Herkes ona "Obama" diyordu Ama "Karaoğlan" gibi yönetti
Görev yaptığı dönem içerisinde Kanalizasyon, Su, Yol gibi altyapı sorunlarını tamamlayıp Belde Belediyelerinin en büyük handikapı olan Personel giderleri ve Piyasa borçları konusunda çevreye örnek olacak bir Belediyecilik sergileyen Kesmetepe Belediye başkanı Vakkas Acar, göreve geldiği 2009 yılında bu güne yaptığı hizmetleri Besnililer Dergisine açıkladı.
Tarih: 14.4.2018 17:59:55/ 3394okunma / 0yorum

Belediyenin borcu yok kasasında parası bile var

Çok genç yaşta siyasete atılmasına rağmen başarılı bir siyasi grafik ortaya koyarak Kesmetepe´de 2 dönem seçim kazanıp hizmete devam eden Belediye Başkanı Vakkas Acar çalışmalarını Besnilier Dergisine anlattı. Görev yaptığı dönem içerisinde Kanalizasyon, Su, Yol gibi altyapı sorunlarını tamamlayıp bugün borçsuz bir Belediye olarak hizmet veren Kesmetepe Belediyesinde başkan Vakkas Acar ile, göreve geldiği 2009 yılında bu güne yaptığı hizmetleri konuştuk. Belediyenin asli hizmetleri yanında Parkları, taziye evleriyle önemli eserleri Beldeye kazandıran Başkan Acar “Şuan Kesmetepe Beldemizde altyapı, kanalizasyon, içme suyu ishale hattı, üst yapı, yol, cadde, sokak, sosyal tesis anlamında; taziye evleriyle tamamen hepsi bitirilmiş, beldemizin şuan için ciddi hiçbir eksiği kalmamıştır” diyor. Belde Belediyelerinin en büyük handikapı olan Personel giderleri ve Piyasa borçları konusunda da çevreye örnek olacak bir Belediyecilik sergileyen Kesmetepe Belediyesinin ne piyasaya ne de Personele tek kuruş borcu bulunmuyor. Hatta kasasında parası bile var!

Sayın Başkan öncelikle okuyucularımızın sizi tanıması için bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1978 Kesmetepe doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Kesmetepe´de, Liseyi Çakırhüyük Çok Programlı Anadolu Lisesinde tamamladım. Liseden sonra askerlik görevimi yaptım. Biz 9 kardeşiz, 9 kardeşten ortancayım. Diğer kardeşlerimin ve ağabeylerimin hepsinin okuması sebebiyle babamın bana bir kişinin benim yanımda kalması gerektiğini söyleyip liseden sonra eğitime devam etmemi istememesinden dolayı liseden sonra askerlik görevimi yapıp babamla beraber ticarete atıldım.

2003 yılında kendi aile şirketimiz olan Acarko Tekstili amcam ve akrabalarımızla birlikte kurduk. Çırçır Prese olarak kurduğumuz bu şirkette 2003-2009 yılları arasında hem ortağı hem de müdürü olarak çalıştım. 2007 yılında Besni´de daha önceden kurulmuş olan Besni Genç İşadamları derneğinin 2007-2009 yılları arasında başkanlığını yaptım.

Beldeler hem siyaseten hem de hizmet yönünde sıkıntılı seçim bölgeleri. Genç yaşta siyasete girme fikri sizde nasıl oluştu?

 

Hizmetlerde, var olan yönetimin Beldeye çok duyarsız kaldığını, yapılması gereken birçok hizmetin sürekli ertelendiğini, beldemizin bunları hak etmediğini düşünerek 2008 yılından sonra siyasete girmeye karar verdim ve buradaki tüm halkla bir yıl boyunca ön görüşmeler yaptım. Onlarında teveccühü ile 2009 yılında, 30 yaşında Belediye Başkanı olarak seçildim.

