ESNAF KAN AĞLIYOR
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını etkisini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte en çok etkilenen esnaflar mağduriyetlerine çözüm ararken, kendilerine sağlanan destekler için daha samut adımlar atılması gerektiğini belirtiyor. Köklü esnafların bile siftahsız kepenk kapattığı Besni´de, bazı destek vaatlerinin de esnaflara ulaşmaması tepki topluyor.
Tarih: 25.12.2020 09:10:06/ 4702okunma / 0yorum

ESNAFLARIN MAĞDURİYETİ KATLANMAYA BAŞLADI

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgını özellikle esnaflar için içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Aradan geçen zaman içerisinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren esnafların mağduriyeti katlanarak artmaya devam ederken, esnaf da kendileri için daha somut adımlar atılması gerektiğini söylüyor.
Geçtiğimiz haftalarda Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen´in esnafların mağduriyetini dile getirmek adına yaptığı açıklamanın ardından bizde gazete olarak ilçemizde esnafların sorunları ve taleplerini dinledik.
Son açıklanan koronavirüs tedbirleriyle bir çok iş yerinin daha da zor zamanlar geçirdiğini dile getiren esnaflar bu süreçte bütün esnafların etkilendiğini, kıraathane, lokanta ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren esnafların ise yok olma noktasına geldiklerini söylediler. Yine bir çok iş yerinin siftahsız dükkan kapattığını dile getiren esnaflar, devletten özellikle yerel esnaf için destek beklediklerini ifade ettiler. 

PEKİ, ESNAF NE DÜŞÜNÜYOR?

Besni´de lokanta sektöründe faaliyet gösteren esnaflardan Zeki Aktaş, yeni kısıtlamalarla işlerinin yüzde 80 civarında düştüğünü belirterek şunları söyledi; “Şimdi malum bir salgın döneminden geçiyoruz. Bu süreçte gelen kısıtlamalarla özellikle bizim gibi lokanta esnafları zor zamanlar geçiriyor. Bildiğiniz üzere şuan sadece paket servis hizmeti veriyoruz. Buda bizim işlerimizi yüzde 80-90 civarında düşürdü. Devlet tarafından bizlere bin liralık bir yardım yapılacağı söyleniyor ama şuan elimize geçen bir şey yok. Bu süreçte esnaflarımıza biraz daha fazla yardımcı olunması lazım. Ben bunu sadece kendim için değil bütün esnaflarımız adına söylüyorum.
Ben bu konuyu daha önce bizzat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Hayati İşitmen beye de söylemiştim. Onunla bu konuyu görüştüğümde ilçede kirasını veremeyen esnaflarımız olduğunu, bu pandemi sürecine dayanamayacak esnafların olduğunu söyledim. Bu konuda kendisine de taleplerimizi ilettim.
Tabiki devletin uyguladığı kanunlar çerçevesinde sadece paket servis olarak hizmet vermekteyiz. Mecburen bu uygulamayı yerine getiriyoruz. Hiçbir müşterimizi iş yerinde oturtarak yemek yedirmiyoruz. Yani biz kurallara uyuyoruz ve devletimizden de bizlere biraz daha destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

KÜÇÜK ESNAF TÜKENDİ!

Bu süreçte küçük esnafların daha zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden esnaflardan Haydar Yücel ise; “Özellikle bizim gibi küçük esnaflar için tabi bu süreç daha zor geçiyor. Mesela müşterilerimiz biz içeride yemek yiyeceğiz diyor ama kurallar gereği müsaade etmiyoruz. Dışarıda yemek de yasak haliyle müşteri kaybımız oluyor.
En çok da köylerden gelen vatandaşlarımız için bu sıkıntı yaşanıyor. O yüzden o vatandaşlar ilçeye gelip işini hallettikten sonra yemek yemeden geri gidiyor. Buda bizi baya zor durumda bırakıyor. Genel olarak esnaf mağdur” diye konuştu.

