkan Öztürk´ün her seferinde yukarıdan kendisine baskı yapıldığını defalarca dile getirerek taleplerini ret ettiğini söyledi.

Lokaldeki bulunan kütüphane, kitaplar ve diğer eşyalar başka bir yere götürülmek üzere paketlenirken ADD Yönetim Kurlu üyeleri ve başkan Akif Bahçeci bina önünde toplanarak basın açıklaması yaptılar.

DERNEĞİMİZ KAR MARJİ GÜTMEDEN FAALİYETLERİNE DEVAM ETTİ

Açıklamayı dernek Başkanı Akif Bahçeci yaptı. Başkan Bahçeci şöyle konuştu: Saygı değer Basın mensuplar, Değerli Atatürkçü Dostlar, Çok kıymetli Besni Halkı; Son günlerde bizleri ve birçok gönüldaşlarımızı ilgilendiren Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi kapatılıyor gibi yanlış ve eksik bilgiden kaynaklanan bilgi kirliliğine engel olmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi olarak bu basın açıklamasını yapmayı görev bildik.

Değerli Besni halkı;

2000 yılında ilçemizde açılarak kurumsal kimliğini kazanan derneğimiz her fırsat ve ortamda Besni faydasına olacak her doğru adımın arkasında durmuştur. Derneğimiz faaliyetlerini daha etkin şekilde yürütebilmek amacı ile atıl, bakımsız ve hatta içerisinde güvenliği ve toplumsal ahlakı zedeleyen davranışların olduğu Mevcut alanı Belediye encümeninin 55 sayı 22.05.2015 tarih onayı ile kiralayarak kendi imkan gayret ve emeklerimiz ile üyelerimizin ve misafirlerinin kullanabileceği temiz bir ortam haline getirmiştir. Bu süre içerisinde derneğimiz kar marji gütmeyen bir tutum ile faaliyetlerine devam ederken, buranın sayesinde ilçemizde faaliyet gösteren iki okulumuzun Atatürk Köşesini yaptırmış, Besni´de bulunan tüm okullarımıza Atatürk Posterli Bayrak dağıtarak toplumsal tartışmalara son vermeye çalışmış, Ayrıca birçok köy okulumuzun kütüphane ve kitaplık oluşturmasında kitap kampanyaları düzenleyerek destek olmuştur.

ULU ÖNDER ATATÜRK´ÜN BİRLEŞTİRİCİ VE KAYNAŞTIRICI RUHUNU HAYATA GEÇİRDİK

Besnimizin en önemli toplumsal kaynaşmasına vesile olan Eğitim Bayramına destek çıkarak dışarıdan gelen misafirlerimizi Kahvaltıda buluşturarak kaynaştırmayı sağlamıştır. Alan içerisinde birçok kez saz kursları açarak. Çocuklarımızın kendini geliştirmesine katkıda bulunmuştur. Ayrıca Besnimizin çiçekleri olan ama Metropol yaşam ile Kültürel yaşamı görme fırsatı yakalayamayacak 22 evladımızı 5 günlük bir İstanbul gezisi yaptırarak evlatlarımızın kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmuş Ve her şeyden önemlisi Lokal alanımızda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün birleştirici ve kaynaştırıcı ruhunu hayata geçirerek hiçbir siyasi ayrım yapmadan vatandaşlarımızın bir arada oturmalarına , kaynaşmalarına vesile olmuştur. Farklı siyasi kutuplardaki vatandaşlarımızın aynı masada çay içmeleri bizleri mutlu etmiş ve bu ülkenin geleceği hususunda ki Milli Birliğimizin özümüzde var olduğunu göstermiştir.

BİZLERİ VE BESNİ BELEDİYESİNİ AĞIR VE YALAN HABERLERLE YILDIRMAYA ÇALIŞTILAR

Ama tüm bunlara rağmen daha dernek Lokal alanımızın birinci devri senesinde ülkemizdeki kirli zihniyetler ve onların Besni uzantıları boş durmayarak YENİ AKİT gazetesinde Bizleri ve Besni Belediyesini ağır ve yalan haberlerle yıldırmaya çalışmışlardır. O da yetmemiş bu haysiyetsiz ve kirli eller PUSULA DERGİSİ yayınlatarak Besni Belediyesinin bizlere cephe alması için faaliyette bulunmuşlardır.

