"Konuşamayan, Korkan Sanayicinin Sesi olacağım"
İYİ Parti Gaziantep 2. Sıra milletvekili adayı işadamı hemşerimiz Can Tuğsuz, seçilmesi durumunda konuşamayan korkan sanayicinin sesi olacağını söyledi. İktidar cephesinin büyük bir çözülme içinde olduğunu söyleyen Tuğsuz, “İyi Parti´ye büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak” dedi.
Tarih: 29.5.2018 14:42:15/ 797okunma / 0yorum

İYİ Parti´nin ilk günlerinden bu yana, verilen mücadelenin içinde olan, il başkan yardımcılığının ardından parti tabanının ısrarıyla aday adayı olan ve genel merkez tarafından 2. sıradan aday gösterilen sanayici Can Tuğsuz 24 Haziran seçimlerinde oldukça iddialı. İktidar cephesinde muazzam bir korku ve çözülme olduğunu öne süren Can Tuğsuz, “İyi Parti´ye Gaziantep´te de büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak” dedi. Milletvekili seçilmesi halkın ve özellikle konuşamayan sanayicinin meclisteki sesi olmak istediğini belirten Tuğsuz, “Konuşmaktan korkan, konuştuğu zaman tepki almaktan ya da ekonomik zorluklarla karşılaşmaktan korkan sanayicinin sesi olmayı hedefliyorum” dedi.  Gaziantep 27 Gazetesine konuşan Can Tuğsuz, seçim süreci ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

AKTİF SİYASETE İYİ PARTİ´DE BAŞLADIM

İTÜ mezunu olan Can Tuğsuz, Gaziantep´te ağır makina sanayi üzerine çalıştıklarını söyledi. Sivil toplum örgütleri ve siyasette aktif olarak bulunduğunu anlatan Tuğsuz, “Bizim jenerasyonumuz hep apolitik yetişmiş, ama biz politikaya girmediğimiz zaman istemediğimiz insanlar oluyor, memnun olmuyoruz vs. Ben siyasete duyarlı bir kişiyim. Siyasete girmeliyim diye düşündüm. Geçmişte bir fikir partisine üye olmuştum, hatta o partide ilçe başkanlığı yaptım. Aktif siyasete İyi Partide başladım diyebilirim” dedi. 

TÜRKİYE BU FIRSATI BEKLİYORDU

‘Neden İyi Parti?´ diye sorduğumuz Tuğsuz, merkez partisi ve birleştirici yapısını örnek gösterdi. Tuğsuz “Ülkede hep siyasetteki tıkanıklığı çözecek bir yapı arıyorduk, İyi Parti´de bunu gördük ve İyi Parti´de siyaset yapmaya karar verdik. Türkiye´nin bir merkeze ihtiyacı vardı, Türkiye´deki kutuplaşmayı bitirecek bir yapıya ihtiyaç vardı, Türkiye´de birleştirici olacak Türkiye´yi kuruluş değerlerine, kuruluş ayarlarına geri götürecek bir yapıya ihtiyaç vardı. Ama mevcut siyasi partilerin hiçbiri bunu yapacak kapasitede değildi. Bu iddia ile ortaya çıkan İyi Parti ve Meral Akşener oldu. Türkiye´nin beklediği fırsattı bu, Türkiye´nin beklediği ışıktı bu… Gençlerin özellikle en çok beklediği yapı, merkezde ve kuruluş ayarlarına dönecek bir partiydi, dolayısıyla İyi Parti en doğal seçim. Türkiye´yi kutuplaştırmayan, insanları birbirinden ötekileştirmeyen parti şu anda İyi Parti. Millet ittifakınında kurulmasıyla artık bu milli bir mutabakata dönüştü. Bunun önderi de İyi Parti oldu, yeni bir hareket ve halkı peşine takabilmiş bir hareket” diye konuştu.

NEDEN ADAY OLDUM?

