CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP Milletvekili adayları Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular. 1. Sıra adayı Abdurrahman Tutdere, İktidarın Besni, Gölbaşı, Tut´u gözden çıkardığını belirterek, “Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek” dedi.
Tarih: 5.6.2018 12:01:54/ 720okunma / 0yorum

“Besni halkı sandıkta bu düzeni yok edecektir”

Seçim çalışmaları kapsamında Besni´ye gelen CHP Adıyaman milletvekili 1. sıra adayı Av. Abdurrahman Tutdere gazetemizi de ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürümüz Orhan Önder ile görüştü.

2. Sıra adayı Hakan Kılınç, 3. Sıra adayı Mahmut Nedim Evli, Kesmetepe Belediye Başkanı Vakkas Acar ve Şambayat Belediye Başkanı Necdet Arıcı ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Av. Abdurrahman Tutdere önemli açıklamalarda bulundu.

İktidarın Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinin adeta gözden çıkardığını söyleyen Tutdere, “Siyasi partilerin milletvekili listelerine bakıldığı zaman özellikle Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinin adeta gözden çıkarıldığını hep birlikte görmekteyiz. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi, diğer partilerden farklı olarak Besni´den 2. Sıra milletvekili adayını göstermiştir. Adıyaman ve Besni halkı 24 Haziran´ı bir fırsat olarak değerlendirecek ve mevcut iktidarın kendisine reva gördüğü düzeni yok edecektir.”

Adıyaman Parlamentoda iyi temsil edilmedi

 Bu seçimin çok önemli olduğunu söyleyen Tutdere “Bugün belediye başkanlarımızla, ilçe başkanımızla ve milletvekili aday arkadaşlarımızla Besni´de seçim çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu kapsamda esnaf ziyaretine, Besni Devlet Hastanesinde hem hastalarla hem de orada çalışanlarla birlikte seçim çalışması yaptık, destek istedik. Bu seçim ülkemiz için, Adıyaman için ve özellikle Besni için çok önemli bir seçim. Bu dönem Adıyaman´ın parlamentoda iyi temsil edilmediğini hepimiz birlikte yaşadık, gördük.  Adıyaman maalesef milletvekilleriyle parlamentoda temsil edilemedi” dedi.

Adıyaman´ın temel geçim kaynağı olan tütüne yasaklar getirildi

Adıyaman´ın işsizlik, yoksulluk ve tarım ile ilgili sorunlarının hiçbirisine çözüm bulunamadığını belirten Tutdere şunları söyledi: “Adıyaman´ın en temel değerleri olan tütün başta olmak üzere tarımsal ürünlerine parlamentoda çıkan yasalarla birlikte hapis cezaları getirildi ve Adıyaman´ın temel geçim kaynağı olan tütüne yasaklar getirildi. Bu nedenle Adıyaman halkı adeta yoksulluğa ve ırgatlığa mahkum edildi. Zaten yoksul bir kent olan Adıyaman geçen dönemde parlamentoda iyi temsil olmadığından dolayı iyice yoksullaştı ve elindekileri de kaybetti”

Urfalı 200 TL Bağ-Kur öderken Adıyamanlı 700 TL ödüyor

Bağ-Kur ve SGK primlerinde çevre illere göre faiş farkların olduğunu söyleyen Tutdere, “Besni özelinde baktığımız zamanda özellikle Besni´deki üreticilerimiz, çiftçilerimiz mevcut iktidar döneminde çok mağdur edildiler. Bugün Besni esnafı Şanlıurfa´yla kıyaslandığında özellikle Bağ-Kur ve SGK primlerinde çok ciddi faiş farkla prim ödemek zorunda kalıyor. Urfa´da bir Bağ-Kur sigortalısı yaklaşık 200 TL öderken, Adıyamanlı 700 Tl ödemek zorunda kalıyor. Bu fark esnafı felç etmiş durumda. Hiç bir esnaf şu anda kendi Bağ-Kur primini ödeyemiyor ve hepsi e-hacizle takip altında. Çocuklarını hastanelere götürdüklerinde bu tehditle karşı karşıya kalmaktadırlar” dedi.

