İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna “Yerli ve Milli” bir isim olan, tam bir Besni Sevdalısı Eğitimci Mehmet Demirel atandı.
Tarih: 17.10.2018 18:47:35/ 4776okunma / 0yorum

/resimler/2018-10/17/1855232444290.jpg

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne beklenildiği gibi Eğitimci Mehmet Demirel atandı. Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Demirel´in bugün itibari ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması yapıldı.

Gazetemiz yazarı da olan Demirel´in ismi önceki müdürün görevden alınmasının ardından bu makam için konuşulmaya başlanmış, Besni Eğitiminin yeniden ivme kazanması ve hak ettiği eski ihtişamına kavuşması için Eğitim camiasında da destek bulmuştu.

Eğitim yöneticiliğinin yanında Sivil Toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunan, hitabeti, vizyonu, çalışkanlığı ve disipliniyle eğitim camiasının saygı duyulan isimlerinden biri olan Demirel bu görev için en uygun isim olarak zikrediliyordu. Son yıllarda eğitimdeki başarıda yaşanan düşüşün Demirel´i daha da motive edeceğine ve Besni´nin eğitimini yine parmakla gösterilen eski günlerine döndüreceği inanıyor ve Gazete olarak destekliyoruz.

Besni Ekspres Gazetesi olarak başarılar diliyoruz.  

Mehmet Demirel Kimdir?

Coğrafya Uzman Öğretmeni olan Mehmet DEMİREL 1968 Yılında Adıyaman´ın Besni ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Besni´de tamamladı. Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Eğitimi Coğrafya Ana Bilim Dalını bitirdi. Meslek hayatına Gaziantep´in Araban ilçesinde başladı. Üçgöz Köyü İlköğretim Okulunda çalıştıktan sonra Besni Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi´ne Coğrafya öğretmeni olarak tayin oldu. Geçmişte müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca Besni Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde kurucu müdür ve müdür vekili olarak çalıştı. 01.03.2012 tarihinde Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcılığı görevine başladı.18.09.2014 tarih ve 4952 sayılı kaymakamlık onayı ile müdür vekili olarak görevlendirildi. 01.12.2014 tarih ve 12705949/903.02.01/5902854 sayılı valilik makamın onayı ile 03.12.2014 tarihinde Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesinde okul müdürü olarak göreve başladı.

Çalıştığı süre içerisinde Bakanlık Müfettişleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Kaymakamları ve Sivil toplum örgütleri tarafından çeşitli ödül ve başarı belgeleri ile taltif edildi. 

TEMA Vakfı İlçe Başkanlığı ile birlikte, Adıyaman ve İlçeleri Eğitim Kültür Vakfı (ADİLEV) Mütevelli Heyeti üyesi, Türk Kızılayı Derneği Besni Şube Başkan Vekili, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Besni Fahri Tanıtım Kurulu Genel Sekreteri, Besni- Troisdorf (Almanya) Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı, Besni Fenerbahçeliler Derneği, Besni Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Destekleme Derneği, Besni Spor Kulübü ve Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti gibi sivil toplum örgütlerinde üyelik ve yöneticilik yaptı. 

Yerli ve yabancı çeşitli basın yayın organlarında haber, yazı ve demeçleri yayınlandı. Gaziantep Güncel gazetesinde bir süre günlük yazıları çıktı. Halen Besni Ekspres gazetesinde yazıları yayınlanmaktadır. Ayrıca yayınlanmaya hazır kitapları da bulunmaktadır.

Adıyaman´ın ve Besni´nin tanıtımında, kültürünün gün ışığına çıkartılmasında aktif roller oynadı. Adıyaman Valiliği ve Besni Kaymakamlığının hazırladığı WEB sayfaları, tanıtım broşürleri ve kitaplarının hazırlanmasında aktif olarak komisyonlarda bulundu. 

14 Ekim1998 yılında zamanın Cumhurbaşkanı tarafından Çankaya Köşkünde düzenlenen törene davet edildi. 
Yurt içinde ve dışında birçok üst düzey toplantı, seminer, konferans ve kamplara katıldı. 

Fransa, Almanya, Italya, Avusturya, İsviçre, Hollanda, Belçika, Danimarka, İspanya, Romanya, Macaristan, Ukrayna, Polonya, Slovakya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Liechtenstein, Lüxembourg, Vatikan, Malta ve Sicilya (İtalya´ya bağlı özerk bölge) gibi ülkelerde çeşitli inceleme ve proje çalışmalarında bulundu.

