Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Tarih: 1.12.2018 16:26:49/ 750okunma / 0yorum

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SODES Kültür Salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, Besni Emniyet Müdür Vekili Mehmet Öz, İl Genel Meclisi Üyeleri ve köy muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2019 yılı ve iki yıla ait tahmini gelir ve gider bütçesi, yatırım planı ve çalışma programı ve 2018 yılı ek bütçesi görüşüldü.

Toplantıda konuşan İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer; “Malumunuz yılların biriktirdiği problemler bir yılda çözülmüyor. Ama şundan herkes emin olsun ki hem kaymakamlık olarak biz, hem de il genel meclisi üyelerimiz fedakarca köylerimizin sıkıntılarını nasıl çözebiliriz anlayışıyla hareket ediyoruz. Bazen yetiştik, bazen yetişemedik ama işimizi gerçekten hakkıyla yapma çabası içerisindeyiz. Bunu bazı arkadaşlarımız kabul edebilir, bazı arkadaşlarımız kabul etmeyebilir ama bizim çabamız ve gayretimiz buydu. Keşke sorunlar bize ulaşır ulaşmaz çözebilsek, keşke köylerimiz güllük gülistanlık olsa ama bir anda olmuyor, birazcık da sabretmemiz gerekiyor” diye konuştu.

2018 yılında 12 Tane okul yapıldı

2018 yılında eğitim alanında ciddi yatırımların yapıldığı söyleyen Gencer şöyle devam etti; “Kısaca 2018 yılında yapılan hizmetleri özetlemek istiyorum. Çünkü bazen bazı köylerde çeşitli nedenlerden dolayı yatırımlar olmuyor. Ama ilçe genelinde muazzam yatırımlar oldu.

Üçgöz Köyümüzde Aile Sağlığı Merkezimizi tamamladık. Akpınar Köyümüzün Sağlık Ocağının tamiratını yaptık. Aşağısöğütlü´de ki ilkokulumuzun inşaatı tamamlandı. Merkezde 24 derslikli okulumuz bitmek üzere, 16 derslikli İmam Hatip Ortaokulunu tamamladık. Kesmetepe´de 8 derslikli okul yaptık ve eğitim öğretime başladı. Çakırhüyük´te 16 derslikli okul yaptık orası da eğitim öğretime başladı. Uzunkuyu´da 8 derslikli okul yaptık çalışması bitmek üzere. Burunçayır´daki okul bitti açılışını yaptık. Mükemmel okullar yaptık. Bu yıl 12 tane okul yaptık, bunların çoğu köylerde ve kasabalarda yapılan okullar. Eski köy okulları gibi değil, şuanda köylerde okul sıkıntısı yaşadığımız yerler var, inşallah bundan sonra da onları yenileyip eğitim öğretimi köylerde de bir şehir imkanlarıyla donatarak çalışmalarımıza devam etmeyi arzu ediyoruz. Ama hepsi bir anda olmuyor, bir yılda 30 tane okul yapamıyoruz, hakikaten bu yapılan 12 tane okul bir rekor.

Merkezde Ali Erdemoğlu Fen Lisesi inşaatımız devam ediyor. Çok sayıda taziye evi yapıldı, Bereketli, Dikilitaş, Alişar, Üçgöz, Oyratlı, Beşyol, Kutluca, Sarıkaya, Yoldüzü, Sugözü, Aktepe köylerimize bu taziye evleri yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Köylerin en büyük sıkıntısı yarım kalan işler

Toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların 2019 yılında tamamlanacağını aktaran Gencer; “Köylerimizin en büyük sıkıntısı bu toplulaştırma kapsamında ihalesini yapıp da ekonomik nedenlerden dolayı başlayamayan, başlayıp da yarım kalan çalışmalarımız oldu. Bu yıl İl Genel Meclisi Üyelerimizle 2019 yılı bütçesini konuşurken önceliğimiz ne olsun dediğimizde genel düşüncemizin yarım kalan kanalizasyon işlemlerinin bir an önce tamamlanması oldu. Her ne kadar ihalesi merkezde yapılsa da ödenek sıkıntısından dolayı başlayamayan bu kanalizasyon işlerini bu yıl İl Genel Meclisi Üyelerimizin de gayretiyle 2019 programına bir kısmı alındı. Buradaki yol haritamız da şu; normalde yapılmış bir ihale var, firma belli, ihaleyi yapan kurum belli hatta Kızılin´de de iş başladı fakat bu sıkıntıdan dolayı müteahhit orda da yarım bırakıp çıktı. 2 bin metre yapıldı fakat bütçe meselesinden dolayı yarım kaldı. Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın Bey de konuyu yakından takip ediyor. Bu toplulaştırmanın bu seviyeye gelmesinde ciddi emeği ve katkısı var. İhaleye devam edin, sözleşmeyi yapın dendiği zaman çalışmalar kaldığı yerden devam edecek” dedi.

Toplantı köy muhtarlarının sorunlarını iletmesi ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Mahalle Muhtarlarıyla İstişare Toplantısı

Köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı kapsamında İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, Kaymakamlık toplantı salonunda mahalle muhtarlarını kabul ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Toplantıda konuşan Kaymakam Gencer; “Bu tür toplantılar düzenleyerek sorunlarımızı, konularımızı konuşma fırsatı buluyoruz. Bugünde ilçe merkezinde güvenlik, eğitim, sağlık ve kamu alanında bizleri ilgilendiren tüm konuları böyle bir toplantı ortamında ele alıp muhtar arkadaşlarımızın taleplerini, sıkıntılarını dinleyip çözüm arama noktasında bir toplantı ortamı oluşturmak istedik.

Hamdolsun ilçe merkezinde emniyet ve asayiş yönünde ciddi bir sıkıntımız yok. Bu büyüklükteki emsal ilçelerle ilçemizi kıyasladığımız zaman gerçekten Besni´nin huzurlu bir ilçe olduğunu net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Ufak tefek uyuşturucuyla ilgili sıkıntılar yaşanabiliyor ama hem emniyetimiz hem jandarmamız bu konuda gayet hassas davranıyor. Konular her ne kadar basit düzeyde olsa da uyuşturucuyla mücadele konusunu gerçekten çok ciddiye aldığımızı ve ciddiyetle üzerine gittiğimizi herkesin bilmesini istiyorum.

Yine hamdolsun terörle ilgili ilçemizde büyük bir sıkıntı yok. Vatandaşımız sağduyulu, devletine, milletine bağlı, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde örnek gösterilecek ilçelerden birisiyiz. Bundan dolayı da Besni halkımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

2019´da hiçbir okulumuz ikili eğitimde olmayacak

İlçe merkezinde tekli eğitime geçme konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gencer; “Eğitim konusunda bu yıl ciddi yatırımlarımız oldu. İlçe merkezinde tekli eğitime geçme konusunda birkaç okulumuzun sıkıntısı var. Bununla ilgili de tedbirlerimizi aldık. İnşallah ikinci dönem veya en geç önümüzdeki yıl hiçbir okulumuz ikili eğitimde olmayacak. Bu konuda biz çalışmalarımızı yapıyoruz ama Besni´nin şehirleşme yapısına baktığımız zaman eski şehir, yeni Besni ve nüfusun Yenikent´te yoğunlaşması dolayısıyla bir dengesizlik oluşuyor. Aşağıda camiler boş kalıyor, yukarıda cami ihtiyacı oluşuyor, aşağıdaki sınıflar 15-20 kişilik yukarıda sınıflar 35-40 kişilik buda şehirleşmenin yukarı doğru kaymasından kaynaklanıyor. Ama bununla ilgili tedbirleri elimizden geldiği kadar almaya çalışıyoruz.

