ERDEMOĞLU ÖĞRENCİLERLE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
On dokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kariyer Merkezi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Topluluğu ile Kobi Girişimcilik Topluluğunun katkılarıyla düzenlenen kariyer söyleşisinin ilk konuğu Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu oldu. Erdemoğlu söyleşide öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.
Tarih: 10.12.2019 09:57:21/ 942okunma / 2yorum

Bilgiç; “Başarı, ona meşru olarak ve hak ederek ulaşmış olmaktır”
Söyleşi öncesi açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Sevgili öğrencilerimiz, Üniversite çatısı altında aldığınız eğitimin, edindiğiniz bilgi ve becerilerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak hayat sadece bunlardan ibaret değil. Yarın mezun olduğunuzda sahada nelerle karşılaşacağınıza ve neler yaşayacağınıza dair hazır hâle gelebilmeniz inanın derslerinizdeki bilgiler kadar önemli. Bu nedenle kariyer günleri etkinliklerini önemsiyoruz. Hayatın kendilerine yaşattığı nice tecrübeleri paylaşmalarında yararı olacağını düşündüğümüz değerli isimleri de sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Bugün çok kıymetli bir isim, benim de yakından tanıdığım değerli bir kişiyle birlikte olacağız. Başarının anahtarının tek bir faktöre bağlı olmadığını, yaşayan ve tecrübe eden herkes çok iyi bilir. Başarıya giden yolda nice başarısızlıklar, düşüşler ve kalkışlar vardır. Zaten bütün bu durumları yaşayanların başarıya ulaşırken bu süreçteki duruşları, gösterdikleri gayret ve edindikleri tecrübeler hakikaten kayda değerdir. İşte onları yakalayabilmeniz ve kendinize bir pay çıkarabilmeniz çok önemli. Başarı sadece çok şeye sahip olmak değildir. Ona meşru olarak ve hak ederek ulaşmış olmaktır ve asıl mutluluk o zaman yaşanır.
Erdemoğlu Holdingin kurucusu rahmetli Mehmet Erdemoğlu, misafirimiz İbrahim Beyin babasıdır. Kendisinin hayata nasıl başladığını, nice zorluklardan geçerek Holdingi bu noktaya getirdiğini biliyorum. Bunun temelinde şunun yattığını çok iyi biliyorum: Kendisi her türlü yokluğu, sıkıntıyı bilmesine rağmen var olanı paylaşabilen ve elindekilerle başkalarının yararına bir şeyler yapabilmekten mutlu olan bir insan olarak yoluna devam etti. Kazandıklarının bir kısmını, mutlaka ihtiyacı olanlara ve ihtiyaç duyulan alanlara harcayarak bu noktalara geldiği için bizim için çok daha kıymetli bir insandır. Bu nedenle öncelikle merhum Mehmet Erdemoğlu´nu rahmetle bir kez daha anmak istiyorum.
Geride bıraktığı hayırlı evlatlarıyla da hizmetlerine ve hayırlarına devam etmektedir. Böylesi insanlarımızın sayısı çoğalsın istiyoruz. Çoğalsın ki daha güçlü olalım, geleceğe daha güvenle ulaşalım. Toplumun huzurunun ve birliğinin sağlanmasında iyi insanların varlığının ve rolünün ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu toplantının nice yeni başarılara imza atacak, hayır ve güzelliklerle anılacak insan sayısının çoğaltılmasına vesile olmasını diliyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Söyleşi başlamadan önce, Erdemoğlu Holding bünyesindeki şirketler ve markaların anlatıldığı bir tanıtım filmi gösterildi.

