ERDEMOĞLU ÖĞRENCİLERLE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
On dokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kariyer Merkezi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Topluluğu ile Kobi Girişimcilik Topluluğunun katkılarıyla düzenlenen kariyer söyleşisinin ilk konuğu Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu oldu. Erdemoğlu söyleşide öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.
Tarih: 10.12.2019 09:57:21/ 2523okunma / 2yorum

Bilgiç; “Başarı, ona meşru olarak ve hak ederek ulaşmış olmaktır”
Söyleşi öncesi açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Sevgili öğrencilerimiz, Üniversite çatısı altında aldığınız eğitimin, edindiğiniz bilgi ve becerilerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak hayat sadece bunlardan ibaret değil. Yarın mezun olduğunuzda sahada nelerle karşılaşacağınıza ve neler yaşayacağınıza dair hazır hâle gelebilmeniz inanın derslerinizdeki bilgiler kadar önemli. Bu nedenle kariyer günleri etkinliklerini önemsiyoruz. Hayatın kendilerine yaşattığı nice tecrübeleri paylaşmalarında yararı olacağını düşündüğümüz değerli isimleri de sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Bugün çok kıymetli bir isim, benim de yakından tanıdığım değerli bir kişiyle birlikte olacağız. Başarının anahtarının tek bir faktöre bağlı olmadığını, yaşayan ve tecrübe eden herkes çok iyi bilir. Başarıya giden yolda nice başarısızlıklar, düşüşler ve kalkışlar vardır. Zaten bütün bu durumları yaşayanların başarıya ulaşırken bu süreçteki duruşları, gösterdikleri gayret ve edindikleri tecrübeler hakikaten kayda değerdir. İşte onları yakalayabilmeniz ve kendinize bir pay çıkarabilmeniz çok önemli. Başarı sadece çok şeye sahip olmak değildir. Ona meşru olarak ve hak ederek ulaşmış olmaktır ve asıl mutluluk o zaman yaşanır.
Erdemoğlu Holdingin kurucusu rahmetli Mehmet Erdemoğlu, misafirimiz İbrahim Beyin babasıdır. Kendisinin hayata nasıl başladığını, nice zorluklardan geçerek Holdingi bu noktaya getirdiğini biliyorum. Bunun temelinde şunun yattığını çok iyi biliyorum: Kendisi her türlü yokluğu, sıkıntıyı bilmesine rağmen var olanı paylaşabilen ve elindekilerle başkalarının yararına bir şeyler yapabilmekten mutlu olan bir insan olarak yoluna devam etti. Kazandıklarının bir kısmını, mutlaka ihtiyacı olanlara ve ihtiyaç duyulan alanlara harcayarak bu noktalara geldiği için bizim için çok daha kıymetli bir insandır. Bu nedenle öncelikle merhum Mehmet Erdemoğlu´nu rahmetle bir kez daha anmak istiyorum.
Geride bıraktığı hayırlı evlatlarıyla da hizmetlerine ve hayırlarına devam etmektedir. Böylesi insanlarımızın sayısı çoğalsın istiyoruz. Çoğalsın ki daha güçlü olalım, geleceğe daha güvenle ulaşalım. Toplumun huzurunun ve birliğinin sağlanmasında iyi insanların varlığının ve rolünün ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu toplantının nice yeni başarılara imza atacak, hayır ve güzelliklerle anılacak insan sayısının çoğaltılmasına vesile olmasını diliyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Söyleşi başlamadan önce, Erdemoğlu Holding bünyesindeki şirketler ve markaların anlatıldığı bir tanıtım filmi gösterildi.

