BESNİ´NİN YOL SORUNLARI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR..!
TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman ve ilçelerinin yol sorunları ile hızlı tren projesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına sordu. Açıklamalarında Besni´deki viyadük çalışmasının yanı sıra Üçgöz-Kızılin ile Besni yolu, Köseceli yolu ve Besni-Adıyaman girişindeki yolun içler acısı bir hale geldiğini dile getiren Tutdere; “Besni, Gerger ve Çelikhan´ın yol çilesi ne zaman bitecek, hayali hızlı tren projesi ne oldu?” diye sordu.
Tarih: 22.11.2020 15:16:02/ 11701okunma / 0yorum

İLÇELERİN YOL SORUNLARINI BAKANA SORDU

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleşen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı´nın bütçe görüşmeleri sırasında söz alan TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman´ın yatırımlar konusunda gerekli ilgiliyi görmediğini ve ulaşım konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığını belirtti.

Açıklamalarında Besni´deki viyadük çalışmasının yanı sıra Üçgöz-Besni yolu, Köseceli yolu ve Besni-Adıyaman girişindeki yolun içler acısı bir hale geldiğini dile getiren Tutdere, "Besni, Gerger ve Çelikhan´ın yol çilesi ne zaman bitecek, hayali hızlı tren projesi ne oldu?" diye sordu.

ADIYAMAN´DA YOLLAR NİYE ÇIKMAZ YOLA DÖNÜYOR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı´nın bütçe ve kesin hesap görüşmeleri sırasında söz alan Tutdere, Bakan Karaismailoğlu´na hitaben, şunları ifade etti; “Önceki bütçe görüşmelerindeki tutanakları inceledim, 2018 yılında ulaşımla ilgili konuştuğum, dile getirdiğim sorunları 2019 yılında da dile getirmişim ve şu an 2020, aynı sorunları 2020´de de üzülerek belirteyim dile getirmek zorunda kalacağım. Çünkü Adıyaman ulaştırma ve altyapı projelerinde gerekli ilgiyi görmüyor. Adıyaman´la ilgili, ulaşımda maalesef iktidar sınıfta kalmıştır. Ne hikmetse komşu illerimizi Adıyaman´a bağlayan ana arter yollar Adıyaman´ın sınırlarına girdiğinde yarım kaldı ve çoğu da hala yarım yamalak şekilde duruyor” şeklinde ifade etti.

CEVABINI MERAKLA BEKLİYORUZ

Adıyamanlıların yol sorunları ile ilgili bakanlıktan cevap beklediğini ifade eden Tutdere şöyle devam etti; “Şanlıurfa-Adıyaman yolunun Fırat üzerindeki köprüsü henüz tamamlanamadı. Gaziantep-Adıyaman yolunun Besni´de bulunan Besni kavşağı ve viyadüğü henüz tamamlanamadı. Besni viyadüğünde yaklaşık 6 yıl önce başlayan ve yarım bırakılan çalışmalar sonrası demirler artık paslandı, çalışma alanı göl oldu ve bu göller artık çevredeki insanlar için, çocuklar için hayati tehlike arz eder hâle geldi. Yine, Diyarbakır-Adıyaman bağlantı yolunun özellikle Narince-Kahta kısmı henüz tamamlanamadı ve burası da sizlerden destek bekliyor. Adıyaman-Malatya yolunun özellikle Çelikhan-Adıyaman kısmı maalesef yıllardan beri birçok kazaya ev sahipliği yaptığı hâlde, bir sürü canımızı aldığı halde defalarca genel kurulda, burada ifade etmemiş olmamıza rağmen bu yolla ilgili de henüz bir çalışma başlatılmamıştır. Sayın Bakan, biz, Adıyaman´a yapılan bu ayrımcılığın nedenini soruyoruz. Adıyamanlılar da bu soruların cevabını bekliyor. "Yol" deyince yollar Adıyaman´da niye çıkmaz yola dönüyor? Bunun cevabını sizlerden merakla bekliyoruz.” 

GÖKSU KÖPRÜSÜ NE ZAMAN YAPILACAK?

