Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.
Tarih: 3.7.2018 15:54:09/ 636okunma / 1yorum

 Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı. “Vatandaşımızın ittifaklardan dolayı kafası karışık bir durumda sandığa gitmesi her partide kaymalara sebep vermesine yol açmıştır.” diyen Kılınç, 24 Haziran seçim süresi boyunca CHP seçmeni üzerinde çeşitli hesaplar ve algılar oluşturulmak istendiğini söyledi. “Bu tür olumsuzluklara ve seçmenin kaymasına rağmen hem ilçemizde hem ilimiz de güzel bir oy aldık.” diyen Kılınç şöyle konuştu: 

“Ülkemiz için çok önemli olan bir süreci ve seçimi geride bıraktık. 24 Haziran´da çocuklarımızın geleceğini, demokrasiyi, adaleti, barışı ve kardeşliği oyladık. O yüzden bu 24 Haziran ülkemiz için çok önemli bir seçimdi. Vatandaşımızın sandıkta çıkan tercihine saygı duyuyoruz. Ama altını çizerek bir şeyi ifade etmek istiyorum. Bu sonuçlar hiçbir parti için zafer olmadı. Sandıkta çıkan sonuçlar kimseyi aldatmasın, zafer sarhoşluğuna itmesin. Çünkü halkımız sandıklarda uzlaşıcı bir yönetim, uzlaşıcı bir toplum özlemi mesajı verdi. Halkımız sandıklar da tüm siyasi partilere ders niteliğinde bir mesaj verdi. Halkımız HUZUR istiyor, ADALET istiyor, DEMOKRASİ istiyor, BARIŞ istiyor, KARDEŞLİK istiyor, REFAH bir yaşam istiyor mesajı sandıklara net bir şekilde yansıdı. Umarım tüm siyasiler bundan ders çıkarır.

CHP olarak aday listeleri belli olduktan sonra, tüm örgütlerimiz ve adaylarımızla birlikte sahaya indik. İlimizin en ücra köşesinden en ücra köşesinde yaşayan vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Sıkmadığımız el çalmadığımız kapı kalmadı. Kendimizi ve partimizin politikalarını, projelerini anlattık destek istedik. Uzun yıllardır ilk defa Adıyaman da CHP olarak kendi imkânlarımızla çok güçlü bir kampanya süreci yürüttük. Hiç keşkelerimiz olmadı. İşimizin ne kadar zor olduğunun biliyorduk. Çünkü her seçimde olduğu gibi karşımızda devletin tüm olanaklarını adaletsizce hukuk dışı, baskıcı kullanan bir partiye karşı mücadele ettik. İllerde valiler, ilçelerde kaymakamlar, kurum amirleri, köylerde muhtarlar herkes birer AKP yöneticisi gibi çalıştılar. Tabiki bunların içinde halkın özgür iradesine müdahale etmeyen, baskı yapmayan, tehdit etmeyen valilerimiz, kaymakamlarımız, muhtarlarımız oldu. Ama bunlar sadece azınlıkta kalabildiler. Bir aylık seçim süresi boyunca ihtiyaç dışı o kadar yardımlar heba edildi ki. Devletimizin kasasından oy uğruna o kadar paralar saçıldı ki, bu tür yardımlar ne yazık ki gerçekten ihtiyaç sahibine ulaşmadı. Besni belediyesi ilçemizin kasasını 1 ay boyunca halkına hizmete değil de, kendi partisinin adaylarının seçim çalışmalarında kullanması üzüntü verici bir durumdur. Bu harcamaların bir an önce sorgulanması ve tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını oy uğruna heba eden başkanın çıkıp halkın önünde bunun hesabını vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu hesap verilse de verilmese de bilinsin ki halkımız bunun hesabını zamanı geldiği zaman en iyi şekilde soracaktır.

Bu seçimle birlikte, bundan sonra ülkemizi hep koalisyonlarla yönetileceği tescil edilmiş oldu. Vatandaşımızın ittifaklardan dolayı kafası karışık bir durumda sandığa gitmesi her partide kaymalara sebep vermesine yol açmıştır.

24 Haziran seçim süresi boyunca bizim seçmenimizin üzerinde çeşitli hesaplar ve algılar oluşturulmak istendi. Bu tür olumsuzluklara ve seçmenin kaymasına rağmen hem ilçemizde hem ilimiz de güzel bir oy aldık.  Sevincimiz buruk ta olsa Türkiye de oyunu artıran 2 ilden biri olmamız ve 2 dönemdir kaybetmiş olduğumuz vekilimizi tekrar alarak yol arkadaşımız Abdurrahman TUTDERE´yi meclise taşımak Adıyaman için de bir kazanç olmuştur. İlçemizde oyumuzda ki artış az olsa da bizleri daha çok çalışmamız gerektiğinin mesajını vermiştir.