Can Tuğsuz, adaylık süreci ve niçin milletvekili olmak istediği, milletvekili seçilmesi halinde nasıl bir milletvekili profili çizmek istediğiyle ilgili sorumuza ise şöyle yanıt verdi; “İyi Parti´ye girerken amacım memlekete bir faydamız olsun, çalışalım, ne yapabileceksek onu yapalım yönündeydi. Sağ olsunlar il başkan yardımcılığına takdir etti genel merkezimiz. Bu seçim açıklandığında benim milletvekili adaylığı gibi bir düşüncem açıkçası yoktu. Partideki arkadaşlar mutlaka aday olun gençleri görmek istiyoruz diye bana yoğun istekte bulundular. Tabi burada benim onların gözünde gördüğüm bir ışık, bir enerji, aslında o samimiyet beni aday olmaya yöneltti. Partimizin de gençlere ve kadınlara çok yoğun önem vermesi durumu var. Aday olmamda bunun da etkisi var. Türkiye´nin tarihinde hatırlanacak bir seçim olacağını düşünüyorum. Ve bu tarihi görevde de Gaziantep´i temsil etmek için mecliste en doğru katkıyı yapmayı arzuluyorum. Mümkün olursa, fırsat olursa çeşitli komisyonlarda araştırma komisyonlarında ve kanun taslaklarında faydalı olmayı düşünüyorum”

KONUŞMAKTAN KORKAN SANAYİCİNİN SESİ OLACAĞIM

“Zamanımız, imkânım olursa zamanımın yarısını Gaziantep´te geçirmek benim kalbimde yatan aslan. Çok tarihi bir meclis dönemi olacağı için meclisteki oylamalar çok kritik olacaktır. Millet ittifakı meclisteki çoğunluğu sağlayacağı için bizim mecliste oyumuzu kullanmaya bulunmamız lazım. Pek çok soru önergesi, araştırma komisyonlarında bizim çok tarihi bir görevimiz olacak. Bunu yerine getireceğiz. Sanayicinin meclisteki sesi olmak bizim arzumuz. Konuşamayan sanayici ve halkın sesi olacağım. Konuşmaktan korkan, konuştuğu zaman tepki almaktan ya da ekonomik zorluklarla karşılaşmaktan korkan sanayinin sesi olmayı hedefliyorum. Sanayici sesini çıkarmaya korkuyor, tarafını belli etmekten korkuyor, yaşadığı ekonomik, bürokratik sorunları dile getirmekten korkuyor. Herkes aman biz görülmeyelim, sivrilmeyelim diyor. Ama bunun altında çok ciddi rahatsızlık var, problem var, inşallah bunları meclise götüreceğiz, çözümü millet ittifakı ile sağlayacağız.”

MİLLETİMİZ HERŞEYİ GÖRÜYOR

İyi Parti´ye halkın teveccühünün çok fazla olduğunu ve bunun farkında olan hükümetin bugüne kadar yapmadığı şeyleri yapmaya başladığını anlatan Can Tuğsuz şunları dile getirdi: “Şimdi ne hikmetse hükümet hayatta yapmayacağı şeyleri yapmaya başladı, neden? İyi Parti var çünkü. Gaziantep´te en basitinden yıkılacak Kamil Ocak Stadyumunun yeri. Camiden neden millet bahçesine dönüştü? Çünkü korkuyorlar İyi Parti geliyor ve oylarını kaybedecekler. Önce kötü polis, İyi Parti gelince onlar bile iyi polisi oynamaya başladılar. Ama İyi´lerin aslı varken suretine kimse itibar etmeyecektir. Milletimiz herşeyi görüyor, baskın seçimin sebebini de, buna neden ihtiyaç olduğunu da çok iyi görüyor. Baskın yapmak isteyenlere millet gereken dersi verecektir diye düşünüyorum”

BUNLAR ÖNCELİKLERİMİZ OLACAK

‘İyi Parti´nin hedefi Türkiye´yi yeniden kuruluş ayarlarına döndürmek´ diyen Tuğsuz, “Adalet, bağımsız yargının tesis edilmesi, parlamenter sisteme dönüş, eğitim, ekonomi ve dış politikada milli, tutarlı, devletçi bir dış politikanın izlenmesi önceliklerimiz olacak. Amacımız meclisin tekrar milletin temsilcisi haline getirilmesi. Önümüzdeki dönemde mecliste kanun yapıcılara çok önemli iş düşecek. Bu konuda yapacağımız meclisteki kanunlar çok önemli. Türkiye´nin kaderini değiştirecek bir meclis dönemi olacağını düşünüyorum” dedi.

