ESNAF KAN AĞLIYOR
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını etkisini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte en çok etkilenen esnaflar mağduriyetlerine çözüm ararken, kendilerine sağlanan destekler için daha samut adımlar atılması gerektiğini belirtiyor. Köklü esnafların bile siftahsız kepenk kapattığı Besni´de, bazı destek vaatlerinin de esnaflara ulaşmaması tepki topluyor.
Tarih: 25.12.2020 09:10:06/ 19460okunma / 0yorum

ESNAFLARIN MAĞDURİYETİ KATLANMAYA BAŞLADI

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgını özellikle esnaflar için içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Aradan geçen zaman içerisinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren esnafların mağduriyeti katlanarak artmaya devam ederken, esnaf da kendileri için daha somut adımlar atılması gerektiğini söylüyor.
Geçtiğimiz haftalarda Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen´in esnafların mağduriyetini dile getirmek adına yaptığı açıklamanın ardından bizde gazete olarak ilçemizde esnafların sorunları ve taleplerini dinledik.
Son açıklanan koronavirüs tedbirleriyle bir çok iş yerinin daha da zor zamanlar geçirdiğini dile getiren esnaflar bu süreçte bütün esnafların etkilendiğini, kıraathane, lokanta ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren esnafların ise yok olma noktasına geldiklerini söylediler. Yine bir çok iş yerinin siftahsız dükkan kapattığını dile getiren esnaflar, devletten özellikle yerel esnaf için destek beklediklerini ifade ettiler. 

PEKİ, ESNAF NE DÜŞÜNÜYOR?

Besni´de lokanta sektöründe faaliyet gösteren esnaflardan Zeki Aktaş, yeni kısıtlamalarla işlerinin yüzde 80 civarında düştüğünü belirterek şunları söyledi; “Şimdi malum bir salgın döneminden geçiyoruz. Bu süreçte gelen kısıtlamalarla özellikle bizim gibi lokanta esnafları zor zamanlar geçiriyor. Bildiğiniz üzere şuan sadece paket servis hizmeti veriyoruz. Buda bizim işlerimizi yüzde 80-90 civarında düşürdü. Devlet tarafından bizlere bin liralık bir yardım yapılacağı söyleniyor ama şuan elimize geçen bir şey yok. Bu süreçte esnaflarımıza biraz daha fazla yardımcı olunması lazım. Ben bunu sadece kendim için değil bütün esnaflarımız adına söylüyorum.
Ben bu konuyu daha önce bizzat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Hayati İşitmen beye de söylemiştim. Onunla bu konuyu görüştüğümde ilçede kirasını veremeyen esnaflarımız olduğunu, bu pandemi sürecine dayanamayacak esnafların olduğunu söyledim. Bu konuda kendisine de taleplerimizi ilettim.
Tabiki devletin uyguladığı kanunlar çerçevesinde sadece paket servis olarak hizmet vermekteyiz. Mecburen bu uygulamayı yerine getiriyoruz. Hiçbir müşterimizi iş yerinde oturtarak yemek yedirmiyoruz. Yani biz kurallara uyuyoruz ve devletimizden de bizlere biraz daha destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

KÜÇÜK ESNAF TÜKENDİ!

Bu süreçte küçük esnafların daha zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden esnaflardan Haydar Yücel ise; “Özellikle bizim gibi küçük esnaflar için tabi bu süreç daha zor geçiyor. Mesela müşterilerimiz biz içeride yemek yiyeceğiz diyor ama kurallar gereği müsaade etmiyoruz. Dışarıda yemek de yasak haliyle müşteri kaybımız oluyor.
En çok da köylerden gelen vatandaşlarımız için bu sıkıntı yaşanıyor. O yüzden o vatandaşlar ilçeye gelip işini hallettikten sonra yemek yemeden geri gidiyor. Buda bizi baya zor durumda bırakıyor. Genel olarak esnaf mağdur” diye konuştu.

