Herkes ona "Obama" diyordu Ama "Karaoğlan" gibi yönetti
Görev yaptığı dönem içerisinde Kanalizasyon, Su, Yol gibi altyapı sorunlarını tamamlayıp Belde Belediyelerinin en büyük handikapı olan Personel giderleri ve Piyasa borçları konusunda çevreye örnek olacak bir Belediyecilik sergileyen Kesmetepe Belediye başkanı Vakkas Acar, göreve geldiği 2009 yılında bu güne yaptığı hizmetleri Besnililer Dergisine açıkladı.
Tarih: 14.4.2018 17:59:55

Belediyenin borcu yok kasasında parası bile var

Çok genç yaşta siyasete atılmasına rağmen başarılı bir siyasi grafik ortaya koyarak Kesmetepe´de 2 dönem seçim kazanıp hizmete devam eden Belediye Başkanı Vakkas Acar çalışmalarını Besnilier Dergisine anlattı. Görev yaptığı dönem içerisinde Kanalizasyon, Su, Yol gibi altyapı sorunlarını tamamlayıp bugün borçsuz bir Belediye olarak hizmet veren Kesmetepe Belediyesinde başkan Vakkas Acar ile, göreve geldiği 2009 yılında bu güne yaptığı hizmetleri konuştuk. Belediyenin asli hizmetleri yanında Parkları, taziye evleriyle önemli eserleri Beldeye kazandıran Başkan Acar “Şuan Kesmetepe Beldemizde altyapı, kanalizasyon, içme suyu ishale hattı, üst yapı, yol, cadde, sokak, sosyal tesis anlamında; taziye evleriyle tamamen hepsi bitirilmiş, beldemizin şuan için ciddi hiçbir eksiği kalmamıştır” diyor. Belde Belediyelerinin en büyük handikapı olan Personel giderleri ve Piyasa borçları konusunda da çevreye örnek olacak bir Belediyecilik sergileyen Kesmetepe Belediyesinin ne piyasaya ne de Personele tek kuruş borcu bulunmuyor. Hatta kasasında parası bile var!

Sayın Başkan öncelikle okuyucularımızın sizi tanıması için bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1978 Kesmetepe doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Kesmetepe´de, Liseyi Çakırhüyük Çok Programlı Anadolu Lisesinde tamamladım. Liseden sonra askerlik görevimi yaptım. Biz 9 kardeşiz, 9 kardeşten ortancayım. Diğer kardeşlerimin ve ağabeylerimin hepsinin okuması sebebiyle babamın bana bir kişinin benim yanımda kalması gerektiğini söyleyip liseden sonra eğitime devam etmemi istememesinden dolayı liseden sonra askerlik görevimi yapıp babamla beraber ticarete atıldım.

2003 yılında kendi aile şirketimiz olan Acarko Tekstili amcam ve akrabalarımızla birlikte kurduk. Çırçır Prese olarak kurduğumuz bu şirkette 2003-2009 yılları arasında hem ortağı hem de müdürü olarak çalıştım. 2007 yılında Besni´de daha önceden kurulmuş olan Besni Genç İşadamları derneğinin 2007-2009 yılları arasında başkanlığını yaptım.

Beldeler hem siyaseten hem de hizmet yönünde sıkıntılı seçim bölgeleri. Genç yaşta siyasete girme fikri sizde nasıl oluştu?

 

Hizmetlerde, var olan yönetimin Beldeye çok duyarsız kaldığını, yapılması gereken birçok hizmetin sürekli ertelendiğini, beldemizin bunları hak etmediğini düşünerek 2008 yılından sonra siyasete girmeye karar verdim ve buradaki tüm halkla bir yıl boyunca ön görüşmeler yaptım. Onlarında teveccühü ile 2009 yılında, 30 yaşında Belediye Başkanı olarak seçildim.

