ESNAF KAN AĞLIYOR
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını etkisini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte en çok etkilenen esnaflar mağduriyetlerine çözüm ararken, kendilerine sağlanan destekler için daha samut adımlar atılması gerektiğini belirtiyor. Köklü esnafların bile siftahsız kepenk kapattığı Besni´de, bazı destek vaatlerinin de esnaflara ulaşmaması tepki topluyor.
Tarih: 25.12.2020 09:10:06/ 18667okunma / 0yorum

ESNAFLARIN MAĞDURİYETİ KATLANMAYA BAŞLADI

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgını özellikle esnaflar için içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Aradan geçen zaman içerisinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren esnafların mağduriyeti katlanarak artmaya devam ederken, esnaf da kendileri için daha somut adımlar atılması gerektiğini söylüyor.
Geçtiğimiz haftalarda Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen´in esnafların mağduriyetini dile getirmek adına yaptığı açıklamanın ardından bizde gazete olarak ilçemizde esnafların sorunları ve taleplerini dinledik.
Son açıklanan koronavirüs tedbirleriyle bir çok iş yerinin daha da zor zamanlar geçirdiğini dile getiren esnaflar bu süreçte bütün esnafların etkilendiğini, kıraathane, lokanta ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren esnafların ise yok olma noktasına geldiklerini söylediler. Yine bir çok iş yerinin siftahsız dükkan kapattığını dile getiren esnaflar, devletten özellikle yerel esnaf için destek beklediklerini ifade ettiler. 

PEKİ, ESNAF NE DÜŞÜNÜYOR?

Besni´de lokanta sektöründe faaliyet gösteren esnaflardan Zeki Aktaş, yeni kısıtlamalarla işlerinin yüzde 80 civarında düştüğünü belirterek şunları söyledi; “Şimdi malum bir salgın döneminden geçiyoruz. Bu süreçte gelen kısıtlamalarla özellikle bizim gibi lokanta esnafları zor zamanlar geçiriyor. Bildiğiniz üzere şuan sadece paket servis hizmeti veriyoruz. Buda bizim işlerimizi yüzde 80-90 civarında düşürdü. Devlet tarafından bizlere bin liralık bir yardım yapılacağı söyleniyor ama şuan elimize geçen bir şey yok. Bu süreçte esnaflarımıza biraz daha fazla yardımcı olunması lazım. Ben bunu sadece kendim için değil bütün esnaflarımız adına söylüyorum.
Ben bu konuyu daha önce bizzat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Hayati İşitmen beye de söylemiştim. Onunla bu konuyu görüştüğümde ilçede kirasını veremeyen esnaflarımız olduğunu, bu pandemi sürecine dayanamayacak esnafların olduğunu söyledim. Bu konuda kendisine de taleplerimizi ilettim.
Tabiki devletin uyguladığı kanunlar çerçevesinde sadece paket servis olarak hizmet vermekteyiz. Mecburen bu uygulamayı yerine getiriyoruz. Hiçbir müşterimizi iş yerinde oturtarak yemek yedirmiyoruz. Yani biz kurallara uyuyoruz ve devletimizden de bizlere biraz daha destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

KÜÇÜK ESNAF TÜKENDİ!

Bu süreçte küçük esnafların daha zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden esnaflardan Haydar Yücel ise; “Özellikle bizim gibi küçük esnaflar için tabi bu süreç daha zor geçiyor. Mesela müşterilerimiz biz içeride yemek yiyeceğiz diyor ama kurallar gereği müsaade etmiyoruz. Dışarıda yemek de yasak haliyle müşteri kaybımız oluyor.
En çok da köylerden gelen vatandaşlarımız için bu sıkıntı yaşanıyor. O yüzden o vatandaşlar ilçeye gelip işini hallettikten sonra yemek yemeden geri gidiyor. Buda bizi baya zor durumda bırakıyor. Genel olarak esnaf mağdur” diye konuştu.

MARKET ZİNCİRLERİ KÜÇÜK ESNAFI MAĞDUR EDİYOR

Esnaflardan Remzi Dilsiz ise; “Pandemiden dolayı belirli yaşlardaki kişiler için sokağa çıkma yasağı uygulanmasıyla birlikte bizlerde ister istemez mağdur olmaya başladık. Ayrıca tabi büyük marketler bizi en fazla zarara uğratan konu oluyor. Bu gibi yerler sürekli açık. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağında bile açıklar ama bizim gibi küçük esnaflar kapatıyor. Benim dile getirmek istediğim konu bu aslında. Yani yetkililerden bu market zincirlerinin küçük esnafa verdiği zarara karşı bir önlem alınmasını talep ediyoruz. Bu konuya bir düzenleme getirilmesi gerek. Onların her zaman açık olması bizi mağdur ediyor. Büyük marketler küçük esnafı bitiriyor” şeklinde ifade etti.