MARKET ZİNCİRLERİ KÜÇÜK ESNAFI MAĞDUR EDİYOR

Esnaflardan Remzi Dilsiz ise; “Pandemiden dolayı belirli yaşlardaki kişiler için sokağa çıkma yasağı uygulanmasıyla birlikte bizlerde ister istemez mağdur olmaya başladık. Ayrıca tabi büyük marketler bizi en fazla zarara uğratan konu oluyor. Bu gibi yerler sürekli açık. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağında bile açıklar ama bizim gibi küçük esnaflar kapatıyor. Benim dile getirmek istediğim konu bu aslında. Yani yetkililerden bu market zincirlerinin küçük esnafa verdiği zarara karşı bir önlem alınmasını talep ediyoruz. Bu konuya bir düzenleme getirilmesi gerek. Onların her zaman açık olması bizi mağdur ediyor. Büyük marketler küçük esnafı bitiriyor” şeklinde ifade etti.

BİZLERE SAHİP ÇIKAN KİMSE YOK

Bir çok Avrupa ülkesinde esnaflara ve vatandaşlara çok büyük destekler sağlandığını ancak Türkiye´de ise böyle bir durumun olmadığını savunan Esnaf Sedat Yarar ise şunları kaydetti; “Esnafların mağduriyetleri gerek ulusal basında gerekse de yerelde görüyoruz. Bu süreçte eğlence sektörü, hizmet sektörü gibi yerler bizden daha mağdur durumdalar. Bizler yaşayabiliyoruz ama onlar öldüler. Gerçekten Allah yardımcıları olsun.
Birçok büyük Avrupa ülkeleri kendi esnafına çok büyük yardımlar yapıyor ve kendi insanına sahip çıkabiliyor. Bizlere sahip çıkan kimse yok. Bize yaptıkları tek şey faiziyle kredi vermek. Onu da herkes alamıyor, herkese vermiyorlar. Yani onda bile sıkıntı oluyor. Yaşayabilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İş yerine geldiğimizde sabahtan akşama kadar sadece ekmek parasını çıkarmaya çalışıyoruz. Maalesef sorunları çok büyük. Bizi yöneten insanların, bize hizmet etsin diye oy vererek beni temsil et dediğimiz gerek milletvekilleri gerekse de hükümet bize sahip çıkmak zorunda. Çünkü biz onlara oy verirken bu halka hizmet etsin diye gönderdik. Ama onlar kendilerine hizmet ediyorsa vay halimize” dedi.

YILLARIN ESNAFLARI SİFTAHSIZ DÜKKAN KAPATIYOR

Pandemi sürecinde birçok esnafın siftahsız kepenk kapattığını dile getiren Mustafa Sucu; “Bu salgın sürecinde esnafı etkileyen en önemli konu okulların kapalı olması. Yani her yerde öyle ama Besni için konuşmak gerekirse okullar kapalı olduğu sürece esnafın bütün işi duruyor. Köylü gelmiyor. Alışveriş yapan kimse yoktur. Ben daha yeni bir esnaf olabilirim ama burada yılların esnafları siftahsız dükkan kapatıyor.
Bir mal satacağın zaman 20 lira kar edecekken bu süreçte iş yapabilmek adına o malı zararına vermek zorunda kalıyoruz. Bunu da diğer ihtiyaçlar bir kenara sırf yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yapıyoruz. Bu sefer kar etmediğimiz için elimizdeki malı satıyoruz ve yerine yeni mal alamıyoruz. Bunun dışında ekstra kredin varsa, ödemelerin varsa ki hemen hemen bütün esnafın borcu var, bunların hepsini ele aldığımız zaman her geçen gün içeri giriyoruz. Yine kredi çekiyorsun yani esnaf borcunu borçla kapatmak zorunda kalıyor” diye konuştu.