BAŞKAN HER SEFERİNDE YUKARIDAN KENDİSİNE BASKI YAPILDIĞINI DEFALARCA DİLE GETİREREK RET ETMİŞTİR

Bütün bu durum karşısında Baskılara daha fazla dayanamayan Belediye Başkanı Sayın İbrahim Öztürk Belediye Encümen kararı ile tahliyemizi isteyeceğini bizlere ifade etmiştir. Bunun doğru olmayacağı eleştirisini alınca konuyu Belediye Meclisine getirerek sorundan kurtulmak istemiş, Lakin Belediye Meclisi üyeleri de kira müddetini dolmadan tahliyesinin doğru olmayacağı kararına varmıştır. Böylelikle 3 yıllık kira süremizi doldurduk. Derneğimiz olarak bizler Kira süremiz bitmeden dernek lokal alanımızın durumunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanmasını ve Yenikent Park ve Bahçe alanları içerisinde faaliyet gösteren işletmelere gösterilen hakkın bizlere de gösterilmesini talep ettik. Konunun Belediye Meclisinde görüşülmesini bir türlü kabul etmeyen sayın başkan her seferinde yukarıdan kendisine baskı yapıldığını defalarca dile getirerek ret etmiştir.

BELEDİYE BAŞKANININ ATATÜRK´E VE ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYE BAKIŞLARI NEDİR?

Değerli Besni halkı. Bizleri üzen kalbimizi inciten en vahim olay ise Yerel yönetimlerden sorumlu (Adı bizde saklı olan) bir parti yöneticisinin Türkiye de Yerel yönetimlerin bütün sorunlarını çözmüşcesine tek sorunu Besni Atatürkçü Düşünce Derneği Lokal alanının kira durumunu Belediye Başkanının önüne koyması ve "Bunu en kısa sürede çöz" demesi ve beraberinde, BEN BESNI HALKININ BELEDİYE BAŞKANIYIM diyen Sayın İbrahim Öztürk´ün bu gerekçe göstermesi, bizleri derinden üzmüş ve kaygılandırmıştır. Şimdi Halkımıza soruyoruz bu parti yöneticisinin ve belediye başkanının Atatürk´e ve Atatürkçü Düşünceye bakışları nedir? Bizim hakkımızda ki kanatlarını YENİ AKIT gazetesinde ki haberden mi elde etmiştir? Oysa ki sosyal Devlet anlayışını her fırsatta dile getiren bu düşüncenin söyledikleri ile yaptıkları bizleri daha fazla kaygılandırmıştır.

BELEDİYE MECLİSİNDEN TAHLİYEMİZ YÖNÜNDE KARARIN ÇIKMASI DA KAYGILARIMIZI ARTIRDI

Bütün bu durumlar ve bize yukarıda bahsedilen söylemler karşısında Sayın İbrahim Öztürk´e Besni Belediye Başkanlığının kararı ile Lokal alanımızı terk etmeyeceğimizi ifade ettik. Lokal alanını tahliyemizin ancak Belediye Meclis kararını ile gerçekleştireceğimizi ve buna saygılı olacağımızı ifade ederek konunun 11 Belediye Meclis üyesi önerisi ile Belediye Meclisinde görüşülerek karar verilmesini sağladık. Ne yazık ki Belediye Meclisinden tahliyemiz yönünde kararın çıkması da bizlerde ayrı bir soru işareti yaratarak kaygılarımızı artırdı.

Değerli Besni Halkı, Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi varlığını Lokalle başlatmamış, Lokallede sonlandırmayacaktır. Derneğimiz toplum ve ülke yararına olan her tür faaliyetlerine devam edecek, Milletin milli birlik ve beraberliği hususunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bizlere öğretisinden yola çıkarak, temel ilke ve devrimlerinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Toplumda oluşan Dernek kapandı anlayışının yanlış olduğunu, Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesinin Besni ve ülkemiz yararına her türlü etkinliği daha güçlü şekilde yapacağını halkımızla paylaşırız.

BESNİ HALKININ TERTEMİZ VİCDANINA BIRAKIYORUZ

Bu vesile ile yaşadığımız bütün bu durumlar karşısında bizlere destek olan değerli Besni halkına, gönlü bizlerle olan dostlara, hakkaniyetten ayrılmayan siyasetçilerimize teşekkür ediyoruz.

