İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
Besni Ortaokulu ve Lisesi 75-80 yılı mezunlarının 7.buluşması geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul Radisson Otel´de gerçekleşti. 100´ün üzerinde mezunun katıldığı geceye o dönemin bazı öğretmenleri de katıldı.
Tarih: 10.12.2018 12:36:17

Besni Ortaokulu ve Besni Lisesi 1975-1980 dönemi mezunları, yemekli 7. buluşması saat 18.30´da Kokteyl ile başladı. Vefat edenler ansına saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Gazetemiz köşe yazarı, Ekonomist ve Bankacı Şaban Çağıran yaptığı açılış konuşmasında şöyle konuştu. “Değerli arkadaşlar 7.´sini yaptığımız buluşmanın geleneksel hale geldiğini söylememe gerek duymuyorum. İstanbul´un yanı sıra Ankara, Samsun, Gaziantep, Uşak, Antalya, Adana, İzmir, Tekirdağ ve Besni olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinden gelen arkadaşlarımızı görüyorum ve hepinize organizedeki arkadaşlarım; Ömer Emre, Ali Galip ve Osman Dursun Kardeşler, Avni Çağırır, Mehmet Korkmaz, Füsun Şüküroğlu, Eda Kumral, Ziya Yüksel, Abdullah Kumral, Kazım Erdoğan, Ahmet Bozmaz ve Seçkin Çoban adına hoşgeldiniz diyorum. Osman Dursun yurt dışında olduğu için katılamadı.

Arkadaşlar geçen yıl konuşmamda katılımcıların her geçen yıl daha da artacağını tahmin ediyorum diye söylemiştim. Görüldüğü gibi tahminim doğrulandı” diyen Şaban Çağıran sırası ile Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç, İzmir´den gelen, Fransızca Öğretmeni Selahattin Yıldırım, Gazetemiz Başyazarı ve Şair Hasan Emre ve Teknik Direktör yardımcısı Bülent Albayrak´ı selamlama konuşması yapmaları için kürsüye davet ederek katılımcılara eğlenceli saatler diledi.

MADDİ, MANEVİ İMKÂNSIZLIK İÇERİSİNDE OKUDUK

Rektör Sait Bilgiç konuşmasında “Evvela bu organizasyonu yapan yanımdaki arkadaşlarımı kutluyorum ve bizleri davet ettikleri için teşekkür ediyorum. Arkadaşlar Besni; Üzüm, Fıstık ve çeşitli yiyecekler yetiştirir, ancak görüldüğü gibi hepsi alanlarında uzman iş insanı da yetiştirir” diyerek sözü kendi dönemine getirdi. “Bizler hakikaten maddi, manevi imkânsızlık içerisinde okuduk. Düşünüyorum da anfinin bir ucunda asker, bir ucunda öğrenciler. Allah O durumları da 15 Temmuzu da bir daha yaşatmasın. Şimdi sözü uzatmadan iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

HASAN EMRE´DEN DUYGULANDIRAN ŞİİRLER

Besni Lisesi eski öğretmelerinden Selahattin Yıldırım ise, “Bizleri davet ettikleri için teşekkür komite üyelerini kutluyorum hepinizi öpüyorum” dedi.
Gazetemiz başyazarı-Şair Hasan Emre Aşatma Teyze´nin nasıl aklına geldiğini detaylı anlatı. “Dün misafirlikteydim, 20 yaşlarda gençler Aşatma Dezenin çizgi filminin noktasına varıncaya kadar en ince detayını atlamadan ezbere anlattılar, duygulandım” diyerek şiirlerini bir biri ardına sıralarken alkışlar yüzünden epeyce beklemek zorunda kaldı. Antrenör Bülent Albayrak Konyaspor´dan Rıza Çalımbay ile çalışırken ayrılma sürecini anlattı ve “Davetleri için Ali Galip Dursun ve tüm arkadaşlara teşekkür ederim” dedi. Devamında Öğretmen, öğrencilere ait siyah beyaz fotoğrafları ve geçmiş yıllarda yapılan gece, kahvaltı ve çeşitli toplantı fotoğrafları dev ekranda sinevizyonda izletildi. Geleneksel olarak her yıl yapılan 1975-80 Besni Ortaokulu ve Besni Lisesi Mezunları gecesi isimlerini yazamadığım yaklaşık 100 kişiyi aşkın katılımıyla gerçekleşti. Gecede, herkes tek tek kendilerini tanıtıp okul yıllarında unutamadıkları anısını anlattılar.

