İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLERİN 50. YILI COŞKUYLA KUTLANDI: ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ
28. Besni Üzüm Gecesi ve 50.yıl kutlaması büyük katılımla gerçekleşti. Geceye, Latif Doğan türküleriyle, Hasan Emre şiirleriyle renk katarken, İbrahim Erdemoğlu Besni´ye yapacakları yeni yatırımların müjdesini verdi. Rahmetli babalarının çizgisinden çıkmayacaklarını belirten Erdemoğlu, “Gençlerimizi ayrıca birlik sağlamak amaçlı Besni´ye çim sahalı stad ile kapalı ve açık basketbol ve voleybol sahaları yapmayı planlıyoruz” dedi.
Tarih: 19.3.2019 17:09:21/ 1639okunma / 0yorum

"Onlar olmasaydı bugünlere gelemezdik"

28. Besni üzüm gecesi ve İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin 50. yıl kutlaması Büyükçekmece güzel bahçe Restoran´da büyük ve coşkulu katılımla gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Radyo programcı ve yapımcı Gül Öner´in yaptığı gecenin açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Ahmet Bozmaz şunları söyledi. “Değerli Besnili hemşerilerim ve kıymetli misafirler, derneğimizin 50. yıl kutlaması ve geleneksel Besni üzüm gecesinin 28. Hoşgeldiniz. Sözlerime başlamadan önce gerek İstanbul Besnililer dayanışma derneği ve gerekse, Besni eğitim vakfı ve diğer tüm Besni derneklerine emeği geçip de vefat edenlere rahmet ve minnetle anmak istiyorum. Hepimiz biliyoruz ki onlar olmasaydı bugünlere gelemezdik.

Ayrıca gecemizin düzenlenmesine katkı yapan başta Erdemoğlu Holding yönetim kurulu başkanı Sayın İbrahim Erdem oğlu olmak üzere Erdemoğlu ailesi İstanbul Besnililer yardımlaşma derneğimizin kurucu başkanı, Av. Şükrü kaleağası, Av. Ali Erdoğan, Av.Ahmet Kemal Ferlengez, Av.İbrahim Kelleci, Ahmet Kılyar, İsmail Yüksel ve bu gece de büyük emek sarf eden, gururumuz ulusal ses sanatçımız Latif Doğan´a Besni eğitim vakfı başkanı Ali Balta, İstanbul Bahçelievler Besnililer yardımlaşma dernek başkanı Sermet Şüküroğlu, Esenler Besnililer yardımlaşma dernek başkanı Mustafa kuş, Küçükköy Besnililer yardımlaşma dernek başkanı Bekir Eman, Besni Aşağı çöplü köyü yardımlaşma derneği başkanı Vakkas Karakuş, İstanbul mevlana ve Yunus Emre´yi sevenler derneği başkanı İsmail Yüksel yok, kardeşi Halil Yüksel, Adana, Mersin, Uşak, İzmir ve Gaziantep´te bulunan Besni dernekleri başkan ve yöneticilerine çok çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle burada bulunan tüm dernek başkanları ve kendi yönetim kurulu arkadaşlarımı sahneye davet ediyorum, gecemize katılan Besni Belediye başkanımız İbrahim Öztürk, Başkan adayı Reşit Alkan, Besni Esnaf Odası başkanı Hayati İşitmen, Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Mitat Songur ve davetiyemizin ön ve arkasında bulunan tüm sponsorlarımıza, bize daima her konuda destek olan bankacı-ekonomist Şaban Çağıran kardeşime Besnimizin güzide gazetelerinin temsilcisi Numara Ekmekçi ve Seçkin Çoban ve isimlerini unuttuğum kimler varsa hepinize şahsım ve yönetimim adına tekrar hoş geldiniz diyor ayaklarınıza sağlık.” Bozmaz, “Besnililer olarak bizler yarım asır boyunca yollara düşerek gurbet ellere dağıldık İstanbul, yurdun ve Dünyanın dört bir yanına göç ettik, gurbette birbirimizin desteklerine her daim ihtiyaç duyduk Besni´de bıraktığımız O masum sevgi ve dostluk dayanışma kültürümüzün peşinden koştuk, işte bu noktada dernekler çok büyük görev düşmüştür deneklerde yeri geldi, dostlarımızla buluştuk, yeri geldi bir bardak çay içtik hasret giderdik, hasbihal ettik kucaklaştık, tokalaştık hiç bir zaman dernekten vazgeçmedik ve derneklerimizden kopmadık hepimiz, Besni deyince gerisi teferruattır. Besnililer olarak dostluk ve dayanışmaya dünkünden bugün daha çok ihtiyacımız var, bu durum gelecekte de böyle olacak bu nedenle derneklerimize sahip çıkalım dayanışmamızı hep sürdürelim hatta bu danışma kültürünü gelecek nesillere taşıyarak çocuklarımızın yalnız kalmamalarına katkı sunalım barışı, sevgiyi, kardeşlik ve kültürümüzü gelecek nesillere taşıyalım hep söyleriz ya gerçek olan şudur biz Besnililer çalışkan, dürüst, ahlaklı ve daima bulunduğu topluma katkı sunan liderlik eder, sözlerime son verirken hepinize teşekkür eder saygılar sunarım.

