CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin seçim karargahı açtı.
Tarih: 25.5.2018 23:06:50/ 747okunma / 0yorum

Tütüncüler pazarında açılan seçim karargahına CHP Adıyaman Milletvekili Adayları Abdurrahman Tutdere, Songül Varki Yıldırım, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Karargah açılışında açıklama yapan CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, “Gecen yıl CHP Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu meclis konuşmasında Adıyaman sahipsiz değil dedi. Adıyaman bize milletvekili yollamadı ama biz Adıyaman´ımıza, tütüne sahip çıkacağız dedi. Bununla ilgili sayın Ali Öztunç, Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan ve özellikle Veli Ağbaba zaman zaman mecliste tütünü gündeme taşıdı. 15 yıllık AK Parti hükümetinde Adıyaman ile ilgilenilmedi. Bu dönem tütünümüze sahip çıkacağız. Adayımıza sahip çıkacağız. Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu bana ben sana 5 aday teslim ediyorum. Bende size 5 adayımızı teslim ediyorum. Bu dönem tütünümüze sahip çıkacağız, 5 adayımıza da. Tütün bizim namusumuz, tütün bizim ekmeğimiz, gün bugün, ekmeğimize tütünümüze, sahip çıkalım” dedi.

CHP Adıyaman 4´ncü sıra Milletvekili adayı Songül Varki Yıldırım da “24 Haziran Türkiye ve Adıyaman´ın dönüm noktası olacaktır. Adıyaman yıllarca iktidar tarafından unutulmuş bir kent, oysaki Adıyaman iktidara yıllarca 4 Milletvekili göndermiş ama sözde milletvekili, özde milletvekili değil. Hiçbiri bizim sorunlarla ilgilenmemiş, etrafımıza bakıyoruz. Malatya Sanayi kenti olmuş büyükşehir, Gaziantep zaten sanayisi güçlü, milletvekilleri güçlü, Bakanları var, oldukça iyi durumdadır. Adıyaman´ın durumu ise etrafındaki barajlarla toprakları sular altında kalmış ama o suyundan bir tas alıp içemeyen sahipsiz bir kent. Neden böyle oluyor. Çünkü iktidar partisi yerel halkın iradesini yok sayıyor. Diyor ki ben ceketimi koysam Adıyaman bana oy verir. Adıyaman hizmete gerek yok. Yüzde 98 bir rekor kırmış bir kent Adıyaman . Sincik nerde, neden bir adayı yok, adayı biz Malatya´dan ithal ediyoruz. Nemrut´u Malatya´ya vermeye kalktılar. Elimizde olan bütün değerleri elimizden almaya kalkıyorlar. Tütün esnafımız kan ağlıyor. Ama biz CHP olarak buna dur diyeceğiz” diye konuştu.

Bugün ilk seçim bürosunu Adıyaman´ın can damarı tütüncünün, çiftçinin, ekmeğinin, aşının merkezi olan yerde açtıklarını ifade eden CHP Adıyaman 1´nci sıra adayı Abdurrahman Tutdere, “Ben Abdurrahman Tutdere olarak sadece CHP´nin adayı değilim. Ben Adıyaman´da tütüncünün, çiftçinin, emekçinin, kadının, gencin, sağcı, solcunun, Türkün, kürdün herkesin adayıyım. Bizler Adıyaman sorunlarının çözümüne talip olduk. Ve genel merkezimizde bu dönem bize bu şansı verdi. Siz yetki vereceksiniz. Bizde bu yetkiyi meclis kürsüsünde sizlerin hak ve hukukunu savunmak için sonuna kadar kullanacağız. Bundan 6 ay önce Star gazetesi Adıyaman´ın tek geçim kaynağı olan tütünü teröre finans kaynağı olarak gösterdi. Bizde şunu dedik; bin yıllık geçmişi olan çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği olan bu ürünü nasıl siz teröre finans kaynağı olarak gösterirsiniz. Hepiniz tepki gösterdiniz. Adıyaman meydanında bir araya geldik. Hepimiz dedik ki siz Adıyaman geleceği olan tütüne terör damgası vuramazsınız, yandaş medya bilinçli olarak bizim temel geçim kaynağı olan bu tütünümüzü terörle özdeş hale getirmeye çalıştı. Bununla yetinmediler. Bir gece ansızın bir kanun tasarısı meclise gönderdiler. Tütün tohumuna 3 yıl hapis getirdiler. Adıyaman tütün platformu olarak bizler bu yasa tasarısının Adıyaman çiftçisinin, köylüsünün geleceğini karartacağını söyledik. Hemen çalışmaya başladık” açıklaması yaptı.

