CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP Milletvekili adayları Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular. 1. Sıra adayı Abdurrahman Tutdere, İktidarın Besni, Gölbaşı, Tut´u gözden çıkardığını belirterek, “Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek” dedi.
Tarih: 5.6.2018 12:01:54

“Besni halkı sandıkta bu düzeni yok edecektir”

Seçim çalışmaları kapsamında Besni´ye gelen CHP Adıyaman milletvekili 1. sıra adayı Av. Abdurrahman Tutdere gazetemizi de ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürümüz Orhan Önder ile görüştü.

2. Sıra adayı Hakan Kılınç, 3. Sıra adayı Mahmut Nedim Evli, Kesmetepe Belediye Başkanı Vakkas Acar ve Şambayat Belediye Başkanı Necdet Arıcı ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Av. Abdurrahman Tutdere önemli açıklamalarda bulundu.

İktidarın Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinin adeta gözden çıkardığını söyleyen Tutdere, “Siyasi partilerin milletvekili listelerine bakıldığı zaman özellikle Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinin adeta gözden çıkarıldığını hep birlikte görmekteyiz. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi, diğer partilerden farklı olarak Besni´den 2. Sıra milletvekili adayını göstermiştir. Adıyaman ve Besni halkı 24 Haziran´ı bir fırsat olarak değerlendirecek ve mevcut iktidarın kendisine reva gördüğü düzeni yok edecektir.”

Adıyaman Parlamentoda iyi temsil edilmedi

 Bu seçimin çok önemli olduğunu söyleyen Tutdere “Bugün belediye başkanlarımızla, ilçe başkanımızla ve milletvekili aday arkadaşlarımızla Besni´de seçim çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu kapsamda esnaf ziyaretine, Besni Devlet Hastanesinde hem hastalarla hem de orada çalışanlarla birlikte seçim çalışması yaptık, destek istedik. Bu seçim ülkemiz için, Adıyaman için ve özellikle Besni için çok önemli bir seçim. Bu dönem Adıyaman´ın parlamentoda iyi temsil edilmediğini hepimiz birlikte yaşadık, gördük.  Adıyaman maalesef milletvekilleriyle parlamentoda temsil edilemedi” dedi.

Adıyaman´ın temel geçim kaynağı olan tütüne yasaklar getirildi

Adıyaman´ın işsizlik, yoksulluk ve tarım ile ilgili sorunlarının hiçbirisine çözüm bulunamadığını belirten Tutdere şunları söyledi: “Adıyaman´ın en temel değerleri olan tütün başta olmak üzere tarımsal ürünlerine parlamentoda çıkan yasalarla birlikte hapis cezaları getirildi ve Adıyaman´ın temel geçim kaynağı olan tütüne yasaklar getirildi. Bu nedenle Adıyaman halkı adeta yoksulluğa ve ırgatlığa mahkum edildi. Zaten yoksul bir kent olan Adıyaman geçen dönemde parlamentoda iyi temsil olmadığından dolayı iyice yoksullaştı ve elindekileri de kaybetti”

Urfalı 200 TL Bağ-Kur öderken Adıyamanlı 700 TL ödüyor

Bağ-Kur ve SGK primlerinde çevre illere göre faiş farkların olduğunu söyleyen Tutdere, “Besni özelinde baktığımız zamanda özellikle Besni´deki üreticilerimiz, çiftçilerimiz mevcut iktidar döneminde çok mağdur edildiler. Bugün Besni esnafı Şanlıurfa´yla kıyaslandığında özellikle Bağ-Kur ve SGK primlerinde çok ciddi faiş farkla prim ödemek zorunda kalıyor. Urfa´da bir Bağ-Kur sigortalısı yaklaşık 200 TL öderken, Adıyamanlı 700 Tl ödemek zorunda kalıyor. Bu fark esnafı felç etmiş durumda. Hiç bir esnaf şu anda kendi Bağ-Kur primini ödeyemiyor ve hepsi e-hacizle takip altında. Çocuklarını hastanelere götürdüklerinde bu tehditle karşı karşıya kalmaktadırlar” dedi.