Urfalı çiftçi elektriği % 65 indirimli kullanmaktadır

Adıyaman mevcut iktidar tarafından terk edilmiş durumda, unutulmuş durumda olduğunu Tutdere, “Özellikle Besni ovasında tarım genellikle sondajla elektriğe dayalı olarak sulama ile yapılmaktadır. Diğer bölgelere baktığımız zaman tarımda kullanılan elektrikte teşvik indirimleri uygulanıyor. Özellikle Urfa´da ve diğer bölgelerde çiftçiler, üreticiler tarımda kullandıkları elektriği % 65 indirimli kullanmaktadırlar. Ancak bizim Adıyaman çiftçisi, Besni çiftçisi bu teşvikten de yararlandırılmamaktadır. Velhasıl Adıyaman mevcut iktidar tarafından terk edilmiş durumda, unutulmuş durumda” dedi.

Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı gösterecek

İktidarın Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinin adeta gözden çıkardığını söyleyen Tutdere şunları söyledi: “Adıyaman ve Besni halkı 24 Haziran´ı bir fırsat olarak değerlendirecek ve mevcut iktidarın kendisine reva gördüğü düzeni yok edecektir.

Siyasi partilerin milletvekili listelerine bakıldığı zaman özellikle Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinin adeta gözden çıkarıldığını hep birlikte görmekteyiz. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi, diğer partilerden farklı olarak Besni´den 2. Sıra milletvekili adayını göstermiştir. Sayın Hakan Kılınç Besni halkı tarafından sevilen ve Besni´ye hizmeti olan örgütten gelen bir arkadaşımız. Biz şu anda saha çalışmalarında da görüyoruz halkın yoğun bir ilgisi var kendisine. İnşallah Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek ve CHP´den 2. Sıra adayı olan Hakan beyi parlamentoya gönderecektir. Seçmen kararlı, artık iktidara yeter diyor.

Adıyaman´ın her tarafını karış karış geziyoruz. CHP´nin, özellikle Muharrem İnce´nin de estirdiği rüzgarla birlikte Türkiye genelinde halkın umudu olmuş durumdayız. Bizle eğer halkımız tarafından yetki verilirse Adıyaman´ı parlamentoda en iyi şekilde temsil edecek, çiftçimizin, köylümüzün, esnafımızın, mağdur olan herkesin sesi olacağız. Adıyaman artık sahipsiz kent olmaktan çıkacaktır”

Kılınç: “Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesi haksızlığa uğradı”

CHP Adıyaman 2. Sıra adayı Hakan Kılınç´ta Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesi haksızlığa uğradığını belirterek şunları söyledi: “Besni, 24 Haziran´da özellikle gençlerimiz, kadınlarımız Besni adına bir tarih yazacaklar. Temsiliyet noktasında bir kaç dönemdir Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesi haksızlığa uğradı. Cumhuriyet Halk Partisi bu dönemde geçmiş dönemlerde olduğu gibi daima Besni temsiliyetini düşünerek bana da 2. Sırada bu onurlu görevi verdi. Besni´deki hemşerilerimin bana gösterdikleri ilgi ve sevgiden dolayı teşekkür ediyorum. Allah´ın izni ve halkımızın da desteği ile inşallah ben Adıyaman´ı ve tüm ilçeleri özellikle de Besni´yi en iyi şekilde temsil edeceğimin sözünü veriyorum”

Mahmut Nedim Evli, “Halkın büyük bir teveccühü ve büyük bir ilgisi var”

CHP Adıyaman 3. Sıra adayı Mahmut Nedim Evli yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Besni halkına çok teşekkür ederim. Bugün Besni´de seçim çalışmaları yapıyoruz, halkın büyük bir teveccühü ve büyük bir ilgisi var, bundan dolayı Besni halkına teşekkür ediyorum. Bu iktidar döneminde en iyi yaptıkları şey vatandaşlarımızı böldüler. İnşallah CHP döneminde yok olan kardeşliğimizi yeniden inşa edeceğiz, huzuru getireceğiz.

