Besni Belediyesi ADD Lokalini boşalttı
ADD Lokali boşaltırken çok sert bir açıklama yaptı. Başkan Akif Bahçeci, yaşanan süreci anlatırken Belediye Meclisinin aldığı kararı eleştirerek, Başkan Öztürk´ün ise her seferinde yukarıdan kendisine baskı yapıldığını defalarca dile getirerek taleplerini ret ettiğini söyledi.
Tarih: 17.7.2018 19:25:52/ 6299okunma / 0yorum

Atatürkçü Düşünce Derneği´nin 3 yıl önce Besni Belediyesi tarafından kiraya verilen Yenikent´teki Lokal binası, yine Besni Belediye Meclisi´nin aldığı karar ile geri alındı. Binanın Beyaz masa olarak hizmet vereceği iddia edilirken, ADD Besni şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Lokal binasını boşaltırken sert bir açıklama yaptılar. ADD Besni Şubesi Başkanı Akif Bahçeci, defalarca sürenin Belediye Meclisinde görüşülerek uzatılması için Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ile görüşmelerine rağmen başkan Öztürk´ün her seferinde yukarıdan kendisine baskı yapıldığını defalarca dile getirerek taleplerini ret ettiğini söyledi.

Lokaldeki bulunan kütüphane, kitaplar ve diğer eşyalar başka bir yere götürülmek üzere paketlenirken ADD Yönetim Kurlu üyeleri ve başkan Akif Bahçeci bina önünde toplanarak basın açıklaması yaptılar.

DERNEĞİMİZ KAR MARJİ GÜTMEDEN FAALİYETLERİNE DEVAM ETTİ

Açıklamayı dernek Başkanı Akif Bahçeci yaptı. Başkan Bahçeci şöyle konuştu: Saygı değer Basın mensuplar, Değerli Atatürkçü Dostlar, Çok kıymetli Besni Halkı; Son günlerde bizleri ve birçok gönüldaşlarımızı ilgilendiren Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi kapatılıyor gibi yanlış ve eksik bilgiden kaynaklanan bilgi kirliliğine engel olmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi olarak bu basın açıklamasını yapmayı görev bildik.

Değerli Besni halkı;

2000 yılında ilçemizde açılarak kurumsal kimliğini kazanan derneğimiz her fırsat ve ortamda Besni faydasına olacak her doğru adımın arkasında durmuştur. Derneğimiz faaliyetlerini daha etkin şekilde yürütebilmek amacı ile atıl, bakımsız ve hatta içerisinde güvenliği ve toplumsal ahlakı zedeleyen davranışların olduğu Mevcut alanı Belediye encümeninin 55 sayı 22.05.2015 tarih onayı ile kiralayarak kendi imkan gayret ve emeklerimiz ile üyelerimizin ve misafirlerinin kullanabileceği temiz bir ortam haline getirmiştir. Bu süre içerisinde derneğimiz kar marji gütmeyen bir tutum ile faaliyetlerine devam ederken, buranın sayesinde ilçemizde faaliyet gösteren iki okulumuzun Atatürk Köşesini yaptırmış, Besni´de bulunan tüm okullarımıza Atatürk Posterli Bayrak dağıtarak toplumsal tartışmalara son vermeye çalışmış, Ayrıca birçok köy okulumuzun kütüphane ve kitaplık oluşturmasında kitap kampanyaları düzenleyerek destek olmuştur.

ULU ÖNDER ATATÜRK´ÜN BİRLEŞTİRİCİ VE KAYNAŞTIRICI RUHUNU HAYATA GEÇİRDİK

Besnimizin en önemli toplumsal kaynaşmasına vesile olan Eğitim Bayramına destek çıkarak dışarıdan gelen misafirlerimizi Kahvaltıda buluşturarak kaynaştırmayı sağlamıştır. Alan içerisinde birçok kez saz kursları açarak. Çocuklarımızın kendini geliştirmesine katkıda bulunmuştur. Ayrıca Besnimizin çiçekleri olan ama Metropol yaşam ile Kültürel yaşamı görme fırsatı yakalayamayacak 22 evladımızı 5 günlük bir İstanbul gezisi yaptırarak evlatlarımızın kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmuş Ve her şeyden önemlisi Lokal alanımızda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün birleştirici ve kaynaştırıcı ruhunu hayata geçirerek hiçbir siyasi ayrım yapmadan vatandaşlarımızın bir arada oturmalarına , kaynaşmalarına vesile olmuştur. Farklı siyasi kutuplardaki vatandaşlarımızın aynı masada çay içmeleri bizleri mutlu etmiş ve bu ülkenin geleceği hususunda ki Milli Birliğimizin özümüzde var olduğunu göstermiştir.