MARKET ZİNCİRLERİ KÜÇÜK ESNAFI MAĞDUR EDİYOR

Esnaflardan Remzi Dilsiz ise; “Pandemiden dolayı belirli yaşlardaki kişiler için sokağa çıkma yasağı uygulanmasıyla birlikte bizlerde ister istemez mağdur olmaya başladık. Ayrıca tabi büyük marketler bizi en fazla zarara uğratan konu oluyor. Bu gibi yerler sürekli açık. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağında bile açıklar ama bizim gibi küçük esnaflar kapatıyor. Benim dile getirmek istediğim konu bu aslında. Yani yetkililerden bu market zincirlerinin küçük esnafa verdiği zarara karşı bir önlem alınmasını talep ediyoruz. Bu konuya bir düzenleme getirilmesi gerek. Onların her zaman açık olması bizi mağdur ediyor. Büyük marketler küçük esnafı bitiriyor” şeklinde ifade etti.

BİZLERE SAHİP ÇIKAN KİMSE YOK

Bir çok Avrupa ülkesinde esnaflara ve vatandaşlara çok büyük destekler sağlandığını ancak Türkiye´de ise böyle bir durumun olmadığını savunan Esnaf Sedat Yarar ise şunları kaydetti; “Esnafların mağduriyetleri gerek ulusal basında gerekse de yerelde görüyoruz. Bu süreçte eğlence sektörü, hizmet sektörü gibi yerler bizden daha mağdur durumdalar. Bizler yaşayabiliyoruz ama onlar öldüler. Gerçekten Allah yardımcıları olsun.
Birçok büyük Avrupa ülkeleri kendi esnafına çok büyük yardımlar yapıyor ve kendi insanına sahip çıkabiliyor. Bizlere sahip çıkan kimse yok. Bize yaptıkları tek şey faiziyle kredi vermek. Onu da herkes alamıyor, herkese vermiyorlar. Yani onda bile sıkıntı oluyor. Yaşayabilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İş yerine geldiğimizde sabahtan akşama kadar sadece ekmek parasını çıkarmaya çalışıyoruz. Maalesef sorunları çok büyük. Bizi yöneten insanların, bize hizmet etsin diye oy vererek beni temsil et dediğimiz gerek milletvekilleri gerekse de hükümet bize sahip çıkmak zorunda. Çünkü biz onlara oy verirken bu halka hizmet etsin diye gönderdik. Ama onlar kendilerine hizmet ediyorsa vay halimize” dedi.

YILLARIN ESNAFLARI SİFTAHSIZ DÜKKAN KAPATIYOR

Pandemi sürecinde birçok esnafın siftahsız kepenk kapattığını dile getiren Mustafa Sucu; “Bu salgın sürecinde esnafı etkileyen en önemli konu okulların kapalı olması. Yani her yerde öyle ama Besni için konuşmak gerekirse okullar kapalı olduğu sürece esnafın bütün işi duruyor. Köylü gelmiyor. Alışveriş yapan kimse yoktur. Ben daha yeni bir esnaf olabilirim ama burada yılların esnafları siftahsız dükkan kapatıyor.
Bir mal satacağın zaman 20 lira kar edecekken bu süreçte iş yapabilmek adına o malı zararına vermek zorunda kalıyoruz. Bunu da diğer ihtiyaçlar bir kenara sırf yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yapıyoruz. Bu sefer kar etmediğimiz için elimizdeki malı satıyoruz ve yerine yeni mal alamıyoruz. Bunun dışında ekstra kredin varsa, ödemelerin varsa ki hemen hemen bütün esnafın borcu var, bunların hepsini ele aldığımız zaman her geçen gün içeri giriyoruz. Yine kredi çekiyorsun yani esnaf borcunu borçla kapatmak zorunda kalıyor” diye konuştu.

