CHP Heyetinden Besni´ye Ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisinin pilot bölge olarak seçtiği illere görevlendirdiği Milletvekilleri il ve ilçelerde ziyaretlere başladı. Ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal bakımdan araştırma yapmak üzere görevlendirilen İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Mersin Milletvekili Alpay Antmen Besni´yi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.
Tarih: 21.9.2019 17:31:50/ 2256okunma / 0yorum

Antmen; “Partimiz iktidara yürüyor”

Pilot bölge olarak seçilen 24 il arasında bulunan Adıyaman´da da inceleme yapmak üzere gönderilen 4 milletvekilinde 2´si Besni´ye geldi. Parti binasında düzenlenen toplantıya, Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Mersin Milletvekili Alpay Antmen´in yanı sıra CHP İl Başkanı Deniz Çakmak, İlçe Başkanı Hakan Kılınç ve partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisinin 10 ilde ve 251 belediyede nüfusun yüzde ellisini yönettiğini söyleyen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen; “Biz böyle birbirimizle toplantılardan çok artık sahada olmak zorundayız. Bize oy vermeyen kitlelerin neden oy vermediğini tespit edip onlardan da oy alacağız. Cumhuriyet Halk Partisi şuan 10 ilde ve toplamda 251 belediyede nüfusun yüzde ellisini yönetmekte. Yani Cumhuriyet Halk Partisi artık bir muhalefet partisi olmaktan çıktı. 17 yıllık yıkılmaz denilen AKP´nin başta İstanbul, Mersin, Adana, Ankara olmak üzere bileğini büktü ve artık partimiz, yuvamız, ailemiz iktidara yürüyor.

2020´nin Kasım ayında erken seçim olabilir, yarın bile olsa biz tüm örgütlerimizle seçime hazırız ve Türkiye Cumhuriyetini halkların eşitliği için, her türlü hak ihlali için ama en önemlisi demokrasi için biz ülkeyi nasıl 96 yıl önce kurtardıysak şimdi yeniden inşa etmek için göreve talibiz. Erken seçim olursa erken seçimde olmazsa normal şartlarda 2023´te yani Türkiye Cumhuriyetinin 100. Kuruluş yıldönümünde Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacağız. İşte bizimde buraya gelme amacımız bu, bundan sonra Cumhuriyet halk partisi ilçe, il, meclis binalarında oturmayacak. Zaten geçmişteki seçimlerde dersler çıkardık. Genel Başkanımız o yaşta hak, adalet ve hukuk için 500 kilometre yürüdü. Bu Türkiye´de bir şeylerin değişeceğinin bir göstergesiydi ve herkesin omuz omuza çalışması sonucu önce 2018´de sonra da 31 Mart´ta bunların karşılığını aldık.

Biz birlikte ve beraber olduğumuz zaman hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisinin önünde duramaz. Bizim ilkelerimiz belli, hak, hukuk, adalet, insan hakları, demokrasi bunları başardık ve şimdi de iktidara yürüyoruz. İnanın 2020´de olmadı en geç 2023´te Türkiye Cumhuriyetinin 100. Kuruluş yıldönümünde bu ülkeyi tekrar haramilerin iktidarından kurtaracağız” diye konuştu.

Okyay Sındır; “Eşitçe yaşam şartlarını

En kısa sürede oluşturmamız lazım”

Türkiye´de demokrasiden, özgürlüklerden, bağımsızlıktan, barıştan ve bir arada kardeşçe, eşit yurttaşlık anlamında yaşam haklarımızdan ödün verilmemesi gerektiğini aktaran CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ise; “31 Mart´taki süreç kolay bir süreç değildi ve 31 Mart´tan ki sonraki süreçte hiç kolay değil. Türkiye´de demokrasiden, özgürlüklerden, bağımsızlıktan, barıştan ve bir arada kardeşçe, eşit yurttaşlık anlamında yaşam haklarımızdan ödün verdikçe baskı, zulüm ve faşizm daha da kendini büyütüyor. Bundan zarar gören de yine halkımız oluyor. O zaman yapılacak bir tek şey var, hiçbir lüksümüz olamaz, demokrasiye inananlar, bu ülkede barış, kardeşlik ve özgürlük olsun isteyenler ve bu ülkede üretimden koparılmış tamamen tüketim ekonomisiyle ithalata dayalı bir teslimiyetçi politikaya karşı aynen Amasya Genelgesinde olduğu gibi mandacı anlayıştan, emperyalizme karşı teslimiyetçi anlayıştan Türkiye´nin ekonomisi de kurtarıp, kendi ayaklarımızın üzerinde ve bir arada eşitçe yaşam şartlarını en kısa sürede oluşturmamız lazım.