İçimize su serpen olay ise bu alanın derneğimize 120/1472 SAYI ve 10.07.2018 tarihli Tahliye yazsında belirlendiği gibi. taşınmazın Emlak ve Su Borcu v.b Tahsilat Merkezi, Zabıta Noktası, Beyaz Masa işlemlerinin yapılabilmesi amacı ile kullanılacak olmasıdır.

Umudumuz Yeşil bant Kuşağındaki yapılaşmalara karşıyım diyen ve bizlerin tahliyesi konusunda oy kullanan meclis üyesi arkadaşlarımızın aynı kararlılığı bu bölge üzerinde farklı bir amaç için kullanıma açılması durumunda uygulamalara daha sert müdahale etmesi olacaktır. Bölge üzerinde tahliyemize gerekçe gösterilen uygulamadan hariç bir uygulamanın yapılmasını Besni Halkının tertemiz vicdanına bırakıyor saygılar sunuyoruz.

Yaşasın Atatürkçü Düşünce Sistemi ve devrimleri, Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti devleti.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna “Yerli ve Milli” bir isim olan, tam bir Besni Sevdalısı Eğitimci Mehmet Demirel atandı.
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Kura çekiminin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen Müteahhit ile olan sorunlardan dolayı bugüne kadar teslim edilemeyen TOKİ konutlarının bu hafta teslim edileceği açıklandı. Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın konuyu çözüme kavuşturduklarını belirterek 20 Ekim´de konutların hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
Göreve geldiği günden beri çalışmalarıyla göz dolduran Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, son 1 yıl içinde 24 köye 70.670 m2 Kilitli Parke taşı döşetti. 24 saat kapısı herkese açık olan Kaymakam Gencer, sık sık köyleri ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek çözüm üretiyor. Besni Esnaf Odası da bu çalışmalarından dolayı Gencer´e teşekkür plaketi verdi.
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE  MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi.
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
20. Besni Eğitim Bayramı etkinlikleri kapsamında, Besni Fotoğraf Sanatı Derneğinin (BEFSAD) karma fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü.
Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Erdemoğlu Ailesi tarafından Merhum Mehmet Erdemoğlu adına Adıyaman Karapınar Mahallesinde yaptırılan Taziye Evi açılışında konuşan İbrahim Erdemoğlu, “Gücümüzün yettiği imkânlarımızın el verdiği oranda ülkemize ilçemize ilimize devletimize ve milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız müddetçe inanın buna bu babamızın emrini sonuna kadar yerine getireceğiz” dedi.
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
Sarhan´daki 3. Etap TOKİ sakinleri FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen´in isim ve soy isminin baş harfleri olan F. G.´nin bloklarda yer almasından rahatsız olduklarını belirterek isimlerin değiştirilmesini istediler. Site sakinleri başta 225 lira olan taksitlerin 600 liraya çıkmasını da protesto ettiler.
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
1 Kasım 2018 tarihinde emekliliğe ayrılacak olan Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, veda mesajı yayımladı.
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU  CAMİ HİZLMETE AÇILDI
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU CAMİ HİZLMETE AÇILDI
Erdemoğlu ailesi tarafından Adıyaman ili Besni ilçesinde yaptırılan Servi Erdemoğlu Taziye evi ve yenilenerek genişletilen Mehmet Erdemoğlu Cami yapılan törenle açıldı.
20. Eğitim Bayramı  Coşkuyla kutlandı
20. Eğitim Bayramı Coşkuyla kutlandı
