Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Erdemoğlu Ailesi tarafından Merhum Mehmet Erdemoğlu adına Adıyaman Karapınar Mahallesinde yaptırılan Taziye Evi açılışında konuşan İbrahim Erdemoğlu, “Gücümüzün yettiği imkânlarımızın el verdiği oranda ülkemize ilçemize ilimize devletimize ve milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız müddetçe inanın buna bu babamızın emrini sonuna kadar yerine getireceğiz” dedi.
Tarih: 5.10.2018 20:16:15/ 1398okunma / 0yorum

Bölgedeki en büyük Taziye Evi

Merhum Bilge insan Mehmet Erdemoğlu´nun adını taşıyan Adıyaman Karapınar Mahallesindeki Taziye evi törenle açıldı. Erdemoğlu Aile üyeleri, Mülki erkân ve Adıyaman halkının katıldığı törenle hizmete giren Taziye Evi bu alanda bölgedeki büyük bir açığı kapattı. 2 Milyon Liraya mal olan Taziye Evi Bölgedeki en büyük Taziye Evi özelliğini taşıyor.

Adıyaman Karapınar Mahallesindeki Mehmet Erdemoğlu Taziye Evinin açılışına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Erdemoğlu, MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Mustafa Erman, MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Adıyaman Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Adıyaman halkı katıldı.

“Milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz”

Törende açılış konuşmasın yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, güçleri yettikçe, imkanları el verdikçe bu tür sosyal projeleri hayata geçireceklerini belirterek şöyle konuştu. “Rahmetli Babamızın bize bir emri bir sözü vardı. Hiçbir şey ama hiçbir şey sizin değildir diye emretmişti. Ne mal ne mülk ne diğer şeyler, hiç bir şey. Hepimiz burada emanetçiyiz derdi. Ve hepimize bunun gerekliliğini yapmayı bize emrederdi. Hatta buradaki sözünde de vardı. ‘Servetin sınır yoktur, mükafatı vardır´ diye bize emretmiştir. Bizlerde onun açtığı bu yolda gücümüzün yettiği imkânlarımızın el verdiği oranda ülkemize ilçemize ilimize devletimize ve milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız müddetçe inanın buna bu babamızın emrini sonuna kadar yerine getireceğiz. Bunu bilmenizi istiyorum.”

2 Milyon Liraya mal oldu

Besni´de yaptırdıkları Taziye Evi Planına sadık kalınarak yaptırılan Taziye evinin 2500 m2 arsa üzerine 750 m2 kapalı alanı olacak şekilde inşa edildiğini söyleyen Erdemoğlu, Bölgedeki hatta Türkiye´deki en büyük Taziye Evlerinden biri olduğunu ifade ederek, “Burada açtığımız Taziye Evimizi Belediye Başkanımız 2500 m2. Arazi tahsis etti. Burada 750 m2. Kapalı alanı ile diyebilirim ki Türkiye´deki, bölgedeki en güzel ve en büyük Taziye Evi diyebilirim. Bunun yaklaşık bedeli 2 milyon Liraya mal olmuştur. Adıyaman İlimize yapmış olduğumuz Taziye Evinin hayırlı olmasını diliyorum. Hepinize Erdemoğlu Ailesi adına şükranlarımı sunuyorum teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

“Erdemoğlu ailesinin eli Adıyaman´a kadar uzadı”

“Biz Adıyaman´daki en güzel arsamızı verdik, onlar da en güzel Taziye Evini yaptılar.” diyen Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Allah yaptıkları hayırları kabul etsin. Mehmet Erdemoğlu amcamız hem kendisi hem de evlatlarını çok güzel yetiştirmiş.” dedi. Kutlu şöyle konuştu: “Güzel bir günde bir araya geldik. Şimdiye kadar Besni´ye Gaziantep´e hatta Bursa´ya kadar yatırımlarını gördüğüm Erdemoğlu ailesinin ilk defa dalları Adıyaman´a kadar uzadı. Erdemoğlu ailesinin dalı nereye uzarsa gitgide orayı çevreliyor. Bir çiçekle bahar olmuyor. Besni´de çok büyük yatırımları var. Buradaki bu yatırım da bir dal uzantısı inşallah, burada gelişip büyüyecek. Bir yandan mutluyum böyle bir eseri ihtiyaç olan bir mahallemize hep birlikte kazandırmış olduk. Biz Adıyaman´daki en güzel arsamızı verdik, onlar da en güzel Taziye Evini yaptılar. Ama sıkıntı şurada, biz bunun dışında 12 tane daha taziye evi yaptırıyoruz. Şimdi burayı gördükten sonra öbürlerini beğenmeyecekler. Bizimki niye böyle değil diyecekler ama Erdemoğlu farkının da olması lazım. Bizde zaten Belediye olarak Erdemoğlu ailesiyle yarışmıyoruz. Allah yaptıkları hayırları kabul etsin.

