Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.
Tarih: 3.7.2018 15:54:09/ 445okunma / 1yorum

 Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı. “Vatandaşımızın ittifaklardan dolayı kafası karışık bir durumda sandığa gitmesi her partide kaymalara sebep vermesine yol açmıştır.” diyen Kılınç, 24 Haziran seçim süresi boyunca CHP seçmeni üzerinde çeşitli hesaplar ve algılar oluşturulmak istendiğini söyledi. “Bu tür olumsuzluklara ve seçmenin kaymasına rağmen hem ilçemizde hem ilimiz de güzel bir oy aldık.” diyen Kılınç şöyle konuştu: 

“Ülkemiz için çok önemli olan bir süreci ve seçimi geride bıraktık. 24 Haziran´da çocuklarımızın geleceğini, demokrasiyi, adaleti, barışı ve kardeşliği oyladık. O yüzden bu 24 Haziran ülkemiz için çok önemli bir seçimdi. Vatandaşımızın sandıkta çıkan tercihine saygı duyuyoruz. Ama altını çizerek bir şeyi ifade etmek istiyorum. Bu sonuçlar hiçbir parti için zafer olmadı. Sandıkta çıkan sonuçlar kimseyi aldatmasın, zafer sarhoşluğuna itmesin. Çünkü halkımız sandıklarda uzlaşıcı bir yönetim, uzlaşıcı bir toplum özlemi mesajı verdi. Halkımız sandıklar da tüm siyasi partilere ders niteliğinde bir mesaj verdi. Halkımız HUZUR istiyor, ADALET istiyor, DEMOKRASİ istiyor, BARIŞ istiyor, KARDEŞLİK istiyor, REFAH bir yaşam istiyor mesajı sandıklara net bir şekilde yansıdı. Umarım tüm siyasiler bundan ders çıkarır.

CHP olarak aday listeleri belli olduktan sonra, tüm örgütlerimiz ve adaylarımızla birlikte sahaya indik. İlimizin en ücra köşesinden en ücra köşesinde yaşayan vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Sıkmadığımız el çalmadığımız kapı kalmadı. Kendimizi ve partimizin politikalarını, projelerini anlattık destek istedik. Uzun yıllardır ilk defa Adıyaman da CHP olarak kendi imkânlarımızla çok güçlü bir kampanya süreci yürüttük. Hiç keşkelerimiz olmadı. İşimizin ne kadar zor olduğunun biliyorduk. Çünkü her seçimde olduğu gibi karşımızda devletin tüm olanaklarını adaletsizce hukuk dışı, baskıcı kullanan bir partiye karşı mücadele ettik. İllerde valiler, ilçelerde kaymakamlar, kurum amirleri, köylerde muhtarlar herkes birer AKP yöneticisi gibi çalıştılar. Tabiki bunların içinde halkın özgür iradesine müdahale etmeyen, baskı yapmayan, tehdit etmeyen valilerimiz, kaymakamlarımız, muhtarlarımız oldu. Ama bunlar sadece azınlıkta kalabildiler. Bir aylık seçim süresi boyunca ihtiyaç dışı o kadar yardımlar heba edildi ki. Devletimizin kasasından oy uğruna o kadar paralar saçıldı ki, bu tür yardımlar ne yazık ki gerçekten ihtiyaç sahibine ulaşmadı. Besni belediyesi ilçemizin kasasını 1 ay boyunca halkına hizmete değil de, kendi partisinin adaylarının seçim çalışmalarında kullanması üzüntü verici bir durumdur. Bu harcamaların bir an önce sorgulanması ve tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını oy uğruna heba eden başkanın çıkıp halkın önünde bunun hesabını vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu hesap verilse de verilmese de bilinsin ki halkımız bunun hesabını zamanı geldiği zaman en iyi şekilde soracaktır.