DESTEK SÖYLENTİLERİ VAR AMA FAALİYET YOK

İşletmeler için açıklanan destek paketlerinin kendilerine ulaşmadığını dile getiren Cumali Türk; “Yani bu süreçte esnaf da çalışan da mağdur durumda. Her zaman sosyal mesafe kuralı diyorlar ama bakıyoruz dışarıda kimse bu kurala uymuyor. Şuan kıraathane esnafı ve bu tür bizim sektörde faaliyet gösteren insanlar mağdur oluyor. Sadece paket servisle hizmet vermek zorunda kalıyoruz. Bu konuda en azından mesafeli bir şekilde oturabilir deseler bizde biraz daha rahatlarız. Çünkü burada birçok insan ekmek yiyor. Evine ekmek götürmek için akşama kadar bir yevmiye ile çalışan insanlarda mağdur olmuş durumda. Lokanta esnaflarına destek verileceği söyleniyor ama daha kesin bir şey yok. Söylenti var ama faaliyet yok” şeklinde konuştu.

YEREL YÖNETİMLER DE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

Esnaflar için yerelde yönetimlerin de elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Esnaf Yusuf Alyans; “Ülke genelinde uygulanan koronavirüs kısıtlamaları doğru ama yanlış sistemde doğru. Mesela hafta sonları kısıtlama olacak denildiği zaman Cuma günü bir liralık eşya beş liraya çıkıyor. Çünkü nasıl olsa adam iki gün içeri girecek o yüzden fiyatı artırıyor. Vatandaşlarında gözüne gelmiyor, bugün etin kilosu ne kadarsa o kadara yerim sonuçta iki gün değil mi diye düşünüyor. Ancak Pazartesi geldiğinde bakıyor ki para yok.
Sektör olarak bizde bu süreçte etkilendik, sadece kendimiz değil düğün yapacak ailelerde etkilendi. Sonuçta ortada bir virüs var ve şuan bir çaresi yok. Onun için anlayışlı olmak lazım. Kiracı olanlar daha çok etkileniyor. Her şeyi devletten de beklememek lazım sonuçta biz bir ilçedeyiz ve burada da devlet yerel yönetimdir. Bu süreçte belediye olsun kaymakamlık olsun esnaflara biraz daha destek olmalı. Verilen 500-1000 lira yardım bize bir şey katmaz daha somut adımlar atılması gerekir. Mesela belediye iş yerlerinden tabela parası almıyorum diyebilir veya kaymakamlık kendi alanında bazı indirimler yapabilir ya da esnaf odası imkanı varsa bu yıl aidat almıyorum diyebilir. Yani ben burada biraz da yerel yönetimlerin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ESNAF AĞLIYOR

