HÜKÜMET ADIYAMAN´A VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 24 Haziran´da milletvekili seçildiğinden itibaren TBMM gündemine taşıdığı konuları dile getirdi. Hükümetin Adıyaman için verdiği sözleri tutmadığını ifade eden Milletvekili Tutdere; “Adıyaman ilimiz, sadece bakanların uğradığı çay içtiği bir yerden çok; projelerin konuşulduğu, tartışıldığı, yeni açılımların yapıldığı, yeni tesislerin, fabrikaların açıldığı bir yer olsun artık” dedi.
Tarih: 21.1.2020 08:50:16/ 26090okunma / 1yorum

“HER FIRSATTA ADIYAMAN´I KONUŞTUM

Milletvekili Tutdere, Perre Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Adıyaman´ın sorunlarını ve bugüne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) taşıdığı konuları anlattı.
Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) 24 Haziran´da seçildiklerinden bu yana özellikle Adıyaman adına parlamentoda çok ciddi bir performansla kentin sorunlarını gündeme getirdiklerini, takipçisi olduklarını ve çözümü noktasında bakanlıklar nezdinde, gerekli kurumlar nezdinde her türlü girişimi bu güne kadar yaptıkların, bundan sonrada yapmaya devam edeceklerini kaydetti.
Tutdere, "2019 yılına baktığımızda TBMM milletvekillerinin çalışma performansına baktığımızda bizim orada ortaya koyduğumuz, çalışma performansı, tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmaktadır. Her fırsatta Adıyaman´ı konuştum, her fırsatta milletin kürsüsünde milletin sorunlarını dile getirdik. Yeri geldi hastane oldu, yeri geldi sulama projeleri oldu, yeri geldi çiftçinin sorunu oldu, yeri geldi köylünün sorunu oldu, çalışanın sorunu oldu biz bütün bu sorunları 2019 yılında ve öncesinde elimizden geldiğince dile getirdik. TBMM´de bu sorunların çözülmesi noktasında takipçisi olduk. 2020 yılında da aynı kararlılıkla milletimizden almış olduğumuz bu yetkileri en iyi şekilde kullanmak adına elimizden gelen en iyi çabayı ve gayreti göstereceğiz, bundan sonrada göstereceğiz ilimizin sorunları büyük, daha çok çalışmamız gerekiyor. 2020 yılında Adıyaman başta sulama projeleri olmak üzere, tütün sorunu ve diğer sorunlarının çözümü konusunda elimizden gelen gayreti her türlü göstereceğiz." dedi.

“SARMALIK TÜTÜNE, 3 YILDAN 6 YILA HAPİS
YASASI TEMMUZ AYINDA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK”

Özellikle sarmalık tütün ile ilgili sorunların devam etiğini ifade eden Tutdere, şunları kaydetti; “Geçen hafta Malatya ilinde kolluk kuvvetleri tarafından tütün satan dükkanlara operasyonlar yapıldı. Çiftçilerin tütünlerine el konuldu ve şuanda çok ciddi bir mağduriyet yaşıyorlar. Bizlere telefonla ulaşanlar oldu, biz bu konuda Malatya Valiliğiyle iletişime geçtik. Gerekli mücadeleyi ortaya koyduk ancak burada yapılması gereken bir şey var. Bu konuda yasal değişiklik mutlaka yapılması gerekiyor, bununda çözüm yeri tabi ki de TBMM´dir.
Geçen dönem Temmuz ayında yürürlüğe girmesi gerek yasanın 2 yıl ertelenmesi noktasında kanun teklifi verdik, diğer siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yaptık ve bunun neticesinde iktidar partisinin de ikna olmasıyla bu 1 yıl ertelendi. Bu yılın Temmuz ayında yasa yeniden yürürlüğe girecek yani sarmalık tütüne 3 yıldan, 6 yıla hapis getiren yasa Temmuz ayında yürürlüğe girecek dolayısıyla Adıyaman´ın da önünde çok kısa bir süre kaldı. Bu 7 aylık süre içerisinde iş işten geçmeden Adıyaman´daki sivil toplum örgütleriyle, siyasi partileriyle bir araya gelip bu sorunun çözümü konusunda hükümet üzerinde baskı oluşturulması lazım.