AK PARTİ 2 PARTİYE BAKIP BUNU YAPTI

Ak Parti, CHP ve İyi Parti´nin ilk sıralarında Besnili aday olmasıyla ilgili sorumuz üzerine Tuğsuz şunları söyledi: “Ben İyi Parti ve CHP´de ilk sıralarda Besnili olunca Ak Parti tarafında buna farklı anlamlar yüklendiğini düşünüyorum. Kan kardeşimiz CHP´yi de savunalım, İyi Parti´de ve CHP´de bilerek, isteyerek Besnili adayların konulduğunu düşünmüyorum. Ama Ak Parti bunu düşündü ve yaptı. CHP´de ve İyi Parti´de ilk sıralarda Besnili aday olunca Ak Parti´de Mehmet Erdoğan 3. sıradan aday gösterildi” dedi.

BOMBA GİBİ GELİYORUZ

Sahada olduklarını, vatandaşın ilgisinden, sevgisinden oldukça mutlu olduklarını anlatan Can Tuğsuz, “İyi Parti´ye Gaziantep´te de büyük bir eğilim var. Gaziantep´teki durumumuz herkesi şaşırtacak. İktidar cephesinde muazzam bir korku ve çözülme var. Bu çözülmenin ne kadar yerinde bir çözülme olduğunu gösterecek bir seçim sonucu bekliyoruz Gaziantep´te. Farkında olmadıkları bir Gaziantep realitesiyle karşı karşıya kalacaklar. Ulusal medyada yer bulamadığımız için sosyal medya ve insanlarla yüz yüze iletişim kurmak bizim en büyük gücümüz haline geldi. Ramazan dolayısıyla iftar sonrası sahura kadar çalışıyoruz. İnsanların ellerini sıkıyor, onlarla tanışıyor, dertlerini dinliyoruz. Benim en çok önem verdiğim şey insanları dinlemek ve onlarla sohbet etmek. İnşallah bomba gibi geliyoruz, kampanyamız da güçlü olacak” dedi.
 B.E.Haber Merkezi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU  YERE TAŞIYABİLİRİZ
ÖZTÜRK: GÖREV VERİLİRSE BESNİMİZİ LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYABİLİRİZ
Besni Belediye Başkan adaylığı için Ak Parti´de ilk müracatı yapan Mali Müşavir Cevdet Öztürk, Besni´yi layık olduğu yere taşıyabilmek için bu göreve talip olduğunu söyledi. Öztürk; “İnşallah mahalli idareler konusunda insanların layık olduğu hizmeti bu camiayla birlikte en güzel şekilde zirveye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
CHP´de adaylık başvuruları devam ediyor
Cumhuriyet Halk Partisinde, Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan adaylığı, il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları devam ediyor.
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden  Zaferle çıkacağız”
Nesip Dayan: “Bu mücadeleden Zaferle çıkacağız”
CHP´den Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan Eczacı Nesip Dayan resmi adaylık başvurusunu yaptı. Dayan, “sosyal demokrat bir parti olarak Besni´de şeffaf, adil, düzgün, eşit, herkese aynı seviyede yaklaşan bir belediyeciliği bu şehre kazandırmak istiyoruz” dedi.
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Yaycı: “Birlikte kazanacağız”
Cumhuriyet Halk Partisinden Besni Belediye Başkanlığına aday adayı olan iş adamı Cumali Yaycı, resmi adaylık başvurusunu CHP Besni ilçe teşkilatına yaptı. Yaycı, CHP´nin iktidarında Besni´nin daha güzel olacağını belirterek hep birlikte kazanacaklarını söyledi.
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Ak Parti´de sürpriz Belediye Başkan aday adayı: Cevdet Öztürk
Siyasi Partilerde aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ak Parti´de daha önce aday adaylığı konusunda ismi duyulmayan gazetemiz yazarlarından Mali Müşavir Cevdet Öztürk aday adayı olacağını açıkladı.
Yaycı´dan kadınlara yemek
Yaycı´dan kadınlara yemek
CHP Besni Belediye Başkan aday adayı İşadamı Cumali Yaycı, Besnili kadınlarla yemekte buluştu.
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumali Yaycı gençlerle yemekte buluştu
Cumhuriyet Halk Partisinden daha önce aday adayı olduğunu açıklayan Cumali Yaycı, önceki gün gençlerle yemekte buluştu.
