ELİME HER BIÇAK ALDIĞIMDA OĞLUMUN ÖLÜMÜ AKLIMA GELİYOR

Adıyaman´da 6 yerinden bıçaklanarak vahşice öldürülen ve cesedi boş araziye atılan 13 yaşındaki Hüseyin Nasrullah Çelik´in davasıyla ilgili 3. duruşması yapıldı. Duruşma sonrası fenalaşan anne Saliha Tunç; ?Hepimizi öldürdü, tek Hüseyin´i değil benim çevr
GÜNDEM 11.10.2020 12:47:19 90 0

DAVANIN 3. DURUŞMASI GÖRÜLDÜ

10 Temmuz 2019´da Esentepe Mahallesi´ndeki evine doğum günü için pasta alarak gelen ortaokul  6. sınıf öğrencisi Hüseyin Nasullah Çelik, öğleye doğru evden ayrıldı ve ailesi bir daha haber alamadı. 

Saliha- Sadık Çelik, Hüseyin´e ulaşamayınca durumu polise bildirdi. Bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek ve görgü tanıklarının ifadesine başvuran ekipler, Hüseyin´in son olarak aynı mahallede yaşayan Murat Çekiç ile görüldüğünü tespit etti.

Polis, Murat Çekiç ´nin Antalya´da olduğunu belirledi. Ekipler tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Murat Çekiç, burada verdiği ilk ifadesinde Hüseyin Nasullah Çelik´i öldürdüğünü itiraf ederek cesedi Kahta ilçesine bağlı Boğazkaya köyü yakınların attığını söylemişti. 

Adıyaman Adliyesi  1. Ağır Ceza Mahkemesinde davanın 3. duruşması görüldü. Türkoğlu 2 Nolu L Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Murat Çekiç, güvenlik nedeniyle duruşmaya SEGBİS ile katıldı.

Adıyaman Adliyesinde görülen duruşma mahkeme karıyla 19 Ocak 2021 tarihine ertelendi.

ÖZÜR DİLEME İLE HÜSEYİN GERİ GELMİYOR

Duruşma sonrası fenalaşan Hüseyin Nasrullah Çelik´in annesi Saliha Tunç, adliye bahçesinde baygınlık geçirdi. Anne Tunç´a, çağrılan 112 Acil Sağlık ekiplerince müdahale edildi. Adliye bahçesinde feryat eden Tunç, "Hüseyin´imi getirin bana" diye bağırdı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hüseyin Çelik´in annesi Saliha Tunç, "1 yıldır çocuğumu kaybettim ve 1 yıl çok zor geçiyor. Uykularım yok, ben artık oğlum Hüseyin´in yastığına sarılıp yatıyorum. Anıları ile yatıyorum kalkıyorum her gece dua ediyorum ´Allah´ım ne olur bana bu gece Hüseyin´i göster diğer öldürülen oğlum İbrahim´i  göster´ diye ben iki çocuğum kaybettim kolay bir şey değil çok kötü bir şey Allah düşmanlarıma versin benim yaşadıklarımı onlara hiç acımıyorum. Ben, kızım eşim çok kötü durumdayız. Hepimizi öldürdü tek Hüseyin´i değil benim çevremdeki tüm insanları öldürdü. Dünde mahkememiz oldu, katilin babası benden özür diliyor. Özür dilerim diyor özür dileme ile Hüseyin geri gelmiyor. Kalkmadı o mezardan özür dileme ile olmuyor. Ben adalet istiyorum? şeklinde ifade etti.

ELİME BIÇAK ALDIĞIMDA OĞLUM HÜSEYİN´İN NASIL BIÇAKLANDIĞI AKLIMA GELİYOR"

Katilin mahkemede ilk olarak ´beni tehdit ettiler´ ifadesine tepki gösteren anne Tunç, şunları dile getirdi; ?Benden para kopartmaya çalışıyorlar´ dedi daha sonra ´küçük oğlumu kaçırdılar´ deyince kan beynimi fırladı. Benim oğlumu öldürüyor elim ayağım titreyince sinir krizi geçirdim. Ben kafayı yedim artık ne yaptığımı bilmiyorum. Nasıl yapacağımı bilmiyorum. Ben evimde elime bıçak aldığımda oğlum Hüseyin´i nasıl bıçakladığı aklıma geliyor. Ben yemek yapmaktan artık nefret ediyorum, bıçak kullanmaktan nefret ediyorum artık.

Avukatları katilin akıl dengesinin yerinde olmadığını savunuyorlar ki tahliye olsun. Peki aklı dengesi yerinde değilse ehliyet alıyor, nasıl araba sürüyor, nasıl market işletiyor, nasıl evlenip çoluk çocuk sahibi oluyor benim bildiğim akıl dengesi yerinde olmayan insan bunları yapamaz ama bu yapıyor. Ben artık avukatların savunmalarını dayanamadım ve adliye bahçesinde isyan ettim. Adliye onlar polis eşliğinde geliyor, bizde ellimizi kolumuzu sallaya sallaya geliyoruz. Katilin babası bizi takip ediyor, kendi gözlerimle gördüm. Yalancı şahit tutmuşlar babası benim evimin önünden iki defa gözlerimize baka baka geçti. Bunlar ne yapmaya çalışıyorlar, aramıza ara bulucular koyuyorlar adliye önünde iken ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Artık idamın gerçekten gelmesini istiyorum. Bu çocuk katillerine, kadın katillerine, dün 3 yaşında bir çocuk daha öldürülmüş günah değil mi idam gelsin bu katiller sorgusuz idam edilsin bir daha böyle şeyler olmasın annelerin içi yanmasın. İçim cayır cayır yanıyor. Ben içindeki ateşi söndüremiyorum ne yapsam da olmuyor? dedi.