Dünya´da tek bayram olma özelliği bulunan ve her yıl geleneksel olarak kutlanılan 20. Besni Eğitim Bayramı bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Besni´ye bağlı Oyratlı köyünde kına gecesi öncesi tabancayla çenesine ateş ederek yaşamını yitiren Hülya Y. (23), Oyratlı köyünde toprağa verildi.
Öğrenci Sayısı 3 yılda  2000´den 500´e düştü
Öğrenci Sayısı 3 yılda 2000´den 500´e düştü
Besni Meslek Yüksek Okulunda öğrenci sayısı son 3 yılda 4´te 1 oranında geriledi. 2015 yılında 2000 civarında öğrencisi bulunan Yüksekokulun bu yıl öğrenci sayısı 500´ye düştü.
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri başladı.
İşte Adıyaman´daki gerçek işsizlik: 35 kişilik işe 30 bin başvuru
İşte Adıyaman´daki gerçek işsizlik: 35 kişilik işe 30 bin başvuru
Sağlık Bakanlığının Adıyaman´da alacağı 35 daimi işçi kadrosuna, 30 binin üzerinde başvuru yapılması bekleniyor. İnternet sitesindeki ilgili duyuruyu 120 bin kişi okudu. Adıyaman İşkur Binasının önünde 1 haftadır başvuru kuyruğu var. 4 Eylül´de başlayan başvurular dün sona erdi.
 Besni eğitimine farklı bir soluk: “ÖZEL BESNİ SİMYA  ANADOLU LİSESİ” AÇILDI
Besni eğitimine farklı bir soluk: “ÖZEL BESNİ SİMYA ANADOLU LİSESİ” AÇILDI
Özel Besni Simya Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete girdi. Açılması tüm kamuoyu tarafından olumlu karşılanan Özel Besni Simya Anadolu Lisesi “iyi insan yetiştirmek” felsefesiyle yeni döneme damgasını vuracak gibi görünüyor.
Quick Sigorta Avrupa Finalisti...
Quick Sigorta Avrupa Finalisti...
Hayırsever Hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta, Dünyanın en büyük dijital sigortacılık platformu olan “The Digital Insurer” tarafından düzenlenen “Dünya Dijital Sigortacılık Ödülleri” yarışmasında Avrupa´da finale kalan 4 şirket arasında yer aldı.
Erdemoğlu, Ek Kontenjandan Besni´yi tercih edene KARSILIKSIZ BURS VE İS VERECEK
Erdemoğlu, Ek Kontenjandan Besni´yi tercih edene KARSILIKSIZ BURS VE İS VERECEK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu, Ek kontenjanlardan Besni Tekstil Mühendisliği ve İşletme bölümlerini tercih edecek öğrencilere, koşulsuz şartsız burs vereceğini ve okulu bitirmeleri durumunda Merinos´ta işlerinin hazır olduğu müjdesini verdi.
TRAFİK CANAVARI KARTAL KAVŞAĞINDA
TRAFİK CANAVARI KARTAL KAVŞAĞINDA
Gün geçmiyor ki yeni bir kaza olmasın. Yenikent´teki Kartal heykelinin bulunduğu kavşakta yaşanan trafik kargaşası son olarak 6 kişinin yaralandığı kazaya neden oldu. Peki, emniyetin ya da Karayollarının önlem alması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor?
Erdemoğlu Cami ve Taziye Evi  Eğitim Bayramında açılacak
Erdemoğlu Cami ve Taziye Evi Eğitim Bayramında açılacak
Hayırsever Bilge insan Merhum Mehmet Erdemoğlu´nun sağlığında hizmete açtığı Çat Mahallesi eski Hastane karşısındaki Erdemoğlu Camisine yaptırılan Ek bina ve Taziye evinin açılışı Eğitimi Bayramında yapılacak.
ADIYAMAN´DA HAİN SALDIRI: 4 ASKER ŞEHİT
ADIYAMAN´DA HAİN SALDIRI: 4 ASKER ŞEHİT
Adıyaman´da PKK´lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanan askerlerden 3´ü daha, hastanede doktorların çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit sayısının 4´e yükseldiği çatışmada 3 güvenlik görevlisi de yaralandı. Adıyaman Valiliği yaptığı açıklamada, Askerlerden 1´inin zrhlı aracın geçişi sırasında teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle, 3´ünün ise dost ateşi sonucu şehit olduğu belirtildi.
Esnaf Odasından Besnililere Çağrı
Esnaf Odasından Besnililere Çağrı
Besni Esnaf Odasından Besnililere Birlik Çağrısı; Besni Esnaf ve Sanatkârlar ODASI Başkanı Hayati İşitmen; “Euro, Dolar ve altınları bozdurup Türk Lirası´na çevirerek hükümetimize destek olmamız lazım” dedi.
Gözyaşları içinde toprağa verildiler...
