Herkes ona "Obama" diyordu Ama "Karaoğlan" gibi yönetti
Görev yaptığı dönem içerisinde Kanalizasyon, Su, Yol gibi altyapı sorunlarını tamamlayıp Belde Belediyelerinin en büyük handikapı olan Personel giderleri ve Piyasa borçları konusunda çevreye örnek olacak bir Belediyecilik sergileyen Kesmetepe Belediye başkanı Vakkas Acar, göreve geldiği 2009 yılında bu güne yaptığı hizmetleri Besnililer Dergisine açıkladı.
Tarih: 14.4.2018 17:59:55/ 2586okunma / 0yorum

Belediyenin borcu yok kasasında parası bile var

Çok genç yaşta siyasete atılmasına rağmen başarılı bir siyasi grafik ortaya koyarak Kesmetepe´de 2 dönem seçim kazanıp hizmete devam eden Belediye Başkanı Vakkas Acar çalışmalarını Besnilier Dergisine anlattı. Görev yaptığı dönem içerisinde Kanalizasyon, Su, Yol gibi altyapı sorunlarını tamamlayıp bugün borçsuz bir Belediye olarak hizmet veren Kesmetepe Belediyesinde başkan Vakkas Acar ile, göreve geldiği 2009 yılında bu güne yaptığı hizmetleri konuştuk. Belediyenin asli hizmetleri yanında Parkları, taziye evleriyle önemli eserleri Beldeye kazandıran Başkan Acar “Şuan Kesmetepe Beldemizde altyapı, kanalizasyon, içme suyu ishale hattı, üst yapı, yol, cadde, sokak, sosyal tesis anlamında; taziye evleriyle tamamen hepsi bitirilmiş, beldemizin şuan için ciddi hiçbir eksiği kalmamıştır” diyor. Belde Belediyelerinin en büyük handikapı olan Personel giderleri ve Piyasa borçları konusunda da çevreye örnek olacak bir Belediyecilik sergileyen Kesmetepe Belediyesinin ne piyasaya ne de Personele tek kuruş borcu bulunmuyor. Hatta kasasında parası bile var!

Sayın Başkan öncelikle okuyucularımızın sizi tanıması için bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1978 Kesmetepe doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Kesmetepe´de, Liseyi Çakırhüyük Çok Programlı Anadolu Lisesinde tamamladım. Liseden sonra askerlik görevimi yaptım. Biz 9 kardeşiz, 9 kardeşten ortancayım. Diğer kardeşlerimin ve ağabeylerimin hepsinin okuması sebebiyle babamın bana bir kişinin benim yanımda kalması gerektiğini söyleyip liseden sonra eğitime devam etmemi istememesinden dolayı liseden sonra askerlik görevimi yapıp babamla beraber ticarete atıldım.

2003 yılında kendi aile şirketimiz olan Acarko Tekstili amcam ve akrabalarımızla birlikte kurduk. Çırçır Prese olarak kurduğumuz bu şirkette 2003-2009 yılları arasında hem ortağı hem de müdürü olarak çalıştım. 2007 yılında Besni´de daha önceden kurulmuş olan Besni Genç İşadamları derneğinin 2007-2009 yılları arasında başkanlığını yaptım.

Beldeler hem siyaseten hem de hizmet yönünde sıkıntılı seçim bölgeleri. Genç yaşta siyasete girme fikri sizde nasıl oluştu?

 

Hizmetlerde, var olan yönetimin Beldeye çok duyarsız kaldığını, yapılması gereken birçok hizmetin sürekli ertelendiğini, beldemizin bunları hak etmediğini düşünerek 2008 yılından sonra siyasete girmeye karar verdim ve buradaki tüm halkla bir yıl boyunca ön görüşmeler yaptım. Onlarında teveccühü ile 2009 yılında, 30 yaşında Belediye Başkanı olarak seçildim.

