CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin seçim karargahı açtı.
Tarih: 25.5.2018 23:06:50/ 1018okunma / 0yorum

Tütüncüler pazarında açılan seçim karargahına CHP Adıyaman Milletvekili Adayları Abdurrahman Tutdere, Songül Varki Yıldırım, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Karargah açılışında açıklama yapan CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, “Gecen yıl CHP Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu meclis konuşmasında Adıyaman sahipsiz değil dedi. Adıyaman bize milletvekili yollamadı ama biz Adıyaman´ımıza, tütüne sahip çıkacağız dedi. Bununla ilgili sayın Ali Öztunç, Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan ve özellikle Veli Ağbaba zaman zaman mecliste tütünü gündeme taşıdı. 15 yıllık AK Parti hükümetinde Adıyaman ile ilgilenilmedi. Bu dönem tütünümüze sahip çıkacağız. Adayımıza sahip çıkacağız. Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu bana ben sana 5 aday teslim ediyorum. Bende size 5 adayımızı teslim ediyorum. Bu dönem tütünümüze sahip çıkacağız, 5 adayımıza da. Tütün bizim namusumuz, tütün bizim ekmeğimiz, gün bugün, ekmeğimize tütünümüze, sahip çıkalım” dedi.

CHP Adıyaman 4´ncü sıra Milletvekili adayı Songül Varki Yıldırım da “24 Haziran Türkiye ve Adıyaman´ın dönüm noktası olacaktır. Adıyaman yıllarca iktidar tarafından unutulmuş bir kent, oysaki Adıyaman iktidara yıllarca 4 Milletvekili göndermiş ama sözde milletvekili, özde milletvekili değil. Hiçbiri bizim sorunlarla ilgilenmemiş, etrafımıza bakıyoruz. Malatya Sanayi kenti olmuş büyükşehir, Gaziantep zaten sanayisi güçlü, milletvekilleri güçlü, Bakanları var, oldukça iyi durumdadır. Adıyaman´ın durumu ise etrafındaki barajlarla toprakları sular altında kalmış ama o suyundan bir tas alıp içemeyen sahipsiz bir kent. Neden böyle oluyor. Çünkü iktidar partisi yerel halkın iradesini yok sayıyor. Diyor ki ben ceketimi koysam Adıyaman bana oy verir. Adıyaman hizmete gerek yok. Yüzde 98 bir rekor kırmış bir kent Adıyaman . Sincik nerde, neden bir adayı yok, adayı biz Malatya´dan ithal ediyoruz. Nemrut´u Malatya´ya vermeye kalktılar. Elimizde olan bütün değerleri elimizden almaya kalkıyorlar. Tütün esnafımız kan ağlıyor. Ama biz CHP olarak buna dur diyeceğiz” diye konuştu.

Bugün ilk seçim bürosunu Adıyaman´ın can damarı tütüncünün, çiftçinin, ekmeğinin, aşının merkezi olan yerde açtıklarını ifade eden CHP Adıyaman 1´nci sıra adayı Abdurrahman Tutdere, “Ben Abdurrahman Tutdere olarak sadece CHP´nin adayı değilim. Ben Adıyaman´da tütüncünün, çiftçinin, emekçinin, kadının, gencin, sağcı, solcunun, Türkün, kürdün herkesin adayıyım. Bizler Adıyaman sorunlarının çözümüne talip olduk. Ve genel merkezimizde bu dönem bize bu şansı verdi. Siz yetki vereceksiniz. Bizde bu yetkiyi meclis kürsüsünde sizlerin hak ve hukukunu savunmak için sonuna kadar kullanacağız. Bundan 6 ay önce Star gazetesi Adıyaman´ın tek geçim kaynağı olan tütünü teröre finans kaynağı olarak gösterdi. Bizde şunu dedik; bin yıllık geçmişi olan çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği olan bu ürünü nasıl siz teröre finans kaynağı olarak gösterirsiniz. Hepiniz tepki gösterdiniz. Adıyaman meydanında bir araya geldik. Hepimiz dedik ki siz Adıyaman geleceği olan tütüne terör damgası vuramazsınız, yandaş medya bilinçli olarak bizim temel geçim kaynağı olan bu tütünümüzü terörle özdeş hale getirmeye çalıştı. Bununla yetinmediler. Bir gece ansızın bir kanun tasarısı meclise gönderdiler. Tütün tohumuna 3 yıl hapis getirdiler. Adıyaman tütün platformu olarak bizler bu yasa tasarısının Adıyaman çiftçisinin, köylüsünün geleceğini karartacağını söyledik. Hemen çalışmaya başladık” açıklaması yaptı.

