Kaymakamlık Turnuvası Başlıyor
Besni Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Besni Kaymakamlığı 2017 Yılı Centilmenlik Kupası Futbol Turnuvası müracaatları başladı.
Tarih: 8.4.2017 09:30:17/ 3735okunma / 0yorum

4 Nisan itibariyle müracaatların alınmaya başlandığı Besni Kaymakamlığı 2017 Yılı Centilmenlik Kupası Futbol Turnuvası için son başvuru tarihi 14 Nisan.

Başvuru yapacak takımların başvuruları İlçe Stadyumundan bizzat yapılırken detaylı bilgi almak isteyenler ise (0416) 318 1778 iletişim adresinden bilgi alabilecekler.

2017 Yılı Besni Kaymakamlığı  Centilmenlik Kupası Futbol Turnuvası için katılım şartları ise şöyle;

Turnuvaya katılacak takımlar kadrolarında en fazla 18 sporcu, bir idareci ve bir antrenör bulundurabilirler. Turnuva başladıktan sonra takım listelerine ekleme yapılmayacaktır.

Turnuvada tüm oyuncuların sağlık raporu ile 18 yaşından küçük ise veli izin belgesi alması zorunludur.

Turnuvaya katılacak takımlar, kadrolarında 2015-2016 ve 2016-2017 futbol sezonlarında (son iki yıl )lisansı vize edilmiş en fazla üç(3) sporcu bulundurabilir.1985 ve daha büyük doğumlular ile 1999 ve daha küçük doğumlu lisanslı oyuncular bu sınırlandırmaya dâhil edilmeyecektir.

Turnuvaya katılacak takımlar kadrolarında aşağıda yazılı özellikteki sporcuları bulundurabilirler.

Besni nüfusuna kayıtlı olan kişiler (Başka ilde ikamet edebilir)

Besni´de ikamet etmekte olan kişiler 

Besni ‘de görevli kamu çalışanları

Besni´de faaliyet gösteren özel sektör çalışanları

Besni Meslek Yüksek Okulu ve Besni´de eğitim veren okul öğrencileri  (Bu karar organizasyon komitesinin kararı ile başka şehirlerden ve ilçe dışından transfer yapılmasını engellemek için alınmıştır. Gerek görüldüğü durumlarda ikamet belgesi, öğrenci belgesi vb. gibi belgeler istenilebilecektir)

 Besni İlçe Stadyumunda tam saha olarak oynanacak olan müsabakalarda TFF (Türkiye Futbol Federasyonu  )  futbol oyun kuralları geçerli olup;

Gurup müsabakaları tek devreli lig usulüne göre diğer turlar ise eleme sistemine göre oynatılacaktır. Guruplarında ilk iki sırayı alacak olan takımlar üst tura çıkacaktır. Eleme maçalarında eşitlik halinde uzatma yapılmayacak olup 5 ‘er penaltı atışı ile galip belirlenecektir.

Müsabakalar 70 (35 X 2  ) dakika üzerinden oynatılacaktır.  Yarı final ve final maçı 80  (40X2) dakika olacaktır

Turnuva başlamadan önce finale kadar tüm eşleştirmeler yapılacak olup daha sonra herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.(Zorunlu hallerde iki gün önceden haber vermek koşuluyla iki takımında onayıyla müsabaka saatinde değişiklik yapılabilir)

Müsabakalar organizasyon komitesinin belirleyeceği hakemler tarafından yönetilecektir.(Hakem atamaları oluşturulacak alt komite tarafından yapılacaktır. )

Gurup maçalarında puan eşitliği halinde TFF ikili veya üçlü averaj sistemi uygulanacaktır.

Takımlar TFF oyun kurallarında belirtilen tek tip forma ile mücadele edecek olup oyuncuların tekmelik takma zorunluluğu vardır. Her takım kendi maç topunu getirecektir.

Takımlar müsabaka başlamadan en az 20 dakika önce sahada hazır olup esame listelerini görevlilere teslim edeceklerdir. Maçın başlama saatinde sahaya çıkmayan takım 3-0 hükmen yenik sayılacaktır.

Yarıda kalan maçlarla ilgili kararı disiplin komitesi verecektir.

Takımlar tarafından yapılacak olan itirazlar maçın bitiminden sonra iki saat içinde yapılacak olup itiraz sonucunda haklılık durumunda veya itiraza gerek görülmeden tespit edilen kural dışı davranışlarda, söz konusu takım 3-0 hükmen mağlup sayılacak, tekrarı halinde turnuvadan ihraç edilecektir.