İlçemizde iki okul inşaatı devam ediyor. Tabi hem Fen Lisesi hem 24 derslikli ortaokul binası devam ediyor ama Yenikent´te özellikle yukarı tarafta bir ortaokul ihtiyacı daha var onu da arkadaşlarımız yatırım programına teklif ediyorlar. Hayırseverlerimizle görüşmelerimiz var. Bugün itibariyle ciddi bir sorun olmasa bile önümüzdeki yıllarda muhakkak bir ihtiyaç ve sorun olacaktır” dedi.

Sokak hayvanları için Beslenme noktası önerisi

Toplantıda sokak hayvanlarıyla ilgili konuşan Gencer; “İlçe merkezinde benim gördüğüm en büyük sorunlardan birisi başıboş gezen sokak hayvanları. Maalesef bu konuda da yetki belediye de olduğu için onlarla da temas halindeyiz. Her ne kadar bizler yönetici de olsak buradaki arkadaşlarımızın hepsi dışarıda gündelik hayatını yaşayan bir vatandaştır. Yani bu konuda belediye ciddi bir tedbir alamadı, hem görüntü kirliği açısından hem de çocuklarımızın, gençlerimizin tedirgin olduğu bir konu. Hayvanlardan birer can taşıyor onlarda korunmaya ihtiyaç duyuyor onlara sahip çıkmak bizim vazifemiz ama bunları belli bir plan ve düzen içerisinde yapmamız da önem arz ediyor” diye konuştu.

İlçe merkezindeki başıboş gezen sokak hayvanlarının çözümüyle ilgili konuşan belediye başkanı İbrahim Öztürk ise; “biz yaklaşık 6 ay önce Mezbahanenin üzerine bir köpek barınağı yaptık, orada da yaklaşık 45 gündür kısırlaştırma çalışması yapılıyor. Bu sokak hayvanlarının biraz daha ilçe merkezinden uzak yerlerde bulunmaları için şehrin biraz daha dışında belli noktalarına beslenme noktaları kurabiliriz. Yani bu konuda belediyemizce görevlendireceğimiz bir ekiple yemek firmalarından, kasaplardan toplanan kemik ve yiyecekler şehrin dışında belirlenecek belli noktalara bırakılacak ve bu sokak hayvanlarının beslenmesini orada yapacak ilçe merkezinden çıkarmış olacağız” dedi.