AVNİ ÇAĞIRIR, YENİ ALBÜMÜNDEN ŞARKILAR OKUDU

Geceye katılanlar bu günlerde Yurt içi, Yurt dışı etkinlikler ile Tv, Gazete ve Sosyal medyada isminden sıkça bahsettiren ve özellikle de İstanbul şarkısı ve klibi ile önemli çıkış yakalayan, Besnili hemşerimiz TSM Sanatçısı Avni Çağırır, yeni yapacağı albümünden şarkılar okudu katılımcılar bol bol alkış yağmuruna tuttular ve istekte bulundular. Ali Avni tüm istekleri geri çevirmedi. Ali Galip Dursun Sanatçımız rahatsız olmasına rağmen bizi kırmadı, gelecek hafta Trakya´da çeşitli festival ve sahne alacağını belirtti. Geceye katılanlar ‘anlatılmaz yaşanır´ diyerek çok keyif aldıklarını, organize de emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ettiklerini ve geçen yıl 6 Mayıstı bu gün 1 Aralık´ta gece yapıldığını gelecek yılı iple çektiklerini söylediler. Yemek ve içeceklerin limitsiz olduğu toplantıda, Kokteyl esnasında, dönemin Fransızca Öğretmeni Selahattin Yıldırım, bizim ile görüştü. Gazetemiz kurucusu ve Onursal Başkanı “Şekip Önder´e selamlarımı iletin, kendisi ile bir çok anılarımız oldu sağlık ve sıhhati iyi olması dileği ile Numan bey size de teşekkür ediyorum” dedi.

Gazetemize özel açıklama yapan, Hayırsever İşadamı Ali Galip Dursun “Bundan önce yapılan 75-80 mezunları gecelerinin, kahvaltı ve benzeri toplantıları tüm video ve fotoğrafları Dursun Kardeşler yazınca çıkıyor, Allah ömür verir ise bir sonraki gecemizde, farklı etkinlik katarak daha katılımlı daha coşkulu geçeceğini ümit ediyorum” dedi.