Centilmenlik ve sportmenlik dışı davranan oyuncularla ilgili kararı, disiplin komitesi verecektir. Oyundan ihraç edilen (kırmızı kart gören) oyuncular hakem raporuna göre sonraki maçlar için cezalandırılırlar. Direkt kırmızı kartlar en az iki(2) maç ile cezalandırılır. Çift sarı karttan ihraçlar ise bir 1maç ile cezalandırılır. Turnuvada sportmenlik dışı davranan oyuncular sonraki yıllarda yapılacak turnuvalara alınmayacaktır.

11-Turnuvada gerek saha içi gerekse saha dışı (taraftarlar ve seyirciler dâhil) yaşanabilecek her türlü olumsuzlukta 6222 sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine dair Kanun hükümleri uygulanacaktır.

12-Protokol tribünü ile ilgili tüm düzenlemeler Gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürlüğünce yapılacaktır.

13- Turnuvada gerekli emniyet tedbirleri Besni İlçe Emniyet Müdürlüğü, sağlık tedbirleri ise Besni Sağlık Gurup Başkanlığı birimlerince yapılacaktır.

14-Katılım ücreti 300(Üç yüz) TL olup turnuvada sonunda dereceye giren ilk üç takıma kupa ve madalya verilecek olup, şampiyon olan takım ayrıca ödüllendirilecektir.

Takımlar tüm evraklarını bir dosya halinde İlçe Stadyumunda görevlilere teslim edileceklerdir.

 İstenilen Evraklar

Takım Listesi (lisanslı oyuncular belli olacak)

Kimlik fotokopisi

Sağlık raporu

İki  adet fotoğraf (lisanslandırma için)