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP aday belirlemede hangi yolu izleyecek? Önseçim mi, Atama mı?
CHP´de yönetim değişikliğinin ardından, 2019 Nisan ayında yapılacak olan Yerel seçimlerde adaylarını nasıl belirleyeceği merak konusu. Besni´de adaylığa ismi geçen Ecz. Nesip Dayan, Av. Kürşat Aykanat ve İşadamı Cumali Yaycı Gazetemize aday belirleme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundular.
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
Kenan Polat O Partiden aday adaylığını açıkladı
İşadamı Kenan Polat Besni Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
Salıcı´ya CHP´de kritik görev...
CHP İstanbul Milletvekili Besnili Hemşerimiz Oğuz Kaan Salıcı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.
CHP Adıyaman Delegeleri  DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
CHP Adıyaman Delegeleri DEĞİŞİM İÇİN İMZA VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisinde seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama işlemi devam ederken, bazı Adıyaman delegeleri de değişim için imza verdiklerini açıkladılar.
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
Yılmazkaya: Bu, Kraldan çok kralcılık yapma hevesi
24 Haziran seçimlerinde CHP´den Gaziantep Milletvekili seçilen hemşerimiz Dr. Bayram Yılmazkaya mazbatasını aldı.
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Kılınç: Vatandaş ittifaklardan dolayı kafası karışık sandığa gitti
Adıyaman CHP 2. Sıra adayı Hakan Kılınç, seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
“ARTIK TAMAM; SAHİPSİZ BESNİ, KADERİNİ DEĞİŞTİR”
CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Hakan Kılınç, temsiliyet noktasında kaç dönemdir Besni ye Gölbaşı´ya Tut´a Haksızlıklar yapıldığını belirterek, “Bu 3 ilçemiz hiçe sayılıyor. Artık buna bir son demenin vakti geldi. Hani bir sloganları var ‘vakit Adıyaman vakti´, evet bunlara artık TAMAM vakti geldi.” dedi.
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Viyadük Çalışması yeniden başladı
Gazetemizin geçtiğimiz hafta “Nerede bu köprüler, Viyadükler, yollar” başlığıyla gündeme getirdiği, çalışmaları duran Aşağı şehirdeki viyadük inşaatı yeniden başladı.
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
Tuğsuz: Pazarcı satamıyor, vatandaş alamıyor
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, pahalılık nedeniyle pazar alışverişine giden vatandaşların artık pazar filelerini dolduramadığını söyledi.
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
Şenyurt´tan Tuğsuz´a tam destek
İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Şenyurt Mahallesi´nde esnafla buluştu. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın borç batağında olduğuna dikkat çeken Tuğsuz, “Sorunları çözmek için göreve talibiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Adayı İnce:  “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı Adayı İnce: “Tütün” Parasıyla Okudum
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki meydanı dolduran onbinlere seslendi. Kendisinin tütün parasıyla okuduğunu söyleyen İnce, konuşmasına başlamadan önce, Adıyaman Türküsü´nün ‘Uy aman aman aman burası Adıyaman. Âlem düşman kesilir seni sevdiğim zaman´ bölümünü söyledi.
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP´li Tutdere: İktidar Besni, Gölbaşı ve Tut´u gözden çıkardı
CHP Milletvekili adayları Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular. 1. Sıra adayı Abdurrahman Tutdere, İktidarın Besni, Gölbaşı, Tut´u gözden çıkardığını belirterek, “Besnililer, Urfa´nın geçmişte yapmış olduğu onurlu davranışı göstererek buradan iktidar partisine gerekli dersi verecek” dedi.