“Rahmetli babam ülkemizin dört bir yanında seyyarlık yaptı”
İletişim Fakültesi öğrencisi sunucu Arda Ersel´in sorularını yanıtlayan İbrahim Erdemoğlu söyleşiye Holdingin kuruluş hikâyesi ile başladı. Erdemoğlu, devamında “Şirketimizin kurucusu rahmetli babamızdır. Babam gençlik yıllarında Besni ilçesinde 6 yıl dokuma işçiliği yapmıştır. Sonrasında 1954´lü yıllarda ekonomik sıkıntılar yaşanıyor ve işini kaybediyor. Çocuklarının rızkını kazanabilmek için Türkiye´nin dört tarafında seyyarlık, eskiden bohçacılık dediğimiz işe başlıyor. Bu işi tam 1970 yılına kadar sürdürüyor. Bir süre sonra Eskişehir´de toptancılığa başlıyor. Babam daha sonra 1970 yılında 2 tane kilim tezgâhı alarak ailesiyle Gaziantep´e taşınıyor. Buna 1983 yılına kadar ailece devam ediyoruz ve aynı yılda bir tane halı tezgâhı alarak halıcığa başlıyoruz. Nihayetinde bugünkü noktaya geliyoruz. “ şeklinde konuştu. “Geldiğiniz yeri hiç unutmayacaksınız” Memleketi Besni´ye olan katkılarıyla da bilinen Erdemoğlu söyleşinin ilerleyen bölümlerinde, babasının memleket sevgisine değinerek “Rahmetli babam Besni sevdalısı birisiydi. Biz de onun evlatları olarak gücümüzün yettiği oranda ilçemize katkıda bulunmaya devam ediyoruz. İmkânlar ölçüsünde daha çok katkıda bulunacağız. Nereden geldiğinizi, nerede olduğunuzu, nereye gitmek istediğinizi öncelikle iyi bileceksiniz ve geldiğiniz yeri hiç unutmayacaksınız.” dedi.
Çocukluk yıllarındaki imkânların yokluğundan bahseden Erdemoğlu o yıllarda yaşadığı anıyı şu şekilde paylaştı: “Şu anda salonda bulunan arkadaşlarımızdan hiçbirinin, bizim o dönemlerde yaşadığımız şartlarda yaşadığını zannetmiyorum. Ben tüm kardeşlerimle birlikte yazın zubunla dolaşırdık. Zubun nedir diye sorarsanız, anamızın eski fistanından yapılmış kıyafettir. Kışın annemizin ördüğü kazağı giyinirdik. Ceketimiz falan yoktu, ayakkabılar zaten naylon ayakkabılardı. Çünkü babam, seyyarlığa gittikten sonra 3 ayda bir eve gelirdi. Gaziantep´e taşındığımız zaman abim ortaokul birinci sınıfa kaydolacak ve onun için fotoğraf gerekti. Fotoğrafın ceketli ve kravatlı olması gerekiyor. Kravat fotoğrafçıda var da abimin hiç ceketi olmamış ki… Şimdiki bitpazarından bile ceket alacak imkânımız yoktu. Akrabamızdan fotoğraf için ceket ödünç alarak fotoğraf çektirmişti.”

“Hayatta olan hiçbir şey ama hiçbir şey sizin değildir”
İş hayatındaki ilkelerini anlatan Erdemoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İş alanında belirli bir saat yoktur. Öncelikle işimize odaklanırız yani herhangi bir saat mefhumu yoktur. Benim saatim doldu, ben gideyim demeyiz. İş hayatımızda çok fazla stres yaşamayız. Çünkü siz doğruları yaptığınız, adaletli olduğunuz müddetçe stres yaşamazsınız. Tabii bu söylediklerim babamın hayat felsefesiydi. Bunları söylemek belki çok kolay ama uygulaması çok zordur. Babamdan bu dünya görüşünü, dolayısıyla insanlığa bakışını öğrendik. Bizde en önemli şey insandır. Hangi insan diye sorarsanız, bütün insanlar. Onun için bu felsefeyle hareket ettiğinizde kendiniz için yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi başkasına yapmamalısınız.