BİZLERE SAHİP ÇIKAN KİMSE YOK

Bir çok Avrupa ülkesinde esnaflara ve vatandaşlara çok büyük destekler sağlandığını ancak Türkiye´de ise böyle bir durumun olmadığını savunan Esnaf Sedat Yarar ise şunları kaydetti; “Esnafların mağduriyetleri gerek ulusal basında gerekse de yerelde görüyoruz. Bu süreçte eğlence sektörü, hizmet sektörü gibi yerler bizden daha mağdur durumdalar. Bizler yaşayabiliyoruz ama onlar öldüler. Gerçekten Allah yardımcıları olsun.
Birçok büyük Avrupa ülkeleri kendi esnafına çok büyük yardımlar yapıyor ve kendi insanına sahip çıkabiliyor. Bizlere sahip çıkan kimse yok. Bize yaptıkları tek şey faiziyle kredi vermek. Onu da herkes alamıyor, herkese vermiyorlar. Yani onda bile sıkıntı oluyor. Yaşayabilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İş yerine geldiğimizde sabahtan akşama kadar sadece ekmek parasını çıkarmaya çalışıyoruz. Maalesef sorunları çok büyük. Bizi yöneten insanların, bize hizmet etsin diye oy vererek beni temsil et dediğimiz gerek milletvekilleri gerekse de hükümet bize sahip çıkmak zorunda. Çünkü biz onlara oy verirken bu halka hizmet etsin diye gönderdik. Ama onlar kendilerine hizmet ediyorsa vay halimize” dedi.

YILLARIN ESNAFLARI SİFTAHSIZ DÜKKAN KAPATIYOR

Pandemi sürecinde birçok esnafın siftahsız kepenk kapattığını dile getiren Mustafa Sucu; “Bu salgın sürecinde esnafı etkileyen en önemli konu okulların kapalı olması. Yani her yerde öyle ama Besni için konuşmak gerekirse okullar kapalı olduğu sürece esnafın bütün işi duruyor. Köylü gelmiyor. Alışveriş yapan kimse yoktur. Ben daha yeni bir esnaf olabilirim ama burada yılların esnafları siftahsız dükkan kapatıyor.
Bir mal satacağın zaman 20 lira kar edecekken bu süreçte iş yapabilmek adına o malı zararına vermek zorunda kalıyoruz. Bunu da diğer ihtiyaçlar bir kenara sırf yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yapıyoruz. Bu sefer kar etmediğimiz için elimizdeki malı satıyoruz ve yerine yeni mal alamıyoruz. Bunun dışında ekstra kredin varsa, ödemelerin varsa ki hemen hemen bütün esnafın borcu var, bunların hepsini ele aldığımız zaman her geçen gün içeri giriyoruz. Yine kredi çekiyorsun yani esnaf borcunu borçla kapatmak zorunda kalıyor” diye konuştu.

DESTEK SÖYLENTİLERİ VAR AMA FAALİYET YOK

İşletmeler için açıklanan destek paketlerinin kendilerine ulaşmadığını dile getiren Cumali Türk; “Yani bu süreçte esnaf da çalışan da mağdur durumda. Her zaman sosyal mesafe kuralı diyorlar ama bakıyoruz dışarıda kimse bu kurala uymuyor. Şuan kıraathane esnafı ve bu tür bizim sektörde faaliyet gösteren insanlar mağdur oluyor. Sadece paket servisle hizmet vermek zorunda kalıyoruz. Bu konuda en azından mesafeli bir şekilde oturabilir deseler bizde biraz daha rahatlarız. Çünkü burada birçok insan ekmek yiyor. Evine ekmek götürmek için akşama kadar bir yevmiye ile çalışan insanlarda mağdur olmuş durumda. Lokanta esnaflarına destek verileceği söyleniyor ama daha kesin bir şey yok. Söylenti var ama faaliyet yok” şeklinde konuştu.

