HÜKÜMET ADIYAMAN´A VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 24 Haziran´da milletvekili seçildiğinden itibaren TBMM gündemine taşıdığı konuları dile getirdi. Hükümetin Adıyaman için verdiği sözleri tutmadığını ifade eden Milletvekili Tutdere; “Adıyaman ilimiz, sadece bakanların uğradığı çay içtiği bir yerden çok; projelerin konuşulduğu, tartışıldığı, yeni açılımların yapıldığı, yeni tesislerin, fabrikaların açıldığı bir yer olsun artık” dedi.
Tarih: 21.1.2020 08:50:16/ 3725okunma / 1yorum

“HER FIRSATTA ADIYAMAN´I KONUŞTUM

Milletvekili Tutdere, Perre Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Adıyaman´ın sorunlarını ve bugüne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) taşıdığı konuları anlattı.
Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) 24 Haziran´da seçildiklerinden bu yana özellikle Adıyaman adına parlamentoda çok ciddi bir performansla kentin sorunlarını gündeme getirdiklerini, takipçisi olduklarını ve çözümü noktasında bakanlıklar nezdinde, gerekli kurumlar nezdinde her türlü girişimi bu güne kadar yaptıkların, bundan sonrada yapmaya devam edeceklerini kaydetti.
Tutdere, "2019 yılına baktığımızda TBMM milletvekillerinin çalışma performansına baktığımızda bizim orada ortaya koyduğumuz, çalışma performansı, tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmaktadır. Her fırsatta Adıyaman´ı konuştum, her fırsatta milletin kürsüsünde milletin sorunlarını dile getirdik. Yeri geldi hastane oldu, yeri geldi sulama projeleri oldu, yeri geldi çiftçinin sorunu oldu, yeri geldi köylünün sorunu oldu, çalışanın sorunu oldu biz bütün bu sorunları 2019 yılında ve öncesinde elimizden geldiğince dile getirdik. TBMM´de bu sorunların çözülmesi noktasında takipçisi olduk. 2020 yılında da aynı kararlılıkla milletimizden almış olduğumuz bu yetkileri en iyi şekilde kullanmak adına elimizden gelen en iyi çabayı ve gayreti göstereceğiz, bundan sonrada göstereceğiz ilimizin sorunları büyük, daha çok çalışmamız gerekiyor. 2020 yılında Adıyaman başta sulama projeleri olmak üzere, tütün sorunu ve diğer sorunlarının çözümü konusunda elimizden gelen gayreti her türlü göstereceğiz." dedi.

“SARMALIK TÜTÜNE, 3 YILDAN 6 YILA HAPİS
YASASI TEMMUZ AYINDA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK”

Özellikle sarmalık tütün ile ilgili sorunların devam etiğini ifade eden Tutdere, şunları kaydetti; “Geçen hafta Malatya ilinde kolluk kuvvetleri tarafından tütün satan dükkanlara operasyonlar yapıldı. Çiftçilerin tütünlerine el konuldu ve şuanda çok ciddi bir mağduriyet yaşıyorlar. Bizlere telefonla ulaşanlar oldu, biz bu konuda Malatya Valiliğiyle iletişime geçtik. Gerekli mücadeleyi ortaya koyduk ancak burada yapılması gereken bir şey var. Bu konuda yasal değişiklik mutlaka yapılması gerekiyor, bununda çözüm yeri tabi ki de TBMM´dir.
Geçen dönem Temmuz ayında yürürlüğe girmesi gerek yasanın 2 yıl ertelenmesi noktasında kanun teklifi verdik, diğer siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yaptık ve bunun neticesinde iktidar partisinin de ikna olmasıyla bu 1 yıl ertelendi. Bu yılın Temmuz ayında yasa yeniden yürürlüğe girecek yani sarmalık tütüne 3 yıldan, 6 yıla hapis getiren yasa Temmuz ayında yürürlüğe girecek dolayısıyla Adıyaman´ın da önünde çok kısa bir süre kaldı. Bu 7 aylık süre içerisinde iş işten geçmeden Adıyaman´daki sivil toplum örgütleriyle, siyasi partileriyle bir araya gelip bu sorunun çözümü konusunda hükümet üzerinde baskı oluşturulması lazım.