Bu ilkeyi benimsediğiniz takdirde stresle ya da problemle karşılaşmazsınız. Babam bizi öyle yetiştirdi ki kendisi son derece mütevazı bir insandı. Bizleri de öyle yetişirdi ve bu değerleri açık olarak bize öğretti. Bizler de çocuklarımıza şunu öğretmeye çalışıyoruz: ‘Hayatta olan hiçbir şey ama hiçbir şey sizin değildir.´ Sadece sorumluluğunuz vardır. Kimse yanında bir şey götürmüyor. Kim ne yaparsa geride bıraktıkları, ülkede kalıyor; ülkenin malı oluyor. Şirketlerin isimleri değişebilir, şirketlerin sahipleri de değişebilir, yöneticileri de değişebilir ama bütün bunlar ülkede kalıyor, kimse yanında götürmüyor. Özellikle genç arkadaşlarımıza, öğrenci arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum: Hayatta en önemli şey hedeflerinizin olmasıdır. Hedefinizin ne olduğunu sormuyorum ama hedefsiz olmayın, amaçsız olmayın. Çünkü amaçsız ve hedefsiz olursanız, rüzgâr oradan oraya savurur sizi. Biz 1983 yılında bir tane halı tezgâhı aldığımız zaman, 1990 yılındaki hedefimiz şu olacak diye planladık ve sahip olduğumuz değerler bizi buralara getirdi.” Son dönemlerde gelişen yapay zekâ kullanımı hakkındaki görüşlerini paylaşan Erdemoğlu “Biz sabırsız bir milletiz, birden her şey olsun istiyoruz. Ayna karşısına geçip kendimize bakmamız lazım. Bizdeki eğitim düzeyi belli, eğitim kalitemiz de belli, gerçekleri konuşalım. Bugün dünya literatüründe başarılı 500 üniversiteyi sıraladığınızda içerisinde maalesef Türk üniversitesi yok. Kimse yukarıdan inme bir şey beklemesin, hayalcilik olur. Türkiye´de zaten bugünkü sıkıntılarının temelinde de toplumun bu bakış açısı yatmaktadır. Ülke olarak üretmek ve çalışmak zorundayız. Başarılı olanlardan daha çok çalışmalıyız ki aradaki mesafeyi kapatabilelim.” değerlendirmesinde bulundu.

“Servetin sınırı yoktur; mükâfatı vardır”
Öğrencilerin sorularını da samimiyetle cevaplayan Erdemoğlu bir öğrencinin, başarının tanımına yönelik sorusuna, babasına ait başarı anayasası ile karşılık verdi. Başarılı iş insanı Erdemoğlu, söz konusu anayasanın temelini babası Mehmet Erdemoğlu´nun hazırladığını ifade ederek anayasayı şu sözlerle paylaştı: “Asla yalan söylemeyin, hiçbir zaman dürüstlükten şaşmayın, kimseyi azarlamayın ve hor görmeyin, kimsenin işine müdahale etmeyin. Ödemelerinizi, söz verdiğiniz zamanda yapın. İşçinin parasını alın teri kurumadan ödeyin. Pazarlık yaptığınız işten ödeme sırasında tekrar para kesmeyin, söz ağızdan çıkar, anlaşma yaptığınız bir alışverişten zarar etseniz bile dönmeyin. Herkese karşı hoşgörülü olun. Ailenize daima sahip çıkın. Eş, dost ve akrabalarınızı bırakmayın. Kapınıza gelen kimseyi geri çevirmeyin. Servetin sınırı yoktur, mükâfatı vardır. İşinize, insanınıza, vatanınıza, devletinize ve bayrağınıza sahip çıkın.”
Söyleşi, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç´in, İbrahim Erdemoğlu´na adını Üniversitede yaşatacak olan fidanın sertifikasını takdim etmesiyle sona erdi. Erdemoğlu da adına dikilmiş olan fidana karşılık OMÜ Kampüsü´nde uygun olan alanlara fidan dikilmesi için bağış yapacağını belirtti.