Bu seçimle birlikte, bundan sonra ülkemizi hep koalisyonlarla yönetileceği tescil edilmiş oldu. Vatandaşımızın ittifaklardan dolayı kafası karışık bir durumda sandığa gitmesi her partide kaymalara sebep vermesine yol açmıştır.

24 Haziran seçim süresi boyunca bizim seçmenimizin üzerinde çeşitli hesaplar ve algılar oluşturulmak istendi. Bu tür olumsuzluklara ve seçmenin kaymasına rağmen hem ilçemizde hem ilimiz de güzel bir oy aldık.  Sevincimiz buruk ta olsa Türkiye de oyunu artıran 2 ilden biri olmamız ve 2 dönemdir kaybetmiş olduğumuz vekilimizi tekrar alarak yol arkadaşımız Abdurrahman TUTDERE´yi meclise taşımak Adıyaman için de bir kazanç olmuştur. İlçemizde oyumuzda ki artış az olsa da bizleri daha çok çalışmamız gerektiğinin mesajını vermiştir.

Üyesi bile olmaktan onur ve gurur duyduğum partimin 24 Haziran seçimlerinde 2.sıra adayı olarak çalışmalarımın büyük bir bölümünü ilçemizde gerçekleştirdim. Bu bir aylık süre içerisinde ilçemizin tüm köylerini karış karış gezdim, esnaflarımızı ziyaret ettim, Kadın kollarımız ve gençlik kollarımız sayesinde ilçemizdeki her evin kapısını çaldık. Kanaat önderlerimizle, aile büyüklerimizle toplantılarımız oldu. Yani seçim süresi boyunca her vatandaşımıza dokunmayı başarabildik. Bu ziyaretlerde vatandaşımızın bana göstermiş olduğu sıcaklık, sevgi, sahiplenme ve teveccüh beni çok mutlu etti. İlçemiz de yaşayan vatandaşımın desteğini tamamıyla alamadım ama biliyorum ki ilçemizde ki tüm renklerden oy aldım, destek aldım. Bunun bilincinde olup hemşerilerime karşı sorumluluğum bin kat daha arttı. Çıktığım bu yolda tek bir hedefim vardı sahipsiz ilimize ve sahipsiz ilçemize hizmet etmek. Onların mecliste sesi olmaktı. Yoluma devam edeceğim. Asla mücadelemden vazgeçmeyeceğim. Benim Adıyaman´a ve Besni´ye sözüm var şiarıyla çıktığım bu yolda Artık hem sözüm var hem borcum var şiarıyla devam edeceğim.

Seçim süresi boyunca bir aday gibi çalışan başta il başkanımız Deniz Çakmak´a, Aileme, tüm il ve ilçe örgütlerime, Kesmetepe ve Şambayat belediye başkanlarıma, kadın ve gençlik kollarıma, tüm partililerime ve seçim kampanyamızda katkı da bulunan yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca Tüm Besnili hemşerilerime göstermiş oldukları teveccühten dolayı da teşekkür ederim.”

 

 

 

 

 
Kaynak:

/resimler/2018-6/14/2028313224009.jpg

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ahmet fiskan
9.7.2018 16:14:54
Emin misin? Vatandaşın kafasını kim karıştırdı acaba? HDP ile gizli ittifakı da MHP yaptı zaten. Sizin hiç günahınız yok! Eyisimki Hüsün Laa!
Yaycı´dan kadınlara yemek
Yaycı´dan kadınlara yemek
CHP Besni Belediye Başkan aday adayı İşadamı Cumali Yaycı, Besnili kadınlarla yemekte buluştu.
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumhuriyet Halk Partisinden daha önce aday adayı olduğunu açıklayan Cumali Yaycı, önceki gün gençlerle yemekte buluştu.
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP´de yönetim değişikliğinin ardından, 2019 Nisan ayında yapılacak olan Yerel seçimlerde adaylarını nasıl belirleyeceği merak konusu. Besni´de adaylığa ismi geçen Ecz. Nesip Dayan, Av. Kürşat Aykanat ve İşadamı Cumali Yaycı Gazetemize aday belirleme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundular.
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
İşadamı Kenan Polat Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
CHP İstanbul Milletvekili Besnili Hemşerimiz Oğuz Kaan Salıcı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.
CHP Adıyaman Delegeleri  DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
CHP Adıyaman Delegeleri DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisinde seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama işlemi devam ederken, bazı Adıyaman delegeleri de değişim için imza verdiklerini açıkladılar.
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
24 Haziran seçimlerinde CHP´den Gaziantep Milletvekili seçilen hemşerimiz Dr. Bayram Yılmazkaya mazbatasını aldı.
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Hakan Kılınç, temsiliyet noktasında kaç dönemdir Besni ye Gölbaşı´ya Tut´a Haksızlıklar yapıldığını belirterek, “Bu 3 ilçemiz hiçe sayılıyor. Artık buna bir son demenin vakti geldi. Hani bir sloganları var ‘vakit Adıyaman vakti´, evet bunlara artık TAMAM vakti geldi.” dedi.
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Gazetemizin geçtiğimiz hafta “Nerede bu köprüler, Viyadükler, yollar” başlığıyla gündeme getirdiği, çalışmaları duran Aşağı şehirdeki viyadük inşaatı yeniden başladı.
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, pahalılık nedeniyle pazar alışverişine giden vatandaşların artık pazar filelerini dolduramadığını söyledi.
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Şenyurt Mahallesi´nde esnafla buluştu. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın borç batağında olduğuna dikkat çeken Tuğsuz, “Sorunları çözmek için göreve talibiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Adayı İnce:  “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı Adayı İnce: “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki meydanı dolduran onbinlere seslendi. Kendisinin tütün parasıyla okuduğunu söyleyen İnce, konuşmasına başlamadan önce, Adıyaman Türküsü´nün ‘Uy aman aman aman burası Adıyaman. Âlem düşman kesilir seni sevdiğim zaman´ bölümünü söyledi.
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP Milletvekili adayları Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular. 1. Sıra adayı Abdurrahman Tutdere, İktidarın Besni, Gölbaşı, Tut´u gözden çıkardığını belirterek, “Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek” dedi.
Bozkurt: Besni´nin kronik  Sorunlarını Biz Çözeceğiz
Bozkurt: Besni´nin kronik Sorunlarını Biz Çözeceğiz
İYİ Parti Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, esnaf ziyaretinin yanında Besni OSB´de incelemelerde bulundu. OSB´nin arsa tahsisi, kamulaştırma, kaynak gibi birçok sorunu olduğunu belirten Bozkurt, büyük bir yatırımcının Besni´ye yatırım yapmak istediğini ancak kamulaştırma için kaynak yetersizliği yüzünden bu yatırımın yapılamadığını iddia etti.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi mitinge katılmak üzere Adıyaman´a geldi.
Bozkurt: Adıyaman´ın  Kaderini Değiştireceğim
Bozkurt: Adıyaman´ın Kaderini Değiştireceğim
16 yıl aradan sonra tekrar aktif siyasete dönen İYİ Parti Adıyaman 1. Sıra Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, önemli açıklamalarda bulundu.
İYİ Parti´den Besni´deki  siyasi partilere çağrı