“ADIYAMAN´IMIZIN SORUNLARINI BAKANLARIMIZIN YÜZÜNE SÖYLEDİK”

Tutdere, tütün sorununun demokratik yollarla her türlü gayret ve çaba gösterildiğinde nihai bir şekilde çözümünü sağlamış olacaklarını vurgulayarak, "Bu konuda hükümet, Adıyaman´a verdiği sözleri tutmadı, daha önceki Adıyaman´da ki tütün eylemlerinden sonra Ankara´ya giden heyetlerin içerisinde bizde vardık ve dönemin maliye bakanı Naci Ağbal başta olmak üzere hükümet yetkilileri, özellikle hem yasal çalışma yapacaklarını hem de kooperatiflere bu ürünün satılması, pazarlanması yönündeki diğer engelleri kaldırması için çalışma yapacaklarını vergi konusunda çiftçiye yardımcı olacaklarını söylemişlerdi. Ancak gelinen noktada bu konuda gerekli bir çalışmanın yapılmadığını görmekteyiz.
Biz tabi mecliste bulunduğumuz süre içerisinde yine tütün sorunun çözümü konusunda çok ciddi bir çalışma ortaya koyduk, gündeme getirdik, mecliste konuştuk ve ilgili bakanlıklara soru yönergeleri verdik ancak bu güne kadar, bütçe görüşmelerinde hem iç işleri bakanına hem de tarım bakanına söz alarak saatlerce bekleyip sadece Adıyaman´ın bu sorununu onlara ifade etmek için, gayret gösterdik ve gece geç saatlerde olsa söz alıp bunları bakanlarımızın yüzüne söyledik” şeklinde kaydetti.
Adıyaman´a ziyarette bulunan bakanların ve tütün ile ilgili hiç kimsenin sesinin çıkmadığına işaret eden Tutdere, "Yani bu sorunu görmezden geliyor iktidar. İktidarın bu sorunu görmezden gelmesi gelecek adına ürkütücü, gelecek adına bizimde bu sorunu iktidarın gündemine mutlaka taşımamız gerekiyor. Burada sizlere de çok iş düşüyor, basına, sivil toplum örgütlerine iş düşüyor. İnşallah önümüzde ki süreçte dayanışma içerisinde olarak, bu sorunun çözümü noktasında iktidarı zorlayacağız” dedi.

“YENİ TESİSLERİN, FABRİKALARIN AÇILDIĞI BİR YER OLSUN ARTIK”

İktidara ve Adıyaman kamuoyuna bir çağrıda bulunmak istediğini belirten Tutdere, 2019 yılının bir kayıp yılı olduğunu 2020 yılının da Adıyaman´ı hak ettiği hizmetlere kavuşturması noktasında gerekli hassasiyetin gösterilmesini beklediklerini dile getirdi.
Tutdere, "Adıyaman ilimiz sadece bakanlıkların uğradığı çay içtiği bir yerden öteye projelerin konuşulduğu, tartışıldığı, yeni açılımların yapıldığı, yeni tesislerin, fabrikaların açıldığı bir yer olsun artık. Adıyaman´ın işsizliğine, yoksulluğuna kahve köşelerinde büyük bir umutla bekleyen gençlerin işsizlik sorunlarına bir çözüm bulmalarını istiyoruz” diye konuştu.

“İKTİDARIYLA, MUHALEFETİYLE EL ELE VERELİM”