BİZLERİ VE BESNİ BELEDİYESİNİ AĞIR VE YALAN HABERLERLE YILDIRMAYA ÇALIŞTILAR

Ama tüm bunlara rağmen daha dernek Lokal alanımızın birinci devri senesinde ülkemizdeki kirli zihniyetler ve onların Besni uzantıları boş durmayarak YENİ AKİT gazetesinde Bizleri ve Besni Belediyesini ağır ve yalan haberlerle yıldırmaya çalışmışlardır. O da yetmemiş bu haysiyetsiz ve kirli eller PUSULA DERGİSİ yayınlatarak Besni Belediyesinin bizlere cephe alması için faaliyette bulunmuşlardır.

BAŞKAN HER SEFERİNDE YUKARIDAN KENDİSİNE BASKI YAPILDIĞINI DEFALARCA DİLE GETİREREK RET ETMİŞTİR

Bütün bu durum karşısında Baskılara daha fazla dayanamayan Belediye Başkanı Sayın İbrahim Öztürk Belediye Encümen kararı ile tahliyemizi isteyeceğini bizlere ifade etmiştir. Bunun doğru olmayacağı eleştirisini alınca konuyu Belediye Meclisine getirerek sorundan kurtulmak istemiş, Lakin Belediye Meclisi üyeleri de kira müddetini dolmadan tahliyesinin doğru olmayacağı kararına varmıştır. Böylelikle 3 yıllık kira süremizi doldurduk. Derneğimiz olarak bizler Kira süremiz bitmeden dernek lokal alanımızın durumunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanmasını ve Yenikent Park ve Bahçe alanları içerisinde faaliyet gösteren işletmelere gösterilen hakkın bizlere de gösterilmesini talep ettik. Konunun Belediye Meclisinde görüşülmesini bir türlü kabul etmeyen sayın başkan her seferinde yukarıdan kendisine baskı yapıldığını defalarca dile getirerek ret etmiştir.

BELEDİYE BAŞKANININ ATATÜRK´E VE ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYE BAKIŞLARI NEDİR?

Değerli Besni halkı. Bizleri üzen kalbimizi inciten en vahim olay ise Yerel yönetimlerden sorumlu (Adı bizde saklı olan) bir parti yöneticisinin Türkiye de Yerel yönetimlerin bütün sorunlarını çözmüşcesine tek sorunu Besni Atatürkçü Düşünce Derneği Lokal alanının kira durumunu Belediye Başkanının önüne koyması ve "Bunu en kısa sürede çöz" demesi ve beraberinde, BEN BESNI HALKININ BELEDİYE BAŞKANIYIM diyen Sayın İbrahim Öztürk´ün bu gerekçe göstermesi, bizleri derinden üzmüş ve kaygılandırmıştır. Şimdi Halkımıza soruyoruz bu parti yöneticisinin ve belediye başkanının Atatürk´e ve Atatürkçü Düşünceye bakışları nedir? Bizim hakkımızda ki kanatlarını YENİ AKIT gazetesinde ki haberden mi elde etmiştir? Oysa ki sosyal Devlet anlayışını her fırsatta dile getiren bu düşüncenin söyledikleri ile yaptıkları bizleri daha fazla kaygılandırmıştır.

BELEDİYE MECLİSİNDEN TAHLİYEMİZ YÖNÜNDE KARARIN ÇIKMASI DA KAYGILARIMIZI ARTIRDI

Bütün bu durumlar ve bize yukarıda bahsedilen söylemler karşısında Sayın İbrahim Öztürk´e Besni Belediye Başkanlığının kararı ile Lokal alanımızı terk etmeyeceğimizi ifade ettik. Lokal alanını tahliyemizin ancak Belediye Meclis kararını ile gerçekleştireceğimizi ve buna saygılı olacağımızı ifade ederek konunun 11 Belediye Meclis üyesi önerisi ile Belediye Meclisinde görüşülerek karar verilmesini sağladık. Ne yazık ki Belediye Meclisinden tahliyemiz yönünde kararın çıkması da bizlerde ayrı bir soru işareti yaratarak kaygılarımızı artırdı.