YEREL YÖNETİMLER DE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

Esnaflar için yerelde yönetimlerin de elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Esnaf Yusuf Alyans; “Ülke genelinde uygulanan koronavirüs kısıtlamaları doğru ama yanlış sistemde doğru. Mesela hafta sonları kısıtlama olacak denildiği zaman Cuma günü bir liralık eşya beş liraya çıkıyor. Çünkü nasıl olsa adam iki gün içeri girecek o yüzden fiyatı artırıyor. Vatandaşlarında gözüne gelmiyor, bugün etin kilosu ne kadarsa o kadara yerim sonuçta iki gün değil mi diye düşünüyor. Ancak Pazartesi geldiğinde bakıyor ki para yok.
Sektör olarak bizde bu süreçte etkilendik, sadece kendimiz değil düğün yapacak ailelerde etkilendi. Sonuçta ortada bir virüs var ve şuan bir çaresi yok. Onun için anlayışlı olmak lazım. Kiracı olanlar daha çok etkileniyor. Her şeyi devletten de beklememek lazım sonuçta biz bir ilçedeyiz ve burada da devlet yerel yönetimdir. Bu süreçte belediye olsun kaymakamlık olsun esnaflara biraz daha destek olmalı. Verilen 500-1000 lira yardım bize bir şey katmaz daha somut adımlar atılması gerekir. Mesela belediye iş yerlerinden tabela parası almıyorum diyebilir veya kaymakamlık kendi alanında bazı indirimler yapabilir ya da esnaf odası imkanı varsa bu yıl aidat almıyorum diyebilir. Yani ben burada biraz da yerel yönetimlerin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ESNAF AĞLIYOR

