"BESNİ EĞİTİMİNDE NİTELİĞİN ARTIRILMASI" PROJESİ BAŞLIYOR

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, kurum ziyaretleri kapsamında Rehberlik Araştırma Merkezi ve Besni Eğitim Vakfı İlkokulunu ziyaret etti. Kaymakam Demir´in RAM ziyaretinde gerçekleşen toplantıda Besni Eğitiminde Niteliğin Arttırılması Projesi (BENAP) üzerinde
EĞİTİM 2.03.2021 15:28:53 146 0

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, kurum ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Besni Rehberlik Araştırma Merkezi ve Besni Eğitim Vakfı İlkokulunu ziyaret eden Kaymakam Demir´e İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel ve Şube Müdürü Adil Kahya eşlik etti.
Rehberlik ve Araştırma Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda Besni Eğitiminde Niteliğin Arttırılması Projesi (BENAP) üzerinde istişarelerde bulunuldu.
Toplantıda Besni Eğitiminde Niteliğin Arttırılması Projesi (BENAP) hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel; ? İlçemizin eğitim kalitesini tüm paydaşlarıyla birlikte 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda yüz yüze ve uzaktan eğitim (EBA) faaliyetleri kapsamında geliştirmek ve bu hedefler doğrultusunda okullarımızda/kurumlarımızda çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip bireyleri yetiştirerek paydaşların akademik, sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal başarılarını artırmak ile yenilikçi eğitim - öğretim ortamları kapsamında yapılacak faaliyetleri izlemek, desteklemek ve geliştirmek amacıyla hazırlandı.
BENAP Projesi merkezine öğrencilerimizin akademik başarısını etkileyen okul yönetimi, veli, öğretmen, öğretim yöntem ve teknikleri ile rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri gibi faktörleri alarak kapsamlı bir iyileşme ve gelişim sağlamayı hedeflemektedir. Proje hedefleri Kısa-Orta-Uzun Hedeflere bölünerek net bir yol haritası çizilmiş ve sürecin her aşamasında yapılacak tüm çalışma, etkinlik ve faaliyetlere yönelik anında geri dönütlerle gerekli güncellemeler yapılacaktır.
Besni ilçemiz her dönemde özellikle eğitim alanında yaptığı çalışmalarla örnek bir ilçe olmuştur. Sadece öğrenci ve öğretmenlerimizin değil tüm halkımızın desteğini alarak birçok defa adından söz ettirmeyi başardı. Eğitim Bayramını her yıl 7´den 77´ye büyük bir coşkuyla kutluyor olmak bile bunun en büyük kanıtıdır. Önceki dönemlerde gerçekleştirmiş olduğumuz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projeleri ve Avrupa Birliği Projeleri nitelik ve nicelik bakımında ülke genelinde ilkler arasında yer almayı başardı. Bunların haricinde Adım Adım Başarı Besni Projesi ile tüm kademelerde her öğretmen ve idarecimizin katılımıyla okullarımızın durumunu daha net görebilmiş ve nihai hedeflerimizi netleştirebilmiş olduk. Besni Eğitiminde Niteliğin Arttırılması Projesi (BENAP) ile de şimdiye kadar edinmiş olduğumuz bilgi ve tecrübelerin daha da somutlaştırılarak öğrencilerimizin her alanda en iyi seviyelere gelmeleri amaçlanmaktadır? dedi.