“Rahmetli babam ülkemizin dört bir yanında seyyarlık yaptı”
İletişim Fakültesi öğrencisi sunucu Arda Ersel´in sorularını yanıtlayan İbrahim Erdemoğlu söyleşiye Holdingin kuruluş hikâyesi ile başladı. Erdemoğlu, devamında “Şirketimizin kurucusu rahmetli babamızdır. Babam gençlik yıllarında Besni ilçesinde 6 yıl dokuma işçiliği yapmıştır. Sonrasında 1954´lü yıllarda ekonomik sıkıntılar yaşanıyor ve işini kaybediyor. Çocuklarının rızkını kazanabilmek için Türkiye´nin dört tarafında seyyarlık, eskiden bohçacılık dediğimiz işe başlıyor. Bu işi tam 1970 yılına kadar sürdürüyor. Bir süre sonra Eskişehir´de toptancılığa başlıyor. Babam daha sonra 1970 yılında 2 tane kilim tezgâhı alarak ailesiyle Gaziantep´e taşınıyor. Buna 1983 yılına kadar ailece devam ediyoruz ve aynı yılda bir tane halı tezgâhı alarak halıcığa başlıyoruz. Nihayetinde bugünkü noktaya geliyoruz. “ şeklinde konuştu. “Geldiğiniz yeri hiç unutmayacaksınız” Memleketi Besni´ye olan katkılarıyla da bilinen Erdemoğlu söyleşinin ilerleyen bölümlerinde, babasının memleket sevgisine değinerek “Rahmetli babam Besni sevdalısı birisiydi. Biz de onun evlatları olarak gücümüzün yettiği oranda ilçemize katkıda bulunmaya devam ediyoruz. İmkânlar ölçüsünde daha çok katkıda bulunacağız. Nereden geldiğinizi, nerede olduğunuzu, nereye gitmek istediğinizi öncelikle iyi bileceksiniz ve geldiğiniz yeri hiç unutmayacaksınız.” dedi.
Çocukluk yıllarındaki imkânların yokluğundan bahseden Erdemoğlu o yıllarda yaşadığı anıyı şu şekilde paylaştı: “Şu anda salonda bulunan arkadaşlarımızdan hiçbirinin, bizim o dönemlerde yaşadığımız şartlarda yaşadığını zannetmiyorum. Ben tüm kardeşlerimle birlikte yazın zubunla dolaşırdık. Zubun nedir diye sorarsanız, anamızın eski fistanından yapılmış kıyafettir. Kışın annemizin ördüğü kazağı giyinirdik. Ceketimiz falan yoktu, ayakkabılar zaten naylon ayakkabılardı. Çünkü babam, seyyarlığa gittikten sonra 3 ayda bir eve gelirdi. Gaziantep´e taşındığımız zaman abim ortaokul birinci sınıfa kaydolacak ve onun için fotoğraf gerekti. Fotoğrafın ceketli ve kravatlı olması gerekiyor. Kravat fotoğrafçıda var da abimin hiç ceketi olmamış ki… Şimdiki bitpazarından bile ceket alacak imkânımız yoktu. Akrabamızdan fotoğraf için ceket ödünç alarak fotoğraf çektirmişti.”

“Hayatta olan hiçbir şey ama hiçbir şey sizin değildir”
İş hayatındaki ilkelerini anlatan Erdemoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İş alanında belirli bir saat yoktur. Öncelikle işimize odaklanırız yani herhangi bir saat mefhumu yoktur. Benim saatim doldu, ben gideyim demeyiz. İş hayatımızda çok fazla stres yaşamayız. Çünkü siz doğruları yaptığınız, adaletli olduğunuz müddetçe stres yaşamazsınız. Tabii bu söylediklerim babamın hayat felsefesiydi. Bunları söylemek belki çok kolay ama uygulaması çok zordur. Babamdan bu dünya görüşünü, dolayısıyla insanlığa bakışını öğrendik. Bizde en önemli şey insandır. Hangi insan diye sorarsanız, bütün insanlar. Onun için bu felsefeyle hareket ettiğinizde kendiniz için yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi başkasına yapmamalısınız.