Gözyaşları içinde toprağa verildiler...
Adana Aladağ ilçesinde suya giren Besnili Amca ve 2 yeğeni boğularak can verdi. Suya giren 6 kişiden 3´ü ise kendi imkânlarıyla kurtuldu. Cenazeler Besni´ye bağlı Eskiköy (Sugözü) köyünde gözyaşları içinde toprağa verildi.
LGS SONUÇLARI ÖĞRENCİ VE VELİLERİ MAĞDUR ETTİ
LGS SONUÇLARI ÖĞRENCİ VE VELİLERİ MAĞDUR ETTİ
30 Temmuz´da açıklanan LGS sonuçları tüm Türkiye´de olduğu gibi ilçemizde de çok sayıda öğrenci ve velisini mağdur etti. Aradan 15 gün geçmesine rağmen Bakanlık tarafından sorunları çözülmeyen mağdur veliler bakanlıktan Besni´de özellikle Yenikent´teki Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin kontenjanlarının artırılması talebinde bulundular.
Kazayla kendini vuran asker toprağa verildi
Kazayla kendini vuran asker toprağa verildi
Ankara Merkez Komutanlığı´nda vatani görevini yaparken, nöbet tuttuğu sırada tüfeğiyle kendini kazayla vuran 22 yaşındaki Piyade Er Vakkas Şahin Besni´de toprağa verildi.
Bir Tarih yeniden Ayağa kalkıyor
Bir Tarih yeniden Ayağa kalkıyor
Yüz elli yıl önce aşiret savaşları yüzünde yıkılan, İpek Yolunun üzerindeki tarihi Kızılin Köprüsü restore edilmeye başlandı. Adıyaman Müze Müdürlüğü denetiminde Gaziantep Restorasyon ve Konservasyon Bölge müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kısa süre önce başladı.
Besni´de 6 Hakim ve Savcının tayini çıktı
Besni´de 6 Hakim ve Savcının tayini çıktı
HSK kararnamesi yayınlandı ve birçok hakim ve savcının görev yeri değişti. Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesinin 2018 Ana Kararnameleriyle, Besni´de görev yapan 6 hakim ve savcının tayini çıkarken Besni´ye 1 Savcı ve 1 hakim atandı.
Gazimize muhteşem düğün...
Gazimize muhteşem düğün...
Tunceli kırsalında arazi taraması sırasında teröristlerin döşediği mayına basınca yaralanarak gazi olan ve tedavisi tamamlanan astsubay Mustafa Deniz, Besni´de düzenlenen düğünle dünya evine girdi. Gazi astsubayı mutlu gününde komutanları da yalnız bırakmadı.
20. EĞİTİM BAYRAMI  PROGRAMI KESİNLEŞTİ
20. EĞİTİM BAYRAMI PROGRAMI KESİNLEŞTİ
Bayramın en önemli etkinliği İbrahim Erdemoğlu´nun başarı hikâyesini anlattığı Panel ile Türkiye´nin tanınmış eğitimcilerinden R. Selçuk Şirin´in konuşmacı olarak katılacağı konferans. Her iki program da hizmete girecek olan Kongre merkezinde yapılacak. Besni halkının bu iki etkinliğe büyük ilgi göstermesi bekleniyor.
Prof. R. Selçuk Şirin Besni´ye geliyor
Prof. R. Selçuk Şirin Besni´ye geliyor
Son yıllarda özellikle Eğitim ve Gençler üzerine yaptığı çalışmalarla kamuoyunda adından sıkça söz ettiren New York Üniversitesi Profesörü R. Selçuk Şirin Eğitim Bayramında düzenlenen Konferansa konuşmacı olarak katılacak. Yol Ayrımındaki Türkiye: Ya Özgürlük Ya sefalet ve Bir Türkiye Hayali isimli iki kitabı bulunan Şirin´in panelin ardından kitaplarını imzalaması bekleniyor.
REKTÖR BESNİ´Yİ SIRTINDAN VURDU
REKTÖR BESNİ´Yİ SIRTINDAN VURDU
Mimarlık Fakültesi iken öğrenci alınması için adı Üniversite senatosunun 05.04.2017 tarih ve 45929520-06-01 sayılı kararı ile Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi olarak değiştirilen Fakültemiz ÖSYM´nin tercih kılavuzunda yer almadı. Adıyaman´daki Mühendislik Fakültesine bağlı Tekstil Mühendisliği bölümü ile İdari bilimler fakültesine bağlı İşletme bölümüne alıncak öğrenciler Besni´deki binada eğitim görecek. Biz, Besnililer olarak umutla Eylül´de Fakültemize kavuşacağımızı beklerken, Rektör Besnilileri yine sırtından vurdu.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Sağanak
21°
15°
Pazartesi
Sağanak
21°
16°
Salı
Fırtına
19°
15°
Çarşamba
Fırtına
20°
15°