Bozkurt: Besni´nin kronik Sorunlarını Biz Çözeceğiz
İYİ Parti Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, esnaf ziyaretinin yanında Besni OSB´de incelemelerde bulundu. OSB´nin arsa tahsisi, kamulaştırma, kaynak gibi birçok sorunu olduğunu belirten Bozkurt, büyük bir yatırımcının Besni´ye yatırım yapmak istediğini ancak kamulaştırma için kaynak yetersizliği yüzünden bu yatırımın yapılamadığını iddia etti.
Tarih: 5.6.2018 11:55:40/ 779okunma / 0yorum

“Kamulaştırma Problemleri var”

İyi Parti Milletvekili Adayları Bozkurt, Erol Özbay, İlçe başkanı İmdat Yıldırım ve partililer Besni´de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Gazetemizi de ziyaret eden Bozkurt ilçenin sorunlarına ilişkin açıklama yaptı. Besni OSB ve Yeni Fakülte Binasında İncelemelerde bulunan Bozkurt ve beraberindekiler akşamına vatandaşlarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Besni OSB ve Mühendislik-Mimarlık fakültesinde incelemelerde bulunan Milletvekili adayları Mahmut Bozkurt ve Abdurrahman Erol Özbay sanayi bölgesindeki altyapı, yatırımcı eksikliği ve kamulaştırma problemleri ile alakalı kronikleşmiş sorunlar olduğunu söyledi. OSB´deki bir çok atıl fabrika bulunduğunun, kamulaştırma ve ödenek sorunları nedeniyle yatırımcıya arsa tahsisi yapılamadığını iddia eden Bozkurt, “Biz bu konuda Besnili hemşerilerimize göreve geldiğimiz takdirde gerekli çalışmaları ve yatırımcılar ile iletişim kurarak Besni OSB´yi hak ettiği yere taşıyacağımızın taahhüdünü veriyoruz.” dedi.

Besni OSB´de birçok vatandaşımız mağdur

Besni ziyareti ve izlenimleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Bozkurt; “Bugün OSB´de kamulaştırma çalışmalarını inceledik. Maalesef kamulaştırma yaparken şekil ve birçok teknik anlamda hatalar oluşmuştur. Bu durumdan birçok vatandaşımız mağdur olmuştur. Örneğin; bir vatandaşımız yaşamış olduğu sıkıntıyı şu şekilde bizlere iletmiştir:

Kamulaştırma yapılmadan, ağaçlarının, bağının, bahçesinin, iş makineleri tarafından sökülerek alt yapı ve üst yapı çalışmaları yapılacağını beyan etmiştir. Ama bizim gördüğümüz kadarıyla Besni OSB´de yeterli alt ve üst yapı çalışmaları yapılmamış hatta bu durumdan birçok vatandaşımız arazileri üzerindeki tasarruf haklarını kullanamamakta, bu durumdan dolayı tam on yıla yakın mahkeme ve bürokratik sorunlara maruz kaldıklarını belirtmektedir. Bir diğer vatandaşımızın sıkıntısı ise arazisinin kamulaştırılıp gerekli bedelde anlaşılmasına rağmen halen hak ettiği ücretin banka hesabına OSB yetkilileri tarafından yeterli kaynak bulunmadığı bahane edilerek yatırılmamasıdır.

Yatırımcı var arsa tahsisi yok!

Devlet tabii ki birey karşısında kamu yararını düşünür. Burada mağdur olan vatandaşlarımızda memleketleri için gerekli fedakarlıkları gösterdiklerini beyan etmektedirler. Burada yetkililere düşen mağdur olan vatandaşlarımızın bu sorunlarına en kısa zamanda çözüm üreterek yatırımcıların da arsa tahsisi açısından önünü açmaktır.

Edindiğimiz bilgilere göre geçtiğimiz aylarda bir iş adamının büyük yatırım yapma talebinde bulunduğu hatta bu konuda yetkililer tarafından arsa sahiplerine ulaşılarak ödenek hazır ödemeleriniz yapılacak denilerek gerekli anlaşmaları sağladıklarını ama halen arsa sahiplerine ödemeler yapılamayıp aynı zamanda gelen yatırımcıları da kaybetmekte olduğumuzu görüyoruz. Yani yatırımcı var arsa tahsisi yok!

Besni OSB´yi hak ettiği yere taşıyacağız

Besni bölgemiz, Adıyaman açısından yatırım yapılabilecek hinterlandı yüksek ve cazip bir merkezi konuma sahiptir. Ama yaptığımız incelemeler sonucunda iki elin parmağını geçmeyecek sayıda atıl fabrika binası ve hali hazırda üç dört tesis faaliyet göstermektedir. Biz bu konuda Besnili hemşehrilerimize göreve geldiğimiz takdirde gerekli çalışmaları ve yatırımcılar ile iletişim kurarak Besni OSB´i hak ettiği yere taşıyacağımızın taahhüdünü veriyoruz. Tarım şehri olan ilçemizi özellikle ilk etapta tarıma dayalı sanayi tesisleri ile gençlerimize, çiftçimize, esnafımıza nüfuz edecek ekonomik olarak büyük katkı sağlayacak ve birçok genç işsizimize istihdam sağlayacak projeleri hayata geçireceğiz.