Bütün Adıyaman kamuoyuna çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere, “İktidarıyla, muhalefetiyle el ele verelim Adıyaman´ımızı, sorunlarının çözümü noktasında bir gayret gösterelim. Adıyaman´ımızı, ilimizi gelecek güzel günlere, günlerde buluşturmak adına mücadele etmemiz gerekiyor. Bu konuda da bizlerde sahip çıkmalarını bekliyoruz çünkü muhalefetinde gerekli çalışmaları yapabilmesi için kamuoyu desteği de gerekmektedir. Halkımız bize sahiplendiği sürece ki, sahipleniyorlar ben bundan büyük bir memnuniyet görüyorum. Halktan aldığımız bu cesaretle bu kararlılıkla bizde bu önümüzdeki süreçte daha güzel işler yapacağız” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
memet ozbay
22.1.2020 01:31:05
Ise Guvenilir ve isleyen kooperatifler kurmakda basliyalim.. Sarimsak ureticili dahil. Gecen yil sarimsak 1 TL idi elde kaldi.Bu yil kimse sarimsak ekip ,dikmedi sarimsak istanbulda 40 ve 50 TL o da CIN den gelmekte. inanmiyan istanbuldaki hemserelerine sordunlar..
5 bin adet Lavanta Fidanı toprakla buluşacak
5 bin adet Lavanta Fidanı toprakla buluşacak
Besni Belediyesi tarafından 5 Bin adet lavanta fidanının Ekim ayı içerisinde şehrin çeşitli yerlerine dikimi yapılacak.
Erdemoğlu´ndan ulusal basına önemli açıklamar
Erdemoğlu´ndan ulusal basına önemli açıklamar
Türk sanayisinin köklü şirketlerinden Sasa´yı beş yıl önce Sabancı Holding´den satın alan Erdemoğlu Holding, ihmal edilmiş durumdaki şirketi adeta küllerinden yeniden yarattı. Adana Seyhan´da bulunan tesiste dev bir yatırım hamlesi başlatan Erdemoğlu ailesi ara vermeden yatırımlarına devam ediyor.
22. EĞİTİM BAYRAMINA KORONAVİRÜS ENGELİ
22. EĞİTİM BAYRAMINA KORONAVİRÜS ENGELİ
Besni Eğitim Vakfı (BEV) Yönetim Kurulu 22. Besni Eğitim Bayramı ile ilgili yaptığı toplantıda bayramın tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle fiili olarak kutlanmamasına karar verdi. Ancak son günlerin trend uygulamalarından olan Zoom uygulaması ile birbirinden değerli katılımcıların olacağı güncel konular üzerine iki panel yapılacak.
Başkan Emre “Üreten Şehir” projesini açıkladı
Başkan Emre “Üreten Şehir” projesini açıkladı
Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, seçim öncesi vaat ettiği projelerden olan “Üreten şehir” projesi ile 225 kişinin istihdam edileceğini açıkladı.
Besni´de okullara temizlik ve güvenlik personeli alınacak
Besni´de okullara temizlik ve güvenlik personeli alınacak
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçeye bağlı okullarda temizlik ve güvenlik personeli alınacağını duyurdu.
Besni Kaymakamı Nazlı Demir göreve başladı
Besni Kaymakamı Nazlı Demir göreve başladı
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu´nun geçici olarak Adıyaman Valiliğine görevlendirilmesinin ardından yerine atanan Uşak Eşme Kaymakamı Nazlı Demir, Besni´deki görevine başladı.
Vali Çuhadar´dan AGC´ye ziyaret
Vali Çuhadar´dan AGC´ye ziyaret
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti´ni ziyaret ederek gazetecilerle bir araya geldi.
İYİ PARTİ İL BAŞKANI KENAN DOĞAN BESNİ´Yİ DİNLEDİ
İYİ PARTİ İL BAŞKANI KENAN DOĞAN BESNİ´Yİ DİNLEDİ
İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan çeşitli temaslarda bulunmak ve pandemi sürecinde esnafın durumunu yakından görmek amacıyla Besni´ye geldi. Esnaf ve oda başkanları gezisinin ardından gazetemizi ziyaret eden Başkan Doğan yaptığı açıklamada; “Maalesef esnafımız bırakın iyi geçinmeyi hatta sıkıntısız bir hayat sürmeyi aç kalmamanın yollarını arıyorlar. Siftahsız kapatanların olduğunu tespit ettik. Buda bizim için acı verici” dedi.
Milletvekili Tutdere´den Adıyaman için korkutan açıklama!
Milletvekili Tutdere´den Adıyaman için korkutan açıklama!
TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, il genelindeki koronavirüs vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Milletvekili Tutdere açıklamasında; “Uzmanlar tarafından tomografi sonucunda Kovid´e bağlı zatürre olduğu tespit edilen pozitif hastaların çoğuna PCR testi gerek görülmediği için sadece tomografide pozitif olanlar da eklendiğinde 10 günlük toplam vaka sayısı 4 bini aşıyor” dedi.
Vali Mahmut Çuhadar´dan Koronavirüs açıklaması
Vali Mahmut Çuhadar´dan Koronavirüs açıklaması
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmaması nedeniyle cezai yaptırım uygulamak zorunluluğu doğduğunu söyledi.
ALİ ERDEMOĞLU´NDAN TUT´A MODERN TAZİYE EVİ
ALİ ERDEMOĞLU´NDAN TUT´A MODERN TAZİYE EVİ
Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, ilçenin ihtiyacı olan tam teşekküllü bir taziye evi için hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´ndan destek istedi. Başkanın ricasını geri çevirmeyen Erdemoğlu anında karşılık vererek, taziye evinin inşasını başlattı.
BESNİ´DE FISTIK HASADI BAŞLADI
BESNİ´DE FISTIK HASADI BAŞLADI
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, çeşitli ziyaret ve programlara katılmak üzere geldiği Besni´ye bağlı Köseceli Beldesinde fıstık hasadına katıldı.
Alperen Ocakları Başkanı  Ayverdiata´dan 12 Eylül açıklaması
Alperen Ocakları Başkanı Ayverdiata´dan 12 Eylül açıklaması
Besni Alperen Ocakları Başkanı Dursun Ayverdiata 12 Eylül darbesinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
AHMET YAŞAR: AVRUPA´YA AÇILMAMIZ GEREKİYOR
AHMET YAŞAR: AVRUPA´YA AÇILMAMIZ GEREKİYOR
Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Türk sigortacılığının yurt dışına açılmasını geç kalınmış hamle olarak değerlendirdi. Yaşar, “Bugün Avrupa´da Avusturya nüfusu kadar Türk yaşıyor. Dolayısıyla bizlerin oraları boş bırakmamamız gerekiyor” dedi.
BESNİ KAYMAKAMLIĞINDA GEÇİCİ GÖREV DEĞİŞİMİ
BESNİ KAYMAKAMLIĞINDA GEÇİCİ GÖREV DEĞİŞİMİ
Adıyaman´da FETO/PYD soruşturması kapsamında bir vali yardımcısı ve bir kaymakamın açığa alınmasının ardından Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu geçici süreliğine Adıyaman Valiliğine görevlendirildi. Besni Kaymakamlığına ise Uşak Eşme Kaymakamı Nazlı Demir´in atandığı öğrenildi.
TUTDERE: ADIYAMAN´DA VİRÜS  KONTROLDEN ÇIKTI..!
TUTDERE: ADIYAMAN´DA VİRÜS KONTROLDEN ÇIKTI..!
TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere pandemi sürecine ilişkin tedbirlerin arttırılması gerektiğini belirterek, pandeminin Adıyaman´daki etkilerine ve Adıyaman tablosuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Tutdere ayrıca ilgili kurumları şeffaf olmaya davet etti.
İLÇE HALK KÜTÜPHANESİNE NURİ ZARARSIZ İSMİ YAKIŞIR
İLÇE HALK KÜTÜPHANESİNE NURİ ZARARSIZ İSMİ YAKIŞIR
Eski Devlet Hastanesine 1999 yılında Hayırsever hemşehrimiz Nuri Zararsız tarafından yaptıralan ek binanın bodrum katında faaliyetine devam eden Besni İlçe Halk Kütüphanesi yerine sığmıyor. Şu an atıl durumda olan orta ve üst katınında eklenmesi ile hem Nuri Zararsız isminin yaşatılması hemde Kütüphanenin kalıcı bir yere kavuşturulması isteniyor.
SASA MEHMET ERDEMOĞLU KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ İNŞAATININ TEMELİ ATILDI
SASA MEHMET ERDEMOĞLU KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ İNŞAATININ TEMELİ ATILDI
Erdemoğlu ailesi tarafından Adana´da yaptırılacak olan SASA Mehmet Erdemoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevinin temeli düzenlenen törenle atıldı.
BESNİ´DE SALÇALIK BİBER TELAŞI BAŞLADI
BESNİ´DE SALÇALIK BİBER TELAŞI BAŞLADI
Salçalık biber mevsimine girilmesiyle birlikte Uzay Çatı Pazar yerinde biber alma telaşı başladı. Fiyatların geçen yıl ile arasında pek fark olmadığını dile getiren biber satıcıları, bu yıl tatlı biberin 3, acı biberin ise 3 buçuk liradan satıldığını ifade ettiler. Biber çekimlerinin ise 85 ila 90 kuruş arasında yapıldığı öğrenildi.
AYGÜN: VATANDAŞLARIMIZI GÖNÜLLÜLÜK  FAALİYETLERİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUM
AYGÜN: VATANDAŞLARIMIZI GÖNÜLLÜLÜK FAALİYETLERİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUM
TEMA Vakfı Besni İlçe Temsilciliğine getirilen Haci Ali Aygün, gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Aygün açıklamasında, vatandaşları vakıf yapılanmasında görev almaya ve gönüllülük faaliyetlerine katılım sağlamaya davet etti.
Besni Belediyesi Bilim Park Projesini hayata geçirdi
Besni Belediyesi Bilim Park Projesini hayata geçirdi
Besni Belediyesi GAP idaresi desteği ile “Sosyal Uyum Merkezi” kurarak okul öncesi eğitimin olduğu, ders dışındaki zamanlarda çocukların ders çalışabilecekleri, öğrenmelerini desteklemek amacıyla kodlama eğitimlerinin olacağı “Bilim Park Projesi´ni hayata geçirdi.
Sanayici ve işadamlarına 6. Bölge Teşviki anlatıldı
Sanayici ve işadamlarına 6. Bölge Teşviki anlatıldı
Cumhurbaşkanlığının 21 Ağustos 2020 tarihli kararıyla 5. bölge teşvik sisteminden Yatırımlarda Devlet Yardımları 6. Bölge Destek paketi kapsamına alınan Adıyaman´da sanayici ve işadamları yeni teşvik paketi hakkında bilgilendirildi.
Besni Belediyesi Rehberlik ve Eğitim Merkezini hizmete açtı
Besni Belediyesi Rehberlik ve Eğitim Merkezini hizmete açtı
Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, ilçedeki sınava hazırlık sürecinde olan öğrencilere kursların ve seminerlerin düzenleneceği Rehberlik ve Eğitim Merkezi´nin hizmete açıldığını bildirdi.
İBRAHİM BAĞIŞ GÜVEN TAZELEDİ
İBRAHİM BAĞIŞ GÜVEN TAZELEDİ
Besni Eğitim Vakfı (BEV) geçtiğimiz hafta sonu 26. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.
SASA VE DÜNYA DEVİ ARASINDA MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA
SASA VE DÜNYA DEVİ ARASINDA MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA
Dünyanın tek hattaki en büyük kapasiteli ve en yüksek verimli Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) işletmesinin Adana´da kurulması için ilk imzalar atıldı. SASA, PTA yatırımında dünya devi Amerikan Invista (Koch Industries) firması ile 935 milyon dolarlık lisans ve teknik hizmet anlaşması imzaladı. 1.5 milyon ton kapasiteli olacak tesis 2022 sonunda devreye girecek.
30 AĞUSTOS ZAFERİ 98. YILINDA
30 AĞUSTOS ZAFERİ 98. YILINDA
Milletimizi yok etmek isteyen işgalci güçlere karşı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Başkomutanlığında 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Büyük Zafer´in 98. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Besni´de kutlandı. Koronavirüs salgını nedeniyle buruk geçen kutlama çelenk sunumu ve şehit ziyareti ile sona erdi.
AGC ve İGC´den Vali Çuhadar´a ziyaret
AGC ve İGC´den Vali Çuhadar´a ziyaret
Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya ile cemiyet bünyesinde faaliyet gösteren Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek ve yönetimi Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar´ı ziyaret etti.
AŞAĞIŞEHİR SÜPHANE KÖPRÜSÜ MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞACAK
AŞAĞIŞEHİR SÜPHANE KÖPRÜSÜ MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun yapımını üstlendiği Aşağışehir Süphane mevkiinde vatandaşların vefat eden yakınlarını ziyaret ederken kullandığı yıkılmaya yüz tutmuş köprünün projesi tamamlandı.
BESNİ ÜZÜMÜNÜN SOFRALARA ZORLU YOLCULUĞU BAŞLADI
BESNİ ÜZÜMÜNÜN SOFRALARA ZORLU YOLCULUĞU BAŞLADI
Dünyaca bilinen Besni Üzümünün sofralara zorlu yolculuğu başladı. Daha çok kurutmalık üzüm olarak değerlendirilen Besni Üzümü´nün bu yıl 5 bin 600 dönüm alanda ekimi yapıldı. Zeytinyağı ile yağlanarak güneş altında kurutulan Besni Üzümü 20 liradan alıcı buluyor.
Alevi Kültür Dernekleri Besni Şubesi açıldı
Alevi Kültür Dernekleri Besni Şubesi açıldı
Alevi Kültür Derneklerinin Besni Şubesi faaliyete başladı. Açılışın ardından gazetemizi ziyaret eden dernek yetkilileri Besni´ye Cem Evi kazandırmak için çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
25 Eylül 2020 Cuma