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleşen söyleşiye Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, 19 Mayıs ilçesi Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Vedat Ceyhan, fakülte dekanları, akademisyenler ve çok sayıda kariyer planı yapan öğrenci katıldı.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mozbay
11.12.2019 23:47:23
Tebrik ediyoruz... Başarılarının devamını diliyoruz.. Yeni nesiller için benzer güzel örneklerin çoğalmasını temenni ediyoruz..
memet ozbay
16.12.2019 21:33:38
Sn. Gazete yayın yönetmeninin dikkatine: Oturumun video çekiminin ,YOUTUBE da yayınlanması, ilgili yetkililerden istenir ve sağlanırsa,oturumdaki paylaşılan bilgilerin etkinliği,kalıcılığı,geniş kitlelere ulaşımının sağlanması anlamında o derece etkili ve uzun soluklu olacaktır.Örnek bir çalışma olacaktır. Bu hususun ilgili yetkiliere ulaştırılması için yardımcı olursanız ,sizde önemli bir hayır işlemiş olacasınız. Saygılarımla. Memet Özbay
Pazar ve Marketlere Çocukların Girişi Yasaklandı
Pazar ve Marketlere Çocukların Girişi Yasaklandı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez sosyal medya hesabından pazar ve marketlere çocukların girişinin yasakladığını duyurdu.
Adıyaman Havalimanı Yolcu Trafiğine Kapatıldı
Adıyaman Havalimanı Yolcu Trafiğine Kapatıldı
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelde Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iller arası seyahat sınırlaması nedeniyle Adıyaman Havalimanı yolcu trafiğine kapatıldı.
Koronavirüse karşı tedbirler artırılmaya devam ediyor
Koronavirüse karşı tedbirler artırılmaya devam ediyor
Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Korona Virüs (COVİD-19) ile ilgili alınacak ilave tedbir ve önlemlerin görüşüldüğü İl İdare Kurulu Toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında toplandı.
Erkenek İçme Suyu İş Teslimi Protokolü İmzalandı
Erkenek İçme Suyu İş Teslimi Protokolü İmzalandı
Besni´nin yıllardır beklediği Erkenek İçme Suyu´nun ihalesinin ardından, Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, Erkenek İçme Suyu Birlik Başkanı olarak ihaleyi alan firma ile İş Teslimi Protokolü imzaladı.
SASA SAĞLIKTA ÜRÜN TEDARİĞİNİ KESİNTİSİZ SAĞLIYOR
SASA SAĞLIKTA ÜRÜN TEDARİĞİNİ KESİNTİSİZ SAĞLIYOR
Hayırsever hemşerilerimiz Erdemoğlu Ailesinin sahibi olduğu SASA Polyester, koronavirüs nedeniyle maske, plastik eldiven gibi kritik alanda üretim yapan sağlık ekipmanları şirketlerine ara mamul tedariği sunuyor. Piyasadaki artan maliyetlere rağmen ürün fiyatlarında indirime giden SASA, Türkiye´nin en büyük petrokimya şirketleri arasında yer alıyor.
Kontrol Noktalarında Ateş Ölçümü Yapılıyor
Kontrol Noktalarında Ateş Ölçümü Yapılıyor
Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Koronavirüs (Covid-19) Salgını ile mücadele kapsamında şehrin giriş ve çıkışlarındaki kontrol noktalarında sağlık kontrolü yapılıyor.
Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor
Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor
Besni Belediyesi tarafından ilçede 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” evinde kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.
TUTDERE; "VATANDAŞ SALGINDAN BAŞKA HER ŞEYLE MÜCADELE EDİYOR!"
TUTDERE; "VATANDAŞ SALGINDAN BAŞKA HER ŞEYLE MÜCADELE EDİYOR!"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez´in yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle, Elektrik Dağıtım Şirketlerinin vatandaşı mağdur eden uygulamalarını meclise taşıdı.
Gölbaşı´nda yaşlılar için hastaneye ücretsiz taksi hizmeti
Gölbaşı´nda yaşlılar için hastaneye ücretsiz taksi hizmeti
Türkiye´de artan korona virüsü vakalarının ardından en yüksek risk grubu olarak görülen 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlar için Gölbaşı Belediyesi ücretsiz ulaşım ve destek hizmeti sağlanıyor.