İlk seçildiğim dönemde Belde de hemen hemen Belediye anlamında yapılmış hiçbir hizmet yoktu. Tabi, buraya nereden başlayacağımızı düşünerek ilk etapta arkadaşlarımızla, belediye meclisi üyelerimizle oturup bir karar verdik. Beldemizin altyapısı da yoktu. 2009 yılında toplamda 17 km olan kanalizasyon altyapısını tamamladık. Bunun %75´i hibe, %25´i Belediye bütçesinden karşılandı. Altyapıyla birlikte İl Özel İdaresi, Köy Hizmetleri zamanında döşenmiş olan, artık işlevini kaybeden bir içme suyu şebekemiz vardı. Bununla birlikte her taraf kazılmışken bunu da yapalım dedik ve arkadaşlarımızla bu konuyla ilgili de bir karar alıp altyapının bitimiyle birlikte beldenin komple şehir içi içme suyu şebekesini yine 16 kilometre olmak kaydıyla bütün borularını değiştirdik. Kanalizasyonla birlikte Su sorunu da ortadan kaldırmış olduk.

Belde Belediyelerinin en büyük sorunlarından birisi Personel giderleri ve borçlar. Bunu nasıl çözdünüz?

O dönemde belediyemiz tabi çok personeli olan, personel yükünün altında ezilen bir belediyeydi. Ben ilk göreve geldiğimde Kesmetepe Beldesi 2 bin 200 nüfuslu bir beldenin 19´u işçi, 10´u da memur olmak kaydıyla 29 personeli vardı. Benden önce ve benimde o dönemde personel maaşını bile zor ödeyen bir belediyeydik. Ben ilk görevi aldığımda beldemizin diğer borçlarının haricinde personele bile 100 bin lira borcu bulunuyordu. Daha sonra hükümetin çıkarmış olduğu bir yasayla belediyelerdeki fazla personelin diğer kurumlara gönderilmesiyle ilgili bir karar çıkmıştı. Bizde o dönem belediye bünyesinde işçi olarak çalışan 19 personelin 15´ini diğer kurumlara gönderdik. Kalan personelimizle idare etmeye çalıştık. Çünkü hakikaten belediyenin o günkü şartları o personel maaşını kaldırmıyordu. Şimdi 12 personelimiz var. Ne personelimize nede piyasaya borcumuz var. Hatta belirli bir süre yetecek kadar kasasında parası bulunan bir Belediyeyiz.

Belde ve mahallelerinde yol sorunu nu nasıl çözdünüz. Tüm caddeler kilitli parke yapılmış. Bütün bunları Belediyenin imkânlarıyla mı yaptınız?

Evet, köyde kanalizasyonla birlikte bütün yollarımız harap olmuş, çamur içinde kalmıştı. Kendi araçlarımızla bunu stabilize malzemeyle ara ara ne kadar yaptıysak da kış aylarında yine eski haline dönüşüyordu. Bilindiği gibi Kesmetepe ovada olan bir belde olduğu için çamuru, tozu, toprağı çok olan bir belde. Bundan dolayı ne yapıp edip bu cadde ve bağlantı yollarımızı bir şekilde asfalt veya kilitli parke taşı ile kaplamamız gerekiyordu. İlk etapta yine o zaman belediyemizin imkanlarını kullanarak ana caddeleri kilitli parke taşı, kendi personelimizle yapmak kaydıyla yapmaya başladık. Birinci dönemde İnce Mahallemizin %80´ini, Kesmetepe´den ana yola kadar olan bağlantı yollarımızın hepsini ve Kesmetepe Merkezinde %60´ını kilitli parke taşı ve beton olmak kaydıyla yaptık.

Belde de 2 tane Taziye evi var. Bunları Belediye olarak mı yaptınız?

Tabi Beldemizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan taziye evi sorunlarımız da vardı. Birinci dönemde merkeze toplamda kapalı alanı 300 metrekare olan bir taziye evi yaptık. Bunu da belediyenin ve dışarıdaki hayırseverlerinin de katkılarını alarak o taziye evini yapıp halkın hizmetine sunduk. Daha sonra İnce Mahallemize yine belediyenin ve halkın katkısıyla 270 metrekare bir sosyal tesis kazandırdık. Orası sadece taziye evi olarak değil, hem taziyede hem düğünde hem de diğer organizasyonlarda kullanılabilecek bir alan olarak belirledik ve şuanda halkımız o şekilde kullanıyor. Bu dönem kalan bütün cadde, sokak ve yollarımızın hepsini şuan kilitli parke taşıyla yaptık, bitirdik.