İYİ Parti´den Besni´deki siyasi partilere çağrı
İYİ parti tarafından seçim sürecinde gürültü kirliliği yapılmaması için siyasi partilere çağrıda bulunuldu.
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
İYİ Parti Gaziantep 2. Sıra milletvekili adayı işadamı hemşerimiz Can Tuğsuz, seçilmesi durumunda konuşamayan korkan sanayicinin sesi olacağını söyledi. İktidar cephesinin büyük bir çözülme içinde olduğunu söyleyen Tuğsuz, “İyi Parti´ye büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak” dedi.
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce her gün yaptığı iki miting ile seçim kampanyasını sürdürüyor.
CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin seçim karargahı açtı.
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
İYİ Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Mahmut Bozkurt, Kayalık Mahallesinde verdiği iftar programında vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
CHP 2. Sıra milletvekili adayı Hakan Kılınç, partilileriyle biraraya geldiği toplantıda iktidara yüklendi. “Besni´yi hiçe sayan ve iki dönemdir dayatma listesi yapan iktidara Besni, Gölbaşı ve Tut 24 Haziran´da sandıkta cevabını verecektir” diyen Kılınç, en çok oyun AKP´ye çıkmasına rağmen 3 ilçenin iki dönemdir temsiliyet açısından hiçe sayıldığını söyledi.
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Adıyaman Ak Parti milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından özellikle sosyal medyada Besnili kullanıcıların Besni´nin adaysız bırakıldığı yönündeki paylaşımlarına Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk tarafından cevap geldi.
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili adayları davul zurnayla coşkulu bir şekilde karşılandı.
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
Siyasi Partiler, Adıyaman Listelerinde kesin seçilebilecek yerde Besnili adayları listeye almadı. Besni dışındaki hemşerilerimiz ise seçilebilecek yerlerde aday gösterildi. Besni dışında yaşayan hemşerilerimizden Dr. Bayram Yılmazkaya CHP Gaziantep 1. Sırasından, Mehmet Erdogan Ak Parti Gaziantep 3. Sıradan, Oğuz Kaan Salıcı CHP İstanbul 1. Bölge 7. Sıradan, Can Tuğsuz İYİ Parti Gaziantep 2. Sıradan aday gösterildi.
HDP Milletvekili Yıldırım: Bütün partilerin Halk iradesine saygı duyması gerekiyor
HDP Milletvekili Yıldırım: Bütün partilerin Halk iradesine saygı duyması gerekiyor
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım Seçim öncesi Adıyaman teşkilatlarını ziyaret etti.
“24 Haziran´da Türkiye´ye Meral, milletimize moral gelecek”
“24 Haziran´da Türkiye´ye Meral, milletimize moral gelecek”
24 Haziran´daki Seçimlere 36 gün kala İYİ Parti, Besni adaylarını tanıttı. İlçe başkanı ve Milletvekili aday adayları gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundular. Yıldırım, “Yeni bir rüzgâr geliyor ve bu rüzgâr güçlü geliyor. 24 Haziran Genel seçimleriyle Türkiye´ye Meral, milletimize moral gelecek” dedi.
TÜRKİYE´Yİ YÖNETMEYE ADAYLAR
TÜRKİYE´Yİ YÖNETMEYE ADAYLAR
Gençler, eğitimliler, başarılılar; Türkiye´yi çağdaş muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak için göreve talip oldular. Gaziantep´te Kalp Cerrahı Dr. Bayram Yılmazkaya CHP´den, genç işadamı Can Tuğsuz İYİ Partiden, Adana´da Av. Berfu Salıcı ve Dr. Ahmet Adıgüzel, İstanbul´da ise Oğuz Kaan Salıcı 24 Haziran´daki Milletvekili seçimleri için CHP´den aday adayı oldular.
Besnili Aday Adayları  Belli Olmaya Başladı
Besnili Aday Adayları Belli Olmaya Başladı
24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler için Besni´den aday adayları başvurularını yapmaya başladı. Farklı partilerden Adıyaman Milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusu yapan Besnililerin sayısı gün geçtikçe artıyor.
Yaycı: “Siyaset değil hizmet için adayım”
Yaycı: “Siyaset değil hizmet için adayım”
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Cumali Yaycı, 24 Haziran´da yapılacak olan genel seçimlerde partisine destek olmak için çalışmalara başladı.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.2287
EURO
7.3234
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Güneşli
33°
13°
Çarşamba
Güneşli
32°
16°
Perşembe
Güneşli
33°
17°
Cuma
Güneşli
32°
18°