EMRE´DEN SİYASİLERE ÇAĞRI: ADAYLAR MAL VARLIKLARINI AÇIKLASIN
AK Parti adayı olarak belirlenmesinin ardından, partilerinden istifa eden Reşit Alkan, İbrahim Öztürk ve Nuri Tuğsuz´un iddialarına Gazetemizi ziyaret ederek cevap veren E. Mehmet Emre, adaylara da bir çağrıda bulunarak mal varlıklarını açıklamalarını istedi.
Tarih: 29.1.2019 19:12:48/ 612okunma / 0yorum

31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi siyasette taşlar yerine oturuyor. Besni Belediye Başkanlığı seçimleri için 4 adayın mal varlıklarını açıklaması çağrısı geldi. Adaylıkların açıklanmasının ardından iddialara cevap veren E. Mehmet Emre, AK Parti Besni Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yıldız ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek, tüm adayların seçim öncesi mal varlıklarını açıklaması çağrısı yaptı. Emre, “Siyaseti kavga ederek, bölerek, parçalayarak yapanların, haksızlığa uğradık yalanlarıyla nefislerine yol açmak peşinde olanların hiç kimseye haktan, adaletten, yetim hakkından, dürüstlükten söz etmeye hakkı yoktur. Açık çağrıda bulunuyorum; sözde dava bilincinden, dürüstlükten söz edenlerin kendilerinin ve sağında solunda bilinen isimlerin mal varlığını açıklasınlar.” dedi.

Şahsım üzerinden alan açmak çabasında olanlar

Emre açıklamasında şöyle konuştu: “31 Mart yerel seçiminde AK Parti Besni Belediye Başkan adayı olduğum günden itibaren bir takım eskimiş, küflü sözlerle şahsım üzerinden kendilerine alan açmak çabasında olanların iftira ve yalanlarına karşı kamuoyuna bir açıklama lüzumu görüyorum.

Siyaseti çamur siyaseti olarak anlamış şahısların Besnimize hizmet yerine fitne ürettiğini, yine aynı ağız ve yöntemlerle Besni´nin gündemini meşgul ettiklerini üzülerek izliyorum.

Siyaseti menfaatlerine göre dizayn etmekten hiçbir vakit vazgeçmeyeceklerini, her gün başka şekillerde ispat edenlerin Besni´yi her alanda geriye götürdüğüne bütün halkımız şahittir. Kendi çıkar ve menfaatlerini, hırs ve heveslerini dava edinmiş kişilerin, her seferde haksızlığa uğradıkları üzerinden üç beş kişiye rant sağlamak üzere yeni bir iftira ve algının peşine düştükleri anlaşılmaktadır.

Halkın çıkarını şahsi çıkarların önünde tutarak

Şahsımın adaylığının arkasındaki yegane güç Besni halkıdır. Partimizin aday adaylık sürecinde belirlediği ilkelerle, Ak Parti Genel Merkezinin belirlediği kriterler arasında anket sonuçlarının etkili olacağını her platformda dile getirerek, halkımızdan bu konuda kendilerine sorulduğunda şahsıma desteklerini talep ederek çalışmalarımızı sürdürdük. Anketlerde sorulan ‘Mevcut Belediye Başkanının hizmetlerini beğeniyor musunuz?´ sorusuna halkımızın olumlu cevap vermemiş olmasını, son beş yılda yaptıklarının halkımız nezdinde kabul görmemiş olmasını içine sindirseler daha sakin kalabilecekler. Geçmiş dönemde olduğu gibi şahsımla ilgili aynı kelimelerle saldıranlara cevabım; hangi düşünceden, hangi dünya görüşünden olursa olsun insanımızın adaletle, nezaketle, ayrım gözetmeden, halkın çıkarını şahsi çıkarların önünde tutarak hizmet etmek olacaktır.

Mal varlığımın helalinden ve ata yadigârı

AK Partinin kurulduğu zamandan beri çeşitli kademelerde görev almış bir kardeşiniz olarak, adıma parsellediğim tek bir karış arsanın olmadığı, herhangi bir devlet ihalesine girmediğim, mal varlığımın helalinden ve ata yadigarı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Hiçbir zaman iradesini paraya, arsaya, mevki makama ihaleye çıkaranlardan olmadım. Varsa bunu konuşsunlar.