2 tane büyük dış mahalleniz var. Çakmak ve İncearaplar mahalleleri, buralara da aynı hizmet ulaşıyor mu?

Şuan Kesmetepe ve mahallelerinde bir metrekare bile toprak veya stabilize yolumuz, caddemiz kalmadı. Bu arada hiç personel almadık. Çünkü gerçekten belediyelerde personel çok ağır bir yük. 10 memur, 2 işçiyle devam ettiğimiz bu süreçte daha sonra emekli olan arkadaşlarımız oldu. Onların alacaklarının hepsini ödedik. Şuan ki haliyle Kesmetepe Belediyesinin gerek piyasaya gerek personele hiçbir borcu olmayan ve hatta hesabında kendine belli bir müddet yetebilecek kadar da parası mevcut olan bir belediye haline getirdik.

Ayrıca başta söylemeyi unuttum. Benim ilk hizmetim, ilk seçildiğimde Çakmak Mahallemizde cami vardı ama lojman veya kalacak yer olmadığı için oraya imam tahsis edilmiyordu. Bizim ilk hizmetimiz Çakmak Mahallesine 120 metrekare bir cami lojmanı yapmaktı ve onu 2009 yılında yapıp müftülüğü de bildirerek orayı da imamıyla buluşturduk. Şuanda vatandaşlarımız orada o hizmeti de alıyorlar.

Belediye binasının yanında büyük bir okul inşaatı yükseliyor. Bu konuda da bilgi verir misiniz?

Evet, Beldemizin en büyük eksikliklerinden bir tanesi de okuldu. Okulla ilgili ilk geldiğim günden beri bütün kaymakamlarımızla bütün valilerimizle bu konuyu birçok kez görüştük. Çok eskiden yapılmış bir okula sahiptik. Ama sağ olsunlar bu dönem giden valimiz Sayın Abdullah Erin´in bizim bu sesimizi duyarak bu dönemki yatırım programına alınıp şuanda 4 katlı olmak kaydıyla 8 derslik ama ihtiyaç olduğunda 12 derslik de olabilecek büyüklükte bir okul inşaatına başlandı. 3 ay içerisinde de bitirmeyi planlıyorlar. İnşallah önümüzdeki dönem yeni okulumuzla çocuklarımızı buluşturup eğime devam edeceğiz.

Kesmetepe´de özel bir bayram geleneği var. Bundan bahseder misiniz?

Beldemizde çok güzel bir bayram geleneği var. Beldemiz bütün bayramları çok canlı ve çok içten kutlayan bir beldedir. Belki de Besni´nin beldeleri içerisinde mesela 23 Nisan´ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bile 23 Nisan 1920´den beri aynı canlılıkla en istekle kutlayan bir belde. Diğer dini bayramlarımızda da bir gelenek haline gelmiş bayramlaşma törenimiz mevcuttur. Her iki bayramda da halk bayram namazı sonrası mezarlık yakınına giderek hem orada yatan ata ve dedelerimize dua edip ardından sıraya dizilerek bayramlaşmaktadırlar. Burada bütün küskünlükler, kırgınlıklar bu vesileyle ortadan kalkmakta. Bizde o alanı bu dönem 1500 metrekare taş duvarla çevresini yapıp üzerini de kilitli parke taşıyla kaplayarak bu tören için ve aynı zamanda cenaze törenleri için kullanmak üzere halkımızın hizmetine sunduk.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Teşekkür ederim. Son olarak bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. 2014 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye genelinde başlatmış olduğu kardeş belediyecilik uygulaması kapsamında Kesmetepe Belediyemiz İzmir Buca Belediyesiyle kardeş belediye olmuştur. Bu vesileyle İzmir Buca Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina üç defa beldemizi ziyaret ederek burada görmüş olduğu eksiklikleri sağ olsun büyük bir duyarlılıkla giderdiler. Bunu beldemizin Atatürk Mahallesine 2 bin metrekare alan üzerinde Buca Belediyesindeki parkın aynısı olmak kaydıyla çok güzel bir park kazandırdık. Aynı zamanda o parka çıkan bütün caddelerimizin kilitli parke taşıyla kaplanması işini üstlendiler ve bir adette hizmet aracı beldemize hibe ederek çok büyük katkıda bulundular. Bundan dolayı Buca Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina´ya da beldem adına çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Şuan Kesmetepe Beldemizin altyapı, kanalizasyon, içme suyu ishale hattı, üst yapı, yol, cadde, sokak, sosyal tesis anlamında taziye evleriyle tamamen hepsi bitirilmiş, beldemizin şuan için ciddi hiçbir eksiği kalmamıştır. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun.

