CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin seçim karargahı açtı.
Tarih: 25.5.2018 23:06:50

Tütüncüler pazarında açılan seçim karargahına CHP Adıyaman Milletvekili Adayları Abdurrahman Tutdere, Songül Varki Yıldırım, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Karargah açılışında açıklama yapan CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, “Gecen yıl CHP Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu meclis konuşmasında Adıyaman sahipsiz değil dedi. Adıyaman bize milletvekili yollamadı ama biz Adıyaman´ımıza, tütüne sahip çıkacağız dedi. Bununla ilgili sayın Ali Öztunç, Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan ve özellikle Veli Ağbaba zaman zaman mecliste tütünü gündeme taşıdı. 15 yıllık AK Parti hükümetinde Adıyaman ile ilgilenilmedi. Bu dönem tütünümüze sahip çıkacağız. Adayımıza sahip çıkacağız. Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu bana ben sana 5 aday teslim ediyorum. Bende size 5 adayımızı teslim ediyorum. Bu dönem tütünümüze sahip çıkacağız, 5 adayımıza da. Tütün bizim namusumuz, tütün bizim ekmeğimiz, gün bugün, ekmeğimize tütünümüze, sahip çıkalım” dedi.

CHP Adıyaman 4´ncü sıra Milletvekili adayı Songül Varki Yıldırım da “24 Haziran Türkiye ve Adıyaman´ın dönüm noktası olacaktır. Adıyaman yıllarca iktidar tarafından unutulmuş bir kent, oysaki Adıyaman iktidara yıllarca 4 Milletvekili göndermiş ama sözde milletvekili, özde milletvekili değil. Hiçbiri bizim sorunlarla ilgilenmemiş, etrafımıza bakıyoruz. Malatya Sanayi kenti olmuş büyükşehir, Gaziantep zaten sanayisi güçlü, milletvekilleri güçlü, Bakanları var, oldukça iyi durumdadır. Adıyaman´ın durumu ise etrafındaki barajlarla toprakları sular altında kalmış ama o suyundan bir tas alıp içemeyen sahipsiz bir kent. Neden böyle oluyor. Çünkü iktidar partisi yerel halkın iradesini yok sayıyor. Diyor ki ben ceketimi koysam Adıyaman bana oy verir. Adıyaman hizmete gerek yok. Yüzde 98 bir rekor kırmış bir kent Adıyaman . Sincik nerde, neden bir adayı yok, adayı biz Malatya´dan ithal ediyoruz. Nemrut´u Malatya´ya vermeye kalktılar. Elimizde olan bütün değerleri elimizden almaya kalkıyorlar. Tütün esnafımız kan ağlıyor. Ama biz CHP olarak buna dur diyeceğiz” diye konuştu.

Bugün ilk seçim bürosunu Adıyaman´ın can damarı tütüncünün, çiftçinin, ekmeğinin, aşının merkezi olan yerde açtıklarını ifade eden CHP Adıyaman 1´nci sıra adayı Abdurrahman Tutdere, “Ben Abdurrahman Tutdere olarak sadece CHP´nin adayı değilim. Ben Adıyaman´da tütüncünün, çiftçinin, emekçinin, kadının, gencin, sağcı, solcunun, Türkün, kürdün herkesin adayıyım. Bizler Adıyaman sorunlarının çözümüne talip olduk. Ve genel merkezimizde bu dönem bize bu şansı verdi. Siz yetki vereceksiniz. Bizde bu yetkiyi meclis kürsüsünde sizlerin hak ve hukukunu savunmak için sonuna kadar kullanacağız. Bundan 6 ay önce Star gazetesi Adıyaman´ın tek geçim kaynağı olan tütünü teröre finans kaynağı olarak gösterdi. Bizde şunu dedik; bin yıllık geçmişi olan çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği olan bu ürünü nasıl siz teröre finans kaynağı olarak gösterirsiniz. Hepiniz tepki gösterdiniz. Adıyaman meydanında bir araya geldik. Hepimiz dedik ki siz Adıyaman geleceği olan tütüne terör damgası vuramazsınız, yandaş medya bilinçli olarak bizim temel geçim kaynağı olan bu tütünümüzü terörle özdeş hale getirmeye çalıştı. Bununla yetinmediler. Bir gece ansızın bir kanun tasarısı meclise gönderdiler. Tütün tohumuna 3 yıl hapis getirdiler. Adıyaman tütün platformu olarak bizler bu yasa tasarısının Adıyaman çiftçisinin, köylüsünün geleceğini karartacağını söyledik. Hemen çalışmaya başladık” açıklaması yaptı.