Tütün yasağına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Tutdere, şöyle devam etti:

“Adıyaman tütün platformu 9 yıldan beri Adıyaman´da tütün yasaklarının kaldırılması için geçe gündüz çalıştı. Bunun sözcülüğünü yapmaktan büyük bir onur duyuyorum. 9 yıldır sizlerle beraber tütünün özgürlüğü için, tütünün önündeki yasakların kaldırılması için sahada olduk. Omuz omuza çalıştık. Kısmen başarılı olduk ancak şuanda özellikle son yasadaki düzenlemeleri önleyemedik. Şuan mevcut yasada 24 Haziran, tütüncü için çok büyük bir şanstır. Şuandaki mevcut yasada tütün ticareti yasaklanmıştır. Tütünü almak, satmak, bulundurmak, bir yerden bir yere götürmek 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmış. Bu yasa 2 Temmuz´da yürürlüğe girecekti. Seçim geldi hemen değiştirdiler. Bu yasa 1 yıl erteleyelim dediler. Bazıları gazetelere çıkıyor. Efendim tütün serbest oldu diyor. Bu koskocaman bir yalan. Bütün tütüncülere sesleniyorum sakın ha bu yalana inanmayın. Sadece yasağı 1 yıl ertelediler. Ancak seçim kazanırlarsa bu yasa getirenden 25 Haziran´da bir KHK ile yürürlüğe koyacaklar. Belki 26 Haziran´da bu tezgahlarda tütün satamayacaksınız. Bu seçimde tercihlerinizi yaparken çok sağlıklı düşünün. Bu seçimde oy kullanırken kendi çocuklarınızın geleceğini düşünerek oy kullanın” 

Siyasetçi-Yazar Fatma Ulubey de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Nazım Hikmet der ki "onlar ki aşınıza ekmeğinize göz dikenlerdir" Ben inanıyorum ki sizin aşınıza, ekmeğinize göz koyanlara 24 Haziran´da gerekli cevap vereceksiniz. Türkiye´nin temel sorunlarına sahip çıkan tek parti CHP´dir. Biz hiçbir parti kurtarıcısı değiliz. Biz tek başımıza iktidar olmak istiyoruz. Biz tek başımıza bu arkadaşlarımızı meclise gönderip, sizlerin sorunlarına, sizin tütün sorununa, tüm tarım emekçilerimizin sorunlarına cevap olacak tek parti CHP´dir diyorum.”