Bozkurt: Besni´nin kronik  Sorunlarını Biz Çözeceğiz
Bozkurt: Besni´nin kronik Sorunlarını Biz Çözeceğiz
İYİ Parti Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, esnaf ziyaretinin yanında Besni OSB´de incelemelerde bulundu. OSB´nin arsa tahsisi, kamulaştırma, kaynak gibi birçok sorunu olduğunu belirten Bozkurt, büyük bir yatırımcının Besni´ye yatırım yapmak istediğini ancak kamulaştırma için kaynak yetersizliği yüzünden bu yatırımın yapılamadığını iddia etti.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ADIYAMAN´DA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi mitinge katılmak üzere Adıyaman´a geldi.
Bozkurt: Adıyaman´ın  Kaderini Değiştireceğim
Bozkurt: Adıyaman´ın Kaderini Değiştireceğim
16 yıl aradan sonra tekrar aktif siyasete dönen İYİ Parti Adıyaman 1. Sıra Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt, önemli açıklamalarda bulundu.
İYİ Parti´den Besni´deki  siyasi partilere çağrı
İYİ Parti´den Besni´deki siyasi partilere çağrı
İYİ parti tarafından seçim sürecinde gürültü kirliliği yapılmaması için siyasi partilere çağrıda bulunuldu.
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Muharrem ince Adıyaman´a geliyor, tarih belli oldu
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce her gün yaptığı iki miting ile seçim kampanyasını sürdürüyor.
CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
CHP Adıyaman Seçim Karargahı Açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin seçim karargahı açtı.
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
Yaşlı Kadından Mahmut Bozkurt´a: “17 Yıldan Beri Bu Memleket Size Hasret”
İYİ Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Mahmut Bozkurt, Kayalık Mahallesinde verdiği iftar programında vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
BESNİ, GÖLBAŞI, TUT İKTİDARA SANDIKTA CEVABINI VERECEK
CHP 2. Sıra milletvekili adayı Hakan Kılınç, partilileriyle biraraya geldiği toplantıda iktidara yüklendi. “Besni´yi hiçe sayan ve iki dönemdir dayatma listesi yapan iktidara Besni, Gölbaşı ve Tut 24 Haziran´da sandıkta cevabını verecektir” diyen Kılınç, en çok oyun AKP´ye çıkmasına rağmen 3 ilçenin iki dönemdir temsiliyet açısından hiçe sayıldığını söyledi.
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Öztürk: “Sıfatlar geçici, davamız kalıcıdır”
Adıyaman Ak Parti milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından özellikle sosyal medyada Besnili kullanıcıların Besni´nin adaysız bırakıldığı yönündeki paylaşımlarına Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk tarafından cevap geldi.
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
CHP Adaylarına Havaalanında Coşkulu Karşılama
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili adayları davul zurnayla coşkulu bir şekilde karşılandı.
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
LİSTELER AÇIKLANDI: BESNi, EVDE YOK, DIŞARDA ÇOK..!
Siyasi Partiler, Adıyaman Listelerinde kesin seçilebilecek yerde Besnili adayları listeye almadı. Besni dışındaki hemşerilerimiz ise seçilebilecek yerlerde aday gösterildi. Besni dışında yaşayan hemşerilerimizden Dr. Bayram Yılmazkaya CHP Gaziantep 1. Sırasından, Mehmet Erdogan Ak Parti Gaziantep 3. Sıradan, Oğuz Kaan Salıcı CHP İstanbul 1. Bölge 7. Sıradan, Can Tuğsuz İYİ Parti Gaziantep 2. Sıradan aday gösterildi.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4764
EURO
6.1672
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Güneşli
19°
Salı
Fırtına
12°
Çarşamba
Parçalı bulutlu
12°
Perşembe
Sağanak
10°