Bu ilkeyi benimsediğiniz takdirde stresle ya da problemle karşılaşmazsınız. Babam bizi öyle yetiştirdi ki kendisi son derece mütevazı bir insandı. Bizleri de öyle yetişirdi ve bu değerleri açık olarak bize öğretti. Bizler de çocuklarımıza şunu öğretmeye çalışıyoruz: ‘Hayatta olan hiçbir şey ama hiçbir şey sizin değildir.´ Sadece sorumluluğunuz vardır. Kimse yanında bir şey götürmüyor. Kim ne yaparsa geride bıraktıkları, ülkede kalıyor; ülkenin malı oluyor. Şirketlerin isimleri değişebilir, şirketlerin sahipleri de değişebilir, yöneticileri de değişebilir ama bütün bunlar ülkede kalıyor, kimse yanında götürmüyor. Özellikle genç arkadaşlarımıza, öğrenci arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum: Hayatta en önemli şey hedeflerinizin olmasıdır. Hedefinizin ne olduğunu sormuyorum ama hedefsiz olmayın, amaçsız olmayın. Çünkü amaçsız ve hedefsiz olursanız, rüzgâr oradan oraya savurur sizi. Biz 1983 yılında bir tane halı tezgâhı aldığımız zaman, 1990 yılındaki hedefimiz şu olacak diye planladık ve sahip olduğumuz değerler bizi buralara getirdi.” Son dönemlerde gelişen yapay zekâ kullanımı hakkındaki görüşlerini paylaşan Erdemoğlu “Biz sabırsız bir milletiz, birden her şey olsun istiyoruz. Ayna karşısına geçip kendimize bakmamız lazım. Bizdeki eğitim düzeyi belli, eğitim kalitemiz de belli, gerçekleri konuşalım. Bugün dünya literatüründe başarılı 500 üniversiteyi sıraladığınızda içerisinde maalesef Türk üniversitesi yok. Kimse yukarıdan inme bir şey beklemesin, hayalcilik olur. Türkiye´de zaten bugünkü sıkıntılarının temelinde de toplumun bu bakış açısı yatmaktadır. Ülke olarak üretmek ve çalışmak zorundayız. Başarılı olanlardan daha çok çalışmalıyız ki aradaki mesafeyi kapatabilelim.” değerlendirmesinde bulundu.

“Servetin sınırı yoktur; mükâfatı vardır”
Öğrencilerin sorularını da samimiyetle cevaplayan Erdemoğlu bir öğrencinin, başarının tanımına yönelik sorusuna, babasına ait başarı anayasası ile karşılık verdi. Başarılı iş insanı Erdemoğlu, söz konusu anayasanın temelini babası Mehmet Erdemoğlu´nun hazırladığını ifade ederek anayasayı şu sözlerle paylaştı: “Asla yalan söylemeyin, hiçbir zaman dürüstlükten şaşmayın, kimseyi azarlamayın ve hor görmeyin, kimsenin işine müdahale etmeyin. Ödemelerinizi, söz verdiğiniz zamanda yapın. İşçinin parasını alın teri kurumadan ödeyin. Pazarlık yaptığınız işten ödeme sırasında tekrar para kesmeyin, söz ağızdan çıkar, anlaşma yaptığınız bir alışverişten zarar etseniz bile dönmeyin. Herkese karşı hoşgörülü olun. Ailenize daima sahip çıkın. Eş, dost ve akrabalarınızı bırakmayın. Kapınıza gelen kimseyi geri çevirmeyin. Servetin sınırı yoktur, mükâfatı vardır. İşinize, insanınıza, vatanınıza, devletinize ve bayrağınıza sahip çıkın.”
Söyleşi, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç´in, İbrahim Erdemoğlu´na adını Üniversitede yaşatacak olan fidanın sertifikasını takdim etmesiyle sona erdi. Erdemoğlu da adına dikilmiş olan fidana karşılık OMÜ Kampüsü´nde uygun olan alanlara fidan dikilmesi için bağış yapacağını belirtti.
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleşen söyleşiye Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, 19 Mayıs ilçesi Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Vedat Ceyhan, fakülte dekanları, akademisyenler ve çok sayıda kariyer planı yapan öğrenci katıldı.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mozbay
11.12.2019 23:47:23
Tebrik ediyoruz... Başarılarının devamını diliyoruz.. Yeni nesiller için benzer güzel örneklerin çoğalmasını temenni ediyoruz..
memet ozbay
16.12.2019 21:33:38
Sn. Gazete yayın yönetmeninin dikkatine: Oturumun video çekiminin ,YOUTUBE da yayınlanması, ilgili yetkililerden istenir ve sağlanırsa,oturumdaki paylaşılan bilgilerin etkinliği,kalıcılığı,geniş kitlelere ulaşımının sağlanması anlamında o derece etkili ve uzun soluklu olacaktır.Örnek bir çalışma olacaktır. Bu hususun ilgili yetkiliere ulaştırılması için yardımcı olursanız ,sizde önemli bir hayır işlemiş olacasınız. Saygılarımla. Memet Özbay
Jandarma 2019 yılı icraatlarını paylaştı
Jandarma 2019 yılı icraatlarını paylaştı
Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı 2019 yılı asayiş faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı. Rapora göre uyuşturucu suç oranında ve trafik kazalarında azalma sağlandığı tespit edildi.