Demirel Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADD Başkanı Palalı Güven Tazeledi
ADD Başkanı Palalı Güven Tazeledi
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adıyaman Şubesinde yaşanan seçim heyecanı sonucu, mevcut başkan Aslan Palalı yeniden seçildi.
Tutdere; “Yeni Dertler Değil, Derman Gerek”
Tutdere; “Yeni Dertler Değil, Derman Gerek”
CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, orman köylülerinin sorunlarına dair, mecliste yaptığı konuşmasında, 2B yasasının amacına uygun olarak kullanılması gerektiğini hatırlatarak, "Kendi arazisini işleyemez hale getirilen orman köylüsünün mağduriyeti giderilsin. Orman köylülerine yeni dert değil, derman gerek” dedi
Kaymakam İmamoğlu´ndan Barış Pınarı Harekatı Gazisine Ziyaret
Kaymakam İmamoğlu´ndan Barış Pınarı Harekatı Gazisine Ziyaret
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´de başlatılan Barış Pınarı Harekatından teröristlerce tuzaklanan EYP´nin patlaması sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Ferdi Özdemir´i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Şehit Mehmet Yağmur Lisesinden Esnafa Kur´an-ı Kerim Hediyesi
Şehit Mehmet Yağmur Lisesinden Esnafa Kur´an-ı Kerim Hediyesi
Besni Şehit Mehmet Yağmur Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında esnaflara ücretsiz olarak Kur´an-ı Kerim meali ve İslam ilmihali dağıtıldı.
16 DERSLİKLİ OKUL İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI
16 DERSLİKLİ OKUL İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI
21. Besni Eğitim Bayramında gündeme gelen Yenikent´teki okul ihtiyacı sonrası elini taşın altına koyan hayırsever hemşerimiz Vakkas Kumral Besni´ye gelerek okul için tespit edilen yerleri inceledi. Kumral, 15 Temmuz Şehitler Mahallesi hayırsever hemşerimiz İbrahim Tuğsuz´un yaptırdığı Tuğsuz Ali Ağa ilköğretim okulu bitişiğindeki 6 dönümlük arsaya okulu yapmaya karar verdiğini söyledi.
Milletvekili Tutdere´den Ulaştırma Bakanına Çağrı
Milletvekili Tutdere´den Ulaştırma Bakanına Çağrı
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere 80 milyon maliyetle yapılan Nissibi Köprüsü´ndeki yol çökmesi nedeniyle Adıyamanlılarca kullanılamaması ve Gerger´e sözü verilen yol yapımının henüz başlamamasını meclis gündemine taşıdı. Bakana "Adıyaman üvey evlat olmaktan ne zaman kurtulacak?" diye sordu.
Kaymakam İmamoğlu Kızilin Köprüsündeki Çalışmaları İnceledi
Kaymakam İmamoğlu Kızilin Köprüsündeki Çalışmaları İnceledi
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Kızilin Köyünü ziyaret ederek tarihi Köprüdeki restorasyon çalışmalarını inceledi.
3000 FidanToprakla Buluştu
3000 FidanToprakla Buluştu
Türkiye geneli 81 ilde 2023 noktada gerçekleştirilen fidan dikme kampanyasıyla 11 milyonun üzerinde fidan toprakla buluştu. Kampanya kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gönderilen 1500 fidan Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesi kampüs alanına dikildi.
ERDEMOĞLU EN ZENGİN 31. AİLE OLDU
ERDEMOĞLU EN ZENGİN 31. AİLE OLDU
Gaziantep ve Adana´da önemli yatırımlarıyla dikkat çeken ve eğitim alanında hayırlarıyla bilinen hayırsever hemşerilerimiz Erdemoğlu Ailesinin sahibi olduğu Erdemoğlu Holding Ekonomist dergisinin en zengin 100 ailesi arasına 31. Sırada girdi. Holding Yönetim Kurulu başkanı İbrahim Erdemoğlu, ülke ekonomisine, istihdamına katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.
Yenikent´e 16 derslikli  okul için yer tespiti yapılacak
Yenikent´e 16 derslikli okul için yer tespiti yapılacak
Hayırsever işadamı Vakkas Kumral 16 derslikli ilköğretim okulunun yer tespiti için Besni ye gelecek.
Adıyaman Turizm Platformu ilk Toplantısını Yaptı
Adıyaman Turizm Platformu ilk Toplantısını Yaptı
