Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Tarih: 1.12.2018 16:26:49/ 634okunma / 0yorum

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SODES Kültür Salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, Besni Emniyet Müdür Vekili Mehmet Öz, İl Genel Meclisi Üyeleri ve köy muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2019 yılı ve iki yıla ait tahmini gelir ve gider bütçesi, yatırım planı ve çalışma programı ve 2018 yılı ek bütçesi görüşüldü.

Toplantıda konuşan İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer; “Malumunuz yılların biriktirdiği problemler bir yılda çözülmüyor. Ama şundan herkes emin olsun ki hem kaymakamlık olarak biz, hem de il genel meclisi üyelerimiz fedakarca köylerimizin sıkıntılarını nasıl çözebiliriz anlayışıyla hareket ediyoruz. Bazen yetiştik, bazen yetişemedik ama işimizi gerçekten hakkıyla yapma çabası içerisindeyiz. Bunu bazı arkadaşlarımız kabul edebilir, bazı arkadaşlarımız kabul etmeyebilir ama bizim çabamız ve gayretimiz buydu. Keşke sorunlar bize ulaşır ulaşmaz çözebilsek, keşke köylerimiz güllük gülistanlık olsa ama bir anda olmuyor, birazcık da sabretmemiz gerekiyor” diye konuştu.

2018 yılında 12 Tane okul yapıldı

2018 yılında eğitim alanında ciddi yatırımların yapıldığı söyleyen Gencer şöyle devam etti; “Kısaca 2018 yılında yapılan hizmetleri özetlemek istiyorum. Çünkü bazen bazı köylerde çeşitli nedenlerden dolayı yatırımlar olmuyor. Ama ilçe genelinde muazzam yatırımlar oldu.

Üçgöz Köyümüzde Aile Sağlığı Merkezimizi tamamladık. Akpınar Köyümüzün Sağlık Ocağının tamiratını yaptık. Aşağısöğütlü´de ki ilkokulumuzun inşaatı tamamlandı. Merkezde 24 derslikli okulumuz bitmek üzere, 16 derslikli İmam Hatip Ortaokulunu tamamladık. Kesmetepe´de 8 derslikli okul yaptık ve eğitim öğretime başladı. Çakırhüyük´te 16 derslikli okul yaptık orası da eğitim öğretime başladı. Uzunkuyu´da 8 derslikli okul yaptık çalışması bitmek üzere. Burunçayır´daki okul bitti açılışını yaptık. Mükemmel okullar yaptık. Bu yıl 12 tane okul yaptık, bunların çoğu köylerde ve kasabalarda yapılan okullar. Eski köy okulları gibi değil, şuanda köylerde okul sıkıntısı yaşadığımız yerler var, inşallah bundan sonra da onları yenileyip eğitim öğretimi köylerde de bir şehir imkanlarıyla donatarak çalışmalarımıza devam etmeyi arzu ediyoruz. Ama hepsi bir anda olmuyor, bir yılda 30 tane okul yapamıyoruz, hakikaten bu yapılan 12 tane okul bir rekor.

Merkezde Ali Erdemoğlu Fen Lisesi inşaatımız devam ediyor. Çok sayıda taziye evi yapıldı, Bereketli, Dikilitaş, Alişar, Üçgöz, Oyratlı, Beşyol, Kutluca, Sarıkaya, Yoldüzü, Sugözü, Aktepe köylerimize bu taziye evleri yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Köylerin en büyük sıkıntısı yarım kalan işler

Toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların 2019 yılında tamamlanacağını aktaran Gencer; “Köylerimizin en büyük sıkıntısı bu toplulaştırma kapsamında ihalesini yapıp da ekonomik nedenlerden dolayı başlayamayan, başlayıp da yarım kalan çalışmalarımız oldu. Bu yıl İl Genel Meclisi Üyelerimizle 2019 yılı bütçesini konuşurken önceliğimiz ne olsun dediğimizde genel düşüncemizin yarım kalan kanalizasyon işlemlerinin bir an önce tamamlanması oldu. Her ne kadar ihalesi merkezde yapılsa da ödenek sıkıntısından dolayı başlayamayan bu kanalizasyon işlerini bu yıl İl Genel Meclisi Üyelerimizin de gayretiyle 2019 programına bir kısmı alındı. Buradaki yol haritamız da şu; normalde yapılmış bir ihale var, firma belli, ihaleyi yapan kurum belli hatta Kızılin´de de iş başladı fakat bu sıkıntıdan dolayı müteahhit orda da yarım bırakıp çıktı. 2 bin metre yapıldı fakat bütçe meselesinden dolayı yarım kaldı. Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın Bey de konuyu yakından takip ediyor. Bu toplulaştırmanın bu seviyeye gelmesinde ciddi emeği ve katkısı var. İhaleye devam edin, sözleşmeyi yapın dendiği zaman çalışmalar kaldığı yerden devam edecek” dedi.