/resimler/2021-2/23/1619396092055.jpg

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Dişkaya´dan sert açıklama
Başkan Dişkaya´dan sert açıklama
Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, yerel basına destek verilmediğini ifade ederek sert açıklamalarda bulundu.
ADIYAMAN VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN 6 İL ARASINDA
ADIYAMAN VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN 6 İL ARASINDA
Sağlık Bakanlığı 10-16 Nisan tarihlerini kapsayan İllere göre haftalık vaka sayılarının yer aldığı risk haritasını paylaştı. Haritaya göre bir önceki haftaya nazaran vaka sayısı en çok azalan 6 il arasına giren Adıyaman´da haftalık vaka sayısı yüz binde 248´e geriledi. Yaşanan gelişmenin ardından Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Adıyamanlılara teşekkür etti.
ALi ERDEMOĞLU, RAMAZAN´DA  iHTiYAÇ SAHiPLERiNi UNUTMADI
ALi ERDEMOĞLU, RAMAZAN´DA iHTiYAÇ SAHiPLERiNi UNUTMADI
Eğitim ve ülke ekonomisine verdikleri katkının yanı sıra hayır işlerine de büyük önem veren Erdemoğlu Ailesi, Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde ihtiyaç sahiplerini yine unutmadı. Son olarak Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu tarafından gönderilen 10 bin koli gıda ve 6 ton et yardımları Besni ve Adıyaman´da ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı.
Başkan Dişkaya canlı yayına konuk oluyor
Başkan Dişkaya canlı yayına konuk oluyor
Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya bugün saat 14.00-16.00 arasında gündeme dair konuları konuşmak üzere facebook adresinden canlı yayın destekli programa konuk oluyor.
Kızilin´de dokuma kursu törenle açıldı
Kızilin´de dokuma kursu törenle açıldı
Kızilin´de Besni Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR işbirliğiyle açılan dokuma kursu sayesinde kadınlar hem mesleki beceri kazanıp hem de gelir elde edecek.
Demirel, yapımı devam eden okul inşaatlarını inceledi
Demirel, yapımı devam eden okul inşaatlarını inceledi
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel Besni´de yapımı devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.
Anadokulu öğrencilerinden anlamlı davranış
Anadokulu öğrencilerinden anlamlı davranış
M. Sadık Paccı Anaokulu Küçük Melekler Sınıfı öğrencileri Ramazan öncesi ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan Kolisi yardımında bulundu.
THK´dan fitre ve zekat çağrısı
THK´dan fitre ve zekat çağrısı
Türk Hava Kurumu (THK) Besni Şube Başkanı Ali Deveci, Besnilileri Ramazan ayında fitre ve zekatlarını THK´ya vermeye çağırdı.
GASUYAD´DAN SUVARLI´DAKİ OKULLARA ANLAMLI DESTEK
GASUYAD´DAN SUVARLI´DAKİ OKULLARA ANLAMLI DESTEK
Gaziantep Suvarlılar Yardımlaşma Derneği (GASUYAD), Suvarlı´da bulunan okulların ve öğrencilerin öncelikli ihtiyaçları olan donanım ve kırtasiye setleri malzeme yardımında bulundu. Malzemelerin teslimi sırasında konuşan İlçe Kaymakamı Nazlı Demir; “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın imkanlarını daha da iyileştiren bu çalışmadan dolayı emeği geçenleri tebrik ederim” dedi.
Valilik ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası başlattı
Valilik ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası başlattı
Adıyaman Valili Mahmut Çuhadar Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi aileler için yardım kampanyası başlatıldığını bildirdi. Kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Vali Çuhadar tüm hayırseverleri destek olmaya davet etti.
VAKA SAYILARININ DÜŞMESİ  İÇİN KISMİ KAPANMA UMUDU
VAKA SAYILARININ DÜŞMESİ İÇİN KISMİ KAPANMA UMUDU
Koronavirüs gündemiyle geçtiğimiz Salı günü toplanan Cumhurbaşkanlığı kabinesi Ramazan ayı için bir dizi kararlar alarak ilk iki hafta kısmi kapanmaya karar verdi. Sokağa çıkma kısıtlamasındaki saat değişikliği başta olmak üzere birçok konuda alınan ek tedbirler uygulanmaya başlarken ek tedbirlerle vaka sayılarındaki artışında önüne geçilmesi hedefleniyor.
Hayırsever çiftten Uzunkuyu´ya kütüphane
Hayırsever çiftten Uzunkuyu´ya kütüphane
Besni Kaymakamı Nazlı Demir´in teşviki, Aşkın ve Adnan Kayabaşlı çiftinin desteği ile Fatma Gökçe, Dilek Yalkı´nın işbirliğiyle hayata geçen Aşkın&Adnan Kayabaşlı Kütüphanesinin açılışı törenle yapıldı.
Besni SHM 10 Nisan´da polisleri unutmadı
Besni SHM 10 Nisan´da polisleri unutmadı
Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek emniyet mensuplarına gül takdim etti.
AKIN: İKTİDAR ESNAFA BİR GÜN BİLE SAHİP ÇIKMADI..!
AKIN: İKTİDAR ESNAFA BİR GÜN BİLE SAHİP ÇIKMADI..!
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun talimatlarıyla oluşturulan Ekonomi Masası heyeti Adıyaman ve ilçelerine gelerek esnaf ve halkın sorunlarını dinledi. Besni´ye görevlendirilen heyet içerisinde Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin ardından Şire Pazarı içerisinde basın açıklaması yaptı. Heyet adına açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; “Devleti yanında görmek isteyen esnafımız sadece yasaklarla karşılaşmış. Yasaklar esnafın dükkanından içeriye giriyor ama lebalep kongrelerden içeriye girmiyor. Bunun adına insafsızlık, adaletsizlik denir. Bunun ne akılla ne bilimle hiçbir şeyle alakası yok” dedi.
Başarılı Doktor Gündoğan, Kamu Hastaneler Birliği Başkanı oldu
Başarılı Doktor Gündoğan, Kamu Hastaneler Birliği Başkanı oldu