Toplantı muhtarlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADD Başkanı Palalı Güven Tazeledi
ADD Başkanı Palalı Güven Tazeledi
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adıyaman Şubesinde yaşanan seçim heyecanı sonucu, mevcut başkan Aslan Palalı yeniden seçildi.
Tutdere; “Yeni Dertler Değil, Derman Gerek”
Tutdere; “Yeni Dertler Değil, Derman Gerek”
CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, orman köylülerinin sorunlarına dair, mecliste yaptığı konuşmasında, 2B yasasının amacına uygun olarak kullanılması gerektiğini hatırlatarak, "Kendi arazisini işleyemez hale getirilen orman köylüsünün mağduriyeti giderilsin. Orman köylülerine yeni dert değil, derman gerek” dedi
Kaymakam İmamoğlu´ndan Barış Pınarı Harekatı Gazisine Ziyaret
Kaymakam İmamoğlu´ndan Barış Pınarı Harekatı Gazisine Ziyaret
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´de başlatılan Barış Pınarı Harekatından teröristlerce tuzaklanan EYP´nin patlaması sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Ferdi Özdemir´i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Şehit Mehmet Yağmur Lisesinden Esnafa Kur´an-ı Kerim Hediyesi
Şehit Mehmet Yağmur Lisesinden Esnafa Kur´an-ı Kerim Hediyesi
Besni Şehit Mehmet Yağmur Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında esnaflara ücretsiz olarak Kur´an-ı Kerim meali ve İslam ilmihali dağıtıldı.
16 DERSLİKLİ OKUL İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI
16 DERSLİKLİ OKUL İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI
21. Besni Eğitim Bayramında gündeme gelen Yenikent´teki okul ihtiyacı sonrası elini taşın altına koyan hayırsever hemşerimiz Vakkas Kumral Besni´ye gelerek okul için tespit edilen yerleri inceledi. Kumral, 15 Temmuz Şehitler Mahallesi hayırsever hemşerimiz İbrahim Tuğsuz´un yaptırdığı Tuğsuz Ali Ağa ilköğretim okulu bitişiğindeki 6 dönümlük arsaya okulu yapmaya karar verdiğini söyledi.
Milletvekili Tutdere´den Ulaştırma Bakanına Çağrı
Milletvekili Tutdere´den Ulaştırma Bakanına Çağrı
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere 80 milyon maliyetle yapılan Nissibi Köprüsü´ndeki yol çökmesi nedeniyle Adıyamanlılarca kullanılamaması ve Gerger´e sözü verilen yol yapımının henüz başlamamasını meclis gündemine taşıdı. Bakana "Adıyaman üvey evlat olmaktan ne zaman kurtulacak?" diye sordu.
Kaymakam İmamoğlu Kızilin Köprüsündeki Çalışmaları İnceledi
Kaymakam İmamoğlu Kızilin Köprüsündeki Çalışmaları İnceledi
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Kızilin Köyünü ziyaret ederek tarihi Köprüdeki restorasyon çalışmalarını inceledi.
3000 FidanToprakla Buluştu
3000 FidanToprakla Buluştu
Türkiye geneli 81 ilde 2023 noktada gerçekleştirilen fidan dikme kampanyasıyla 11 milyonun üzerinde fidan toprakla buluştu. Kampanya kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gönderilen 1500 fidan Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesi kampüs alanına dikildi.
ERDEMOĞLU EN ZENGİN 31. AİLE OLDU
ERDEMOĞLU EN ZENGİN 31. AİLE OLDU
Gaziantep ve Adana´da önemli yatırımlarıyla dikkat çeken ve eğitim alanında hayırlarıyla bilinen hayırsever hemşerilerimiz Erdemoğlu Ailesinin sahibi olduğu Erdemoğlu Holding Ekonomist dergisinin en zengin 100 ailesi arasına 31. Sırada girdi. Holding Yönetim Kurulu başkanı İbrahim Erdemoğlu, ülke ekonomisine, istihdamına katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.
Yenikent´e 16 derslikli  okul için yer tespiti yapılacak
Yenikent´e 16 derslikli okul için yer tespiti yapılacak
Hayırsever işadamı Vakkas Kumral 16 derslikli ilköğretim okulunun yer tespiti için Besni ye gelecek.
Adıyaman Turizm Platformu ilk Toplantısını Yaptı
Adıyaman Turizm Platformu ilk Toplantısını Yaptı