Adıyaman´ın sahip olduğu turizm değerlerini yeni stratejilerle tanıtma ve geliştirmeye yönelik planlama, örgütlenme ve tanıtım çalışmalarını koordine etmenin yanı sıra sorunları ve çözüm yollarını bulmak ve bununla ilgili kararlar alarak alınan kararları uygulamak amacıyla oluşturulan “Turizm Platformu” ilk toplantısını yaptı.
Çocuk Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Çocuk Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Besni Sosyal Hizmet Merkezinde yapılan toplantıda Besni ve köylerindeki olası intihar eğilimlerinin çözüme kavuşturulması araştırılması, gerekli önlemlerin tedbirlerin alınması, çocuk yaşta evliliklerin önüne geçilmesi ve gençleri madde bağımlılığından uzak tutmak için gerekli sosyal etkinliklerin düzenlenmesi konuları görüşüldü.
Yılmazkaya; “Savcılar Atatürk´e karşı işlenen suçlarda görevini yapmıyor”
Yılmazkaya; “Savcılar Atatürk´e karşı işlenen suçlarda görevini yapmıyor”
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Adalet Bakanlığını eleştirerek; “Cumhuriyet Savcıları, Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´e karşı işlenen suçlarla ilgili neden görevlerini yapmamaktadırlar Sayın Bakan?” dedi.
Tutdere, Besni´deki Balık Ölümlerini Meclise Taşıdı
Tutdere, Besni´deki Balık Ölümlerini Meclise Taşıdı
CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Atatürk Barajı´nda görülen kirlilik, Besni´de de olmak üzere son dönemde üç kez yaşanan balık ölümleri ve Çat Barajı üzerindeki doğal kültür mirası olan Yüzen Adalar´ın tehlike altında olduğunu meclis gündeminde dile getirdi.
Kaymakam İmamoğlu; “Besni orta ölçekli bir il kapasitesinde”
Kaymakam İmamoğlu; “Besni orta ölçekli bir il kapasitesinde”
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu iadeyi ziyaretleri kapsamında gazetemizi ziyaret etti. Besni´nin bir çok konuda imkanı ve potansiyeli olduğunu, ele ele verildiği takdirde aşılmayacak hiçbir sorunun olmadığını dile getiren İmamoğlu, köylerdeki çalışmalar ve Yenikent´teki okul ihtiyaçları konusunda da açıklamalarda bulundu.
Sanayi ve Ekonomi Platformu Vali Pekmez Başkanlığında Toplandı
Sanayi ve Ekonomi Platformu Vali Pekmez Başkanlığında Toplandı
Adıyaman´ın sanayi ve ticaretinin rekabet edilebilirliğinin ve verimliliğinin artırılarak, ilin rekabetçilik analizinin yapılması ve rekabetçi sektörlerin gelişimini sağlayacak proje ve faaliyetleri uygulamak amacıyla Vali Aykut Pekmez Başkanlığında teşekkül eden “Adıyaman Sanayi ve Ekonomi Platformu” ilk toplantısını yaptı.
Hemşerilerimiz Uşak Besnililer Derneğinde hasret giderdi
Hemşerilerimiz Uşak Besnililer Derneğinde hasret giderdi
Uşak Besni kardeşliği etkinlikleri için Uşak´a giden hemşerilerimiz 1 Kasım akşamı Uşak Besnililer Derneğinin yemeğinde bir araya geldi.
HES Suyu Kesti Binlerce Balık Telef Oldu
HES Suyu Kesti Binlerce Balık Telef Oldu
Besni´de Yelbastı, Üçgöz ve Oyratlı köyleri arasında bulunan Hidroelektrik Santralinde yaşanan üç günlük su kesintisi dolayısıyla çayda bulunan binlerce balık telef oldu. Köy halkı ise yaşanan olay sonrası hidroelektrik santrali yetkililerine tepki göstererek şikayette bulundu.
Kaymakam İmamoğlu´ndan Şehit ve Gazi Ailelerine Ziyaret
Kaymakam İmamoğlu´ndan Şehit ve Gazi Ailelerine Ziyaret
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, İlçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci, İlçe Jandarma Komutanı Barış Kara ve beraberindeki heyetle birlikte ilçe merkezindeki şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.
Uşak Besni kardeşliği Tam Not Aldı
Uşak Besni kardeşliği Tam Not Aldı
Cumhuriyetin 96. Yılı onuruna Uşak Besni kardeşliğini pekiştirmek amacıyla düzenlenen etkinlik hem Besnililerden hem de Uşaklılardan tam not aldı. İstanbul´dan gelen ve Uşak´ta yaşayan hemşerilerimizin yanında Uşaklılarında katıldığın etkinlikler, Kurtuluş oratoryosuyla taçlandırıldı.