Erdemoğlu: Gençlerimiz için yeni yatırımlarımız olacak

Gecenin sunucusu Gül Öner daha sonra Erdemoğlu Holding yönetim kurulu başkanı İbrahim Erdemoğlunu sahneye davet etti. İbrahim Erdemoğlu konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasının devamında şunları söyledi. “Besni´ye İbrahim Öztürk dönemimde iki milyon ağaç toprakla buluşturulmuş yani dikilmiş kendisi devredecek her kim Belediye başkanlığını kazanırsa bizim yeşil Besni, yeşil vadi ve çevre yeşillendirme düşüncemiz aynı hız ile devam edecek, Biz Erdemoğlu Ailesi olarak Rahmetli babamızın çizdiği çizgiden asla çıkmayız, İnsanımız için eğitim için O yapıları yaptık, Besni´de eğitim altyapısı tamam fakat gençlerimiz olmaz ise yapılanlar hiç olur yapılarla. Gençlerimizi ayrıca birlik sağlamak amaçlı Besni´ye çim sahalı stad yapmayı kapalı ve açık basketbol ve voleybol sahaları yapmayı planlıyoruz.”

Sık sık alkışlarla konuşması kesilen, Erdemoğlu “Bizim ömrümüz yettiği sürede gençlerle birlikte taraftar olarakta ne gerekiyorsa Allah´ın izni ile yapıyoruz yapacağız” diyerek selam ve sevgiler sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Restorana sığmadılar, bir çok Besnili geri döndü

Sunucu program akışını anons etti. Geçmiş gecelerden görüntüleri sine-vizyon ile izleyicilere hatırlattılar. Gazetemiz baş yazarı gazeteci-yazar Hasan Emre, Şair Fikret Kuşçuoğlu sevilen şiirlerini okudular. Saat 21:00´de Ulusal ses sanatçımız Latif Doğan, gecenin ilerleyen saatlerinde Songül Karlı, Yağız, Hülya Bozkaya, Burhan Onur, Kemal Turgut Sahne aldılar ve salona sığmayan coşkulu kalabalığa sevilen türkülerini seslendirdiler. Sanat, Siyaset, İş İnsanı ve STK yöneticileri oluşan 1200 kişilik rezerve yapılmıştı restorana sığmadılar ve çoğu Besnili geri döndü. Gece de sponsorların dışında bayan ve erkek, ayakkabı, çanta, yolluk, paspas gibi eşyalar çekilişi yapıldı. Masalara BEV logolu kutularda, Besni Üzümü ve payam ikramı yapıldı. Katılımcılar Besni Üzüm gecesini düzenleyenlere teşekkür ederek bundan sonraki geceler daha geniş yerlerde hatta mümkünse Küçükköy stadyumunda yapılsın dediler.
Numan EKMEKCİ / İSTANBUL