Konumu ve tek olması özelliğiyle Adıyaman için önem arz eden Göksu Köprüsü´nün durumunu daha önce pek çok kez gerek soru önergeleriyle gerekse genel kurul konuşmalarında gündeme getirdiklerini ancak bakanlığın yıkım kararı bulunan bu köprüyle ilgili bugüne kadar somut herhangi bir adım atmadığını belirten Tutdere, “Adıyaman´ımızı, özellikle doğu ve güneydoğuyu batıya bağlayan Adıyaman çıkışındaki Göksu Köprüsü hakkında daha önce sormuş olduğum soru önergesine verdiğiniz cevapta "Hakkında yıkım bulunduğunu" siz kendiniz ifade etmiştiniz. Aradan epey zaman geçti ve Adıyaman birinci dereceden deprem bölgesi. Bu köprüyle ilgili bu aşamaya kadar herhangi bir çalışma yapılmadı. Herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmaması için bu köprüyle ilgili çalışmaları ne zaman başlatacaksınız? Neden bu kadar gecikiyor? Her an deprem olabilir, deprem gerçeği ortadayken bu yolun hala bu şekilde kullanılıyor olması büyük bir tehlike arz etmektedir.” ifadelerini kullandı.

ULAŞIMDA ADIYAMAN´A YAPILAN BU AYRIMCILIK NEDEN?

Adıyaman´ın ulaştırma ve altyapı projelerinde gerekli ilgiyi görmediğini söyleyen Tutdere, "Adıyaman ulaştırma ve altyapı projeleri konusunda gerekli ilgiyi maalesef göremiyor. Besni ilçemizin yol sorunları gün geçtikçe artıyor ve bugün kadar da herhangi bir çalışma göremedik. Besni-Adıyaman girişindeki yolun hali içler acısı. Yine, Üçgöz-Kızılin yolu ve Köseceli yolu yapılmayı bekliyor. Bunun dışında özellikle Gerger yolumuz dillere destan oldu. Rahmetli Ecevit döneminde yapılan yola bugüne kadar bir çivi çakılmadı. Hep dile getiriyoruz, hep söylüyoruz, Gergerliler, bütün Adıyamanlılar bunu bekliyor. Gerger yolu ne olacak Sayın Bakanım? Gergerli´lerin, Çelikhanlı´ların bu yol çilesi ne zaman bitecek, bu konuda bir çalışmanız var mı? Bunun dışında Adıyaman merkezin çevre yoluyla ilgili de herhangi bir çalışma yapılamadı. Sayın Cumhurbaşkanı 2019 yılında Adıyaman´da yapmış olduğu açıklamada, kuzey çevre yolunun çalışmalarının başladığını ve en kısa sürede biteceğini ifade etmişti."dedi. 

2020 yılının sonuna geldik. Bu yolla ilgili de henüz bir çalışma yapılmadı ve bütün Adıyamanlılar bu yolun yapılmasını merakla beklemektedirler.