İlk seçildiğim dönemde Belde de hemen hemen Belediye anlamında yapılmış hiçbir hizmet yoktu. Tabi, buraya nereden başlayacağımızı düşünerek ilk etapta arkadaşlarımızla, belediye meclisi üyelerimizle oturup bir karar verdik. Beldemizin altyapısı da yoktu. 2009 yılında toplamda 17 km olan kanalizasyon altyapısını tamamladık. Bunun %75´i hibe, %25´i Belediye bütçesinden karşılandı. Altyapıyla birlikte İl Özel İdaresi, Köy Hizmetleri zamanında döşenmiş olan, artık işlevini kaybeden bir içme suyu şebekemiz vardı. Bununla birlikte her taraf kazılmışken bunu da yapalım dedik ve arkadaşlarımızla bu konuyla ilgili de bir karar alıp altyapının bitimiyle birlikte beldenin komple şehir içi içme suyu şebekesini yine 16 kilometre olmak kaydıyla bütün borularını değiştirdik. Kanalizasyonla birlikte Su sorunu da ortadan kaldırmış olduk.

Belde Belediyelerinin en büyük sorunlarından birisi Personel giderleri ve borçlar. Bunu nasıl çözdünüz?

O dönemde belediyemiz tabi çok personeli olan, personel yükünün altında ezilen bir belediyeydi. Ben ilk göreve geldiğimde Kesmetepe Beldesi 2 bin 200 nüfuslu bir beldenin 19´u işçi, 10´u da memur olmak kaydıyla 29 personeli vardı. Benden önce ve benimde o dönemde personel maaşını bile zor ödeyen bir belediyeydik. Ben ilk görevi aldığımda beldemizin diğer borçlarının haricinde personele bile 100 bin lira borcu bulunuyordu. Daha sonra hükümetin çıkarmış olduğu bir yasayla belediyelerdeki fazla personelin diğer kurumlara gönderilmesiyle ilgili bir karar çıkmıştı. Bizde o dönem belediye bünyesinde işçi olarak çalışan 19 personelin 15´ini diğer kurumlara gönderdik. Kalan personelimizle idare etmeye çalıştık. Çünkü hakikaten belediyenin o günkü şartları o personel maaşını kaldırmıyordu. Şimdi 12 personelimiz var. Ne personelimize nede piyasaya borcumuz var. Hatta belirli bir süre yetecek kadar kasasında parası bulunan bir Belediyeyiz.

Belde ve mahallelerinde yol sorunu nu nasıl çözdünüz. Tüm caddeler kilitli parke yapılmış. Bütün bunları Belediyenin imkânlarıyla mı yaptınız?

Evet, köyde kanalizasyonla birlikte bütün yollarımız harap olmuş, çamur içinde kalmıştı. Kendi araçlarımızla bunu stabilize malzemeyle ara ara ne kadar yaptıysak da kış aylarında yine eski haline dönüşüyordu. Bilindiği gibi Kesmetepe ovada olan bir belde olduğu için çamuru, tozu, toprağı çok olan bir belde. Bundan dolayı ne yapıp edip bu cadde ve bağlantı yollarımızı bir şekilde asfalt veya kilitli parke taşı ile kaplamamız gerekiyordu. İlk etapta yine o zaman belediyemizin imkanlarını kullanarak ana caddeleri kilitli parke taşı, kendi personelimizle yapmak kaydıyla yapmaya başladık. Birinci dönemde İnce Mahallemizin %80´ini, Kesmetepe´den ana yola kadar olan bağlantı yollarımızın hepsini ve Kesmetepe Merkezinde %60´ını kilitli parke taşı ve beton olmak kaydıyla yaptık.

Belde de 2 tane Taziye evi var. Bunları Belediye olarak mı yaptınız?

Tabi Beldemizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan taziye evi sorunlarımız da vardı. Birinci dönemde merkeze toplamda kapalı alanı 300 metrekare olan bir taziye evi yaptık. Bunu da belediyenin ve dışarıdaki hayırseverlerinin de katkılarını alarak o taziye evini yapıp halkın hizmetine sunduk. Daha sonra İnce Mahallemize yine belediyenin ve halkın katkısıyla 270 metrekare bir sosyal tesis kazandırdık. Orası sadece taziye evi olarak değil, hem taziyede hem düğünde hem de diğer organizasyonlarda kullanılabilecek bir alan olarak belirledik ve şuanda halkımız o şekilde kullanıyor. Bu dönem kalan bütün cadde, sokak ve yollarımızın hepsini şuan kilitli parke taşıyla yaptık, bitirdik.

