BESNİ´DE 701 ÖĞRENCİYE HAZIRLIK KİTABI DAĞITILDI

Besni Kaymakamlığı ve Erdemoğlu Ailesi işbirliğiyle üniversite ve liselere geçiş sınavına hazırlanan 701 öğrenciye kaynak kitap ve soru bankası kitapları dağıtıldı. Dağıtım töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Nazlı Demir; ?Güzel bir kadromuz, güzel bir ekibi
EĞİTİM 19.01.2021 13:48:50 123 0

BESNİ EĞİTİMİ HEP GÜNDEMDE TUTUYOR

Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesinde ve Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulundan düzenlenen kitap dağıtım törenine İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sertyalçın, İlçe Jandarma Komutanı Barış Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okullardaki dağıtım töreninin ardından açıklamada bulunan Besni Kaymakamı Nazlı Demir, pandemi sürecinde eğitimin üzerindeki olumsuz etkileri azaltmak için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Konuşmasında Besni´nin Türkiye´de eğitim Bayramı kutlayan tek ilçe olduğunu vurgulayan Kaymakam Demir şunları kaydetti; ?Temel hedefimiz Besni´de eğitim kalitesinin arttırılması, Besni geçmişten bu güne eğitime verdiği önem ile biliniyor. Eğitim bayramını kutluyor bu anlamda Türkiye´de tek ilçe. Eğitim bayramının özelliği şu, toplumun her kesimi bu etkinliklere katılım gösteriyor ve eğitim, Besni´de bir şekilde gündemde tutuluyor. Ben hep şunu söylerim, sizler neyi gündeme alıyorsanız aslında onun üzerinde çalışmış oluyorsunuz bizim de hedefimiz inşallah Besni´yi eğitimde en üst seviyeye taşımak? şeklinde ifade etti.

BESNİ´Yİ EĞİTİMDE ZİRVEYE TAŞIYACAĞIMIZA İNANIYORUM

Kaymakam Nazlı Demir açıklamasına şöyle devam etti; ?Güzel bir eğitim kadromuz var onların da çabaları ve destekleri ile birlikte Besni´yi eğitimde zirveye taşıyacağımıza inanıyorum. Amacımız bu toprakların evlatları Devletine ve Milletine daha hayırlı işler yapsınlar, katma değeri daha yüksek alanlarda çalışsınlar kendi ayakları üzerinde duran kendilerini ifade edebilen bireyler olarak hem topluma karşı, ailelerine ve kendilerine karşı sorumluluk sahibi olsunlar ve üretsinler istiyoruz. Bugün baktığımızda dünyanın en gelişmiş ülkelerinin hepsi üreten ülkeler. İnşallah bizler de Besni gençliğini buna hazırlamak istiyoruz. Güzel bir kadromuz güzel bir ekibimiz var Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere eğitim camiamız güçlü donanım ve vizyon sahibi inşallah, bu vizyon ve sizlerin de gayretiniz ile Besni´yi daha başarılı bir noktaya ulaştırmış olacağız.
Malumunuz bir süredir uzaktan eğitim ile devam etmektesiniz, bizler de bu sürecin dezavantajlarını nasıl gideririz, sizlere nasıl bir desteğimiz olabilir diye düşündük ve böyle bir proje gerçekleştirmek için harekete geçtik? diye konuştu.

ERDEMOĞLU AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kaynak kitapların dağıtımına destek olan Erdemoğlu Ailesine teşekkür eden Demir; ?Bizler daha çok üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize ve 8. Sınıf öğrencilerimize kaynak desteğinde bulunalım bunu da öğretmenlerimiz vasıtası ile takip edelim ve özellikle sınavlardaki başarıları artırmaya yönelik bir çalışma yapalım istedik. Bu kapsamda, hayırsever ailemiz Erdemoğlu ailesi bizlere destek oldu, bir kısmını da Kaymakamlığımız bünyesinde bulunan sosyal yardımlaşma vakfımız olarak tamamladık ve 701 öğrencimize bugün itibari ile kaynak kitap dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Sizlerden tek isteğimiz çalışmanız. Sizler çalışın ve bizden isteyin istiyoruz, inşallah bu yıl uzaktan eğitim dönemini de sınavlara hazırlık anlamında verimli geçirmişsinizdir. Bizlerde yapmış olduğumuz kaynak kitap dağıtımı ile sizlere faydalı olabilirsek ve sizler de başarılı olursanız sizlerle gurur duyacağız hedefimiz amacımız bu. Bu anlamda desteklerini esirgemeyen hayırsever Erdemoğlu ailesine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum? dedi.