Değerli Besni Halkı, Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi varlığını Lokalle başlatmamış, Lokallede sonlandırmayacaktır. Derneğimiz toplum ve ülke yararına olan her tür faaliyetlerine devam edecek, Milletin milli birlik ve beraberliği hususunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bizlere öğretisinden yola çıkarak, temel ilke ve devrimlerinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Toplumda oluşan Dernek kapandı anlayışının yanlış olduğunu, Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesinin Besni ve ülkemiz yararına her türlü etkinliği daha güçlü şekilde yapacağını halkımızla paylaşırız.

BESNİ HALKININ TERTEMİZ VİCDANINA BIRAKIYORUZ

Bu vesile ile yaşadığımız bütün bu durumlar karşısında bizlere destek olan değerli Besni halkına, gönlü bizlerle olan dostlara, hakkaniyetten ayrılmayan siyasetçilerimize teşekkür ediyoruz.

İçimize su serpen olay ise bu alanın derneğimize 120/1472 SAYI ve 10.07.2018 tarihli Tahliye yazsında belirlendiği gibi. taşınmazın Emlak ve Su Borcu v.b Tahsilat Merkezi, Zabıta Noktası, Beyaz Masa işlemlerinin yapılabilmesi amacı ile kullanılacak olmasıdır.

Umudumuz Yeşil bant Kuşağındaki yapılaşmalara karşıyım diyen ve bizlerin tahliyesi konusunda oy kullanan meclis üyesi arkadaşlarımızın aynı kararlılığı bu bölge üzerinde farklı bir amaç için kullanıma açılması durumunda uygulamalara daha sert müdahale etmesi olacaktır. Bölge üzerinde tahliyemize gerekçe gösterilen uygulamadan hariç bir uygulamanın yapılmasını Besni Halkının tertemiz vicdanına bırakıyor saygılar sunuyoruz.