Urfalı çiftçi elektriği % 65 indirimli kullanmaktadır

Adıyaman mevcut iktidar tarafından terk edilmiş durumda, unutulmuş durumda olduğunu Tutdere, “Özellikle Besni ovasında tarım genellikle sondajla elektriğe dayalı olarak sulama ile yapılmaktadır. Diğer bölgelere baktığımız zaman tarımda kullanılan elektrikte teşvik indirimleri uygulanıyor. Özellikle Urfa´da ve diğer bölgelerde çiftçiler, üreticiler tarımda kullandıkları elektriği % 65 indirimli kullanmaktadırlar. Ancak bizim Adıyaman çiftçisi, Besni çiftçisi bu teşvikten de yararlandırılmamaktadır. Velhasıl Adıyaman mevcut iktidar tarafından terk edilmiş durumda, unutulmuş durumda” dedi.

Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı gösterecek

İktidarın Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinin adeta gözden çıkardığını söyleyen Tutdere şunları söyledi: “Adıyaman ve Besni halkı 24 Haziran´ı bir fırsat olarak değerlendirecek ve mevcut iktidarın kendisine reva gördüğü düzeni yok edecektir.

Siyasi partilerin milletvekili listelerine bakıldığı zaman özellikle Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinin adeta gözden çıkarıldığını hep birlikte görmekteyiz. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi, diğer partilerden farklı olarak Besni´den 2. Sıra milletvekili adayını göstermiştir. Sayın Hakan Kılınç Besni halkı tarafından sevilen ve Besni´ye hizmeti olan örgütten gelen bir arkadaşımız. Biz şu anda saha çalışmalarında da görüyoruz halkın yoğun bir ilgisi var kendisine. İnşallah Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek ve CHP´den 2. Sıra adayı olan Hakan beyi parlamentoya gönderecektir. Seçmen kararlı, artık iktidara yeter diyor.

Adıyaman´ın her tarafını karış karış geziyoruz. CHP´nin, özellikle Muharrem İnce´nin de estirdiği rüzgarla birlikte Türkiye genelinde halkın umudu olmuş durumdayız. Bizle eğer halkımız tarafından yetki verilirse Adıyaman´ı parlamentoda en iyi şekilde temsil edecek, çiftçimizin, köylümüzün, esnafımızın, mağdur olan herkesin sesi olacağız. Adıyaman artık sahipsiz kent olmaktan çıkacaktır”

Kılınç: “Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesi haksızlığa uğradı”

CHP Adıyaman 2. Sıra adayı Hakan Kılınç´ta Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesi haksızlığa uğradığını belirterek şunları söyledi: “Besni, 24 Haziran´da özellikle gençlerimiz, kadınlarımız Besni adına bir tarih yazacaklar. Temsiliyet noktasında bir kaç dönemdir Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesi haksızlığa uğradı. Cumhuriyet Halk Partisi bu dönemde geçmiş dönemlerde olduğu gibi daima Besni temsiliyetini düşünerek bana da 2. Sırada bu onurlu görevi verdi. Besni´deki hemşerilerimin bana gösterdikleri ilgi ve sevgiden dolayı teşekkür ediyorum. Allah´ın izni ve halkımızın da desteği ile inşallah ben Adıyaman´ı ve tüm ilçeleri özellikle de Besni´yi en iyi şekilde temsil edeceğimin sözünü veriyorum”

Mahmut Nedim Evli, “Halkın büyük bir teveccühü ve büyük bir ilgisi var”

CHP Adıyaman 3. Sıra adayı Mahmut Nedim Evli yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Besni halkına çok teşekkür ederim. Bugün Besni´de seçim çalışmaları yapıyoruz, halkın büyük bir teveccühü ve büyük bir ilgisi var, bundan dolayı Besni halkına teşekkür ediyorum. Bu iktidar döneminde en iyi yaptıkları şey vatandaşlarımızı böldüler. İnşallah CHP döneminde yok olan kardeşliğimizi yeniden inşa edeceğiz, huzuru getireceğiz.