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Adıyaman Tanıtım Günleri 19-25 Kasım´da Yenikapı´da
Adıyaman Tanıtım Günleri 19-25 Kasım´da Yenikapı´da
Adıyamanlılar Vakfı´nın Eylül Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Sait Aybak başkanlığında vakfın Bağcılar´daki genel merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda ele alınan konular arasında Adıyaman tanıtım günlerinin ise 19-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul Yenikapı´da gerçekleştirileceği açıklandı.
AK Parti Adıyaman´da Davutoğlu istifaları
AK Parti Adıyaman´da Davutoğlu istifaları
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun parti üyeliğinden istifa etmesinin ardından AK Parti Adıyaman Eski İl Başkanları Seyfettin Bilen ve Abdurrahman Dimez de parti üyeliğinden istifa ettiklerini açıkladı. Seyfettin Bilen istifa gerekçesi olarak AK Parti´nin kuruluş felsefesinden koptuğunu söyledi.
Yılmazkaya; “Firmalar Vergi ve Sigorta Borçlarına Çalışıyor”
Yılmazkaya; “Firmalar Vergi ve Sigorta Borçlarına Çalışıyor”
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri´nin ödül törenine katılan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya ekonomi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yılmazkaya, firmaların artık kardan çok vergi ve sigorta borçları için çalıştığını söyledi.
Erdemoğlu´nun 12 milyar Dolarlık petrokimya yatırımı başlıyor
Erdemoğlu´nun 12 milyar Dolarlık petrokimya yatırımı başlıyor
Erdemoğlu Holding´in 2015 yılında Sabancı Holdingden satın aldığı Sasa Polyester, Adana´nın Yumurtalık ilçesinde yaklaşık 12 milyar dolarlık yatırımla yapacağı entegre petrokimya tesisleri bu alanda Türkiye´nin dışa bağımlılığını önemli ölçüde azaltacak.
Klinik Psikolog Merve Gök, kendi ofisinde hizmet vermeye başladı
Klinik Psikolog Merve Gök, kendi ofisinde hizmet vermeye başladı
Klinik Psikolog Merve Gök, Besni´de Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi kurdu. Gelişim Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Besni Atatürk Caddesi Kiya Plaza´da hizmet vermeye başladı.
Tacikistan Tarım Bakanlığı Heyeti Besni´de
Tacikistan Tarım Bakanlığı Heyeti Besni´de
Adana, Gaziantep, Adıyaman ve Malatya´da tarımsal üretim ve pazarlama konularında inceleme yapmak üzere Türkiye´ye gelen Tacikistan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığından 10 kişilik bir heyet, Besni´yi de ziyaret ederek Besni üzümü hakkında bilgiler aldı.
Tekel Depoları “Millet Bahçesi” Oluyor
Tekel Depoları “Millet Bahçesi” Oluyor
Yıllardır atıl durumda bulunan Yenikent´teki eski Tekel Depolarının yeri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Millet Bahçesi olmak üzere Besni Belediyesine tahsis edildi.
Erdemoğlu; “Biz eğitim aşığı bir aileyiz”
Erdemoğlu; “Biz eğitim aşığı bir aileyiz”
Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Erdemoğlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Erdemoğlu Adıyaman Üniversitesinin Rektör Mehmet Turgut ile önemli çalışmalara imza atacağına inandığını söyledi.
BESNİ´NİN ŞER´İYYE SİCİLLERİNDEKİ TARİHİ, BELGELERLE AYDINLANIYOR
BESNİ´NİN ŞER´İYYE SİCİLLERİNDEKİ TARİHİ, BELGELERLE AYDINLANIYOR
1900´lerin başında Besni´de yaşamı neredeyse ayrıntılarıyla anlatan Şer´iyye Sicil defterleri Türkçeye çevrildi. Gaziantep Üniversitesinde Yüksek Lisans yapan 2 öğrenci tarafından tez konusu yapılan Şer´iyye Sicil defterlerinde Nüfus, evlenme, miras, vekâlet, alacak-verecek konuları, Müslim-Gayri Müslim ilişikleri gibi birçok konuda ayrıntılı bilgiler Türkçe olarak sunuluyor.