İlk seçildiğim dönemde Belde de hemen hemen Belediye anlamında yapılmış hiçbir hizmet yoktu. Tabi, buraya nereden başlayacağımızı düşünerek ilk etapta arkadaşlarımızla, belediye meclisi üyelerimizle oturup bir karar verdik. Beldemizin altyapısı da yoktu. 2009 yılında toplamda 17 km olan kanalizasyon altyapısını tamamladık. Bunun %75´i hibe, %25´i Belediye bütçesinden karşılandı. Altyapıyla birlikte İl Özel İdaresi, Köy Hizmetleri zamanında döşenmiş olan, artık işlevini kaybeden bir içme suyu şebekemiz vardı. Bununla birlikte her taraf kazılmışken bunu da yapalım dedik ve arkadaşlarımızla bu konuyla ilgili de bir karar alıp altyapının bitimiyle birlikte beldenin komple şehir içi içme suyu şebekesini yine 16 kilometre olmak kaydıyla bütün borularını değiştirdik. Kanalizasyonla birlikte Su sorunu da ortadan kaldırmış olduk.

Belde Belediyelerinin en büyük sorunlarından birisi Personel giderleri ve borçlar. Bunu nasıl çözdünüz?

O dönemde belediyemiz tabi çok personeli olan, personel yükünün altında ezilen bir belediyeydi. Ben ilk göreve geldiğimde Kesmetepe Beldesi 2 bin 200 nüfuslu bir beldenin 19´u işçi, 10´u da memur olmak kaydıyla 29 personeli vardı. Benden önce ve benimde o dönemde personel maaşını bile zor ödeyen bir belediyeydik. Ben ilk görevi aldığımda beldemizin diğer borçlarının haricinde personele bile 100 bin lira borcu bulunuyordu. Daha sonra hükümetin çıkarmış olduğu bir yasayla belediyelerdeki fazla personelin diğer kurumlara gönderilmesiyle ilgili bir karar çıkmıştı. Bizde o dönem belediye bünyesinde işçi olarak çalışan 19 personelin 15´ini diğer kurumlara gönderdik. Kalan personelimizle idare etmeye çalıştık. Çünkü hakikaten belediyenin o günkü şartları o personel maaşını kaldırmıyordu. Şimdi 12 personelimiz var. Ne personelimize nede piyasaya borcumuz var. Hatta belirli bir süre yetecek kadar kasasında parası bulunan bir Belediyeyiz.

Belde ve mahallelerinde yol sorunu nu nasıl çözdünüz. Tüm caddeler kilitli parke yapılmış. Bütün bunları Belediyenin imkânlarıyla mı yaptınız?

Evet, köyde kanalizasyonla birlikte bütün yollarımız harap olmuş, çamur içinde kalmıştı. Kendi araçlarımızla bunu stabilize malzemeyle ara ara ne kadar yaptıysak da kış aylarında yine eski haline dönüşüyordu. Bilindiği gibi Kesmetepe ovada olan bir belde olduğu için çamuru, tozu, toprağı çok olan bir belde. Bundan dolayı ne yapıp edip bu cadde ve bağlantı yollarımızı bir şekilde asfalt veya kilitli parke taşı ile kaplamamız gerekiyordu. İlk etapta yine o zaman belediyemizin imkanlarını kullanarak ana caddeleri kilitli parke taşı, kendi personelimizle yapmak kaydıyla yapmaya başladık. Birinci dönemde İnce Mahallemizin %80´ini, Kesmetepe´den ana yola kadar olan bağlantı yollarımızın hepsini ve Kesmetepe Merkezinde %60´ını kilitli parke taşı ve beton olmak kaydıyla yaptık.

Belde de 2 tane Taziye evi var. Bunları Belediye olarak mı yaptınız?

Tabi Beldemizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan taziye evi sorunlarımız da vardı. Birinci dönemde merkeze toplamda kapalı alanı 300 metrekare olan bir taziye evi yaptık. Bunu da belediyenin ve dışarıdaki hayırseverlerinin de katkılarını alarak o taziye evini yapıp halkın hizmetine sunduk. Daha sonra İnce Mahallemize yine belediyenin ve halkın katkısıyla 270 metrekare bir sosyal tesis kazandırdık. Orası sadece taziye evi olarak değil, hem taziyede hem düğünde hem de diğer organizasyonlarda kullanılabilecek bir alan olarak belirledik ve şuanda halkımız o şekilde kullanıyor. Bu dönem kalan bütün cadde, sokak ve yollarımızın hepsini şuan kilitli parke taşıyla yaptık, bitirdik.

2 tane büyük dış mahalleniz var. Çakmak ve İncearaplar mahalleleri, buralara da aynı hizmet ulaşıyor mu?

