MiLLETVEKiLi TUTDERE´DEN VATANDAŞLARA AŞI ÇAĞRISI

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, koronavirüs vakalarında yaşanan artışa dikkat çekerek vatandaşlara aşı yaptırma çağrısında bulundu.
GÜNDEM 12.08.2021 17:51:40 18 0

TUTDERE, VAKA ARTIŞINA DİKKAT ÇEKTİ, AŞILANMANIN ÖNEMİNE VURGU YAPTI
Adıyaman´ın hala riskli grup içerisinde yer aldığına vurgu yapan Milletvekili Tutdere bu riski düşürmenin tek yolunun aşılanmadan geçtiğine işaret etti. Tutdere, ?Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan risk haritasına göre Adıyaman´ın rengi hâlâ turuncu, yani riskli grupta yer alıyor. Vaka sayılarında yakaladığımız düşüş hızı yerini hızlı bir yükselişe bırakmıştır. Adıyaman´daki vaka sayıları maalesef hızlı bir yükselişe geçmiştir. Şehrimizin riskli iller grubundan çıkmasının tek yolu aşılanmaktan geçmektedir.? ifadelerini kullandı.
Adıyaman´daki aşılama çalışmalarının yüzde 60 seviyelerine ulaştığını ve bu seviyenin daha da yukarıya çıkarılması gerektiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, ?Öte yandan Sağlık Bakanlığı´nın yayımladığı aşı verilerine göre, Adıyaman´daki aşılanma oranının yüzde 60´lara ulaştığı görülmektedir. Riskli ve yüksek riskli illere komşu olmamız, şehrimizin de riskli iller grubunda yer aldığı göz önüne alındığında, aşılama oranımızı mutlaka artırmamız gerektiği açıkça ortadır.? dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YAPMIŞ OLDUKLARI FEDAKARLIĞIN KARŞISINDA BİZLER DE AŞI OLMALIYIZ
Pandemi döneminde sağlık çalışanlarının yaptıkları fedakarlıklar ve gösteriş oldukları çabalarının değerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, ?Bu süreçte gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan, yaşatmak için yaşamlarından vazgeçen sağlık çalışanlarımızın yapmış oldukları fedakarlıklar asla unutulamaz, unutulmamalıdır. Bu fedakarlığın bir karşılığı olarak bizler de aşılarımızı yaptırmalı, sağlık çalışanlarımızın iş yükünü azaltmalıyız.? şeklinde konuştu.

KARANLIK GÜNLERİN GERİDE KALMASI İÇİN AŞILANMA ŞART
Koronavirüsten korunmanın tek yolunun aşılanmaktan geçtiğine vurgu yapan Milletvekili Tutdere, ?Karanlık günlerin geride kalması, normal hayatımıza dönebilmemiz için tüm yurttaşlarımızın bir an önce aşılanması gerekmektedir.? ifadelerini kullandı.
Aşı yaptırma sırası gelen herkesin mutlaka aşısını yaptırması gerektiğini ifade ederek Adıyaman´daki hemşerilerine aşı yaptırma çağrısında bulunan Tutdere, ?Özellikle Kahta, Gerger, Sincik ilçelerimizde yaşayan hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm Adıyamanlı hemşerilerime bir kez daha aşı yaptırma çağrısında bulunuyorum. Bilimsellikten uzak, bilimle ters düşen iddiaları ve o iddiaları ortaya atan kişilerin söylemlerini kesinlikle dikkate almayın. Sadece bilim insanlarımızın aşı konusunda yaptıkları açıklamaları önemseyin ve dikkate alın. Değerli hemşerilerim kendinizi korumak için, sevdiklerinizi korumak için, bu karanlığı bir an önce geride bırakmak için aşınızı mutlaka yaptırın.? şeklinde konuştu.