ERDEMOĞLU GAZİANTEP’İN YILDIZLARI ARASINDA

“Gaziantep’in Yıldızları” ödül töreninde aralarında hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesinin sahibi olduğu Erdemoğlu Holding’in de bulunduğu 81 firmaya ödül verildi.
GÜNDEM 12.10.2021 09:24:00 412 0

BU YIL Kİ TEMA “VERİMLİLİK VE YEŞİL GELECEK” OLDU

İSO Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren, TÜBİTAK ve KOSGEB Ar-Ge desteklerinden yararlanarak ürün geliştiren, en fazla patent, marka, endüstriyel tasarım ve faydalı model tescili yapan, GSO endüstriyel gelişim üssünden en fazla yararlanan ve dijital dönüşüm alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren firmaların ödüllendirildiği tören, Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde (ŞKM) düzenlendi. 
Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni, sanayicileri yeşil üretime ve çevreci yaklaşımlara teşvik etmek, gelecek nesillere yeşil ve temiz bir gelecek inşa edebilmek ve yenilikçi stratejilerle sürdürülebilir bir ekonomik kalkınmayı mümkün kılmak hedefiyle bu yıl “Verimlilik ve Yeşil Gelecek” farkındalığı temasıyla gerçekleştirildi. 
Törene Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Erdemoğlu, kaymakamlar, siyasi parti başkanları, oda başkanları, kurum ve daire amirleri ile ödül alan firmaların yetkilileri katıldı. 

SANAYİCİLER GAZİANTEP’İ BÖLGEDE BİR YILDIZ HALİNE GETİRDİ

Gaziantep’in sanayisi, üretimi ve ihracatı ile Güneydoğu Anadolu’nun seçkin bir şehri olduğunu ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, sanayicilerin Gaziantep’i bölgede bir yıldız haline getirdiğini söyledi. Gaziantepli sanayicileri ve ihracatçıları kutlayan Suver, “Ülkemiz ekonomisinin büyümesinde önemli bir payı olan şehrimiz Gaziantep’i tebrik ediyorum. Özellikle yenilenebilir enerji kaynakları için yürütülen çalışmaları da önemli buluyorum. Çünkü tüketilen kaynaklar insanlığın başına bir bela olarak dönecektir. Yeni bir dönem için yeni bir fırsat. Bu fırsatı Gaziantepli girişimcilerin yakalayacağına inanıyorum. Burada ben bu ışığı gördüm” dedi.  

GAZİANTEP’İN ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACATTAKİ BAŞARISI TAKDİRE ŞAYANDIR

Gaziantep’in üretim, istihdam ve ihracattaki başarısının mimarları olan sanayicileri kutlayan Gaziantep Valisi Davut Gül de sanayicilerin dedelerinden ve babalarından aldıkları bayrağı daha ileriye götürmek için yaptıkları çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade etti. “Birlik ve beraberlik ile kardeşlik ruhunu en iyi yaşatan sizlersiniz” diyen Gül, sözlerini şöyle sürdürdü; “Gaziantep birlikte iş yapma kültürünün, kardeşliğin, güvenliğin ve istikrarın ne olduğunu bilen bir şehir. Gaziantep Sanayi Odamızın öncülüğünde firmalarımızın geleceğin şartlarına hazırlanmaya başladıklarını görmek bizi mutlu etti. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çatı üstlerindeki güneş enerjilerinin kapasitesi 75 megabayt. Bu daha başlangıç ve daha ilerisini yakalayacaklarına inanıyorum. Her bir firmamızı ayrı ayrı tebrik ediyorum” diye konuştu.

GAZİANTEP SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, BÜTÜN BÖLGENİN YILDIZI HALİNE GELDİ

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümünü kutlayarak konuşmasına başlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bir asır önce, bu şehrin insanları, vatan aşkının, millet ve bayrak sevgisinin ne olduğunu bütün dünyaya gösterdi. Şahin Bey, Karayılan, Şehit Kamil ve daha niceleri burada simgeleşti. Onlar gibi binlerce vatan evladı da bu ülke için şehit düştü. Vatan için canlarını veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.  

GAZİANTEP OLARAK BAŞARIMIZI BEŞERİ SERMAYE VE YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ SAĞLIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada TOBB’un esnafa ve üreticilere öncülük ederek önce memleket iradesiyle çalıştığını söyledi. Gaziantepli sanayicilerin sürekli çalışan bir iradeden geldiklerini ve Gaziantep’in İzmir gibi şehirlerle yarışacak kadar geliştirenlerin sanayiciler ve ihracatçılar olduğunu kaydeden Şahin, “Herkes sanayici olamaz. Herkes sanayi memleketi hiç olamaz. Bugün sanayi şehriysek ve eğer bugün bunları konuşabiliyorsak ve eğer bütün dünyaya ihracat yapabiliyorsak, ikinci dünya savaşından daha da fazla adam kaybettik diyen ABD’nin o duruşuna karşı Gaziantep modeli çalıştıysa, bu millet 15 Temmuz’da tankların önüne durup vatan için millet için ne yaptıysa benim sanayicimde makinayı çalıştırarak yaptı. Daha fazla üretim ve istihdam için sürekli gayret gösterdiniz. Ecdadımız da aynısını yaptı. Şartlar değişse de zaman geçse de vazifemiz hep aynı. Gaziantep olarak başarımızı beşeri sermaye ve yetişmiş insan gücü sağlıyor” dedi. 

GAZİANTEPLİ SANAYİCİLER OLAĞANÜSTÜ ŞARTLARDA BÜYÜK BAŞARILAR ELDE ETTİ

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de konuşmasına Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünün yaklaşması dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Gaziantep savunmasının tüm şehit ve gazilerini anarak başladı. Vatan topraklarının bağımsızlığı uğruna geçmişte cephelerde zorlu mücadeleler verildiğini, bugün de benzer şekilde Gaziantepli sanayicilerin küresel krizlere ve salgınlara karşı olağanüstü şartlarda büyük başarılar elde ettiğini ifade eden Ünverdi, “Pandeminin en derinden yaşandığı 2020 yılında istihdamımızı yüzde 7,3 artırdık. Bu yılın ocak-haziran döneminde ise kent genelinde çalışan sayımız geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,9 oranında artışla 392 bine yükseldi” dedi. 

ŞEHRİMİZ YENİLİKÇİLİĞİYLE YEŞİL DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK EDECEK

Sanayiyi sürdürülebilir kılmak ve yarının beklentilerine hazırlamak için çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Başkan Ünverdi, bu nedenle Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreninin temasını “Verimlilik ve Yeşil Gelecek” olarak belirlediklerini kaydetti. Yaşanabilir bir dünya ve sanayinin geleceği açısından bu iki unsurun çok büyük önem taşıdığının altını çizen Ünverdi, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeşil Mutabakat kriterlerine uyum konusunda Gaziantep Sanayi Odası olarak firmalarımıza yol göstermek ve bu süreci birlikte tamamlamak hedefiyle hazırlıklarımızı tamamladık. Türkiye sanayisinin itici gücü olan Gaziantep için de yeşil dönüşüm bir tercih değil mecburiyettir ve Gaziantep yenilikçiliğiyle bu dönüşüme öncülük edecektir. Teşrifleriyle bizleri onurlandıran konuklarımıza, şehrimize ve ülkemize değer katan tüm insanımıza şükranlarımızı sunuyor, ödül alan tüm firmalarımızı tebrik ediyorum.” 
Ödül töreni, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.