ERDEMOĞLU´NDAN EĞİTİME DEV BİR YATIRIM DAHA

Geçmişten bugüne yaptıkları hayır işlerinin yanı sıra eğitime de destek olmaya devam eden hayırsever Erdemoğlu Ailesi, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan 100. yılda 100 hayırsever kampanyasına destek olarak 2 okul yapma kararı aldı. Yapılacak
EĞİTİM 26.08.2020 15:37:51 34 0

ERDEMOĞLU 2 OKULUN YAPIMINI ÜSTLENDİ

Geçmişten bugüne yaptıkları gerek hayır işleri gerekse de ülke ekonomisine sağladıkları katkılarla birlikte eğitim hizmetlerine de büyük önem veren hayırsever Erdemoğlu Ailesi, Gaziantep eğitimi için önemli bir karar aldı.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan 100. yılda 100 hayırsever kampanyasına destek olan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu, 32 derslikli ortaokul ve 32 derslikli lise olmak üzere toplamda 64 derslikli iki okulu Gaziantep´e kazandıracak. Yine kampanyaya destek veren Zeki Mensucat tarafından ise 32 derslikli İlkokul yaptırılacak. Hayırseverlerin kararının ardından yapılacak okullar için Gaziantep Valiliğinde imza protokolü düzenlendi.

VALİ GÜL´DEN İKİ AİLEYE TEŞEKKÜR

Gaziantep Valisi Davut Gül, Valilikte düzenlenen protokol imza töreninde Zeki Mensucat ve Erdemoğlu ailelerine teşekkür ederek protokol yapılan günlerin en güzel günler olduğunu söyledi.

Hayırseverler tarafından aynı anda 96 derslikli üç okul protokolü yapmanın Gaziantep´in dışında çok az şehirde olabileceğini dile getiren Gül, ?Bu şehri o anlamda da takdir ediyoruz. Bu şehrin insanlarına minnettarız. Okul noktasında iki ailemiz de üzerine düşen neyse yapmak istediklerini belirttiler. Eski TEDAŞ´ın olduğu alanda 3 okula ihtiyacımız vardı. Bunlardan bir tanesi Zeki Mensucat diğer iki okulumuz da yine aile adına Erdemoğlu Holding tarafından yaptırılacak. Okulu baştan sona hayırseverlerimiz yapacak. Bu üç okulumuz tamamlandığında, o bölgede şu an ikili eğitim yapan ve sınıf mevcudu fazla olan dört tane okulumuz tekli eğitime geçmiş olacak. Allah hayırseverlerimizin sayılarını arttırsın.? İfadelerini kullandı.

İMZALAR ATILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, 100. yılda 100 hayırsever kampanyasına destek veren hayırseverlere teşekkür ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Erdemoğlu, Gaziantep´in eğitim ile ilgili ihtiyaçlarına çam sakızı çoban armağanı destek vermek istediklerini belirterek hayra vesile olan Vali Gül´e teşekkür etti.

Zeki Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zorkirişçi ise gelecek nesillerin eğitimine katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Konuşmalar sonrasında Hacıbaba Mahallesinde inşa edilecek 3 okulun için imzalar atıldı.