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kaymakamlık Turnuvası Başlıyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BESNİ SPORDA EKİNCİ GÜVEN TAZELEDİ
BESNİ SPORDA EKİNCİ GÜVEN TAZELEDİ
Besni Spor kulübü başkanlığı geçtiğimiz hafta sonu olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Tek liste halinde yapılan kongrede mevcut başkan Cuma Ekinci başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
Antrenör Serdar Meşen´e önemli görev
Antrenör Serdar Meşen´e önemli görev
Besni´de uzun süredir kick boks, muay thai ve çeşitli spor branşları ile uğraşan Serdar Meşen Adıyaman ve 8 İl´in Profesyonel Boks Federasyonu ve Güneydoğu Anadolu bölge başkanlığına seçildi.
BELEDİYESPOR BAL LİGİNE YÜKSELİŞİNİ KUTLADI
BELEDİYESPOR BAL LİGİNE YÜKSELİŞİNİ KUTLADI
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ligin tescil edilmesiyle birlikte Bölgesel Amatör Lige yükselen Besni Belediyespor BAL Ligi şerefine kutlama programı düzenledi.
BESNİ BELEDİYESPOR BAL LİGİNE YÜKSELDİ
BESNİ BELEDİYESPOR BAL LİGİNE YÜKSELDİ
Adıyaman 1. Amatör kümede mücadele eden ve ligde çıktığı 18 maçı da kazanarak grubunda namağlup lider olan Besni Belediyespor, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ligin tescil edilmesiyle birlikte Bölgesel Amatör Lige yükseldi.
Besni Atatürk Ortaokulu Badmintonda il ikincisi oldu
Besni Atatürk Ortaokulu Badmintonda il ikincisi oldu
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Okullar arası Küçük Kızlar Badminton müsabakaları tamamlandı. Müsabakalar sonunda Besni Atatürk Ortaokulu il ikincisi olarak önemli bir başarı elde etti.
Çakırhöyük Ortaokulu futbolda Adıyaman şampiyonu oldu
Çakırhöyük Ortaokulu futbolda Adıyaman şampiyonu oldu
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı okullar arası Yıldız Kızlar Futbol İl Finallerinde rakibini 2-1 mağlup ederek il birincisi olan Çakırhöyük Ortaokulu Yıldız Kızlar Futbol takımı bölge şampiyonasına katılma hakkı kazandı.
Besni Spor´dan Playofflar öncesi 6 bölgeye takviye
Besni Spor´dan Playofflar öncesi 6 bölgeye takviye
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden temsilcilerimizden Besni Spor geçtiğimiz hafta sonu karşılaştığı Özyediyaman Sporun sahaya çıkmaması üzerine maçtan 3-0 hükmen galip ayrıldı. Öte yandan playoff maçları öncesi takıma takviye yapan Besni Spor, 6 bölgeye transfer yaptı.
Yoldüzü Ortaokulu Kort Tenisinde il şampiyonu oldu
Yoldüzü Ortaokulu Kort Tenisinde il şampiyonu oldu
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı okullar arası küçük erkekler kort tenisi il finalleri tamamlandı. Müsabakalar sonunda Yoldüzü Ortaokulu il birincisi olarak bölge şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Köseceli Şehit Recep İnce Ortaokulundan gururlandıran başarı
Köseceli Şehit Recep İnce Ortaokulundan gururlandıran başarı
13-14 Şubat tarihleri arasında Batman´da yapılan okullar arası Yıldız Erkekler Dart şampiyonasında Köseceli Şehit Recep İnce Ortaokulu bölge şampiyonu oldu.
Merinos Spor´un yeni transferleri göz doldurdu
Merinos Spor´un yeni transferleri göz doldurdu
Türkiye bayan voleybol 1. Liginde B gurubunda mücadele eden Merinos Spor bayan voleybol takımı kendi sahasında oynadığı Kahraman Maraş Elbistan spor maçını 3-0 kazanarak playoff için önemli bir avantaj elde etti.
15 Temmuz Anadolu Lisesi Futsalda il üçüncüsü oldu
15 Temmuz Anadolu Lisesi Futsalda il üçüncüsü oldu
2019 - 2020 Eğitim ve öğretim yılı okullar arası Genç Kızlar Futsal müsabakaları tamamlandı. Müsabakalar sonunda Besni 15 Temmuz Anadolu Lisesi Genç Kızlar Futsalda İl üçüncüsü oldu.
Belediyespor namağlup yoluna devam ediyor
Belediyespor namağlup yoluna devam ediyor
Adıyaman 1. Amatör kümede mücadele eden Besni Belediyespor kendi evinde karşılaştığı Engin Görüş Gençlikspor´u 5-0 mağlup ederek 14. Galibiyetini aldı.
Besnispor: 1 - Çınarspor: 2
Besnispor: 1 - Çınarspor: 2
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden Besnispor, kendi evinde karşılaştığı Çınarspor´a 2-1 mağlup oldu.
Besni Spor 3 puanı 4 golle aldı
Besni Spor 3 puanı 4 golle aldı
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden Besni Spor, ligin 13. Haftasında kendi evinde karşılaştığı Çelikhan Sportif Sporu 4-0 mağlup etti.
Belediyespor´un bileği bükülmüyor
Belediyespor´un bileği bükülmüyor
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden Besni Belediyespor, ligin 13. Haftasında karşılaştığı Gerger ekibi Atakent sporu adeta gol yağmuruna tuttu.
MERİNOS SPOR LİGDEKİ YERİNİ KORUDU
MERİNOS SPOR LİGDEKİ YERİNİ KORUDU