Toplantı köy muhtarlarının sorunlarını iletmesi ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Mahalle Muhtarlarıyla İstişare Toplantısı

Köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı kapsamında İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, Kaymakamlık toplantı salonunda mahalle muhtarlarını kabul ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Toplantıda konuşan Kaymakam Gencer; “Bu tür toplantılar düzenleyerek sorunlarımızı, konularımızı konuşma fırsatı buluyoruz. Bugünde ilçe merkezinde güvenlik, eğitim, sağlık ve kamu alanında bizleri ilgilendiren tüm konuları böyle bir toplantı ortamında ele alıp muhtar arkadaşlarımızın taleplerini, sıkıntılarını dinleyip çözüm arama noktasında bir toplantı ortamı oluşturmak istedik.

Hamdolsun ilçe merkezinde emniyet ve asayiş yönünde ciddi bir sıkıntımız yok. Bu büyüklükteki emsal ilçelerle ilçemizi kıyasladığımız zaman gerçekten Besni´nin huzurlu bir ilçe olduğunu net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Ufak tefek uyuşturucuyla ilgili sıkıntılar yaşanabiliyor ama hem emniyetimiz hem jandarmamız bu konuda gayet hassas davranıyor. Konular her ne kadar basit düzeyde olsa da uyuşturucuyla mücadele konusunu gerçekten çok ciddiye aldığımızı ve ciddiyetle üzerine gittiğimizi herkesin bilmesini istiyorum.

Yine hamdolsun terörle ilgili ilçemizde büyük bir sıkıntı yok. Vatandaşımız sağduyulu, devletine, milletine bağlı, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde örnek gösterilecek ilçelerden birisiyiz. Bundan dolayı da Besni halkımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

2019´da hiçbir okulumuz ikili eğitimde olmayacak

İlçe merkezinde tekli eğitime geçme konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gencer; “Eğitim konusunda bu yıl ciddi yatırımlarımız oldu. İlçe merkezinde tekli eğitime geçme konusunda birkaç okulumuzun sıkıntısı var. Bununla ilgili de tedbirlerimizi aldık. İnşallah ikinci dönem veya en geç önümüzdeki yıl hiçbir okulumuz ikili eğitimde olmayacak. Bu konuda biz çalışmalarımızı yapıyoruz ama Besni´nin şehirleşme yapısına baktığımız zaman eski şehir, yeni Besni ve nüfusun Yenikent´te yoğunlaşması dolayısıyla bir dengesizlik oluşuyor. Aşağıda camiler boş kalıyor, yukarıda cami ihtiyacı oluşuyor, aşağıdaki sınıflar 15-20 kişilik yukarıda sınıflar 35-40 kişilik buda şehirleşmenin yukarı doğru kaymasından kaynaklanıyor. Ama bununla ilgili tedbirleri elimizden geldiği kadar almaya çalışıyoruz.

İlçemizde iki okul inşaatı devam ediyor. Tabi hem Fen Lisesi hem 24 derslikli ortaokul binası devam ediyor ama Yenikent´te özellikle yukarı tarafta bir ortaokul ihtiyacı daha var onu da arkadaşlarımız yatırım programına teklif ediyorlar. Hayırseverlerimizle görüşmelerimiz var. Bugün itibariyle ciddi bir sorun olmasa bile önümüzdeki yıllarda muhakkak bir ihtiyaç ve sorun olacaktır” dedi.