HIZLI TREN HAYALİ 2029 YILINA KALDI

Adıyamanlıların yıllardır merakla beklediği hızlı tren projesine de değinen Tutdere, "Hızlı trenle ilgili bir şey demeye yok. Dağıttığınız kitapçıkta 2029´u projenin tamamlanma tarihi olarak göstermişsiniz. Dolayısıyla buna ilişkin yapılan şimdiye kadarki tüm açıklamaların da boş olduğu ortaya çıkmış oldu. Ayrıca İletişim konusunda Sayın Bakan Adıyaman merkeze çok yakın köylerimizde iletişim sorunu var, cep telefonları çekmiyor, burada GSM operatörleri iyi hizmet veremiyor. Bu konuda da gerekli çalışmaların yapılması bekliyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tutdere ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´na, "29 kilometrelik Tut-Yaylımlı grup yolu, 10 kilometrelik Besni-Gölbaşı yolu, 8 kilometrelik Gölbaşı-Harmanlı yollarına 2021 yılında ödenek ayıracak mısınız? Adıyaman´a hızlı tren ne zaman gelecek?” sorularını yöneltti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BESNİ SORUNLARI GEÇTİKÇE ARTIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Adıyaman´da kapalı 35 köy yolu ulaşıma açıldı
Adıyaman´da kapalı 35 köy yolu ulaşıma açıldı
Adıyaman´da yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan 35 köy yolu ulaşıma açıldı.
ŞEHİDİMİZ RECEP İNCE´NİN KANI YERDE KALMADI:
ŞEHİDİMİZ RECEP İNCE´NİN KANI YERDE KALMADI:
İçişleri Bakanlığı, Yıldırım operasyonları kapsamında Bitlis Sehi Ormanları kırsalında 10-11 Ocak tarihlerinde etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin turuncu kategoride yer aldığını ve 2017´de Astsubay Üstçavuş Recep İnce ile Jandarma Uzman Onbaşı Halil Ateş´in şehit olduğu saldırının faili olduğunu açıkladı.
AKILLI BASTON UYGULAMASI  HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK
AKILLI BASTON UYGULAMASI HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Sosyal Hizmet Merkeziyle işbirliği içinde hazırlanan “Engelsiz Yol” projesinin hayata geçirilmeye başlandığını bildirdi. Kaymakam Demir proje kapsamında özellikle görme engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak akıllı bastonların engelli vatandaşlara önümüzdeki hafta törenle dağıtılacağını söyledi.
VİYADÜK YÜZÜNDEN 250 MEZARIN YERİ DEĞİŞECEK..!
VİYADÜK YÜZÜNDEN 250 MEZARIN YERİ DEĞİŞECEK..!
Yapımı yılan hikayesine dönen çevre yolundaki viyadük, 250 mezarı yerinden ediyor. Aşağışehirde Viyadük temellerine denk gelen 250 mezarın yerinin değişmesine yönelik alınan karar, cenaze sahiplerinin tepkisine neden olurken cenazelerini defnedecek bir yer bulamamaları ailelerin üzüntülerini katladı.
SANKO Holding´den ADYÜ´ye cihaz desteği
SANKO Holding´den ADYÜ´ye cihaz desteği
SANKO Holding Tekstil İşletmeleri tarafından Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü´ne USTER Tester 4, numara çıkrığı, rutubet cihazı ve konik levhadan oluşan cihazlar hibe edildi.
KORONAVİRÜS AŞILARI ADIYAMAN´A ULAŞTI
KORONAVİRÜS AŞILARI ADIYAMAN´A ULAŞTI
Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık çalışanları için gönderilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele sürecinde geliştirilen SinoVac aşıları Adıyaman´daki sağlık kuruluşlarına dağıtımı başladı.
İl Müftüsü Taşçı´dan Besni´ye ziyaret
İl Müftüsü Taşçı´dan Besni´ye ziyaret
Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Besni´yi ziyaret etti. Müftü Taşçı ziyaretleri sırasında bedensel engelli 3 kişiye de ortopedik sandalye hediye etti.
QUİCK SİGORTA ‘ONLİNE KEFALET  SİGORTASI´ İLE ALTIN ÖDÜL ALDI
QUİCK SİGORTA ‘ONLİNE KEFALET SİGORTASI´ İLE ALTIN ÖDÜL ALDI
Ödeme Sistemleri Dergisi (PSM) tarafından her yıl düzenlenen PSM AWARDS yarışmasında Quick Sigorta bu yıl ‘%100 Online Kefalet Sigortası´ uygulaması ile İnovatif Ürünler Kategorisinde Altın Ödül aldı.
YEREL BASIN PANDEMi NEDENiYLE GELiR ELDE EDEMiYOR..!
YEREL BASIN PANDEMi NEDENiYLE GELiR ELDE EDEMiYOR..!
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak basın mensuplarının gününü kutladı. Mesajında özellikle yerel basının yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Milletvekili Tutdere, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle de yerel basının gelir elde edemediğini vurguladı.