/resimler/2021-2/23/1619396092055.jpg

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEMİR: OYRATLI BİBERİ İÇİN COĞRAFİ YER İŞARETİ SÜRECİNİ BAŞLATTIK
DEMİR: OYRATLI BİBERİ İÇİN COĞRAFİ YER İŞARETİ SÜRECİNİ BAŞLATTIK
Besni Kaymakamı Nazlı Demir meşhur Oyratlı biberinin coğrafi yer işareti alması için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Oyratlı köyünü ziyaret ederek bölgede incelemede bulunan Kaymakam Demir ve Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Yıldız Pakyürek biberin coğrafi işaret alması için rapor hazırlanacağını söylediler.
23. Besni Eğitim Bayramına doğru…
23. Besni Eğitim Bayramına doğru…
Bu yıl 23.´sü kutlanacak olan Besni Eğitim Bayramına geri sayım başladı. 24-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bayram birbirinden değerli konuklarla dolu dolu geçecek. Eğitim Bayramı ile ilgili açıklamada bulunan BEV Başkanı Andan Sabak vakıf tarihinin ilk kadın başkanı olarak bu heyecanı yaşamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.
YILMAZKAYA: HÜKÜMETİN YENİ PARA KAYNAĞI TRAFİK CEZALARI
YILMAZKAYA: HÜKÜMETİN YENİ PARA KAYNAĞI TRAFİK CEZALARI
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, hükümetin 2021 yılı için trafik cezalarında çıtayı yükselttiğini ifade etti. Milletvekili Yılmazkaya; “2020 yılı trafik ceza hasılatı 4 milyar 700 milyon lira dolayında olan AKP Hükümeti, 2021 yılı için trafik cezalarında çıtayı yükselttiğini resmi olarak açıklamıştı. 2021 yılındaki hedefini tutturmak adına emniyet ve jandarmaya kota uygulaması getiren Hükümet, trafik cezalarından 6 milyar liranın üzerinde para toplamayı hedefliyor! Buda vatandaşa daha fazla ceza kesilmesi anlamına geliyor” dedi.
VATANINI SEVENLER FEDERASYONUNDAN AGC´YE ZİYARET
VATANINI SEVENLER FEDERASYONUNDAN AGC´YE ZİYARET
Vatanını Sevenler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Serdar Tüzün, Kadın Kolları Genel Başkanı Sedef Kanyılmaz, Adıyaman İl Başkanı Vahap Dişkaya, Hatay İl Başkanı Hasip Aslanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti´ne ziyarette bulundu.
“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” toplantısı yapıldı
“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” toplantısı yapıldı
Besni geneli okullarda eğitimi daha güvenli hale getirmek ve alınacak tedbirleri görüşmek üzere Besni Kaymakamı Nazlı Demir başkanlığında “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” toplantısı yapıldı.
Başkan Averdiata´dan 12 Eylül açıklaması
Başkan Averdiata´dan 12 Eylül açıklaması
Besni Alperen Ocakları Başkanı Dursun Ayverdiata 12 Eylül darbesinin yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.
Besnili ses sanatçısı Özgür Kılıç´ın acı günü
Besnili ses sanatçısı Özgür Kılıç´ın acı günü
Besni´nin sevilen ses sanatçılarından Özgür Kılıç´ın eşi Elif Kılıç genç yaşta hayatını kaybetti.
Serdar Tuncer´e Besni´de büyük ilgi
Serdar Tuncer´e Besni´de büyük ilgi
Besni Belediyesi tarafından organize edilen etkinliğe konuk olan Şair-Yazar ve TV Programcısı Serdar Tuncer, seslendirdiği birbirinden güzel şiirler ve sohbetiyle vatandaşlara güzel bir gece yaşattı.
EĞİTİM ŞEHRİ BESNİ´YE YAKIŞMADI..!
EĞİTİM ŞEHRİ BESNİ´YE YAKIŞMADI..!
Hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesi tarafından Besni´ye kazandırılan Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesine tercih döneminde sadece 9 öğrenci kazandı. Burs, staj, iş gibi sağladığı imkanlarla açıldığı günden bu yana özellikle Besnili ailelerin çocuklarının tercihte önceliği fakültemiz olması için düzenlenen kampanyalara rağmen aileler çocuklarının tercihini yine şehir dışındaki üniversitelerden yana kullandı.
VAKKAS KUMRAL İLKÖĞRETİM OKULUNUN TEMELİ ATILDI
VAKKAS KUMRAL İLKÖĞRETİM OKULUNUN TEMELİ ATILDI