Üyesi bile olmaktan onur ve gurur duyduğum partimin 24 Haziran seçimlerinde 2.sıra adayı olarak çalışmalarımın büyük bir bölümünü ilçemizde gerçekleştirdim. Bu bir aylık süre içerisinde ilçemizin tüm köylerini karış karış gezdim, esnaflarımızı ziyaret ettim, Kadın kollarımız ve gençlik kollarımız sayesinde ilçemizdeki her evin kapısını çaldık. Kanaat önderlerimizle, aile büyüklerimizle toplantılarımız oldu. Yani seçim süresi boyunca her vatandaşımıza dokunmayı başarabildik. Bu ziyaretlerde vatandaşımızın bana göstermiş olduğu sıcaklık, sevgi, sahiplenme ve teveccüh beni çok mutlu etti. İlçemiz de yaşayan vatandaşımın desteğini tamamıyla alamadım ama biliyorum ki ilçemizde ki tüm renklerden oy aldım, destek aldım. Bunun bilincinde olup hemşerilerime karşı sorumluluğum bin kat daha arttı. Çıktığım bu yolda tek bir hedefim vardı sahipsiz ilimize ve sahipsiz ilçemize hizmet etmek. Onların mecliste sesi olmaktı. Yoluma devam edeceğim. Asla mücadelemden vazgeçmeyeceğim. Benim Adıyaman´a ve Besni´ye sözüm var şiarıyla çıktığım bu yolda Artık hem sözüm var hem borcum var şiarıyla devam edeceğim.

Seçim süresi boyunca bir aday gibi çalışan başta il başkanımız Deniz Çakmak´a, Aileme, tüm il ve ilçe örgütlerime, Kesmetepe ve Şambayat belediye başkanlarıma, kadın ve gençlik kollarıma, tüm partililerime ve seçim kampanyamızda katkı da bulunan yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca Tüm Besnili hemşerilerime göstermiş oldukları teveccühten dolayı da teşekkür ederim.”

 

 

