ERDEMOĞLU: GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİ ORANDA ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Eğitim Bayramı kutlamaları içerisinde yer alan hayırsever hemşerilerimiz Erdemoğlu Ailesi tarafından Besni’ye kazandırılacak olan eserlerin toplu temel atma törenleri gerçekleştirildi.
GÜNDEM 27.09.2021 09:05:00 677 0

Ali Erdemoğlu Fen Lisesi ile diğer toplu açılışların ardından Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik-Mimarlık Fakültesi yerleşkesinde faaliyete geçecek olan Ali Erdemoğlu Meslek yüksekokul binası, Mehmet Erdemoğlu mimarlık Fakültesi lojmanı, Adıyaman’daki Mehmet Erdemoğlu 24 derslik İlkokulu, yine Adıyaman’daki Servi Erdemoğlu 6 derslik Anaokulu ve 15 Temmuz Mahallesindeki Aysel Erdemoğlu 24 derslik Anadolu Lisesi’nin toplu temel atma töreni yapıldı. Buradaki töreni Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gaziantep Valisi Davut Gül, Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Erdemoğlu ailesinin diğer fertleri, belde belediye başkanları, siyasi parti başkanları, STK Temsilcileri, kurum ve daire amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
FATMA ŞAHİN’DEN YÜZME HAVUZU MÜJDESİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu şunları kaydetti; “Bugün burada güzel bir hizmetin ikinci ayağı olan iki yıllık yüksekokulumuzun temel atma törenini yapacağız. Burada sadece iki yıllık yüksekokulu yapmayacağız, aynı zamanda burayı tenis kortlarının, spor salonlarının olduğu bir kampüs haline getireceğiz. Bu tenis kortlarımız sadece üniversitede hocalarımıza ve öğrencilerimize değil tüm Besnili hemşerilerimizin emrinde olacak. Bunlar bittikten sonra ikinci aşamada 5 bin kişilik kapalı spor salonu yapacağız. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız da biraz önce güzel bir müjde verdi. Üniversitenin bu kampüsünde kapalı yüzme havuzunu da Büyükşehir Belediyesi olarak yapacaklarını ve Besnililerin hizmetine sunacaklarının müjdesini verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. 
Biz babamızdan öğrendiğimiz bilgiyle çalışmaya devam ediyoruz. 
ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR, ÇOK ÜRETMEMİZ GEREKİYOR
Yüce Atatürk yüz yıl önce ‘Çalışmadan, üretmeden ve yorulmadan rahat yaşamayı düşünen toplumlar önce istiklallerini sonra istikballerini kaybetmeye mahkumdur’ demiştir. Bizler bu felsefeyle Erdemoğlu Ailesi olarak gücümüzün yettiği oranda çalışmaya, üretmeye, başarmaya tüm insanlarımızla devam edeceğiz. Bunu yaptığımız noktada inanın yapacağımız tüm hayır eserlerimiz de güç geçtikçe çoğalacak ve artacaktır. Başarımızla direkt olarak orantılı olacak inşallah. Babamız bize ‘Hiçbir şey ama hiçbir şey sizin değildir. Sadece ve sadece sorumluluğunuz vardır’ derdi. Kendisi de giderken dört metre bezle gitti. Bu ülkeye yapılan bir çivi bile her şey bu ülkenin malıdır, bu ülkenin geleceğidir, onun için çok çalışmamız gerekiyor, çok üretmemiz gerekiyor. Toplumumuza ancak çalışırsak ve üretirsek faydalı olabiliriz diye düşünüyoruz. Bu vesileyle tüm katılımcılara teşekkür çok teşekkür ediyorum”
YÜKSEK OKULA ALİ ERDEMOĞLU’NUN İSMİ VERİLECEK
Temel atma töreninde Adıyaman Üniversitesi senatosu olarak Besni Meslek Yüksekokulunun ismini Ali Erdemoğlu Meslek Yüksekokulu olarak değiştireceklerini belirten ADYÜ Rektörü Mehmet Turgut ise şunları söyledi; “Besnili bilge rahmetli Mehmet Erdemoğlu'na buradan bir kez daha rahmet diliyorum. Güzel yatırımlar oluyor bu memlekette ve bu katlanarak gidiyor. Bizlerde elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz fakat Erdemoğlu ailesi gövdesini taşın altına koymuş onlara huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Mimarlık Fakültesi, Tekstil Mühendisliği ve İşletme öğrencileri için Erdemoğlu Ailesi ilk on öğrenciye bin TL,  ikinci on kişiye 800 TL ve diğer bütün öğrencilere de burs vermekte bunun için de ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum. Adıyaman'da üniversite şehir birlikteliğini sağladığımız gibi burada da Besni ile Mehmet Erdemoğlu yerleşkesinin birlikteliğini sağlamak için bu binaları yapıyoruz. 
Bu binalar sadece Adıyaman üniversitesinin olmayacak bütün Besnililerin kullanımında olacak. Temelini atacağımız bu binanın ismini de bu hafta senatörlerimiz ile birlikte bina ismi Besni Meslek Yüksek Okulu değil Besni Ali Erdemoğlu Meslek Yüksek Okulu olarak değiştirilecektir bundan dolayı senatörlerimize imzaları için çok teşekkür ediyorum. Böyle anlamlı bir günde Yatırımları için Erdemoğlu ailesine çok teşekkür ediyorum”
ÇUHADAR: ERDEMOĞLU AİLESİNİN TÜM BİREYLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Son olarak konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise; “Toplumsal sorumluluk anlayışıyla yaptıkları okullar, Fakülte binası ve lojmanlar, Meslek Yüksekokulu, sağlık ocağı, öğrenci yurtları, camii, taziye evleri ile toplumun sosyal alanda ihtiyaç duyduğu birçok hayra vesile olan ve sağladıkları istihdam olanaklarıyla ülkemizde ve ilimizde lokomotif görevi gören ve gençlerimizin eğitim hayatına yaptıkları katkılarla doğup büyüdüğü topraklar için bir vefa örneği gösteren hayırsever Erdemoğlu ailesinin tüm bireylerine gönülden teşekkür ediyor, hayırlı hizmetlerinin devamını diliyorum.
Hayırsever Erdemoğlu Ailesinin ilimizde her alanda bir hizmet mührünü görmek mümkün. Bugün bunlardan birini daha yaşıyoruz. Temelini atacağımız bu yatırımlara sadece bir okul veya fiziki bir mekân olarak bakmıyoruz. Bu önemli yatırımlar kıymetli Erdemoğlu ailesinin Besni’yle kucaklaşmasıdır. Vefadır, kazandığını toplumla ve Adıyamanlılarla paylaşmasıdır. İnşallah bu eğitim yuvalarında ailesine, vatanına, milletine, ilimize ve ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunacak geleceğin Türkiye’sinde medeniyet güneşimizi dünyanın tepesine asacak bir nesil yetişecektir. Bu vesileyle kıymetli ailemizin eğitim sevdalısı babaları merhum Mehmet Erdemoğlu amcaya da Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. İlimize her alanda yaptıkları katkılardan ve eğitime verdikleri desteklerden dolayı Erdemoğlu ailesinin tüm bireylerine gönülden teşekkür ediyor, açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız eğitim kurumlarının ilimize ve Besni ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Törende ayrıca AK Parti Gaziantep Milletvekili hemşerimiz Mehmet Erdoğan ile MHP Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan da birer konuşma yaparak hizmetlerinden dolayı Erdemoğlu Ailesine teşekkürlerini iletti.
Yapılan konuşmaların ardından eserlerin temelleri dualarla atıldı.