Sokak hayvanları için Beslenme noktası önerisi

Toplantıda sokak hayvanlarıyla ilgili konuşan Gencer; “İlçe merkezinde benim gördüğüm en büyük sorunlardan birisi başıboş gezen sokak hayvanları. Maalesef bu konuda da yetki belediye de olduğu için onlarla da temas halindeyiz. Her ne kadar bizler yönetici de olsak buradaki arkadaşlarımızın hepsi dışarıda gündelik hayatını yaşayan bir vatandaştır. Yani bu konuda belediye ciddi bir tedbir alamadı, hem görüntü kirliği açısından hem de çocuklarımızın, gençlerimizin tedirgin olduğu bir konu. Hayvanlardan birer can taşıyor onlarda korunmaya ihtiyaç duyuyor onlara sahip çıkmak bizim vazifemiz ama bunları belli bir plan ve düzen içerisinde yapmamız da önem arz ediyor” diye konuştu.

İlçe merkezindeki başıboş gezen sokak hayvanlarının çözümüyle ilgili konuşan belediye başkanı İbrahim Öztürk ise; “biz yaklaşık 6 ay önce Mezbahanenin üzerine bir köpek barınağı yaptık, orada da yaklaşık 45 gündür kısırlaştırma çalışması yapılıyor. Bu sokak hayvanlarının biraz daha ilçe merkezinden uzak yerlerde bulunmaları için şehrin biraz daha dışında belli noktalarına beslenme noktaları kurabiliriz. Yani bu konuda belediyemizce görevlendireceğimiz bir ekiple yemek firmalarından, kasaplardan toplanan kemik ve yiyecekler şehrin dışında belirlenecek belli noktalara bırakılacak ve bu sokak hayvanlarının beslenmesini orada yapacak ilçe merkezinden çıkarmış olacağız” dedi.