Yıldız Özbay Kara´nın Yeni Kitabı Çıktı
Yıldız Özbay Kara´nın Yeni Kitabı Çıktı
Adıyaman´da Yıldız Özbay Kara´nın "Sevdam Sana Emanet" adlı yeni kitabı okuyucularıyla buluştu. Okuyucularından büyük ilgi gören kitap evliliğin korunmasını konu alıyor.
Dişkaya´dan Başkan Emre´ye Ziyaret
Dişkaya´dan Başkan Emre´ye Ziyaret
Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre´yi ziyaret etti. Ziyarette Başkan Emre ve Dişkaya devam eden çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Besni SHM´den 29 Ekim Gösterisi
Besni SHM´den 29 Ekim Gösterisi
Besni Sosyal Hizmet Merkezi bünyesindeki Çocuk Hakları Komitesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tiyatro gösterisi sergilendi.
Karakuş Güven Tazeledi
Karakuş Güven Tazeledi
Geçtiğimiz hafta sonu olağan genel kurul toplantısını yapan Besni Aşağıçöplü Yardımlaşma Derneğinde mevcut başkan Vakkas Karakuş yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
Vali Pekmez´den Barış Pınarı Harekâtı Gazilerine Ziyaret
Vali Pekmez´den Barış Pınarı Harekâtı Gazilerine Ziyaret
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye´de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatında EYP´nin patlaması sonucu Suriye´nin Tel Abyad kentinde yaralanan Piyade Uzman Çavuş Veysel Çalışır ile Piyade Uzman Çavuş Cuma Kara memleketi Adıyaman´a getirildi.
Bakan Ersoy; “Adıyaman´da Terör yoktu ama Terör varmış gibi bir algı oluştu”
Bakan Ersoy; “Adıyaman´da Terör yoktu ama Terör varmış gibi bir algı oluştu”
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman´a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Adıyaman´ın kültürel yerleri olan Nemrut, Yenikale ve Cendere Köprüsünde incelemelerde bulundu. Burada açıklama yapan Bakan Ersoy, Adıyaman´da terörün olmadığını ancak varmış gibi bir algı oluşturulduğunu söyledi.
Milletvekili Yılmazkaya; “İki Yılda Faturalara Yüzde 80 Zam”
Milletvekili Yılmazkaya; “İki Yılda Faturalara Yüzde 80 Zam”
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, gelen zamları eleştirerek; “2018 yılından bugüne kadar elektriğe ve doğalgaza ardı ardına yapılan zamlarla kümülatif olarak yüzde 80´nin üzerinde artış gerçekleşti. 100 lira elektrik-doğalgaz faturası ödeyen bir vatandaş şimdi 182 lira ödüyor” dedi.
Alevi öğrencilere “namaz kılın” baskısı
Alevi öğrencilere “namaz kılın” baskısı
İddiaya göre Adıyaman´ın Gölbaşı ilçesine bağlı Belören beldesinde bulunan Belören Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Özbay, öğrencilere Menzil tarikatına bağlı Semerkand dergilerini okunması için dağıttı. Kız öğrencilerin erkek öğrencilerle konuşması yasaklandı. Beden eğitimi dersi ise kız öğrencilere tamamen yasaklandı. Yeniköy muhtarı, savcılığa dilekçe vererek suç duyurusunda bulundu. Yaşanan olay sonrası Besni Kaymakamı ve Gölbaşı Kaymakam Vekili Bedirhan İmamoğlu ise iddiaları yalanladı.
CUMHURİYETİN 96. YILI  ONURUNA UŞAK – BESNİ KARDEŞLİK BULUŞMASI
CUMHURİYETİN 96. YILI ONURUNA UŞAK – BESNİ KARDEŞLİK BULUŞMASI
Yarım asırlık Besni Uşak kardeşliğini pekiştirmek amacıyla, BEV, Uşak OSB ve Uşak Üniversitesi önemli bir etkinliğe imza atıyor. Önümüzdeki hafta sonu Uşak´ta düzenlenecek etkinlikte Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Eski Devlet Bakanı Zeki Sezer Panellerde konuşmacı olacak. Günün akşamına ise Cumhuriyetimizin 96. Yılı onuruna Kurtuluş Oratoryosu sahnelenecek.
Besni´de Türk Semenderi Görüldü
Besni´de Türk Semenderi Görüldü
Genellikle Suriye, Ürdün ve Irak bölgesinde görülen ve nesli tükenmekte olan Türk Semenderine Besni´de rastlandı.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
18 Kasım 2019 Pazartesi