Hayırsever işadamı hemşerimiz Onur Kumral tarafından babası Vakkas Kumral adına Besni eğitimine kazandırılacak olan 24 derslikli Vakkas Kumral İlköğretim okulunun temeli atıldı. Okul hakkında gazetemize konuşan Kumral; “Ülkemizde ve bölgemizde kaliteli eğitim olanaklarının yolu kaliteli fiziki ortamlardan geçiyor. Biz bu nedenle ihtiyacı görerek aile büyüğümüz ve babamız Vakkas Kumral adına memleketimiz olan Besni´ye böyle bir eğitim yuvası kazandıracağız” dedi.
Vali Çuhadar Millet Bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi
Vali Çuhadar Millet Bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Besni Millet Bahçesini inceledi.
Vali Çuhadar´dan Şehit Hakan Bali´nin ailesine ziyaret
Vali Çuhadar´dan Şehit Hakan Bali´nin ailesine ziyaret
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak´ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü PKK´nın hain saldırısı sonucu geçtiğimiz Ağustos ayında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Bali´nin ailesini ziyaret etti.
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni´ye çıkarma
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni´ye çıkarma
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Besni´ye geldi. Ziyarette Besni´nin ziyaret edilmedik hiçbir vatandaşını bırakmayacaklarını söyleyen Milletvekili Tutdere; “Buradaki kamu yatırımlarının tamamlanması ve halkımızın hizmetine sunulması noktasında gerekli mücadeleyi şimdiye kadar mecliste verdik, meclis 1 Ekim´de açıldığında da aynı şekilde Besni´nin sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
BESNİ´DE FISTIK HASADI BAŞLADI
BESNİ´DE FISTIK HASADI BAŞLADI
Besni´de yaklaşık 200 Bin dekarlık bir alanda üretimi yapılan ve ilçe ekonomisinin can damarı olarak görülen Antep Fıstığı hasadı başladı.
ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE MAKİNE DESTEĞİ
ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE MAKİNE DESTEĞİ
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ziraat Odası Başkanlığının koordinesinde GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının finansman desteği ile Adıyamanlı 45 üzüm üreticisine üzüm sıkma makinesi dağıtıldı.
İl genel meclisi Başkanı Erdoğan Besni´deki yatırımları inceledi
İl genel meclisi Başkanı Erdoğan Besni´deki yatırımları inceledi
Adıyaman İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan beraberindeki heyetle birlikte Besni´ye gelerek, ilçeye bağlı köylerde devam eden çalışmaları inceledi.
TARIM MÜKEMMELİYET MERKEZİ ORTAKLIK PROTOKOLÜ İMZALANDI
TARIM MÜKEMMELİYET MERKEZİ ORTAKLIK PROTOKOLÜ İMZALANDI
Ekonomisinin büyük bir bölümü tarıma dayanan Adıyaman´da kurulacak Tarım Mükemmeliyet Merkezinin ortaklık protokolü imzalandı.
BESNİLİ KADINLARIN EL EMEKLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
BESNİLİ KADINLARIN EL EMEKLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Kesmetepe beldesinde Kesmetepe Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur işbirliğiyle açılan ve sonuçlanan moda tasarım ve ev tekstil kurslarının sergisi düzenlenen törenle açıldı.
23. BESNi EĞiTiM BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI BELLi OLDU
23. BESNi EĞiTiM BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI BELLi OLDU
Besni Kaymakamlığı, Besni Belediyesi ile Besni Eğitim Vakfı tarafından organize edilen ve bu yıl 23´üncüsü kutlanacak olan Besni Eğitim Bayramının kutlama programı taslağı belli oldu. Programın içeriğini belirlemek ve Besni´de tüm kesimin bayrama katılımını sağlamak amacıyla bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Besni´ye gelen BEV heyeti, Kaymakam Nazlı Demir başkanlığında yapılan toplantıda muhtarlar, STK Temsilcileri ve oda başkanlarıyla bir araya geldi.
ADD´DEN 30 AĞUSTOS´A COŞKULU KUTLAMA
ADD´DEN 30 AĞUSTOS´A COŞKULU KUTLAMA
Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıldönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
30 AĞUSTOS ZAFERİ 99. YILINDA
30 AĞUSTOS ZAFERİ 99. YILINDA
