İşadamı Bekir Güneşhan: Türkiye Cumhuriyeti, acilen Kuruluş ayarlarına dönmeli
Uşak´ta yaşayan İşadamı hemşerimiz Bekir Güneşhan ülke gündemine ilişkin gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. İktidarın Türkiye´nin geleceğine ipotek koyduğunu savunan Güneşhan Türkiye Cumhuriyetinin acilen kuruluş ayarlarına dönmesi gerektiğini söyledi.
Tarih: 19.6.2019 17:49:27/ 1534okunma / 0yorum

BİZİM OLAN BİR ŞEY KALMADI HEPSİ YANDAŞA

Uşak´ta tanınmış sanayici iş adamı Demokratik sol parti eski Uşak İl Başkanı Besnili hemşerimiz Bekir Güneşhan ülkenin sosyal ekonomik, siyasal durumu ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Uşak´ta Sanayicilik yapan hemşerimiz Türkiye´de siyaset çok kirlendiğini ve çözüm üretmediğini ifade ederek, “Siyaset ehliyetsiz ellerde, siyasette, koltuklar, mevkiler, makamlar hep satılık, ranta dönüştü.” diye konuştu.

İktidarın ülkenin içini boşalttığını satılmadık hiçbir şey bırakmadığını ifade eden Güneşhan “Nerede gelir varsa, nerede rant varsa oraya dükkan açtı, devletin bütün gelirini kendi elinde topladı. Bizim olan bir şey kalmadı, yollar, havalimanları, köprüler, şehir hastaneleri, madenler, kurumlar, hazine arazileri vd, vs. Hepsi müşteri garantili yandaşa verildi ve geleceğimize ipotek konuldu. Türkiye Cumhuriyeti (ülkemiz) acilen kuruluş ayarlarına dönmeli, Atatürk devrimleri güncellenerek örnek alınmalı, iyi bir eğitim ve çağdaş üretim örnek alınmalı, herkes çalışmalı, her şey hakça paylaşılmalı, yatırım insana olmalı, Atatürk vizyonu ve Besnililik ülkeye model olmalı. Ahlaklı insan olmazsa olmazımız olmalı.” şeklinde konuştu.

EKONOMİ DUVARA TOSLADI

Son aylardaki Dolarda yaşanan dalgalanma ve ekonomik verileri de analiz eden Güneşhan, “Geldiğimiz noktada ekonomi duvara toslamış durumda. Bugünler aslında daha önceden de gözüküyordu bazı insanlar farkında bazı insanlarda farkında değildi. Ancak gelinen bu tabloda herkes suçlu hepimiz suçluyuz, özellikle son 18 yıla baktığımızda izlenen yol doğru bir yol değildi.” dedi.

Ak Parti hükümetinin 57. Bülent Ecevit hükümetinin bıraktığı ekonomik programla 10 yürüdüğünü belirten Güneşhan şöyle devam etti. “57. Hükümette Bülent Ecevit´in bırakmış olduğu ekonomik programlarla ilgili o dönemin hükümeti yok olma pahasına ilk 10 yıl Ak parti o reçeteyle yürüdü ve sonra ne olduğu ortaya çıktı ama iş işten geçti ve daha sonrada farklı güçleri kullanarak ayakta kaldı”

GELDİĞİMİZ NOKTA İÇLER ACISIDIR

Son günlerde dövizin artmasını da eleştiren Güneşhan, “Ekonomi iyi olacak düzelecek! bunların düzeleceği falan yok. Biz ne yapıyorsak bu yaptıklarımızın sonucu, sen üretmiyorsan, sen bir şeyler yapmıyorsan, gelinen nokta bu. Son 20 yıldan beri hep hazıra konduk üretimden uzaklaştırıldık üretim olmayınca tablo buraya geldi. Geldiğimiz noktada hakikatten içler acısıdır”