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Uyuşturucu ile mücadelede devletin tüm organlarıyla kararlı bir şekilde mücadele etmesi, uyuşturucu arzının engellenmesi ve bağımlılığın yaygınlaşmasını önlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Adıyaman´da da Vali Aykut Pekmez Başkanlığında yapıldı.
İzmir´deki Besnililer kahvaltıda buluştu
İzmir´deki Besnililer kahvaltıda buluştu
İzmir´de yaşayan Besnili hemşerilerimiz kahvaltıda buluşarak hasret giderdi. Gazetemiz yazarı Uzm. Dr. Mustafa Torun ve eşinin koordinesinde Sevgi ve İbrahim İbişoğulları´nın restoranında buluşan 50 civarında hemşerimiz hasret giderdi.
HÜKÜMET ADIYAMAN´A VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI
HÜKÜMET ADIYAMAN´A VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 24 Haziran´da milletvekili seçildiğinden itibaren TBMM gündemine taşıdığı konuları dile getirdi. Hükümetin Adıyaman için verdiği sözleri tutmadığını ifade eden Milletvekili Tutdere; “Adıyaman ilimiz, sadece bakanların uğradığı çay içtiği bir yerden çok; projelerin konuşulduğu, tartışıldığı, yeni açılımların yapıldığı, yeni tesislerin, fabrikaların açıldığı bir yer olsun artık” dedi.
Maaş Bordrolarını yakıp memura yapılan zammı protesto ettiler
Maaş Bordrolarını yakıp memura yapılan zammı protesto ettiler
Adıyaman´da Türkiye Kamu-Sen üyesi bir grup, Demokrasi Parkı önünde toplanıp maaş bordrolarını yakarak memur maaşlarını yapılan zammı protesto etti.
Şampiyon sporculardan Mehmet Demirel´e ziyaret
Şampiyon sporculardan Mehmet Demirel´e ziyaret
Okullar arası spor müsabakalarında önemli başarılar elde eden Besni Şehit Abidin Tanrıkolu Anadolu Lisesi ve Besni İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel´i ziyaret etti.
-22 Dereceye aldırış etmeden Nemrut´a tırmandılar
-22 Dereceye aldırış etmeden Nemrut´a tırmandılar
Dağcılık Federasyonu Adıyaman İl Temsilcisi Mehmet Küçükkelepçe ve Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık Kulübü Sporcusu Hakan Sapdüzen, Necmettin Nur ve Mehmet Ali Yılmaz, eksi 22 derece kar ve tipinin hakim olduğu 2 bin 206 metre yükseklikteki Dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağı´nın zirvesine tırmandı.
Adıyaman´da toplantı ve gösteri Yürüyüşleri alanları belirlendi
Adıyaman´da toplantı ve gösteri Yürüyüşleri alanları belirlendi
Adıyaman Valiliği, 2020 yılında toplantı alanları, gösteri yürüyüşü yapılacak, afiş ve pankart asılacak alanları belirledi.
Yılmazkaya: "Savunma Sanayinin Kritik Noktalarını Cemaat ve Tarikatlar Ele Geçirdi!"
Yılmazkaya: "Savunma Sanayinin Kritik Noktalarını Cemaat ve Tarikatlar Ele Geçirdi!"
Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ASELSAN, TAI, HAVELSAN, ROKETSAN gibi savunma sanayisinin önde gelen kuruluşlarında yaşanan cemaat ve tarikat yapılanmalarını gündeme getirdi.
Şehit Fırat Demir şehadetinin 40. gününde anıldı
Şehit Fırat Demir şehadetinin 40. gününde anıldı
3 Aralık 2019 tarihinde Van´ın Çaldıran ilçesinde pusu/keşif maksadıyla görevlendirilen komando kolunun görev hazırlığı esnasında silah kazası sonucu yaralanarak kaldırıldığı Çaldıran Devlet Hastanesinde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Fırat Demir, şehadetinin 40. Gününde okutulan mevlitle anıldı.