2 tane büyük dış mahalleniz var. Çakmak ve İncearaplar mahalleleri, buralara da aynı hizmet ulaşıyor mu?

Şuan Kesmetepe ve mahallelerinde bir metrekare bile toprak veya stabilize yolumuz, caddemiz kalmadı. Bu arada hiç personel almadık. Çünkü gerçekten belediyelerde personel çok ağır bir yük. 10 memur, 2 işçiyle devam ettiğimiz bu süreçte daha sonra emekli olan arkadaşlarımız oldu. Onların alacaklarının hepsini ödedik. Şuan ki haliyle Kesmetepe Belediyesinin gerek piyasaya gerek personele hiçbir borcu olmayan ve hatta hesabında kendine belli bir müddet yetebilecek kadar da parası mevcut olan bir belediye haline getirdik.

Ayrıca başta söylemeyi unuttum. Benim ilk hizmetim, ilk seçildiğimde Çakmak Mahallemizde cami vardı ama lojman veya kalacak yer olmadığı için oraya imam tahsis edilmiyordu. Bizim ilk hizmetimiz Çakmak Mahallesine 120 metrekare bir cami lojmanı yapmaktı ve onu 2009 yılında yapıp müftülüğü de bildirerek orayı da imamıyla buluşturduk. Şuanda vatandaşlarımız orada o hizmeti de alıyorlar.

Belediye binasının yanında büyük bir okul inşaatı yükseliyor. Bu konuda da bilgi verir misiniz?

Evet, Beldemizin en büyük eksikliklerinden bir tanesi de okuldu. Okulla ilgili ilk geldiğim günden beri bütün kaymakamlarımızla bütün valilerimizle bu konuyu birçok kez görüştük. Çok eskiden yapılmış bir okula sahiptik. Ama sağ olsunlar bu dönem giden valimiz Sayın Abdullah Erin´in bizim bu sesimizi duyarak bu dönemki yatırım programına alınıp şuanda 4 katlı olmak kaydıyla 8 derslik ama ihtiyaç olduğunda 12 derslik de olabilecek büyüklükte bir okul inşaatına başlandı. 3 ay içerisinde de bitirmeyi planlıyorlar. İnşallah önümüzdeki dönem yeni okulumuzla çocuklarımızı buluşturup eğime devam edeceğiz.

Kesmetepe´de özel bir bayram geleneği var. Bundan bahseder misiniz?

Beldemizde çok güzel bir bayram geleneği var. Beldemiz bütün bayramları çok canlı ve çok içten kutlayan bir beldedir. Belki de Besni´nin beldeleri içerisinde mesela 23 Nisan´ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bile 23 Nisan 1920´den beri aynı canlılıkla en istekle kutlayan bir belde. Diğer dini bayramlarımızda da bir gelenek haline gelmiş bayramlaşma törenimiz mevcuttur. Her iki bayramda da halk bayram namazı sonrası mezarlık yakınına giderek hem orada yatan ata ve dedelerimize dua edip ardından sıraya dizilerek bayramlaşmaktadırlar. Burada bütün küskünlükler, kırgınlıklar bu vesileyle ortadan kalkmakta. Bizde o alanı bu dönem 1500 metrekare taş duvarla çevresini yapıp üzerini de kilitli parke taşıyla kaplayarak bu tören için ve aynı zamanda cenaze törenleri için kullanmak üzere halkımızın hizmetine sunduk.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Teşekkür ederim. Son olarak bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. 2014 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye genelinde başlatmış olduğu kardeş belediyecilik uygulaması kapsamında Kesmetepe Belediyemiz İzmir Buca Belediyesiyle kardeş belediye olmuştur. Bu vesileyle İzmir Buca Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina üç defa beldemizi ziyaret ederek burada görmüş olduğu eksiklikleri sağ olsun büyük bir duyarlılıkla giderdiler. Bunu beldemizin Atatürk Mahallesine 2 bin metrekare alan üzerinde Buca Belediyesindeki parkın aynısı olmak kaydıyla çok güzel bir park kazandırdık. Aynı zamanda o parka çıkan bütün caddelerimizin kilitli parke taşıyla kaplanması işini üstlendiler ve bir adette hizmet aracı beldemize hibe ederek çok büyük katkıda bulundular. Bundan dolayı Buca Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina´ya da beldem adına çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Şuan Kesmetepe Beldemizin altyapı, kanalizasyon, içme suyu ishale hattı, üst yapı, yol, cadde, sokak, sosyal tesis anlamında taziye evleriyle tamamen hepsi bitirilmiş, beldemizin şuan için ciddi hiçbir eksiği kalmamıştır. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun.