Toplantı muhtarlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Emre, Koltuğu Çocuklara Devretti
Başkan Emre, Koltuğu Çocuklara Devretti
Besni Belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makam koltuğunu öğrencilere devretti.
Muhtar Aydın Zengi Hayata tutunamadı
Muhtar Aydın Zengi Hayata tutunamadı
1 haftadır Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedavi gören Aydın Zengi bu sabah hayatını kaybetti.
150 kişilik işe 1254 kişi başvurdu: Besni´nin gerçek Sorunu İŞSİZLİK!
150 kişilik işe 1254 kişi başvurdu: Besni´nin gerçek Sorunu İŞSİZLİK!
Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 6 ay süreyle Besni´deki kurumlarda istihdam edilecek 150 kişilik işe, 1254 kişi başvurdu. İşe alınacaklar kura çekimi ile belirlenirken 30 bin nüfuslu ilçemizde en büyük sorunun işsizlik olduğu bir kez daha ortaya çıktı.
Şehit Jandarma Komando Er İmam Tan Şehadetinin 13. Yılında Mevlid-i Şerifle Anıldı
Şehit Jandarma Komando Er İmam Tan Şehadetinin 13. Yılında Mevlid-i Şerifle Anıldı
13 Nisan 2006 tarihinde Mardin´in Ömerli İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı emrinde vatani görevini yaparken PKK bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Er İmam Tan, şehadetinin 13. yılında mevlid-i şerifle anıldı.
Mustafa Erdemoğlu vefatının 1. Yılında anıldı
Mustafa Erdemoğlu vefatının 1. Yılında anıldı
Merhum Mustafa Erdemoğlu ölümünün 1. Yılında kendisi tarafından yaptırılan Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen programla anıldı.
73 yaşındaki kocasını uykusunda öldürdü
73 yaşındaki kocasını uykusunda öldürdü
Besni´de 4 çocuk annesi Dursun Y. (66), 40 yıllık eşi Şaban Y.´ı (73) başına keserle vurarak öldürdü.
Türk Polis Teşkilatı 174 yaşında
Türk Polis Teşkilatı 174 yaşında
Halkın huzur ve güvenini sağlamak için kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları zaman ve mekân mefhumu gözetmeden büyük bir sabır, cesaret ve fedakârlıkla yerine getiren Türk Polis Teşkilatı, 174. yılını gururla kutluyor.
Erdemoğlu Sanayi esnafı ile kahvaltıda buluştu
Erdemoğlu Sanayi esnafı ile kahvaltıda buluştu
Hayırsever iş adamı hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besni´de Küçük Sanayi Sitesi esnafının davetine katıldı. Erdemoğlu burada Sanayi Esnafın sorun ve taleplerini dinledi.
Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı
Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı
“Sıladan Gurbete” sloganıyla geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı. Yerel seçimler dolayısıyla Derginin bu sayıdaki kapak dosyasına Saadet Partisi Besni Belediye Başkan Adayı Reşit Alkan konuk oldu. Dergi, önceki sayılarda olduğu gibi yine Besni´den özel haberler, makaleler, Tarih ve Kültür dosyalarıyla dolu bir şekilde okuyucunun karşısında.
BEV´den Maher Holding ve İsotlar Grup´a ziyaret
BEV´den Maher Holding ve İsotlar Grup´a ziyaret
Besni Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu hayırsever hemşerilerimiz MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu ve İSOTLAR Grup Yönetim Kurulu başkanı Hakan İsot´a nezaket ziyaretinde bulunarak Vakıf çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular.
İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLERİN 50. YILI COŞKUYLA KUTLANDI: ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ
İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLERİN 50. YILI COŞKUYLA KUTLANDI: ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ
28. Besni Üzüm Gecesi ve 50.yıl kutlaması büyük katılımla gerçekleşti. Geceye, Latif Doğan türküleriyle, Hasan Emre şiirleriyle renk katarken, İbrahim Erdemoğlu Besni´ye yapacakları yeni yatırımların müjdesini verdi. Rahmetli babalarının çizgisinden çıkmayacaklarını belirten Erdemoğlu, “Gençlerimizi ayrıca birlik sağlamak amaçlı Besni´ye çim sahalı stad ile kapalı ve açık basketbol ve voleybol sahaları yapmayı planlıyoruz” dedi.
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin Kongresi Yapıldı
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin Kongresi Yapıldı
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin olağan üstü kongresi geçtiğimiz hafta sonu dernek lokalinde yapıldı.
“Doğu Türkistan´da İşlenen Zulmü Tel´in Ediyoruz”
“Doğu Türkistan´da İşlenen Zulmü Tel´in Ediyoruz”
Besni İslami Sivil Toplum Kuruluşu Platformu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek Doğu Türkistan´da yaşanan zulmü Tel´in ettiklerini ve Besni İslami Sivil Toplum Kuruluşu Platformu olarak yapılan bu zulmü nefretle kınıyor ve başta insan olduğunu iddia eden herkesi, sivil ve resmî kurum ve kuruluşları bu zulme, bu vahşete karşı durmaya, bu konuda sesini yükseltmeye davet söylediler.
İKA YÖNETİM KURULU ADIYAMAN´DA TOPLANDI
İKA YÖNETİM KURULU ADIYAMAN´DA TOPLANDI
İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2019 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Uşak´ta Besni Sevda Durağı açıldı
Uşak´ta Besni Sevda Durağı açıldı
Besnili hemşerilerimiz Hasan Karayegen ve Mehmet Soylu bir ilke imza attı. Uşak´ta Besnililerin yaşaması gereken kültür eksikliğini gidermeye çalışan ikili Besni kültürünü yaşatmak için gereken bütün fedakârlığı gösteriyor.
İyi Parti Başkan adayına Uşak Besnililer Derneğinden büyük ilgi
İyi Parti Başkan adayına Uşak Besnililer Derneğinden büyük ilgi
Uşak´ta Besnililer derneğini Parti çalışması kapsamında ziyaret eden İyi Parti başkan adayı Muhammet Gür büyük ilgi gördü.