“ADIYAMAN´IMIZIN SORUNLARINI BAKANLARIMIZIN YÜZÜNE SÖYLEDİK”

Tutdere, tütün sorununun demokratik yollarla her türlü gayret ve çaba gösterildiğinde nihai bir şekilde çözümünü sağlamış olacaklarını vurgulayarak, "Bu konuda hükümet, Adıyaman´a verdiği sözleri tutmadı, daha önceki Adıyaman´da ki tütün eylemlerinden sonra Ankara´ya giden heyetlerin içerisinde bizde vardık ve dönemin maliye bakanı Naci Ağbal başta olmak üzere hükümet yetkilileri, özellikle hem yasal çalışma yapacaklarını hem de kooperatiflere bu ürünün satılması, pazarlanması yönündeki diğer engelleri kaldırması için çalışma yapacaklarını vergi konusunda çiftçiye yardımcı olacaklarını söylemişlerdi. Ancak gelinen noktada bu konuda gerekli bir çalışmanın yapılmadığını görmekteyiz.
Biz tabi mecliste bulunduğumuz süre içerisinde yine tütün sorunun çözümü konusunda çok ciddi bir çalışma ortaya koyduk, gündeme getirdik, mecliste konuştuk ve ilgili bakanlıklara soru yönergeleri verdik ancak bu güne kadar, bütçe görüşmelerinde hem iç işleri bakanına hem de tarım bakanına söz alarak saatlerce bekleyip sadece Adıyaman´ın bu sorununu onlara ifade etmek için, gayret gösterdik ve gece geç saatlerde olsa söz alıp bunları bakanlarımızın yüzüne söyledik” şeklinde kaydetti.
Adıyaman´a ziyarette bulunan bakanların ve tütün ile ilgili hiç kimsenin sesinin çıkmadığına işaret eden Tutdere, "Yani bu sorunu görmezden geliyor iktidar. İktidarın bu sorunu görmezden gelmesi gelecek adına ürkütücü, gelecek adına bizimde bu sorunu iktidarın gündemine mutlaka taşımamız gerekiyor. Burada sizlere de çok iş düşüyor, basına, sivil toplum örgütlerine iş düşüyor. İnşallah önümüzde ki süreçte dayanışma içerisinde olarak, bu sorunun çözümü noktasında iktidarı zorlayacağız” dedi.

“YENİ TESİSLERİN, FABRİKALARIN AÇILDIĞI BİR YER OLSUN ARTIK”

İktidara ve Adıyaman kamuoyuna bir çağrıda bulunmak istediğini belirten Tutdere, 2019 yılının bir kayıp yılı olduğunu 2020 yılının da Adıyaman´ı hak ettiği hizmetlere kavuşturması noktasında gerekli hassasiyetin gösterilmesini beklediklerini dile getirdi.
Tutdere, "Adıyaman ilimiz sadece bakanlıkların uğradığı çay içtiği bir yerden öteye projelerin konuşulduğu, tartışıldığı, yeni açılımların yapıldığı, yeni tesislerin, fabrikaların açıldığı bir yer olsun artık. Adıyaman´ın işsizliğine, yoksulluğuna kahve köşelerinde büyük bir umutla bekleyen gençlerin işsizlik sorunlarına bir çözüm bulmalarını istiyoruz” diye konuştu.