Cumhurbaşkanımızın teveccühüyle partimize katıldığını beyan edenlerin, adaylık kriterlerinin, genel merkez raporlarının, anket sonuçlarının, teşkilat temayül yoklamalarının ve Ak Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın teveccüh ve kararları sonucunda Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmamın ardından aynı kayığa binerek, Besni´ye her gün başka şekillerde hizipçiliği, grupçuluk hastalığını yayanların, Şahsi çekişmeleri, kin ve düşmanlıkları sürdürerek yeniden çıkarlarına ulaşacaklarını sananlar, bilmelidir ki; Eyyup Mehmet Emre´den avuçlarına tek bir kırıntı düşmeyecektir. Çünkü Eyyup Mehmet Emre Hakk´tan başka, halktan başka ne bir şahsın, ne bir grubun adamı değildir, olmamıştır, olmayacaktır.

Benim boynum Hakk´ın iradesine bağlıdır

Bu konu üzerinden politika üretmek acizliğin ve karaktersizliğin açık ifadesidir. Benim boynum Hakk´ın iradesine bağlıdır. Kendi hırs ve hevesinin kulu olanların davasının ne olduğunu en güzel biçimde halkımız takdir etmektedir.

Siyaseti kavga ederek, bölerek, parçalayarak yapanların, haksızlığa uğradık yalanlarıyla nefislerine yol açmak peşinde olanların hiç kimseye haktan, adaletten, yetim hakkından, dürüstlükten söz etmeye hakkı yoktur. Açık çağrıda bulunuyorum; sözde dava bilincinden, dürüstlükten söz edenlerin kendilerinin ve sağında solunda bilinen isimlerin mal varlığını açıklasınlar.

Çamur siyasetinin prim yapmadığını görecekler

Halktan aldığı tepkiler sebebiyle halkın huzuruna çıkmaya yüz bulamayanların bugünlerde yeni kukla ve kumandalar aracılığıyla halkın iradesine, halkın aklına savaş açtığına şahit oluyoruz.

Aday adaylığı sürecinde kendi eksiklerini görmek yerine iftira atarak halkımızın gündemini işgal edenler, Besni´de çamur siyasetinin bu kez prim yapmadığını görecekler.