Bizim bir toplumsal barışa, böyle bir toplumsal sözleşmeye birlikte hep beraber yeniden imza atıyor olmamız lazım. Bunu da hep beraber yapacağız. Bunu daha önce Türkiye´nin kurucusu ve kurtarıcısı olan Cumhuriyet Halk Partisi yaptı, şuanda yine bunu yapacak olan yegane parti, kuruluşundan beri dimdik ayakta olan sizlersiniz.

Bugüne kadar o rozeti atalarımız dedelerimizden aldığımız o emaneti onurla taşıyoruz, bunu da gereğini daimi yapmak zorundayız.

Şuanda önümüzde gerçekten çok önemli bir süreç var. Mevcut belediye başkanlarımızın her şekilde yanında olmak, onların başarısı için onların iyi şeyler yapması için, onların toplumda da saygınlığını,  toplumun güvenini, sevgisini kazanabilmek için örgütlü olan her şeyi yapmak zorundayız. Onlara destek olacağız bu yerel seçimlerde ve sonrasında partililerimizi elimizden geldiğince destekliyoruz” dedi.

Kılınç; “Ülkemizin tek umudu

Cumhuriyet Halk Partisidir

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Hakan Kılınç; “Partimiz pilot bölge olarak seçtiği 24 ilde ekonomik, sosyal, kültürel bakımdan araştırma yapmak üzere vekiller görevlendirildi. Bu illerden birisi de bizim ilimiz. Bugün Milletvekillerimiz Kamil Okyay Sındır ve Alpay Antmen beye ilçemize geldikleri için teşekkür ediyorum.

Biliyorsunuz ki kısa bir süre önce 31 Mart seçimlerini geride bıraktık. Genel Başkanımızın dediği gibi Türkiye´nin çok büyük yerlerinde de Mart´ın sonu bahar oldu. Tabi ki bizlerin görevi daha bitmedi. Yerel yönetimlerde iktidarı yakaladık, inşallah bu birliktelik bu güçle birlikte ülkemizin genel yönetimine de talibiz ve şuanda da zaten ülkemizin yaşamış olduğu ekonomik ve sosyal sıkıntılardan dolayı ülkemizin tek umudu Cumhuriyet Halk Partisidir. Bizlerde bu bilinçle birlikte yine sahalarda olacağız. Vekillerimizle birlikte Sivil Toplum Kuruluşlarımızı, esnaflarımızı, çiftçilerimizi ziyaret edeceğiz. Onların fikir ve düşüncelerini alacağız ve kendimize bir yol haritası çizeceğiz” diye konuştu.

Çakmak; “Halkın Yüzü Cumhuriyet

Halk Partisine dönmeye başladı”

Daha sonra konuşan CHP İl Başkanı Deniz Çakmak ise; “Genel Başkanımızın talimatıyla 4 milletvekilimiz Adıyaman´ımıza geldi. İki milletvekilimiz çalışmalarda bulunmak üzere Gölbaşı ve Tut´a geçti, sayın İzmir ve Mersin Milletvekilimiz de Besni´de fikir ve düşünceleri almaya geldi.