“İKTİDARIYLA, MUHALEFETİYLE EL ELE VERELİM”

Bütün Adıyaman kamuoyuna çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere, “İktidarıyla, muhalefetiyle el ele verelim Adıyaman´ımızı, sorunlarının çözümü noktasında bir gayret gösterelim. Adıyaman´ımızı, ilimizi gelecek güzel günlere, günlerde buluşturmak adına mücadele etmemiz gerekiyor. Bu konuda da bizlerde sahip çıkmalarını bekliyoruz çünkü muhalefetinde gerekli çalışmaları yapabilmesi için kamuoyu desteği de gerekmektedir. Halkımız bize sahiplendiği sürece ki, sahipleniyorlar ben bundan büyük bir memnuniyet görüyorum. Halktan aldığımız bu cesaretle bu kararlılıkla bizde bu önümüzdeki süreçte daha güzel işler yapacağız” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
memet ozbay
22.1.2020 01:31:05
Ise Guvenilir ve isleyen kooperatifler kurmakda basliyalim.. Sarimsak ureticili dahil. Gecen yil sarimsak 1 TL idi elde kaldi.Bu yil kimse sarimsak ekip ,dikmedi sarimsak istanbulda 40 ve 50 TL o da CIN den gelmekte. inanmiyan istanbuldaki hemserelerine sordunlar..
OKUL ARKADAŞINDAN ŞEHİT FETHİ SEKİN ORMANINA 300 FİDAN
OKUL ARKADAŞINDAN ŞEHİT FETHİ SEKİN ORMANINA 300 FİDAN
Yaklaşık 4 yıl önce 242 ağaç dikilen Köseceli beldesinde bulunan Fethi Sekin Şehitler Ormanına bu yıl Fethi Sekin´in okul arkadaşı polis memuru Cengiz Asker´in öncülüğünde düzenlenen törenle 300 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.
Koronavirüsle mücadelede ‘dinamik´ denetimler başladı
Koronavirüsle mücadelede ‘dinamik´ denetimler başladı
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi kapsamında koronavirüsle mücadelede düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli illerde başlatılan dinamik denetim süreci Besni´de Kaymakam Nazlı Demir öncülüğünde yapıldı.
Adıyaman´da geniş kapsamlı koronavirüs toplantısı yapıldı
Adıyaman´da geniş kapsamlı koronavirüs toplantısı yapıldı
Adıyaman´da Vali Mahmut Çuhadar Başkanlığında koronavirüsle mücadele toplantısı gerçekleştirilerek, il genelinde sürdürülen çalışmalar, alınan ve alınması gereken ek tedbirler ile denetimlerin yoğunlaştırılması konuları masaya yatırıldı.
Kaymakam Demir ziyaretlerine devam ediyor
Kaymakam Demir ziyaretlerine devam ediyor
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Ören ve Sugözü köylerini ziyarette etti. burada şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelen Kaymakam Demir, ailelerin her zaman yanında olduklarını vurguladı.
KURALLARA UYMAYANLARA 31 MİLYON PARA CEZASI KESİLDİ
KURALLARA UYMAYANLARA 31 MİLYON PARA CEZASI KESİLDİ
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Türkiye´nin koronavirüs haritasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki tek yüksek riskli iller arasında yer alan Adıyaman´daki vaka artışlarını değerlendirdi. Vali Çuhadar açıklamalarında şuana kadar 18 bin 763 yerleşim biriminde karantina uygulandığını, kurallara uymayan kişilere ise toplamda 31 milyon 17 bin lira para cezası kesildiğini belirterek; “Eğer kurallara titizlikle uyulursa çok yüksek gruptan bir an önce çıkacağız ve normalleşme yönünde adımlar atmaya başlayacağız” dedi.
“MEHMET ERDEMOĞLU” İSMİ BESNİ YERLEŞKESİNE VERİLDİ
“MEHMET ERDEMOĞLU” İSMİ BESNİ YERLEŞKESİNE VERİLDİ
Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´un Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ve Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu ile yaptığı istişarelerin ardından, Besni Meslek Yüksekokulunun, Mimarlık Fakültesinin bulunduğu yerleşkeye taşınması ve buraya “Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Yerleşkesi” isminin verilmesine Üniversite Senatosunda oybirliği ile karar verildiği bildirildi.
ESNAF NORMALLEŞMEDE İLK ADIMI ATIYOR
ESNAF NORMALLEŞMEDE İLK ADIMI ATIYOR
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine İş Yerlerinin Çalışma Saatleri konulu genelge gönderdi. Genelgede, koronavirüs salgınıyla mücadele virüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında daha önce valiliklere gönderilen genelgeleri ile bazı iş yerlerinin açılış ve kapanış saatlerine sınırlamalar getirildiği hatırlatıldı.
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE TÜRKÜ ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE TÜRKÜ ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR
İstanbul Besnililer Dayanışma Derneği Zoom programı üzerinden yaptığı programlarına devam ediyor. Derneğin beşincisini gerçekleştireceği program 7 Mart Pazar günü saat 20:30 da Ali Bozkuş moderatörlüğünde Besnili Ulusal Ses Sanatçısı Latif Doğan´ın katılımıyla yapılacak.
ZiNCiR MARKETLER KÜÇÜK ESNAFI BiTiRiYOR
ZiNCiR MARKETLER KÜÇÜK ESNAFI BiTiRiYOR
Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, market zincirlerinin küçük esnafa verdiği zararı gündeme getirdi. Başkan İşitmen yaptığı açıklamada; “Türkiye´nin her yerine yayılan market zincirleri, küçük esnaf ve sanatkarı bitirme noktasına getirmiştir. Unutulmamalıdır ki sokakta esnafın lambası sönerse devletinde lambası sönük kalır. Devletimizden esnafımız için gelecek müjdeleri bekliyoruz” dedi.
Hemşerimiz Nuri Zararsız vefat etti
Hemşerimiz Nuri Zararsız vefat etti
Besnili hemşerimiz Nuri Zararsız bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Zararsız´ın cenazesi İstanbul Basınköy Camiinde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.
Başkan Ayverdiata´dan 28 Şubat açıklaması
Başkan Ayverdiata´dan 28 Şubat açıklaması
Besni Alperen Ocakları İlçe Başkanı Dursun Ayverdiata 28 Şubat´ın 24. Yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
SARIYAPRAK KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI
SARIYAPRAK KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI
Besni´ye bağlı Sarıyaprak köyünde artan koronavirüs vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 10 gün süreyle karantinaya alındı.
iLiMiZDEKi SAĞLIK TESiSi EKSiKLiKLERiNi GiDERiN..!
iLiMiZDEKi SAĞLIK TESiSi EKSiKLiKLERiNi GiDERiN..!
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, son günlerde Adıyaman´da yaşanan koronavirüs vaka sayılarındaki artışa dikkat çekti. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere; “Adıyaman´daki 150 yataklı devlet hastanesi başta olmak üzere, ilimizdeki sağlık tesisi ve sağlık altyapısı eksikliklerini bir an evvel giderin” dedi.
Başkan Altın: "Hocalı katliamı 21. Asrın en büyük felaketlerindendir"
Başkan Altın: "Hocalı katliamı 21. Asrın en büyük felaketlerindendir"
Besni Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Altın, Hocalı katliamınının 29. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Altın mesajında; "Bundan tam 29 yıl önce, Azerbaycan´ın Dağlık Karabağ Bölgesi´nin Hocalı Kasabasında sahnelenen Ermeni vahşeti 21´nci asrın en büyük facialarından ve felaketlerinden birisi olarak tarihe geçmiştir" dedi.