86 BEKÇİ GÖREVE BAŞLADI
86 BEKÇİ GÖREVE BAŞLADI
Toplumun huzur ve güvenini sağlamak amacıyla yeniden hayata geçirilen Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca eğitimlerini başarıyla tamamlayan 115 çarşı ve mahalle bekçisinden 86´sı Adıyaman´da göreve başladı.
Ali Erdemoğlu´ndan Gazetemize ziyaret: Besni, Bacasız Fabrikasına SAHİP ÇIKMALI
Ali Erdemoğlu´ndan Gazetemize ziyaret: Besni, Bacasız Fabrikasına SAHİP ÇIKMALI
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besni halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yineledi. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Şekip Önder´i ziyaret eden Erdemoğlu, “Fakültede 500 öğrenci olsa Yüksekokulda 2500 öğrenci olsa bu her ay 2 milyon liranın Besni ekonomisine girmesi demektir. Üniversiteler Bacasız Fabrikadır ve bu para Besni´de kalacaktır. O sebeple başta esnaf olmak üzere tüm hemşerilerimiz çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalıdır” dedi.
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ SELÇUK DOST ŞEHADETİNİN ÜÇÜNCÜ YILINDA MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ SELÇUK DOST ŞEHADETİNİN ÜÇÜNCÜ YILINDA MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
2016 yılının Şubat ayında Diyarbakır´ın Sur ilçesinde güvenlik kuvvetlerince yürütülen “Bayrak 12” Operasyonu kapsamında, PKK bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Dost, şehadetinin üçüncü yılında mevlidi şerifle anıldı.
BEV´den Fakülteye tam destek: Vakıf olarak bize düşeni görev bilip yapmaya her zaman hazırız
BEV´den Fakülteye tam destek: Vakıf olarak bize düşeni görev bilip yapmaya her zaman hazırız
Besni Eğitim Vakfından Fakülteye sahip çıkacağız açıklaması geldi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun Besnililere yaptığı Fakülteye sahip çıkın çağrısı üzerine Besni Eğitim Vakfı yaptığı açıklamada, üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını açıkladı.
BESNİ BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÖZTÜRK´TEN ÇAĞRI; FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKALIM
BESNİ BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÖZTÜRK´TEN ÇAĞRI; FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKALIM
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk yaptığı açıklamada; “Değerli hemşerilerim, Besni´de sayın Erdemoğlu ailesinin yaptırmış olduğu fakülte binasının memlekete eğitim hizmetiyle ilgili çalışmalar yapıldı. Ne kadar övünsek azdır.
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine bu sene özellikle Besnili öğrencilerin gelmesini sağlamak için Kaymakam Ahmet Gencer başkanlığındaki toplantıda, “Neden Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi Tercih Etmeliyim?” sorusu etrafından başta Fakülte, MYO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm STK´ların da katılımıyla çalışmalar yapılacak.
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
10 Şubat 2018 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde YPG,PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen “Zeytin Dalı” Harekâtında 1027 Rakımlı Tepede bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, şehadetinin birinci yılında mevlid-i şerifle anıldı.
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun bu yıl da öğrenci gelmezse Fakültenin kapanacağı, Besnili hemşerilerimizin çocuklarını buraya göndererek fakülteye sahip çıkması çağrısının ardından Besni halkı kenetlendi. Bugün Kaymakam Gencer Başkanlığında İlçe Milli Eğitim, Fakülte Dekanlığı ve MYO ile diğer kurumlarında katılacağı toplantı ile konu masaya yatırılacak.
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besnilileri Fakülteye sahip çıkmaya çağırdı. Erdemoğlu, Fakülte´de 15 hocanın sadece 9 öğrenciye ders verdiğini söyleyerek Besnililerin çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalarını istedi. Erdemoğlu, aksi takdirde Fakültenin bu sene sonu kapanacağını, bunun ise şevklerini kıracağını ve gelecekte yapacakları eğitim projelerini de etkileyeceğini söyledi.
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2018 yılı Nüfus sayıları açıklandı. Buna göre Besni´nin nüfusu 33.284 oldu. İlçe merkez nüfusu bir önceki yıla göre 1.249 kişi arttı. İlçe geneli ise 75.449´dan 77.301´e yükseldi.
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
2019 yılı Bağkur primlerine yaklaşık %26 oranında zam yapılması Esnafı zor duruma soktu. Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, artan Bağkur primleri ile ilgili olarak “Bağkur primi ya aşağıya çekilmeli ya da esnafımıza yönelik rahatlatıcı bir teşvik veya iyileştirme yapılması lazım.” dedi.
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
Şubat ayı içinde yapılacak olan Ziraat Odası seçimleri için 4 önemli aday güç birliği yaptı. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışını Ziraat Odasına kazandırmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklayan adaylar, Fahri Turan etrafında birleşerek 20 yıllık saltanata son vereceklerini söylediler.
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Besni Emniyet Müdürü Metin Cebeci ve Komiser Mehmet Öz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ü ziyaret etti.
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar ve Ak Parti aday adayı Nuri Tuğsuz Gazetemizi ziyaret etti.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