Bir dönem Besni Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Başarılı Doktor Mehmet Gündoğan, Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Başkanlığına atandı.
TÜRK POLİSİ 176 YAŞINDA
TÜRK POLİSİ 176 YAŞINDA
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıldönümü Besni´de düzenlenen törenle kutlandı.
BESNİ´DE ÖĞRETMENLERE İLK YARDIM KURSU VERİLDİ
BESNİ´DE ÖĞRETMENLERE İLK YARDIM KURSU VERİLDİ
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezi Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki İş Yeri Sağlık ve Güvenlik birimi tarafından Besni´de bir hafta boyunca öğretmenlere ilk yardım kursu verildi. Eğitmenler, olası kaza anlarında yapılması gerekenleri uygulamalı olarak öğretmenlere gösterdi.
ERDEMOĞLU TÜRKİYE´NİN EN ZENGİNLERİ ARASINDA
ERDEMOĞLU TÜRKİYE´NİN EN ZENGİNLERİ ARASINDA
Amerika´nın önde gelen iş dergilerinden olan FORBES, dünyanın ve Türkiye´nin en zengin insanlarını açıkladı. Besnili hayırsever hemşerilerimiz Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ve Başkanvekili Ali Erdemoğlu da açıklanan listede yer aldı.
KARNAÇIK MEZRASI KARANTİNAYA ALINDI
KARNAÇIK MEZRASI KARANTİNAYA ALINDI
Besni Kaymakamlığı ilçeye bağlı Kutluca köyü Karnaçık mezrasının artan koronavirüs vakaları nedeniyle 10 gün süreyle karantina altına alındığını bildirdi.
Koronavirüs denetimleri devam ediyor
Koronavirüs denetimleri devam ediyor
Besni´de denetim ekipleri, son yayınlanan genelgeyle yüzde elli kapasiteyle hizmet vermeye başlayan yemek-içme mekanlarında denetimler gerçekleştirdi.
QUİCK SİGORTA´YA “GÜVEN DAMGASI”
QUİCK SİGORTA´YA “GÜVEN DAMGASI”
Quick Sigorta, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin (TOBB), tüketicilerin elektronik ortamda güvenle alışveriş yapmalarına imkan sağlayan ´Güven Damgası´na layık görüldü. Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar; “Ortak Aklı Teknoloji ile Birleştirdik´ mottomuzla teknolojiye hep ilk günden beri yatırım yaptık. Pratik ve kaliteli hizmet vermeyi ön planda tuttuk ama bunları yaparken güvenilirlikten asla vazgeçmedik” dedi.
SHM´den Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği
SHM´den Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü, Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklerle kutlandı. Etkinlikte konuşan kurum müdürü Mustafa Orhan; “Toplumun her bir bireyi bu farkındalık hareketinin bir parçası olmalı ve biz ne kadar çok insana bunu anlatırsak o çocukların hayallerinin gerçekleşme olasılığının da aynı oranda artacağını biliyoruz” dedi.
Başkan Altın vefatının 24. Yılında Türkeş´i andı
Başkan Altın vefatının 24. Yılında Türkeş´i andı
Besni Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Altın, merhum başbuğ Alparslan Türkeş´in vefatının 24. Yılı dolayısıyla açıklamada bulundu.
GÖRME ENGELLİLER İÇİN SESLİ KİTAP KAFE AÇILDI
GÖRME ENGELLİLER İÇİN SESLİ KİTAP KAFE AÇILDI
Gençlik ve Spor Bakanlığının görme engelli bireylerin bilgiye erişimine katkı sağlamak amacıyla Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği ve Adıyaman Görme Engelliler Spor Kulübü tarafından yürütülen “Kültürden İrfana Sesli Kitap Kahve Projesi´nin” açılışı gerçekleştirildi.
Yayalar kırmızı çizgimiz uygulaması hayata geçti
Yayalar kırmızı çizgimiz uygulaması hayata geçti
İçişleri Bakanlığının farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” uygulaması Besni´de de hayata geçti.
Sektörde büyük satın alma:
Sektörde büyük satın alma:
Hayırsever işadamı hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding, Anadolu Grubu´nun bünyesinde bulunan 25 katlı Kozyatağı İkiz Kulelerini satın aldı. Bir süredir devam eden devir işlemlerinin tamamlanması ile birlikte Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu bir araya geldi.
Adana Besnililer Derneğinde 8. Olağan Kongre heyecanı
Adana Besnililer Derneğinde 8. Olağan Kongre heyecanı
Adana Besnililer Derneği geçtiğimiz Cumartesi günü 8. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Tek liste halinde gidilen kongrede mevcut başkan Avukat Neşet Aytekin oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Kongrede açıklamada bulunan Başkan Aytekin, dernek binasının üst kısmının da tamamlandığı müjdesini vererek buranın bir restoran işletmesi olarak hizmete sunulduğunu ve buradan gelen gelirin bir kısmının burs alan öğrencilere verileceğini aktardı.
BALKA MEZRASI KARANTİNAYA ALINDI
BALKA MEZRASI KARANTİNAYA ALINDI
Besni Kaymakamlığı ilçeye bağlı Beşyol köyü Balka mezrasının artan koronavirüs vakaları nedeniyle 10 gün süreyle karantina altına alındığını bildirdi.
SASA, 2023 YILINDA 330 MİLYON DOLAR YATIRIMLA ELYAF ÜRETİM TESİSİ AÇACAK
SASA, 2023 YILINDA 330 MİLYON DOLAR YATIRIMLA ELYAF ÜRETİM TESİSİ AÇACAK
Hayırsever hemşerimiz Erdoğalu Holdingin sahibi olduğu Sasa Polyester Sanayi AŞ´nin 2023 yılında 330 milyon dolarlık yatırımla devreye alacağı elyaf üretim tesisi, şirketin cirosuna yıllık 550 milyon dolar katkı sağlayacak.
Besni Akın Spordan Vali Çuhadar´a ziyaret
Besni Akın Spordan Vali Çuhadar´a ziyaret
Bu sezon Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Besni Akın Spor yönetimi Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar´ı makamında ziyaret ederek kulübün çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gün ışığı geldiğinde; kör insanı rehber olarak kullanmak saçmalıktır…” Heinrich Heine

Heinrich Heine
1

1
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
20 Nisan 2021 Salı