Adıyaman bir tarım kentidir, üç tarafımız sularla çevrili denizi aratmayacak barajımız var ama maalesef sulanabilir arazilerimiz %  16´larda. Adıyaman aynı zamanda bir turizm kentidir de, maalesef AKP döneminde 2002´de iktidara geldikleri zaman gelen turist sayısı 187 bin iken, şu anda 83 bine düştü. Biz geldiğimizde inşallah hem Adıyaman´ı hak ettiği tarım kenti yapacağız, hem turizm kenti yapacağız”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU  YERE TAŞIYABİLİRİZ
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYABİLİRİZ
Besni Belediye Başkan adaylığı için Ak Parti´de ilk müracatı yapan Mali Müşavir Cevdet Öztürk, Besni´yi layık olduğu yere taşıyabilmek için bu göreve talip olduğunu söyledi. Öztürk; “İnşallah mahalli idareler konusunda insanların layık olduğu hizmeti bu camiayla birlikte en güzel şekilde zirveye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
Cumhuriyet Halk Partisinde, Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan adaylığı, il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları devam ediyor.
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden  Zaferle çıkacağız”
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden Zaferle çıkacağız”
CHP´den Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan Eczacı Nesip Dayan resmi adaylık başvurusunu yaptı. Dayan, “sosyal demokrat bir parti olarak Besni´de şeffaf, adil, düzgün, eşit, herkese aynı seviyede yaklaşan bir belediyeciliği bu şehre kazandırmak istiyoruz” dedi.
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan iş adamı Cumali Yaycı, resmi adaylık başvurusunu CHP Besni ilçe teşkilatına yaptı. Yaycı, CHP´nin iktidarında Besni´nin daha güzel olacağını belirterek hep birlikte kazanacaklarını söyledi.
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Siyasi Partilerde aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ak Parti´de daha önce aday adaylığı konusunda ismi duyulmayan gazetemiz yazarlarından Mali Müşavir Cevdet Öztürk aday adayı olacağını açıkladı.
Yaycı´dan kadınlara yemek
Yaycı´dan kadınlara yemek
CHP Besni Belediye Başkan aday adayı İşadamı Cumali Yaycı, Besnili kadınlarla yemekte buluştu.
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumhuriyet Halk Partisinden daha önce aday adayı olduğunu açıklayan Cumali Yaycı, önceki gün gençlerle yemekte buluştu.
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP´de yönetim değişikliğinin ardından, 2019 Nisan ayında yapılacak olan Yerel seçimlerde adaylarını nasıl belirleyeceği merak konusu. Besni´de adaylığa ismi geçen Ecz. Nesip Dayan, Av. Kürşat Aykanat ve İşadamı Cumali Yaycı Gazetemize aday belirleme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundular.
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
İşadamı Kenan Polat Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
CHP İstanbul Milletvekili Besnili Hemşerimiz Oğuz Kaan Salıcı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.
CHP Adıyaman Delegeleri  DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
CHP Adıyaman Delegeleri DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisinde seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama işlemi devam ederken, bazı Adıyaman delegeleri de değişim için imza verdiklerini açıkladılar.
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
24 Haziran seçimlerinde CHP´den Gaziantep Milletvekili seçilen hemşerimiz Dr. Bayram Yılmazkaya mazbatasını aldı.
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Hakan Kılınç, temsiliyet noktasında kaç dönemdir Besni ye Gölbaşı´ya Tut´a Haksızlıklar yapıldığını belirterek, “Bu 3 ilçemiz hiçe sayılıyor. Artık buna bir son demenin vakti geldi. Hani bir sloganları var ‘vakit Adıyaman vakti´, evet bunlara artık TAMAM vakti geldi.” dedi.
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Gazetemizin geçtiğimiz hafta “Nerede bu köprüler, Viyadükler, yollar” başlığıyla gündeme getirdiği, çalışmaları duran Aşağı şehirdeki viyadük inşaatı yeniden başladı.