Otobüs Firmaları Seferlerini Durdurdu
Otobüs Firmaları Seferlerini Durdurdu
Adıyaman´da, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmaları koronavirüs salgını nedeniyle otobüs seferlerini durdurdu.
Binzet; “Kızılay salgın süresince halk sağlığı için ne yapmıştır?
Binzet; “Kızılay salgın süresince halk sağlığı için ne yapmıştır?
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet; “Türk halkının sağlığı için kurulmuş olan ve ciddi bir sermaye yapısı ve bilgi birikimi olması gereken Kızılay Kurumu bu salgın süresince halk sağlığı için yardımcı olacak neler yapmışlardır” dedi.
Ayverdiata; “Muhsin Başkanımızı saygıyla anıyoruz”
Ayverdiata; “Muhsin Başkanımızı saygıyla anıyoruz”
Besni Alperen Ocakları Başkanı Dursun Ayverdiata, Büyük Birlik Partisi merhum Genel Başkanı Muhsin Yazcıoğlu´nun vefatının 11. Yılı dolayısıyla açıklama yaptı. Ayverdiata, her yıl okutulan mevlit programının da koronavirüs nedeniyle ertelendiğini söyledi.
Başkanı Emre´den sağlık çalışanlarına moral ziyareti
Başkanı Emre´den sağlık çalışanlarına moral ziyareti
Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, Besni üzümü hediye etti.
Besni Alperen Ocaklarında  Dursun Ayverdiata dönemi
Besni Alperen Ocaklarında Dursun Ayverdiata dönemi
Besni Alperen Ocaklarında devir teslim töreni yapıldı. Yaklaşık iki yıldır Ocak Başkanlığını yürüten İsmail İlhan görevini Dursun Ayverdiata´ya devretti.
#EViNDE KAL BESNi!
#EViNDE KAL BESNi!
Dünya, tarihindeki en önemli salgın hastalıklardan biriyle mücadeleye girişmişken son on günde Türkiye´deki önlemlerde gün geçtikçe artıyor. Doktorlar, bilim insanları salgını yenmek için vatandaşlara evde kalmaları çağrısı yaparken olayın ciddiyetini anlamayanlar hala sokaklarda, parklarda geziyor. #evdekalbesni
Yaşlı kadının ihtiyaçlarını polis karşıladı
Yaşlı kadının ihtiyaçlarını polis karşıladı
Adıyaman Valiliğince oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığınca sokağa çıkması sınırlandırılan 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak evlerine kadar götürüyor.
Başkan Kıymaz; “Virüsü asla Hafife almayın, uyarılara uyun”
Başkan Kıymaz; “Virüsü asla Hafife almayın, uyarılara uyun”
GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, sahada aktif görev yapan muhabirleri koranavirüsüne karşı uyardı.
TUTDERE; “BU ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”
TUTDERE; “BU ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”
Son günlerde hızla yayılan kornavirüs nedeniyle açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere; “İçerisinde bulunduğumuz bu siyaset üstü süreçte birlik ve dayanışma ruhuyla hareket ederek zor günleri hep birlikte atlatacağımıza olan inancım tamdır” dedi.
Besni Belediyesinden “Vefa Sosyal Destek Grubu”
Besni Belediyesinden “Vefa Sosyal Destek Grubu”
Besni Belediyesi tarafından ilçede 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu. Oluşturulan grupla yaşlı vatandaşların ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanmaya başlandı.
Demirel, Adım Adım Başarı Besni Projesini TRT´ye anlattı
Demirel, Adım Adım Başarı Besni Projesini TRT´ye anlattı
TRT GAP Radyosuna canlı yayın konuğu olan Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, öğrencilerin akademik başarılarını artırmak için hazırlanan “Adım Adım Başarı Besni” Projesini anlattı.
Destek Kart uygulaması hayata geçti
Destek Kart uygulaması hayata geçti
Belediye Başkanı E. Mehmet Emre´nin seçimden önce vaat ettiği 41 projeden biri olan “Destek Kart Projesi” hayata geçirildi. Projeyle birlikte belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım sağlanmaya başladı.