Size de bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman´daki 4 Belediye için adaylarını bugün açıkladı.
Son Dakika... CHP Besni Belediye Başkan adayını açıkladı...
Son Dakika... CHP Besni Belediye Başkan adayını açıkladı...
Cumhuriyet Halk Partisinin Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar oldu.
Karabudak; “Yeni bir oluşumun tarihini yazacağız”
Karabudak; “Yeni bir oluşumun tarihini yazacağız”
İbrahim Halil Karabudak Çakırhüyük Belediye Başkanlığı için AK Parti´den aday adaylığı başvurusunu yaptı. Gazetemizi de ziyaret eden Karabudak, yeni bir oluşum ve genç kadro ile geliyoruz dedi.
E. Mehmet Emre adaylık müracaatını yaptı: “Besni´yi birlikle yöneteceğiz”
E. Mehmet Emre adaylık müracaatını yaptı: “Besni´yi birlikle yöneteceğiz”
Ak Parti´de aday adaylığı müracaatları dün sona erdi. Eski ilçe başkanı ve 2014 yılında partinin Besni Belediye başkan adayı olan E. Mehmet Emre adaylık başvuru dosyasını Parti yetkililerine teslim etti.
Siyasi görüş ayırdetmeden BESNİLİLİK RUHU ETRAFINDA Toplanacağız, Birleşeceğiz
Siyasi görüş ayırdetmeden BESNİLİLİK RUHU ETRAFINDA Toplanacağız, Birleşeceğiz
Besni Belediye başkanlığı için Ak Parti´den adaylık müracaatı yapan M. Nuri Tuğsuz, 16 yıllık Ak Parti iktidarından Besni´nin yerel yönetimler olarak yeterince faydalanmadığını söyledi. Tuğsuz, “Bu 15-16 yıla geriye dönüp baktığımız zaman tek kelime ile yazık oldu diyorum. Artık derlenip toparlanıp Besni´ye ve Besnililere yakışır bir siyasi ortamı hazırlamamız lazım.” dedi.
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU  YERE TAŞIYABİLİRİZ
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYABİLİRİZ
Besni Belediye Başkan adaylığı için Ak Parti´de ilk müracatı yapan Mali Müşavir Cevdet Öztürk, Besni´yi layık olduğu yere taşıyabilmek için bu göreve talip olduğunu söyledi. Öztürk; “İnşallah mahalli idareler konusunda insanların layık olduğu hizmeti bu camiayla birlikte en güzel şekilde zirveye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
Cumhuriyet Halk Partisinde, Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan adaylığı, il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları devam ediyor.
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden  Zaferle çıkacağız”
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden Zaferle çıkacağız”
CHP´den Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan Eczacı Nesip Dayan resmi adaylık başvurusunu yaptı. Dayan, “sosyal demokrat bir parti olarak Besni´de şeffaf, adil, düzgün, eşit, herkese aynı seviyede yaklaşan bir belediyeciliği bu şehre kazandırmak istiyoruz” dedi.
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan iş adamı Cumali Yaycı, resmi adaylık başvurusunu CHP Besni ilçe teşkilatına yaptı. Yaycı, CHP´nin iktidarında Besni´nin daha güzel olacağını belirterek hep birlikte kazanacaklarını söyledi.
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Siyasi Partilerde aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ak Parti´de daha önce aday adaylığı konusunda ismi duyulmayan gazetemiz yazarlarından Mali Müşavir Cevdet Öztürk aday adayı olacağını açıkladı.
Yaycı´dan kadınlara yemek
Yaycı´dan kadınlara yemek
CHP Besni Belediye Başkan aday adayı İşadamı Cumali Yaycı, Besnili kadınlarla yemekte buluştu.
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumhuriyet Halk Partisinden daha önce aday adayı olduğunu açıklayan Cumali Yaycı, önceki gün gençlerle yemekte buluştu.
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP´de yönetim değişikliğinin ardından, 2019 Nisan ayında yapılacak olan Yerel seçimlerde adaylarını nasıl belirleyeceği merak konusu. Besni´de adaylığa ismi geçen Ecz. Nesip Dayan, Av. Kürşat Aykanat ve İşadamı Cumali Yaycı Gazetemize aday belirleme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundular.
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
İşadamı Kenan Polat Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