Şuan Kesmetepe ve mahallelerinde bir metrekare bile toprak veya stabilize yolumuz, caddemiz kalmadı. Bu arada hiç personel almadık. Çünkü gerçekten belediyelerde personel çok ağır bir yük. 10 memur, 2 işçiyle devam ettiğimiz bu süreçte daha sonra emekli olan arkadaşlarımız oldu. Onların alacaklarının hepsini ödedik. Şuan ki haliyle Kesmetepe Belediyesinin gerek piyasaya gerek personele hiçbir borcu olmayan ve hatta hesabında kendine belli bir müddet yetebilecek kadar da parası mevcut olan bir belediye haline getirdik.

Ayrıca başta söylemeyi unuttum. Benim ilk hizmetim, ilk seçildiğimde Çakmak Mahallemizde cami vardı ama lojman veya kalacak yer olmadığı için oraya imam tahsis edilmiyordu. Bizim ilk hizmetimiz Çakmak Mahallesine 120 metrekare bir cami lojmanı yapmaktı ve onu 2009 yılında yapıp müftülüğü de bildirerek orayı da imamıyla buluşturduk. Şuanda vatandaşlarımız orada o hizmeti de alıyorlar.

Belediye binasının yanında büyük bir okul inşaatı yükseliyor. Bu konuda da bilgi verir misiniz?

Evet, Beldemizin en büyük eksikliklerinden bir tanesi de okuldu. Okulla ilgili ilk geldiğim günden beri bütün kaymakamlarımızla bütün valilerimizle bu konuyu birçok kez görüştük. Çok eskiden yapılmış bir okula sahiptik. Ama sağ olsunlar bu dönem giden valimiz Sayın Abdullah Erin´in bizim bu sesimizi duyarak bu dönemki yatırım programına alınıp şuanda 4 katlı olmak kaydıyla 8 derslik ama ihtiyaç olduğunda 12 derslik de olabilecek büyüklükte bir okul inşaatına başlandı. 3 ay içerisinde de bitirmeyi planlıyorlar. İnşallah önümüzdeki dönem yeni okulumuzla çocuklarımızı buluşturup eğime devam edeceğiz.

Kesmetepe´de özel bir bayram geleneği var. Bundan bahseder misiniz?

Beldemizde çok güzel bir bayram geleneği var. Beldemiz bütün bayramları çok canlı ve çok içten kutlayan bir beldedir. Belki de Besni´nin beldeleri içerisinde mesela 23 Nisan´ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bile 23 Nisan 1920´den beri aynı canlılıkla en istekle kutlayan bir belde. Diğer dini bayramlarımızda da bir gelenek haline gelmiş bayramlaşma törenimiz mevcuttur. Her iki bayramda da halk bayram namazı sonrası mezarlık yakınına giderek hem orada yatan ata ve dedelerimize dua edip ardından sıraya dizilerek bayramlaşmaktadırlar. Burada bütün küskünlükler, kırgınlıklar bu vesileyle ortadan kalkmakta. Bizde o alanı bu dönem 1500 metrekare taş duvarla çevresini yapıp üzerini de kilitli parke taşıyla kaplayarak bu tören için ve aynı zamanda cenaze törenleri için kullanmak üzere halkımızın hizmetine sunduk.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Teşekkür ederim. Son olarak bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. 2014 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye genelinde başlatmış olduğu kardeş belediyecilik uygulaması kapsamında Kesmetepe Belediyemiz İzmir Buca Belediyesiyle kardeş belediye olmuştur. Bu vesileyle İzmir Buca Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina üç defa beldemizi ziyaret ederek burada görmüş olduğu eksiklikleri sağ olsun büyük bir duyarlılıkla giderdiler. Bunu beldemizin Atatürk Mahallesine 2 bin metrekare alan üzerinde Buca Belediyesindeki parkın aynısı olmak kaydıyla çok güzel bir park kazandırdık. Aynı zamanda o parka çıkan bütün caddelerimizin kilitli parke taşıyla kaplanması işini üstlendiler ve bir adette hizmet aracı beldemize hibe ederek çok büyük katkıda bulundular. Bundan dolayı Buca Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina´ya da beldem adına çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Şuan Kesmetepe Beldemizin altyapı, kanalizasyon, içme suyu ishale hattı, üst yapı, yol, cadde, sokak, sosyal tesis anlamında taziye evleriyle tamamen hepsi bitirilmiş, beldemizin şuan için ciddi hiçbir eksiği kalmamıştır. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun.