Tütün yasağına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Tutdere, şöyle devam etti:

“Adıyaman tütün platformu 9 yıldan beri Adıyaman´da tütün yasaklarının kaldırılması için geçe gündüz çalıştı. Bunun sözcülüğünü yapmaktan büyük bir onur duyuyorum. 9 yıldır sizlerle beraber tütünün özgürlüğü için, tütünün önündeki yasakların kaldırılması için sahada olduk. Omuz omuza çalıştık. Kısmen başarılı olduk ancak şuanda özellikle son yasadaki düzenlemeleri önleyemedik. Şuan mevcut yasada 24 Haziran, tütüncü için çok büyük bir şanstır. Şuandaki mevcut yasada tütün ticareti yasaklanmıştır. Tütünü almak, satmak, bulundurmak, bir yerden bir yere götürmek 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmış. Bu yasa 2 Temmuz´da yürürlüğe girecekti. Seçim geldi hemen değiştirdiler. Bu yasa 1 yıl erteleyelim dediler. Bazıları gazetelere çıkıyor. Efendim tütün serbest oldu diyor. Bu koskocaman bir yalan. Bütün tütüncülere sesleniyorum sakın ha bu yalana inanmayın. Sadece yasağı 1 yıl ertelediler. Ancak seçim kazanırlarsa bu yasa getirenden 25 Haziran´da bir KHK ile yürürlüğe koyacaklar. Belki 26 Haziran´da bu tezgahlarda tütün satamayacaksınız. Bu seçimde tercihlerinizi yaparken çok sağlıklı düşünün. Bu seçimde oy kullanırken kendi çocuklarınızın geleceğini düşünerek oy kullanın” 

Siyasetçi-Yazar Fatma Ulubey de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Nazım Hikmet der ki "onlar ki aşınıza ekmeğinize göz dikenlerdir" Ben inanıyorum ki sizin aşınıza, ekmeğinize göz koyanlara 24 Haziran´da gerekli cevap vereceksiniz. Türkiye´nin temel sorunlarına sahip çıkan tek parti CHP´dir. Biz hiçbir parti kurtarıcısı değiliz. Biz tek başımıza iktidar olmak istiyoruz. Biz tek başımıza bu arkadaşlarımızı meclise gönderip, sizlerin sorunlarına, sizin tütün sorununa, tüm tarım emekçilerimizin sorunlarına cevap olacak tek parti CHP´dir diyorum.”