Yapılan açıklamanın ardından seçim karargahı açılışı gerçekleşti.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Kaymakam Hasan tütün Mahallesi Muhtar adayı Saime Türk´ün tüm azaları da bayanlardan oluşuyor. Ev hanımından çalışanına oy pusulasına 8 bayan aza yazan Saime Türk, “mahallemin sorunlarına bayan eli değmesini istiyorum. O nedenle tüm azalarımı da bayan arkadaşlarımdan yazdım” dedi.
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Saadet Partisi Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan sorunlar yumağı 4. Etap TOKİ sakinleri ile bir araya geldi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Arzuhalci Aydın Aktaş Erdemoğlu Mahallesine Muhtar adayı olduğunu söyledi. Erdemoğlu Mahallesinin sıkıntı ve sorunlarını bildiğini ve çok yakından takip ettiğini belirten Aktaş şunları söyledi.
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında geldiği Adıyaman´da Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu´na Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İl başkanı Deniz Çakmak, ilçe başkanı Hakan Kılınç, Belediye Başkan adayı Vakkas Acar eşlik etti.
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Reşit Alkan seçim bürosunun açılışında miting gibi kalabalığa seslendi. Yakın akrabası Ali Erdemoğlu´nun da katıldığı açılışta konuşan Alkan, Besni halkının oylarına, teveccühüne kimsenin ipotek koyamayacağını belirterek “Besni ne derse o olur.” dedi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu ise, Besni Halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yinelediği konuşmasında “Besnimiz için gereken neyse şu ana kadar yaptıklarımız, bundan sonra da devam edecektir. İnşallah yeni yatırımlarımız olacak.” diyerek Besni halkına müjde verdi.
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre yapılabilecek hizmetlerin en iyisini sadece AK Parti´nin yapabileceğini ifade ederek; “Bizler ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın´ düsturunu ilke edindik. Siyasi hayatımız boyunca halkımızın sorunlarını elimizden geldiği nisbette çözmek için gayret ettik. Bizler yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermiyoruz. ‘Yaparsa AK Parti yapar´ diyoruz.
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Ak Parti Gençlik kolları başkanı ve Belediye Meclis üyesi adayı Ahmet Yıldız, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Gençlik kolları başkanlığı ve Belediye Meclisi adaylığından istifa ettiğini duyuran Yıldız, yazılı bir açıklama ile istifa gerekçelerini sıraladı.
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
31 Mart yerel seçimlerinde Yeni Besni Mahallesinden Muhtar Adayı İsmail Yıldız, Siz seçin biz hizmet edelim. Çözümün adresi olacağız” dedi.
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın kolları yaptığı açıklama ile Kadınları Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırdı. Gazetemize açıklama yapan Kadın kolları başkanı Semra Semiz şunları söyledi.
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
Milliyetçi Hareket Partisi Besni seçim karargâhı açıldı. Atatürk Caddesi İş Bankası bitişiğindeki seçim irtibat bürosunun açılışına MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, MHP MYK Üyesi Sedat Yaşar, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, MHP Besni Belediye Başkan Adayı Kenan Polat ve partililer katıldı.
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler seçim karargahlarını açmaya başladı. Ak Parti Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre´nin seçim karargahı dün açıldı.
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
Besni´de görev yapan 7 mühendis ortak bir bildiri yayınlayarak Alkan´a desteklerini açıkladı. Dayatmaya karşı olduklarını belirten mühendisler, “Besni halkı bu dayatmayı güçlü bir iradeyle aşarsa, Besni kazanacaktır” dediler. Ali Erdemoğlu´nu da yürekten kutladıklarını belirten 7 mühendis, “Aça Aş, Açığa Bez, İşsize İş veren; Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli” ifadesini kullandılar.
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Dumlupınar Mahallesi muhtar adayı Feray Tekinerdoğan, mahallenin acilen Kentsel Dönüşüme ihtiyacı olduğunu söyledi. Seçilmesi durumunda Kentsel dönüşüm için imza kampanyası başlatacaklarını söyleyen Tekinerdoğan, “Benim mahallemde oturan insanlarında insanca yaşamaya hakkı var.” dedi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
İbrahim Kılınç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Erdemoğlu Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı E. Mehmet Emre seçim çalışmalarını değerlendirdi. Gazetemizi ziyaret eden Emre, yaptığı açıklamada; “Vatandaşımızın güzel teveccühü ile karşı karşıyayız. İş nefis işi değildir. Besni´nin daha ferah, daha rahat ve yaşanabilir merkez haline gelmesi için bir gayret içerisine gireceğiz. Bizim için koltuk, makam önemli değil” dedi.
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, 15 Temmuz Şehitler Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
31 Mart seçimlerinde Besni´de Ak Parti´yi destekleyecekleri ya da ittifak kuracakları söylentileri üzerine MHP Besni teşkilatı bir açıklama yaparak kimseyi desteklemeyeceklerini seçime kendi adayları ile gireceklerini söyledi. İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi Besni ilçe teşkilatı ve adayımız Kenan Polat ile yerel seçimlere katılacaktır.” dedi.
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı, Besni seçim bürosunun açılışına katıldı. Salıcı, "Şimdi 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var. Bundan iktidar sorumludur" dedi.
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Çat Mahallesi muhtar adayı Leyla Değirmenci kadınların kendine güvenini yenilemek için aday olduğunu belirterek tüm mahalle sakinlerinin desteğini beklediğini söyledi.
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
1 dönemdir Cirit Meydan Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Orhan Onur, “31 Mart yerel seçimlerinde tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallemde yarım kalan hizmetlerin yerine getirilmesi göreve talibim” dedi.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman´ın ilçelerini ziyaret etti. Besni Ziyaretinde Bakan Gül´ün yanı sıra AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, M. Fatih Toprak, Yakup Taş, İ. Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni ilçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre ve partililer katıldı.
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde, ev hanımı Saime Türk, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adaylığını açıkladı.
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP Besni ilçe yönetimi yaptığı açıklama ile Yerel seçimlerde AKP-MHP ittifakına karşı CHP´yi destekleyeceklerini açıkladı. CHP ise Kontenjan listesinde HDP adına Halil Mengelliboğa´yı aday gösterdi.
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
2 dönemdir Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Sinan Pamukçu, “31 Mart yerel seçimlerinden tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallelim bana çıraklığı ve kalfalığı öğretti, şimdi mahalle sakinlerimden Ustalık belgesini talep ediyorum.” dedi.
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Ali Erdemoğlu Mahallesi muhtar adayı İbrahim Türk “Mahallemizin artan nüfus yoğunluğu ile birlikte daha hızlı ve etkin hizmet alabilmesi amacıyla yeni bir mahalle kurulması için dilekçe hazırladım. Dilekçemin sürecini yakinen takip ettim ve dilekçemizin onayı ile ilçemize güzel bir mahalle kazandırdık” dedi.
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Başkanlığı için Siyasi Partiler Belediye Meclisi üyesi adaylarının listesini İlçe Seçim kuruluna teslim etti. İşte partilerin Belediye Meclis adayları:
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre, Besni Eğitim Bir Sen Başkanı Mahmut Akdoğan ve üyeleriyle bir araya geldi.
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclisi 2. Sıradan aday olan Vakkas Öcal adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, projelerini açıkladı. Besni´ye en az 4 bin istihdam sağlayacak olan ihtisas OSB, MYO öğrenci sayısının arttırılması, Besni Kent meydanı, Ana caddeye cephe düzenlemesi, Park sorunu için Cep Otoparklar yapılması; başta Besni üzümü olmak üzere yöresel ürünlerin dünyaya pazarlanması başlıca projeleri arasında yer alıyor. Alkan, her projeyi hayata geçirmeden önce mutlaka halka soracak ve fikirlerini referans alacaklarını taahhüt etti.
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Ak Parti Besni Gençlik kolları başkanı Ahmet Yıldız seçim çalışmaları kapsamında Besni Kadın Kolları Başkanı Semra Semiz ve üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret ettiler.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