BESNİ DEVLET HASTANESİNE 4 HEKİM ATAMASI YAPILDI
2020 yılında B rol gurubuna yükselen Besni Devlet Hastanesinde uzman doktor sayısı artmaya devam ediyor. Son açıklanan kararla devlet hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları, Ortepedi ve Travmatoloji, Genel Cerrahi ve İç Hastalıkları branşlarında atamaları yapılan hekimler göreve başladı.
Tarih: 8.9.2021 14:29:41/ 529okunma / 0yorum

Konu ile ilgili açıklama yapan Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Helli; “ Besni Devlet Hastanemize son atamalar ile birlikte İlk defa Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Acil Servisimizde görevli Acil Tıp Uzmanı ataması yapılmıştır. Branşlar düzeyinde Uzman Doktor sayısı arttı. İç hastalıkları Uzmanı olarak poliklinik hizmeti veren hekim sayımız beşe yükseldi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşında hekim sayısı üç, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı sayısı ikiye çıktı. Hastanemizde uzman hekime erişim kolaylaştığı için günlük ortalama polikliniğe müracaat eden hasta sayımız 1500 civarına yükselmiştir. Hastanemizin hekim kadrosu ve teknik donanımını arttırıp geliştirerek Besni halkımıza daha iyi sağlık hizmeti sunmanın gayreti içindeyiz. Pandemi döneminde Hastanemizde covid servisi ve covid 2. Basamak 10 yataklı yoğun bakım servisi hizmete sunuldu. Hastalarımızın başka sağlık kuruluşlarına gitmelerine gerek kalmadan yaşadıkları yerde tıbbi ihtiyaçlarını karşılama hedefimizi büyük oranda gerçekleştirmeye çalışmaktayız. Son dönemlerde hastanemizce yapılan düzenlemeler, hastanemize gerçekleştirilen yatırımlar ve atamalar sayesinde artık hastalarımız kendi evlerinin olduğu ortamlarda sağlıklarına kavuşuyorlar ve tedavilerinde hastanemizi tercih ediyorlar. İlçe şartlarında hastanemizin pek çok birimi yenilenmiştir. Bu hususta emeği geçen herkese Hastanemiz yönetimi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni başlayan Enfeksiyon Hastalıkları Uzm. Dr. Erkan Erbaş, Ortepedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Abdülsamed Günay, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İshak Aydın, İç Hastalıkları Uzm. Eyüp Özdemir doktorlarımıza hoş geldiniz der hayırlı olmasını temenni ederiz; “dedi.
Kaynak:

/resimler/2021-2/23/1619396092055.jpg

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
15 TEMMUZ MAHALLESİNDEKİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ HİZMETE AÇILDI
15 TEMMUZ MAHALLESİNDEKİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ HİZMETE AÇILDI
Geçtiğimiz aylarda Hayırsever Erdal Gündüz tarafından yer tahsisi yapılan 15 Temmuz Şehitler Mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezi yapım çalışmalarının tamamlanmasının ardından iki aile hekimi atamasıyla hizmete açıldı.
AİLE HEKİMLERİ PAZARTESİ İŞ BIRAKIYOR
AİLE HEKİMLERİ PAZARTESİ İŞ BIRAKIYOR
Aile hekimleri, 29 Haziran 2021 de yayınlanarak 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe giren Aile Hekimliği Yeni Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği´ni protesto etmek için 16 Ağustos Pazartesi günü ve 27 Ağustos Cuma günü iş bırakacaklar.
VİRÜS ŞU AN İLK ÇIKTIĞI  HALİNDEN DAHA BULAŞICI
VİRÜS ŞU AN İLK ÇIKTIĞI HALİNDEN DAHA BULAŞICI
Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Mustafa Torun, yaygınlaşan Delta Varyantı ile kendini gösteren Kovid-19 enfeksiyonunun, yine aynı şekilde kendini ‘Akut Enfeksiyonu´ olarak da gösterebildiğini kaydetti. ‘Boğaz enfeksiyonu´ deyip ciddiye almazsak, bu tablonun yan etkilerinin bizleri sıkıntıya sokabileceğini vurgulayan Torun, virüs bulaştıkça Süper Mutant dediğimiz daha bulaşıcı ve agresif hale gelen bir mutasyona dönüşebileceğini aktardı.
YENİ PİK KAPIDA..!
YENİ PİK KAPIDA..!
Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı hemşerimiz Dr. Mustafa Torun, 1 Temmuz öncesinde yaptıkları 4´üncü tepe uyarılarının dikkate alınmaması sebebiyle, 15 Temmuz itibariyle olgu artışlarının yaşandığını söyledi ve Eylül-Ekim ayı gibi bekledikleri tepenin ağustos ayında gerçekleşebileceğini vurguladı.
Bir hekimin gözünden salgın günleri
Bir hekimin gözünden salgın günleri
Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı hemşerimiz Dr. Mustafa Torun, pandemi sürecini “Soluk Alamıyoruz” isimli kitapta topladı. Torun, “Aşıda patent kalkmalı. Bu evrensel bir hak” dedi.
Besni Devlet Hastanesinde  Dünya El Hijyeni Günü etkinliği
Besni Devlet Hastanesinde Dünya El Hijyeni Günü etkinliği
5 Mayıs Dünya El Hijyeni gününde dolayısıyla Besni Devlet Hastanesinde farkındalık oluşturulması amacıyla etkinlik düzenlendi.
Besni Devlet Hastanesine Anestezi ve Reanimasyon uzmanı atandı
Besni Devlet Hastanesine Anestezi ve Reanimasyon uzmanı atandı
Besni Devlet Hastanesinin C rol grubundan B rol grubuna yükselmesinin ardından Anestezi ve Reanimasyon kadrosuna ikinci uzman ataması yapıldı. Ataması tamamlanan Uzm. Dr. Özgecan Kaynarca göreve başladı.
Besni Devlet Hastanesine acil tıp uzmanı atandı
Besni Devlet Hastanesine acil tıp uzmanı atandı
Besni Devlet Hastanesinin C rol grubundan B rol grubuna yükselmesinin ardından açılan Acil Tıp Uzmanı kadrosuna atama yapıldı. Ataması tamamlanan Uzm. Dr. Alper Demirkaya acil serviste göreve başladı.
Aşı sırası gelen 65 yaş üstü vatandaşlara önemli çağrı:
Aşı sırası gelen 65 yaş üstü vatandaşlara önemli çağrı:
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşlara aşılama çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda yeni bir karar alan İlçe Sağlık Müdürlüğü, aşı sırası gelen 65 yaş üstü vatandaşlar için mobil ekipler oluşturdu. Sırası gelen vatandaşların mahallelerindeki belirlenen alanlara giderek aşılarını yaptırabileceğini bildirdi.
Vatandaşlar aşı için sırasını bekliyor
Vatandaşlar aşı için sırasını bekliyor
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı aşılama çalışmaları devam ediyor. Besni Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şuheda Arpacı, sağlık çalışanlarının aşılama çalışmalarının tamamlandığını ve risk grubundaki öncelikli kişilere aşı yapılmaya başlanacağını bildirdi. Dr. Arpacı ayrıca vatandaşlara aşı yaptırmaları konusunda tavsiyede bulunarak; “Yapılan aşı çalışmaları boyunca hiçbir yan etkiye rastlanmadı. Vatandaşlarımızı gönül rahatlığıyla aşı olmaya davet ediyorum” dedi.
Başhekim Helli B Rol Grubunu değerlendirdi
Başhekim Helli B Rol Grubunu değerlendirdi
Besni Devlet Hastanesinin C Rol grubundan B rol grubuna yükselmesini değerlendiren hastane başhekimi Ali Helli, yükselmeyle birlikte birçok önemli avantajlar elde ettiklerini söyledi. Helli; “Örneğin, hastanemizde C kategorisinde hizmet alamadığımız beyin cerrahı, cildiye, intaniye gibi bölümler açılabilecek. Uzman hekim sayımız mevcut durumun iki katından fazla olacak” dedi.
BESNİ´YE 14 DOKTOR ATANACAK
BESNİ´YE 14 DOKTOR ATANACAK
Adıyaman Ak Parti Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman´a 84´ü pratisyen, 26´sı uzman olmak üzere toplam 110 yeni doktor ataması yapılacağını açıkladı. Listede ikisi Nöroloji ve ortopedi uzmanları olmak üzere 14 doktorun ise Besni´ye atanacağı bildirildi.
Adıyaman´da ilk kez ERCP işlemi yapıldı
Adıyaman´da ilk kez ERCP işlemi yapıldı
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde Gastroenteroloji Uzmanları tarafından ilk defa Endoskopik Retrograd Kolanjio-Pankreatografi (ERCP) işlemi başarıyla yapıldı.
Hasta ziyaretlerine sınırlama getirildi
Hasta ziyaretlerine sınırlama getirildi
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta ziyareti uygulamasına sınırlama getirildi.
AMELiYATHANE VAR ANESTEZi UZMANI YOK!
AMELiYATHANE VAR ANESTEZi UZMANI YOK!
Besni Devlet Hastanesinde 2 aydır bulunmayan Anestezi Uzmanı yüzünden hastalar mağdur oldu. Ameliyat olamayan hastalar çevre illerin yolunu tutarken, son kurada Besni´ye atanan Anestezi Uzmanının ise 1 ay rapor aldığı meyil izni ile birlikte Besni´ye gelmesinin 45 günü bulabileceği öğrenildi.
Adıyaman´da ilk defa “Biyonik Kulak” ameliyatı yapıldı
Adıyaman´da ilk defa “Biyonik Kulak” ameliyatı yapıldı
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk defa Koklear İmplant “biyonik kulak” ameliyatı yapıldı.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

Konfüçyus
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
16 Eylül 2021 Perşembe