Başkan Songur´dan şoförler için destek çağrısı:
Başkan Songur´dan şoförler için destek çağrısı:
Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında özellikle servis taşımacılığının durma noktasına geldiğini belirtti. Bu süreçte servis şoförlerinin hiçbir gelir kaynağının olmadığını ifade eden Başkan Songur; Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana şoför esnafımız perişan halde. Son alınan kararla bu yıl sadece Ocak, Şubat ve Mart aylarında bin liralık destek verilecek. Yetkililerden şoförler için daha kalıcı ve somut bir adım atmalarını bekliyoruz” dedi.
Yasağa uymayıp hasta ziyaretine giderken yakalandılar
Yasağa uymayıp hasta ziyaretine giderken yakalandılar
Adıyaman´da, yasağa uymayarak hasta ziyaretine giden otomobildeki 9 kişiden 4´üne 18 bin 310 lira ceza kesildi.
BESNİLİ ASTSUBAY ÇATIŞMADA YARALANDI
BESNİLİ ASTSUBAY ÇATIŞMADA YARALANDI
Diyarbakır´ın Lice kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada bir asker şehit oldu, biri Besnili olmak üzere iki asker ise yaralandı.
Vali Çuhadar: Gazeteciler demokrasinin vazgeçilmez gereğidir
Vali Çuhadar: Gazeteciler demokrasinin vazgeçilmez gereğidir
Adıyaman Vali Mahmut Çuhadar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Çuhadar mesajında basın mensuplarının demokrasinin vazgeçilmez bir gereği ve teminatı olduğunu ifade etti.
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE MÜZİK ZİYAFETİ YAŞANACAK
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE MÜZİK ZİYAFETİ YAŞANACAK
İstanbul Besni´liler Dayanışma Derneği Cumartesi günü saat 20.30´da Zoom Programı üzerinden Besnili ses sanatçıları Çalışkan Kardeşler Müzik Topluluğunu ağırlayacak.
SGK Müdürü Yaşar´dan yapılandırma açıklaması
SGK Müdürü Yaşar´dan yapılandırma açıklaması
Besni Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü İsrafil Yaşar, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” kapsamında başlatılan yapılandırma sürelerinin uzatıldığını ve yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların e-devlet sgk uygulamaları menüsünden, postayla ve bizzat Müdürlüğe başvuruyla yapılabileceğini söyledi.
ERDEMOĞLU´NDAN 2 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI
ERDEMOĞLU´NDAN 2 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI
Eğitim ve ülke ekonomisine verdikleri katkının yanı sıra hayır işlerine de büyük önem veren Erdemoğlu Ailesi, yeni yılla birlikte ihtiyaç sahiplerini yine unutmadı. Son olarak Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu tarafından gönderilen 2 bin koli gıda yardımı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı.
Ekrem İmamoğlu´ndan Tut Belediyesine araç desteği
Ekrem İmamoğlu´ndan Tut Belediyesine araç desteği
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tut Belediyesi´ne söz verdiği cenaze aracını gönderdi.
Antep müdafaasının kitabı Prof. Dr. Zeynel Özlü editörlüğünde yeniden yayımlandı
Antep müdafaasının kitabı Prof. Dr. Zeynel Özlü editörlüğünde yeniden yayımlandı
Antep Savunması üzerine Türkler tarafından yazılan ilk kitap olma özelliğini taşıyan Lohanizade Mustafa Nureddin´in kaleme aldığı Hubb-i İstiklalin Abidesi Gazi‘ayıntab Müdafaası adlı kitabı, Prof. Dr. Zeynel Özlü edötürlüğünde Şehitkamil Belediyesi tarafından Osmanlı Türkçesi ve günümüz Türkçesiyle yeniden düzenlenerek kitaplaştırıldı.
Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira yaptı
Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira yaptı
Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, sosyal medya hesabından çalışan işçi maaşını alacak personelin ücretlerinin 3 bin 205 lira olacağını bildirdi.
Besni eski Kaymakamı Kaya açığa alındı
Besni eski Kaymakamı Kaya açığa alındı
2015-2016 yılları arasında Besni´de Kaymakamlık yapan son olarak da Bolu Vali Yardımcılığı görevini yürüten Çağlayan Kaya FETÖ soruşturması kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı.
SANKO HOLDİNG YENİ YIL MESAJI
SANKO HOLDİNG YENİ YIL MESAJI
Sanko holding yeni yıl mesajı
MEGA  POLİETİLEN ÜRETİME BAŞLADI
MEGA POLİETİLEN ÜRETİME BAŞLADI