BESNİLİ HEMŞERİMİZ YILDIRIM AFRİKA´DA 273 KİŞİYE UMUT OLDU
BESNİLİ HEMŞERİMİZ YILDIRIM AFRİKA´DA 273 KİŞİYE UMUT OLDU
İstanbul´da ikamet eden Merhum Avukat Halil Yıldırım´ın oğlu Besnili hemşerimiz Mehmet Yıldırım, Afrika´nın Çad ülkesinde başkente 256 km uzaklıktaki Bongor şehrinin Bista köyüne su kuyusu açtırarak 273 insana umut oldu.
TÜRKÇE İÇİN ESNAF DESTEĞİ
TÜRKÇE İÇİN ESNAF DESTEĞİ
Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi öğrencilerinin TÜBİTAK 2004-A Liseler arası Proje yarışması kapsamında Türk Dili ve Edebiyatı alanında yapmış oldukları proje çalışması için Okul yönetimi Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre ve Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen´i ziyaret ederek proje için destek istediler.
ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ MYO BİNASI MÜJDESİ
ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ MYO BİNASI MÜJDESİ
Erdemoğlu Ailesinden Besni´ye yeni yatırımlar müjdesi geldi. Aile, Fakülte yerleşkesine yeni MYO binası, 50 dairelik iki blok halinde lojman, Kapalı spor salonu, açık Basketbol sahası ve tenis kortu yaptıracak. Erdemoğlu holding Yönetim Kurulu başkan vekili Ali Erdemoğlu gazetemize yaptığı açıklamada MYO binası ve diğer sosyal yapıların inşaatına hemen başlayacakları müjdesini verdi. Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´un, kendisini ziyareti sonrasında gazetemize açıklama yapan Erdemoğlu, hâlihazırdaki MYO öğrencilerinin yeni okul binası ve tesisler yapılana kadar Fakülte binasında eğitim öğretime devam edeceğini bildirdi.
Şehitlerimize büyük saygısızlık…
Şehitlerimize büyük saygısızlık…
15 Temmuz 2016´da gerçekleşen darbe girişiminde şehit olan Besnili polisler Ahmet ve Mehmet Oruç ile akrabalarının Adana´da bulunan mezar taşları kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. Olay sonrası gözyaşlarına boğulan baba Ali Oruç; “Oğullarım size ne yaptı, vatan için şehit oldular. Hainler bu yapılır mı” diyerek isyan etti.
SANAT VE SİGORTA DÜNYASI BULUŞUYOR
SANAT VE SİGORTA DÜNYASI BULUŞUYOR
Quick Sigorta konut sigortası yaptıran veya güncel Konut Sigortası bulunan tüm sigortalılara, Tiyatronet iş birliği ile 2 tiyatro oyunu ve 3 masal dinletisi hediye ediyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar; “Pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde hem perde açamayan tiyatro emekçilerine hem de etkinliklerden mahrum kalan sanatseverlere destek olacak bir kampanya başlattık” dedi.
Kaymakam Demir´den Erdemoğlu´na ziyaret
Kaymakam Demir´den Erdemoğlu´na ziyaret
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Erdemoğlu ziyaret ederek tarihi Kızılin Köprüsünün maketini hediye etti.
Gara şehidi Köse, şehadetinin 3.gününde anıldı
Gara şehidi Köse, şehadetinin 3.gününde anıldı
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölücü terör örgütü PKK´ya ait hedeflere yönelik gerçekleştirilen "Pençe Kartal-2” operasyonunun yapıldığı Irak´ın kuzeyindeki Gara Bölgesinde PKK tarafından bir mağaraya kaçırılarak kalleşçe şehit edilen 13 sivilden biri olan Adıyamanlı Aydın Köse şehadetinin üçüncü gününde mevlid-i şerifle anıldı.
MİLLETVEKİLİ TUTDERE: ADIYAMAN KAMU  HİZMETLERİNDE HAK ETTİĞİ PAYI ALAMADI
MİLLETVEKİLİ TUTDERE: ADIYAMAN KAMU HİZMETLERİNDE HAK ETTİĞİ PAYI ALAMADI