Besni MYO´nun 20 yıldır neden kendi binası yok?

İlçemizin bir diğer problemleri ise eğitim anlamında 1998 yılında açılan Besni MYO´nun aradan geçen 20 yıla rağmen kendi binası bulunmamaktadır. O dönemde açılan Kahta ve Gölbaşı MYO´larının binası yapılmış olup, ancak ne hikmetse geçen 20 yıllık süre zarfında Besni MYO´nun binası yapılmamıştır. Değerli hemşehrimiz Erdemoğlu ailesinin yaptırmış olduğu Besni Erdemoğlu Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinin mevcut siyasiler tarafından yeteri kadar sahiplenilmediği, Erdemoğlu ailesinin gerçekleştirmek istediği Mehmet Erdemoğlu Üniversitesinin tam destek verilip bu işlemler yakinen takip edilmelidir.

Hızlı Trenin Besni´yi es geçmesi tarihi bir hatadır

15 Temmuz Mahallesine baktığımızda ise ortaokul ve ilkokul binası eksiklikleri görülmektedir. Bunlar için gereken çalışmalar hızlı bir şekilde hayata geçirilmelidir. Besni Eğitim Bayramı´nın ulusal boyut kazanması için Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Bakanlığınca desteklenmesi, ulusal düzeyde eğitim üzerine kongreler yapılması konusunda çalışmalar yapılmalıdır. İbn-i Sina Mesleki Anadolu Lisesine bina yapılmalıdır. Osman İsot MTAL´ne acilen pansiyon yapılmalıdır.

Besni´mizin ulaşım konusundaki sıkıntılarına gelecek olursak, etüt projesi yapılan gölbaşı-Adıyaman-Kâhta demiryolunda Besni´nin es geçilmesi tarihi bir hatadır. Besni´ye en yakın ve en uygun yere istasyon yapılmalıdır. İlçemizin köy grup yollarının genişletilerek standartı yükseltilmelidir. Geçtiğimiz yıllarda devlet yatırım programında yer alan fakat yapılmayan Besni Bölge Trafik istasyonu yapılmalıdır.”

Kaynak:

/resimler/2018-6/14/2028313224009.jpg

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yaycı´dan kadınlara yemek
Yaycı´dan kadınlara yemek
CHP Besni Belediye Başkan aday adayı İşadamı Cumali Yaycı, Besnili kadınlarla yemekte buluştu.
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumhuriyet Halk Partisinden daha önce aday adayı olduğunu açıklayan Cumali Yaycı, önceki gün gençlerle yemekte buluştu.
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP´de yönetim değişikliğinin ardından, 2019 Nisan ayında yapılacak olan Yerel seçimlerde adaylarını nasıl belirleyeceği merak konusu. Besni´de adaylığa ismi geçen Ecz. Nesip Dayan, Av. Kürşat Aykanat ve İşadamı Cumali Yaycı Gazetemize aday belirleme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundular.
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
İşadamı Kenan Polat Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
CHP İstanbul Milletvekili Besnili Hemşerimiz Oğuz Kaan Salıcı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.
CHP Adıyaman Delegeleri  DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
CHP Adıyaman Delegeleri DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisinde seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama işlemi devam ederken, bazı Adıyaman delegeleri de değişim için imza verdiklerini açıkladılar.
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
24 Haziran seçimlerinde CHP´den Gaziantep Milletvekili seçilen hemşerimiz Dr. Bayram Yılmazkaya mazbatasını aldı.
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Hakan Kılınç, temsiliyet noktasında kaç dönemdir Besni ye Gölbaşı´ya Tut´a Haksızlıklar yapıldığını belirterek, “Bu 3 ilçemiz hiçe sayılıyor. Artık buna bir son demenin vakti geldi. Hani bir sloganları var ‘vakit Adıyaman vakti´, evet bunlara artık TAMAM vakti geldi.” dedi.
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Gazetemizin geçtiğimiz hafta “Nerede bu köprüler, Viyadükler, yollar” başlığıyla gündeme getirdiği, çalışmaları duran Aşağı şehirdeki viyadük inşaatı yeniden başladı.
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, pahalılık nedeniyle pazar alışverişine giden vatandaşların artık pazar filelerini dolduramadığını söyledi.
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Şenyurt Mahallesi´nde esnafla buluştu. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın borç batağında olduğuna dikkat çeken Tuğsuz, “Sorunları çözmek için göreve talibiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Adayı İnce:  “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı Adayı İnce: “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki meydanı dolduran onbinlere seslendi. Kendisinin tütün parasıyla okuduğunu söyleyen İnce, konuşmasına başlamadan önce, Adıyaman Türküsü´nün ‘Uy aman aman aman burası Adıyaman. Âlem düşman kesilir seni sevdiğim zaman´ bölümünü söyledi.
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP Milletvekili adayları Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular. 1. Sıra adayı Abdurrahman Tutdere, İktidarın Besni, Gölbaşı, Tut´u gözden çıkardığını belirterek, “Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek” dedi.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi mitinge katılmak üzere Adıyaman´a geldi.
Bozkurt: Adıyaman´ın  Kaderini Değiştireceğim
Bozkurt: Adıyaman´ın Kaderini Değiştireceğim
16 yıl aradan sonra tekrar aktif siyasete dönen İYİ Parti Adıyaman 1. Sıra Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, önemli açıklamalarda bulundu.
İYİ Parti´den Besni´deki  siyasi partilere çağrı
İYİ Parti´den Besni´deki siyasi partilere çağrı
İYİ parti tarafından seçim sürecinde gürültü kirliliği yapılmaması için siyasi partilere çağrıda bulunuldu.
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
İYİ Parti Gaziantep 2. Sıra milletvekili adayı işadamı hemşerimiz Can Tuğsuz, seçilmesi durumunda konuşamayan korkan sanayicinin sesi olacağını söyledi. İktidar cephesinin büyük bir çözülme içinde olduğunu söyleyen Tuğsuz, “İyi Parti´ye büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak” dedi.
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce her gün yaptığı iki miting ile seçim kampanyasını sürdürüyor.
CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin seçim karargahı açtı.
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
İYİ Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Mahmut Bozkurt, Kayalık Mahallesinde verdiği iftar programında vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
CHP 2. Sıra milletvekili adayı Hakan Kılınç, partilileriyle biraraya geldiği toplantıda iktidara yüklendi. “Besni´yi hiçe sayan ve iki dönemdir dayatma listesi yapan iktidara Besni, Gölbaşı ve Tut 24 Haziran´da sandıkta cevabını verecektir” diyen Kılınç, en çok oyun AKP´ye çıkmasına rağmen 3 ilçenin iki dönemdir temsiliyet açısından hiçe sayıldığını söyledi.
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Adıyaman Ak Parti milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından özellikle sosyal medyada Besnili kullanıcıların Besni´nin adaysız bırakıldığı yönündeki paylaşımlarına Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk tarafından cevap geldi.
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili adayları davul zurnayla coşkulu bir şekilde karşılandı.
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
Siyasi Partiler, Adıyaman Listelerinde kesin seçilebilecek yerde Besnili adayları listeye almadı. Besni dışındaki hemşerilerimiz ise seçilebilecek yerlerde aday gösterildi. Besni dışında yaşayan hemşerilerimizden Dr. Bayram Yılmazkaya CHP Gaziantep 1. Sırasından, Mehmet Erdogan Ak Parti Gaziantep 3. Sıradan, Oğuz Kaan Salıcı CHP İstanbul 1. Bölge 7. Sıradan, Can Tuğsuz İYİ Parti Gaziantep 2. Sıradan aday gösterildi.
HDP Milletvekili Yıldırım: Bütün partilerin Halk iradesine saygı duyması gerekiyor
HDP Milletvekili Yıldırım: Bütün partilerin Halk iradesine saygı duyması gerekiyor
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım Seçim öncesi Adıyaman teşkilatlarını ziyaret etti.
“24 Haziran´da Türkiye´ye Meral, milletimize moral gelecek”
“24 Haziran´da Türkiye´ye Meral, milletimize moral gelecek”
24 Haziran´daki Seçimlere 36 gün kala İYİ Parti, Besni adaylarını tanıttı. İlçe başkanı ve Milletvekili aday adayları gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundular. Yıldırım, “Yeni bir rüzgâr geliyor ve bu rüzgâr güçlü geliyor. 24 Haziran Genel seçimleriyle Türkiye´ye Meral, milletimize moral gelecek” dedi.
TÜRKİYE´Yİ YÖNETMEYE ADAYLAR
TÜRKİYE´Yİ YÖNETMEYE ADAYLAR
Gençler, eğitimliler, başarılılar; Türkiye´yi çağdaş muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak için göreve talip oldular. Gaziantep´te Kalp Cerrahı Dr. Bayram Yılmazkaya CHP´den, genç işadamı Can Tuğsuz İYİ Partiden, Adana´da Av. Berfu Salıcı ve Dr. Ahmet Adıgüzel, İstanbul´da ise Oğuz Kaan Salıcı 24 Haziran´daki Milletvekili seçimleri için CHP´den aday adayı oldular.
Besnili Aday Adayları  Belli Olmaya Başladı
Besnili Aday Adayları Belli Olmaya Başladı
24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler için Besni´den aday adayları başvurularını yapmaya başladı. Farklı partilerden Adıyaman Milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusu yapan Besnililerin sayısı gün geçtikçe artıyor.
Yaycı: “Siyaset değil hizmet için adayım”
Yaycı: “Siyaset değil hizmet için adayım”
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Cumali Yaycı, 24 Haziran´da yapılacak olan genel seçimlerde partisine destek olmak için çalışmalara başladı.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.2287
EURO
7.3234
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Güneşli
33°
13°
Çarşamba
Güneşli
32°
16°
Perşembe
Güneşli
33°
17°
Cuma
Güneşli
32°
18°