Demirel, YKS Adıyaman birincisini ödüllendirdi

26-27 Haziran´da gerçekleştirilen YKS´de Eşit Ağırlık alanında 489 puan alarak Türkiye 181´incisi ve Adıyaman 1´incisi olan Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna Dicle ailesiyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel´i ziyaret
EĞİTİM 25.08.2021 12:43:00 317 0

Sohbet havasında geçen ziyarette geleceğe dair düşüncelerini aktaran Aleyna Dicle; ?Sınava hazırlık sürecinde olduğu gibi tercih sürecinde de kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmedim. Ailem gibi sürekli yanımda oldunuz. Ben de bu başarıda payı olan başta ailem, öğretmenlerim ve sizlerin de görüşlerini alarak Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü ilk tercihime yazdım. Hakkımızda hayırlı olacak sonuçların gelmesini temenni ediyorum. Bana olan desteğiniz ve güveniniz için de ayrıca teşekkür ediyorum? diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel ise; ?Biz Besni´mizin eğitiminde başarı bayrağını ileriye taşıyan herkesin her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bu işin sorumluluğu sadece öğrenci ya da eğitim personelinde değildir. Ortada bir başarı varsa bu kolektif bir hareketin neticesidir. Yani bütün personel, öğrenci ve vatandaşlarımızla Besni´de eğitimin niteliğini daha da arttırmak için çalışmamız gerekiyor. Her başarı bizim için değerlidir, ancak biz bununla yetinmeyecek, gelecek senelerde daha fazla öğrencimizi Aleyna kızımızın yanında görmek için çalışacağız. İlçe Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir´in talimatlarıyla da başarı gösteren her öğrencimizi ödüllendireceğimiz konusunda sözümüz vardı. Bu sözü de bugün Aleyna kızımız için yerine getirdik, diğer öğrencilerimiz için de hazırlıklarımız tamamlandı. Onlara da inşallah ödüllerini vereceğiz? dedi.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel Aleyna Dicle´yi ödüllendirerek açıklanacak tercih sonuçlarının bütün öğrencilere ve ailelere hayırlı olmasını diledi.