Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Erdemoğlu Ailesi tarafından Merhum Mehmet Erdemoğlu adına Adıyaman Karapınar Mahallesinde yaptırılan Taziye Evi açılışında konuşan İbrahim Erdemoğlu, “Gücümüzün yettiği imkânlarımızın el verdiği oranda ülkemize ilçemize ilimize devletimize ve milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız müddetçe inanın buna bu babamızın emrini sonuna kadar yerine getireceğiz” dedi.
Tarih: 5.10.2018 20:16:15/ 1581okunma / 0yorum

Bölgedeki en büyük Taziye Evi

Merhum Bilge insan Mehmet Erdemoğlu´nun adını taşıyan Adıyaman Karapınar Mahallesindeki Taziye evi törenle açıldı. Erdemoğlu Aile üyeleri, Mülki erkân ve Adıyaman halkının katıldığı törenle hizmete giren Taziye Evi bu alanda bölgedeki büyük bir açığı kapattı. 2 Milyon Liraya mal olan Taziye Evi Bölgedeki en büyük Taziye Evi özelliğini taşıyor.

Adıyaman Karapınar Mahallesindeki Mehmet Erdemoğlu Taziye Evinin açılışına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Erdemoğlu, MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Mustafa Erman, MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Adıyaman Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Adıyaman halkı katıldı.

“Milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz”

Törende açılış konuşmasın yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, güçleri yettikçe, imkanları el verdikçe bu tür sosyal projeleri hayata geçireceklerini belirterek şöyle konuştu. “Rahmetli Babamızın bize bir emri bir sözü vardı. Hiçbir şey ama hiçbir şey sizin değildir diye emretmişti. Ne mal ne mülk ne diğer şeyler, hiç bir şey. Hepimiz burada emanetçiyiz derdi. Ve hepimize bunun gerekliliğini yapmayı bize emrederdi. Hatta buradaki sözünde de vardı. ‘Servetin sınır yoktur, mükafatı vardır´ diye bize emretmiştir. Bizlerde onun açtığı bu yolda gücümüzün yettiği imkânlarımızın el verdiği oranda ülkemize ilçemize ilimize devletimize ve milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız müddetçe inanın buna bu babamızın emrini sonuna kadar yerine getireceğiz. Bunu bilmenizi istiyorum.”

2 Milyon Liraya mal oldu

Besni´de yaptırdıkları Taziye Evi Planına sadık kalınarak yaptırılan Taziye evinin 2500 m2 arsa üzerine 750 m2 kapalı alanı olacak şekilde inşa edildiğini söyleyen Erdemoğlu, Bölgedeki hatta Türkiye´deki en büyük Taziye Evlerinden biri olduğunu ifade ederek, “Burada açtığımız Taziye Evimizi Belediye Başkanımız 2500 m2. Arazi tahsis etti. Burada 750 m2. Kapalı alanı ile diyebilirim ki Türkiye´deki, bölgedeki en güzel ve en büyük Taziye Evi diyebilirim. Bunun yaklaşık bedeli 2 milyon Liraya mal olmuştur. Adıyaman İlimize yapmış olduğumuz Taziye Evinin hayırlı olmasını diliyorum. Hepinize Erdemoğlu Ailesi adına şükranlarımı sunuyorum teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

“Erdemoğlu ailesinin eli Adıyaman´a kadar uzadı”

“Biz Adıyaman´daki en güzel arsamızı verdik, onlar da en güzel Taziye Evini yaptılar.” diyen Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Allah yaptıkları hayırları kabul etsin. Mehmet Erdemoğlu amcamız hem kendisi hem de evlatlarını çok güzel yetiştirmiş.” dedi. Kutlu şöyle konuştu: “Güzel bir günde bir araya geldik. Şimdiye kadar Besni´ye Gaziantep´e hatta Bursa´ya kadar yatırımlarını gördüğüm Erdemoğlu ailesinin ilk defa dalları Adıyaman´a kadar uzadı. Erdemoğlu ailesinin dalı nereye uzarsa gitgide orayı çevreliyor. Bir çiçekle bahar olmuyor. Besni´de çok büyük yatırımları var. Buradaki bu yatırım da bir dal uzantısı inşallah, burada gelişip büyüyecek. Bir yandan mutluyum böyle bir eseri ihtiyaç olan bir mahallemize hep birlikte kazandırmış olduk. Biz Adıyaman´daki en güzel arsamızı verdik, onlar da en güzel Taziye Evini yaptılar. Ama sıkıntı şurada, biz bunun dışında 12 tane daha taziye evi yaptırıyoruz. Şimdi burayı gördükten sonra öbürlerini beğenmeyecekler. Bizimki niye böyle değil diyecekler ama Erdemoğlu farkının da olması lazım. Bizde zaten Belediye olarak Erdemoğlu ailesiyle yarışmıyoruz. Allah yaptıkları hayırları kabul etsin.