“Erdemoğlu çok kazansın ki, daha çok hayır yapsınlar”

“Mehmet Erdemoğlu amcamız hem kendisi hem de evlatlarını çok güzel yetiştirmiş. Gördüğüm kadarıyla onlar verdikçe cenabı Allah´ta yerini dolduruyor. 2 milyonluk harcamanın da yerini 40 milyon olarak cenabı Allah doldursun inşallah. Ne kadar çok kazanırlarsa o kadar çok yatırım yapıyorlar. Ne kadar çok kazanırlarsa o kadar çok yatırım yapıyorlar. O yüzden dua edelim Erdemoğlu çok kazansın, Merinos çok kazansın, onlarda daha çok hayır hasenat yapsınlar” dedi. Bu taziye evinin diğerlerinden bir farkı olduğunu vurgulayan Başkan Kutlu, Ailenin taziye evinin arkasın bir lojman yaptırıp görevli verdiğin ve Taziye evinin her türlü temizlik bakım gibi işlerini de kendilerinin üstlendiğini söyledi. Kutlu diğer taziye evlerinde bu işleri Belediyenin yaptığını ifade etti.

“Erdemoğlu hayır hasenat konusunda Besni´ye sığmıyor”

Konuşmasının başında Merhum Erdemoğlu ve şehitler için dua eden Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, “Geçtiğimiz hafta Besni Eğitim Bayramında Cami hayırları olmuştu oraya intikal edemedik. Önümüzdeki birkaç hafta sonra Besni´de fakültenin açılışını yapacağız. Görünen o ki az önce Belediye Başkanımız da ifade etti Erdemoğlu ailesi hayır hasenat konusunda artık Besni´ye sığmıyor. Adıyaman´a, ilçelerine, zaten Gaziantep´te bir sürü yatırımları hayır hasenatları olmuş. Ben inanıyorum ki bunlar kendileriyle de kendilerinde sonra da dedelerinin vasiyetleri doğrultusunda devam edecektir.” 

 “Merhum Erdemoğlu´nun sözlerini Öğrencilere okutmakta fayda var”

“Burada rahmetli Erdemoğlu´nun resminin altındaki sözlerini de ben Milli Eğitim Müdürümüze çağrı yapıyorum. Osmangazi´ye vasiyet gibi şeydir o. Onu böyle öğrencilere hiç değilse birer kağıda sayfa şeklinde okutmakta fayda var. Her insana lazım olan öğütler var orada sadece işadamlarına değil. Hayırlı olması beklenen hayırlı olması istenen kendisine ailesine, milletine devletine, vatanına dinine diyanetine vasiyeti bildirmekte, düstur edinmesinde fayda görüyorum.”

Konuşmaların ardından Ali Erdemoğlu, İbrahim Erdemoğlu ve Mahmut Erdemoğlu´na Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu tarafından Plaket verildi.

Daha sonra Katılımcılar tarafından Taziye Evinin kurdelasının kesilmesinin ardından tören sona erdi.

 

 