Bütün siyasi taraflara çağrım şudur; projelerinizi ortaya koymuşsanız, halkın karşısına çıkmaya cesaret etmişseniz, şu kısa seçim sürecinde ayrılıkları körükleyecek, halkımızı yeni huzursuzluklara sevk edecek söz ve eylemlerden uzak duralım. Şahsi çıkarlar değil Besni´nin çıkarlarını en üstte tutalım.
Bu vesileyle 2019 yerel seçimlerinin Besni´mize, Besni´de doğan, Besnili olmasa da Besni´de yaşayan bütün halkımıza hayırlar getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Ali Erdemoğlu Mahallesi muhtar adayı İbrahim Türk “Mahallemizin artan nüfus yoğunluğu ile birlikte daha hızlı ve etkin hizmet alabilmesi amacıyla yeni bir mahalle kurulması için dilekçe hazırladım. Dilekçemin sürecini yakinen takip ettim ve dilekçemizin onayı ile ilçemize güzel bir mahalle kazandırdık” dedi.
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Başkanlığı için Siyasi Partiler Belediye Meclisi üyesi adaylarının listesini İlçe Seçim kuruluna teslim etti. İşte partilerin Belediye Meclis adayları:
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre, Besni Eğitim Bir Sen Başkanı Mahmut Akdoğan ve üyeleriyle bir araya geldi.
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclisi 2. Sıradan aday olan Vakkas Öcal adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, projelerini açıkladı. Besni´ye en az 4 bin istihdam sağlayacak olan ihtisas OSB, MYO öğrenci sayısının arttırılması, Besni Kent meydanı, Ana caddeye cephe düzenlemesi, Park sorunu için Cep Otoparklar yapılması; başta Besni üzümü olmak üzere yöresel ürünlerin dünyaya pazarlanması başlıca projeleri arasında yer alıyor. Alkan, her projeyi hayata geçirmeden önce mutlaka halka soracak ve fikirlerini referans alacaklarını taahhüt etti.
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Ak Parti Besni Gençlik kolları başkanı Ahmet Yıldız seçim çalışmaları kapsamında Besni Kadın Kolları Başkanı Semra Semiz ve üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret ettiler.
Feray Tekinerdoğan, Dumlupınar Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Feray Tekinerdoğan, Dumlupınar Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Feray Tekinerdoğan, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Dumlupınar Mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
Halil Sarı, Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Halil Sarı, Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Halil Sarı, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
Reşit Alkan kadınlarla ilk toplantısını yaptı
Reşit Alkan kadınlarla ilk toplantısını yaptı
Saadet Partisi Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan seçim çalışmaları kapsamında Besnili kadınlarla buluştu.
EMRE; BU MİLLETE HİZMETİ KENDİME VAZİFE BİLDİM
EMRE; BU MİLLETE HİZMETİ KENDİME VAZİFE BİLDİM
AK Parti Besni Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre, “Besni´nin Geleceği” konulu toplantıda partililerle yemekte buluştu. Kapalı düğün salonundaki yemekli toplantıya, AK Parti Adıyaman Milletvekili M. Fatih Toprak, İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Kadın Kolları Başkanı Semra Semiz, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yıldız, belde belediye başkan adayları ve partililer katıldı.
Çakırhüyük´te özlenen tablo
Çakırhüyük´te özlenen tablo
Yerel seçimler için Saadet Partisinden aday olan Halil İbrahim Karabudak, seçim çalışmalarına devam ediyor.
Yakup Sinan Alkaya, Erdemoğlu mahallesi muhtar adaylığını açıkladı
Yakup Sinan Alkaya, Erdemoğlu mahallesi muhtar adaylığını açıkladı
Ziraat Mühendisi Yakup Sinan Alkaya, 31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde Erdemoğlu mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
Alkan: "BESNİ, DAYATILAN BU KALIBA SIĞMAYACAK"
Alkan: "BESNİ, DAYATILAN BU KALIBA SIĞMAYACAK"
Ak Parti´den istifa etmesinin ardından Saadet Partisinden adaylığı kesinleşen Reşit Alkan, Nuri Tuğsuz ve İbrahim Öztürk´ün desteğiyle çalışmalarına başladı. Besni´nin, dayatılan bu kalıba sığmayacağını belirten Alkan, yaptığı açıklamada vesayet odaklarıyla mücadele etmek için bu yola çıktıklarını belirterek, halktan aldıkları destekle Besni´de yeni bir dönem başlatacaklarını ifade etti.
Zeynel Altın, Çat Mahallesi Muhtar Adaylığını Açıkladı
Zeynel Altın, Çat Mahallesi Muhtar Adaylığını Açıkladı
Zeynel Altın, 31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde Çat Mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
Yakup Yıldırım, Erdemoğlu Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Yakup Yıldırım, Erdemoğlu Mahallesinden Muhtar Adaylığını Açıkladı
Yakup Yıldırım 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde Erdemoğlu mahallesinden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Sahte Hesaplar üzerinden, Siyasi ahlaka aykırı davranışları kınıyoruz
Sahte Hesaplar üzerinden, Siyasi ahlaka aykırı davranışları kınıyoruz