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, pahalılık nedeniyle pazar alışverişine giden vatandaşların artık pazar filelerini dolduramadığını söyledi.
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Şenyurt Mahallesi´nde esnafla buluştu. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın borç batağında olduğuna dikkat çeken Tuğsuz, “Sorunları çözmek için göreve talibiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Adayı İnce:  “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı Adayı İnce: “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki meydanı dolduran onbinlere seslendi. Kendisinin tütün parasıyla okuduğunu söyleyen İnce, konuşmasına başlamadan önce, Adıyaman Türküsü´nün ‘Uy aman aman aman burası Adıyaman. Âlem düşman kesilir seni sevdiğim zaman´ bölümünü söyledi.
Bozkurt: Besni´nin kronik  Sorunlarını Biz Çözeceğiz
Bozkurt: Besni´nin kronik Sorunlarını Biz Çözeceğiz
İYİ Parti Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, esnaf ziyaretinin yanında Besni OSB´de incelemelerde bulundu. OSB´nin arsa tahsisi, kamulaştırma, kaynak gibi birçok sorunu olduğunu belirten Bozkurt, büyük bir yatırımcının Besni´ye yatırım yapmak istediğini ancak kamulaştırma için kaynak yetersizliği yüzünden bu yatırımın yapılamadığını iddia etti.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi mitinge katılmak üzere Adıyaman´a geldi.
Bozkurt: Adıyaman´ın  Kaderini Değiştireceğim
Bozkurt: Adıyaman´ın Kaderini Değiştireceğim
16 yıl aradan sonra tekrar aktif siyasete dönen İYİ Parti Adıyaman 1. Sıra Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, önemli açıklamalarda bulundu.
İYİ Parti´den Besni´deki  siyasi partilere çağrı
İYİ Parti´den Besni´deki siyasi partilere çağrı
İYİ parti tarafından seçim sürecinde gürültü kirliliği yapılmaması için siyasi partilere çağrıda bulunuldu.
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
İYİ Parti Gaziantep 2. Sıra milletvekili adayı işadamı hemşerimiz Can Tuğsuz, seçilmesi durumunda konuşamayan korkan sanayicinin sesi olacağını söyledi. İktidar cephesinin büyük bir çözülme içinde olduğunu söyleyen Tuğsuz, “İyi Parti´ye büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak” dedi.
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce her gün yaptığı iki miting ile seçim kampanyasını sürdürüyor.
CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin seçim karargahı açtı.
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
İYİ Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Mahmut Bozkurt, Kayalık Mahallesinde verdiği iftar programında vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
CHP 2. Sıra milletvekili adayı Hakan Kılınç, partilileriyle biraraya geldiği toplantıda iktidara yüklendi. “Besni´yi hiçe sayan ve iki dönemdir dayatma listesi yapan iktidara Besni, Gölbaşı ve Tut 24 Haziran´da sandıkta cevabını verecektir” diyen Kılınç, en çok oyun AKP´ye çıkmasına rağmen 3 ilçenin iki dönemdir temsiliyet açısından hiçe sayıldığını söyledi.
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Adıyaman Ak Parti milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından özellikle sosyal medyada Besnili kullanıcıların Besni´nin adaysız bırakıldığı yönündeki paylaşımlarına Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk tarafından cevap geldi.
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili adayları davul zurnayla coşkulu bir şekilde karşılandı.
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
Siyasi Partiler, Adıyaman Listelerinde kesin seçilebilecek yerde Besnili adayları listeye almadı. Besni dışındaki hemşerilerimiz ise seçilebilecek yerlerde aday gösterildi. Besni dışında yaşayan hemşerilerimizden Dr. Bayram Yılmazkaya CHP Gaziantep 1. Sırasından, Mehmet Erdogan Ak Parti Gaziantep 3. Sıradan, Oğuz Kaan Salıcı CHP İstanbul 1. Bölge 7. Sıradan, Can Tuğsuz İYİ Parti Gaziantep 2. Sıradan aday gösterildi.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4764
EURO
6.1672
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Güneşli
19°
Salı
Fırtına
12°
Çarşamba
Parçalı bulutlu
12°
Perşembe
Sağanak
10°