Siyasi Partilerden ortak Koronavirüs açıklaması
Siyasi Partilerden ortak Koronavirüs açıklaması
Adıyaman´da CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet´in öncülüğünde koronavirüs nedeniyle AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, Saadet Partisi İl Başkanı Haşim Asnuk ortak basın açıklaması düzenledi.
Belediye dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor
Belediye dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor
Besni Belediyesi Çin´in Wuhan şehrinden Dünya´ya yayılan Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle tedbirleri arttırarak ilçede dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
BÜYÜK ZAFER 105. YILINDA BURUK KUTLANDI
BÜYÜK ZAFER 105. YILINDA BURUK KUTLANDI
Türk milletinin omuz omuza vererek kahramanlık destanı yazıp, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği ve bir milletin yeniden dirilerek emperyalist ülkelere “Çanakkale geçilmez” dediği 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıldönümü koronavirüs nedeniyle buruk kutlandı.
ALİ ERDEMOĞLU OYRATLI SAĞLIK EVİ HİZMETE AÇILDI
ALİ ERDEMOĞLU OYRATLI SAĞLIK EVİ HİZMETE AÇILDI
Bu zamana kadar yaptıkları hayır işleriyle vatandaşların gönlünde taht kuran Erdemoğlu Ailesi önemli bir eseri daha hayata geçirdi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu tarafından 2018´de yapımına başlanan ve içerisinde muayene, doktor, hemşire odası ve laboratuvar bulunan Ali Erdemoğlu Oyratlı Sağlık Evi hizmete açıldı. Yapılan hizmetten dolayı Erdemoğlu Ailesine minnet duyduklarını dile getiren köy halkı sağlık ocağına kalıcı doktor istediklerini de belirtti.
KORONAVİRÜS NEDENİYLE BÜTÜN UMUMA AÇIK ALANLAR KAPATILDI!
KORONAVİRÜS NEDENİYLE BÜTÜN UMUMA AÇIK ALANLAR KAPATILDI!
İçişleri Bakanlığının koronavirüs tedbirleri için 81 il valiliğine gönderdiği ek genelge kapsamında bütün umuma açık alanlar dün gece itibariyle kapatıldı. Genelgeyle birlikte sosyal alanlarda uygulanan faaliyetler, toplantılar, taziye evleri, STK genel kurulları ve eğitim toplantıları geçici bir süreliğine ertelendi.
Yılmazkaya; “Bunun neresi müjde”
Yılmazkaya; “Bunun neresi müjde”
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, dünyadaki petrol fiyatlarında yaşanan indirim ile ilgili açıklamada bulundu. Yılmazkaya; “100 liralık benzin alan bir vatandaş 65 lirasını vergi olarak ödüyor. Devlet, vatandaşın sırtından bu kadar büyük kâr elde ediyorken milletin sırtına bu kadar büyük yük yüklemesi vicdansızlıktır” dedi.
Besni´de bağcılık geliştiriliyor
Besni´de bağcılık geliştiriliyor
Besni Kaymakamlığının çalışmaları ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından %70´i finanse edilen Bağcılığın Geliştirilmesi Projesi hayata geçmeye başladı.
TUTDERE; “ADIYAMAN UNUTULUP İHMAL EDİLİYOR”
TUTDERE; “ADIYAMAN UNUTULUP İHMAL EDİLİYOR”
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, meclis genel kurulunda afet mağdurları ve gaziler için görüşülen torba kanun tekliflerinde Adıyaman´ın yetkililerce unutulup ihmal edildiğini ifade etti.
Başkan Uslu´dan Koronavirüs fırsatçılarına tepki
Başkan Uslu´dan Koronavirüs fırsatçılarına tepki
Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü fırsat bilerek ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştırarak, gereken cezai işlemi yapacaklarını söyledi.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır.

Hz. Muhammed
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
30 Mart 2020 Pazartesi