Size de bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP adaylarını tanıttı
CHP adaylarını tanıttı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve partililerin katıldığı tören ile İlçe ve Belde Belediye başkan adayları Partililere tanıtıldı.
Besni Belediye Başkanı kim olmalı?
Besni Belediye Başkanı kim olmalı?
Oyunu ver Seçimini yap..!
ÖZTÜRK TUĞSUZ ALKAN BİRLEŞTİ: REŞİT ALKAN ÇATI ADAY
ÖZTÜRK TUĞSUZ ALKAN BİRLEŞTİ: REŞİT ALKAN ÇATI ADAY
İbrahim Öztürk, Nuri Tuğsuz ve Reşit Alkan yapılan görüşmelerin ardından Reşit Alkan´ın çatı aday olarak aday gösterilmesinde anlaştı.
ÖZTÜRK AK PARTİ´DEN İSTİFA ETTİ: BESNİLİLERİN İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR
ÖZTÜRK AK PARTİ´DEN İSTİFA ETTİ: BESNİLİLERİN İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR
Besni Belediye Başkanı İbrahim AK Parti´den istifa etti. Nuri Tuğsuz ile birlikte Reşit Alkan´ın destekleme kararı alan Öztürk yaptığı açıklamada, Besnililerin iradesinin yok sayıldığını söyledi.
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Fırıncı Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu söyledi.
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
31 Mart yerel seçimlerinde Muhtar adayları da adaylıklarını açıklamaya başladı. Yukarı Sarhan Mahallesi muhtarlığına adaylığını açıklayan Mahmut Erdem, mahallenin sorunlarının çözümü ve hizmet için aday olduğunu söyledi.
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa  babalarını desteklemekle  ilçemizi geliştiremeyiz”
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa babalarını desteklemekle ilçemizi geliştiremeyiz”
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar yaptığı açıklama ile Siyasi görüşü ne olursa olsun Partilerden, derneklerden, demokratik kitle örgütlerinden ve odalardan destek beklediğini söyledi.
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
AK Parti Besni Belediye Başkan adaylığını Mehmet Emre´ye vermesinin ardından adaylık için oldukça iddialı isimler Reşit Alkan, İbrahim Öztürk ve Nuri Tuğsuz art arda yaptıkları açıklamalarda, yeni bir teşebbüs sinyali verdi. 3 aday adayı hem çevreleriyle hem de birbirleriyle yapacakları birkaç günlük görüşmenin ardından kamuoyuna açıklama yapacaklar.
AK Parti´nin adayı Emre
AK Parti´nin adayı Emre
Ak Parti Pazar günü Adıyaman İlçe ve Belde adaylarını açıkladı. Eyyüp Mehmet Emre Ak Parti´nin Besni adayı oldu. Adıyaman´daki toplantının ardından Besni´deki Parti binasında destekçileri tarafından karşılanan Emre burada yaptığı konuşmada, “Sizlerin gayreti ve desteği ile bugünlere gelebildik. Aday adaylığı müracaatında bulunmuştuk. Bizim aday adaylığı sürecimiz nihayetinde 2 gün önce sona erdi. Bu süreç içerisinde partimize aday adayı müracaatında bulunan tüm arkadaşlarıma, ağabeylerime şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” dedi.
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Oldu
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Oldu
AK Parti´nin Besni Belediye Başkan Adayı AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci´nin katıldığı Adıyaman´da yapılan aday tanıtım toplantısında Besni´nin adayı Eyyup Mehmet Emre olarak açıklandı.
İyi Parti ve CHP İttifak Yaptı, Açar´ı Destekleyecekler
İyi Parti ve CHP İttifak Yaptı, Açar´ı Destekleyecekler
Besni İYİ Parti Yönetim Kurulu 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde CHP ile ittifak kurduklarını açıkladı. İYİ Parti Yerel Seçimlerde CHP´nin adayı olan Vakkas Açar´ı destekleyecek.