Adıyaman´ın sahip olduğu turizm değerlerini yeni stratejilerle tanıtma ve geliştirmeye yönelik planlama, örgütlenme ve tanıtım çalışmalarını koordine etmenin yanı sıra sorunları ve çözüm yollarını bulmak ve bununla ilgili kararlar alarak alınan kararları uygulamak amacıyla oluşturulan “Turizm Platformu” ilk toplantısını yaptı.
Çocuk Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Çocuk Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Besni Sosyal Hizmet Merkezinde yapılan toplantıda Besni ve köylerindeki olası intihar eğilimlerinin çözüme kavuşturulması araştırılması, gerekli önlemlerin tedbirlerin alınması, çocuk yaşta evliliklerin önüne geçilmesi ve gençleri madde bağımlılığından uzak tutmak için gerekli sosyal etkinliklerin düzenlenmesi konuları görüşüldü.
Yılmazkaya; “Savcılar Atatürk´e karşı işlenen suçlarda görevini yapmıyor”
Yılmazkaya; “Savcılar Atatürk´e karşı işlenen suçlarda görevini yapmıyor”
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Adalet Bakanlığını eleştirerek; “Cumhuriyet Savcıları, Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´e karşı işlenen suçlarla ilgili neden görevlerini yapmamaktadırlar Sayın Bakan?” dedi.
Tutdere, Besni´deki Balık Ölümlerini Meclise Taşıdı
Tutdere, Besni´deki Balık Ölümlerini Meclise Taşıdı
CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Atatürk Barajı´nda görülen kirlilik, Besni´de de olmak üzere son dönemde üç kez yaşanan balık ölümleri ve Çat Barajı üzerindeki doğal kültür mirası olan Yüzen Adalar´ın tehlike altında olduğunu meclis gündeminde dile getirdi.
Kaymakam İmamoğlu; “Besni orta ölçekli bir il kapasitesinde”
Kaymakam İmamoğlu; “Besni orta ölçekli bir il kapasitesinde”
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu iadeyi ziyaretleri kapsamında gazetemizi ziyaret etti. Besni´nin bir çok konuda imkanı ve potansiyeli olduğunu, ele ele verildiği takdirde aşılmayacak hiçbir sorunun olmadığını dile getiren İmamoğlu, köylerdeki çalışmalar ve Yenikent´teki okul ihtiyaçları konusunda da açıklamalarda bulundu.
Sanayi ve Ekonomi Platformu Vali Pekmez Başkanlığında Toplandı
Sanayi ve Ekonomi Platformu Vali Pekmez Başkanlığında Toplandı
Adıyaman´ın sanayi ve ticaretinin rekabet edilebilirliğinin ve verimliliğinin artırılarak, ilin rekabetçilik analizinin yapılması ve rekabetçi sektörlerin gelişimini sağlayacak proje ve faaliyetleri uygulamak amacıyla Vali Aykut Pekmez Başkanlığında teşekkül eden “Adıyaman Sanayi ve Ekonomi Platformu” ilk toplantısını yaptı.
Hemşerilerimiz Uşak Besnililer Derneğinde hasret giderdi
Hemşerilerimiz Uşak Besnililer Derneğinde hasret giderdi
Uşak Besni kardeşliği etkinlikleri için Uşak´a giden hemşerilerimiz 1 Kasım akşamı Uşak Besnililer Derneğinin yemeğinde bir araya geldi.
HES Suyu Kesti Binlerce Balık Telef Oldu
HES Suyu Kesti Binlerce Balık Telef Oldu
Besni´de Yelbastı, Üçgöz ve Oyratlı köyleri arasında bulunan Hidroelektrik Santralinde yaşanan üç günlük su kesintisi dolayısıyla çayda bulunan binlerce balık telef oldu. Köy halkı ise yaşanan olay sonrası hidroelektrik santrali yetkililerine tepki göstererek şikayette bulundu.
Kaymakam İmamoğlu´ndan Şehit ve Gazi Ailelerine Ziyaret
Kaymakam İmamoğlu´ndan Şehit ve Gazi Ailelerine Ziyaret
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, İlçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci, İlçe Jandarma Komutanı Barış Kara ve beraberindeki heyetle birlikte ilçe merkezindeki şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.
Uşak Besni kardeşliği Tam Not Aldı
Uşak Besni kardeşliği Tam Not Aldı
Cumhuriyetin 96. Yılı onuruna Uşak Besni kardeşliğini pekiştirmek amacıyla düzenlenen etkinlik hem Besnililerden hem de Uşaklılardan tam not aldı. İstanbul´dan gelen ve Uşak´ta yaşayan hemşerilerimizin yanında Uşaklılarında katıldığın etkinlikler, Kurtuluş oratoryosuyla taçlandırıldı.