DESTEK SÖYLENTİLERİ VAR AMA FAALİYET YOK

İşletmeler için açıklanan destek paketlerinin kendilerine ulaşmadığını dile getiren Cumali Türk; “Yani bu süreçte esnaf da çalışan da mağdur durumda. Her zaman sosyal mesafe kuralı diyorlar ama bakıyoruz dışarıda kimse bu kurala uymuyor. Şuan kıraathane esnafı ve bu tür bizim sektörde faaliyet gösteren insanlar mağdur oluyor. Sadece paket servisle hizmet vermek zorunda kalıyoruz. Bu konuda en azından mesafeli bir şekilde oturabilir deseler bizde biraz daha rahatlarız. Çünkü burada birçok insan ekmek yiyor. Evine ekmek götürmek için akşama kadar bir yevmiye ile çalışan insanlarda mağdur olmuş durumda. Lokanta esnaflarına destek verileceği söyleniyor ama daha kesin bir şey yok. Söylenti var ama faaliyet yok” şeklinde konuştu.

YEREL YÖNETİMLER DE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

Esnaflar için yerelde yönetimlerin de elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Esnaf Yusuf Alyans; “Ülke genelinde uygulanan koronavirüs kısıtlamaları doğru ama yanlış sistemde doğru. Mesela hafta sonları kısıtlama olacak denildiği zaman Cuma günü bir liralık eşya beş liraya çıkıyor. Çünkü nasıl olsa adam iki gün içeri girecek o yüzden fiyatı artırıyor. Vatandaşlarında gözüne gelmiyor, bugün etin kilosu ne kadarsa o kadara yerim sonuçta iki gün değil mi diye düşünüyor. Ancak Pazartesi geldiğinde bakıyor ki para yok.
Sektör olarak bizde bu süreçte etkilendik, sadece kendimiz değil düğün yapacak ailelerde etkilendi. Sonuçta ortada bir virüs var ve şuan bir çaresi yok. Onun için anlayışlı olmak lazım. Kiracı olanlar daha çok etkileniyor. Her şeyi devletten de beklememek lazım sonuçta biz bir ilçedeyiz ve burada da devlet yerel yönetimdir. Bu süreçte belediye olsun kaymakamlık olsun esnaflara biraz daha destek olmalı. Verilen 500-1000 lira yardım bize bir şey katmaz daha somut adımlar atılması gerekir. Mesela belediye iş yerlerinden tabela parası almıyorum diyebilir veya kaymakamlık kendi alanında bazı indirimler yapabilir ya da esnaf odası imkanı varsa bu yıl aidat almıyorum diyebilir. Yani ben burada biraz da yerel yönetimlerin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ESNAF AĞLIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ŞEHİDİMİZ RECEP İNCE´NİN KANI YERDE KALMADI:
ŞEHİDİMİZ RECEP İNCE´NİN KANI YERDE KALMADI:
İçişleri Bakanlığı, Yıldırım operasyonları kapsamında Bitlis Sehi Ormanları kırsalında 10-11 Ocak tarihlerinde etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin turuncu kategoride yer aldığını ve 2017´de Astsubay Üstçavuş Recep İnce ile Jandarma Uzman Onbaşı Halil Ateş´in şehit olduğu saldırının faili olduğunu açıkladı.
AKILLI BASTON UYGULAMASI  HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK
AKILLI BASTON UYGULAMASI HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Sosyal Hizmet Merkeziyle işbirliği içinde hazırlanan “Engelsiz Yol” projesinin hayata geçirilmeye başlandığını bildirdi. Kaymakam Demir proje kapsamında özellikle görme engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak akıllı bastonların engelli vatandaşlara önümüzdeki hafta törenle dağıtılacağını söyledi.
VİYADÜK YÜZÜNDEN 250 MEZARIN YERİ DEĞİŞECEK..!
VİYADÜK YÜZÜNDEN 250 MEZARIN YERİ DEĞİŞECEK..!
Yapımı yılan hikayesine dönen çevre yolundaki viyadük, 250 mezarı yerinden ediyor. Aşağışehirde Viyadük temellerine denk gelen 250 mezarın yerinin değişmesine yönelik alınan karar, cenaze sahiplerinin tepkisine neden olurken cenazelerini defnedecek bir yer bulamamaları ailelerin üzüntülerini katladı.