Muhtar Karadeniz´den Başkan Emre´ye Teşekkür
Muhtar Karadeniz´den Başkan Emre´ye Teşekkür
15 Temmuz Şehitler Mahallesi Muhtarı Mehmet Karadeniz, 15 Temmuz Şehitler Mahallesi ile ilgili Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre´nin yapacağı 3 proje ve Pazartesi gününden itibaren İlçe Jandarma Komutanlığı arkasında bulunan Korupınar (afet) Evlerinden kalkacak olan ücretsiz öğrenci servisi için teşekkür etti.
Başkan Emre´den 15 Temmuz Şehitler Mahallesine 3 Müjde
Başkan Emre´den 15 Temmuz Şehitler Mahallesine 3 Müjde
Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre 15 Temmuz Şehitler Mahallesinin sorunlarını çözüme kavuşturacağını belirterek, “15 Temmuz Şehitler Mahallesi´ni örnek bir mahalle yapacağız.” dedi.
Kaymakam İmamoğlu Göreve Başladı
Kaymakam İmamoğlu Göreve Başladı
İçişleri Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayımlanan son kararnameyle Besni´ye atanan Kaymakam Bedirhan İmamoğu, görevine başladı.
Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi´nden Aşure Etkinliği
Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi´nden Aşure Etkinliği
Aşure Günü etkinlikleri dolayısıyla Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi´nde öğrencilere aşure ikramı yapıldı.
Besni Alperen Ocaklarından 12 Eylül Açıklaması
Besni Alperen Ocaklarından 12 Eylül Açıklaması
Besni Alperen Ocakları Başkanı İsmail İlhan 12 Eylül´ün yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
Tutdere; “Gücümüz Halkımızdan Geliyor”
Tutdere; “Gücümüz Halkımızdan Geliyor”
Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Cumhuriyet Halk Partisinin 96. Kuruluş yıldönümü kutlayarak “Yüz binlerce ailenin adalete susamışlığının yarattığı tablo, bize sorumluluklarımızı anımsatıyor. Ülkeye liyakat, hukuk ve adaleti yeniden getirecek olan umudun adıdır. Gücümüzü halkımızdan alıyoruz” dedi.
Besni´nin yöresel ürünleri “Sanal” Pazarda
Besni´nin yöresel ürünleri “Sanal” Pazarda
Besnili çiftçilerin aylarca emek vererek ürettikleri yöresel ürünlerini Türkiye pazarına çıkarma imkânı sunan besniden.com sitesi faaliyete başladı. Vatandaşların ürünlerini hak ettiği değerde satabileceği site ile Besni´nin ekonomisine katkı sağlanması amaçlanıyor.
Salçalık Biber "CEP YAKIYOR"
Salçalık Biber "CEP YAKIYOR"
Salçalık biber mevsimine girilmesiyle birlikte Besni sokaklarında kadınların biber temizliği de başladı. Kadınlar imece usulü büyük bir özveriyle biberleri temizlerken fiyatların yüksekliğinden dem vurdular. Geçen yıla göre neredeyse 2´ye katlanan biber fiyatının yanında çekme ücretinin yüksekliği de cep yakıyor.
Cumhuriyet Halk Partisinin 96. Kuruluş Yıldönümü
Cumhuriyet Halk Partisinin 96. Kuruluş Yıldönümü
Cumhuriyet Halk Partisinin 96. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla CHP Besni İlçe Başkanlığı tarafından hükümet konağı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk konuldu.
Sahabe Safvan Bin Muattal´ı Anma Programı Düzenlendi
Sahabe Safvan Bin Muattal´ı Anma Programı Düzenlendi
Kutsal topraklardan Samsat ilçesine gelerek 40 yılı aşkın bir süreyi ailesi ile birlikte Samsat´ta geçiren ve bir muhasara sırasında şehit olan Peygamber Efendimizin arkadaşlarından Sahabe Safvan Bin Muattal´ı anma programı düzenlendi.
Vali Aykut Pekmez, TPAO´nun Petrol Arama Sahalarını İnceledi
Vali Aykut Pekmez, TPAO´nun Petrol Arama Sahalarını İnceledi
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez Türkiye´nin milli petrol arama şirketi TPAO´nun petrol arama çalışmalarını inceledi.