Size de bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZTÜRK, BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI
ÖZTÜRK, BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk 5 yıllık görev süresi içindeki Belediyenin borç alacak bilançosunu açıkladı. Öztürk, Besni Belediyesinin 34 milyon 417 bin Lira borcu olduğunu 9 milyon 632 bin lira ise alacağı olduğunu söyledi. Öztürk, 24 milyon lira borçla görevi devraldığını, 5 yıllık görev süresi içinde de 22 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirtti.
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Kaymakam Hasan tütün Mahallesi Muhtar adayı Saime Türk´ün tüm azaları da bayanlardan oluşuyor. Ev hanımından çalışanına oy pusulasına 8 bayan aza yazan Saime Türk, “mahallemin sorunlarına bayan eli değmesini istiyorum. O nedenle tüm azalarımı da bayan arkadaşlarımdan yazdım” dedi.
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Saadet Partisi Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan sorunlar yumağı 4. Etap TOKİ sakinleri ile bir araya geldi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Arzuhalci Aydın Aktaş Erdemoğlu Mahallesine Muhtar adayı olduğunu söyledi. Erdemoğlu Mahallesinin sıkıntı ve sorunlarını bildiğini ve çok yakından takip ettiğini belirten Aktaş şunları söyledi.
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında geldiği Adıyaman´da Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu´na Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İl başkanı Deniz Çakmak, ilçe başkanı Hakan Kılınç, Belediye Başkan adayı Vakkas Acar eşlik etti.
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Reşit Alkan seçim bürosunun açılışında miting gibi kalabalığa seslendi. Yakın akrabası Ali Erdemoğlu´nun da katıldığı açılışta konuşan Alkan, Besni halkının oylarına, teveccühüne kimsenin ipotek koyamayacağını belirterek “Besni ne derse o olur.” dedi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu ise, Besni Halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yinelediği konuşmasında “Besnimiz için gereken neyse şu ana kadar yaptıklarımız, bundan sonra da devam edecektir. İnşallah yeni yatırımlarımız olacak.” diyerek Besni halkına müjde verdi.
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre yapılabilecek hizmetlerin en iyisini sadece AK Parti´nin yapabileceğini ifade ederek; “Bizler ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın´ düsturunu ilke edindik. Siyasi hayatımız boyunca halkımızın sorunlarını elimizden geldiği nisbette çözmek için gayret ettik. Bizler yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermiyoruz. ‘Yaparsa AK Parti yapar´ diyoruz.
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Ak Parti Gençlik kolları başkanı ve Belediye Meclis üyesi adayı Ahmet Yıldız, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Gençlik kolları başkanlığı ve Belediye Meclisi adaylığından istifa ettiğini duyuran Yıldız, yazılı bir açıklama ile istifa gerekçelerini sıraladı.
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
31 Mart yerel seçimlerinde Yeni Besni Mahallesinden Muhtar Adayı İsmail Yıldız, Siz seçin biz hizmet edelim. Çözümün adresi olacağız” dedi.
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın kolları yaptığı açıklama ile Kadınları Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırdı. Gazetemize açıklama yapan Kadın kolları başkanı Semra Semiz şunları söyledi.
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
Milliyetçi Hareket Partisi Besni seçim karargâhı açıldı. Atatürk Caddesi İş Bankası bitişiğindeki seçim irtibat bürosunun açılışına MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, MHP MYK Üyesi Sedat Yaşar, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, MHP Besni Belediye Başkan Adayı Kenan Polat ve partililer katıldı.
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler seçim karargahlarını açmaya başladı. Ak Parti Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre´nin seçim karargahı dün açıldı.
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
Besni´de görev yapan 7 mühendis ortak bir bildiri yayınlayarak Alkan´a desteklerini açıkladı. Dayatmaya karşı olduklarını belirten mühendisler, “Besni halkı bu dayatmayı güçlü bir iradeyle aşarsa, Besni kazanacaktır” dediler. Ali Erdemoğlu´nu da yürekten kutladıklarını belirten 7 mühendis, “Aça Aş, Açığa Bez, İşsize İş veren; Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli” ifadesini kullandılar.