“Erdemoğlu çok kazansın ki, daha çok hayır yapsınlar”

“Mehmet Erdemoğlu amcamız hem kendisi hem de evlatlarını çok güzel yetiştirmiş. Gördüğüm kadarıyla onlar verdikçe cenabı Allah´ta yerini dolduruyor. 2 milyonluk harcamanın da yerini 40 milyon olarak cenabı Allah doldursun inşallah. Ne kadar çok kazanırlarsa o kadar çok yatırım yapıyorlar. Ne kadar çok kazanırlarsa o kadar çok yatırım yapıyorlar. O yüzden dua edelim Erdemoğlu çok kazansın, Merinos çok kazansın, onlarda daha çok hayır hasenat yapsınlar” dedi. Bu taziye evinin diğerlerinden bir farkı olduğunu vurgulayan Başkan Kutlu, Ailenin taziye evinin arkasın bir lojman yaptırıp görevli verdiğin ve Taziye evinin her türlü temizlik bakım gibi işlerini de kendilerinin üstlendiğini söyledi. Kutlu diğer taziye evlerinde bu işleri Belediyenin yaptığını ifade etti.

“Erdemoğlu hayır hasenat konusunda Besni´ye sığmıyor”

Konuşmasının başında Merhum Erdemoğlu ve şehitler için dua eden Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, “Geçtiğimiz hafta Besni Eğitim Bayramında Cami hayırları olmuştu oraya intikal edemedik. Önümüzdeki birkaç hafta sonra Besni´de fakültenin açılışını yapacağız. Görünen o ki az önce Belediye Başkanımız da ifade etti Erdemoğlu ailesi hayır hasenat konusunda artık Besni´ye sığmıyor. Adıyaman´a, ilçelerine, zaten Gaziantep´te bir sürü yatırımları hayır hasenatları olmuş. Ben inanıyorum ki bunlar kendileriyle de kendilerinde sonra da dedelerinin vasiyetleri doğrultusunda devam edecektir.” 

 “Merhum Erdemoğlu´nun sözlerini Öğrencilere okutmakta fayda var”

“Burada rahmetli Erdemoğlu´nun resminin altındaki sözlerini de ben Milli Eğitim Müdürümüze çağrı yapıyorum. Osmangazi´ye vasiyet gibi şeydir o. Onu böyle öğrencilere hiç değilse birer kağıda sayfa şeklinde okutmakta fayda var. Her insana lazım olan öğütler var orada sadece işadamlarına değil. Hayırlı olması beklenen hayırlı olması istenen kendisine ailesine, milletine devletine, vatanına dinine diyanetine vasiyeti bildirmekte, düstur edinmesinde fayda görüyorum.”

Konuşmaların ardından Ali Erdemoğlu, İbrahim Erdemoğlu ve Mahmut Erdemoğlu´na Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu tarafından Plaket verildi.

Daha sonra Katılımcılar tarafından Taziye Evinin kurdelasının kesilmesinin ardından tören sona erdi.

 

 