OSB´de kurulan MEGA Kumaş Fabrikası 500 insanımıza ekmek, ekonomimize ise lokomotif olacak. Tam bir Besni sevdalısı olan Özhan Kardeşlerin Betaş´ın yerine kurdukları Kumaş Fabrikası üretime başlarken makinaların kurulumu da devam ediyor. Yıllardır şehir dışında yaşamalarına rağmen gönüllerinin hep Besni´de olduğunu söyleyen işadamı Özhan, “Bizim burada fabrika kurma kararı almamızın başlıca sebeplerinden biri de memleketimiz olan Besni´ye sevgimizdi.” dedi.
Elazığ´daki 5.3´lük deprem Besni´de hissedildi
Elazığ´daki 5.3´lük deprem Besni´de hissedildi
AFAD´dan gelen son dakika açıklamasına göre Elazığ´da 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık olarak 16 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirilirken Adıyaman ve ilçelerinde de hissedildi.
AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİ  ESNAF İÇİN YETERLİ DEĞİL..!
AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİ ESNAF İÇİN YETERLİ DEĞİL..!
Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, koronavirüs salgını nedeniyle esnafa verilecek destekler hakkında Cumhurbaşkanı kararının, 23 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi. Açıklanan destek paketlerini değerlendiren Başkan İşitmen; “Pandemi döneminde mağdur olan esnaflarımızın daha büyük hibelerle desteklenmesini bekliyor, mağdur olan esnaflarımız için yeni paket bekliyoruz” dedi.
TUTDERE: TÜTÜN MAĞDURU ADIYAMAN, KENEVİR İÇİN İZİN İSTİYOR
TUTDERE: TÜTÜN MAĞDURU ADIYAMAN, KENEVİR İÇİN İZİN İSTİYOR
TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman´da kenevir üretimi konusunu meclise taşıdı. Milletvekili Tutdere burada yaptığı açıklamada; “Ekonomisi tarıma dayalı Güneydoğu Anadolu Bölgesinden bir veya birkaç ilin kenevir yetiştiriciliğine izin verilen mahaller arasında bulunmuyor olması büyük bir eksikliktir” dedi.
Hayırsever Avukat Karadeniz´den öğrencilere ayakkabı yardımı
Hayırsever Avukat Karadeniz´den öğrencilere ayakkabı yardımı
Besnili Avukat Cantekin Karadeniz, Besni Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından başlatılan “Çocuklar Üşümesin” kampanyası kapsamında ilçedeki çeşitli okullardaki öğrencilere toplamda 150 çift ayakkabı yardımında bulundu.
Atlardan üretilen antikorlarda  insanlı klinik çalışmalar başlıyor
Atlardan üretilen antikorlarda insanlı klinik çalışmalar başlıyor
Adıyaman´da, TÜBİTAK´ın desteklediği proje kapsamında 1 Nisan´da başlatılan serum ihracatı yapan Vetal A.Ş. laboratuarlarında ´Covidsera´ ismini verdikleri Kovid-19 serumu çalışmasında başvuru sürecinin devam ettiğini ve tesiste Faz-1 insan klinik çalışmalarına başlanması bekleniyor.
ESNAF KAN AĞLIYOR
ESNAF KAN AĞLIYOR
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını etkisini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte en çok etkilenen esnaflar mağduriyetlerine çözüm ararken, kendilerine sağlanan destekler için daha samut adımlar atılması gerektiğini belirtiyor. Köklü esnafların bile siftahsız kepenk kapattığı Besni´de, bazı destek vaatlerinin de esnaflara ulaşmaması tepki topluyor.
REHAVETE KAPILMAYIN..!
REHAVETE KAPILMAYIN..!
İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 3 haftadır uygulanan özellikle hafta sonlarındaki sokağa çıkma kısıtlaması etkisini göstermeye başladı. İlçe genelinde vaka sayılarında düşüş yaşandığını dile getiren Besni Kaymakamı Nazlı Demir, yaşanan gelişmenin rehavete yol açmamasının da altını çizdi. Vaka sayılarının yine de düşük olmayan seviyede olduğunu anımsatan Kaymakam Demir; “Vaka sayılarında güzel bir düşüş var ama bu bizi yanıltan bir durum olmasın. Anlık bir rehavet bu işi daha kötü bir noktaya da götürebilir. Tedbirlere devam etmeliyiz” dedi.
Sporcu gençler buldukları parayı sahibine teslim etti
Sporcu gençler buldukları parayı sahibine teslim etti
Besni Dokan Spor Kulübü sporcularından Ömer Faruk Meşen ve Zeynel Abidin Denizhan sokakta buldukları 2 bin 200 lira parayı sahibine teslim etti.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol…

Hacı Bektaşı Veli
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
17 Ocak 2021 Pazar