3 aydır sonuçlanmayan İstanbul seçimlerine de değinen Güneşhan, “3 ay öncesi seçim, seçim geldi İstanbul, öyle kaldı mazbata, mazbatayı aldı 19 gün sonra İmamoğlu´ndan mazbata geri alındı. Şimdi İstanbul´a İmamoğlu gelse ne olacak Binali Yıldırım gelse ne olacak şuan dünya bizimle alay ediyor. Geldiğimiz nokta hiç iyi bir nokta değil. İnsanların hiç güveni yok, yarın gözükmüyor, herkes yarına kaygıyla bakıyor. Ülkemizin çözümü Yatırım İNSANA olmalı, düzgün bir eğitim sistemi (köy enstitüleri model olmalı) Her birey ahlaklı ve işe yarayan üreten olmalı, Sahip olduğumuz bütün imkanları kullanmalıyız, katma değere dönüştürmeliyiz, Ama biz sahip olduğumuz değerlerin farkında bile değiliz. Böylesi güzelim bir ülkede fakirlik, yoksulluk, işsizlik yaşanan tablo utanç verici.” dedi.

HERKES KISA YOLDAN ZENGİN OLMANIN PEŞİNDE

Türkiye´de hem işsizlik olduğunu hem de çalışacak insan bulunmadığını ve herkesin kısa yoldan zengin olmanın peşinde olduğunu belirten Güneşhan şöyle devam etti. “Şimdi soruyorum, Dünyanın neresinde dört mevsim var, toprağımızı kullanmıyoruz, madenlerimiz, ormanlarımız, denizimiz, göllerimiz, rüzgarımız, Barajlarımız, genç nüfusumuz, havamız, tarihimiz vs, vs. işe yaramayan, kendini yönetmekten aciz bir milletiz, çünkü başımızdakilerden istenen bu, (işe yaramayan insan topluluğu yaratmak) Bizim olmayan hayatı yaşıyoruz, bizim olmayan evde oturuyoruz, bizim olmayan arabaya biniyoruz, bizim olmayan tlf kullanıyoruz vs. Türkiye´de özellikle 12 Eylül sonrası insanlarımızın genleriyle oynandı ve budandı, insan olmak, ülke sevmek suç oldu, Doğu ve güneydoğuda halkla devlet bir birine öteki gözüyle baktı, yani koparıldık. Türkiye´de çalışandan daha çok çalışmayan var, her yer yeşil kart, gıda kartı, işsizlik maşı, vs, insanlarımız siyasetin malzemesi oldu, kim daha çok çalıyorsa, benim memurum işini bilir, vs ehliyetli insanlar yetiştirmez olduk, olanlarda diskalifiye oldu. Hem işsizlik var hem de çalışacak insan yok, herkes kısa yoldan zengin olmanın peşinde, herkes bedava yaşamanın peşinde, hayali yaşam.”