Yaşasın Atatürkçü Düşünce Sistemi ve devrimleri, Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti devleti.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Emre, Koltuğu Çocuklara Devretti
Başkan Emre, Koltuğu Çocuklara Devretti
Besni Belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makam koltuğunu öğrencilere devretti.
Muhtar Aydın Zengi Hayata tutunamadı
Muhtar Aydın Zengi Hayata tutunamadı
1 haftadır Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedavi gören Aydın Zengi bu sabah hayatını kaybetti.
150 kişilik işe 1254 kişi başvurdu: Besni´nin gerçek Sorunu İŞSİZLİK!
150 kişilik işe 1254 kişi başvurdu: Besni´nin gerçek Sorunu İŞSİZLİK!
Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 6 ay süreyle Besni´deki kurumlarda istihdam edilecek 150 kişilik işe, 1254 kişi başvurdu. İşe alınacaklar kura çekimi ile belirlenirken 30 bin nüfuslu ilçemizde en büyük sorunun işsizlik olduğu bir kez daha ortaya çıktı.
Şehit Jandarma Komando Er İmam Tan Şehadetinin 13. Yılında Mevlid-i Şerifle Anıldı
Şehit Jandarma Komando Er İmam Tan Şehadetinin 13. Yılında Mevlid-i Şerifle Anıldı
13 Nisan 2006 tarihinde Mardin´in Ömerli İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı emrinde vatani görevini yaparken PKK bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Er İmam Tan, şehadetinin 13. yılında mevlid-i şerifle anıldı.
Mustafa Erdemoğlu vefatının 1. Yılında anıldı
Mustafa Erdemoğlu vefatının 1. Yılında anıldı
Merhum Mustafa Erdemoğlu ölümünün 1. Yılında kendisi tarafından yaptırılan Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen programla anıldı.
73 yaşındaki kocasını uykusunda öldürdü
73 yaşındaki kocasını uykusunda öldürdü
Besni´de 4 çocuk annesi Dursun Y. (66), 40 yıllık eşi Şaban Y.´ı (73) başına keserle vurarak öldürdü.
Türk Polis Teşkilatı 174 yaşında
Türk Polis Teşkilatı 174 yaşında
Halkın huzur ve güvenini sağlamak için kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları zaman ve mekân mefhumu gözetmeden büyük bir sabır, cesaret ve fedakârlıkla yerine getiren Türk Polis Teşkilatı, 174. yılını gururla kutluyor.
Erdemoğlu Sanayi esnafı ile kahvaltıda buluştu
Erdemoğlu Sanayi esnafı ile kahvaltıda buluştu
Hayırsever iş adamı hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besni´de Küçük Sanayi Sitesi esnafının davetine katıldı. Erdemoğlu burada Sanayi Esnafın sorun ve taleplerini dinledi.
Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı
Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı
“Sıladan Gurbete” sloganıyla geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı. Yerel seçimler dolayısıyla Derginin bu sayıdaki kapak dosyasına Saadet Partisi Besni Belediye Başkan Adayı Reşit Alkan konuk oldu. Dergi, önceki sayılarda olduğu gibi yine Besni´den özel haberler, makaleler, Tarih ve Kültür dosyalarıyla dolu bir şekilde okuyucunun karşısında.
BEV´den Maher Holding ve İsotlar Grup´a ziyaret
BEV´den Maher Holding ve İsotlar Grup´a ziyaret
Besni Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu hayırsever hemşerilerimiz MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu ve İSOTLAR Grup Yönetim Kurulu başkanı Hakan İsot´a nezaket ziyaretinde bulunarak Vakıf çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular.
İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLERİN 50. YILI COŞKUYLA KUTLANDI: ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ
İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLERİN 50. YILI COŞKUYLA KUTLANDI: ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ
28. Besni Üzüm Gecesi ve 50.yıl kutlaması büyük katılımla gerçekleşti. Geceye, Latif Doğan türküleriyle, Hasan Emre şiirleriyle renk katarken, İbrahim Erdemoğlu Besni´ye yapacakları yeni yatırımların müjdesini verdi. Rahmetli babalarının çizgisinden çıkmayacaklarını belirten Erdemoğlu, “Gençlerimizi ayrıca birlik sağlamak amaçlı Besni´ye çim sahalı stad ile kapalı ve açık basketbol ve voleybol sahaları yapmayı planlıyoruz” dedi.
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin Kongresi Yapıldı
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin Kongresi Yapıldı
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin olağan üstü kongresi geçtiğimiz hafta sonu dernek lokalinde yapıldı.
“Doğu Türkistan´da İşlenen Zulmü Tel´in Ediyoruz”
“Doğu Türkistan´da İşlenen Zulmü Tel´in Ediyoruz”
Besni İslami Sivil Toplum Kuruluşu Platformu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek Doğu Türkistan´da yaşanan zulmü Tel´in ettiklerini ve Besni İslami Sivil Toplum Kuruluşu Platformu olarak yapılan bu zulmü nefretle kınıyor ve başta insan olduğunu iddia eden herkesi, sivil ve resmî kurum ve kuruluşları bu zulme, bu vahşete karşı durmaya, bu konuda sesini yükseltmeye davet söylediler.
İKA YÖNETİM KURULU ADIYAMAN´DA TOPLANDI
İKA YÖNETİM KURULU ADIYAMAN´DA TOPLANDI
İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2019 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Uşak´ta Besni Sevda Durağı açıldı
Uşak´ta Besni Sevda Durağı açıldı
Besnili hemşerilerimiz Hasan Karayegen ve Mehmet Soylu bir ilke imza attı. Uşak´ta Besnililerin yaşaması gereken kültür eksikliğini gidermeye çalışan ikili Besni kültürünü yaşatmak için gereken bütün fedakârlığı gösteriyor.
İyi Parti Başkan adayına Uşak Besnililer Derneğinden büyük ilgi
İyi Parti Başkan adayına Uşak Besnililer Derneğinden büyük ilgi