Adıyaman´da eski AKP´liler  yenilere “KILIÇLARI” çekti
Adıyaman´da eski AKP´liler yenilere “KILIÇLARI” çekti
ADIYAMAN´da Hüsrev Kutlu´nun yerine taze kan olarak gördüğü Dr. Süleyman Kılıç ile seçime giren Ak Parti´nin karşısına muhalefet Partileri eski Ak Partilileri aday gösterdi. İYİ Parti Abdulkadir Kırmızı´yı, Saadet Partisi ise Ahmet Faruk Ünsal´ı aday gösterdi. CHP´nin de Adıyaman´da sağ seçmene yakın bir ismi aday göstereceği iddia ediliyor.
Polat: “Hemşerilerimizin  Hizmetkârlığına talibim”
Polat: “Hemşerilerimizin Hizmetkârlığına talibim”
MHP, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde, Besni Belediye Başkan Adayını Kenan Polat olarak belirledi. Polat seçildiği takdirde makam aracını satacağını ve Makam aracına harcanan giderleri engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, akülü araç, park alanları inşa etmek için kullanacağını belirtti.
Öztekin: "25 Yıllık Tecrübemle İl Meclis Üyeliğine Adayım"
Öztekin: "25 Yıllık Tecrübemle İl Meclis Üyeliğine Adayım"
Yıllardır Tekağaç köyü ve Besni Korupınar Mahallesi Muhtarlığı yapan H. Ali Öztekin 25 yıllık siyasi tecrübesiyle CHP İl Genel Meclis Üyeliğine aday olarak, Besni´ye en iyi şekilde hizmet edeceğini ifade etti.
Vakkas Açar Gençlerle buluştu: RANTA, TALANA, VURGUNA  MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Vakkas Açar Gençlerle buluştu: RANTA, TALANA, VURGUNA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar Gençlik Buluşmasında çarpıcı vaatlerde bulundu. Acar, seçilmesi durumunda ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğini ifade etti. Besni´nin geçmişinde bütün çevre il ve ilçelere sosyal ve kültürel alanda örnek olmuş bir ilçe olduğunu da belirten Acar, “Maalesef son dönemlerde farklı yönetim şekilleriyle bu tür özelliklerini kaybetmiş gerilemiş ve şehirden çok köye dönüşmüş bir ilçeye dönmüştür.” dedi.
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARIYLA VATANDAŞ RESMİ YOLLARLA SOYULUYOR!
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARIYLA VATANDAŞ RESMİ YOLLARLA SOYULUYOR!
Elektrik ve doğalgaz tüketim maliyetlerinin dar gelirli vatandaşı etkilediğini söyleyen CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, AKP´nin elektrik ve doğalgaz faturaları üzerinden vatandaşı soyduğunu söyledi.
Acar: Gençliğe çağrımdır, bu  memleketi birlikte yönetelim
Acar: Gençliğe çağrımdır, bu memleketi birlikte yönetelim
CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar seçim çalışmalarına devam ediyor. Adaylığının diğer partilerden erken açıklanmasını avantaja çevirmek isteyen Acar, Sivil Toplum kuruluşları, Muhtarlar ve esnaf gezilerini sürdürüyor. Acar, seçim çalışmaları kapsamında bu Pazar gençlerle buluşacak.
Karabudak´tan Belediye Personeline maaş taahhüdü
Karabudak´tan Belediye Personeline maaş taahhüdü
Çakırhüyük Belediyesi Başkanlığı için Ak Parti´de aday adaylığı başvurusunda bulunan Halil İbrahim Karabudak, seçildiği takdirde Belediye Personeline maaşlarını ve içerde bulunan alacaklarını zamanında ödeyeceğine dair noterden taahhütname verdi.
Yusuf Parlak Kesmetepe Belediye Başkan adaylığını açıkladı
Yusuf Parlak Kesmetepe Belediye Başkan adaylığını açıkladı
Kesmetepe Beldesinde Yusuf Parlak yeniden Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Demokrat Parti´den adaylık müracaatını yapan Parlak, 2014 yılında da aday olmuş seçim 5 oyla kaybetmişti.