Milletimizi yok etmek isteyen işgalci güçlere karşı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Başkomutanlığında 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Büyük Zafer´in 99. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Besni´de çelenk sunumu ve tebriklerin kabulüyle kutlandı.
AKEDAŞ 30 AĞUSTOS KUTLAMA İLANI
AKEDAŞ 30 AĞUSTOS KUTLAMA İLANI
AKEDAŞ 30 AĞUSTOS KUTLAMA İLANI
İş Bankası 97. Yılını kutluyor
İş Bankası 97. Yılını kutluyor
1924 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye İş Bankası kuruluşunun 97. Yıldönümünü kutluyor.
23´ÜNCÜ BESNİ EĞİTİM BAYRAMI TARİHİ BELLİ OLDU
23´ÜNCÜ BESNİ EĞİTİM BAYRAMI TARİHİ BELLİ OLDU
Bu yıl 23´üncüsü düzenlenecek olan Besni Eğitim Bayramının kutlama tarihi belli oldu. Eğitim Bayramı paydaşlarının aldığı karara göre bayram bu yıl 24-26 Eylül tarihleri arasında kutlanacak. Dolu dolu bir bayram olacak Besni Eğitim Bayramında bu yıl bir birinden değerli konukların yer almasının yanı sıra yine hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesi tarafından Besni eğitimine kazandırılan Fen Lisesi ve Meslek Yüksek Okulu ek binasının açılışları yapılacak.
BESNİLİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİNDEN  ADIYAMAN TARİHİNE KATKI
BESNİLİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİNDEN ADIYAMAN TARİHİNE KATKI
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tarih bölümünde Öğretim Görevlisi olan Besnili hemşerimiz Ahmet Korkmaz, 93 Harbinden bu yana Adıyamanlı şehitlerin hayat hikayelerini baz alan çalışmasını tamamladı. Bu kapsamda gazetemizi ziyaret ederek çalışma hakkında bilgiler veren Korkmaz çalışmanın çok yakında kitaplaştırılarak Adıyaman tarihine sunulacağını dile getirdi.
İYİ PARTİ BESNİ´DE ESNAFI DiNLEDİ
İYİ PARTİ BESNİ´DE ESNAFI DiNLEDİ
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman´a gelen İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, beraberindeki heyetle birlikte Besni´yi de ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Esnaf ziyaretlerinde açıklamada bulunan Milletvekili Ataş; “Hiç kimse durumdan memnun değil ve insanlar yeter diyor artık. Bir an önce sandık bekler duruma gelmişler ve sandık geldiğinde de hesabını soracak gibi görünüyor” dedi.
ERDEMOĞLU´NDAN AFETZEDELERE 2 MiLYON TL´LiK DESTEK
ERDEMOĞLU´NDAN AFETZEDELERE 2 MiLYON TL´LiK DESTEK
30 yılı aşkın bir süredir gerek ülke ekonomisine verdikleri katkı gerekse de sağladıkları istihdam olanaklarıyla vatandaşların gönlünde taht kuran hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesi, geçtiğimiz günlerde Karadeniz bölgesinde selden etkilenen vatandaşları da unutmadı. Erdemoğlu Ailesi son olarak sel bölgesindeki afetzedelere de destek olmak amacıyla 2 milyon TL´lik yardımda bulundu.
HAYATİ İNANÇ´LA EDEBİYAT ŞÖLENİNE YOĞUN İLGİ
HAYATİ İNANÇ´LA EDEBİYAT ŞÖLENİNE YOĞUN İLGİ
Besni Belediyesi tarafından organize edilen ve Hayati İnanç´ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşiye Besnililer yoğun ilgi gösterdi.
Adıyaman´da Kamu-Üniversite ve Sanayi İşbirliği Geliştirme Toplantısı Yapıldı
Adıyaman´da Kamu-Üniversite ve Sanayi İşbirliği Geliştirme Toplantısı Yapıldı
Arge ve İnovasyon çalışmalarına hız verilerek, üniversitenin ortaya çıkardığı önemli gelişme ve buluşların sanayiye aktarılarak, başarılı bir şekilde uygulamaya konabilmesi amacıyla düzenlenen Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği ve Geliştirme Kurulu toplantısı Vali Mahmut Çuhadar Başkanlığında gerçekleştirildi.
Kaymakam Demir asaleten Besni´ye atandı
Kaymakam Demir asaleten Besni´ye atandı
Yaklaşık bir yıldır vekaleten Besni Kaymakamlığı görevini yürüten Nazlı Demir, son yayımlanan kararnameyle asaleten Besni Kaymakamlığına atandı.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez…

Mevlana
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
17 Eylül 2021 Cuma