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ahmet fiskan
9.7.2018 16:14:54
Emin misin? Vatandaşın kafasını kim karıştırdı acaba? HDP ile gizli ittifakı da MHP yaptı zaten. Sizin hiç günahınız yok! Eyisimki Hüsün Laa!
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimler için Ak Parti aday adayı başvurularını bugüne uzatmıştı.
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman´daki 4 Belediye için adaylarını bugün açıkladı.
Son Dakika... CHP Besni Belediye Başkan adayını açıkladı...
Son Dakika... CHP Besni Belediye Başkan adayını açıkladı...
Cumhuriyet Halk Partisinin Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar oldu.
Karabudak; “Yeni bir oluşumun tarihini yazacağız”
Karabudak; “Yeni bir oluşumun tarihini yazacağız”
İbrahim Halil Karabudak Çakırhüyük Belediye Başkanlığı için AK Parti´den aday adaylığı başvurusunu yaptı. Gazetemizi de ziyaret eden Karabudak, yeni bir oluşum ve genç kadro ile geliyoruz dedi.
E. Mehmet Emre adaylık müracaatını yaptı: “Besni´yi birlikle yöneteceğiz”
E. Mehmet Emre adaylık müracaatını yaptı: “Besni´yi birlikle yöneteceğiz”
Ak Parti´de aday adaylığı müracaatları dün sona erdi. Eski ilçe başkanı ve 2014 yılında partinin Besni Belediye başkan adayı olan E. Mehmet Emre adaylık başvuru dosyasını Parti yetkililerine teslim etti.
Siyasi görüş ayırdetmeden BESNİLİLİK RUHU ETRAFINDA Toplanacağız, Birleşeceğiz
Siyasi görüş ayırdetmeden BESNİLİLİK RUHU ETRAFINDA Toplanacağız, Birleşeceğiz
Besni Belediye başkanlığı için Ak Parti´den adaylık müracaatı yapan M. Nuri Tuğsuz, 16 yıllık Ak Parti iktidarından Besni´nin yerel yönetimler olarak yeterince faydalanmadığını söyledi. Tuğsuz, “Bu 15-16 yıla geriye dönüp baktığımız zaman tek kelime ile yazık oldu diyorum. Artık derlenip toparlanıp Besni´ye ve Besnililere yakışır bir siyasi ortamı hazırlamamız lazım.” dedi.
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU  YERE TAŞIYABİLİRİZ
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYABİLİRİZ
Besni Belediye Başkan adaylığı için Ak Parti´de ilk müracatı yapan Mali Müşavir Cevdet Öztürk, Besni´yi layık olduğu yere taşıyabilmek için bu göreve talip olduğunu söyledi. Öztürk; “İnşallah mahalli idareler konusunda insanların layık olduğu hizmeti bu camiayla birlikte en güzel şekilde zirveye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
Cumhuriyet Halk Partisinde, Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan adaylığı, il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları devam ediyor.
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden  Zaferle çıkacağız”
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden Zaferle çıkacağız”
CHP´den Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan Eczacı Nesip Dayan resmi adaylık başvurusunu yaptı. Dayan, “sosyal demokrat bir parti olarak Besni´de şeffaf, adil, düzgün, eşit, herkese aynı seviyede yaklaşan bir belediyeciliği bu şehre kazandırmak istiyoruz” dedi.
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan iş adamı Cumali Yaycı, resmi adaylık başvurusunu CHP Besni ilçe teşkilatına yaptı. Yaycı, CHP´nin iktidarında Besni´nin daha güzel olacağını belirterek hep birlikte kazanacaklarını söyledi.
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Siyasi Partilerde aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ak Parti´de daha önce aday adaylığı konusunda ismi duyulmayan gazetemiz yazarlarından Mali Müşavir Cevdet Öztürk aday adayı olacağını açıkladı.
Yaycı´dan kadınlara yemek
Yaycı´dan kadınlara yemek
CHP Besni Belediye Başkan aday adayı İşadamı Cumali Yaycı, Besnili kadınlarla yemekte buluştu.
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumhuriyet Halk Partisinden daha önce aday adayı olduğunu açıklayan Cumali Yaycı, önceki gün gençlerle yemekte buluştu.
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP´de yönetim değişikliğinin ardından, 2019 Nisan ayında yapılacak olan Yerel seçimlerde adaylarını nasıl belirleyeceği merak konusu. Besni´de adaylığa ismi geçen Ecz. Nesip Dayan, Av. Kürşat Aykanat ve İşadamı Cumali Yaycı Gazetemize aday belirleme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundular.
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
İşadamı Kenan Polat Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
CHP İstanbul Milletvekili Besnili Hemşerimiz Oğuz Kaan Salıcı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.
CHP Adıyaman Delegeleri  DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
CHP Adıyaman Delegeleri DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisinde seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama işlemi devam ederken, bazı Adıyaman delegeleri de değişim için imza verdiklerini açıkladılar.
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
24 Haziran seçimlerinde CHP´den Gaziantep Milletvekili seçilen hemşerimiz Dr. Bayram Yılmazkaya mazbatasını aldı.
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Hakan Kılınç, temsiliyet noktasında kaç dönemdir Besni ye Gölbaşı´ya Tut´a Haksızlıklar yapıldığını belirterek, “Bu 3 ilçemiz hiçe sayılıyor. Artık buna bir son demenin vakti geldi. Hani bir sloganları var ‘vakit Adıyaman vakti´, evet bunlara artık TAMAM vakti geldi.” dedi.
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Gazetemizin geçtiğimiz hafta “Nerede bu köprüler, Viyadükler, yollar” başlığıyla gündeme getirdiği, çalışmaları duran Aşağı şehirdeki viyadük inşaatı yeniden başladı.
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, pahalılık nedeniyle pazar alışverişine giden vatandaşların artık pazar filelerini dolduramadığını söyledi.
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Şenyurt Mahallesi´nde esnafla buluştu. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın borç batağında olduğuna dikkat çeken Tuğsuz, “Sorunları çözmek için göreve talibiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Adayı İnce:  “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı Adayı İnce: “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki meydanı dolduran onbinlere seslendi. Kendisinin tütün parasıyla okuduğunu söyleyen İnce, konuşmasına başlamadan önce, Adıyaman Türküsü´nün ‘Uy aman aman aman burası Adıyaman. Âlem düşman kesilir seni sevdiğim zaman´ bölümünü söyledi.
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP Milletvekili adayları Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular. 1. Sıra adayı Abdurrahman Tutdere, İktidarın Besni, Gölbaşı, Tut´u gözden çıkardığını belirterek, “Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek” dedi.
Bozkurt: Besni´nin kronik  Sorunlarını Biz Çözeceğiz
Bozkurt: Besni´nin kronik Sorunlarını Biz Çözeceğiz
İYİ Parti Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, esnaf ziyaretinin yanında Besni OSB´de incelemelerde bulundu. OSB´nin arsa tahsisi, kamulaştırma, kaynak gibi birçok sorunu olduğunu belirten Bozkurt, büyük bir yatırımcının Besni´ye yatırım yapmak istediğini ancak kamulaştırma için kaynak yetersizliği yüzünden bu yatırımın yapılamadığını iddia etti.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi mitinge katılmak üzere Adıyaman´a geldi.
Bozkurt: Adıyaman´ın  Kaderini Değiştireceğim
Bozkurt: Adıyaman´ın Kaderini Değiştireceğim
16 yıl aradan sonra tekrar aktif siyasete dönen İYİ Parti Adıyaman 1. Sıra Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, önemli açıklamalarda bulundu.
İYİ Parti´den Besni´deki  siyasi partilere çağrı
İYİ Parti´den Besni´deki siyasi partilere çağrı
İYİ parti tarafından seçim sürecinde gürültü kirliliği yapılmaması için siyasi partilere çağrıda bulunuldu.
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
İYİ Parti Gaziantep 2. Sıra milletvekili adayı işadamı hemşerimiz Can Tuğsuz, seçilmesi durumunda konuşamayan korkan sanayicinin sesi olacağını söyledi. İktidar cephesinin büyük bir çözülme içinde olduğunu söyleyen Tuğsuz, “İyi Parti´ye büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak” dedi.
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce her gün yaptığı iki miting ile seçim kampanyasını sürdürüyor.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3231
EURO
6.0775
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
16°
Çarşamba
Fırtına
15°
10°
Perşembe
Fırtına
14°
10°