Yapılan açıklamanın ardından seçim karargahı açılışı gerçekleşti.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Fırıncı Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu söyledi.
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
31 Mart yerel seçimlerinde Muhtar adayları da adaylıklarını açıklamaya başladı. Yukarı Sarhan Mahallesi muhtarlığına adaylığını açıklayan Mahmut Erdem, mahallenin sorunlarının çözümü ve hizmet için aday olduğunu söyledi.
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa  babalarını desteklemekle  ilçemizi geliştiremeyiz”
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa babalarını desteklemekle ilçemizi geliştiremeyiz”
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar yaptığı açıklama ile Siyasi görüşü ne olursa olsun Partilerden, derneklerden, demokratik kitle örgütlerinden ve odalardan destek beklediğini söyledi.
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
AK Parti Besni Belediye Başkan adaylığını Mehmet Emre´ye vermesinin ardından adaylık için oldukça iddialı isimler Reşit Alkan, İbrahim Öztürk ve Nuri Tuğsuz art arda yaptıkları açıklamalarda, yeni bir teşebbüs sinyali verdi. 3 aday adayı hem çevreleriyle hem de birbirleriyle yapacakları birkaç günlük görüşmenin ardından kamuoyuna açıklama yapacaklar.
AK Parti´nin adayı Emre
AK Parti´nin adayı Emre
Ak Parti Pazar günü Adıyaman İlçe ve Belde adaylarını açıkladı. Eyyüp Mehmet Emre Ak Parti´nin Besni adayı oldu. Adıyaman´daki toplantının ardından Besni´deki Parti binasında destekçileri tarafından karşılanan Emre burada yaptığı konuşmada, “Sizlerin gayreti ve desteği ile bugünlere gelebildik. Aday adaylığı müracaatında bulunmuştuk. Bizim aday adaylığı sürecimiz nihayetinde 2 gün önce sona erdi. Bu süreç içerisinde partimize aday adayı müracaatında bulunan tüm arkadaşlarıma, ağabeylerime şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” dedi.
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Oldu
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Oldu
AK Parti´nin Besni Belediye Başkan Adayı AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci´nin katıldığı Adıyaman´da yapılan aday tanıtım toplantısında Besni´nin adayı Eyyup Mehmet Emre olarak açıklandı.
İyi Parti ve CHP İttifak Yaptı, Açar´ı Destekleyecekler
İyi Parti ve CHP İttifak Yaptı, Açar´ı Destekleyecekler
Besni İYİ Parti Yönetim Kurulu 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde CHP ile ittifak kurduklarını açıkladı. İYİ Parti Yerel Seçimlerde CHP´nin adayı olan Vakkas Açar´ı destekleyecek.
Adıyaman´da eski AKP´liler  yenilere “KILIÇLARI” çekti
Adıyaman´da eski AKP´liler yenilere “KILIÇLARI” çekti
ADIYAMAN´da Hüsrev Kutlu´nun yerine taze kan olarak gördüğü Dr. Süleyman Kılıç ile seçime giren Ak Parti´nin karşısına muhalefet Partileri eski Ak Partilileri aday gösterdi. İYİ Parti Abdulkadir Kırmızı´yı, Saadet Partisi ise Ahmet Faruk Ünsal´ı aday gösterdi. CHP´nin de Adıyaman´da sağ seçmene yakın bir ismi aday göstereceği iddia ediliyor.
Polat: “Hemşerilerimizin  Hizmetkârlığına talibim”
Polat: “Hemşerilerimizin Hizmetkârlığına talibim”
MHP, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde, Besni Belediye Başkan Adayını Kenan Polat olarak belirledi. Polat seçildiği takdirde makam aracını satacağını ve Makam aracına harcanan giderleri engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, akülü araç, park alanları inşa etmek için kullanacağını belirtti.
Öztekin: "25 Yıllık Tecrübemle İl Meclis Üyeliğine Adayım"
Öztekin: "25 Yıllık Tecrübemle İl Meclis Üyeliğine Adayım"
Yıllardır Tekağaç köyü ve Besni Korupınar Mahallesi Muhtarlığı yapan H. Ali Öztekin 25 yıllık siyasi tecrübesiyle CHP İl Genel Meclis Üyeliğine aday olarak, Besni´ye en iyi şekilde hizmet edeceğini ifade etti.
Vakkas Açar Gençlerle buluştu: RANTA, TALANA, VURGUNA  MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Vakkas Açar Gençlerle buluştu: RANTA, TALANA, VURGUNA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar Gençlik Buluşmasında çarpıcı vaatlerde bulundu. Acar, seçilmesi durumunda ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğini ifade etti. Besni´nin geçmişinde bütün çevre il ve ilçelere sosyal ve kültürel alanda örnek olmuş bir ilçe olduğunu da belirten Acar, “Maalesef son dönemlerde farklı yönetim şekilleriyle bu tür özelliklerini kaybetmiş gerilemiş ve şehirden çok köye dönüşmüş bir ilçeye dönmüştür.” dedi.
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARIYLA VATANDAŞ RESMİ YOLLARLA SOYULUYOR!
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARIYLA VATANDAŞ RESMİ YOLLARLA SOYULUYOR!
Elektrik ve doğalgaz tüketim maliyetlerinin dar gelirli vatandaşı etkilediğini söyleyen CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, AKP´nin elektrik ve doğalgaz faturaları üzerinden vatandaşı soyduğunu söyledi.
Acar: Gençliğe çağrımdır, bu  memleketi birlikte yönetelim
Acar: Gençliğe çağrımdır, bu memleketi birlikte yönetelim
CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar seçim çalışmalarına devam ediyor. Adaylığının diğer partilerden erken açıklanmasını avantaja çevirmek isteyen Acar, Sivil Toplum kuruluşları, Muhtarlar ve esnaf gezilerini sürdürüyor. Acar, seçim çalışmaları kapsamında bu Pazar gençlerle buluşacak.