BESNİSPOR TEKNİK HEYETİNDE AHMET TEKİN DÖNEMİ
BESNİSPOR TEKNİK HEYETİNDE AHMET TEKİN DÖNEMİ
Geçtiğimiz günlerde iki antrenörüyle yollarını ayıran Besni Spor, teknik direktörlük görevi için Ahmet Tekin´le el sıkıştı. Yeni hoca için kulüp binasında taraftarlarında katıldığı imza töreni düzenlendi.
BAŞKANLARDAN YEREL BASININ ‘SORUNLARINI ÇÖZÜN´ ÇAĞRISI
BAŞKANLARDAN YEREL BASININ ‘SORUNLARINI ÇÖZÜN´ ÇAĞRISI
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla AGC Başkanı Zeki Dişkaya ve GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz´dan Hükümete yerel Basının sorularının çözülmesi çağrısı geldi. Halk adına denetim yapan, kamu hizmeti veren Gazetecilerin en zor dönemler yaşadığını söyleyen Başkanlar Basın sektöründe çoğu ithal olan kâğıt ve kalıp fiyatlarının dövizdeki dalgalanmalarla beraber Gazetelerin maliyetlerinin iki kat arttığını, ilan gelirlerinin de yarı yarıya düşünce sektörün zor günler yaşadığını belirterek yetkilileri çözüm için göreve çağırdılar.
Milletvekili Tutdere; “Bir Ülkede Gazeteciler Tutsaksa Toplum Tutsaktır”
Milletvekili Tutdere; “Bir Ülkede Gazeteciler Tutsaksa Toplum Tutsaktır”
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere,10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla paylaştığı mesajında; “Medyanın çok renkliliği silindikçe, toplumda kutuplaşma artıyor. Geride bıraktığımız yılda 700´ün üzerinde gazeteci işsiz kaldı. Gazeteciler bugünün Türkiye´sinde özgür bir şekilde mesleğini icra edemiyor” dedi.
Kaymakam İmamoğlu´ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Kaymakam İmamoğlu´ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı paylaşarak basın çalışanlarının gününü kutladı.
YILMAZKAYA; “ÖZGÜR BASINA DARBE VURULDU!”
YILMAZKAYA; “ÖZGÜR BASINA DARBE VURULDU!”
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, “Hükümeti medyanın yaklaşık yüzde 95´ini etkisi altına aldığı ülkemizde Yolsuzluklarla ilgili haber yaptığınızda veya iktidarı eleştirel haberler yaptığınızda yargılanmamınız kaçınılmaz oluyor” dedi.
Kaymakam İmamoğlu köy ziyaretlerine devam ediyor
Kaymakam İmamoğlu köy ziyaretlerine devam ediyor
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu köy ziyaretleri kapsamında Yoldüzü ve Köseceli köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Vali Pekmez; “Gazetecilerimizin gününü kutluyorum”
Vali Pekmez; “Gazetecilerimizin gününü kutluyorum”
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
GÖKSU AİLESİNİN ACI GÜNÜ
GÖKSU AİLESİNİN ACI GÜNÜ
22´nci dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili Mahmut Göksu ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu´nun vefat eden anneleri Fatma Göksu, İstanbul ve Gölbaşı ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.
Nakliyecilerden Takograf Eylemi
Nakliyecilerden Takograf Eylemi
Gölbaşı ilçesinde nakliyeciler yeni yılla birlikte uygulaması zorunlu hale getirilen Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS), takoğraf ve veri aktarma zorunluluğu gibi uygulamalara tepki gösterdi.
Turanlı Traktörle geldi, TUTDERE ARACINI TAHSİS ETTİ
Turanlı Traktörle geldi, TUTDERE ARACINI TAHSİS ETTİ
Kahta´da çoğunluğu AK Partili Belediye Meclis üyelerinden oluşan Belediye Meclisinin aldığı kararla belediyeye ait araçların ve gayrimenkullerin satışının önü açması üzerine Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı´da kendi makam aracını Belediyeye tahsis ederek makama traktörle geldi. Duruma kayıtsız kalmayan CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere´de kendi makam aracını şoförüyle birlikte Kahta Belediyesi´ne tahsis etmek için gönderdi.
