LGS´de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel Liselere Geçis Sınavı´nda (LGS) Besni´de dereceye giren ilk 3 öğrenciyi çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
EĞİTİM 30.08.2020 13:02:02 79 0

Liselere Geçis Sınavı´nda (LGS) Besni´de dereceye giren ilk 3 öğrenciye ödül verilmek üzere Besni Milli Eğitim Müdürlüğü SODES Toplantı salonunda tören düzenlendi. Törene öğrencilerin yanı sıra aileleri ve okul müdürleri katıldı.

Öğrencilerden Muhammed Berkay Yılmaz 492.505 puan alarak ve %0.04´ lük dilime girmeyi başararak Ankara Fen Lisesine, Deniz Sena Dayan 490.476 puan alarak ve %0.06´lık dilimde yer alarak Ankara Fen Lisesine, İlknur Kelleci 475.486 puan alarak ve %0.39´luk dilimde yer alarak Mersin Eyüp Aygar Fen Lisesine yerleşmeye hak kazandı.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek elde ettikleri başarının  kendilerini gururlandırdığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, bu başarının diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini belirtti.

Demirel öğrenci velileri Arif-Nermin Yılmaz´a, Nizamettin-Tülay Dayan´a ve Derviş-Filiz Kelleci´ye de tebriklerini ileterek; ?Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azimle ve aynı kararlılıkla çalışarak yeni başarılara imza atacaklarına inancımız tamdır? dedi.

Besni´de 2019-2020 eğitim öğretim yılı sonunda Merkezi Yerleştirme ile 181 öğrencinin, Yerel Yerleştirme ile 1724 öğrencinin orta öğretim kurumlarına, 17 öğrencinin ise Güzel Sanatlar ve Spor Liselerine yerleştiğini belirten Demirel; ?İlçemizde dereceye girerek yukarıda belirtilen okullara yerleşmeye hak kazanan öğrencilerimizin okul müdürlerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, süreçte verdikleri emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarak başarılarının devamını diliyorum. Bu başarının Besni eğitim camiasına örnek olmasını ve katlanarak artmasını temenni ediyorum? diye konuştu.

Tören Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verilmesinin ardından sona erdi.