Karabudak´tan Belediye Personeline maaş taahhüdü
Karabudak´tan Belediye Personeline maaş taahhüdü
Çakırhüyük Belediyesi Başkanlığı için Ak Parti´de aday adaylığı başvurusunda bulunan Halil İbrahim Karabudak, seçildiği takdirde Belediye Personeline maaşlarını ve içerde bulunan alacaklarını zamanında ödeyeceğine dair noterden taahhütname verdi.
Yusuf Parlak Kesmetepe Belediye Başkan adaylığını açıkladı
Yusuf Parlak Kesmetepe Belediye Başkan adaylığını açıkladı
Kesmetepe Beldesinde Yusuf Parlak yeniden Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Demokrat Parti´den adaylık müracaatını yapan Parlak, 2014 yılında da aday olmuş seçim 5 oyla kaybetmişti.
MHP Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu
MHP Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimlerde MHP Besni Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu.
Alkan; “Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak”
Alkan; “Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak”
AK Parti Besni Belediye Başkan Aday Adayı Reşit Alkan, Besni´yi Kültür, Sanayi ve Cazibe merkezi haline getirecek projelerle hizmete hazır olduğunu ifade etti. Alkan, Besni´de kaçak siyaset yapmadan her şeyin şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla delikanlıca yapılacağını söyledi.
Yılmazkaya: “AKP, ekonomik krizi kamufle ediyor”
Yılmazkaya: “AKP, ekonomik krizi kamufle ediyor”
“Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yatırımların durdurulduğunu” belirten CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ekonomik verilerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İşadamı Yunus Özoğlu İl Genel Meclisi üyeliğine aday
İşadamı Yunus Özoğlu İl Genel Meclisi üyeliğine aday
Özyuvam İnşaat´ın sahibi işadamı hemşerimiz Yunus Özoğlu ak Parti´den İl Genel Meclisi üyeliğine aday adayı oldu.
Emre: “41 Proje ile Besni Değişecek”
Emre: “41 Proje ile Besni Değişecek”
Ak Parti Besni Belediye Başkan aday adayı Mehmet Emre, Besni tarihinin en sönük zamanlarını yaşar hale geldiğini belirterek “41 projeyle halkımızın her kesimine, her bir ferdine eşit ve adaletli olarak hizmet vereceğiz, Besni´yi merkez üs haline getirecek projeler hazırladık” dedi.
Açar: “Engellilerimizi 3 Aralık´ta hatırlayan insanlar ve siyasetçiler olmayacağız”
Açar: “Engellilerimizi 3 Aralık´ta hatırlayan insanlar ve siyasetçiler olmayacağız”
CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Açar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ballı: “Hedefimiz;  Lider Şehir Besni”
Ballı: “Hedefimiz; Lider Şehir Besni”
Ülkü Ocakları Besni İlçe Başkanı Mehmet Ballı, Besni Belediye Başkanlığı için MHP´den aday adaylığı başvurusunu Ankara´da yaptı.
Nuri Tuğsuz, “Yaptıklarımız  yapacaklarımızın teminatıdır”
Nuri Tuğsuz, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”
Ak Parti Besni Belediye Başkan aday adayı M. Nuri Tuğsuz, partili partisiz ayrım gözetmeden toplumun tüm bireylerine dokunan hizmetler ve projeler üretecekyerini belirterek "Sayısız hizmet ve projenin altına imza atacağız, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.
YILMAZ: "ADAY OLURSAM PARTİMİZİN  BAYRAĞINI İNDİRMEYECEĞİM"
YILMAZ: "ADAY OLURSAM PARTİMİZİN BAYRAĞINI İNDİRMEYECEĞİM"
Cumhuriyet Halk Partisinde Kesmetepe Belediye Başkanlığı adaylığı için Öğretmen Ali Yılmaz başvuru yaptı. Parti binasında ilçe başkanı Hakan Kılınç´a dosyasını teslim eden Yılmaz, “Enerjimizle gücümüzle, dinamikliğimizle bu süreçte Beldemize çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz” diyerek CHP´den görev beklediğini ifade etti.
BAŞARILI BÜROKRAT ALİ KARAKUŞ SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
BAŞARILI BÜROKRAT ALİ KARAKUŞ SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
Adana´da yaşayan Ziraat Bankası şube müdürlüğünden emekli Besnili hemşerimiz Ali Karakuş, Ak Parti´den Seyhan Belediye Başkan Aday adayı oldu.
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimler için Ak Parti aday adayı başvurularını bugüne uzatmıştı.
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman´daki 4 Belediye için adaylarını bugün açıkladı.
Son Dakika... CHP Besni Belediye Başkan adayını açıkladı...
Son Dakika... CHP Besni Belediye Başkan adayını açıkladı...
Cumhuriyet Halk Partisinin Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar oldu.
Karabudak; “Yeni bir oluşumun tarihini yazacağız”
Karabudak; “Yeni bir oluşumun tarihini yazacağız”
İbrahim Halil Karabudak Çakırhüyük Belediye Başkanlığı için AK Parti´den aday adaylığı başvurusunu yaptı. Gazetemizi de ziyaret eden Karabudak, yeni bir oluşum ve genç kadro ile geliyoruz dedi.
E. Mehmet Emre adaylık müracaatını yaptı: “Besni´yi birlikle yöneteceğiz”
E. Mehmet Emre adaylık müracaatını yaptı: “Besni´yi birlikle yöneteceğiz”
Ak Parti´de aday adaylığı müracaatları dün sona erdi. Eski ilçe başkanı ve 2014 yılında partinin Besni Belediye başkan adayı olan E. Mehmet Emre adaylık başvuru dosyasını Parti yetkililerine teslim etti.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