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmasında, 19 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Adıyaman´ın kamu hizmetlerinden hak ettiği payı alamadığını ifade ederek, Adıyaman´ın yaşadığı sorunlara meclis kürsüsünde dile getirdi.
Vaka sayılarında riskli iller arasındayız
Vaka sayılarında riskli iller arasındayız
Sağlık Bakanlığının son açıkladığı verilere göre, Adıyaman tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında riskli iller arasında yer aldı. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yüksek riskli tek il olarak da dikkat çeken Adıyaman´da günlük vaka sayıları 100´ün üzerinde çıkmaya devam ediyor.
İzollu ve Sarıyaprak´ta yüz yüze eğitime bir hafta ara verildi
İzollu ve Sarıyaprak´ta yüz yüze eğitime bir hafta ara verildi
Besni´ye bağlı İzollu ve Sarıyaprak köylerinde artan vaka sayıları nedeniyle 15 Şubat´ta başlaması planlanan yüz yüze eğitime bir hafta daha ara verildi.
Kaymakam Demir: Bahanelerle sokağa çıkılmaya devam ediliyor
Kaymakam Demir: Bahanelerle sokağa çıkılmaya devam ediliyor
Besni Kaymakamı Nazlı Demir hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tutulan iş yerlerinde denetimlerde bulundu. Denetimlerin ardından açıklamada bulunan Kaymakam Demir; "Görüyoruz ki vatandaşımız sokağa çıkmak için her türlü fırsatı kullanıyor. Zorunlu olan ihtiyaçlar dışında da yoğun bir şekilde çeşitli bahanelerle sokağa çıkılmaya devam ediliyor" dedi
SHM BÜNYESİNDE AİLE DANIŞMA BİRİMİ KURULDU
SHM BÜNYESİNDE AİLE DANIŞMA BİRİMİ KURULDU
Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Aile Danışma Birimi oluşturuldu. Birim hakkında konuşan kurum müdürü Mustafa Orhan, son yıllarda boşanma olaylarının arttığına dikkat çekerek bu konuda kalıcı çözümler üretebilmek adına kurum bünyesinde Aile Danışma Birimi oluşturulduğunu dile getirdi.
Başkan Akbilek: İnternet haber siteleri yasal statüye kavuşuyor
Başkan Akbilek: İnternet haber siteleri yasal statüye kavuşuyor
Türkiye İnternet Gazetecileri Federasyonu Adıyaman Temsilcisi Mehmet Cihan Akbilek, İnternet haber sitelerinin yakın bir tarihte Basın Kanunu kapsamına alınarak yasal statüye kavuşacağı müjdesini verdi.
Kaymakam Demir Koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı
Kaymakam Demir Koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, aşılama çalışmalarının devam ettiği ilçede Sağlık Müdürlüğüne giderek 1. Doz aşısını yaptırdı.
MEHMET ERDEMOĞLU KÖPRÜSÜ HİZMETE AÇILDI
MEHMET ERDEMOĞLU KÖPRÜSÜ HİZMETE AÇILDI
Özellikle bayramlarda yoğun olarak kullanılan Aşağışehirdeki Süphane köprüsünün yılların verdiği aşınmayla beklentiyi karşılamaması üzerine adım atan hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu, köprünün yeniden yapılarak hizmete açıldığını bildirdi.
Sasa´dan dev cari açık hamlesi
Sasa´dan dev cari açık hamlesi
Hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesinin sahibi olduğu SASA, Türkiye´nin yıllık cari açığını yılda 400 milyon dolar azaltacak 935 milyon dolar bedelli dev PTA tesisi inşaatına başlıyor. İspanyol Technicas Reunidas firması ile imzalanan anlaşma çerçevesinde, Adana´daki SASA kompleksi içinde inşa edilecek PTA tesisi yıllık 1.5 milyon ton kapasiteli olacak.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

PEYAMİ SAFA
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
9 Mart 2021 Salı