Tütün yasağına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Tutdere, şöyle devam etti:

“Adıyaman tütün platformu 9 yıldan beri Adıyaman´da tütün yasaklarının kaldırılması için geçe gündüz çalıştı. Bunun sözcülüğünü yapmaktan büyük bir onur duyuyorum. 9 yıldır sizlerle beraber tütünün özgürlüğü için, tütünün önündeki yasakların kaldırılması için sahada olduk. Omuz omuza çalıştık. Kısmen başarılı olduk ancak şuanda özellikle son yasadaki düzenlemeleri önleyemedik. Şuan mevcut yasada 24 Haziran, tütüncü için çok büyük bir şanstır. Şuandaki mevcut yasada tütün ticareti yasaklanmıştır. Tütünü almak, satmak, bulundurmak, bir yerden bir yere götürmek 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmış. Bu yasa 2 Temmuz´da yürürlüğe girecekti. Seçim geldi hemen değiştirdiler. Bu yasa 1 yıl erteleyelim dediler. Bazıları gazetelere çıkıyor. Efendim tütün serbest oldu diyor. Bu koskocaman bir yalan. Bütün tütüncülere sesleniyorum sakın ha bu yalana inanmayın. Sadece yasağı 1 yıl ertelediler. Ancak seçim kazanırlarsa bu yasa getirenden 25 Haziran´da bir KHK ile yürürlüğe koyacaklar. Belki 26 Haziran´da bu tezgahlarda tütün satamayacaksınız. Bu seçimde tercihlerinizi yaparken çok sağlıklı düşünün. Bu seçimde oy kullanırken kendi çocuklarınızın geleceğini düşünerek oy kullanın” 

Siyasetçi-Yazar Fatma Ulubey de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Nazım Hikmet der ki "onlar ki aşınıza ekmeğinize göz dikenlerdir" Ben inanıyorum ki sizin aşınıza, ekmeğinize göz koyanlara 24 Haziran´da gerekli cevap vereceksiniz. Türkiye´nin temel sorunlarına sahip çıkan tek parti CHP´dir. Biz hiçbir parti kurtarıcısı değiliz. Biz tek başımıza iktidar olmak istiyoruz. Biz tek başımıza bu arkadaşlarımızı meclise gönderip, sizlerin sorunlarına, sizin tütün sorununa, tüm tarım emekçilerimizin sorunlarına cevap olacak tek parti CHP´dir diyorum.”