SANKO Holding´den ADYÜ´ye cihaz desteği
SANKO Holding´den ADYÜ´ye cihaz desteği
SANKO Holding Tekstil İşletmeleri tarafından Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü´ne USTER Tester 4, numara çıkrığı, rutubet cihazı ve konik levhadan oluşan cihazlar hibe edildi.
KORONAVİRÜS AŞILARI ADIYAMAN´A ULAŞTI
KORONAVİRÜS AŞILARI ADIYAMAN´A ULAŞTI
Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık çalışanları için gönderilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele sürecinde geliştirilen SinoVac aşıları Adıyaman´daki sağlık kuruluşlarına dağıtımı başladı.
İl Müftüsü Taşçı´dan Besni´ye ziyaret
İl Müftüsü Taşçı´dan Besni´ye ziyaret
Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Besni´yi ziyaret etti. Müftü Taşçı ziyaretleri sırasında bedensel engelli 3 kişiye de ortopedik sandalye hediye etti.
QUİCK SİGORTA ‘ONLİNE KEFALET  SİGORTASI´ İLE ALTIN ÖDÜL ALDI
QUİCK SİGORTA ‘ONLİNE KEFALET SİGORTASI´ İLE ALTIN ÖDÜL ALDI
Ödeme Sistemleri Dergisi (PSM) tarafından her yıl düzenlenen PSM AWARDS yarışmasında Quick Sigorta bu yıl ‘%100 Online Kefalet Sigortası´ uygulaması ile İnovatif Ürünler Kategorisinde Altın Ödül aldı.
YEREL BASIN PANDEMi NEDENiYLE GELiR ELDE EDEMiYOR..!
YEREL BASIN PANDEMi NEDENiYLE GELiR ELDE EDEMiYOR..!
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak basın mensuplarının gününü kutladı. Mesajında özellikle yerel basının yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Milletvekili Tutdere, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle de yerel basının gelir elde edemediğini vurguladı.
Başkan Songur´dan şoförler için destek çağrısı:
Başkan Songur´dan şoförler için destek çağrısı:
Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında özellikle servis taşımacılığının durma noktasına geldiğini belirtti. Bu süreçte servis şoförlerinin hiçbir gelir kaynağının olmadığını ifade eden Başkan Songur; Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana şoför esnafımız perişan halde. Son alınan kararla bu yıl sadece Ocak, Şubat ve Mart aylarında bin liralık destek verilecek. Yetkililerden şoförler için daha kalıcı ve somut bir adım atmalarını bekliyoruz” dedi.
Yasağa uymayıp hasta ziyaretine giderken yakalandılar
Yasağa uymayıp hasta ziyaretine giderken yakalandılar
Adıyaman´da, yasağa uymayarak hasta ziyaretine giden otomobildeki 9 kişiden 4´üne 18 bin 310 lira ceza kesildi.
BESNİLİ ASTSUBAY ÇATIŞMADA YARALANDI
BESNİLİ ASTSUBAY ÇATIŞMADA YARALANDI
Diyarbakır´ın Lice kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada bir asker şehit oldu, biri Besnili olmak üzere iki asker ise yaralandı.
Vali Çuhadar: Gazeteciler demokrasinin vazgeçilmez gereğidir
Vali Çuhadar: Gazeteciler demokrasinin vazgeçilmez gereğidir
Adıyaman Vali Mahmut Çuhadar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Çuhadar mesajında basın mensuplarının demokrasinin vazgeçilmez bir gereği ve teminatı olduğunu ifade etti.
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE MÜZİK ZİYAFETİ YAŞANACAK
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE MÜZİK ZİYAFETİ YAŞANACAK
İstanbul Besni´liler Dayanışma Derneği Cumartesi günü saat 20.30´da Zoom Programı üzerinden Besnili ses sanatçıları Çalışkan Kardeşler Müzik Topluluğunu ağırlayacak.
SGK Müdürü Yaşar´dan yapılandırma açıklaması