Şehit Polis memuru Taha Uluçay Şehadetinin 40 gününde anıldı
Şehit Polis memuru Taha Uluçay Şehadetinin 40 gününde anıldı
Sincik ilçesinde PKK bölücü terör örgütü mensuplarının Polis ekip otosuna yaptığı silahlı saldırı sonucu 27 Temmuz´da şehit olan Polis Memuru Taha Uluçay, şehadetinin 40. Gününde okutulan mevlitle anıldı.
Adıyaman´da Badem Zirvesi Düzenlendi
Adıyaman´da Badem Zirvesi Düzenlendi
Adıyaman´da giderek yaygınlaşan ve Adıyaman tarımında yakın geleceğin en popüler ürünlerinden biri olmaya aday olan bademin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini anlatmak amacıyla Adıyaman´da Badem Zirvesi düzenlendi.
Organları 13 yaşındaki çocuğa umut oldu
Organları 13 yaşındaki çocuğa umut oldu
Adıyaman´da böbrek nakli beklerken hayatını kaybeden gencin organları bağışlandı. Gencin karaciğeri 13 yaşındaki bir hastaya umut oldu.
YILMAZKAYA:“Kadın Cinayetlerinin Sorumlusu AKP´dir”
YILMAZKAYA:“Kadın Cinayetlerinin Sorumlusu AKP´dir”
Kadın cinayetlerini işleyenleri “İdam edelim kurtulalım” mantığı, ekonomik sorunlarla boğuşan, borç batağı içinde yüzen, aile birliği ve psikolojisi bozulmuş bir toplumu kurtaramaz” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, bu cinayetlerden AKP İktidarını sorumlu tuttu.
VİYADÜK ÇALIŞMALARI KAPLUMBAĞA HIZINDA!
VİYADÜK ÇALIŞMALARI KAPLUMBAĞA HIZINDA!
Eski Besni Ören yerinde yaşanan trafik kazalarının önüne geçmek için başlatılan viyadük projesi adeta yılan hikayesine döndü. 2 yıl önce yapımına başlanan ve birkaç kez kesintiye uğrayan viyadük çalışmasının ne zaman tamamlanacağı ise bilinmezliğini korurken, Sofraz-Hastane yol ayrımına yapılacağı açıklanan köprülü kavşağa tek bir çivi dahi çakılmadı.
Çiftçilerin Yüzde 61´inin Geliri Azaldı
Çiftçilerin Yüzde 61´inin Geliri Azaldı
2019 yılı içerisinde Çiftçinin Nabzı araştırması, çiftçilerin geçen yıla oranla yüzde 61´inin gelirlerinin azaldığını ortaya koydu. Geliri azalan çiftçilere, düşen gelirlerini artırmak için planları sorulduğunda ise yüzde 60´ının bir planı olmadığı ortaya çıktı.
Bayraktar; “Ülkenin her alanda üretime ihtiyacı var”
Bayraktar; “Ülkenin her alanda üretime ihtiyacı var”
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ağustos ayında üretici ve market fiyatları arasındaki farkın yüzde 342,08 ile en fazla patlıcanda görüldüğünü, üreticide 61 kuruş olan patlıcanın, markette 2 lira 70 kuruşa satıldığını bildirdi. Bayraktar ayrıca, ülkenin her alanda üretime ihtiyacı olduğunun altını çizerek; “Üretimi artırmaktan başka çaremiz yok” dedi.
Rektör Turgut; “Kamu-Sanayi-Üniversite İşbirliğini Önemsiyoruz”
Rektör Turgut; “Kamu-Sanayi-Üniversite İşbirliğini Önemsiyoruz”
Adıyaman Ticaret Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu ve Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Ziya Duranay, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´u makamında ziyaret etti.
Adıyaman´da Adli Yıl Açılış Töreni Yapıldı
Adıyaman´da Adli Yıl Açılış Töreni Yapıldı
Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adıyaman Barosu Başkanlığınca, 2019-2020 dönemi Adli Yıl açılış töreni düzenlendi.
ADD´li Gençlerden Örnek Davranış
ADD´li Gençlerden Örnek Davranış
Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Gençlik Kolları “Temiz çevre, temiz toplum” sloganıyla başlattıkları etkinlik kapsamında Sugözü Mesire alanını temizleyerek örnek bir davranış sergiledi.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
1

1
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
20 Eylül 2019 Cuma