İKTİDAR ÜLKENİN İÇİNİ BOŞALTTI

“Siyaset çok kirlendi, siyaset çözüm üretmiyor, siyaset ehliyetsiz ellerde, siyasette, koltuklar, mevkiler, makamlar hep satılık, ranta dönüştü. Ülkeyi yöneten iktidar ülkenin içini boşalttı, satılmadık hiçbir şey bırakmadı, nerede gelir varsa, nerede rant varsa oraya dükkan açtı, devletin bütün gelirini kendi elinde topladı. Bizim olan bir şey kalmadı, yollar, havalimanları, köprüler, şehir hastaneleri, madenler, kurumlar, hazine arazileri vd, vs. Hepsi müşteri garantili yandaşa verildi ve geleceğimize ipotek konuldu. Ülkemizi yöneten siyaset kendi elleriyle ülkemizi bitirdi ve başarılıda oldular. (Özelikle son yıllarda insan kalabilen çok az herkes, hepimiz pazarlandık) kimimiz 5 kg şeker, kimimiz yüz tl, kimimiz kömür, makarna, yeşilkart vs, kimimiz tayin, mevki makam, kimimiz mal almaya ve msl satmaya, kimimiz ucuz kredi, kimimiz teşvik vs vs hepimiz pazarlandık, sağlam kalanlarda aynı gemide olduğumuz için topluca pazarlandık. Türkiye Cumhuriyeti (ülkemiz) acilen kuruluş ayarlarına dönmeli, Atatürk devrimleri güncellenerek örnek alınmalı, iyi bir eğitim ve çağdaş üretim örnek alınmalı, herkes çalışmalı, her şey hakça paylaşılmalı, yatırım insana olmalı, Atatürk vizyonu ve Besnililik ülkeye model olmalı. Ahlaklı insan, olmazsa olmazımız olmalı.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HDP 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi
HDP 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi
Halkların Demokratik Partisi Besni İlçe Başkanlığı 3. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Tek liste halinde yapılan kongrede mevcut başkan Ali Cırit, oy birliğiyle yeniden ilçe başkanlığına seçildi.
CHP´de Kongre Takvimi Belli Oldu
CHP´de Kongre Takvimi Belli Oldu
Cumhuriyet Halk Partisinde 37. Olağan Kurultay öncesi kongre takvimi belli oldu. Takvime göre İlçe Kongreleri 14 Aralık-27 Ocak tarihleri arasında yapılacak.
CHP Heyetinden Besni´ye Ziyaret
CHP Heyetinden Besni´ye Ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisinin pilot bölge olarak seçtiği illere görevlendirdiği Milletvekilleri il ve ilçelerde ziyaretlere başladı. Ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal bakımdan araştırma yapmak üzere görevlendirilen İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Mersin Milletvekili Alpay Antmen Besni´yi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.
Besni´nin ilk kadın başkanı Gülfer Ağır mazbatasını aldı
Besni´nin ilk kadın başkanı Gülfer Ağır mazbatasını aldı
Suvarlı beldesinde, 4 Ağustos´ta yapılan belediye başkanlığı seçimini kazanıp, Besni ve Adıyaman tarihinin ilk kadın belediye başkanı olan AK Partili Gülfer Ağır, Besni Seçim Kurulu´nda mazbatasını aldı.
"Halka baskı olmasaydı biz kazanmıştık"
"Halka baskı olmasaydı biz kazanmıştık"
4 Ağustos´ta Suvarlı´da tekrar yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde Ak Parti´ye karşı seçimi kaybeden Vatan Partisinin Belediye Meclisi üyeleri mazbatasını aldı. Partinin Belediye Başkanı adayı Gazi Sabancı, Ak Parti´nin baskı ve tehditle seçimi aldığını iddia etti. 3 Belediye Meclis üyesi ile birlikte seçime ilişkin açıklama yapan Sabancı, Ak Parti yöneticilerinin seçim yasaklarına rağmen ev ev dolaşarak seçmenleri tehdit ile oy istediklerini söyledi.
Suvarlı´da Kazanan Belli Oldu
Suvarlı´da Kazanan Belli Oldu
Yüksek Seçim Kurulunun yeniden tekrarlanmasına karar verdiği Suvarlı beldesinde belediye başkanlığı seçimini, kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti´nin adayı Gülfer Ağır kazandı.
Suvarlı´da Oy Verme İşlemi Başladı
Suvarlı´da Oy Verme İşlemi Başladı
Besni´ye bağlı Suvarlı Beldesinde 31 Mart´taki seçimlerin iptalinin ardından bugün yeniden sandık başına giden vatandaşlar oylarını kullanmaya başladı.
Perinçek; “Suvarlı´da örnek bir belediye kuracağız”
Perinçek; “Suvarlı´da örnek bir belediye kuracağız”