Tabi biliyorsunuz, ülkemizde olduğu gibi Besni´de siyasi iklim değişti. Artık halkın yüzü Cumhuriyet Halk Partisine dönmeye başladı. Bu bölgelerde çalışma yaptıktan sonra Genel Başkanımıza rapor için bir dosya hazırlanacak. Genel Başkanımız da tahmin ediyorum ki bu raporlar sonucunda Adıyaman ve Besni´ye en kısa zamanda gelecek. Bununla ilgili çalışmalar yapacak. Ben bu konuyla ilgili olarak hem ekonominin halka yansımasını hem de siyasi iklim değişikliğinin halkın üzerindeki etkiyle ilgili düşüncelerinizi alacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Besni Heyetinden Ziyaret
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yıldırım; “AK Parti ilçe başkanlığına adayım”
Yıldırım; “AK Parti ilçe başkanlığına adayım”
2014-2019 yılları arasında Kurugöl Köyü muhtarlığı yapan Hamza Yıldırım, kendisine gelen talepler doğrultusunda AK Parti İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
CHP il Başkanı Binzet, Mazbatasını Aldı
CHP il Başkanı Binzet, Mazbatasını Aldı
Adıyaman´da Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultay öncesinde yapılan il başkanlığı seçiminde seçimi kazanan Mehmet Burak Binzet, merkez İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.
CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet Oldu
CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet Oldu
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanlığında gidilen 37´nci İl Kongresinde 3 adayın yarıştığı seçimde akraba adaylar Mehmet Burak Binzet ve Murat Bilgiç eşit oy alması sonucu yapılan itirazı değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, 2 oyu geçerli sayarak CHP Adıyaman İl Başkanını Mehmet Burak Binzet olarak belirledi.
CHP KONGRESİNDE AKRABA ADAYLAR EŞİT OY ALDI
CHP KONGRESİNDE AKRABA ADAYLAR EŞİT OY ALDI
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanlığında gidilen 37´nci İl Kongresinde 3 adayın yarıştığı seçimde akraba adaylar Mehmet Burak Binzet ve Murat Bilgiç eşit oy aldı. Delegeler, Binzet için kullanılan bir oy pusulası üzerinde kalemle işaretlemeler olduğu için itirazda bulundu.
İYİ Parti Gölbaşı´nda 2´inci kongresini gerçekleştirdi
İYİ Parti Gölbaşı´nda 2´inci kongresini gerçekleştirdi
İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste halinde gidilen kongrede Seydullah İster, oy birliğiyle ilçe başkanlığına seçildi.
CHP HEYETİ BAŞKAN YILDIRIM´I ZİYARET ETTİ
CHP HEYETİ BAŞKAN YILDIRIM´I ZİYARET ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberinde Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler´inde hazır bulunduğu Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım´ı ziyaret etti.
CHP MERKEZ iLÇE BAŞKANI BULUŞ, GüVEN TAZELEDi
CHP MERKEZ iLÇE BAŞKANI BULUŞ, GüVEN TAZELEDi
Cumhuriyet Halk Partisinde Adıyaman merkez ilçe kongresi yapıldı. 3 adayın yarıştığı kongrede mevcut başkan Hüseyin Buluş oy çoğunluğuyla yeniden başkan seçilere güven tazeledi.
Gelecek Partisi İl Başkanı Abdurrahman Dimez Oldu
Gelecek Partisi İl Başkanı Abdurrahman Dimez Oldu
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun kurduğu Gelecek Partisi´nin Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez oldu.
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Köseler güven tazeledi
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Köseler güven tazeledi
İlçe kongrelerini gerçekleştirmeye devam eden Cumhuriyet Halk Partisinde Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler 66 oyla yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
CHP´li iki üye partiden istifa etti