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdemoğlu Mehmet Taziye açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Gölbaşı - Kahta arasında kurulması planlanan hızlı tren hattında, Besni´ye en yakın yerde istasyon kurulması projeye eklendi. Buna göre, Terbizek ve Kızılhisar köyleri arasında uygun bir yerde istasyon kurulacağı açıklandı.
MODERN PROJELERİMİZ  HALKIMIZIN HİZMETİNDE
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, tamamlanan Belediye yatırımları hakkında açıklama yaptı. Kongre ve Kültür Merkezi inşaatının bitme aşamasında olduğunu, Belediyeye 2 yeni hizmet binası kazandırdıklarını ve yeni bir nikâh salonunun vatandaşların hizmetine sundukların belirten Öztürk, Pazar yerindeki modernizasyon çalışmalarının da tamamlandığını ifade etti.
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
Besni Ortaokulu ve Lisesi 75-80 yılı mezunlarının 7.buluşması geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul Radisson Otel´de gerçekleşti. 100´ün üzerinde mezunun katıldığı geceye o dönemin bazı öğretmenleri de katıldı.
Üsteğmen Uçar´dan  Muhtarlara Uyarı!
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, muhtarlarla istişare toplantısında yaklaşan yerel seçimler öncesi alınması gereken önlemler, düğünlerde sıkılan silahlar ve köylerde yaşanan çeşitli asayiş olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
Adıyaman´daki Çadırkent´in kapanmasıyla, Besni´ye yerleşen Suriyelilerin çocukları dil becerisi ve eğitim seviyesine bakılmaksızın Besni´deki okullara dağıtıldı. Her okulda 100´leri bulan Suriyeli öğrenciler, eğitim noktasında öğretmenler için büyük sorun oluşturuyor. Bu durumun eğitimi olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen ADD Besni Şubesi acil çözüm çağrısında bulundu.
Gencer; “Yarım  Kalan Çalışmalar  Bu Yıl Tamamlanacak”
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler tıraş fiyatlarına zam yaptı.
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Peygamber Efendimiz (s.a.v)´in doğumunun 1447. Yıldönümü dolayısıyla Besni İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Besni Şubesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Metin Cebeci göreve başladı. Cemal Avan´ın emekliye ayrılmasının ardından Besni´ye yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı.
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Bakanlar Kurulunun 30/05/2018 tarih ve 2018/11844 sayılı kararıyla yürürlüğe giren Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararına istinaden Bakanlık Makamınca, 17/10/2018 tarihinde 2018/45 tebliğ numarası ile “Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” yürürlüğe konulmuştu.
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katıldığı "Sigortacılıkta İnovasyon" yarışmasında Avrupa 1. si seçildi.
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Geçtiğimiz hafta yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valisi iken Adıyaman atanan Vali Aykut Pekmez göreve başladı.
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Yaz boyunca esnafa büyük eziyet çektiren Atatürk caddesindeki asfaltlama çalışmasının ardından, yeni projede olmasına rağmen orta refüjün yapılmaması Besni Trafiğini tabiri caizse allak bullak etti.
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine Besni´den hiçbir öğrencinin tercih etmemesine Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu´ndan tepki geldi.
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
2006-2009 yılları arasında Besni Kaymakamlığı yapan Hulusi Şahin Batman Valisi oldu. Son olarak İstanbul Esenler Kaymakamlığı görevinden bulunan Hulusi Şahin, Valiler Kararnamesiyle Batman Valiliğine atandı.
Tarihi günde Muhteşem açılış
Tarihi günde Muhteşem açılış
Besni yine Tarihi günlerinden birisine daha tanıklık etti. Merhum Mehmet Erdemoğlu´un en büyük hayali ve vasiyeti olan Fakülte törenle açıldı. Törene katılan binlerce Besnili Erdemoğlu ailesine şükranlarını sunarken, İbrahim Erdemoğlu ise “Gücümüzün yettiği oranda, bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız” dedi.
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, ilçede görev yapan Okul idarecileri ve öğretmenlere çağrıda bulunarak Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışına katılmalarını istedi.
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
Merhum Bilge İnsan Mehmet Erdemoğlu´nun evlatlarına vasiyeti olan Fakülte bugün resmen açılıyor. Özellikle Eğitim alanında Besni´ye kazandırdığı eserlerinin en büyüğü olan Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışı ile Besni´nin de bir büyük hayali gerçek oldu. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır Mehmet Amca, mekânın cennet, ruhun şad olsun…
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna “Yerli ve Milli” bir isim olan, tam bir Besni Sevdalısı Eğitimci Mehmet Demirel atandı.
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Kura çekiminin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen Müteahhit ile olan sorunlardan dolayı bugüne kadar teslim edilemeyen TOKİ konutlarının bu hafta teslim edileceği açıklandı. Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın konuyu çözüme kavuşturduklarını belirterek 20 Ekim´de konutların hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
Göreve geldiği günden beri çalışmalarıyla göz dolduran Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, son 1 yıl içinde 24 köye 70.670 m2 Kilitli Parke taşı döşetti. 24 saat kapısı herkese açık olan Kaymakam Gencer, sık sık köyleri ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek çözüm üretiyor. Besni Esnaf Odası da bu çalışmalarından dolayı Gencer´e teşekkür plaketi verdi.
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE  MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi.
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
20. Besni Eğitim Bayramı etkinlikleri kapsamında, Besni Fotoğraf Sanatı Derneğinin (BEFSAD) karma fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü.
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
Sarhan´daki 3. Etap TOKİ sakinleri FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen´in isim ve soy isminin baş harfleri olan F. G.´nin bloklarda yer almasından rahatsız olduklarını belirterek isimlerin değiştirilmesini istediler. Site sakinleri başta 225 lira olan taksitlerin 600 liraya çıkmasını da protesto ettiler.
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
1 Kasım 2018 tarihinde emekliliğe ayrılacak olan Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, veda mesajı yayımladı.
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU  CAMİ HİZLMETE AÇILDI
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU CAMİ HİZLMETE AÇILDI
Erdemoğlu ailesi tarafından Adıyaman ili Besni ilçesinde yaptırılan Servi Erdemoğlu Taziye evi ve yenilenerek genişletilen Mehmet Erdemoğlu Cami yapılan törenle açıldı.
20. Eğitim Bayramı  Coşkuyla kutlandı
20. Eğitim Bayramı Coşkuyla kutlandı
Dünya´da tek bayram olma özelliği bulunan ve her yıl geleneksel olarak kutlanılan 20. Besni Eğitim Bayramı bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Besni´ye bağlı Oyratlı köyünde kına gecesi öncesi tabancayla çenesine ateş ederek yaşamını yitiren Hülya Y. (23), Oyratlı köyünde toprağa verildi.
Öğrenci Sayısı 3 yılda  2000´den 500´e düştü
Öğrenci Sayısı 3 yılda 2000´den 500´e düştü
Besni Meslek Yüksek Okulunda öğrenci sayısı son 3 yılda 4´te 1 oranında geriledi. 2015 yılında 2000 civarında öğrencisi bulunan Yüksekokulun bu yıl öğrenci sayısı 500´ye düştü.
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri başladı.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3633
EURO
6.0764
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
Cuma
Parçalı bulutlu
11°
Cumartesi
Bulutlu
12°