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 4 Ağustos´ta tekrarlanan Besni´ye bağlı Suvarlı Beldesindeki seçim öncesi beldeyi ziyaret etti. Beldedeki seçim irtibat bürosu önünde vatandaşlara seslenen Perinçek, seçimi kazanmaları durumunda Suvarlı´da Türkiye´ye örnek olacak bir belediye kuracaklarını söyledi.
YILMAZKAYA: “HIRSIZLIK TÜRKİYE´NİN BİR NUMARALI SUÇU!”
YILMAZKAYA: “HIRSIZLIK TÜRKİYE´NİN BİR NUMARALI SUÇU!”
CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ekonomik sıkıntılarla birlikte artan işsizlik ve yabancı uyruklu sayısının çokluğunun da etkisiyle son yıllarda hırsızlığın ülkemizde birinci sıraya yerleşen suç türü olduğunu gerekçe gösterip Meclis araştırması istedi.
Doğu Perinçek Besni´ye geliyor
Doğu Perinçek Besni´ye geliyor
Pazar günü yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerinde partisinin adayına destek olmak için Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Suvarlı´ya geliyor.
Milletvekili Tutdere, yerine getirilmeyen vaatleri açıkladı
Milletvekili Tutdere, yerine getirilmeyen vaatleri açıkladı
Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, yasama döneminin sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde yaptığı konuşmada Adıyaman´ın AK Parti iktidarı döneminde karşılaştığı sorunları ve sözü verilip bitirilmeyen vaatleri açıkladı.
Suvarlı´da Seçime 17 Gün Kala Yeni Gelişme!
Suvarlı´da Seçime 17 Gün Kala Yeni Gelişme!
Yüksek Seçim Kurulu´nun 4 Ağustos´ta tekrarlanmasına karar verdiği Suvarlı Beldesi seçimlerinde seçime 17 gün kala yeni gelişmeler yaşandı. 31 Mart´ta yapılan seçimi kazanan ancak mazbatası iptal edilen Mikail Ağır Ak Parti´ye geçerek eşi Gülfer Ağır´ı aday yaptı. Eski Belediye başkanı Mehmet Korkmaz ise adaylıktan çekildi.
Milletvekili Tutdere´den Kültür Bakanı´na; ADIYAMAN İÇİN NE YAPACAKSINIZ?
Milletvekili Tutdere´den Kültür Bakanı´na; ADIYAMAN İÇİN NE YAPACAKSINIZ?
CHP Adıyaman Milletvekili Avukat Abdurrahman Tutdere, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi´nde bulunan Nemrut Dağı yoluna ulaşımın aylardır tek şeritten sağlanması nedeniyle, Kültür ve Turizm Bakanına seslendi.
YILMAZKAYA: BU ALÇAKLIĞI YAPANLARA HESAP SORULMALI!
YILMAZKAYA: BU ALÇAKLIĞI YAPANLARA HESAP SORULMALI!
“Gereği neyse Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak hep beraber yapmalıyız.” diyen CHP´li vekil ruhsatsız ve denetlenmeyen cemaat ve tarikat yurtlarında yaşanan cinsel istismarlarla ilgili sert konuştu.
Öztürk iddialara cevap verdi
Öztürk iddialara cevap verdi
Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre´nin 31 Mart seçimlerinin ardından Belediyedeki durum üzerine yaptığı açıklamalar ve Müfettiş raporunun kamuoyuna yayınlanmasının ardından iddialara ilişkin eski başkan İbrahim Öztürk açıklama yaptı.
İmdat Yıldırım: “İstanbul Seçimleri  Demokrasi Zaferiyle Sonuçlanmıştır”
İmdat Yıldırım: “İstanbul Seçimleri Demokrasi Zaferiyle Sonuçlanmıştır”
İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım geçtiğimiz Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulunarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu´nu tebrik etti.
YILMAZKAYA: "SEÇİMİ KAYBEDEN AK PARTİ´NİN  İLK İCRAATI ZAM OLDU!"
YILMAZKAYA: "SEÇİMİ KAYBEDEN AK PARTİ´NİN İLK İCRAATI ZAM OLDU!"
İstanbul´u kaybeden Ak Parti İktidarının seçimden hemen sonra ilk icraatının çaya yüzde 15, şekere yüzde 16, mazota da 23 kuruş zam yapmak olduğunu dile getiren CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, İstanbul seçimleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
CHP Adıyaman Kadın Kollarından Peyker ve Zengi´ye Ziyaret
CHP Adıyaman Kadın Kollarından Peyker ve Zengi´ye Ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Kadın Kolları Yönetimi Besni tarihinin ilk kadın belediye meclis üyesi Sibel Peyker ve Besni´nin ilk kadın muhtarı Meltem Zengi´ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