MHP Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu
MHP Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimlerde MHP Besni Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu.
Alkan; “Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak”
Alkan; “Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak”
AK Parti Besni Belediye Başkan Aday Adayı Reşit Alkan, Besni´yi Kültür, Sanayi ve Cazibe merkezi haline getirecek projelerle hizmete hazır olduğunu ifade etti. Alkan, Besni´de kaçak siyaset yapmadan her şeyin şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla delikanlıca yapılacağını söyledi.
Yılmazkaya: “AKP, ekonomik krizi kamufle ediyor”
Yılmazkaya: “AKP, ekonomik krizi kamufle ediyor”
“Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yatırımların durdurulduğunu” belirten CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ekonomik verilerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İşadamı Yunus Özoğlu İl Genel Meclisi üyeliğine aday
İşadamı Yunus Özoğlu İl Genel Meclisi üyeliğine aday
Özyuvam İnşaat´ın sahibi işadamı hemşerimiz Yunus Özoğlu ak Parti´den İl Genel Meclisi üyeliğine aday adayı oldu.
Emre: “41 Proje ile Besni Değişecek”
Emre: “41 Proje ile Besni Değişecek”
Ak Parti Besni Belediye Başkan aday adayı Mehmet Emre, Besni tarihinin en sönük zamanlarını yaşar hale geldiğini belirterek “41 projeyle halkımızın her kesimine, her bir ferdine eşit ve adaletli olarak hizmet vereceğiz, Besni´yi merkez üs haline getirecek projeler hazırladık” dedi.
Açar: “Engellilerimizi 3 Aralık´ta hatırlayan insanlar ve siyasetçiler olmayacağız”
Açar: “Engellilerimizi 3 Aralık´ta hatırlayan insanlar ve siyasetçiler olmayacağız”
CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Açar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ballı: “Hedefimiz;  Lider Şehir Besni”
Ballı: “Hedefimiz; Lider Şehir Besni”
Ülkü Ocakları Besni İlçe Başkanı Mehmet Ballı, Besni Belediye Başkanlığı için MHP´den aday adaylığı başvurusunu Ankara´da yaptı.
Nuri Tuğsuz, “Yaptıklarımız  yapacaklarımızın teminatıdır”
Nuri Tuğsuz, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”
Ak Parti Besni Belediye Başkan aday adayı M. Nuri Tuğsuz, partili partisiz ayrım gözetmeden toplumun tüm bireylerine dokunan hizmetler ve projeler üretecekyerini belirterek "Sayısız hizmet ve projenin altına imza atacağız, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.
YILMAZ: "ADAY OLURSAM PARTİMİZİN  BAYRAĞINI İNDİRMEYECEĞİM"
YILMAZ: "ADAY OLURSAM PARTİMİZİN BAYRAĞINI İNDİRMEYECEĞİM"
Cumhuriyet Halk Partisinde Kesmetepe Belediye Başkanlığı adaylığı için Öğretmen Ali Yılmaz başvuru yaptı. Parti binasında ilçe başkanı Hakan Kılınç´a dosyasını teslim eden Yılmaz, “Enerjimizle gücümüzle, dinamikliğimizle bu süreçte Beldemize çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz” diyerek CHP´den görev beklediğini ifade etti.
BAŞARILI BÜROKRAT ALİ KARAKUŞ SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
BAŞARILI BÜROKRAT ALİ KARAKUŞ SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
Adana´da yaşayan Ziraat Bankası şube müdürlüğünden emekli Besnili hemşerimiz Ali Karakuş, Ak Parti´den Seyhan Belediye Başkan Aday adayı oldu.
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimler için Ak Parti aday adayı başvurularını bugüne uzatmıştı.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
yağmurlu
-1°
Perşembe
yağmurlu
-1°
Cuma
yağmurlu
-1°
Cumartesi
yağmurlu
-1°