CHP´li iki üye partiden istifa etti
Geçtiğimiz Cumartesi günü Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisinde kongre sonrası iki üye partiden istifa ettiklerini açıkladı.
Kesmetepe´de Başkan Yılmaz ve Encümenler CHP´ye geçti
Kesmetepe´de Başkan Yılmaz ve Encümenler CHP´ye geçti
2 Haziran´da tekrarlanan Kesmetepe´deki Belediye Başkanlığı seçiminde DSP´den Belediye başkanı seçilen Ali Yılmaz ve belediye meclis üyeleri Cumhuriyet Halk Partisine geçti.
AK Parti Besni Gençlik Kolları Başkanlığına Fatih Metin Atandı
AK Parti Besni Gençlik Kolları Başkanlığına Fatih Metin Atandı
AK Parti Besni Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Fatih Metin gazetemizi ziyaret ederek başkanlığı ile ilgili açıklamada bulundu.
Tutdere; “Etkili Muhalefet Sonuç Verdi”
Tutdere; “Etkili Muhalefet Sonuç Verdi”
Adıyaman Milletvekili Tutdere, Adıyaman´ın tek kapsamlı hastanesi olan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne doktor atanmasının sevindirici bir gelişme olduğunu belirterek “Süreci an be an izledik, atama yapılması iyi bir gelişmedir. Doktorumuza hoş geldiniz diyoruz” dedi.
Yılmazkaya; “AKP Suriyelileri Türkiye´ye göçe teşvik ediyor”
Yılmazkaya; “AKP Suriyelileri Türkiye´ye göçe teşvik ediyor”
TBMM Genel Kurulunda İYİ Partinin önergesi üzerine konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, AK Parti Hükümetinin göçmen politikasını sert sözlerle eleştirdi.
HDP 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi
HDP 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi
Halkların Demokratik Partisi Besni İlçe Başkanlığı 3. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Tek liste halinde yapılan kongrede mevcut başkan Ali Cırit, oy birliğiyle yeniden ilçe başkanlığına seçildi.
CHP´de Kongre Takvimi Belli Oldu
CHP´de Kongre Takvimi Belli Oldu
Cumhuriyet Halk Partisinde 37. Olağan Kurultay öncesi kongre takvimi belli oldu. Takvime göre İlçe Kongreleri 14 Aralık-27 Ocak tarihleri arasında yapılacak.
Besni´nin ilk kadın başkanı Gülfer Ağır mazbatasını aldı
Besni´nin ilk kadın başkanı Gülfer Ağır mazbatasını aldı
Suvarlı beldesinde, 4 Ağustos´ta yapılan belediye başkanlığı seçimini kazanıp, Besni ve Adıyaman tarihinin ilk kadın belediye başkanı olan AK Partili Gülfer Ağır, Besni Seçim Kurulu´nda mazbatasını aldı.
"Halka baskı olmasaydı biz kazanmıştık"
"Halka baskı olmasaydı biz kazanmıştık"
4 Ağustos´ta Suvarlı´da tekrar yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde Ak Parti´ye karşı seçimi kaybeden Vatan Partisinin Belediye Meclisi üyeleri mazbatasını aldı. Partinin Belediye Başkanı adayı Gazi Sabancı, Ak Parti´nin baskı ve tehditle seçimi aldığını iddia etti. 3 Belediye Meclis üyesi ile birlikte seçime ilişkin açıklama yapan Sabancı, Ak Parti yöneticilerinin seçim yasaklarına rağmen ev ev dolaşarak seçmenleri tehdit ile oy istediklerini söyledi.
Suvarlı´da Kazanan Belli Oldu
Suvarlı´da Kazanan Belli Oldu
Yüksek Seçim Kurulunun yeniden tekrarlanmasına karar verdiği Suvarlı beldesinde belediye başkanlığı seçimini, kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti´nin adayı Gülfer Ağır kazandı.
Suvarlı´da Oy Verme İşlemi Başladı
Suvarlı´da Oy Verme İşlemi Başladı
Besni´ye bağlı Suvarlı Beldesinde 31 Mart´taki seçimlerin iptalinin ardından bugün yeniden sandık başına giden vatandaşlar oylarını kullanmaya başladı.
Perinçek; “Suvarlı´da örnek bir belediye kuracağız”
Perinçek; “Suvarlı´da örnek bir belediye kuracağız”