Türkiye bayan voleybol 1. Liginde B gurubunda mücadele eden Merinos spor bayan voleybol takımı kendi sahasında oynadığı Ankara TED Kolejliler sporu yenmeyi başardı. Zorlu geçen maçın ilk setini kaybeden Merinos spor maçı 3-1 almayı başararak ligdeki galibiyetine bir yenisini ekledi. Merinos spor Mavi Melekleri üç puan alarak lig sıralamasındaki yerini korudu.
MERİNOS SPOR´UN YENİ TRANSFERLERİ BELLİ OLDU
MERİNOS SPOR´UN YENİ TRANSFERLERİ BELLİ OLDU
Türkiye Bayan Voleybol 1.liginde mücadele eden Merinos Spor Bayan Voleybol Takımı ara transferlerini tamamlıyor. Ligin birinci yarısında gösterdiği başarılı performansı ile üçüncü sıraya yerleşen Merinos spor ikinci yarının ilk haftasında iki yeni transfer yaptı. Fenerbahçe´nin başarılı smaçörü Merve Tanyel ile pasör Meral Uğur Gaziantep´e gelerek mavi meleklere katıldılar.
Merinos Spor sahadan 3 puanla ayrıldı
Merinos Spor sahadan 3 puanla ayrıldı
Türkiye bayan voleybol 1. Liginde B gurubunda mücadele eden Merinos spor bayan voleybol takımı sezonun ikinci yarısında kendi sahasında oynadığı Ankara Kahraman Kazan Belediye sporu 3-1 yenerek ligde üçüncü sıraya yerleşti. İlk seti kaybetmesine rağmen diğer setlerde üstünlüğü ele geçiren Merinos Spor Mavi Melekleri sahadan üç puanla ayrıldı
Besnispor deplasmandan 3 puanla döndü
Besnispor deplasmandan 3 puanla döndü
Adıyaman 1.Amatör Kümede mücadele eden Besni Spor geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda karşılaştığı Fıratspor´u 4-0 mağlup etti.
Belediyespor Playoff´u garantiledi
Belediyespor Playoff´u garantiledi
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden Besni Belediye Spor geçtiğimiz hafta sonu kendi evinde konuk ettiği Adıyamanspor´u 3-1 mağlup etti. Belediye Spor bu galibiyetle grup maçlarının bitimine 6 hafta kala play-offa katılmayı garantiledi.
Belediyespor´dan 3 bölgeye transfer
Belediyespor´dan 3 bölgeye transfer
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden temsilcilerimizden Besni Belediyespor, eksik gördükleri 3 bölge için transfer yaptı.
Besni Belediyespor rakip tanımıyor
Besni Belediyespor rakip tanımıyor
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden Besni Belelediyespor kendi evinde karşılaştığı Yaman Sporu 10-0 mağlup ederek yenilmezlik serisini bu hafta da sürdürdü.
Besni Spor: 5 - Fatih Gençlik Spor: 3
Besni Spor: 5 - Fatih Gençlik Spor: 3
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden Besni Spor geçtiğimiz hafta sonu kendi evinde karşılaştığı Fatih Gençlik Sporu 5-3 mağlup etti.
Besni Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Voleybolda Adıyaman şampiyonu oldu
Besni Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Voleybolda Adıyaman şampiyonu oldu
2019-2020 Eğitim -Öğretim yılı okullar arası spor müsabakalarında Yıldız Kızlar Voleybol İl Finalinde Kahta Mevlana Ortaokulu ile karşılaşan Besni Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu rakibini 3-2 mağlup ederek il şampiyonu oldu.
BELEDİYESPOR 10´DA 10 YAPTI
BELEDİYESPOR 10´DA 10 YAPTI
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden Besni Belediye Spor geçtiğimiz Cumartesi günü deplasmanda karşılaştığı Adıyaman Demirspor´u 7-0 mağlup ederek ligde 10´da 10 yaptı.
BESNİSPOR İKİNCİ YARIYA GALİBİYETLE BAŞLADI
BESNİSPOR İKİNCİ YARIYA GALİBİYETLE BAŞLADI
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden temsilcilerimizden Besni Spor deplasmanda karşılaştığı Şambayat Sporu 5-0 mağlup ederek ligin ikinci yarısına galibiyetle başladı.
OKULLARIN SPORTİF BAŞARISI GÖZ DOLDURUYOR
OKULLARIN SPORTİF BAŞARISI GÖZ DOLDURUYOR
2019-2020 Eğitim Öğretim yılında okullar arası düzenlenen spor müsabakalarına Besni okulları damga vuruyor. Özellikle dart müsabakalarında il genelinde önemli dereceler kazanan okullarımız elde ettikleri başarılarla da gurur kaynağı oldu.
Besni Spor 2 Antrenörüyle yollarını ayırdı
Besni Spor 2 Antrenörüyle yollarını ayırdı
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden temsilcilerimizden Besni Spor, iki antrenörüyle yollarını ayırdığını duyurdu.
Besni Belediyespor ilk yarıyı kayıpsız bitirdi
Besni Belediyespor ilk yarıyı kayıpsız bitirdi
Adıyaman 1. Amatör kümede mücadele eden Besni Belediye spor ligin ilk yarısının son maçında ligden ihraç edilen Kahta Diriliş Spor maçından hükmen galip ayrılarak ilk yarıyı yenilgisiz bitirdi.
Besnispor ilk yarıyı 3 puanla kapattı
Besnispor ilk yarıyı 3 puanla kapattı
Adıyaman 1. Amatör Kümede mücadele eden Besnispor ligin ilk yarısının son maçında karşılaştığı Sarıharman Sporu 4-1 mağlup etti.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."

Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
17 Ocak 2021 Pazar