Uşak´ta Besnililer derneğini Parti çalışması kapsamında ziyaret eden İyi Parti başkan adayı Muhammet Gür büyük ilgi gördü.
86 BEKÇİ GÖREVE BAŞLADI
86 BEKÇİ GÖREVE BAŞLADI
Toplumun huzur ve güvenini sağlamak amacıyla yeniden hayata geçirilen Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca eğitimlerini başarıyla tamamlayan 115 çarşı ve mahalle bekçisinden 86´sı Adıyaman´da göreve başladı.
Ali Erdemoğlu´ndan Gazetemize ziyaret: Besni, Bacasız Fabrikasına SAHİP ÇIKMALI
Ali Erdemoğlu´ndan Gazetemize ziyaret: Besni, Bacasız Fabrikasına SAHİP ÇIKMALI
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besni halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yineledi. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Şekip Önder´i ziyaret eden Erdemoğlu, “Fakültede 500 öğrenci olsa Yüksekokulda 2500 öğrenci olsa bu her ay 2 milyon liranın Besni ekonomisine girmesi demektir. Üniversiteler Bacasız Fabrikadır ve bu para Besni´de kalacaktır. O sebeple başta esnaf olmak üzere tüm hemşerilerimiz çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalıdır” dedi.
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ SELÇUK DOST ŞEHADETİNİN ÜÇÜNCÜ YILINDA MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ SELÇUK DOST ŞEHADETİNİN ÜÇÜNCÜ YILINDA MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
2016 yılının Şubat ayında Diyarbakır´ın Sur ilçesinde güvenlik kuvvetlerince yürütülen “Bayrak 12” Operasyonu kapsamında, PKK bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Dost, şehadetinin üçüncü yılında mevlidi şerifle anıldı.
BEV´den Fakülteye tam destek: Vakıf olarak bize düşeni görev bilip yapmaya her zaman hazırız
BEV´den Fakülteye tam destek: Vakıf olarak bize düşeni görev bilip yapmaya her zaman hazırız
Besni Eğitim Vakfından Fakülteye sahip çıkacağız açıklaması geldi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun Besnililere yaptığı Fakülteye sahip çıkın çağrısı üzerine Besni Eğitim Vakfı yaptığı açıklamada, üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını açıkladı.
BESNİ BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÖZTÜRK´TEN ÇAĞRI; FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKALIM
BESNİ BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÖZTÜRK´TEN ÇAĞRI; FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKALIM
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk yaptığı açıklamada; “Değerli hemşerilerim, Besni´de sayın Erdemoğlu ailesinin yaptırmış olduğu fakülte binasının memlekete eğitim hizmetiyle ilgili çalışmalar yapıldı. Ne kadar övünsek azdır.
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine bu sene özellikle Besnili öğrencilerin gelmesini sağlamak için Kaymakam Ahmet Gencer başkanlığındaki toplantıda, “Neden Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi Tercih Etmeliyim?” sorusu etrafından başta Fakülte, MYO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm STK´ların da katılımıyla çalışmalar yapılacak.
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
10 Şubat 2018 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde YPG,PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen “Zeytin Dalı” Harekâtında 1027 Rakımlı Tepede bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, şehadetinin birinci yılında mevlid-i şerifle anıldı.
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun bu yıl da öğrenci gelmezse Fakültenin kapanacağı, Besnili hemşerilerimizin çocuklarını buraya göndererek fakülteye sahip çıkması çağrısının ardından Besni halkı kenetlendi. Bugün Kaymakam Gencer Başkanlığında İlçe Milli Eğitim, Fakülte Dekanlığı ve MYO ile diğer kurumlarında katılacağı toplantı ile konu masaya yatırılacak.
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besnilileri Fakülteye sahip çıkmaya çağırdı. Erdemoğlu, Fakülte´de 15 hocanın sadece 9 öğrenciye ders verdiğini söyleyerek Besnililerin çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalarını istedi. Erdemoğlu, aksi takdirde Fakültenin bu sene sonu kapanacağını, bunun ise şevklerini kıracağını ve gelecekte yapacakları eğitim projelerini de etkileyeceğini söyledi.
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2018 yılı Nüfus sayıları açıklandı. Buna göre Besni´nin nüfusu 33.284 oldu. İlçe merkez nüfusu bir önceki yıla göre 1.249 kişi arttı. İlçe geneli ise 75.449´dan 77.301´e yükseldi.
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
2019 yılı Bağkur primlerine yaklaşık %26 oranında zam yapılması Esnafı zor duruma soktu. Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, artan Bağkur primleri ile ilgili olarak “Bağkur primi ya aşağıya çekilmeli ya da esnafımıza yönelik rahatlatıcı bir teşvik veya iyileştirme yapılması lazım.” dedi.
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
Şubat ayı içinde yapılacak olan Ziraat Odası seçimleri için 4 önemli aday güç birliği yaptı. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışını Ziraat Odasına kazandırmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklayan adaylar, Fahri Turan etrafında birleşerek 20 yıllık saltanata son vereceklerini söylediler.
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Besni Emniyet Müdürü Metin Cebeci ve Komiser Mehmet Öz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ü ziyaret etti.
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar ve Ak Parti aday adayı Nuri Tuğsuz Gazetemizi ziyaret etti.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