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Dumlupınar Mahallesi muhtar adayı Feray Tekinerdoğan, mahallenin acilen Kentsel Dönüşüme ihtiyacı olduğunu söyledi. Seçilmesi durumunda Kentsel dönüşüm için imza kampanyası başlatacaklarını söyleyen Tekinerdoğan, “Benim mahallemde oturan insanlarında insanca yaşamaya hakkı var.” dedi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
İbrahim Kılınç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Erdemoğlu Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı E. Mehmet Emre seçim çalışmalarını değerlendirdi. Gazetemizi ziyaret eden Emre, yaptığı açıklamada; “Vatandaşımızın güzel teveccühü ile karşı karşıyayız. İş nefis işi değildir. Besni´nin daha ferah, daha rahat ve yaşanabilir merkez haline gelmesi için bir gayret içerisine gireceğiz. Bizim için koltuk, makam önemli değil” dedi.
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, 15 Temmuz Şehitler Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
31 Mart seçimlerinde Besni´de Ak Parti´yi destekleyecekleri ya da ittifak kuracakları söylentileri üzerine MHP Besni teşkilatı bir açıklama yaparak kimseyi desteklemeyeceklerini seçime kendi adayları ile gireceklerini söyledi. İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi Besni ilçe teşkilatı ve adayımız Kenan Polat ile yerel seçimlere katılacaktır.” dedi.
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı, Besni seçim bürosunun açılışına katıldı. Salıcı, "Şimdi 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var. Bundan iktidar sorumludur" dedi.
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Çat Mahallesi muhtar adayı Leyla Değirmenci kadınların kendine güvenini yenilemek için aday olduğunu belirterek tüm mahalle sakinlerinin desteğini beklediğini söyledi.
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
1 dönemdir Cirit Meydan Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Orhan Onur, “31 Mart yerel seçimlerinde tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallemde yarım kalan hizmetlerin yerine getirilmesi göreve talibim” dedi.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman´ın ilçelerini ziyaret etti. Besni Ziyaretinde Bakan Gül´ün yanı sıra AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, M. Fatih Toprak, Yakup Taş, İ. Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni ilçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre ve partililer katıldı.
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde, ev hanımı Saime Türk, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adaylığını açıkladı.
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP Besni ilçe yönetimi yaptığı açıklama ile Yerel seçimlerde AKP-MHP ittifakına karşı CHP´yi destekleyeceklerini açıkladı. CHP ise Kontenjan listesinde HDP adına Halil Mengelliboğa´yı aday gösterdi.
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
2 dönemdir Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Sinan Pamukçu, “31 Mart yerel seçimlerinden tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallelim bana çıraklığı ve kalfalığı öğretti, şimdi mahalle sakinlerimden Ustalık belgesini talep ediyorum.” dedi.
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Ali Erdemoğlu Mahallesi muhtar adayı İbrahim Türk “Mahallemizin artan nüfus yoğunluğu ile birlikte daha hızlı ve etkin hizmet alabilmesi amacıyla yeni bir mahalle kurulması için dilekçe hazırladım. Dilekçemin sürecini yakinen takip ettim ve dilekçemizin onayı ile ilçemize güzel bir mahalle kazandırdık” dedi.
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Başkanlığı için Siyasi Partiler Belediye Meclisi üyesi adaylarının listesini İlçe Seçim kuruluna teslim etti. İşte partilerin Belediye Meclis adayları:
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre, Besni Eğitim Bir Sen Başkanı Mahmut Akdoğan ve üyeleriyle bir araya geldi.
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclisi 2. Sıradan aday olan Vakkas Öcal adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, projelerini açıkladı. Besni´ye en az 4 bin istihdam sağlayacak olan ihtisas OSB, MYO öğrenci sayısının arttırılması, Besni Kent meydanı, Ana caddeye cephe düzenlemesi, Park sorunu için Cep Otoparklar yapılması; başta Besni üzümü olmak üzere yöresel ürünlerin dünyaya pazarlanması başlıca projeleri arasında yer alıyor. Alkan, her projeyi hayata geçirmeden önce mutlaka halka soracak ve fikirlerini referans alacaklarını taahhüt etti.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