SGK Müdürü Yaşar´dan yapılandırma açıklaması
Besni Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü İsrafil Yaşar, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” kapsamında başlatılan yapılandırma sürelerinin uzatıldığını ve yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların e-devlet sgk uygulamaları menüsünden, postayla ve bizzat Müdürlüğe başvuruyla yapılabileceğini söyledi.
ERDEMOĞLU´NDAN 2 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI
ERDEMOĞLU´NDAN 2 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI
Eğitim ve ülke ekonomisine verdikleri katkının yanı sıra hayır işlerine de büyük önem veren Erdemoğlu Ailesi, yeni yılla birlikte ihtiyaç sahiplerini yine unutmadı. Son olarak Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu tarafından gönderilen 2 bin koli gıda yardımı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı.
Ekrem İmamoğlu´ndan Tut Belediyesine araç desteği
Ekrem İmamoğlu´ndan Tut Belediyesine araç desteği
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tut Belediyesi´ne söz verdiği cenaze aracını gönderdi.
Antep müdafaasının kitabı Prof. Dr. Zeynel Özlü editörlüğünde yeniden yayımlandı
Antep müdafaasının kitabı Prof. Dr. Zeynel Özlü editörlüğünde yeniden yayımlandı
Antep Savunması üzerine Türkler tarafından yazılan ilk kitap olma özelliğini taşıyan Lohanizade Mustafa Nureddin´in kaleme aldığı Hubb-i İstiklalin Abidesi Gazi‘ayıntab Müdafaası adlı kitabı, Prof. Dr. Zeynel Özlü edötürlüğünde Şehitkamil Belediyesi tarafından Osmanlı Türkçesi ve günümüz Türkçesiyle yeniden düzenlenerek kitaplaştırıldı.
Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira yaptı
Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira yaptı
Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, sosyal medya hesabından çalışan işçi maaşını alacak personelin ücretlerinin 3 bin 205 lira olacağını bildirdi.
Besni eski Kaymakamı Kaya açığa alındı
Besni eski Kaymakamı Kaya açığa alındı
2015-2016 yılları arasında Besni´de Kaymakamlık yapan son olarak da Bolu Vali Yardımcılığı görevini yürüten Çağlayan Kaya FETÖ soruşturması kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı.
SANKO HOLDİNG YENİ YIL MESAJI
SANKO HOLDİNG YENİ YIL MESAJI
Sanko holding yeni yıl mesajı
MEGA  POLİETİLEN ÜRETİME BAŞLADI
MEGA POLİETİLEN ÜRETİME BAŞLADI
OSB´de kurulan MEGA Kumaş Fabrikası 500 insanımıza ekmek, ekonomimize ise lokomotif olacak. Tam bir Besni sevdalısı olan Özhan Kardeşlerin Betaş´ın yerine kurdukları Kumaş Fabrikası üretime başlarken makinaların kurulumu da devam ediyor. Yıllardır şehir dışında yaşamalarına rağmen gönüllerinin hep Besni´de olduğunu söyleyen işadamı Özhan, “Bizim burada fabrika kurma kararı almamızın başlıca sebeplerinden biri de memleketimiz olan Besni´ye sevgimizdi.” dedi.
Elazığ´daki 5.3´lük deprem Besni´de hissedildi
Elazığ´daki 5.3´lük deprem Besni´de hissedildi
AFAD´dan gelen son dakika açıklamasına göre Elazığ´da 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık olarak 16 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirilirken Adıyaman ve ilçelerinde de hissedildi.
AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİ  ESNAF İÇİN YETERLİ DEĞİL..!
AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİ ESNAF İÇİN YETERLİ DEĞİL..!
Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, koronavirüs salgını nedeniyle esnafa verilecek destekler hakkında Cumhurbaşkanı kararının, 23 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi. Açıklanan destek paketlerini değerlendiren Başkan İşitmen; “Pandemi döneminde mağdur olan esnaflarımızın daha büyük hibelerle desteklenmesini bekliyor, mağdur olan esnaflarımız için yeni paket bekliyoruz” dedi.
TUTDERE: TÜTÜN MAĞDURU ADIYAMAN, KENEVİR İÇİN İZİN İSTİYOR
TUTDERE: TÜTÜN MAĞDURU ADIYAMAN, KENEVİR İÇİN İZİN İSTİYOR
TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman´da kenevir üretimi konusunu meclise taşıdı. Milletvekili Tutdere burada yaptığı açıklamada; “Ekonomisi tarıma dayalı Güneydoğu Anadolu Bölgesinden bir veya birkaç ilin kenevir yetiştiriciliğine izin verilen mahaller arasında bulunmuyor olması büyük bir eksikliktir” dedi.
Hayırsever Avukat Karadeniz´den öğrencilere ayakkabı yardımı
Hayırsever Avukat Karadeniz´den öğrencilere ayakkabı yardımı
Besnili Avukat Cantekin Karadeniz, Besni Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından başlatılan “Çocuklar Üşümesin” kampanyası kapsamında ilçedeki çeşitli okullardaki öğrencilere toplamda 150 çift ayakkabı yardımında bulundu.
Atlardan üretilen antikorlarda  insanlı klinik çalışmalar başlıyor
Atlardan üretilen antikorlarda insanlı klinik çalışmalar başlıyor
Adıyaman´da, TÜBİTAK´ın desteklediği proje kapsamında 1 Nisan´da başlatılan serum ihracatı yapan Vetal A.Ş. laboratuarlarında ´Covidsera´ ismini verdikleri Kovid-19 serumu çalışmasında başvuru sürecinin devam ettiğini ve tesiste Faz-1 insan klinik çalışmalarına başlanması bekleniyor.
REHAVETE KAPILMAYIN..!
REHAVETE KAPILMAYIN..!
İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 3 haftadır uygulanan özellikle hafta sonlarındaki sokağa çıkma kısıtlaması etkisini göstermeye başladı. İlçe genelinde vaka sayılarında düşüş yaşandığını dile getiren Besni Kaymakamı Nazlı Demir, yaşanan gelişmenin rehavete yol açmamasının da altını çizdi. Vaka sayılarının yine de düşük olmayan seviyede olduğunu anımsatan Kaymakam Demir; “Vaka sayılarında güzel bir düşüş var ama bu bizi yanıltan bir durum olmasın. Anlık bir rehavet bu işi daha kötü bir noktaya da götürebilir. Tedbirlere devam etmeliyiz” dedi.
Sporcu gençler buldukları parayı sahibine teslim etti
Sporcu gençler buldukları parayı sahibine teslim etti
Besni Dokan Spor Kulübü sporcularından Ömer Faruk Meşen ve Zeynel Abidin Denizhan sokakta buldukları 2 bin 200 lira parayı sahibine teslim etti.
Üst geçit için 1938 imza topladı
Üst geçit için 1938 imza topladı
Besni´de vatandaş Mehmet Alkanalka, 1. Etap Toki konutlarından Pınarbaşı Mahallesi Hasan Tahsin Sümer Caddesine giden yol arasına ve Ciritmeydan Mahallesi Gaziantep Caddesi üzerine yaya yürüme üst geçidi yapılması için başlattığı imza kampanyasını tamamlayarak belediyeye teslim etti.
MiLLi EĞiTiM LOJMANLARI FEN LiSESiNE DAHiL EDiLDi
MiLLi EĞiTiM LOJMANLARI FEN LiSESiNE DAHiL EDiLDi
3 yıl önce gazetemizin de defalarca dile getirdiği lojman konusu geçte olsa nihai karara ulaştı. Ali Erdemoğlu Fen Lisesi inşaatı yanında atıl durumda bulunan Milli Eğitim Lojmanları binası Fen Lisesi projesine dahil edildi. Fen Lisesine 200 kişi kapasiteli bir öğrenci yurdu olacağını belirten Besni Kaymakamı Nazlı Demir, yurdun yapımının ise İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını söyledi.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…

Hacı Bektaşı Veli
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
16 Ocak 2021 Cumartesi