Besni Devlet Hastanesinde Dünya El Hijyeni Günü etkinliği

5 Mayıs Dünya El Hijyeni gününde dolayısıyla Besni Devlet Hastanesinde farkındalık oluşturulması amacıyla etkinlik düzenlendi.
SAĞLIK 6.05.2021 12:03:00 67 0

Besni Devlet Hastanesi yönetimi el hijyeninin önemine dikkat çekmek amacıyla hastane aşı polikliniklerinde stant kurularak vatandaşlara bilgilendirmeler yapıldı.

Konuyla ilgili Hastane yönetiminden yapılan açıklamada; ?Dünya Sağlık Örgütü, özellikle sağlık hizmetlerinde el hijyenin önemine dikkat çekmek üzere

2009 yılından itibaren 5 Mayıs´ı (5/5) Dünya El Hijyeni Günü olarak ilan etmiştir.

COVID-19 salgınına denk gelmesi nedeniyle, el hijyeni konusundaki farkındalık da artmıştır.

Hastanemiz Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Sevda YAŞAR´ın düzenlediği çalışmalarla hastanemizin aşı polikliniklerine aşı için gelen vatandaşlarımız için bilgilendirme standı kurularak "5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü " kapsamında Doğru El Yıkama ve Dezenfektan Kullanımına vurgu yaparak günün anlam ve önemini vurgulayan kısa özlü sözler ve el hijyeni temalı amblemler ile renklendirilen sabunlar, nemlendirici el kremleri, kitap ayraçları, kapalı sular ve broşürler dağıtılıp hastane geneline ilgili afişler asılarak farkındalık yaratılmaya çalışıldı. Etkinliklerimizi aşı polikliniklerinde yaparak, içinde bulunduğunuz pandemi sürecinde önem kazanan COVİD-19 tedbirleri ve özellikle aşıya da vurgu yapılmak amaçlandı? denildi.