Şaban Çağıran, Ömer Emre, Ali Galip ve Osman Dursun Kardeşler, Avni Çağırır, Mehmet Korkmaz, Füsun Şüküroğlu, Eda Kumral, Ziya Yüksel, Abdullah Kumral, Kazım Erdoğan, Ahmet Bozmaz ve Seçkin Çoban tarafından organize edilen gece bir yıl önce çekilen ve 2 metreye 3 metre şeklinde Abdullah Kumral tarafından yapılan afişin önünde toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BESNİ İSTANBUL BULUŞMASI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
Şubat ayı içinde yapılacak olan Ziraat Odası seçimleri için 4 önemli aday güç birliği yaptı. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışını Ziraat Odasına kazandırmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklayan adaylar, Fahri Turan etrafında birleşerek 20 yıllık saltanata son vereceklerini söylediler.
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Besni Emniyet Müdürü Metin Cebeci ve Komiser Mehmet Öz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ü ziyaret etti.
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar ve Ak Parti aday adayı Nuri Tuğsuz Gazetemizi ziyaret etti.
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Besni´de, ekmek fırınında çırak olarak çalışan ve dün işe gitmek üzere evden çıktıktan sonra kaybolan Seydi Taşdemir İstanbul´da bulundu.
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
2018 Şubat ayında ilk sayısı ile yayın hayatına başlayan Besnililer Dergisinin son sayısı çıktı. Dergi yine aktüel haberler başta olmak üzere, kültürü, tarihi dokusunu anlatan özel yazıları ve röportajları ile okuyucuların beğenisini kazanacak.
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Genç Çiftçi Projesi kapsamında 18 Çiftçiye Hayvan desteğinde bulunuldu.
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Besni´de Cami, taziye evi ve diğer yardımlarından dolayı Besni ilçe müftülüğü tarafından hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´na plaket verildi.
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Besni Belediye Meclisinin aldığı karar ile hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun ismi yeni açılan mahalleye verildi.
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
Besni Eğitim Vakfı Başkanı (BEV) Ali Balta, Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valiliği görevinden Adıyaman Valiliği´ne atanan Vali Aykut Pekmez´e hayır olsun ziyaretinde bulundu.
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
Erdemoğlu Holding Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında Gaziantep Asri mezarlığında mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anıldı. Anma törenine ailesi, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu, Qick Sigorta Yönetim kurulu başkanı Mahmut Erdemoğlu, Mustafa Erman, eş, dost ve akrabaları, çalışanları, öğrenciler ile kalabalık bir vatandaş katıldı.
ADD Besni şubesinden ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN kampanyası
ADD Besni şubesinden ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN kampanyası
Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi tarafından başlatılan ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN kampanyası ile köy okullarında ihtiyacı olan öğrencilere, ADD üyesi kadınlar tarafından örülen bere, atkı ve eldivenlerden oluşan giyim yardımı yapılıyor.
Mehmet Erdemoğlu Vakfı´ndan Evi yanan aileye yardım
Mehmet Erdemoğlu Vakfı´ndan Evi yanan aileye yardım
Mehmet Erdemoğlu Vakfı, yaklaşık bir ay önce meydana gelen yangında kullanılamaz hale gelen evin tüm eşyalarını yeniledi.
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILACAK
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILACAK
Merinos´un kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında 16 Aralık Pazar günü Gaziantep Asri mezarlıktaki mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anılacak. Aynı gün akşam Adıyaman ili Besni ilçesinde Mehmet Erdemoğlu Camisi´nde yatsı namazı sonrası mevlit okutulacak.
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Gölbaşı - Kahta arasında kurulması planlanan hızlı tren hattında, Besni´ye en yakın yerde istasyon kurulması projeye eklendi. Buna göre, Terbizek ve Kızılhisar köyleri arasında uygun bir yerde istasyon kurulacağı açıklandı.
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, tamamlanan Belediye yatırımları hakkında açıklama yaptı. Kongre ve Kültür Merkezi inşaatının bitme aşamasında olduğunu, Belediyeye 2 yeni hizmet binası kazandırdıklarını ve yeni bir nikâh salonunun vatandaşların hizmetine sundukların belirten Öztürk, Pazar yerindeki modernizasyon çalışmalarının da tamamlandığını ifade etti.
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, muhtarlarla istişare toplantısında yaklaşan yerel seçimler öncesi alınması gereken önlemler, düğünlerde sıkılan silahlar ve köylerde yaşanan çeşitli asayiş olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
Adıyaman´daki Çadırkent´in kapanmasıyla, Besni´ye yerleşen Suriyelilerin çocukları dil becerisi ve eğitim seviyesine bakılmaksızın Besni´deki okullara dağıtıldı. Her okulda 100´leri bulan Suriyeli öğrenciler, eğitim noktasında öğretmenler için büyük sorun oluşturuyor. Bu durumun eğitimi olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen ADD Besni Şubesi acil çözüm çağrısında bulundu.
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler tıraş fiyatlarına zam yaptı.
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Peygamber Efendimiz (s.a.v)´in doğumunun 1447. Yıldönümü dolayısıyla Besni İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Besni Şubesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Metin Cebeci göreve başladı. Cemal Avan´ın emekliye ayrılmasının ardından Besni´ye yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı.
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Bakanlar Kurulunun 30/05/2018 tarih ve 2018/11844 sayılı kararıyla yürürlüğe giren Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararına istinaden Bakanlık Makamınca, 17/10/2018 tarihinde 2018/45 tebliğ numarası ile “Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” yürürlüğe konulmuştu.
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katıldığı "Sigortacılıkta İnovasyon" yarışmasında Avrupa 1. si seçildi.
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Geçtiğimiz hafta yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valisi iken Adıyaman atanan Vali Aykut Pekmez göreve başladı.
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Yaz boyunca esnafa büyük eziyet çektiren Atatürk caddesindeki asfaltlama çalışmasının ardından, yeni projede olmasına rağmen orta refüjün yapılmaması Besni Trafiğini tabiri caizse allak bullak etti.
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine Besni´den hiçbir öğrencinin tercih etmemesine Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu´ndan tepki geldi.
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
2006-2009 yılları arasında Besni Kaymakamlığı yapan Hulusi Şahin Batman Valisi oldu. Son olarak İstanbul Esenler Kaymakamlığı görevinden bulunan Hulusi Şahin, Valiler Kararnamesiyle Batman Valiliğine atandı.
Tarihi günde Muhteşem açılış
Tarihi günde Muhteşem açılış
Besni yine Tarihi günlerinden birisine daha tanıklık etti. Merhum Mehmet Erdemoğlu´un en büyük hayali ve vasiyeti olan Fakülte törenle açıldı. Törene katılan binlerce Besnili Erdemoğlu ailesine şükranlarını sunarken, İbrahim Erdemoğlu ise “Gücümüzün yettiği oranda, bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız” dedi.
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, ilçede görev yapan Okul idarecileri ve öğretmenlere çağrıda bulunarak Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışına katılmalarını istedi.
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
Merhum Bilge İnsan Mehmet Erdemoğlu´nun evlatlarına vasiyeti olan Fakülte bugün resmen açılıyor. Özellikle Eğitim alanında Besni´ye kazandırdığı eserlerinin en büyüğü olan Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışı ile Besni´nin de bir büyük hayali gerçek oldu. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır Mehmet Amca, mekânın cennet, ruhun şad olsun…

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
yağmurlu
-1°
Perşembe
yağmurlu
-1°
Cuma
yağmurlu
-1°
Cumartesi
yağmurlu
-1°