BESNİ BELEDİYESPOR 5 ÖZYEDİYAMAN SPOR 0

Namağlup lider olarak çıktığı maçı da 5-0 kazanarak puanını 16 ´ya çıkaran Besni Belediyespor liderlik koltuğu rakiplerine kaptırmadı.
SPOR 4.12.2016 22:41:58 117 0

Namağlup lider olarak çıktığı maçı da 5-0 kazanarak puanını 16 ´ya çıkaran Besni Belediyespor liderlik koltuğu rakiplerine kaptırmadı.

Besni Belediye Spor maça yedek ağırlıklı çıkarken rakip Özyediyaman spor her zamankinden farklı daha iyi bir kadroyla başladı. Henüz maçın başlarında üstünlüğünü bellı ettiren Besni Belediye Spor dakıka 32´de Fatih´in golüyle 1-0 öne geçti.

Rakip takım bu gole rağmen toparlandı, ancak Besni Belediyespor´un gol arayışları devam ettı. İlk yarıda bir çok pozisyon harcayan Besni Belediye Spor bunların hiç birinden yararlanamadı ve ilk yarı bu skorla sonuçlandı. İkinci yarıda ise ilk yarıdaki beceriksizliğini uzerinden atan Besnı Belediye Spor Dk 58´de ceza sahası içinde Mehmet Maviş´in yere düşürülmesiyle penaltı vuruşu kazandı, penaltının başına geçen Savaş kaleciyi ve topu ayrı köşelere göndererek attığı golle farkı ikiye çıkardı. Çok sürmeden Dk 66´da sol taraftan atak yapan Besni Belediye Spor´da Ali Kalkan´ın ortasında Mukemmed Kılıç´ın sert ve düzgün vuruşuyla top köşeye gitti ve durum 3-0 oldu.

Bundan sonraki dakikalarda paslamaya çalışan Besni Belediye spor adeta rakibini yarı sahada boğdu. Yine kanattan gelen bır ortayla arka direkte temiz bir vuruş yapan Muhammed maçtakı 2. takımının 4. golüne imza attı. Maçta sonlara yaklaşırken sonradan oyuna dahil olan Mehmet Fıgenergulun attığı golle maç 5-0 oldu ve bu skorla tamamlandı.

Maç kadrosu:Abdurrahman,Savaş,Emrullah,Ömer,Metın yuce,Muhammed,Maviş,ali Kalkan Metin Toraman,Mustafa,Fatih Yedekler:Bekir,İbrahim,Ali cice,Orhan,Mahmut,Mehmet, Sukru