DEMİREL: ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ALANDA EN İYİ SEVİYELERE GELMESİNİ AMAÇLIYORUZ

Besni´de hayata geçirilmeye başlayan ?Besni Eğitiminde Niteliğin Arttırılması? Projesi (BENAP) kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul müdürleri ile istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel,
EĞİTİM 8.03.2021 15:25:34 131 0

BENAP PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda pandemi gereği maske-hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel başkanlığında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adil Kahya ve Fikret Ürey, proje hazırlamadan sorumlu ekip üyelerinden Besni Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ömer Polat, Besni RAM Müdür Yardımcısı Murat Değirmenci, Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Aysel Katarcı ve Rehber Öğretmen Psikolojik Danışmanlar Serap Ünal, Fatma Baykal ve Ali Metin, müstakil ilk ve ortaokul müdürleri, lise müdürleri ve rehber öğretmenleri katıldı.
Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel hayata geçirilecek olan ?Besni Eğitiminde Niteliğin Arttırılması? Projesi sayesinde şimdiye kadar edinilen bilgi ve tecrübelerin daha da somutlaştırılarak öğrencilerin her alanda en iyi seviyelere gelmesini amaçladıklarını söyledi.

DEMİREL: BESNİ, EĞİTİMDE ÖRNEK BİR İLÇE
Projeyle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere yapılan toplantıda açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel yaptığı açılış konuşmasında, Besni´nin eğitim alanında yaptığı çalışmalarla örnek bir ilçe olduğunu kaydetti.
Demirel konuşmasında şunları söyledi; ?Besni ilçemiz her dönemde özellikle eğitim alanında yaptığı çalışmalarla örnek bir ilçe olmuştur. Sadece öğrenci ve öğretmenlerimizin değil tüm halkımızın desteğini alarak birçok defa adından söz ettirmeyi başarmıştır. Eğitim Bayramını her yıl 7´den 77´ye büyük bir coşkuyla kutluyor olmak bile bunun en büyük kanıtıdır. Önceki dönemlerde gerçekleştirmiş olduğumuz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projeleri ve Avrupa Birliği Projeleri nitelik ve nicelik bakımında ülke genelinde ilkler arasında yer almayı başardı. Bunların haricinde Adım Adım Başarı Besni Projesi ile tüm kademelerde her öğretmen ve idarecimizin katılımıyla okullarımızın durumunu daha net görebilmiş ve nihai hedeflerimizi netleştirebilmiş olduk. Besni Eğitimde Niteliğin Arttırılması Projesi (BENAP) ile de şimdiye kadar edinmiş olduğumuz bilgi ve tecrübelerin daha da somutlaştırılarak öğrencilerimizin her alanda en iyi seviyelere gelmesini amaçlıyoruz? diye konuştu.

BESNİ, ÇOK DAHA BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDECEKTİR
Demirel konuşmasını şöyle sürdürdü; ?Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz birçok proje ile öğrencilerimizin YKS ve LGS gibi sınavlarda başarılarında önemli artışlar sağlamış olsak da bizim için asla tek kriter akademik başarı olmamıştır. Biz her zaman öğrencilerin en başta ahlaki yönlerini geliştirmek istedik ve ´önce insan´ sloganıyla hareket ettik. Öğrencilerimize ancak saygı ve sevgiyi aşıladıktan sonra onların eğitim hayatında başarılı olmalarını hedefledik. Eğitimde elde edilecek akademik başarıyı ise sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlardaki başarılarla taçlandırmak da nihai arzumuz oldu. Bugün siz değerli mesai arkadaşlarımla bu arzumuzu gerçekleştirecek olan BENAP projesi ile ilgili bilgi ve fikir alışverişi yapmak için bir araya geldik. Sizin inancınız ve desteğiniz olduktan sonra inanıyorum ki Besni İlçemiz çok daha büyük başarılar elde edecektir.
Şimdi sözü bu güzel projeyi hazırlamak için yoğun bir çaba sarf eden, projenin her ayrıntısı üzerinde titizlikle çalışan Proje Hazırlama Ekibine bırakıyorum. Hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum? dedi.
Mehmet Demirel´in konuşmasının ardından BENAP Projesinin gerekçesini, amacını ve hedeflerini açıklamak için Besni Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ömer Polat söz aldı. Projenin kapsamını ve uygulama sürecinin detaylarını anlatan Polat, akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda yapılacak olan çalışmalara değindi.
Proje Hazırlama Ekibinin diğer üyelerinin yaptığı açıklamaların ve okul müdürlerinin görüş ve önerilerinin ardından toplantı sona erdi.