Adıyaman bir tarım kentidir, üç tarafımız sularla çevrili denizi aratmayacak barajımız var ama maalesef sulanabilir arazilerimiz %  16´larda. Adıyaman aynı zamanda bir turizm kentidir de, maalesef AKP döneminde 2002´de iktidara geldikleri zaman gelen turist sayısı 187 bin iken, şu anda 83 bine düştü. Biz geldiğimizde inşallah hem Adıyaman´ı hak ettiği tarım kenti yapacağız, hem turizm kenti yapacağız”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Fırıncı Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu söyledi.
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
31 Mart yerel seçimlerinde Muhtar adayları da adaylıklarını açıklamaya başladı. Yukarı Sarhan Mahallesi muhtarlığına adaylığını açıklayan Mahmut Erdem, mahallenin sorunlarının çözümü ve hizmet için aday olduğunu söyledi.
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa  babalarını desteklemekle  ilçemizi geliştiremeyiz”
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa babalarını desteklemekle ilçemizi geliştiremeyiz”
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar yaptığı açıklama ile Siyasi görüşü ne olursa olsun Partilerden, derneklerden, demokratik kitle örgütlerinden ve odalardan destek beklediğini söyledi.
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
AK Parti Besni Belediye Başkan adaylığını Mehmet Emre´ye vermesinin ardından adaylık için oldukça iddialı isimler Reşit Alkan, İbrahim Öztürk ve Nuri Tuğsuz art arda yaptıkları açıklamalarda, yeni bir teşebbüs sinyali verdi. 3 aday adayı hem çevreleriyle hem de birbirleriyle yapacakları birkaç günlük görüşmenin ardından kamuoyuna açıklama yapacaklar.
AK Parti´nin adayı Emre
AK Parti´nin adayı Emre
Ak Parti Pazar günü Adıyaman İlçe ve Belde adaylarını açıkladı. Eyyüp Mehmet Emre Ak Parti´nin Besni adayı oldu. Adıyaman´daki toplantının ardından Besni´deki Parti binasında destekçileri tarafından karşılanan Emre burada yaptığı konuşmada, “Sizlerin gayreti ve desteği ile bugünlere gelebildik. Aday adaylığı müracaatında bulunmuştuk. Bizim aday adaylığı sürecimiz nihayetinde 2 gün önce sona erdi. Bu süreç içerisinde partimize aday adayı müracaatında bulunan tüm arkadaşlarıma, ağabeylerime şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” dedi.
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Oldu
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Oldu
AK Parti´nin Besni Belediye Başkan Adayı AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci´nin katıldığı Adıyaman´da yapılan aday tanıtım toplantısında Besni´nin adayı Eyyup Mehmet Emre olarak açıklandı.
İyi Parti ve CHP İttifak Yaptı, Açar´ı Destekleyecekler
İyi Parti ve CHP İttifak Yaptı, Açar´ı Destekleyecekler
Besni İYİ Parti Yönetim Kurulu 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde CHP ile ittifak kurduklarını açıkladı. İYİ Parti Yerel Seçimlerde CHP´nin adayı olan Vakkas Açar´ı destekleyecek.
Adıyaman´da eski AKP´liler  yenilere “KILIÇLARI” çekti
Adıyaman´da eski AKP´liler yenilere “KILIÇLARI” çekti
ADIYAMAN´da Hüsrev Kutlu´nun yerine taze kan olarak gördüğü Dr. Süleyman Kılıç ile seçime giren Ak Parti´nin karşısına muhalefet Partileri eski Ak Partilileri aday gösterdi. İYİ Parti Abdulkadir Kırmızı´yı, Saadet Partisi ise Ahmet Faruk Ünsal´ı aday gösterdi. CHP´nin de Adıyaman´da sağ seçmene yakın bir ismi aday göstereceği iddia ediliyor.
Polat: “Hemşerilerimizin  Hizmetkârlığına talibim”
Polat: “Hemşerilerimizin Hizmetkârlığına talibim”