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 4 Ağustos´ta tekrarlanan Besni´ye bağlı Suvarlı Beldesindeki seçim öncesi beldeyi ziyaret etti. Beldedeki seçim irtibat bürosu önünde vatandaşlara seslenen Perinçek, seçimi kazanmaları durumunda Suvarlı´da Türkiye´ye örnek olacak bir belediye kuracaklarını söyledi.
YILMAZKAYA: “HIRSIZLIK TÜRKİYE´NİN BİR NUMARALI SUÇU!”
YILMAZKAYA: “HIRSIZLIK TÜRKİYE´NİN BİR NUMARALI SUÇU!”
CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ekonomik sıkıntılarla birlikte artan işsizlik ve yabancı uyruklu sayısının çokluğunun da etkisiyle son yıllarda hırsızlığın ülkemizde birinci sıraya yerleşen suç türü olduğunu gerekçe gösterip Meclis araştırması istedi.
Doğu Perinçek Besni´ye geliyor
Doğu Perinçek Besni´ye geliyor
Pazar günü yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerinde partisinin adayına destek olmak için Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Suvarlı´ya geliyor.
Milletvekili Tutdere, yerine getirilmeyen vaatleri açıkladı
Milletvekili Tutdere, yerine getirilmeyen vaatleri açıkladı
Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, yasama döneminin sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde yaptığı konuşmada Adıyaman´ın AK Parti iktidarı döneminde karşılaştığı sorunları ve sözü verilip bitirilmeyen vaatleri açıkladı.
Suvarlı´da Seçime 17 Gün Kala Yeni Gelişme!
Suvarlı´da Seçime 17 Gün Kala Yeni Gelişme!
Yüksek Seçim Kurulu´nun 4 Ağustos´ta tekrarlanmasına karar verdiği Suvarlı Beldesi seçimlerinde seçime 17 gün kala yeni gelişmeler yaşandı. 31 Mart´ta yapılan seçimi kazanan ancak mazbatası iptal edilen Mikail Ağır Ak Parti´ye geçerek eşi Gülfer Ağır´ı aday yaptı. Eski Belediye başkanı Mehmet Korkmaz ise adaylıktan çekildi.
Milletvekili Tutdere´den Kültür Bakanı´na; ADIYAMAN İÇİN NE YAPACAKSINIZ?
Milletvekili Tutdere´den Kültür Bakanı´na; ADIYAMAN İÇİN NE YAPACAKSINIZ?
CHP Adıyaman Milletvekili Avukat Abdurrahman Tutdere, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi´nde bulunan Nemrut Dağı yoluna ulaşımın aylardır tek şeritten sağlanması nedeniyle, Kültür ve Turizm Bakanına seslendi.
YILMAZKAYA: BU ALÇAKLIĞI YAPANLARA HESAP SORULMALI!
YILMAZKAYA: BU ALÇAKLIĞI YAPANLARA HESAP SORULMALI!
“Gereği neyse Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak hep beraber yapmalıyız.” diyen CHP´li vekil ruhsatsız ve denetlenmeyen cemaat ve tarikat yurtlarında yaşanan cinsel istismarlarla ilgili sert konuştu.
Öztürk iddialara cevap verdi
Öztürk iddialara cevap verdi
Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre´nin 31 Mart seçimlerinin ardından Belediyedeki durum üzerine yaptığı açıklamalar ve Müfettiş raporunun kamuoyuna yayınlanmasının ardından iddialara ilişkin eski başkan İbrahim Öztürk açıklama yaptı.
İmdat Yıldırım: “İstanbul Seçimleri  Demokrasi Zaferiyle Sonuçlanmıştır”
İmdat Yıldırım: “İstanbul Seçimleri Demokrasi Zaferiyle Sonuçlanmıştır”
İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım geçtiğimiz Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulunarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu´nu tebrik etti.
YILMAZKAYA: "SEÇİMİ KAYBEDEN AK PARTİ´NİN  İLK İCRAATI ZAM OLDU!"
YILMAZKAYA: "SEÇİMİ KAYBEDEN AK PARTİ´NİN İLK İCRAATI ZAM OLDU!"
İstanbul´u kaybeden Ak Parti İktidarının seçimden hemen sonra ilk icraatının çaya yüzde 15, şekere yüzde 16, mazota da 23 kuruş zam yapmak olduğunu dile getiren CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, İstanbul seçimleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
9 Nisan 2020 Perşembe