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Seçim sürecinde sahte sosyal medya hesapları ile Besni´nin birliğini bozacak davranışları kınadığını söyledi. Emre, “Yalan ve ithamlarla gerçeklerin üstünü örtme girişimi olarak çeşitli sahte hesaplar üzerinden, siyasi ahlaka aykırı ve Besni´nin birliğini bozacak davranışları kınıyoruz.” dedi.
Ergün Girgin, Çat mahallesi muhtar adaylığını açıkladı
Ergün Girgin, Çat mahallesi muhtar adaylığını açıkladı
Ergün Girgin, 31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde, Çat mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
Cevdet Öztürk: Seçim sürecinde şartlar ne olursa olsun ilkeli bir siyaset yapılmalı
Cevdet Öztürk: Seçim sürecinde şartlar ne olursa olsun ilkeli bir siyaset yapılmalı
31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti´den aday adayı olan Mali Müşavir Cevdet Öztürk, yaptığı açıklama ile seçim sürecini değerlendirdi. “Seçim süreci boyunca şartlar ne olursa olsun, Ahlaklı ve ilkeli bir siyaset yapısı içerisinde olmak gerekir.” Diyen Cevdet Öztürk, “eğitim bayramı kutlayan ilçemizde kendisine yakışır bir süreç izlememiz gerekmektedir. Kişisel çakışma ve çatışmalardan çok; eğitimli, kültürlü ve hizmetlerin konuşulduğu bir tartışma süreci izlenmesi” gerektiğini ifade etti.
Yusuf Bozkurt Erdemoğlu Mahallesi muhtar adaylığını açıkladı
Yusuf Bozkurt Erdemoğlu Mahallesi muhtar adaylığını açıkladı
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde Yusuf Bozkurt, Erdemoğlu mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
Terzi Mesut Dumlupınar Mahallesi Muhtar Adaylığını Açıkladı
Terzi Mesut Dumlupınar Mahallesi Muhtar Adaylığını Açıkladı
Terzi Mesut Duygusuz, 31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimlerde Dumlupınar Mahallesinden muhtar adaylığını açıkladı.
Murat Othan, Cirit Meydan Mahallesi Muhtar adaylığını açıkladı
Murat Othan, Cirit Meydan Mahallesi Muhtar adaylığını açıkladı
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde Cirit Meydan Mahallesinden muhtar adaylığını açıklayan Murat Othan, muhtarlığı ek iş değil tek iş olarak yapacağım.
CHP adaylarını tanıttı
CHP adaylarını tanıttı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve partililerin katıldığı tören ile İlçe ve Belde Belediye başkan adayları Partililere tanıtıldı.
Besni Belediye Başkanı kim olmalı?
Besni Belediye Başkanı kim olmalı?
Oyunu ver Seçimini yap..!
ÖZTÜRK TUĞSUZ ALKAN BİRLEŞTİ: REŞİT ALKAN ÇATI ADAY
ÖZTÜRK TUĞSUZ ALKAN BİRLEŞTİ: REŞİT ALKAN ÇATI ADAY
İbrahim Öztürk, Nuri Tuğsuz ve Reşit Alkan yapılan görüşmelerin ardından Reşit Alkan´ın çatı aday olarak aday gösterilmesinde anlaştı.
ÖZTÜRK AK PARTİ´DEN İSTİFA ETTİ: BESNİLİLERİN İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR
ÖZTÜRK AK PARTİ´DEN İSTİFA ETTİ: BESNİLİLERİN İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR
Besni Belediye Başkanı İbrahim AK Parti´den istifa etti. Nuri Tuğsuz ile birlikte Reşit Alkan´ın destekleme kararı alan Öztürk yaptığı açıklamada, Besnililerin iradesinin yok sayıldığını söyledi.
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Fırıncı Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu söyledi.
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
31 Mart yerel seçimlerinde Muhtar adayları da adaylıklarını açıklamaya başladı. Yukarı Sarhan Mahallesi muhtarlığına adaylığını açıklayan Mahmut Erdem, mahallenin sorunlarının çözümü ve hizmet için aday olduğunu söyledi.
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa babalarını desteklemekle ilçemizi geliştiremeyiz”
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa babalarını desteklemekle ilçemizi geliştiremeyiz”
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar yaptığı açıklama ile Siyasi görüşü ne olursa olsun Partilerden, derneklerden, demokratik kitle örgütlerinden ve odalardan destek beklediğini söyledi.
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
AK Parti Besni Belediye Başkan adaylığını Mehmet Emre´ye vermesinin ardından adaylık için oldukça iddialı isimler Reşit Alkan, İbrahim Öztürk ve Nuri Tuğsuz art arda yaptıkları açıklamalarda, yeni bir teşebbüs sinyali verdi. 3 aday adayı hem çevreleriyle hem de birbirleriyle yapacakları birkaç günlük görüşmenin ardından kamuoyuna açıklama yapacaklar.
AK Parti´nin adayı Emre
AK Parti´nin adayı Emre
Ak Parti Pazar günü Adıyaman İlçe ve Belde adaylarını açıkladı. Eyyüp Mehmet Emre Ak Parti´nin Besni adayı oldu. Adıyaman´daki toplantının ardından Besni´deki Parti binasında destekçileri tarafından karşılanan Emre burada yaptığı konuşmada, “Sizlerin gayreti ve desteği ile bugünlere gelebildik. Aday adaylığı müracaatında bulunmuştuk. Bizim aday adaylığı sürecimiz nihayetinde 2 gün önce sona erdi. Bu süreç içerisinde partimize aday adayı müracaatında bulunan tüm arkadaşlarıma, ağabeylerime şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” dedi.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