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdemoğlu Mehmet Taziye açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine bu sene özellikle Besnili öğrencilerin gelmesini sağlamak için Kaymakam Ahmet Gencer başkanlığındaki toplantıda, “Neden Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi Tercih Etmeliyim?” sorusu etrafından başta Fakülte, MYO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm STK´ların da katılımıyla çalışmalar yapılacak.
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
10 Şubat 2018 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde YPG,PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen “Zeytin Dalı” Harekâtında 1027 Rakımlı Tepede bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, şehadetinin birinci yılında mevlid-i şerifle anıldı.
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun bu yıl da öğrenci gelmezse Fakültenin kapanacağı, Besnili hemşerilerimizin çocuklarını buraya göndererek fakülteye sahip çıkması çağrısının ardından Besni halkı kenetlendi. Bugün Kaymakam Gencer Başkanlığında İlçe Milli Eğitim, Fakülte Dekanlığı ve MYO ile diğer kurumlarında katılacağı toplantı ile konu masaya yatırılacak.
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besnilileri Fakülteye sahip çıkmaya çağırdı. Erdemoğlu, Fakülte´de 15 hocanın sadece 9 öğrenciye ders verdiğini söyleyerek Besnililerin çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalarını istedi. Erdemoğlu, aksi takdirde Fakültenin bu sene sonu kapanacağını, bunun ise şevklerini kıracağını ve gelecekte yapacakları eğitim projelerini de etkileyeceğini söyledi.
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2018 yılı Nüfus sayıları açıklandı. Buna göre Besni´nin nüfusu 33.284 oldu. İlçe merkez nüfusu bir önceki yıla göre 1.249 kişi arttı. İlçe geneli ise 75.449´dan 77.301´e yükseldi.
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
2019 yılı Bağkur primlerine yaklaşık %26 oranında zam yapılması Esnafı zor duruma soktu. Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, artan Bağkur primleri ile ilgili olarak “Bağkur primi ya aşağıya çekilmeli ya da esnafımıza yönelik rahatlatıcı bir teşvik veya iyileştirme yapılması lazım.” dedi.
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
Şubat ayı içinde yapılacak olan Ziraat Odası seçimleri için 4 önemli aday güç birliği yaptı. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışını Ziraat Odasına kazandırmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklayan adaylar, Fahri Turan etrafında birleşerek 20 yıllık saltanata son vereceklerini söylediler.
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Besni Emniyet Müdürü Metin Cebeci ve Komiser Mehmet Öz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ü ziyaret etti.
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar ve Ak Parti aday adayı Nuri Tuğsuz Gazetemizi ziyaret etti.
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Besni´de, ekmek fırınında çırak olarak çalışan ve dün işe gitmek üzere evden çıktıktan sonra kaybolan Seydi Taşdemir İstanbul´da bulundu.
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
2018 Şubat ayında ilk sayısı ile yayın hayatına başlayan Besnililer Dergisinin son sayısı çıktı. Dergi yine aktüel haberler başta olmak üzere, kültürü, tarihi dokusunu anlatan özel yazıları ve röportajları ile okuyucuların beğenisini kazanacak.
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Genç Çiftçi Projesi kapsamında 18 Çiftçiye Hayvan desteğinde bulunuldu.
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Besni´de Cami, taziye evi ve diğer yardımlarından dolayı Besni ilçe müftülüğü tarafından hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´na plaket verildi.
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Besni Belediye Meclisinin aldığı karar ile hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun ismi yeni açılan mahalleye verildi.
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
Besni Eğitim Vakfı Başkanı (BEV) Ali Balta, Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valiliği görevinden Adıyaman Valiliği´ne atanan Vali Aykut Pekmez´e hayır olsun ziyaretinde bulundu.
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
Erdemoğlu Holding Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında Gaziantep Asri mezarlığında mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anıldı. Anma törenine ailesi, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu, Qick Sigorta Yönetim kurulu başkanı Mahmut Erdemoğlu, Mustafa Erman, eş, dost ve akrabaları, çalışanları, öğrenciler ile kalabalık bir vatandaş katıldı.
ADD Besni şubesinden ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN kampanyası
ADD Besni şubesinden ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN kampanyası
Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi tarafından başlatılan ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN kampanyası ile köy okullarında ihtiyacı olan öğrencilere, ADD üyesi kadınlar tarafından örülen bere, atkı ve eldivenlerden oluşan giyim yardımı yapılıyor.
Mehmet Erdemoğlu Vakfı´ndan Evi yanan aileye yardım
Mehmet Erdemoğlu Vakfı´ndan Evi yanan aileye yardım
Mehmet Erdemoğlu Vakfı, yaklaşık bir ay önce meydana gelen yangında kullanılamaz hale gelen evin tüm eşyalarını yeniledi.
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILACAK
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILACAK
Merinos´un kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında 16 Aralık Pazar günü Gaziantep Asri mezarlıktaki mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anılacak. Aynı gün akşam Adıyaman ili Besni ilçesinde Mehmet Erdemoğlu Camisi´nde yatsı namazı sonrası mevlit okutulacak.
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Gölbaşı - Kahta arasında kurulması planlanan hızlı tren hattında, Besni´ye en yakın yerde istasyon kurulması projeye eklendi. Buna göre, Terbizek ve Kızılhisar köyleri arasında uygun bir yerde istasyon kurulacağı açıklandı.
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, tamamlanan Belediye yatırımları hakkında açıklama yaptı. Kongre ve Kültür Merkezi inşaatının bitme aşamasında olduğunu, Belediyeye 2 yeni hizmet binası kazandırdıklarını ve yeni bir nikâh salonunun vatandaşların hizmetine sundukların belirten Öztürk, Pazar yerindeki modernizasyon çalışmalarının da tamamlandığını ifade etti.
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
Besni Ortaokulu ve Lisesi 75-80 yılı mezunlarının 7.buluşması geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul Radisson Otel´de gerçekleşti. 100´ün üzerinde mezunun katıldığı geceye o dönemin bazı öğretmenleri de katıldı.
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, muhtarlarla istişare toplantısında yaklaşan yerel seçimler öncesi alınması gereken önlemler, düğünlerde sıkılan silahlar ve köylerde yaşanan çeşitli asayiş olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
Adıyaman´daki Çadırkent´in kapanmasıyla, Besni´ye yerleşen Suriyelilerin çocukları dil becerisi ve eğitim seviyesine bakılmaksızın Besni´deki okullara dağıtıldı. Her okulda 100´leri bulan Suriyeli öğrenciler, eğitim noktasında öğretmenler için büyük sorun oluşturuyor. Bu durumun eğitimi olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen ADD Besni Şubesi acil çözüm çağrısında bulundu.
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler tıraş fiyatlarına zam yaptı.
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Peygamber Efendimiz (s.a.v)´in doğumunun 1447. Yıldönümü dolayısıyla Besni İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Besni Şubesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Metin Cebeci göreve başladı. Cemal Avan´ın emekliye ayrılmasının ardından Besni´ye yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı.
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Bakanlar Kurulunun 30/05/2018 tarih ve 2018/11844 sayılı kararıyla yürürlüğe giren Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararına istinaden Bakanlık Makamınca, 17/10/2018 tarihinde 2018/45 tebliğ numarası ile “Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” yürürlüğe konulmuştu.
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katıldığı "Sigortacılıkta İnovasyon" yarışmasında Avrupa 1. si seçildi.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