CHP İstanbul Milletvekili Besnili Hemşerimiz Oğuz Kaan Salıcı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.
CHP Adıyaman Delegeleri  DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
CHP Adıyaman Delegeleri DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisinde seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama işlemi devam ederken, bazı Adıyaman delegeleri de değişim için imza verdiklerini açıkladılar.
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
24 Haziran seçimlerinde CHP´den Gaziantep Milletvekili seçilen hemşerimiz Dr. Bayram Yılmazkaya mazbatasını aldı.
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Hakan Kılınç, temsiliyet noktasında kaç dönemdir Besni ye Gölbaşı´ya Tut´a Haksızlıklar yapıldığını belirterek, “Bu 3 ilçemiz hiçe sayılıyor. Artık buna bir son demenin vakti geldi. Hani bir sloganları var ‘vakit Adıyaman vakti´, evet bunlara artık TAMAM vakti geldi.” dedi.
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Gazetemizin geçtiğimiz hafta “Nerede bu köprüler, Viyadükler, yollar” başlığıyla gündeme getirdiği, çalışmaları duran Aşağı şehirdeki viyadük inşaatı yeniden başladı.
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, pahalılık nedeniyle pazar alışverişine giden vatandaşların artık pazar filelerini dolduramadığını söyledi.
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Şenyurt Mahallesi´nde esnafla buluştu. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın borç batağında olduğuna dikkat çeken Tuğsuz, “Sorunları çözmek için göreve talibiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Adayı İnce:  “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı Adayı İnce: “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki meydanı dolduran onbinlere seslendi. Kendisinin tütün parasıyla okuduğunu söyleyen İnce, konuşmasına başlamadan önce, Adıyaman Türküsü´nün ‘Uy aman aman aman burası Adıyaman. Âlem düşman kesilir seni sevdiğim zaman´ bölümünü söyledi.
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP Milletvekili adayları Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular. 1. Sıra adayı Abdurrahman Tutdere, İktidarın Besni, Gölbaşı, Tut´u gözden çıkardığını belirterek, “Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek” dedi.
Bozkurt: Besni´nin kronik  Sorunlarını Biz Çözeceğiz
Bozkurt: Besni´nin kronik Sorunlarını Biz Çözeceğiz
İYİ Parti Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, esnaf ziyaretinin yanında Besni OSB´de incelemelerde bulundu. OSB´nin arsa tahsisi, kamulaştırma, kaynak gibi birçok sorunu olduğunu belirten Bozkurt, büyük bir yatırımcının Besni´ye yatırım yapmak istediğini ancak kamulaştırma için kaynak yetersizliği yüzünden bu yatırımın yapılamadığını iddia etti.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi mitinge katılmak üzere Adıyaman´a geldi.
Bozkurt: Adıyaman´ın  Kaderini Değiştireceğim
Bozkurt: Adıyaman´ın Kaderini Değiştireceğim
16 yıl aradan sonra tekrar aktif siyasete dönen İYİ Parti Adıyaman 1. Sıra Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, önemli açıklamalarda bulundu.
İYİ Parti´den Besni´deki  siyasi partilere çağrı
İYİ Parti´den Besni´deki siyasi partilere çağrı
İYİ parti tarafından seçim sürecinde gürültü kirliliği yapılmaması için siyasi partilere çağrıda bulunuldu.
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
İYİ Parti Gaziantep 2. Sıra milletvekili adayı işadamı hemşerimiz Can Tuğsuz, seçilmesi durumunda konuşamayan korkan sanayicinin sesi olacağını söyledi. İktidar cephesinin büyük bir çözülme içinde olduğunu söyleyen Tuğsuz, “İyi Parti´ye büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak” dedi.
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce her gün yaptığı iki miting ile seçim kampanyasını sürdürüyor.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
13°
Cumartesi
Bulutlu
15°
Pazar
Bulutlu
15°
Pazartesi
Bulutlu
15°