Yapılan açıklamanın ardından seçim karargahı açılışı gerçekleşti.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU  YERE TAŞIYABİLİRİZ
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYABİLİRİZ
Besni Belediye Başkan adaylığı için Ak Parti´de ilk müracatı yapan Mali Müşavir Cevdet Öztürk, Besni´yi layık olduğu yere taşıyabilmek için bu göreve talip olduğunu söyledi. Öztürk; “İnşallah mahalli idareler konusunda insanların layık olduğu hizmeti bu camiayla birlikte en güzel şekilde zirveye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
Cumhuriyet Halk Partisinde, Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan adaylığı, il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları devam ediyor.
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden  Zaferle çıkacağız”
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden Zaferle çıkacağız”
CHP´den Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan Eczacı Nesip Dayan resmi adaylık başvurusunu yaptı. Dayan, “sosyal demokrat bir parti olarak Besni´de şeffaf, adil, düzgün, eşit, herkese aynı seviyede yaklaşan bir belediyeciliği bu şehre kazandırmak istiyoruz” dedi.
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan iş adamı Cumali Yaycı, resmi adaylık başvurusunu CHP Besni ilçe teşkilatına yaptı. Yaycı, CHP´nin iktidarında Besni´nin daha güzel olacağını belirterek hep birlikte kazanacaklarını söyledi.
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Siyasi Partilerde aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ak Parti´de daha önce aday adaylığı konusunda ismi duyulmayan gazetemiz yazarlarından Mali Müşavir Cevdet Öztürk aday adayı olacağını açıkladı.
Yaycı´dan kadınlara yemek
Yaycı´dan kadınlara yemek
CHP Besni Belediye Başkan aday adayı İşadamı Cumali Yaycı, Besnili kadınlarla yemekte buluştu.
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumhuriyet Halk Partisinden daha önce aday adayı olduğunu açıklayan Cumali Yaycı, önceki gün gençlerle yemekte buluştu.
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP´de yönetim değişikliğinin ardından, 2019 Nisan ayında yapılacak olan Yerel seçimlerde adaylarını nasıl belirleyeceği merak konusu. Besni´de adaylığa ismi geçen Ecz. Nesip Dayan, Av. Kürşat Aykanat ve İşadamı Cumali Yaycı Gazetemize aday belirleme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundular.
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
İşadamı Kenan Polat Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
CHP İstanbul Milletvekili Besnili Hemşerimiz Oğuz Kaan Salıcı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.
CHP Adıyaman Delegeleri  DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
CHP Adıyaman Delegeleri DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisinde seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama işlemi devam ederken, bazı Adıyaman delegeleri de değişim için imza verdiklerini açıkladılar.
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
24 Haziran seçimlerinde CHP´den Gaziantep Milletvekili seçilen hemşerimiz Dr. Bayram Yılmazkaya mazbatasını aldı.
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Hakan Kılınç, temsiliyet noktasında kaç dönemdir Besni ye Gölbaşı´ya Tut´a Haksızlıklar yapıldığını belirterek, “Bu 3 ilçemiz hiçe sayılıyor. Artık buna bir son demenin vakti geldi. Hani bir sloganları var ‘vakit Adıyaman vakti´, evet bunlara artık TAMAM vakti geldi.” dedi.
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Gazetemizin geçtiğimiz hafta “Nerede bu köprüler, Viyadükler, yollar” başlığıyla gündeme getirdiği, çalışmaları duran Aşağı şehirdeki viyadük inşaatı yeniden başladı.
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, pahalılık nedeniyle pazar alışverişine giden vatandaşların artık pazar filelerini dolduramadığını söyledi.
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Şenyurt Mahallesi´nde esnafla buluştu. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın borç batağında olduğuna dikkat çeken Tuğsuz, “Sorunları çözmek için göreve talibiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Adayı İnce:  “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı Adayı İnce: “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki meydanı dolduran onbinlere seslendi. Kendisinin tütün parasıyla okuduğunu söyleyen İnce, konuşmasına başlamadan önce, Adıyaman Türküsü´nün ‘Uy aman aman aman burası Adıyaman. Âlem düşman kesilir seni sevdiğim zaman´ bölümünü söyledi.
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP Milletvekili adayları Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular. 1. Sıra adayı Abdurrahman Tutdere, İktidarın Besni, Gölbaşı, Tut´u gözden çıkardığını belirterek, “Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek” dedi.
Bozkurt: Besni´nin kronik  Sorunlarını Biz Çözeceğiz
Bozkurt: Besni´nin kronik Sorunlarını Biz Çözeceğiz
İYİ Parti Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, esnaf ziyaretinin yanında Besni OSB´de incelemelerde bulundu. OSB´nin arsa tahsisi, kamulaştırma, kaynak gibi birçok sorunu olduğunu belirten Bozkurt, büyük bir yatırımcının Besni´ye yatırım yapmak istediğini ancak kamulaştırma için kaynak yetersizliği yüzünden bu yatırımın yapılamadığını iddia etti.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi mitinge katılmak üzere Adıyaman´a geldi.
Bozkurt: Adıyaman´ın  Kaderini Değiştireceğim
Bozkurt: Adıyaman´ın Kaderini Değiştireceğim
16 yıl aradan sonra tekrar aktif siyasete dönen İYİ Parti Adıyaman 1. Sıra Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, önemli açıklamalarda bulundu.
İYİ Parti´den Besni´deki  siyasi partilere çağrı
İYİ Parti´den Besni´deki siyasi partilere çağrı
İYİ parti tarafından seçim sürecinde gürültü kirliliği yapılmaması için siyasi partilere çağrıda bulunuldu.
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
İYİ Parti Gaziantep 2. Sıra milletvekili adayı işadamı hemşerimiz Can Tuğsuz, seçilmesi durumunda konuşamayan korkan sanayicinin sesi olacağını söyledi. İktidar cephesinin büyük bir çözülme içinde olduğunu söyleyen Tuğsuz, “İyi Parti´ye büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak” dedi.
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce her gün yaptığı iki miting ile seçim kampanyasını sürdürüyor.
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
İYİ Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Mahmut Bozkurt, Kayalık Mahallesinde verdiği iftar programında vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
CHP 2. Sıra milletvekili adayı Hakan Kılınç, partilileriyle biraraya geldiği toplantıda iktidara yüklendi. “Besni´yi hiçe sayan ve iki dönemdir dayatma listesi yapan iktidara Besni, Gölbaşı ve Tut 24 Haziran´da sandıkta cevabını verecektir” diyen Kılınç, en çok oyun AKP´ye çıkmasına rağmen 3 ilçenin iki dönemdir temsiliyet açısından hiçe sayıldığını söyledi.
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Adıyaman Ak Parti milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından özellikle sosyal medyada Besnili kullanıcıların Besni´nin adaysız bırakıldığı yönündeki paylaşımlarına Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk tarafından cevap geldi.
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili adayları davul zurnayla coşkulu bir şekilde karşılandı.
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
Siyasi Partiler, Adıyaman Listelerinde kesin seçilebilecek yerde Besnili adayları listeye almadı. Besni dışındaki hemşerilerimiz ise seçilebilecek yerlerde aday gösterildi. Besni dışında yaşayan hemşerilerimizden Dr. Bayram Yılmazkaya CHP Gaziantep 1. Sırasından, Mehmet Erdogan Ak Parti Gaziantep 3. Sıradan, Oğuz Kaan Salıcı CHP İstanbul 1. Bölge 7. Sıradan, Can Tuğsuz İYİ Parti Gaziantep 2. Sıradan aday gösterildi.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4764
EURO
6.1672
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Güneşli
19°
Salı
Fırtına
12°
Çarşamba
Parçalı bulutlu
12°
Perşembe
Sağanak
10°