Yıldız Özbay Kara´nın Yeni Kitabı Çıktı
Yıldız Özbay Kara´nın Yeni Kitabı Çıktı
Adıyaman´da Yıldız Özbay Kara´nın "Sevdam Sana Emanet" adlı yeni kitabı okuyucularıyla buluştu. Okuyucularından büyük ilgi gören kitap evliliğin korunmasını konu alıyor.
Dişkaya´dan Başkan Emre´ye Ziyaret
Dişkaya´dan Başkan Emre´ye Ziyaret
Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre´yi ziyaret etti. Ziyarette Başkan Emre ve Dişkaya devam eden çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Besni SHM´den 29 Ekim Gösterisi
Besni SHM´den 29 Ekim Gösterisi
Besni Sosyal Hizmet Merkezi bünyesindeki Çocuk Hakları Komitesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tiyatro gösterisi sergilendi.
Karakuş Güven Tazeledi
Karakuş Güven Tazeledi
Geçtiğimiz hafta sonu olağan genel kurul toplantısını yapan Besni Aşağıçöplü Yardımlaşma Derneğinde mevcut başkan Vakkas Karakuş yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
Vali Pekmez´den Barış Pınarı Harekâtı Gazilerine Ziyaret
Vali Pekmez´den Barış Pınarı Harekâtı Gazilerine Ziyaret
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye´de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatında EYP´nin patlaması sonucu Suriye´nin Tel Abyad kentinde yaralanan Piyade Uzman Çavuş Veysel Çalışır ile Piyade Uzman Çavuş Cuma Kara memleketi Adıyaman´a getirildi.
Bakan Ersoy; “Adıyaman´da Terör yoktu ama Terör varmış gibi bir algı oluştu”
Bakan Ersoy; “Adıyaman´da Terör yoktu ama Terör varmış gibi bir algı oluştu”
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman´a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Adıyaman´ın kültürel yerleri olan Nemrut, Yenikale ve Cendere Köprüsünde incelemelerde bulundu. Burada açıklama yapan Bakan Ersoy, Adıyaman´da terörün olmadığını ancak varmış gibi bir algı oluşturulduğunu söyledi.
Milletvekili Yılmazkaya; “İki Yılda Faturalara Yüzde 80 Zam”
Milletvekili Yılmazkaya; “İki Yılda Faturalara Yüzde 80 Zam”
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, gelen zamları eleştirerek; “2018 yılından bugüne kadar elektriğe ve doğalgaza ardı ardına yapılan zamlarla kümülatif olarak yüzde 80´nin üzerinde artış gerçekleşti. 100 lira elektrik-doğalgaz faturası ödeyen bir vatandaş şimdi 182 lira ödüyor” dedi.
Alevi öğrencilere “namaz kılın” baskısı
Alevi öğrencilere “namaz kılın” baskısı
İddiaya göre Adıyaman´ın Gölbaşı ilçesine bağlı Belören beldesinde bulunan Belören Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Özbay, öğrencilere Menzil tarikatına bağlı Semerkand dergilerini okunması için dağıttı. Kız öğrencilerin erkek öğrencilerle konuşması yasaklandı. Beden eğitimi dersi ise kız öğrencilere tamamen yasaklandı. Yeniköy muhtarı, savcılığa dilekçe vererek suç duyurusunda bulundu. Yaşanan olay sonrası Besni Kaymakamı ve Gölbaşı Kaymakam Vekili Bedirhan İmamoğlu ise iddiaları yalanladı.
CUMHURİYETİN 96. YILI  ONURUNA UŞAK – BESNİ KARDEŞLİK BULUŞMASI
CUMHURİYETİN 96. YILI ONURUNA UŞAK – BESNİ KARDEŞLİK BULUŞMASI
Yarım asırlık Besni Uşak kardeşliğini pekiştirmek amacıyla, BEV, Uşak OSB ve Uşak Üniversitesi önemli bir etkinliğe imza atıyor. Önümüzdeki hafta sonu Uşak´ta düzenlenecek etkinlikte Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Eski Devlet Bakanı Zeki Sezer Panellerde konuşmacı olacak. Günün akşamına ise Cumhuriyetimizin 96. Yılı onuruna Kurtuluş Oratoryosu sahnelenecek.
Besni´de Türk Semenderi Görüldü
Besni´de Türk Semenderi Görüldü
Genellikle Suriye, Ürdün ve Irak bölgesinde görülen ve nesli tükenmekte olan Türk Semenderine Besni´de rastlandı.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
18 Kasım 2019 Pazartesi