MHP, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde, Besni Belediye Başkan Adayını Kenan Polat olarak belirledi. Polat seçildiği takdirde makam aracını satacağını ve Makam aracına harcanan giderleri engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, akülü araç, park alanları inşa etmek için kullanacağını belirtti.
Öztekin: "25 Yıllık Tecrübemle İl Meclis Üyeliğine Adayım"
Öztekin: "25 Yıllık Tecrübemle İl Meclis Üyeliğine Adayım"
Yıllardır Tekağaç köyü ve Besni Korupınar Mahallesi Muhtarlığı yapan H. Ali Öztekin 25 yıllık siyasi tecrübesiyle CHP İl Genel Meclis Üyeliğine aday olarak, Besni´ye en iyi şekilde hizmet edeceğini ifade etti.
Vakkas Açar Gençlerle buluştu: RANTA, TALANA, VURGUNA  MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Vakkas Açar Gençlerle buluştu: RANTA, TALANA, VURGUNA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar Gençlik Buluşmasında çarpıcı vaatlerde bulundu. Acar, seçilmesi durumunda ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğini ifade etti. Besni´nin geçmişinde bütün çevre il ve ilçelere sosyal ve kültürel alanda örnek olmuş bir ilçe olduğunu da belirten Acar, “Maalesef son dönemlerde farklı yönetim şekilleriyle bu tür özelliklerini kaybetmiş gerilemiş ve şehirden çok köye dönüşmüş bir ilçeye dönmüştür.” dedi.
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARIYLA VATANDAŞ RESMİ YOLLARLA SOYULUYOR!
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARIYLA VATANDAŞ RESMİ YOLLARLA SOYULUYOR!
Elektrik ve doğalgaz tüketim maliyetlerinin dar gelirli vatandaşı etkilediğini söyleyen CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, AKP´nin elektrik ve doğalgaz faturaları üzerinden vatandaşı soyduğunu söyledi.
Acar: Gençliğe çağrımdır, bu  memleketi birlikte yönetelim
Acar: Gençliğe çağrımdır, bu memleketi birlikte yönetelim
CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar seçim çalışmalarına devam ediyor. Adaylığının diğer partilerden erken açıklanmasını avantaja çevirmek isteyen Acar, Sivil Toplum kuruluşları, Muhtarlar ve esnaf gezilerini sürdürüyor. Acar, seçim çalışmaları kapsamında bu Pazar gençlerle buluşacak.
Karabudak´tan Belediye Personeline maaş taahhüdü
Karabudak´tan Belediye Personeline maaş taahhüdü
Çakırhüyük Belediyesi Başkanlığı için Ak Parti´de aday adaylığı başvurusunda bulunan Halil İbrahim Karabudak, seçildiği takdirde Belediye Personeline maaşlarını ve içerde bulunan alacaklarını zamanında ödeyeceğine dair noterden taahhütname verdi.
Yusuf Parlak Kesmetepe Belediye Başkan adaylığını açıkladı
Yusuf Parlak Kesmetepe Belediye Başkan adaylığını açıkladı
Kesmetepe Beldesinde Yusuf Parlak yeniden Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Demokrat Parti´den adaylık müracaatını yapan Parlak, 2014 yılında da aday olmuş seçim 5 oyla kaybetmişti.
MHP Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu
MHP Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimlerde MHP Besni Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu.
Alkan; “Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak”
Alkan; “Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak”
AK Parti Besni Belediye Başkan Aday Adayı Reşit Alkan, Besni´yi Kültür, Sanayi ve Cazibe merkezi haline getirecek projelerle hizmete hazır olduğunu ifade etti. Alkan, Besni´de kaçak siyaset yapmadan her şeyin şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla delikanlıca yapılacağını söyledi.
Yılmazkaya: “AKP, ekonomik krizi kamufle ediyor”
Yılmazkaya: “AKP, ekonomik krizi kamufle ediyor”
“Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yatırımların durdurulduğunu” belirten CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ekonomik verilerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İşadamı Yunus Özoğlu İl Genel Meclisi üyeliğine aday
İşadamı Yunus Özoğlu İl Genel Meclisi üyeliğine aday
Özyuvam İnşaat´ın sahibi işadamı hemşerimiz Yunus Özoğlu ak Parti´den İl Genel Meclisi üyeliğine aday adayı oldu.
Emre: “41 Proje ile Besni Değişecek”
Emre: “41 Proje ile Besni Değişecek”
Ak Parti Besni Belediye Başkan aday adayı Mehmet Emre, Besni tarihinin en sönük zamanlarını yaşar hale geldiğini belirterek “41 projeyle halkımızın her kesimine, her bir ferdine eşit ve adaletli olarak hizmet vereceğiz, Besni´yi merkez üs haline getirecek projeler hazırladık” dedi.
Açar: “Engellilerimizi 3 Aralık´ta hatırlayan insanlar ve siyasetçiler olmayacağız”
Açar: “Engellilerimizi 3 Aralık´ta hatırlayan insanlar ve siyasetçiler olmayacağız”
CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Açar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ballı: “Hedefimiz;  Lider Şehir Besni”
Ballı: “Hedefimiz; Lider Şehir Besni”
Ülkü Ocakları Besni İlçe Başkanı Mehmet Ballı, Besni Belediye Başkanlığı için MHP´den aday adaylığı başvurusunu Ankara´da yaptı.
Nuri Tuğsuz, “Yaptıklarımız  yapacaklarımızın teminatıdır”
Nuri Tuğsuz, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”
Ak Parti Besni Belediye Başkan aday adayı M. Nuri Tuğsuz, partili partisiz ayrım gözetmeden toplumun tüm bireylerine dokunan hizmetler ve projeler üretecekyerini belirterek "Sayısız hizmet ve projenin altına imza atacağız, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.
YILMAZ: "ADAY OLURSAM PARTİMİZİN  BAYRAĞINI İNDİRMEYECEĞİM"
YILMAZ: "ADAY OLURSAM PARTİMİZİN BAYRAĞINI İNDİRMEYECEĞİM"
Cumhuriyet Halk Partisinde Kesmetepe Belediye Başkanlığı adaylığı için Öğretmen Ali Yılmaz başvuru yaptı. Parti binasında ilçe başkanı Hakan Kılınç´a dosyasını teslim eden Yılmaz, “Enerjimizle gücümüzle, dinamikliğimizle bu süreçte Beldemize çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz” diyerek CHP´den görev beklediğini ifade etti.
BAŞARILI BÜROKRAT ALİ KARAKUŞ SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
BAŞARILI BÜROKRAT ALİ KARAKUŞ SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
Adana´da yaşayan Ziraat Bankası şube müdürlüğünden emekli Besnili hemşerimiz Ali Karakuş, Ak Parti´den Seyhan Belediye Başkan Aday adayı oldu.
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimler için Ak Parti aday adayı başvurularını bugüne uzatmıştı.
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman´daki 4 Belediye için adaylarını bugün açıkladı.
Son Dakika... CHP Besni Belediye Başkan adayını açıkladı...
Son Dakika... CHP Besni Belediye Başkan adayını açıkladı...
Cumhuriyet Halk Partisinin Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar oldu.
Karabudak; “Yeni bir oluşumun tarihini yazacağız”
Karabudak; “Yeni bir oluşumun tarihini yazacağız”
İbrahim Halil Karabudak Çakırhüyük Belediye Başkanlığı için AK Parti´den aday adaylığı başvurusunu yaptı. Gazetemizi de ziyaret eden Karabudak, yeni bir oluşum ve genç kadro ile geliyoruz dedi.
E. Mehmet Emre adaylık müracaatını yaptı: “Besni´yi birlikle yöneteceğiz”
E. Mehmet Emre adaylık müracaatını yaptı: “Besni´yi birlikle yöneteceğiz”
Ak Parti´de aday adaylığı müracaatları dün sona erdi. Eski ilçe başkanı ve 2014 yılında partinin Besni Belediye başkan adayı olan E. Mehmet Emre adaylık başvuru dosyasını Parti yetkililerine teslim etti.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