8 MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI, 655 BİN TL KAMU ZARARI
8 MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI, 655 BİN TL KAMU ZARARI
Geçtiğimiz haftalarda Besni Belediyesi´nin durumunu denetim amaçlı gelen İçişleri Kontrolörü (denetçi) Belediyenin sadece 2018 yılına ait İdari İş ve İşlemlerle ilgili teftişini tamamladı. Yapılan denetim sonucunda mevzuata aykırı bir şekilde atanan 8 müdür görevden alınırken 654 bin lira kamu zararı oluşturulduğu tespit edildi.
Yılmazkaya uyardı: “Ülke Kaynaklarını Halka Adil Dağıtın!”
Yılmazkaya uyardı: “Ülke Kaynaklarını Halka Adil Dağıtın!”
Yılmazkaya, “Şükürler olsun ki ATATÜRK ve silah arkadaşları sayesinde, ülkemizde dini bayramlarımızı özgürce kutlaya biliyoruz.” dedi.
Besni´nin İlk Kadın Muhtarı Meltem Zengi Mazbatasını Aldı
Besni´nin İlk Kadın Muhtarı Meltem Zengi Mazbatasını Aldı
2 Haziran´da tekrarlanan Yeni Besni Mahallesi muhtarlık seçimini kazanan Meltem Zengi mazbatasını aldı.
Kesmetepe Belediye Başkanı Ali Yılmaz Mazbatasını Aldı
Kesmetepe Belediye Başkanı Ali Yılmaz Mazbatasını Aldı
Besni´ye bağlı Kesmetepe Beldesinde CHP ve DP adayının eşit oy alması sonucu 2 Haziran´da tekrarlanan seçimini kazanan DSP adayı Ali Yılmaz mazbatasını aldı
Mahalle halkından Zengi´ye Vefa...
Mahalle halkından Zengi´ye Vefa...
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Yeni Besni Mahallesinde muhtar seçildikten sonra trafik kazasında hayatını kaybeden Aydın Zengi´nin yerine aday olan eşi Meltem Zengi, dün tekrarlanan seçimi kazandı.
Kesmetepe´de Kazanan Yılmaz Oldu
Kesmetepe´de Kazanan Yılmaz Oldu
31 Mart´ta yapılan seçimlerinde Kesmetepe beldesinde 2 adayın eşit oy almasının ardından 2 Haziran´da tekrarlanan seçimi DSP adayı Ali Yılmaz kazandı.
Gözler Kesmetepe´de, Seçim Pazar Günü
Gözler Kesmetepe´de, Seçim Pazar Günü
31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Besni´ye bağlı Kesmetepe Beldesinde iki başkan adayının eşit oy alması sonucu Yüksek Seçim Kurulu tarafından 2 Haziran´da yenilenmesine karar verilen seçime 2 gün kaldı.
Son dakika... 60 gün sonra Seçim yenileniyor...
Son dakika... 60 gün sonra Seçim yenileniyor...
31 Mart seçimlerinde Suvarlı Belediye Başkanlığını kazanan İyi Parti adayı Mikail Ağır´ın YSK tarafından Belediye başkanlığının düşürülmesinin ardından Meclis üyelerinin de istifası üzerine Seçimin tekrarlanmasına karar verildi.
YSK Suvarlı için Kararını Verdi: Belediye Başkanı  Meclis Üyeleri Arasından Seçilecek
YSK Suvarlı için Kararını Verdi: Belediye Başkanı Meclis Üyeleri Arasından Seçilecek
Besni´ye bağlı Suvarlı Beldesinde 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Mikail Ağır´ın mazbatasının iptalinin ardından Yüksek Seçim Kurulu Belde Belediye Başkanlığı için kararını verdi. Karara göre yeni başkan meclis üyeleri arasından seçilecek.
Muhtarlardan  Zengi´ye Destek
Muhtarlardan Zengi´ye Destek
Yeni Besni Mahalle Muhtarı Aydın Zengi´nin mazbatasını alamadan trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesinin ardından aday olan eşi Meltem Zengi´ye ilçe ve köylerdeki muhtarlardan destek geldi.
İYİ PARTİ´Lİ BAŞKANIN MAZBATA İPTALİNE HALK TEPKİSİ
İYİ PARTİ´Lİ BAŞKANIN MAZBATA İPTALİNE HALK TEPKİSİ
Besni´ye bağlı Suvarlı Beldesi´nde 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti´den Belediye Başkanı Seçilen Mikail Ağır´ın mazbatasının yapılan itiraz sonucu Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilmesine belde halkı tepki gösterdi.
Suvarlı Belediye Başkanın Mazbatası İptal Edildi
Suvarlı Belediye Başkanın Mazbatası İptal Edildi
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Besni İlçesine Bağlı Suvarlı Beldesi Belediye Başkanlığı Seçimini kazanan Belediye Başkanı´nın mazbatası iptal edildi.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
17 Ekim 2019 Perşembe