Tapulu arazisinden geçen yolu trafiğe kapattı
Tapulu arazisinden geçen yolu trafiğe kapattı
Gölbaşı ilçesinde, Abdullah Tatlı isimli vatandaş tapulu arazisinden geçen yolu çit ile trafiğe kapattı.
“Köy Okulları GAP ile Sağlığa Kavuşuyor” Projesi tamamlandı
“Köy Okulları GAP ile Sağlığa Kavuşuyor” Projesi tamamlandı
Besni Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından Besni Alt Bölge Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında 2019 yılında başvurusu yapılarak GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına başvurusu yapılan “Köy Okulları GAP ile Sağlığa Kavuşuyor” projesi tamamlandı.
Kaymakam Bedirhan İmamoğlu Köylerde incelemelerde bulundu
Kaymakam Bedirhan İmamoğlu Köylerde incelemelerde bulundu
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, köy ziyaretleri kapsamında ilçeye bağlı Sarıçiçek ve Çomak köylerini ziyaret ederek devam eden çalışmaları inceledi.
BAŞKAN SONGUR; “DİGİTAL TAKOĞRAF  NAKLİYECİ ESNAFINI MAĞDUR EDİYOR”
BAŞKAN SONGUR; “DİGİTAL TAKOĞRAF NAKLİYECİ ESNAFINI MAĞDUR EDİYOR”
Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur, yeni yılla birlikte uygulaması zorunlu hale getirilen Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS), takoğraf ve veri aktarma zorunluluğu gibi uygulamaların nakliyeci esnafını mağdur ettiğini söyledi.
Avukat Emine Kılınç Hukuk bürosunu açtı
Avukat Emine Kılınç Hukuk bürosunu açtı
Avukat Emine Kılınç, Besni´de hukuk bürosunu açarak Besnili vatandaşlara hizmet vermeye başladı.
Besnili Profesör Teke Tek´te...
Besnili Profesör Teke Tek´te...
TÜBİTAK Bilim Ödülünü alan Besnili hemşerimiz Profesör Kazım Şahin yarın akşam Gazeteci Fatih Altaylı´nın sunduğu Teke Tek programının konuğu olacak. Program 5 Ocak 2020 akşamı saat 21.00´da başlayacak.
Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi açıldı
Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi açıldı
İstiklal Anaokulu bünyesinde çocukların strateji geliştirme, planlama yapabilme, mantık yürütme, sıra dışı düşünme gibi gelişimlerini sağlamayı amaçlayan akıl ve zeka oyunları atölyesinin açılışı yapıldı.
Belediyeden Yeni Doğan Ünitesine “Hoş geldin” Bebek Hediyesi
Belediyeden Yeni Doğan Ünitesine “Hoş geldin” Bebek Hediyesi
Besni Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği “Hoş Geldin Bebek” uygulaması ile Besni Devlet Hastanesi yeni doğan ünitesinde dünyaya gelen her bebeğe Besnili kadınların evde ürettikleri el emeği göz nuru bebek hediyelerini verdi.
Anadolu Yakası Adıyamanlılar  Derneği kongresini gerçekleştirdi
Anadolu Yakası Adıyamanlılar Derneği kongresini gerçekleştirdi
Geçtiğimiz hafta sonu 2. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştiren Anadolu Yakası Adıyamanlılar Derneğinde dernek başkanı Sabri Baltacı oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
Besnili Profesör Kazım Şahin TÜBİTAK Bilim Ödülünü aldı
Besnili Profesör Kazım Şahin TÜBİTAK Bilim Ödülünü aldı
Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi anabilim dalı öğretim üyesi Besnili hemşerimiz Prof. Dr. Kazım Şahin kanser, metobolik sendrom, obezite vb. Kronik hastalıkların tedavisinde moleküler düzeydeki üstün nitelikli çalışmaları nedeniyle layık görüldüğü TÜBİTAK Bilim ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın elinden aldı.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
23 Ocak 2020 Perşembe